Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

brylant17 31.07.2017 08:19

Samo wsadzenie dysku SSD ożywia laptopa :D Także instaluj śmiało

wiesniak842 02.08.2017 06:55

Spoko a jak to dziala ze starszymi plytami glownymi??? W sensie mam nowy dysk SSD na sata3 powiedzmy a plyte mam na standardzie sata2. Dysk SSD w takim wypadku bedzie osiagal maximum swoich mozliwosci czy poprzeczka bedzie zawieszona lekko nizej???

brylant17 02.08.2017 08:00

Spokojnie, zadziała jedynie może działać w 90% a te 10%,że nie wykorzysta swoich możliwości oczywiście mogę się mylić lecz na pewno będziesz miał szybszy start windowsa szybkie działanie aplikacji i gier oraz kopiowanie.

frank 07.08.2017 12:52

No nie do końca w 90%. Zależy od dysku. Przykładowo taki Samsung 850 EVO rozwini skrzydła dopiero przy SATA3. Na SATA2 też zadziała (SATA3 jest kompatybilny wstecz), też odczujesz dużą różnicę, ale to będzie - szacując - może z 60% jego możlwiości (przykładowo SATA2 ograniczy prędkość odczytu do 340MB/s z maksymalnych 540MB/s [wartości książkowe])? No to po co przepłacać? :)

Wrzuć model laptopa to coś dobierzemy.


edit: Dobra, teraz się zorientowałem, że to posty z przed 5 dni :D

Padre1906 07.09.2017 16:48

https://www.morele.net/dysk-ssd-good...ro-480-720758/
Świetna cena na dobry dysk SSD. Kto pierwszy ten lepszy

brylant17 07.09.2017 17:37

Po ile były ? bo poszło....

Padre1906 07.09.2017 19:36

379zł za iridium pro 480gb

wiesniak842 07.09.2017 21:15

Spece. W lapku mam ddr3 1,5V na taktowaniu 798.7 Mhz CL11 (wg speccy).
Pytanie: jak kupie ddr 3 1,5v CL11 ale z wyzszym taktowaniem -1600Mhz to to bedzie smigac czy nie bedzie?:D Glownie mi chodzi czy plyta glowna i reszta bedzie wspolpracowala.

Plyte glowna mam mniej taka http://allegro.pl/plyta-glowna-lenov...630725962.html ( nie sprzedaje i to nie moje ogloszenie:D).

TIR_DO_SŁUBIC 07.09.2017 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1481845)
Spece. W lapku mam ddr3 1,5V na taktowaniu 798.7 Mhz CL11 (wg speccy).
Pytanie: jak kupie ddr 3 1,5v CL11 ale z wyzszym taktowaniem -1600Mhz to to bedzie smigac czy nie bedzie?:D Glownie mi chodzi czy plyta glowna i reszta bedzie wspolpracowala.

Plyte glowna mam mniej taka http://allegro.pl/plyta-glowna-lenov...630725962.html ( nie sprzedaje i to nie moje ogloszenie:D).

Nie powinno się tak robić, a już na pewno nie w laptopach- gdzie masz okrojony BIOS i brak możliwości ustawienia taktowań i napięć ręcznie. Nie osiągniesz tym sposobem nic dobrego, będzie się dławić. Należy dokładać kości o takich samych parametrach, mogą być różnych producentów.

TIR_DO_SŁUBIC 07.09.2017 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Padre1906 (Post 1481824)
https://www.morele.net/dysk-ssd-good...ro-480-720758/
Świetna cena na dobry dysk SSD. Kto pierwszy ten lepszy

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1481825)
Po ile były ? bo poszło....

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Padre1906 (Post 1481841)
379zł za iridium pro 480gb

Na Morelach BARDZO CZĘSTO się mylą z asortymentem i cenami ;-)

Padre1906 07.09.2017 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1481846)
Nie powinno się tak robić, a już na pewno nie w laptopach- gdzie masz okrojony BIOS i brak możliwości ustawienia taktowań i napięć ręcznie. Nie osiągniesz tym sposobem nic dobrego, będzie się dławić. Należy dokładać kości o takich samych parametrach, mogą być różnych producentów.

Przecież nowa szybsza kość z automatu dostosuje się do wolniejszych i po sprawie. Jakie grzebanie w napięciach?
Konflkty pomiędzy różnymi pamięciami się zdarzają, ale są to marginalne przypadki.

wiesniak842 08.09.2017 00:03

Rzecz w tym, ze ja chce calkowicie pozbyc sie starej 2x4GB i zamienic ja na 2x8GB. Problem w tym, ze z taktowaniem moich starych kosci, nowych juz nie znajdziesz. Kiedys za lebka, jak potrafilem skrecic/rozkrecic PCeta z zamknietymi oczami, podkrecalo sie recznie(zworki) taktowania procesora. Jak za duzo sie podkrecilo to plyta glowna nie dawala rady i nawet Windowsa nie szlo zaladowac:D Nie mam niestety pojecia jak to sie ma w laptopach z koscmi RAMu. Jakby to byla tania rzecz to bym kupil i sprawdzil ale nie chce mi sie wydawac okolo 600 zlotych i sie zdziwic:D Wolalbym juz ewentualnie kupic jakies uzywane 2x8GB z podobnym taktowaniem do moich i miec spokoj. Nie wiem czy nawet tak nie postapie i czy to nie bedzie najlepsza dla mnie opcja.

mitmichael 08.09.2017 14:25

Zna sie ktos na monitorach? wlaczylem monitor, normalnie byl obraz a po sekundzie ciemno, jak wylaczylem to byl obraz na 2 sekundy i znowu ciemno, sprawdzilem na starym monitorze i wszystko jest ok, dioda swieci normalnie, moglby sie np kabel ktorym laczymy monitor z komputerem s.......ic? jezeli nie to pewnie monitor szlag trafia

MatMario 08.09.2017 19:24

Mógłby.

Mogło paść wejście, może masz drugie to sprawdż.

A monitor jak masz zasilany? Bezposrednio czy z zasilacza kompa?

Może zasilacz.

brylant17 08.09.2017 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1481886)
Zna sie ktos na monitorach? wlaczylem monitor, normalnie byl obraz a po sekundzie ciemno, jak wylaczylem to byl obraz na 2 sekundy i znowu ciemno, sprawdzilem na starym monitorze i wszystko jest ok, dioda swieci normalnie, moglby sie np kabel ktorym laczymy monitor z komputerem s.......ic? jezeli nie to pewnie monitor szlag trafia

Spróbuj podłączyć poprzez inne wejście

mitmichael 08.09.2017 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1481903)
Mógłby.

Mogło paść wejście, może masz drugie to sprawdż.

A monitor jak masz zasilany? Bezposrednio czy z zasilacza kompa?

Może zasilacz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1481904)
Spróbuj podłączyć poprzez inne wejście

Bezposrednio, inaczej nie moge podlaczyc bo niby monitor full HD ale nawet wyjscia HDMI nie ma :D (stary juz z 6 lat ma, emailowiec mi napisal, ze byc moze kondesatory padły w monitorze i zeby sprobowac zmniejszyc jasnosc monitora, jutro sprawdze, w ostatecznosci bede musial dac do wujaszka elektronika to moze mi zrobi

MatMario 08.09.2017 23:35

Ale ma tylko jedno wejście? Może ma dsub i vga?

brylant17 09.09.2017 11:36

Jak nie ma wyjścia HDMI to pewnie jest tylko jedno połączenie

TIR_DO_SŁUBIC 09.09.2017 21:11

Czy ktoś z Was ma monitor ACER 22 K222HQLbid ?

Link do przykładowej aukcji Allegro- oczywiście nie mojej, nie reklama, choć z Krakowa.

wiesniak842 12.09.2017 18:40

Pytanie na szybko. Zainstalowalem na jednym laptopie po calkowitym formacie Windowsa. Czyli komputer jest "czysciutki". Dokupilem RAM( w sumie to zamienilem na wiecej, bedzie pasowa, bedzie hulal itp itd) ale ma to jakies znaczenie dla Windowsa teraz, czy lepiej po zmianie RAMu znowu od nowa instalowac system. Na moje oko to nie powinno byc problemu ale nie jestem pewien:D

brylant17 12.09.2017 18:54

Nie, no co ty nic nie musisz instalować na nowo :) Ja jak dorzucałem do swojego PC zasyfionego to od razu była różnica :)

TIR_DO_SŁUBIC 12.09.2017 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1482322)
Pytanie na szybko. Zainstalowalem na jednym laptopie po calkowitym formacie Windowsa. Czyli komputer jest "czysciutki". Dokupilem RAM( w sumie to zamienilem na wiecej, bedzie pasowa, bedzie hulal itp itd) ale ma to jakies znaczenie dla Windowsa teraz, czy lepiej po zmianie RAMu znowu od nowa instalowac system. Na moje oko to nie powinno byc problemu ale nie jestem pewien:D

Nie ma takiej konieczności.

Kaan 09.01.2018 12:58

Planuję kupić dysk zewnętrzny 1 TB (zakładałem 500 MB ale różnica cenowa pomiędzy 500 a 1 TB jest niewielka), zwykłe 2.0 USB, i w cenie trochę ponad 200 zł mam:
- Toshiba
- Seagate
- Adata
Która firma bardziej godna uwagi w tym względzie? Czy szukać czegoś innego?

MatMario 09.01.2018 13:19

Ja mam Adate, ze względu na wstrząso-odporność. Jak na razie działa, choć jakoś piękna nie jest.

Coglin 01.03.2018 07:24

Używa ktoś Android Boxa do TV i mógłby coś polecić?
Zastanawiam się między Xiaomi Mi Box 4K a Ferguson FBOX ATV.
Może coś innego, co będzie miało jakiekolwiek wsparcie producenta w przyszłości.
Kasa do 400 zł.

brylant17 01.03.2018 17:55

Bierz Xiaomi Mi Box 4K cholera gdzieś oglądałem o tym program i to właśnie Xiaomi wypadł najlepiej i miażdżył konkurencję chodź mało pamięci wbudowanej

AS82 01.03.2018 20:26

Chyba mi padł zasilacz w komputerze , może ktos polecic jakis dobry sklep/serwis komputerowy ,zeby wymienic część ?

MatMario 02.03.2018 17:17

W jakiej części Krakowa? Myślę że każdy sklep gdzie składają komputery. Pcprojekt albo Bit computer to na 100% zadzwonił bym tylko czy mają czas.

brylant17 19.09.2018 17:56

Szukam dla siebie Powerbanka wybór padł na Xiaomi ktoś coś ? który lepszy 10000 czy 20000 Głównie potrzebuję do ładowania telefonu

Padre1906 19.09.2018 22:48

Co lepsze? Zależy jak duży potrzebujesz.
Sam kupiłem niedawno xiaomi powerbank 10000 2s. Szybkie ładowanie z certyfikatem qualcomma, mogę spokojnie polecić. w bonarce za ok sto złotych.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl