![]() |
kotlet06: Dokładnie. Rozwiązanie na D z krzesełkami o niebo lepsze niż na C...
|
bo rzędy na D mają 90 cm szerokości a nowa trybuna na dole 80 a u góry 85 cm (albo na odwróet)
|
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiście ma rację, że na tak wielką inwestycję powinien być rozpisany konkurs i tu zarzuty są jak najbardziej słuszne, ale on nie widzi w ogóle pozytywów tego stadionu i skupia się w dużej mierze na rzeczach mniej istotnych. Byle tylko ośmieszyć i dołożyć. Jak dla mnie to dość małostkowe. Cytat:
Ma wiele niedociągnięc owszem - ale tak na prawdę, nie znam na dużą skalę budowanego obiektu architektonicznego, która ustrzegłaby się od błędów. Daleka jestem też od obciążania za ten stan rzeczy przede wszystkim Obtułowicza. Nie jest on wcale nieudolnym architektem - a projektowanie stadionu na raty jest/było wyzwaniem, z którym i najlepsi architekci mieliby problemy. Opóźnienia są winą zarówno jego pracowni jak i inwestora, który chyba nie do końca sprecyzowal czego chce i przede wszystkim wykonawcy. Nie z winy architekta zmieniano materiały na tańsze ( przede wszystkim beton architektoniczny na osławiony konstrukcyjny ) i nie jest wynikiem "montowania na chybcika" zmiana rodzaju szyb. |
Była tutaj mowa że podczas meczu nie obeszło się bez strat i przy wejściu na trybunę były rozbite szyby w balustradach i dlatego chciałem się zapytać w jaki sposób pozwolili na oddanie trybuny z rozbitymi szybami? Czyżby chcieli zrzucić odpowiedzialność na kibiców?
http://i53.tinypic.com/2r39xr7.jpg i teraz radzę przyglądnąć się w lewy dolny róg http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6593902352.jpg to zdjęcie jest z 24.08 |
Cytat:
Na wschodniej(bez narożników) jest chyba 10(x2) kołowrotów. Do tego dochodzą narożniki i po tym zdjęciu widać że każdy narożnik ma przynajmniej 2(x2) kołowroty: http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...8918517552.jpg Czyli wygląda na to że na wschodniej jest przynajmniej 14 podwójnych kołowrotów EDIT: Właśnie przeczytałem na stronie SKWK, jest 17 podwójnych kołowrotów. |
Oczywiście że nie ale wystarczy przejść się po ulicy Reymana i policzyć. Ale jak widać ilość kołowrotów nie stanowi problemu na naszym stadionie
|
Liczba kołowrotków wydaje się wystarczająca. Nie widziałem za dużo ludzi, którzy wchodziliby na stadion już po rozpoczęciu meczu. Ja sam przyszedłem o 19.30 i żadnej kolejki nie było.
Stadion robi wrażenie. Nawet ten słynny asfalt, o który było tyle zamieszania nie przeszkadza. Ktoś mówił, że nie będzie miejsca dla zawodników na rozgrzewki, a tu proszę. Ogromna przestrzeń wewnątrz, która mam nadzieje zostanie odpowiednio zagospodarowana. Stosunkowo szybkie wyjście ze stadionu, bez większych problemów. Aż się nie mogę doczekać meczu z Koroną... |
Crazykaro => te szyby specjalnie są rozbite. Nie słyszałeś nigdy o brutaliźmie w architekturze?
hihihi... |
Panowie... Zlitujcie się - LICZBA a nie ILOŚĆ kołowrotów.
|
Nasz stadion wyglada z zewnatrz gorzej ,ale infrastruktura ,czyli "srodek" stadionu ,czyli marketing + rozrywka , jest kozackie
|
Tak czytam, czytam i momentami oczom nie wierzę...
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Podsumowując te kilka stron napiszę tak: Ten stadion jest lepszy od poprzedniego i będzie jednym z najlepszych w Polsce. Problem polega na tym, że nie problem zaprojektować lepszy od poprzedniego. To tak jakbym kupił teraz Poloneza za 100,000 zł i powiedział że wszystko jest ok bo wcześniej jeździłem Syreną więc mam lepsze auto. Zgadzam się, że kiedy wreszcie zostanie oddany w całości i kiedy będziemy mogli normalnie rozgrywać na nim swoje mecze, to nikt już nie będzie pamiętał o masie niedoróbek, błędów, bubli, kuriozalnych rozwiązań, braku funkcjonalności itd. Teraz natomiast jest moment, w którym należy o tym mówić bo - do jasnej cholery - wydano na ten stadion dwa razy więcej pieniędzy niż na obiekty nowocześniejsze i funkcjonalniejsze. Ktoś za to odpowiada. Niektórzy powiedzą, że co ich to obchodzi - ważne że jest stadion. A mnie to obchodzi np. w kontekście budowy nowej hali dla Wisły, która miałaby kosztować mniej niż 5% kwoty, którą wydano na stadion. Teraz nie ma na nią pieniędzy, a o jej budowie (i ewentualnym kształcie) nadal decydują ludzie, którzy odpowiadają za skandaliczną realizację stadionu. TaDa. PS. Z premedytacją nie pisze o wyglądzie bo elewacja mi się podoba. |
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...obienia_zdjec/
Chyba będą ukrywać elewacje stadionu naszymi gwiazdami :D |
Cytat:
|
Generalnie 95% niedoróbek i błędów, przy dobrej woli inwestora, można wyeliminować. Najważniejsza jest elewacja, gdyż na dzień dzisiejszy ten stadion z zewnątrz straszy. Tak samo jest w Kielcach. Dobrze, że wygląda to tak okropnie, gdyż okoliczność ta zmusza inwestora do pomalowania/obłożenia tego ,,brutalnego" betonu.
Ten stadion naprawdę da się uratować. Nie będzie to może cudo w stylu Emirates lub Alianz, ale będzie naprawdę fajnym stadionem, który będzie na poziomie stadionu Lecha (wybudowanego za ok. 700 mln). Stadion Legii (400 mln) mi się osobiście nie podoba. Czy ktoś wie, ile metrów kwadratowych powierzchni będzie do zagospodarowania wewnątrz naszego stadionu??? Zdaje mi się, że może być więcej niż na Lechu, a o Legii nie ma nawet co wspominać. Można to fajnie zagospodarować. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Skąd wiecie jakie warunki geologiczne mieli w Niemczech? Stadion Wisły ze względu na podmokły teren(dobre gleby, bliskość Wisły itp) posiada bardzo głębokie fundamenty i sciankę szczelinową. PiotrG powinien znać te głębokości. O ile pamiętam jest to kilkanaście metrów. Nie od dziś wiadomo, że prace ziemne są bardzo kosztowne. Co innego jest stawiać stadion tak jak Cracovia, prawie bez fundamentów, a co innego dawać głęboki fundament. Dla mnie to właśnie pochłonęło masę kasy. Zresztą gość z Polimexu na dniu otwartym to potwierdził. Mówił że źle sporządzono kosztorys prac ziemnych, a raczej natura ich zaskoczyła. Mowił że cięzko to przewidzieć. Dodatkowym problemem była woda, którą cały czas trzeba było wypompowywać. Opady + wody gruntowe robiły swoje. |
Cytat:
|
Kancelaria Prezydenta Majchrowskiego:
Kibice zachwyceni nowym stadionem Wisły http://www.krakow.pl/aktualnosci/220...nem_wisly.html |
Cytat:
|
Masakra. Szkoda że panowie wypisują wyłącznie pochwały, zapominając o całej liście rzeczy które pozostają do zrobienia, zaczynając od elewacji, poprzez telebimy a na "głupim" zapleczu "D" kończąc.
|
Cytat:
|
i tutaj widzę rolę SKWK ,która jako organizacja kibicowska powinna wyslac sprostowanie w stylu " żeby plusy nie przysłoniły minusów"
|
Cytat:
Nie bardzo rozumiem co Twoj komentarz ma do mojego że cytowałeś, myślę że Ci się pomyliło ;) |
Cytat:
Byłem dziś na kopcu i zachodnia co prawda nie skończona ale z zewnątrz wiele różnić się już nie będzie - widok koszmarny, jak by tam jakiś pustostan stał do rozbiórki a nie nowy stadion za ponad 500 baniek. Przyglądałem się też z bliska wykończeniu południowej...jakieś papy, blachy wystające = tragedia.Ogólnie z zewnątrz to bym dał temu stadionowi minimum 20 lat a myślę że i 30 latki tak zapuszczone by nie były Na koniec zdjęcie z meczu...przy pełnym stadionie i 4 trybunach to będzie miazga. http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg |
Cytat:
|
Byla okazja tego ..... wyklac to niestety prawie nikt nie pociagnal.... a szkoda. To teraz nam znowu pluja w twarz w podziekowaniu za nasza kulture... Musieli cos napisac bo dzisiaj pojawilo sie za duzo artykulow ktore wysmiewaja ten stadion.
|
Cytat:
|
Cytat:
Uparłeś się na tę różnicę z Hoffenheim który podałem akurat przy okazji tekstu Kołtonia. Mogę podać przykład stadionu w Dreźnie, Lipsku, Hannoverze, Leverkusen względnie obiektów z Turcji czy Włoch. Każdy z nich jest znacznie nowocześniejszy i funkcjonalniejszy, a część nawet sporo większa. Prosiłem o podanie pozytywu w budowie takiego stadionu za takie pieniądze. Innymi słowy podaj argument dlaczego za 100 tys mam kupić Poloneza. |
picasso zapominasz o najwazniejszym. Parking mial wplyw na ksozty budowy ale ten pierwotny, podziemny dla kibicow, ktorego... nie ma. To co zostalo to zwykly element zaplecza stadionu.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
co do oświetlenia trybun to już tak zostanie ??!!
w ogóle nie widać ich było w TV, na meczach Legii np świetnie to wygląda, jakby każdy centrymetr trybun był oświetlony .. a u nas ciemno jak w d .. za przeproszeniem |
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=BNKCi...eature=related - nie wiem jak ktoś potrzebuje lornetki, to chyba jest ślepy... a w szczególnosci kołtoń. Stadion ogólnie super, atmosfera kosmiczna, wkońcu Europa choć są małe niedociągnięcia w elewacji ogólnie na wielki plus, byłęm wczoraj pod wrażeniem... |
Cytat:
Na zasadzie takiej, że "odtąd wszystko co powiesz może być użyte przeciwko Tobie" :D, a że UMK ce..... cytowanie selektywne, to już co innego ... |
mi tam taki półmrok się podoba :)
Choć Legii stadion mi się bardzo podoba, sprawia on wrażenie takiego przyjaznego, czystego, przejrzystego. Taki stadion dla każdego, niekoniecznie fanatyka (choć Żyleta robi niesamowite wrażenie) Ale jest to taki przyjemny stadionik. A nasz, jest trochę taki mroczny ;) I to też może być zaletą. Drużyny przyjezdne mogą czuć się na R22 nieswojo ;) I oto moim subiektywnym zdaniem chodzi. Mi osobiście marzy jeszcze większy półmrok, powrót rac na stadiony i "Hej Wisła ggoooool!". Wtedy byłaby miazga. |
ja bym np nie chciał jak na Legii w zimie kupować sobie żarcia na zewnąrz i stać w zimnie cały czas a w lecie, żeby padał mi deszcz na łeb... nie wiem, czy dla was liczy się to zeby stadion miał jakąś funkcjonalność, czy tylko to, żeby miał fajną elewację i sprawiał wrażenie przyjemnego. Każdy beczy ze nasz stadion kosztuje 500 baniek, a stadion Legii nie wiele mniej, a jest mniejscy o 2 tysiące i zamiast zaplecza dla kibiców ma parkingi... Nie wiem nad czym te zachwyty? bo trawa przed trybuną jest podświetlona? To ja sie nie dziwie UMK ze nie cytują ludzi myślących w ten sposób...
|
Rzadko się wpisuje aczkolwiek co dziennie czytam to forum.Na stadion ma brakować 500 milionów a tutaj podają że po aktualizacji 28.08. 400milonów bez budowy płyty boiska .Zostaje jeszcze 100 milionów. Podaje link bo chyba go tutaj przeoczyłem.Jak było to proszę wywalić. http://www.stadionwisly.info/harmonogram
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl