![]() |
Aż się prosi żeby na tej kolumnadzie zrobić jakieś wiślackie akcenty.
|
do wislackich akcentów nic nie mam ale na te elawacje bym nic nie dokładał te 2 kolory są w zupełności wystarczająco, więcej mogło by zrobic ze stadionu stargan, kiczowatego klocka.
|
Cytat:
Z wizki wynika że będzie zawieszony telebim na C. @ w ogóle to Loża ma być na A/B czy C? |
Aż się prosi żeby okrąglaka zasłonić bo przy tych masywnych C oraz AiB to po prostu straszy...
|
Fajnie wszystko tylko ze pokazujecie projekty sprzed prawie roku ktore sie troche zmienily, tej wystajacej kolumandy od C po bokach juz nie bedzie (pewnie ktos panu O z grona pomocnikow UEFY podpowiedzial myk ze jednak da rady inaczej podtrzymac trybune). Najswiezszy, choc niekoncowy projekt (fajnie nie? buduja a jeszcze nie ma koncowego:D ) jest na stronie EURO 2012 6 wizualizacji jest, ktore byly juz z 2-3 razy tutaj
|
Zawsze podobaly mi sie stadiony Angielskie.
Nasz bedzie to wlasnie taki typowy "Anglik" ,niektorzy zarzucaja im ze kanciaste itd a mi sie wlanie podoba 4 strome trybuny + narozniki ,super akustyka i to to chodzi. Wprawdzie w samej Anglii troche to sie zmienia np Arsenal z Highbury ktore bylo typowo angielkie zbudowal The Emirates ktore jest architektonicznie zupelnie inne,mam kontakt z paroma goscimi wlasnie z Arsenalu i mowia ze ten nowy mzoe byc,ale stary mial tego "spirita" ducha ktorego nowy miec nigdy nie bedzie. |
Niestety to tylko wizualizacja :/ A na niej nawet tyły E i D całkiem nieźle sie prezentują. Jak jest w rzeczywistości... wszyscy wiemy:)
|
Jeżeli ktoś narzekał na tempo prac niech teraz zobaczy na kamerke;D 2 duże koparki ładują a jedna na dole wyrównuje:):)
|
No dzisiejsze tempo robi wrażenie. Tak sie zastanawiam czy żeby skończyć w terminie wystarczy im praca tak jak dotychczas do 17-18 wieczorem. Może sie to zmieni jak skończą sie bawić z fundamentami.
|
Jestem przekonany, że gdy zacznie się robota z betonem, i zbrojeniami, to będą pracowac na dwie, a może nawet na 3 zmiany
|
Cytat:
1. Ten dach nad głównym wejściem jest chory przesadzony (ale to malutki problem) 2. Aż się prosi żeby nad wejściem, nad szyldem z napisem stadion miejski im. Henryka Reymana, wygrzomocić potężną Białą Gwiazdę. Od początku budowy stadionu o tym piszę, dobrze wyeksponowany symbol to dla estetyki całego stadionu naprawdę ważny element. 3. Nie wiem po jaką cholerę te krańce betonowej kolumnady wyjeżdżają ponad dach, rozumiem, że jest to najprawdopodobniej zabieg nawiązujący do starego stadionu, ale moim zdaniem całkowicie chybiony. 4. Oświetlenie, problem znany, ale niby nie dający się rozwiązać z racji struktury nośnej dachu. Nie do naprawienia na tę chwilę są kwestie: 1. Okrąglaka, który jest takim małym okrągłym bolcem ni stąd, ni zowąd. Ma zły kształt, nie zamyka bryły. Sam w sobie jest za mały i co najgorsze, chyba nie ma co z nim zrobić. 2. Dziur między trybunami, ale to też rokuje bardzo nikłe nadzieje, że D i E, kiedyś mogą się wspiąć ciut wyżej i wtedy dorównać C i A/B. Swoją drogą szykuje się chyba zmiana w nazewnictwie sektorów. Ogólnie z syfu jaki nam przedstawiono, powoli poprzez poprawianie (tych możliwych do poprawienia) elementów, zaczynamy wyciągać z projektu wszystko co było możliwe, aby ten stadion prezentował się godnie. Oceniam go wciąż bardzo słabo z racji pieniędzy jakie popłynęły na jego budowę i rodzącego się w bólach kształtu. Mam nadzieję, że to o czym napisałem ktoś tam ma w głowie i postara się, aby większość z tych niezadowolonych, przynajmniej była na poziomie akceptująco-doceniającym. PS. Nie chcę tu wzbudzać żadnych niepotrzebnych dyskusji, dlatego proszę darować sobie wypowiedzi typu: dla mnie stadion ważny jest od wewnątrz itd. Jak ktoś chce odpowiedzieć, to proszę odpowiadać na poruszane kwestie - czyli głównie na temat estetyki zewnętrznej stadionu. |
Rozumiem że wygląd stadionu jest ważny, Największe zainteresowanie obiektu jest pod czas meczów i nikt nie będzie oglądał i dopingował po za stadionem tylko na trybunach. Niektóre elementy tak jak te kratownice muszą widocznie być aby utrzymać dach. Nie ma możliwości aby wejść na teren Parku Jordana. Co do okrąglaka to faktycznie mógł być większy, ale też musi być gdzieś miejsce na konferencje itd. Po za tym jak dotąd nie widziałem takiego samego projektu stadionu. Przypominam że stadion narodowy będzie kopią stadionu który już stoi w RPA. Krytykować i oceniać zawsze można, ale najlepiej robić to gdy stadion powstanie bo i tak nasze uwagi tutaj nic nie zmienią.
|
Były takie pytania, gdzie przez rundę wiosenną będzie siedział nasz boss, p. Cupiał. A nie może z okrąglaka oglądać meczów? Ciekawe czy tam mogły by być miejsca dla vipów, nawet wtedy jak już całkiem powstanie nasz stadion.
|
Co myślicie o pomyśle, żeby na sektorze C był napis np. WISŁA ułożony z krzesełek, powiedzmy w kolorze czerwonym? Albo zamiast niebieskiego kolory krzesełek były by czerwone.
|
Cytat:
|
Panowie z tego co widzę to płytę zaczynają chyba lać w tej części co jest już wykop zrobiony:)
|
Cytat:
|
tak już zaczynają wylewać!maszynka do wylewki już rozłożona tylko betoniarki brak?!
|
Bo pojechała po nową dostawę betonu...
No, to chyba nie możemy się obawiać o to, że nie wyrobia się w terminie...tylko czy takie wylewanie płyty nie osłabi konstrukcji? Chodzi mi o to, że jak się wylewa na raz całą płyte, to beto jest jedną całością, a tu jakoś będą to łączyć czy jak? |
ale beton dość szybko wiąże więc powinno być ich kilka żeby wylewać bez przerw!
|
Nie chcę zapeszać... ale jak tak dalej pójdzie to skończą cała trybunę w wyznaczonym terminie...:);):)
|
Cytat:
taak szybko schnie... jest kilka rodzajów betonu... wiec skad wiecie jaki zastosowano ? nie płaczcie tyle. to nie sa ludzie zebrani z ulicy... i wiedza co robia |
Cytat:
|
Cytat:
rozumiem ze znasz sie na konstrukcjach trybun... |
po części tak
|
A może oni jeszcze płyty nie wylewają, tylko przymierzają czy ten Szteter dostanie do najodleglejszych miejsc:D
|
A tak z innej beczki: Czy mi coś umknęło czy nadal jest cisza w sprawie podpisania kontraktu na wykonanie trybuny zachodniej?? A propos budowy to dzisiaj ruch aż miło patrzeć
|
Cytat:
http://www.stadionwisly.info/?p=aktualnosci&z=293 |
Ale chodzi mi czy podpisano umowę tzn czy nie ma jakiś protestów czy innych utrudnień??
|
nic na temat protestów nie słychać
|
Może ktoś wrzucić screena z kamerki z tego co się dzieje na stadionie?
|
|
Jakby ktoś nie dostrzegł to oprócz pompy są także 3 koparki ;) A i wykop na pożądanej głębokości jest na jakichś 25 metrach ;) to co będą wylewać to będzie według mnie tzw chudy beton tak jak to było opisane na stronie głównej.
filip74 o totototo :) racja, człowiekowi już się miesza od tych wszystkich pojęć. |
Jeśli chodzi o protesty, to póki co cisza.
Co do wylewania betonu, to spokojnie. I tak nie wylewa się całości tylko wykop dzieli się na sekcje, które są zalewane betonem. Więc o trwałość nie ma się co martwić. |
Na budowie pojawiła sie "gruszka" i samochód z długim wyciągnikiem. Wygląda jakby lali już beton w wykopane miejsca..
|
A nie wiecie czy to swiatło jest specjalnie tak ustawione żeby mogli teraz robic??
Chyba tak.. |
Cytat:
Chudy beton to beton nienośny. Chudy beton stosuje się przede wszystkim jako podlewki pod fundamenty lub podkłady podłogowe na gruncie. Chudy beton charakteryzuje się małą ilością cementu (około 1/3 ilości potrzebnej do wyprodukowania zwykłego betonu). Z tym wiąże się jego znacznie mniejsza wytrzymałość.I właśnie coś takiego wylewają. |
A to światło, jest w Parku Jordana. Nie ma nic wspólnego z budową ;)
|
|
A co to za dołki? Do czego one potrzebne?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl