![]() |
A miom zdaniem to nie jest złe rozwiązanie - przynajmniej patrzac na Kazimierz
to co tam się działo wcześniej to była jakaś masakra - auta poparkowane właściwie wszedzie od zieleńców przez przejścia dla pieszych , pozastawiame chodniki i poblokowane ulice po wprowadzeniu tych opłat zrobiło się duużo luźniej mimo zlikwidowanie parkingów wzdłóż dietla gdziekolwioek na świecie by sie człowiek nie ruszył to w dużych miastach są stosowane opłaty za parkowanie w centrum , a jak bardziej mobilni koledzy wiedzą to w wielkich miastach stosuje sie także opłaty za fakt wjechania do centrum taki jest "urok" mieszkania w większym mieście a tak pozatym idąc waszym tokiem myślenia możnaby zlikwidować także strefy wewnątrz plant bo przecież tyle miejsc parkingowych się marnuje na rynku:) a kilkoro moich znajomych którzy pracują w kilku biurowcach spory kawałek od rynku jest zmuszona do jazdy MPK bo po prostu jest tam tak znikoma ilość miejsc parkingowych że starcza ich dla najważniejszych menagerów i kierownictwa płączą i jeżdżą jelczami myślicie że skąd tam zawsze jest tyle rowerów poparkowanych jak jest pogoda znośna? |
Cytat:
Nie próbuj mi wmówić że gość z Wieliczki, Krzeszowic, Proszowic, Miechowa czy innej osady przyjeżdża na zakupy do centrym Krakowa i daje zarobić Krakusom, bo nie kupuje wędlin u Szubryta, pieczywa u Buczka, nabiału pod Halą Targową, warzyw i owoców w warzywniaku u Kryśki tylko leci z wózkiem napchanym po hipermarkecie :P Cytat:
|
Cytat:
panew może się źle wyraziłem.nie mam nic przeciwko temu by oplaty były,ale nie trafiają do mnie argumenty,że nie mam gdzie zaparkować bo "obcy" zajmuja miejsca więc trzeba im dowalic opłaty.w ten sposób.gość z Kazimierza nie bedzie mógl zaparkować na Kleparzu bo w końcu tam też bedzie "obcy".wyjezdżając ze znajomymi z drugiego końca Polski do Wieliczki jak zobaczą blachy KR to tez trzeba będzie dowalić,bo w końcu "obcy"?żeby wprowadzać poważne ograniczenia w centrum,trzeba NAPIERW zapewnić łatwy dostęp do niego,a późneij wprowadzać ograniczenia.i tak długo jak instytucje publiczne będą znajdowały sie w centrum nie będą posiadały swoich parkingow to musimy sie pogodzić z tym,że ludzie będą zmuszeni do tegoż centrum jeździć.sam to przerabiam z córką,która ma problemy z nogą i do szpitala jeździmy na strzelecka.mnie stac by placic 5 zł za godzinąę parkingu (wizyta trwa ok 3 godz)a innych? |
Orientuje się ktoś co to za ślepy zjazd w lewo (jadąc od strony AGH) na Armii Krajowej, tuż przed wjazdem do tunelu pod Rondem Ofiar Katynia?
|
Przyszły hipermarket, chyba Tesco.
A za Ikeą, przy nowowybudowanej Sosnowieckiej ma powstać Auchan, więc okolica się rozwinie |
Czyli, że na terenach Motelu Krak ma być supermarket? O ja p...ole, czyli szykuje nam się dzielnica handlowa na rogatkach Krakowa :P
|
Janki II ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Centrum Koncertowo - Kongresowe ICE, wizualizacje od środka:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1127 http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1128 I wizualizacja zaadaptowania Browaru Lubicz: http://www.leachandlang.com/LeachLan...ilding-A-J.jpg http://www.leachandlang.com/LeachLan...building-H.jpg http://www.leachandlang.com/LeachLan...building-B.jpg Stronka tutaj - http://www.leachandlang.com/browar-lubicz :hura: |
|
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...fca36939,1,3,5
Cytat:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html Konserwatorzy zabytków rulezzzzz....:shock: |
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._od_godz_.html
Cytat:
|
Jeszcze tunele muszą oddać.
Jeśli chcesz szczegóły to przeglądnij ostatnie strony http://www.skyscrapercity.com/showth...06143&page=373 . |
Hotel Cracovia został wpisany do ewidencji zabytków miasta Krakowa :/
|
już jakieś 3-4 miesiące temu.
|
stare, poczciwe Szkielecisko ponoć już za kilka lat zmieni oblicze:)
http://i2.dominium.pl/rozne/image/2_660px.jpg http://img97.imageshack.us/img97/550/58539868.jpg |
Jeśli w projekcie jest wyższy o 2 metry to pewnie znowu to nasz kochany pan konserwator uwali ...
A jeśli będzie niższy od obecnego to powie że się Krakowianie przyzwyczaili i niższy nie pasuje do koncepcji :rotfl: |
już klepnięty przez konserwatora :)
|
Cytat:
|
Cytat:
no i jeszcze wizka Balic wraz z hotelem oraz parkingiem po rozbudowie http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...23336250_n.jpg |
Jesli Balice zostaną zrobione z rękawami do samolotów to będzie coś. Drugiego takiego lotniska w Polsce chyba nie będzie
|
Kolego już są bardzo porównywalne, Gdańsk i Wrocław nie śpią.
http://i184.photobucket.com/albums/x...6092011076.jpg http://www.e2012.eu/_img/800/5173.jpg |
Cytat:
- inwestor uzgodnił podniesienie wysokości budynku z konserwatorem zabytków - zaprotestowało Towarzystwo Przyjaciół Bielinka Kapustnika (nazwa zmyślona, pod poniższym linkiem jest prawdziwa nazwa pseudo-ekologów) zaskarżyła WZ-tkę w sądzie jako przyczynę skargi podano, że podwyższony o 2m budynek zakłóca naturalne drogi migracji ptactwa - a inwestorowi żeby nie było za łatwo łatwo to Majcher z drugiej mańki nalicza kary za brak ukończenia inwestycji w terminie, choć miasto samo się do tego przyczyniło opóźniając procedury :-) Więcej informacji tutaj: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...kieletora.html i tutaj http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...n_zl_kary.html i tutaj http://www.dziennikpolski24.pl/pl/ak...owa-afere.html |
Cytat:
Wiem, że najeżdżanie na konserwatora jest ostatnio prawie tak modne, jak na Kaczyńskiego, ale mimo wszystko... Sytuacja wygląda dokładnie tak jak ją opisał zybert. A projekt był zatwierdzony grubo ponad rok temu... |
Po zniszczeniu zabytkowych umocnień austriackich przez developera w Węgrzcach i tłumaczenia konserwatora że "nie wiedział" że to zabytkowe bo się "zagapili" jest dla mnie skończonym idiotą oraz szkodnikiem i powinien wylecieć.
Już nie mówię o poprzednich doświadczeniach ze szkieletorem, nielegalną nadbudową kamienicy przy Szerokiej, nielegalnej nadbudowie przy Placu Szczepańskim. Sorry, nie wierze w nich co dotyczy budów w Krakowie. Dlatego jak napisał Skipper - "kilka lat" wydaje się idealnym terminem żeby wszystko uwalić. Amen. |
Ależ jesteś zmanipulowany przez media....
Co do "zabytkowych umocnień" - wszystko pomieszałeś. Cytat:
Co do szkieletora - poczytaj więcej o grupie deweloperskiej która się tym zajmuje i tym, dlaczego mogło im zależeć żeby się to wszystko przeciągało... Przypominam, że kupili działkę, z niemożliwym do "obejścia" terminem rozpoczęcia prac. Zdawali sobię sprawę z kar finansowych itp. Co do Szerokiej - a kto to nadbudował? Konserwator? Nie żartuj. Nielegalna nadbudowa, jak sama nazwa wskazuje jest nielegalna. Pretensje możesz mieć do inwestora - pana Pierścionka, czy nadzoru. Ale czy słuszne? Widziałeś tą kamienice przed 'nadbudową'? Ja wolę mieć taką "nielegalną" wersję, niż grożącą zawaleniem ruinę, która stwarzała zagrozenie dla ludzi i otoczenia... Albo dałeś się zmanipulować, albo sam manipulujesz. |
Albo jeszcze jest trzecia możliwość.
Ty dałeś się zmanipulować. Nie czerpię wiedzy z Krakowskiej, Wyborczej czy innych mediów ale staram się potwierdzić informacje u źródła - a'propos Węgrzc mieszkam niedaleko i dokładnie widziałem co rozpieprzyli.A skąd wiesz że nie miał środków finansowych - ja wiem od swojego źródła z urzędu, że to było cholernie zaniedbanie. "prawie" 100% pewności jest często równe "0%" w takich sytuacjach. Nie ma nic pośrodku - ale jesteś pewien albo nie. Co do kamienicy w runie - ja wolę żeby było zgodnie z prawem a nie żeby było ładnie - co to za bzdurne podejście w ogóle? Niech dadzą odgórną zgodę na remont wszystkich zrujnowanych i zaniedbanych kamienic żeby tylko było ładnie i bezpiecznie. |
Nie rozumiesz, że podobnie jak NFZ, WKZ ma określony budżet roczny? Że każdy wpis kosztuje i trzeba siłą rzeczy robić "gradację wartości"? Przypominam, po raz kolejny, jest to prywatna działka, na której wyburzenie wydał zgodę U.G. Zielonki. Myślisz, że w u.g. się nie orientowali co jest na tej działce?
Wniosków do pracowników konserwatora o potwierdzenie stanu ochrony przychodzi tysiące. Tutaj był mały, drastyczny w skutkach, błąd w starej dokumentacji baterii, która nie uwzględniała obecnego numeru działki. Czy wymagasz od pracownika, żeby znał na pamięć lokalizację wszelkich obiektów zabytkowych w województwie ? Ad. kamienica - owszem, tylko nie rozumiem czemu masz pretensje do konserwatora, kiedy po raz kolejny Ci powtarzam: nielegalna nadbudowa, nie było na nią zgody. A podejście jest o tyle niebzdurne, że kamienica przy Szerokiej, za jakieś pół roku przestałaby istnieć, gdyby nie inwestor. Wolisz odbudowywanie zabytkowej tkanki, czy remont? Kraków to nie Warszawa, tutaj dba się o istniejące zabytki, a nie odbudowuje je, twierdząc że są XVI w. architekturą. Jeszcze ciekawy post WBrzoskwinii, odnośnie T.K. Cytat:
|
Ze spraw bardzo aktualnych. Prezydent przestawił budżet na 2012. Mimo trabionego wokoło kryzysu zaskakuje mnie pozytywnie ilośc inwestycji. Te ciekwsze wytłuściłem. Ciekawi mnie tutaj pozycja obu stadionów, a szczególnie naszego, ze co oni niby tam mają jeszcze robić w 2012? Pytanie chyba bardziej do budowy stadionu...
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl