Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

SpoXsteR 24.06.2010 17:17

troche smieszne rozwiazanie
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...lowroty/37886/
coz z fosy jak sa schodki :D i jakie eleganckie..
plus tej fosy to tez to ze mozna bedzie normalnie flagi zawieszac.. pytanie tylko jak to bedzie wygladac z perspektywy TV czy innych sektorow, byc moze bedzie troszke flagi przycinac

miedzy 9, a 6 ma byc bodaj puste pole.. i chyba bez gwiazdki , to by byla lekka przesada i na D i tutaj, rownie dobrze by nie robic odstepu i 6 wstawic w sektorze przed tym z wjazdem na naroznik.. tez by zle nie wygladalo, ale skoro ciagna do wjazdu na kosiarke to widocznie 6 nie bedzie ucinalo na dole

picasso 24.06.2010 17:24

jeżeli będzie puste pole to nie będzie to rok powstania klubu (tysiąc dziewięćset sześć),tylko jak cena w hipermarkecie (dziewiętnascie zero sześć),ale niech juz to kończą jak najszybciej...

usioc1 24.06.2010 17:27

Przepraszam mój błąd ;P

http://i39.tinypic.com/289fw51.jpg

wislak906 24.06.2010 17:34

A ja mam jedno pytanie. Dlaczego montują najpierw ramę pod krzesełko bez siedziska? Na II piętrze montowali części razem z siedzeniem a później dokręcali oparcie. Może mi ktoś to wytłumaczyć? Tak jest szybciej?

spinnaker 24.06.2010 17:46

Tak tak jest szybciej bo im żadne siedzisko nie lata jak montują. Na 2. piętrze też montowali z oparciem a potem dopiero poddupnik.

runner 24.06.2010 17:47

Niedziałkowska (ZIKIT) podaje 1 trybunę, Majchrowski (Gmina Kraków) podaje 2 trybuny, może trzeba zwrócić się z pytaniem do Wisły ile tych trybun ostatecznie będzie na pierwszym meczu ? żałosna koordynacja
Termin 30 czerwca br na Reymana _ ktoś kto kiedyś miał styczność z budową i był ostatnio w okolicach stadionu wie że to jest nierealne, oczywiście będą tłumaczyć dzisiejszym deszczem :)
Gdzie są te miejsca o ograniczonej widoczności, wszystkie ponoć miały wg Panelu być fantastyczne....żalosne
Telebim aby nie zmieścił się w kwocie 500mln....skandal (szt. 2 rzecz jasna)
A ze starymi kasami wokół stadionu zasadniczo bez odpowiedzi (zdawkowa odpowiedź- będzie uzgodnione), a co robili dotychczas ? skandal
Zapraszam do przejścia po chodniku na Reymonta między budynkiem klubowym a kasami. obraz lat PRL....płyty chodnikowe widziały lata 70, dziury na studzienkach teletechnicznych, ohydne kasy....oglądnijcie nowe fotki z zagospodarowania Łazienkowskiej w Warszawie, Boże widzisz to i nie grzmisz...

Zwierze 24.06.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 920090)
troche smieszne rozwiazanie
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...lowroty/37886/
coz z fosy jak sa schodki :D i jakie eleganckie..

Z dość pewnego źródła wiem, że są to schodki to abordażu, tylko potrzeba jeszcze wody w fosie z krokodylami rzecz jasna...

marcin_m 24.06.2010 17:57

Jak się ma to:
Cytat:

Ad 14. Loże VIP-ów zostały zaliczone do części komercyjnej stadionu. W trybunie wschodniej znajdują się na poziomie +1 (rzędna +5.44) i zajmują powierzchnię 359,42 m2. Jest ich dziewięć, osiem o powierzchni 36,4 m2**, w środku duża loża o powierzchni 105,48 m2. W trybunie zachodniej, na tym samym poziomie znajdują się loże, które zajmują 874 m2. Wszystkich jest 25, w tym tzw. „prezydencka” o powierzchni 238,8 m2; mniejsze o powierzchni 35,4 m2. Podłogi we wszystkich lożach będą wykonane z drewna tekowego. (...)
do tego?
Cytat:

Z Gargułą weszliśmy też do skyboxów, w których wszędzie już ułożono na podłogach płytki, a także do pomieszczeń przyszłego muzeum i restauracji. więcej
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...la_na_budowie/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/37619/
Czy wykończenie drewnem tekowym będzie tylko na zachodniej?

Mishuh 24.06.2010 19:01

Na świeżo:
http://stadiony.net/aktualnosci/2010...pytan_przybywa

Cytat:

Przypominamy bowiem, że na trybunach południowej i północnej stoją masywne ogrodzenia ze stali i hartowanego szkła, które wznoszą się na 180cm. Tym samym uniemożliwiają oglądanie meczów na siedząco nawet paru tysiącom widzów, a tym stojącym utrudniają koordynację dopingu.

Przy okazji tak wysokie ogrodzenia są niezgodne z wymogami stawianymi stadionom Euro 2012, do których stadion powinien być dostosowany (takie siedziska nie są wliczane do pojemności). Podobnie na sprawę patrzy FIFA w aktualnym wydaniu „Rekomendacji i wymogów technicznych” stawianych stadionom służącym rozgrywkom międzynarodowym.

Dlaczego więc kibicom utrudnia się życie w Krakowie? W tej kwestii nie ma jednomyślności. – "Ogrodzenia między sektorami trybun północnej i południowej zostały zrealizowane na podstawie zaleceń policji w celu właściwej separacji sektorów i łatwiejszego dozoru" – tłumaczy Jacek Bartlewicz z ZIKiT. Z kolei projektanci powołują się na zalecenia PZPN. – "W Biuletynie 1/95 PZPN dał wytyczne, mówiące o oddzieleniu od siebie sektorów widowni" – tłumaczy dyrektor Marta Bulicz ze Studia Architektonicznego i dodaje: - "W założeniach UEFA pojawiło się stanowisko, że miejsca o ograniczonej widoczności powinny być tańsze jako tzw. niepełnowartościowe. Pojemność netto przewidziana dla tego stadionu to 30 000, a wśród pozostałych mogą się pojawić takie miejsca" – mówi dla Stadiony.net Bulicz.

Kibice nie powinni jednak tracić nadziei – ich narzekania na krzesełka znalazły oddźwięk w Magistracie. - "Obecnie prowadzone są przez projektanta analizy możliwości zmian w uzgodnieniu z użytkownikiem i służbami porządkowymi" - tłumaczy nam Jacek Bartlewicz. Tymczasem dyrektor Bulicz z ramienia projektantów zapewnia, że jeśli tylko inwestor wyrazi taką wolę, Studio Architektoniczne przygotuje projekt i kosztorys zmian. Otrzymaliśmy zapewnienie, że ta operacja jest możliwa, a istniejące ogrodzenia mimo pokaźnych rozmiarów mogą być zdemontowane bez naruszania konstrukcji stadionu.
Cytat:

Co gorsza, okazało się, że inwestor nie zapewni też telebimów, zrzucając ten wydatek na operatora. Najpewniej więc na początku sezonu kibice będą oglądać gołe rusztowania, na których mają zawisnąć wielkie ekrany. Sprawa jest o tyle problematyczna, że wymogi UEFA nakładają obowiązek posiadania telebimu na stadionie aspirującym do kategorii Elite. A Miasto zobowiązało się przecież przekazać Wiśle obiekt o właśnie takim standardzie. Bez telebimów zadanie nie zostanie zrealizowane.
Cytat:

Po zamontowaniu pierwszej partii krzesełek na trybunie wschodniej okazało się, że... nadają się do demontażu. Stelaże, na których je montowano, były nieoszlifowane, zagrażałyby więc bezpieczeństwu widzów. To z winy cyklinowni u producenta, firmy Algum. Właściciel zapewnił jednak, że wadliwe krzesełka powinny już zostać wymienione.
Cytat:

Odpowiedź na interpelację przyszła w czwartek, a tymczasem w środę okazało się, że miasto będzie musiało zwrócić do Ministerstwa Sportu VAT za dotację udzieloną na budowę stadionu. Mowa o sumie nawet ok. 20 milionów. Przy stale rosnących kosztach obiektu to kolejny problem.

Sami 24.06.2010 19:14

Panowie, sektor gości jak podało skwk raczej na E. Stąd pytanie: czy ten bufor zabierający ogrom przestrzeni jest konieczny? Czy nie wystarczy oddzielić sektorów jakimś wysokim płotem? Jest to uwarunkowane jakimiś przepisami?
Przecież choćby w Lubinie żadnego bufora nie ma. Jak to z tym w końcu jest?

Mishuh 24.06.2010 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 920171)
Panowie, sektor gości jak podało skwk raczej na E. Stąd pytanie: czy ten bufor zabierający ogrom przestrzeni jest konieczny? Czy nie wystarczy oddzielić sektorów jakimś wysokim płotem? Jest to uwarunkowane jakimiś przepisami?
Przecież choćby w Lubinie żadnego bufora nie ma. Jak to z tym w końcu jest?

Ani przepisy UEFA, FIFA, ani PZPN nie narzucają same w sobie buforu jako rozwiązania. Za to może to zrobić organ wydający pozwolenie na organizację imprezy, na wniosek policji

picasso 24.06.2010 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 920171)
Panowie, sektor gości jak podało skwk raczej na E. Stąd pytanie: czy ten bufor zabierający ogrom przestrzeni jest konieczny? Czy nie wystarczy oddzielić sektorów jakimś wysokim płotem? Jest to uwarunkowane jakimiś przepisami?
Przecież choćby w Lubinie żadnego bufora nie ma. Jak to z tym w końcu jest?

bufor jako taki jest konieczny,lae moim zdaniem nie musi to być odrazu cały sektor.wystarczyłoby powiedzmy na szerokość pięciu rzędów siedzeń.w końcu tak czy tak nikt nie będzie siadał bezpośrednio przy np kibicach w jarmułkach.nawet nie chodzi o to że np będą pluli,ale wyobrażacie sobie półtorej godziny w smrodzie z czosnku?

SpoXsteR 24.06.2010 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 920177)
Ani przepisy UEFA, FIFA, ani PZPN nie narzucają same w sobie buforu jako rozwiązania. Za to może to zrobić organ wydający pozwolenie na organizację imprezy, na wniosek policji

chyba ze sie postawi solidne ogrodzenie, najlepiej zamazane zeby nic nie bylo widac (tzn face to face w wykonaniu fanow, mi to osobiscie nie przeszkadza, ale zalezy mi na jak najwiekszej ilosci miejsc dla kibicow Wisly..) byl juz taki plot podwojny.. bardzo dobre rozwiazanie to bylo, mozna bylo bezposrednio usiasc przy takim plocie, no ale im sie jeszcze widzialy bufory..i mam nadzieje ze tak tez sie stanie bo nie sensu i tutaj buforu robic.. .. i nalezy dokladnie odliczyc krzeselka dla gosci, zeby nie byl on rozjechany na 3/4 trybuny.. zeby nia na oko to robic.. a nawet je zwezyc, 2 tys to przyjedzie raz na sezon (jesli w ogole) i to w ogole praktyczne nie bedzie.. i tak wiekszosc z nich stoi gdzie popadnie, przy okazji to nie wiem czemu my tak duzo wpuszczamy... najwiecej ze wszystkich (bodaj tylko Lechia i chyba Slask wiecej).. to na Amike ma ponoc wchodzic ok 2 tys gosci wiec nie wiem czy te 5% tak bardzo jest obowiazkowe.. zreszta jesli Legia sobie mowi ile chce i od kogo pieniedzy za bilet na sektor gosci to wydaje sie ze jest poniekad samowolka... i jest to zgodne z prawem

Pero 24.06.2010 20:09

o jakich ogrodzeniach ze stali mowa jest w artykule. Byłem wielokrotnie na E i D i nigdy nie narzekałem na widoczność. mógłby ktoś wkleić foto o co im chodzi??

Mishuh 24.06.2010 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 920226)
o jakich ogrodzeniach ze stali mowa jest w artykule. Byłem wielokrotnie na E i D i nigdy nie narzekałem na widoczność. mógłby ktoś wkleić foto o co im chodzi??

a siedziałeś (podkreślam - siedziałeś) na krzesełkach najbliższych tzw. "pleksom"?

medyk 24.06.2010 21:18

to ze miasto nie zakupi telebimów to nie tragedia przecież klub moze sie dogadac ze sam je kupi a w zamian ta kwota zostanie odliczona od 'czynszu' za stadion trzeba tylko chciec

1q2 24.06.2010 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 920291)
to ze miasto nie zakupi telebimów to nie tragedia przecież klub moze sie dogadac ze sam je kupi a w zamian ta kwota zostanie odliczona od 'czynszu' za stadion trzeba tylko chciec

Tragedia może nie ale najprawdopodobniej kolejne oszustwo bo jak w specyfikacji było oddanie obiektu spełniającego klasę Elite a jednym z niezbędnych kryteriów jest telebim to o czym my w ogóle rozmawiamy.

Ale oczywiście jak uda się to załatwić na takich zasadach jak piszesz to może i lepiej, bo miasto to by pewnie kupiło duży telewizor na wyprzedaży albo odwiedziło ten sam punkt złomu skąd barierki wzięli.
Generalnie kolejna rzecz dobra do zakładów, czy będą telebimy na pierwszym meczu, a może jeden a może odkurzą zegar ze starego stadionu;)


ps a tak na marginesie to są podane jakieś wymiary tych telebimów by było cokolwiek widać i czy telebim będzie zajmował całość tej konstrukcji, czy tylko środkową część a reszta to na jakieś reklamy?

Arapaho 24.06.2010 21:32

Dobra jedziemy z koksem i nowymi pytaniami do kolejnej interpelacji.Zasada taka sama- kopiujemy poprzednie pytania, wpisujemy kolejny numer i swoje pytanie.

1q2 24.06.2010 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 920304)
Dobra jedziemy z koksem i nowymi pytaniami do kolejnej interpelacji.Zasada taka sama- kopiujemy poprzednie pytania, wpisujemy kolejny numer i swoje pytanie.

A masz gdzieś zbiór poprzednich pytań i odpowiedzi(nie chodzi mi o ten ostatni), bo gdzieś zniknęły posty Radnego a jedno z podstawowych pytań to właśnie telebim i trza by skonfrontować odpowiedź Majchrowskiego o stadionie klasy Elite, z wymogami jakie musi spełnić(telebim) i ostatniej jego odpowiedzi że miasto ma w dupie telebim.

Arapaho 24.06.2010 21:41

1) Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację

filip74 24.06.2010 22:03

Właśnie obejrzałem jakieś fotki jednej z nowej trybuny na stadionie w pyrlandi na której montują foteliki z napisem POZnań bo tak on właśnie jest wykonany 3d/3m.
Myślę że po zobaczeniu tego nie mamy prawa narzekać na nasz napis WISŁA i przerwę w 19 06 .
A i jeszcze dodam że przy „ń” nie mają kreseczki tylko jakiegoś kleksa przypominającego gwiazdę.

Konrad. 24.06.2010 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 920334)
Właśnie obejrzałem jakieś fotki jednej z nowej trybuny na stadionie w pyrlandi na której montują foteliki z napisem POZnań bo tak on właśnie jest wykonany 3d/3m.
Myślę że po zobaczeniu tego nie mamy prawa narzekać na nasz napis WISŁA i przerwę w 19 06 .
A i jeszcze dodam że przy „ń” nie mają kreseczki tylko jakiegoś kleksa przypominającego gwiazdę.

To ma być POZnan*, miasto know-how http://www.poznan.pl/mim/public/main/?lang=pl

Takie mają nowoczesne i ełropejskie hasło reklamujące ich miasto...

filip74 24.06.2010 22:44

Ale wydaje mi się że napis POZnan wymusiło to że tam dopiero jest sajgon z projektem i trybuna każdy kolejny sektor ma węższy co nie pozwoliło na cały napis z dużych liter , a miasto pewnie się dostosowało do jakiegoś wcześniej stworzonego projektu napisu.
W każdym bądź razie lepiej mogli sobie taki napis darować.

mav23 24.06.2010 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 920311)
1) Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację


3.4 Tych 269 miejsc nie jest wynikiem błędów projektowych. Architekci od początku wiedzieli że będą to miejsca z zaburzoną widocznością. Aby zupełnie nie usuwać siedzisk takie miejsca są oznaczone i przewidziane jako tańsze.
Nie jest to żadna nowość na stadionach czy halach sportowych dlatego "eksperci" po sprawdzeniu całości nie mieli zastrzeżeń do widoczności.

Wojtas 24.06.2010 23:29

Apelował bym o naciskanie w sprwie pleks.
Przeciez to muszą usunac,gdzie ktos w Poslce na nowych stadionach bedzie jeszcze montowal takie gówno....

A doping bedzie o niebo lepszy

PiotrG 24.06.2010 23:44

1) Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację
5) Proszę podać datę rozpoczęcia i zakończenia budowy zaplecza trybuny północnej.

mattrissa 25.06.2010 00:09

1) Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację
5) Proszę podać datę rozpoczęcia i zakończenia budowy zaplecza trybuny północnej.

6)dlaczego ciagle probujecie robic nas w h*ja

HanysKce 25.06.2010 00:45

1) czy nad trybunami północną i południową będą zamontowane maszty oświetleniowe?

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...esien-2007.jpg

2) Czy dalej w planach jest rozbudowa ul. Reymonta do 4 pasów ruchu?
3) Czy istnieje możliwość zburzenia w najbliższym czasie okrąglaka?
4) Czy istnieje możliwość budowy parkingów na Błoniach?

Martinho 25.06.2010 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 920405)
3) Czy istnieje możliwość zburzenia w najbliższym czasie okrąglaka?
4) Czy istnieje możliwość budowy parkingów na Błoniach?

:shock::shock:

PotiWisla 25.06.2010 00:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 920405)
3) Czy istnieje możliwość zburzenia w najbliższym czasie okrąglaka?

Po co burzyć coś co dopiero powstało ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl