Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Blixa 26.04.2019 01:29

Jezeli po 34 kolejce pobyt w lidze nie bedzie zaklepany to zaczne sie martwic a po 35 bede w panice. Z powyzszych scenariuszy #7 wydaje sie najmniej prawdopodobny.

pepe72 26.04.2019 11:15

Tu jest przykładowy niedobry dla nas scenariusz. Jest jeszcze kilka wariantów ale wydaje mi się, że zdobycie jednego punktu daje nam już utrzymanie.

Kod:

                31    32    33    34    35    36    37
Wisła    42    0    0    0    0    0    0    0    42
Korona  40    3    0    0    0    3    0    0    46
Miedź    32    1    0    0    3    3    3    3    45
Górnik  31    3    3    3    3    0    0    3    46
Śląsk    31    0    0    3    3    3    0    3    43
Wpłock  30    3    3    3    0    0    3    3    45
Arka    29    0    3    3    3    3    3    0    44
Zagłębie 24    1    3    0    0    0    3    0    31


Adasss 26.04.2019 13:06

Jest 1321 kombinacji wyników, przy których zlecimy z ligi. Jak ktoś myśli, że to dużo, to wszystkich możliwych układów wyników jest 3 486 784 401, czyli blisko 3,5 mld. Wszystkie te kombinacje zawierają komplet naszych porażek, 1 punkt w którymkolwiek spotkaniu załatwia nam sprawę.

Nawet zakładając, że z naszą obecną grą, same nasze porażki nie są aż tak bardzo nieprawdopodobne, to liczba kombinacji pozostałych wyników to wciąż kosmiczne 14 348 907.

pepe72 26.04.2019 13:09

Puściłeś program? Szacun. Lepiej nie pisz na czym ;)
Ja ten punkt liczyłem na piechotę ale lepiej mieć dowód :)

Adasss 26.04.2019 13:12

A czemuż to mam nie pisać na czym?? :D

pepe72 26.04.2019 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1538717)
A czemuż to mam nie pisać na czym?? :D

Jak ci nikt za to głowy nie urwie, że puszczasz lewiznę na kompach od programów kosmicznych :haha:

Adasss 26.04.2019 13:17

Taaa, AMD FX 8350, na Ceneo do dostania już poniżej 300 zł :D

Czas na policzenie maksymalnej kombinacji wyników ok. 6 min :lol:

pepe72 26.04.2019 16:38

muszę algorytm poprawić ;(

Blixa 26.04.2019 17:38

Mogiel na TT potwierdza, tylko jeden punkt jest nam potrzebny.

bódyń 28.04.2019 12:43

A dokladnie pisze tak
https://i.ibb.co/Y45rSt0/Zrzut-ekran...8-13-43-04.png

dwdx1906 28.04.2019 19:02

Utrzymaliśmy się.

Śląsk i Sosnowiec muszą wygrać wszystko żeby nas wyprzedzić, a grają między sobą, więc zostaje jedna z tych druzyn.

Ponadto obydwie te drużyny grają z Płockiem i Arką, więc obydwie te drużyny doznają już musowo jednej porażki, a że grają jeszcze ze sobą to nie ma matematycznych szans że wyprzedą nas dwie drużyny :)

kacpaw91 28.04.2019 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dwdx1906 (Post 1538787)
Utrzymaliśmy się.

Śląsk i Sosnowiec muszą wygrać wszystko żeby nas wyprzedzić, a grają między sobą, więc zostaje jedna z tych druzyn.

Ponadto obydwie te drużyny grają z Płockiem i Arką, więc obydwie te drużyny doznają już musowo jednej porażki, a że grają jeszcze ze sobą to nie ma matematycznych szans że wyprzedą nas dwie drużyny :)

Inaczej - posłużmy się prawdopodobieństwem odwrotnym i pamiętajmy jeszcze o jednym - Sosnowiec już nie ma nawet matematycznych szans na wyprzedzenie nas. Przy równej liczbie punktów spadają oni.

Nie istnieje takie zdarzenie, że wyprzedzą nas łącznie Płock, Śląsk i Arka. Przy założeniu, że Śląsk wygrywa wszystko (jedyne możliwe zdarzenie aby nas Śląsk wyprzedził), Arka musi wygrać wszystko poza Śląskiem (jedyne zdarzenie, w którym Arka nas wyprzedza nie wykluczające pierwszego zdarzenia ze Śląskiem) a to oznacza, że Płock przegrywa dwa mecze (bo gra i z Arką i Śląskiem), więc zdobywa maks. 6 punktów, co daje im 42 punktów, czyli jedno oczko mniej niż mamy my.

Adasss 03.05.2019 21:56

Dzięki wygranej w Zabrzu nie możemy już spaść poniżej 11 miejsca.

Karherop 03.05.2019 22:44

Dodalbym też że jeśli w tej kolejce Korona przegra a my z nią za tydzień wygramy to mamy zagwarantowane 9 miejsce na 2 kolejki przed końcem sezonu.

pepe72 05.05.2019 17:40

Jeśli dobrze policzyłem, to Zagłębie właśnie spadło.

!!IRIVER!! 05.05.2019 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1539098)
Jeśli dobrze policzyłem, to Zagłębie właśnie spadło.

Brawo Szerloku. Wiadomo o tym oficjalnie od zakonczenia ostatniej kolejki (ze taki uklad meczow jaki zaistnial da 100proc. Spadek Sosnowca).

pan_premier 05.05.2019 19:47

mamy z nimi 1/9 puntów, nie mamy co płakać z inneog powodu niż reszta ligi :D:D

pepe72 05.05.2019 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1539099)
Brawo Szerloku. Wiadomo o tym oficjalnie od zakonczenia ostatniej kolejki (ze taki uklad meczow jaki zaistnial da 100proc. Spadek Sosnowca).

Przed przegraniem dzisiejszego meczu jeszcze miał szansę:
Kod:

              31  32  33  34  35  36  37   
Wisła    42    0    0    1    3    0    0    3    49
Korona  40    3    0    0    1    3    0    3    50
Miedź    32    1    0    3    1    3    0    0    40
Górnik  31    3    3    3    0    0    0    0    40
Śląsk    31    0    0    1    0    1    3    3    39
Wpłock  30    3    3    0    1    1    3    0    41
Arka    29    0    3    3    1    0    3    0    39
Zagłębie 24    1    3    0    3    3    3    3    40


Adasss 05.05.2019 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1539099)
Brawo Szerloku. Wiadomo o tym oficjalnie od zakonczenia ostatniej kolejki (ze taki uklad meczow jaki zaistnial da 100proc. Spadek Sosnowca).

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w tym temacie rozmawiamy głównie o matematycznych szansach, a nie o tym, co ktoś uważa. Do tej kolejki Zagłębie miało jeszcze takowe szanse na utrzymanie się. Po tej porażce już ich nie mają, i oficjalnie są pierwszym spadkowiczem z ligi.

bódyń 06.05.2019 12:27

Ciekawe,ze takie Zaglebie S ma 28 pkt a 7 zdobylo z nami. 25% z jedna druzyna.

BlurgH 06.05.2019 13:57

Potraktuj to jako podziękowanie za użyczenie stadionu (lata temu, ale zawsze) ;)

Adasss 11.05.2019 19:34

Dzisiaj zabawa z cyklu "gdyby Babcia miała wąsy ...". Zabawiłem się w symulację naszej sytuacji, gdybyśmy przegrywali wszystko jak leci i wyszło mi, że przed meczem Miedzi z Górnikiem jeszcze nie mielibyśmy zapewnionego matematycznie utrzymania. Potrzebowalibyśmy do niego braku wygranej Miedzi, co jak wiemy, zdarzyło się dzisiaj.

Myślę, że na tym można zakończyć temat p.t. "skoro Podbeskidzie spadło, to i my mogliśmy".

Karherop 11.05.2019 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1539336)
Dzisiaj zabawa z cyklu "gdyby Babcia miała wąsy ...". Zabawiłem się w symulację naszej sytuacji, gdybyśmy przegrywali wszystko jak leci i wyszło mi, że przed meczem Miedzi z Górnikiem jeszcze nie mielibyśmy zapewnionego matematycznie utrzymania. Potrzebowalibyśmy do niego braku wygranej Miedzi, co jak wiemy, zdarzyło się dzisiaj.

Myślę, że na tym można zakończyć temat p.t. "skoro Podbeskidzie spadło, to i my mogliśmy".

Podbeskidzie nawet wtedy nie przerznelo wszystkich spotkań w grupie spadkowej. Tym bardziej te dywagacje były z dupy.

pietruch 12.05.2019 09:40

Pytanie na 2 kolejki przed końcem.
Czy remi w najbliższym meczu z Arką gwarantuje nam już 9 miejsce w tabeli (mistrzostwo grupy spadkowej)?

Ronnie 12.05.2019 09:43

Tak, gwarantuje

Karherop 12.05.2019 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 1539351)
Pytanie na 2 kolejki przed końcem.
Czy remi w najbliższym meczu z Arką gwarantuje nam już 9 miejsce w tabeli (mistrzostwo grupy spadkowej)?

Remis lub jakąkolwiek strata punktów przez korone

pepe72 17.08.2019 20:11

5 kolejek za nami to wrzucamy pierwsze staty.
Do utrzymania brakuje 35 punktów

Kod:

Wisła Kraków  suma    dom    wyjazd
kolejka          5      3    2
punkty          7      6    1
średnia      1,40    2,00    0,50
             
Utrzymanie        42    43   
Brakuje          35    36   
średnia na mecz             
13 miejsce        1,09 (32)   
8 miejsce        1,44 (25)   
koniec roku 2019  2,40 (15)
             
puchary          63         
Brakuje          56         
średnia na mecz  1,75   
             
mistrz            73         
Brakuje          66         
średnia na mecz  2,06   
             
             
            punkty    meczów    średnia
13 miejsce      42    37        1,14
Top 8            43    30        1,43
Top 8 (20)      43    20        2,15
Top 3            63    37        1,70
mistrz          73    37        1,97


pepe72 31.08.2019 22:52

Staty po zwycięstwie nad Zagłębiem
Kod:

Wisła Kraków  punkty  dom    wyjazd
kolejka            7    4        3
punkty            10    9        1
średnia        1,43  2,25    0,33
             
Utrzymanie          42    43   
Brakuje            32    33   
średnia na mecz             
14 miejsce        1,07    30   
8 miejsce        1,43    23   
koniec roku 2019  2,54    13   
             
puchary              63         
Brakuje              53         
średnia na mecz    1,77    37   
             
mistrz                73         
Brakuje              63         
średnia na mecz    2,10    37


pepe72 14.09.2019 21:25

Szkoda straty 2 punktów z czerwoną latarnią ligi, ale czerwona kartka w 30 minucie wyrównała siły.
Kod:

Wisła Kraków  punkty  dom  wyjazd
kolejka            8    4      4
punkty            11    9      2
średnia        1,38  2,25  0,50
     
Utrzymanie          42  43 
Brakuje            31  32 
średnia na (nastepny) mecz     
14 miejsce        1,07  29
8 miejsce        1,45  22 
koniec roku 2019  2,67  12 
     
puchary            63   
Brakuje            52   
średnia na mecz  1,79  37 
     
mistrz            73   
Brakuje            62   
średnia na mecz  2,14  37


maciekkk 30.10.2019 07:15

Może warto odświeżyć ten temat? Górna 8 na razie to marzenie... Fajnie było to prowadzone, jeśli nikt się nie podejmie liczenia, to mogę to zrobić w sobotę.

pepe72 14.11.2019 01:13

Jak zdobędziemy jakieś punkty to wrzucę. Na razie to jesteśmy w głębokiej d...

Arkadiusz.Czerepach 14.11.2019 07:49

wrzucaj dla 13gtego miejsca po 37 kol

Karherop 14.11.2019 14:39

Do końca roku:
Slask (w)
Lechia (D)
Górnik (w)
Pogoń (D)
ŁKS (w)

Widzę to tak:
(0-2 pkt) tragedia
(3-4 pkt) bardzo słabo
(5 i wyżej) wracamy do gry

Aby się utrzymać musimy punktować na poziomie 1.4 pkt/mecz
Zarówno w Wigrach jak i Stali osiągał wyższa średnia, więc widzę w tym jakaś nadzieję.

pepe72 14.11.2019 22:25

Z okazji zamknięcia pierwszej rundy oraz nowego trenera nasze staty:

Kod:

Wisła Kraków              dom  wyjazd
kolejka              15    7        8   
punkty              11    9        2   
średnia            0,73    1,29  0,25
                   
Utrzymanie        42    43         
Brakuje          31    32         
średnia na mecz                   
13 miejsce      1,41    22         
8 miejsce      2,13    15         
koniec roku 2019  [nie ma szans]
                   
puchary              63             
Brakuje              52             
średnia na mecz    2,36    37         
                   
mistrz                73             
Brakuje              62             
średnia na mecz    2,82    37         
                   
Statystyki ligi:                   
          punkty    meczów    średnia   
13 miejsce    42    37        1,14   
Top 8          43    30        1,43   
Top 8 (20)    43    20        2,15   
Top 3          63    37        1,70   
mistrz        73    37        1,97   
                   
Procent meczów    37        30         
                40,54%    50,00%


Cycu 06.12.2019 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1546325)
Do końca roku:
Slask (w)
Lechia (D)
Górnik (w)
Pogoń (D)
ŁKS (w)

Widzę to tak:
(0-2 pkt) tragedia
(3-4 pkt) bardzo słabo
(5 i wyżej) wracamy do gry

Aby się utrzymać musimy punktować na poziomie 1.4 pkt/mecz
Zarówno w Wigrach jak i Stali osiągał wyższa średnia, więc widzę w tym jakaś nadzieję.

Zostały nam już tylko dwa mecze, a nie zdobyliśmy żadnego punktu... Nie wiem co napisać...

Płakać się chce.

pepe72 13.12.2019 22:33

Mały promyczek nadziei.

Kod:

Wisła Kraków  pkt  dom  wyjazd
kolejka        19      9    10
punkty        14    12      2
średnia      0,74  1,33  0,20
       
Utrzymanie      42  43 
Brakuje        28  29 
średnia na mecz w kolejnych kolejkach
13 miejsce      1,56  18m
8 miejsce      2,64  11m
       
13 miejsce (pkt)    21     
zostało meczów      18     
potrzebna średnia+  0,39 (więcej niż 13 zespół)
       
puchary            63     
Brakuje            49     
średnia na mecz  2,72  37 
       
Procent meczów      37  30 
                51,4%  63,3%


pepe72 15.12.2019 17:21

W wątku meczowym padło pytanie ile nam będzie brakować po następnej kolejce do utrzymania się.

1. 3 pkt.
Wygrywamy w Łodzi
Górnik przegrywa z Jagą
Korona nie wygrywa w Szczecinie

2. 4 pkt
Wygrywamy w Łodzi
Korona wygrywa lub Górnik remisuje lub Arka przegrywa w Poznaniu
i nie zachodzą zdarzenia z pkt 1.

3. 5 pkt
dużo opcji, m.in remisujemy w Łodzi i Arka nie wygrywa

4. 6 pkt
też kilka opcji m.in. przegrywamy w Łodzi, Korona nie wygrywa i Arka przegrywa

7 punktów jest możliwe 8 chyba nie.

opcja koszmar: 9 pkt
Przegrywamy w Łodzi
Górnik wygrywa u siebie z Jagiellonią.

Gunner1906 20.12.2019 09:24

To co po serii 10 w.......ach idziemy na serię 10 zwycięstw? :) Ostatnie 10 kolejek możemy podzielić na 3 etapy:

1. Kluczowe będą pierwsze mecze po przerwie. Terminarz jest tak złożony, że pierwsze 4 mecze mamy w miarę spoko:
(Jaga (D), Zagłębie (W), Korona (D), Płock (D)). Te mecze są naprawdę bardzo ważne i patrząc na to co nas będzie czekało później nie wyobrażam sobie zgarnięcia tu mniej niż 7 oczek.

2. Następnie czekają nas 4 mecze gdzie o punkty może być bardzo ciężko:
(Cracovia (W), Lech (D), Piast (W), Legia (D). Tutaj 4-5 oczek uznam za wynik satysfakcjonujący.

3. Kończymy z Rakowem u siebie i wyjazdem do Gdyni. Wygrana z Rakowem obowiązkiem, i nie dać się przewieź świni.

Wiadomo to tylko luźne rozważania. Ale żeby być w jako takiej sytuacji wyjściowej przed rundą spadkową trzeba w tych 10 meczach uciułać minimum 13 punktów. Jeśli spapramy pierwsze 4 mecze z których 3 gramy u siebie z dosyć przyjemnymi rywalami to o utrzymanie będzie niezwykle ciężko. Natomiast jeśli uda się zdobyć tam 9 punktów to wydaje mi się że misję zakończymy sukcesem.

Konieczne są wzmocnienia, bo nawet w tych zwycięskich ostatnio meczach nie wyglądało to zbyt dobrze i ja sobie utrzymania z taką kadrą nie wyobrażam.

AS82 20.12.2019 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1548404)
To co po serii 10 w.......ach idziemy na serię 10 zwycięstw? :) Ostatnie 10 kolejek możemy podzielić na 3 etapy:

1. Kluczowe będą pierwsze mecze po przerwie. Terminarz jest tak złożony, że pierwsze 4 mecze mamy w miarę spoko:
(Jaga (D), Zagłębie (W), Korona (D), Płock (D)). Te mecze są naprawdę bardzo ważne i patrząc na to co nas będzie czekało później nie wyobrażam sobie zgarnięcia tu mniej niż 7 oczek.

2. Następnie czekają nas 4 mecze gdzie o punkty może być bardzo ciężko:
(Cracovia (W), Lech (D), Piast (W), Legia (D). Tutaj 4-5 oczek uznam za wynik satysfakcjonujący.

3. Kończymy z Rakowem u siebie i wyjazdem do Gdyni. Wygrana z Rakowem obowiązkiem, i nie dać się przewieź świni.

Wiadomo to tylko luźne rozważania. Ale żeby być w jako takiej sytuacji wyjściowej przed rundą spadkową trzeba w tych 10 meczach uciułać minimum 13 punktów. Jeśli spapramy pierwsze 4 mecze z których 3 gramy u siebie z dosyć przyjemnymi rywalami to o utrzymanie będzie niezwykle ciężko. Natomiast jeśli uda się zdobyć tam 9 punktów to wydaje mi się że misję zakończymy sukcesem.

Konieczne są wzmocnienia, bo nawet w tych zwycięskich ostatnio meczach nie wyglądało to zbyt dobrze i ja sobie utrzymania z taką kadrą nie wyobrażam.

ad.1 Ja byłbym za tym ,żeby te 4 mecze wygrać ew. 10 punktów, to mogą być najważniejsze mecze - 3 gramy u siebie.
ad.2 Derby - każdy wynik możliwy, Lech jeśli nie poprawi formy jest do ogrania, z Piastem i Legią raczej będą wtopy.
ad.3 Tak jak piszesz ogranie Rakowa i chociaż remis z Arką to mus.

Karherop 20.12.2019 12:48

Jak napisałem 5 i więcej punktów w ostatnich meczach daje nam "powrót do gry" i tak też uważam.
Do pełni szczęścia na pewno brakowało remisu z Górnikiem, bo i taki wynik dałby nam najprawdopodobniej 12-14 miejsce i możliwą nawet ucieczkę ze strefy spadkowej przed wiosną.

Straty natomiast są na tyle małe, że wszystko jest do odrobienia w 1-2 kolejki. Kluczowe oczywiście by dobrze wejść w rundę, bo o żadnym falstarcie nie może być tym razem mowy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl