Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

saklak1906 23.06.2010 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 919411)
powinno byc ok 100.. moze i u nas z pilka nie jest za dobrze, ale fanow mamy

Wiesz co ja chyba szydery nie zalapalem.

100 tys luda to na narodowym zgromadzil by Rydzyk na co rocznej pielgrzymce i tylko on lub Benek 16 raz na 5 lat jak laskawie przyjedzie.

Zaraz po Euro 2012 bedzie weryfikacja ilu to kluby przyciagna na trybuny a koszty najmu beda bo za taki stadion na 100 tys luda to chyba z 15 baniek za rok albo i wiecej.
W Poznaniu sie napalili na wielki stadion bo mysleli ze dostana za darmo i bedzie git a tu problem bo trzeba placic i to duzo wiec jest problem.

SpoXsteR 23.06.2010 22:36

na Wisle przyjdzie czasem 20 tys osob, zapotrzebowanie niekiedy na 35, na Gornik wchodzi 20 , na Amike pojdzie lekko 35 (mozna tak podawac wiele klubow), a tu mowa o stadionie NARODOWYM na dlugie lata i co to jest 56 tys dla wszystkich Polakow, bez wzgledu na przynaleznosci klubowe, pilka u nas nie jest na wysokiem poziomie, ale w ch.. osob ma zajawke na punkcie pilki i przyjda na mecz przede wszystkim dla atmosfery no i trzeba wziac poprawke na komfort jaki gwarantuje taki stadion i w ogole jak on wyglada, az chce sie isc.. zbijamy z tropu..
ok, czas pokaze.. widze to teraz po Slaskim (jak to w ogole porownywac z nowym Narodowym) podczas towarzyskich meczow i zajawkach na wyjazdach, pilka w Polsce to jest zdecydowanie sport nr 1, moze na wszystkie kluby tak duzo osob nie chodzi, ale jesli chodzi o repre to jest korba niesamowita, a bedzie tylko lepiej

Reser 23.06.2010 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 919533)
na Wisle przyjdzie czasem 20 tys osob, zapotrzebowanie niekiedy na 35, na Gornik wchodzi 20 , na Amike pojdzie lekko 35 (mozna tak podawac wiele klubow), a tu mowa o stadionie NARODOWYM na dlugie lata i co to jest 56 tys dla wszystkich Polakow, bez wzgledu na przynaleznosci klubowe, pilka u nas nie jest na wysokiem poziomie, ale w ch.. osob ma zajawke na punkcie pilki i przyjda na mecz przede wszystkim dla atmosfery no i trzeba wziac poprawke na komfort jaki gwarantuje taki stadion i w ogole jak on wyglada, az chce sie isc.. zbijamy z tropu..


Niedługo się przekonamy jak będą zapełniać ten 56 tysięczy stadion i wtedy ocenimy. Jak dla mnie lepiej mieć pełny 50 tysięczny, niż w poł zapełniony 100 tysięczny.

dj_ibutti 23.06.2010 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 919376)

3. Stadion w Poznaniu - stadion na 42-43 tys, którego koszt wynosi już ponad 710 mln zł. Projekt i budowa stadionu przypomina w swym charakterze to co na Wiśle czyli budowa się rozpoczęła a później projekt się zmienił i teraz wygląda jak składak. Membrana na stadionie póki jest biała to wygląda ładnie, zobaczymy jak się zakurzy, dodatkowo słońce nie będzie dostatecznie doświetlało trawy więc bedzie trzeba kupić system do oświetlania murawy. Projekt ma równie duzo błędów jak Wisła.

Na prawdę? Oj to tu się przejadą zdrowo na tym. Pamiętam jak byłem na stadionie Ajaxu, gdzie mieli najlepsze na świecie systemy oświetlania murawy, wielkie wiatraki żeby się ona wietrzyła itp. a i tak muszą zmieniać murawę 3 razy w ciągu sezonu. Co daje na polskie realia raz na sezon wymiana murawki :lol:

wierny 23.06.2010 22:56

Pozwole sobie skopiować artykuł ze strony stowarzyszenia:

Przedstawiamy kolejne istotne informacje dotyczące budowy naszego stadionu.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele SKWK spotkali się z reprezentantem ZIKITu. Na podstawie tego spotkania oraz wcześniejszych konsultacji z biurem architektonicznym Pana Wojciecha Obtułowicza przedstawiamy Wam garść ustaleń i informacji dotyczących różnych detali na naszym stadionie,

Sektor gości.

Sektor gości zlokalizowany będzie na trybunie południowej (dawnej E). Kwestia dokładnego jego umiejscowienia zależeć będzie wyłącznie od konsultacji z Wisłą Kraków SSA oraz SKWK. Wstępnie wyraziliśmy poparcie dla umiejscowienia sektora obok "okrąglaka". Po konsultacji z klubem przedstawimy ZIKiTowi ostateczną odpowiedź.

Układ krzesełek na trybunie zachodniej.

Ustaliliśmy, że odpowiedź ws. ew. układu krzesełek na trybunie zachodniej (dawne AB) damy za około 2 tygodnie tj .po zamontowaniu wszystkich krzesełek na trybunie wschodniej; tak aby mieć lepszą perspektywę w czasie wybierania konkretnego wzoru. Opinie co do konkretnego układu krzesełek są wśród nas bardzo podzielone. Sposób wyboru ostatecznego projektu poznacie jutro na zebraniu SKWK.

Park Jordana

Przedłożyliśmy propozycję dobudowania dodatkowych alejek w Parku Jordana oraz zamontowania bramy wejściowej od strony ulicy Reymana.

Pierwszy mecz

Najprawdopodobniej do końca października mecze będą rozgrywane przy dwóch trybunach tj. trybunie wschodniej oraz trybunie południowej.
Trybuna północna nie została dopuszczona dla widzów ze względu na nowe przepisy PPOŻ. Miasto nie zdąży również z budową klatek schodowych na lipiec.
Na chwilę obecną mecze można będzie rozgrywać przy trybunie wschodniej oraz prawdopodobnie południowej jeśli kontenery biurowe stojące za sektorem E zostaną usunięte.


Kołowroty na trybunie wschodniej

Najprawdopodobniej będą znajdować się wewnątrz trybuny.

Osłonięcie wentylacji.

Dostaliśmy wstępną zgodę na zakup (ze środków własnych) oraz zamontowanie gęstej siatki reklamowej, która mogłaby zasłonić wystającą z trybuny północnej oraz południowej wentylacje.

Prawdopodobnie uda nam się również zamówić ww. siatkę reklamową w kolorze betonu celem zamontowania jej w miejscu szpar między trybunami. Więcej detali na zdjęciu poniżej.
Ww. siatka będzie instalowana najwcześniej za 2-3 miesiące. O ew. zbiórce na siatkę poinformujemy na stronie.

Malowanie i cyklinowanie

Dostaliśmy obietnicę wyczyszczenia i pomalowania trybuny północnej oraz południowej. Mamy nadzieje, że ruch ten znacznie poprawi estetykę tych trybun.

Pleksi

Po raz kolejny poprosiliśmy o zlikwidowania pleksi między sektorami na trybunie północnej oraz południowej. Temat będziemy poruszać po raz kolejny pod koniec budowy. Na chwilę obecną nie jest on priorytetem.

Otoczenie stadionu.

Za 2-3 tygodnie czyli po odpowiednich ustaleniach miasta i Wisły SSA dostaniemy kopię planów zagospodarowania wokół stadionu. Po odpowiednich ustaleniach z klubem wniesiemy swoje propozycje. O szczegółach poinformujemy na naszej stronie.


Wszelkie sugestie dotyczące stadionu prosimy nadsyłać na adres mailowy: kuba.tsw@***************.
Prosimy o wysyłanie konkretnych pomysłów . Z powodu bardzo ograniczonego czasu (każdy z nas pracuje na pełnym etacie oprócz udzielania się w SKWK) zastrzegamy sobie prawo do nie odpowiadania na zapytania dotyczące stadionu.


SKWK - KUBA

Wasiu 23.06.2010 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 919546)
Na prawdę? Oj to tu się przejadą zdrowo na tym. Pamiętam jak byłem na stadionie Ajaxu, gdzie mieli najlepsze na świecie systemy oświetlania murawy, wielkie wiatraki żeby się ona wietrzyła itp. a i tak muszą zmieniać murawę 3 razy w ciągu sezonu. Co daje na polskie realia raz na sezon wymiana murawki :lol:

W Dortmundzie chyba maja podobny problem z niedostatecznym naslonecznieniem murawy i musza co sezon wymieniac. No ale Lech chyba wiedzial co robi budujac tak wielki dach i membrany wiec powinni miec to w kosztach.

andrzej 24.06.2010 01:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 919552)

Osłonięcie wentylacji.

Dostaliśmy wstępną zgodę na zakup (ze środków własnych) oraz zamontowanie gęstej siatki reklamowej, która mogłaby zasłonić wystającą z trybuny północnej oraz południowej wentylacje.

SKWK - KUBA

Nie wiem jak dokładnie ta siatka ma wyglądać i jak by miała być rozmieszczona ale świetnie by było gdyby znalazła się na niej nazwa klubu.

Zwierze 24.06.2010 07:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 919546)
Na prawdę? Oj to tu się przejadą zdrowo na tym. Pamiętam jak byłem na stadionie Ajaxu, gdzie mieli najlepsze na świecie systemy oświetlania murawy, wielkie wiatraki żeby się ona wietrzyła itp. a i tak muszą zmieniać murawę 3 razy w ciągu sezonu. Co daje na polskie realia raz na sezon wymiana murawki :lol:

Na Ajaxie nie mają czasem wysuwanej murawy? Chyba że mi się już pomieszało z zamykanym dachem a o tym jestem pewien.

Arapaho 24.06.2010 08:04

Skora ta szpara między trybunami ma być zasłaniana to chyba lepiej dobudować tam kilkanaśćie krzesełek i temat załatwiony

Yaroc 24.06.2010 08:06

Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi odpowiedzieć, czy wyburzone będą dawne wejścia (kasy) które szpecą całe otoczenie? I co z terenem wokół stadionu? Czy będą jakieś parkingi?

Bartii 24.06.2010 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 919552)
Pozwole sobie skopiować artykuł ze strony stowarzyszenia:

Przedstawiamy kolejne istotne informacje dotyczące budowy naszego stadionu.

[...]


SKWK - KUBA

Brawo, widac ze krytyka pod adresem SKWK przyniosla pozytywy i glos pozostalych nieaktywnych w SKWK rowniez zostal wysluchany

Od razu lepiej jak cos wiadomo na temat stadionu :)

i chyba najwazniejsza wiadomoscia jest umiejscowienie sektora dla gosci, teraz pozostaje czekac jescze na ta interpelacje

FevPL 24.06.2010 09:17

Jak dla mnie super - ta odpowiedź załatwia połowę problemów (o których wiemy) ze stadionem. Przydało by się powalczyć o iluminacje świetlną, co w połączeniu z osłoną wentylacji i oczyszczeniem trybun za bramkami da świetny efekt i w końcu ten stadion będzie jakoś wyglądał. Brawo SKWK!

tomasz_19 24.06.2010 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yaroc (Post 919607)
Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi odpowiedzieć, czy wyburzone będą dawne wejścia (kasy) które szpecą całe otoczenie? I co z terenem wokół stadionu? Czy będą jakieś parkingi?

człowieku stadion na razie jest w fazie przebudowy, na kosmetykę przyjdzie czas, jak już wszystko będzie wybudowane :) nie wyobrażam sobie np, żeby nie było więcej miejsc parkingowych, spokojnie :)

Jaroo1 24.06.2010 10:36

Ci co ciagle narzekaja na SKWK i sami chcieliby miec cos do powiedzenia oraz osoby ktore tutaj napisaly wyzej swoje sugestie dotyczace wlasnie tych szczegolikow moga sie teraz wykazac:

"
Wszelkie sugestie dotyczące stadionu prosimy nadsyłać na adres mailowy: kuba.tsw@***************.

Prosimy o wysyłanie konkretnych pomysłów . Z powodu bardzo ograniczonego czasu (każdy z nas pracuje na pełnym etacie oprócz udzielania się w SKWK) zastrzegamy sobie prawo do nie odpowiadania na zapytania dotyczące stadionu. "

EDIT:
Szkoda ze email wykropkowany :P ale znajduje sie to na stronie SKWK w tym artykule odnosnie stadionu wiec do boju narzekacze teraz macie spore pole do popisu :)

Faitmen 24.06.2010 10:37

1 Załącznik(ów)
Czy mi się wydaje, czy w miejscu, gdzie powinny byc czerwone krzesełka, są montowane niebieskie??

orzeu 24.06.2010 10:40

tomasz19 poniewaz widze po tym co napisales ze z budownictwem nie masz wiele wspolnego to prosze abys powstrzymal sie od komentarzy podobnych do powyzszego. Zagosp terenu powinno byc ujete od samego poczatku procesu inwestycyjnego, od projektu dlatego pytania o stan faktyczny jest jak najbardziej sluszne. No i fajnie ze sobie nie wyobrazasz ze parkingu nie bedzie ale niestety wyobrazenia nie maja mocy sprawczej i parkingow nie zbuduja.

A propos porownania stadionow wg modelu cena wzgledem pojemnosci widzow. To tak jakby porownac koszt budowy sheratona i schroniska mlodziezowego wzgledem ilosci miejsc noclegowych. Bardzo dobre kryterium porownawcze! :shock:

Yaroc 24.06.2010 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 919694)
człowieku stadion na razie jest w fazie przebudowy, na kosmetykę przyjdzie czas, jak już wszystko będzie wybudowane :) nie wyobrażam sobie np, żeby nie było więcej miejsc parkingowych, spokojnie :)

Wiem, że na wszystko przyjdzie czas, tylko nie wiem czemu u nas nie można wszystkiego zrobić od początku do końca. Boje się, że będzie się znowu trzeba babrać w błocie żeby wejść na stadion. A potem tak będą odkładac te prace z miesiąca na miesiąc bo będzie, że już stadion funkcjonuje to reszta może poczekać. Rok, dwa... Poza tym taki syf dookoła zepsuje całe ogólne wrażenie. Jeszcze brakuje tego aby na "D" dalej wchodziło się tylko z boku trybuny :)

zuraw9 24.06.2010 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwierze (Post 919599)
Na Ajaxie nie mają czasem wysuwanej murawy? Chyba że mi się już pomieszało z zamykanym dachem a o tym jestem pewien.

Nie ma tam takiego systemu, mozna go spotkac za to np. w Arnhem, Gelsenkirchen.

Dagobert 24.06.2010 11:07

każdy projekt ma potencjalne mankamenty, jakby było tak jak we wrocku albo gd to by sie okazalo ze pietrowe trybuny w sektorze dla kibiców dopingujących przeszkadzają... i już widzę malkontentów co biadolą że po co bydować stadiona jak się nim utrudnia kibicowanie etc. jakby trybuny były bliżej murawy to by mogło oznaczać że sektorów na e i d będzie zamiast 5 będzie 4 (teraz d i e maja po niemal 100 m, jakby miały po 80 czyli z każdej strony po 7 m do murawy to by oznaczało ponad 1 tys mniej na e i d)... SKWK zadbało o parę szczegółów ważnych dla kibiców, myślę, że są otwarci na sugestie. co się da zrobić to się zrobi ale projektu się nie przeskoczy.
nie zgadzam się że różnica między stadionem Lecha a naszym jest jak między szeratonem a schroniskiem to populizm godny lepera:D:D . stary stadion mógł by być porównywany do schroniska nie ten bez jaj....

Sinoos 24.06.2010 11:27

@Faitmen
Wyraźnie widać, że tam te krzesełka tylko leżą na przejściu. Zobacz sobie na pierwszy dolny sektor gdzie masz pierwszy rząd krzesełek od góry, a gdzie leżą te krzesełka na części " czerwonej ".
PRZESTAĆ SIAĆ PANIKĘ :D

Faitmen 24.06.2010 11:43

to nie była panika, tylko raczej nadzieja... ale chyba masz racje xD

ewcia 24.06.2010 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartii (Post 919617)
Brawo, widac ze krytyka pod adresem SKWK przyniosla pozytywy i glos pozostalych nieaktywnych w SKWK rowniez zostal wysluchany

Od razu lepiej jak cos wiadomo na temat stadionu :)

i chyba najwazniejsza wiadomoscia jest umiejscowienie sektora dla gosci, teraz pozostaje czekac jescze na ta interpelacje

Możemy zagwarantować, że nie nastąpiła żadna intensyfikacja działań ze strony Stowarzyszenia, a już na pewno nie nastąpiła pod wpływem forumowiczów.
Postanowiliśmy jedynie częściej publikować wyniki różnych spotkań po to aby osoby nie związane ze Stowarzyszeniem nie myślały, że w wypadku braku informacji na stronie nie działamy.

SKWK

Grzadq 24.06.2010 11:49

Cytat:

Postanowiliśmy jedynie częściej publikować wyniki różnych spotkań po to aby osoby nie związane ze Stowarzyszeniem nie myślały, że w wypadku braku informacji na stronie nie działamy.
Słusznie.

Cytat:

Wszelkie prace związane
z ciągiem pieszo – rowerowym w powyższej ulicy zostaną zakończone do dnia 30 czerwca br.



:rotfl:

Cytat:

Mecz w lipcu br. odbędzie się z widownią na trybunie wschodniej i południowej.


:rotfl::rotfl:

Chyba mają trochę nieaktualne dane :)

medyk 24.06.2010 11:54

czyli telebimu nei bedzie

Kaan 24.06.2010 11:59

"miejsca z zaburzoną widocznością - 269"

Czyli które to są miejsca? Nie widac 1/3 boiska czy siedzi się na wprost trybun za bramkami (fragmenty narozników)?

Co do telebimu to niestety długo go nie będzie, nie wydaje mi sie żeby operatorowi czy klubowi usmiechało sie od razu wydawać na to sporej kwoty.

bravelukas 24.06.2010 11:59

Telebimy bedzie musiała zakupic i zainstalowac Wisła.........super

Grzadq 24.06.2010 12:01

Przyznam się, że mój poziom wrogości i agresji do pana prezydenta majchrowskiego (celowo z małej) rośnie wraz z każdą kolejną interpelacją. Dramat.

rafal777 24.06.2010 12:08

Prezydent 23 czerwca podpisał się pod tym, że w lipcu zagramy przy dwóch trybunach. Info o tym, że nie zagramy było wcześniej. Niech chociaż czyta co podpisuje...

Marceli_szpak 24.06.2010 12:08

Cytat:

24. Czy elewacja stadionu zostanie pomalowana lub w jakikolwiek inny sposób wykończona? Czy też pozostanie lity beton, taki jak na trybunach: północnej, południowej i wschodniej?
Cytat:

O ewentualnym malowaniu elewacji trybun i narożników, jak również rodzaju użytych w tym celu materiałów, Inwestor zadecyduje pod koniec realizacji całości zadania.

Czyli jak ich będzie gonił termin - to to zleją, tzn. "zadecydują", że lity beton też jest ładny... A niektóre (również wcześniejsze) odpowiedzi sugerują, że sztywno muszą się trzymać projektu.

wonski_eNHa 24.06.2010 12:12

sposób w jaki prowadzona jest ta inwestycja jest delikatnie mówiąc żenujący! Na stadionie starozakonnych w będą mieć całe IT zrobione za pieniądze miasta, stadion oddany w stanie gotowym. Nic tylko talmud i menore wnosić razem z biurkami do gotowych pomieszczeń.

A nam każą za własną kasę telebimy instalować i inne drogie rzeczy, które powinny być w cenie stadionu wykonane.
To tak jakby oddawać blok z domofonami i innymi bajerami, bez samych domofonów i innych urządzeń. Z samymi kablami na wierzchu.

Ja tylko czekam na pierwszy mecz z otwartymi wszystkimi trybunami, 33 tysiącami Wiślaków. I przy pierwszym ryknięciu JJJ-BG chlew na kałuży złoży się jak domek z kart!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl