Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

barthok 14.01.2009 16:40

co było do przewidzenia.. a teraz co, kolejne protesty?

4fan_player 14.01.2009 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 657085)
co było do przewidzenia.. a teraz co, kolejne protesty?

Znając życie to tak. Nie oszukujmy się Budimex złoży protest na 100 %

barthok 14.01.2009 16:54

Czyli nie wyszło znowu tak dużo, stadion zbudujemy za ok 400mln
E-35mln
D-30mln
Okrąglak-12mln
C-152mln
A/B-164mln

~393mln

Ostatni przetarg był chyba z parkingami?

Pero 14.01.2009 17:27

Trzeba doliczyć jeszcze wykonanie zaplecza pod D i wykonanie ścianki szczelinowej pod C oraz koszty obniżania płyty boiska.

dannato 14.01.2009 17:31

barthok w cenie C zawarł ściankę.
zaplecze D i jeszcze parę innych rzeczy;)

Gordian 14.01.2009 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 657096)
Czyli nie wyszło znowu tak dużo, stadion zbudujemy za ok 400mln
E-35mln
D-30mln
Okrąglak-12mln
C-152mln
A/B-164mln

~393mln

Ostatni przetarg był chyba z parkingami?


Mam takie pytanie jedno. Skąd masz dane, że trybuna E kosztowała 35 mln, a D 30 mln? Podaj jakieś źródło bo wierzyć mi się nie chce. Z tego co pamiętam to E kosztowało więc niż cały stadion w Kielcach czyli około 45 mln, natomiast E, jakiś 40.

barthok 14.01.2009 19:59

Kod:

Stadion według projektu architekta wojciecha Obtułowicza jest realizowany od 2004 roku.
Pierwszym etapem była budowa trybuny południowej (tzw. sektor E), która rozpoczęła się w listopadzie
2004 roku. Trybuna została otwarta dla kibiców na wpół gotowa w sierpniu 2005 roku, przy okazji meczu z
 Panathinaikosem. Dopiero od lipca 2007 otwarta jest w całości (nowe bramki z kołowrotami, wejście na
trybunę klatkami schodowymi, nie od tyłu). Wciąż jednak infrastruktura obejmuje tylko toalety.
Koszt trybuny dotychczas to ok. 34mln zł.

Prace nad drugim etapem- trybuną północną, rozpoczęły się w 2006 roku, kibice mogli wejść
na tę część stadionu pierwszy raz pierwszego września 2007. Wciąż jednak trwają prace nad
wnętrzem trybuny, bramki wejściowe i drogi dojścia są tymczasowe. Koszt trybuny ok. 35mln zł.

3 września 2007 roku rozpoczęły się prace nad pawilonem multimedialnym ulokowanym w
południowo-zachodnim narożniku stadionu (między sektorami A i E). Prace miały się zakończyć w
połowie grudnia 2007, ale potrwały do ostatnich dni lutego. Koszt budowy to ok. 11,96mln zł.

19.05.2008 - początek rozbiórki trybuny wschodniej. Do 31.07.2008 trybuna ma zniknąć.

stadiony.net

Ja dałem z głowy, z tego co pamiętam.

WislaFan123 15.01.2009 02:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 656996)
Siła rażenia igrzysk jest o wiele większa niż regionalnej imprezy w jednej dyscyplinie - nawet w tej najpopularniejszej. Ja z ostatniego Euro pamietam Klagenfurt i Wiedeń, a śmiem twierdzić że to i tak co najmniej 100% niż przeciętny człowiek. To jaki efekt osiągnęły pozostali ?

Tylko wiesz, Austrii braklo w zasadzie miast, bo Klagenfurt to w zasadzie takie Myślenice, może troche większe. Zero turystki, oni w nic nie zainwestowali, zero komunikacji dojscie na stadion przez pole kukurydzy i wiele innych. Jednak my mamy ogromny potencjal turystyczny i sporo inwestujemy teraz, duzo ludzi uslyszalo co to Klagenfurt, tyle ze tam nie ma do czego przyjezdzac, a w Krakowie jednak jest.

Mishuh 15.01.2009 04:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 656996)
Siła rażenia igrzysk jest o wiele większa niż regionalnej imprezy w jednej dyscyplinie - nawet w tej najpopularniejszej. Ja z ostatniego Euro pamietam Klagenfurt i Wiedeń, a śmiem twierdzić że to i tak co najmniej 100% niż przeciętny człowiek. To jaki efekt osiągnęły pozostali ?

A ile miast pamiętasz z Igrzysk w Atenach? Żadne miasto poza Atenami się nie wypromowało, igrzyska od zawsze przyjmują miażdżącą dominację jednego miasta-organizatora nadi nnymi ośrodkami, gdzie odbywa się impreza.
A wyniki oglądalności i frekwencji na trybunach przemawiają jednak za tą jedną dyscypliną, czyli piłką.
i już nie rozmywam...

jasnyGwint 15.01.2009 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 657184)
Mam takie pytanie jedno. Skąd masz dane, że trybuna E kosztowała 35 mln, a D 30 mln? Podaj jakieś źródło bo wierzyć mi się nie chce. Z tego co pamiętam to E kosztowało więc niż cały stadion w Kielcach czyli około 45 mln, natomiast E, jakiś 40.

http://wislakrakow.com/www/showartic...ighlight=koszt
i wiele innych artykułów na twsd

leszekm 19.01.2009 18:04

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty:
prowadzenie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad przebudową miejskiego stadionu piłkarskiego Wisła Kraków .
Wybrano ofertę nr 8:
GD&K Consulting Sp. z o.o., 31-511 Kraków, ul. Rakowicka 7

Cena wybranej oferty: 1.241.691,60 złotych brutto.

http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedow...iejszej-oferty

qowalski 19.01.2009 19:15

Jedno pytanie.
Dlaczego nie zrobili na samym początku przetargu od razu na budowę całego stadionu?
Może jestem nie doinformowany ^^.

licoo 19.01.2009 19:32

Zobaczcie, nasz stadion jest budowany od 2004 roku. Mamy rok 2009 i jeszcze nie ma tak na prawdę nawet połowy wybudowanej:/ A ja dobrze pamiętam, że Cupiał już od dawno mówił, że wykłada 50% na budowę stadionu, pod warunkiem że drugie 50% wyłoży miasto. Ciekawe jak to się ma teraz? Na dodatek, Wisła jeszcze musi płacić za użytkowanie stadionu, normalnie żal.pl

Coach 19.01.2009 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qowalski (Post 659407)
Jedno pytanie.
Dlaczego nie zrobili na samym początku przetargu od razu na budowę całego stadionu?
Może jestem nie doinformowany ^^.

Witamy w Krakowie ...

sharkey 19.01.2009 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 659432)
Cupiał już od dawno mówił, że wykłada 50% na budowę stadionu, pod warunkiem że drugie 50% wyłoży miasto.

Miało tak być ale tylko pod warunkiem że stadion będzie również jego własnością( chciał kupić go od miasta). Nasz kochany prezydent się nie zgodził na pewną całkiem przystępną sumkę (nie pamiętam dokładnie o jakiej kwocie się mówił więc nic nie będę rzucał) i pomysł upadł bo poco pompować kasę w coś z czego nie będzie korzyści? (miasto miało dostawać odpowiedni procent)

runner 20.01.2009 12:38

Z innej beczki:

czy popękane i rozwalone pleksy na trybunie E zostaną kiedyś wymienione ?
szpeci to całą trybunę na fotkach z "Photo Day"

sharkey 20.01.2009 12:45

HEHE pewnie dopiero jak zaczną wypadać dziury:D:D

leszekm 20.01.2009 12:56

Nie tylko szpeci ale pozwala zobaczyć tylko połowę boiska.Miałem szczęście kupić bilet przy rozwalonej pleksie.
Dobrze ,że nie ma jeszcze przepisów zmuszających do siedzenia na miejscu podanym na bilecie bo zakaz murowany.

mlynek0 20.01.2009 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 659666)
Nie tylko szpeci ale pozwala zobaczyć tylko połowę boiska.Miałem szczęście kupić bilet przy rozwalonej pleksie.
Dobrze ,że nie ma jeszcze przepisów zmuszających do siedzenia na miejscu podanym na bilecie bo zakaz murowany.

No to sam sobie odpowiedziałeś jak i tak siedzi każdy gdzie chce bo tak mozna to im sie nie spieszy z wymiana bo i po co a nawet nadaje to efekt bardziej ekskluzywnej trybuny. Wyjasniam dlaczego jak kupowałem ostanio znicz na cmentarz to te z efektem pokruszonego szkła były 200 - 400 % droższe od tych z zwykłego przeźroczystego szkła. Może nasi włodarze też ostatnio kupowali znicze i nasuneło im się porównanie ( znicz z efektem popękanego szkła ---> droższy przez do burżujski = potłuczanej pleksji na stadionie ---> droższy ..................... jski :)

dannato 20.01.2009 18:20

dzieje się tak dlatego, że nie jest to plexiglass tylko klejone szkło. Nie rysuje się ale pęka w kratkę jak widać.
zostanie wymienione, bez obaw.

flamengista 22.01.2009 10:43

Tylko: kiedy zostanie wymienione?

Ja to popękane szkło widziałem na początku poprzedniego, mistrzowskiego sezonu - bodaj w meczu z Koroną (poprawcie mnie, jeśli się mylę - był to jedyny mecz co gola strzelił Niedzielan).

Meczu siedząc na tym miejscu nie dało się zobaczyć faktycznie połowy boiska. Od tego czasu minęło 1,5 roku!

darotsok73 22.01.2009 10:50

Szkło , pleksa czy jak jej tam sama niestety nie popękała , to na prawdę drugorzędny temat , ale co powiecie w temacie przetargu, odwołań i terminów bo coś mi sie widzi że właśnie rozpoczyna się słynne polskie piekło biurokracyjno-sądowo-urzednicze .
W krakowie zbierało i zbiera okrutne żniwo i widze że nasz nieszczęsny stadion też zaraz wpadnie w szpony biurokracji.
I termin oddania pójdzie się j.....

www.rallyonline.prv.pl 22.01.2009 10:51

Jeju czy ludzie muszę naklejać na każdej szybie tego stadionu te wredne wlepki wrwrwrw okropnie to wyglada... ;/

<wislak88> 22.01.2009 16:49

Ustalono date meczu Wisła -Lech w Krakowie. To oznacza że gramy u siebie?

wojteq_NH 22.01.2009 17:07

ustalono przez nSport i PZPN, oni sobie moga ustalać, dopóki nie będzie rozwiązana sprawa wykonawcy i planu robót na stadionie wszytsko stoi pod znakiem zapytania, bo podejrzewam, że nikt nie przewidywał takich historyj z odwołaniami i całej tej biurokratycznej otoczki. :/

sharkey 22.01.2009 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez www.rallyonline.prv.pl (Post 660572)
Jeju czy ludzie muszę naklejać na każdej szybie tego stadionu te wredne wlepki wrwrwrw okropnie to wyglada... ;/

Masz racje nie wygląda to zbyt estetycznie a najgorzej jest jak zaczynają obłazić!

Gwiaździsty 22.01.2009 17:10

Przyznam, że czekam na tą decyzję UZP z lekkim niepokojem, bo może się okazać, że ktoś (nie trudno się domyslić) kto chciałby aby UEFA przyznała miejsce innemu miastu niż Kraków może wpłynąć na decyzję urzędnika i tym samym odesłać nas do narożnika. W ten sposob moderując miejsca, ktore wg. władz Krakowa nasze miasto zajmowało jako pierwsze. Po tej decyzji możemy spaść na ostatnie. W grę wchodzą ogromne pieniądze i prestiż, dlatego trzeba sie liczyć z różnymi zagrywkami konurencji.
Tymbardziej jak się widzi to co nazywane jest przez miłościwie panujących w mieście tandem Majchrowski&PO tzw. "budową stadionu" ! :) W czasie tej budowy gdy u nas wywieziono zaledwie gruz z sektoru C i zrobiono szczelinkę, w adekwatnym czasie w Lubinie powstał stadion !
W tym czasie włodarze uspakajali "spokojnie, terminy są pod kontrolą". Jak to dzisiaj wygląda ? Zaczyna się ciche skuczenie i czekanie w nadziei, a nuż się uda. Tak trudno było wpaqść na to, że będą odwołania ?
Zaczynaliśmy przebudowę stadionu już kilka lat temu. Niebawem się okaże, że w takim tempie Wrocław i Gdańsk szybciej wybuduje niż my mający pół stadionu (2 trybuny gotowe).
Jeśli teraz UZP uwali nas przyznając rację Budimexowi to jesteśmy w czarnej....
To co robi ta zgraja rządząca w mieście z budową to jest szopka !
Niebawem może sie okazać, że .....nie ma pieniędzy na stadion. Partyjni koledzy naszych radnych, ale z centrali właśnie pokazują jak można puścić z torbami budżety różnych ministerstw.
Mimo wszystko, oby nie sprawdził się czarny scenariusz niekompetencji, ale to już dawno przestało być śmieszne.
Decyzja UEFA podobno w maju. Zostały niecałe 4 miesiące.

runner 22.01.2009 17:19

We wtorek polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem firmy Mostostal Warszawa S.A. wygrało przetarg na budowę stadionu we Wrocławiu.

Link z info :
http://www.sportowefakty.pl/pilka/20...2-tys-kibicow/


Mam nadzieje, że gdy dojdzie do realizacji Naszego stadionu, wszystko będzie odbywało się sprawnie bez opóźnień.
Mają do zrealizowania w takim razie 2 duże obiekty w podobnym czasie. Oby panowali nad podwykonawcami.

Bląd. Pospieszyłem się, to dwie różne firmy.

arsfan90 22.01.2009 20:43

No nie... Jak już komuś na naszym stadionie przeszkadzają Wlasne Vlepki to już jest finał...
Zastanówcie się o czym wy p**********

barthok 22.01.2009 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arsfan90 (Post 660916)
No nie... Jak już komuś na naszym stadionie przeszkadzają Wlasne Vlepki to już jest finał...
Zastanówcie się o czym wy p**********

Pewnie że przeszkadzają naklejane w tak bezmyślny sposób gdzie popadnie. Czemu nie potrafimy uszanować własnego stadionu? Vlepki szybko się niszczą i stają się nie estetyczne. To samo z "fanatykami" stojących na krzesełkach, rozbijanymi pleksy itd itp. BTW ciekawe jak prezentuje się stan toalet na E..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl