Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

ChG 04.05.2012 09:50

Może poszło o co innego, a to "nieprofesjonalne podchodzenie do meczu" czy jak to tam leciało, to tylko taka oficjalna wersja dla mediów i kibiców.

syryls 04.05.2012 09:55

Probierz dał do zrozumienia mediom że winni porażki są piłkarze a nie on. Dlatego odsunął piłkarzy z takim powodem, aby "obciążanie" spadło na piłkarzy. Ten gościu nie trzyma się z piłkarzami jak Moskal czy choćby Maaskant który próbował tworzyć dobrą atmosferę. Mecz przegrał Probierz z piłkarzami, nie sami piłkarze, to on wystawił tak beznadziejny skład, zresztą jak zobaczyłem ustawienie Wisły to złapałem się za głowę, Probierz: "eksperymenty". Wisła wygrywa nie eksperymentuje!

POtey 04.05.2012 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TOMEK 11 (Post 1246213)
ja się pytam gdzie odsunięcie Bruda i Garguły

To swoją drogą, ale zastanawiające jest teraz to, jeżeli odsuwamy 3 obrońców od składu, to kim my mamy zagrać ze Śląskiem w obronie? Palijc zagrał chyba najprzyzwoiciej z tych wszystkich obrońców, choć parę razy źle się ustawiał i puszczał "prezesa" Nakulmę prawą flanką. Ale żeby odsuwać go od składu?

Widocznie Pan Michał zauważył jeszcze inny niepokojący fakt niż złą grę na boisku...

Sami 04.05.2012 10:08

nie oglądałem wczorajszego meczu, bo oglądałem mecz Śląska. Ale jeśli Probierz odsunął 4 piłkarzy od składu to znaczy, że musieli go oni ostro w....ić, o czym zresztą powiedział... Powiedział, że on MUSIAŁ PROSIĆ piłkarzy żeby wczoraj grali. Czy to jest ....a normalne? Prosić to można było kolegę w podstawówce żeby zagrał na przerwie, a nie ....a profesjonalnych piłkarzy. Atmosfera musi być konkretnie chujowa. Nie ma drużyny, trzeba wszystko budować od zera. W rok roz.......one zostało wszystko (Budowano też na szybko, bez planu B). Piłkarzyki musiały mieć cholernie wysokie premie od awansu do LM, bo po porażce z APOELem wszystko zaczęło się sypać. Gwiazdeczki podpisały kontrakty na rok, gdzie głównym celem był awans do Ligi Mistrzów. Nie udało się, więc położyli chuja na ligę, na Wisłę. Tyle.

Markus 04.05.2012 10:16

Jeśli ktoś chce sobie wierzyć, że winni słabej rundy są wyłącznie piłkarze, a nie Bednarz i Probierz, o posunięciach nadprezesa nawet nie wspominając, niech sobie wierzy.

Absurdów i chorych ocen Ci u nas tyle, że jeszcze parę nie zrobi większej różnicy.

Wszystko było jeszcze na wiosnę do uratowania, o czym najlepiej przekonuje przykład Lecha.

Przykre, że w Wiśle zawsze było, jest i pewnie jeszcze długo będzie miejsce dla tak beznadziejnych "fachowców" jak Bednarz, Rogala czy Kapka.

nesta 04.05.2012 10:36

Tu sie zgadzam w pelni. Solidny trener po ostatniej rundzie, a nie w srodku obecnej. Jeden, dwoch nowych zawodnikow i patrzac na poziom tej ligi, wyniki osiagane przez reszte stawki, spokojnie mozna bylo obronic mistrzostwo juz nie mowiac o grze w pucharach. Byc moze mozna byloby liczyc na rozstawienie, w ktorejs z decydujacych rund pucharowych. A tak, jak zwykle w Wisle "dzien swistaka". Znowu wszystko od nowa..
Coraz bardziej zaczynam wierzyc, ze Cupial jest zakladnikiem swoich doradcow, ktorzy realizuja przez takie a nie inne ruchy w Wisle, swoje brudne interesy. Nie wierze, ze mozna tak nie czuc pilki lub byc tak naiwnym i podejmowac takie decyzje.

Odsuniecie zawodnikow jest bardzo dobra decyzja. Moja opinia jest taka, ze to przez ich olewactwo, wybieranie sobie meczow, Wisla konczy sezon w tym miejscu. To nie Moskal, nie Probierz, nie zmiany trenerow tylko zwykle "mam to w dupie" po tym jak nie udalo sie awansowac do LM. Sprezyli sie na derby, na kilka innych spotkan. A tak to sobie wybierali.

I z perspektywy czasu Malecki mial 100% racji, wypowiadajac swoje slowa na temat zaangazowania niektorych w druzynie.

RAFi89 04.05.2012 10:46

Logiki to w tym żadnej nie ma. O tym że Biton opuści Wisłę wiadomo od dawna, zawodnik nie zagrał w ostatnich 3 spotkaniach ani minuty i nagle jak przegrywamy w spotkaniu o pietruszkę Probierz wpuszcza go na boisko. Teraz nagle go zawiesza choć zawodnik za kilka dni żegna się i tak z klubem. Następny Lamey który po niedzieli się pakuję gra na środku obrony, ani z niego żaden środkowy obrońca, ani przyszłości z nim nie wiążemy więc co trener chciał osiągnąć. Jedynie zawieszenie Jaliensa ma jakiś sens ale ogólnie działania Probierza to jeden wielki chaos.

Ajax 04.05.2012 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1246244)
Jeśli ktoś chce sobie wierzyć, że winni słabej rundy są wyłącznie piłkarze, a nie Bednarz i Probierz, o posunięciach nadprezesa nawet nie wspominając, niech sobie wierzy.

Absurdów i chorych ocen Ci u nas tyle, że jeszcze parę nie zrobi większej różnicy.

Wszystko było jeszcze na wiosnę do uratowania, o czym najlepiej przekonuje przykład Lecha.

Przykre, że w Wiśle zawsze było, jest i pewnie jeszcze długo będzie miejsce dla tak beznadziejnych "fachowców" jak Bednarz, Rogala czy Kapka.

Ale Wisła musi czarować że tak jest. Że to źli Holendrzy winni.

Ludzie chcieli głowy Maaskanta - dostali ją.
Ludzie chcieli głowy Moskala - dostali ją.
Ludzi chcieli głów Holendrów - dostali je.
Ludzie chcieli młodych Polaków - dostaną ich.

Cała pseudo polityka ostatnio polega na robieniu zmian pod publiczkę w ostatniej chwili żeby sprzedać karnety i łatać budżet. Teraz ten cyrk jest taki sam.

Jago 04.05.2012 11:09

Nie wiem kto chciał głowy Moskala. Owszem nie strzelaliśmy wtedy bramek ale akurat gra wyglądała nieźle. W końcu jego taktyka przyniosła by skutek w postaci bramek i wygranych. Obawiam się też tego, że jak Probierz dostanie ofertę gdzie zobaczy więcej euro na koncie ucieknie od nas a wtedy zostaniemy z niczym.

Baala 04.05.2012 11:12

Odsunąć tych co w przyszłym sezonie nie będą grali jest łatwo, ale czemu do tej grupy nie poleciał Garguła? Bo co Polak i do teorii nie pasuje? Bo co ma w przeciwieństwie do innych kontrakt długi?

speedfashion 04.05.2012 11:13

No to teraz mamy głównych winowajców niepowodzenia. Ci piłkarze kreowani są na takich "loserów" już od dawien dawna, nawet kiedy jeszcze sezon nie był przegrany. Później mieliśmy na rozkładzie Legię i Lecha. Jakoś nie udało się nam zdobyć kompletu, chociaż graliśmy z przewagą.

Gdyby w Wiśle został Moskal, to dzisiaj mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. Jednak trzeba wypalić (nomen omen) trawę, którą zostawili po sobie Holendrzy. Grunt na pewno będzie żyźniejszy.

KOALIK 04.05.2012 11:16

Decyzja o odsunięciu Lameya i Jaliensa spóźniona o przynajmniej siedem miesięcy (bo już wówczas były podstawy), bo karanie teraz tych zawodników jest śmieszne. Prawemu obrońcy zostałby i tak jeden mecz do rozegrania, więc jaka to niby kara? W każdym razie, ta dwójka Holendrów (o ile Wisła zapłaci odszkodowanie Jaliensowi za zerwanie kontraktu - co jest idiotyzmem, ale cóż takie życie, że trzeba płacić za błędy innych) zostanie zapamiętana jako największe rozczarowania w historii Cupiała i dawno już ,,swoją grą" wyprzedzili w rankingu Łobodzińskiego, Gargułę, czy Dawidowskiego.

Co do zachwytów nad obecnie trzecią drużyną w lidze - za Rumaka nie grają nie wiadomo jak. Po prostu, wygrywają spotkania bez stylu, które mogliby też zremisować lub przegrać i z przebiegu spotkania nie można byłoby mówić o niesprawiedliwości (Śląsk, Górnik, Polonia, wymęczone zwycięstwo nawet z Cracovią). Na ta chwilę mają więcej szczęścia - jak my na wiosnę tamtego roku niż rzeczywistych umiejętności. Choć na dobrą sprawę, kto ma wyraźny styl w Polskiej lidze? Na pewno nie Legia, Wisła też nie, Śląsk też nie, Ruch też nie, Polonia też nie. W naszej Ekstraklasie można być mistrzem bez stylu, co widać po kolejnym sezonie - ile niby najlepszy zespół ma punktów na koniec. W ilu meczach taka Cracovia, czy ŁKS zostały rozbite przez przeciwników? W niewielu. W ilu meczach najlepsze zespoły zdeklasowały rywali u siebie? W niewielu. Kilka lat temu Wisła pierwszego Kasperczaka w takiej lidze miałyby minimum 84-86 pkt i z 90 bramek w sezonie.

Błędem było zwolnienie Moskala. Gra nie była gorsza niż teraz, a widać było, że ma pomysł na ładniejszy styl, tylko do tego nie miał wykonawców i przez co jego pomysły nie mogły być zrealizowane, ale po pewnym czasie efekt punktowy z pewnością byłby lepszy. Mecze w Lubinie, we Wrocławiu mogły się podobać - oczywiście porównując je z najlepszymi spotkaniami w ostatnich miesiącach.

Ajax 04.05.2012 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1246286)
Błędem było zwolnienie Moskala. Gra nie była gorsza niż teraz, a widać było, że ma pomysł na ładniejszy styl, tylko do tego nie miał wykonawców i przez co jego pomysły nie mogły być zrealizowane, ale po pewnym czasie efekt punktowy z pewnością byłby lepszy. Mecze w Lubinie, we Wrocławiu mogły się podobać - oczywiście porównując je z najlepszymi spotkaniami w ostatnich miesiącach.

Błędem było zwolnienie Maaskanta, co do Moskala mam mieszane uczucia ale w sumie jeśli mieli go zwalniać to po sezonie.

Ale nie zgodzę się co do stylu, w ładnym stylu to my możemy i będziemy przegrywać co z tego że Moskal kazał im grać jak Barcelona jak nie było wykonawców. (Brak strzałów i groźnych akcji pomimo gigantycznej przewagi w posiadaniu) Dobry trener dobiera taktykę do piłkarzy jakich ma a nie forsuję coś na siłę. To był główny grzech Moskala w Wiśle nie miał piłkarzy do grania na jeden kontakt. To wyszło tylko raz w meczu ze Śląskiem który nie murował bramki.

Probierz gwarantuję nam tylko i aż przeciętność. Ale wywalenie go będzie kolejnym błędem niech zagra sezon, pościągać mu piłkarzy pasujących do jego taktyki - gryzienia trawy. Jeśli będzie miał zespół który na mecze z Podbeskidziem i Termalicą zagra na 100% to nawet przegrywając z Legią i Lechem mistrzostwo zdobędziemy.

xanti1906 04.05.2012 12:26

Moskal dostał zbyt mało czasu na to wszystko + kontuzje, ale jestem pewien, że na jesień to by wyglądało już bardzo dobrze. Zobaczymy czy Probierz dostanie czas czy znowu trener Wisły usłyszy: wyjazd

comek 04.05.2012 12:36

a probierz miał lepiej?

Czy chociaż w jednym meczu rundy wiosennej grał podstawowym składem bez ani jednej kontuzji? nie.
Zawsze albo melikson, albo jovanović, albo Chavez mili kontuzję.
Probierza będziemy oceniać za przyszły sezon, wtedy będzie miał nową drużynę, wszystko zbuduje od początku i zobaczymy co z tego wyjdzie.

A co do Moskala, wie ktoś co teraz robi? Czy nadal pracuje w Wiśle?

pan Dudi 04.05.2012 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1246220)
Probierz dał do zrozumienia mediom że winni porażki są piłkarze a nie on. Dlatego odsunął piłkarzy z takim powodem, aby "obciążanie" spadło na piłkarzy.

I dlatego na konferencji powiedział, że odpowiedzialność za wszystkie ostatnie wyniki bierze na siebie, bo to on jest trenerem?:mysli:

krzycho90tswns 04.05.2012 12:54

Nie wiem jak wy ale ja licze ze Probierz zbuduje dobry zespol i cos osiagnie z Wisla

anthony09 04.05.2012 12:57

ale powien szczerze, że ten sezon w Lidze to ładny kabaret jest. 10 piłkarzy regularnie coś boli, w tym Małeckiego głowa no ale cóż poradzimy ... trzeba wziąć byka za robi i jechać z całymi tymi nieopierzonymi kogutami! Dokąd Boguś ma finansować ofermy tj.
Jaliens, Kirm ?? Dokąd takie fajtłapy będą nosić BG ?? Powiem szczerze, że zeszłoroczny Mistrz ma najgorszego skrzydłowego Kirma w całej lidze! O Takiego Pawłowskiego, Kupisza, Makuszewskiego to trzeba się modlić! Kirm powinien zagrać teraz na mistrzostwach U-17 i pokazałby jak się drybluje!
Z takim skrzydłowym to my zajedziemy do I ligi.

palikot 04.05.2012 13:36

http://www.youtube.com/watch?v=NXcqu...layer_embedded
Oglądał ktoś w ogóle? Ja widzę, że gosć ma mentalność zwycięzcy. Tak jak powiedział! Nie ma! Jak ktoś sobie przyszedł pograć, to niech idą do tkkf-u
Zobaczcie jak wygląda szatnia na ostatnim filmiku z derbów! Jest Małecki, Sobol, Jovanić, Serbowie Probierz, i nawet Junior Diaz a z boku, Lameye, Jaliensy Bitony, Kirmy etc. Widać, jak na dłoni, że niektórzy z tych piłkarzy przyjechała sobie do emerytury dorobić a nie osiągnąć cele i oni nie dadzą się pokroić za Wisłe, jak Sobol, czy Małecki!! Pamiętam głosy na tym forum, mówiące, żeby dać grać chłopakom z ME, przynajmniej więcej serca zostawią na boisku. Teraz nagle znaleźli się obrońcy gwiazdeczek. Brawo! Kaziu Moskal jedynie co by zrobił, to ich rozpieścił, chociaż i tak dał Czekaja zamiast Jaliensa. Fakt, że Probierz ma swoje dziwne pomysły, ale gość ma ambicje, a nam takich gości potrzeba!

borys: na oficjalnej jest
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ni_wisla_pany/

borys 04.05.2012 13:47

mozesz na priva ten filmik(link) z derbow podeslac. Sorry za offtop.

Proud 04.05.2012 14:09

Zawiodłem się na Probierzu.

Dla mnie to wygląda tak, że brak wyników trener próbuje zcedować na piłkarzy.

A nie oszukujmy się, Wisła pod wodzą Probierza nie ma ani wyników, ani stylu. Gramy beznadziejnie.

O ile Maaskant nie miał stylu, ale miał wyniki (puchary, Mistrzostwo), Moskal nie miał za bardzo wyników, ale Wisła pod Jego wodzą grała naprawdę ciekawą piłkę to za Probierza nic zupełnie nie funkcjonuje...

WiślakMyślenice 04.05.2012 14:37

bo jeszcze na cokolwiek miała szanse? ;/

TEDAN 04.05.2012 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1246441)
Zawiodłem się na Probierzu.

Dla mnie to wygląda tak, że brak wyników trener próbuje zcedować na piłkarzy.

A nie oszukujmy się, Wisła pod wodzą Probierza nie ma ani wyników, ani stylu. Gramy beznadziejnie.

O ile Maaskant nie miał stylu, ale miał wyniki (puchary, Mistrzostwo), Moskal nie miał za bardzo wyników, ale Wisła pod Jego wodzą grała naprawdę ciekawą piłkę to za Probierza nic zupełnie nie funkcjonuje...

A ten całe to gówno odpycha od siebie i próbuje przekazać że to nie jego wina
Zawodników trzeba było wyjebać jak się obejmowało stanowisko, a teraz to i nawet im na rękę, wcześniejsze wakacje. Noi trener Bahra zwolnił, bo swojego pupilka Jastrzębskiego wjebał. A jak się zmyje z klubu to zostaniemy bez niczego.

Manhunt 04.05.2012 19:16

Probierza wywalić już nawet teraz. Ma zespół od marca. Poprawiliśmy styl gry ?? nie , zdobywamy punkty ?? nie.
Probierz próbuje zwalić słaby styl i wyniki na innych. Dzisiaj odsunięcie od zespołu kilku piłkarzy,ostatnio odsunięcie trenera Bahra i zwalenie części winy na niego ,że źle przygotował drużynę do sezonu.

Gin 04.05.2012 19:24

Tak wywalcie Probierza , zwolnijcie wszystkich i bedzie spokój , bardzo dobrze ze odsunoł tych Holendrów bo to co robili podczas meczu z Górnikiem to ... ja bym lepiej zagrał . Lamey przy pierwszej bramce nawet nogi nie wystawił zeby piłke zablokowac to był sabotaż .

Lukasz 04.05.2012 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1246285)
No to teraz mamy głównych winowajców niepowodzenia. Ci piłkarze kreowani są na takich "loserów" już od dawien dawna, nawet kiedy jeszcze sezon nie był przegrany. Później mieliśmy na rozkładzie Legię i Lecha. Jakoś nie udało się nam zdobyć kompletu, chociaż graliśmy z przewagą.

Gdyby w Wiśle został Moskal, to dzisiaj mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. Jednak trzeba wypalić (nomen omen) trawę, którą zostawili po sobie Holendrzy. Grunt na pewno będzie żyźniejszy.

No właśnie. Problem jest w tym ze my nie mamy ani piłkarzy ani drużyny. Nie mamy dodatkowo szczęścia, nie mamy już kasy, nie mamy już pucharów. Mamy za to rewolucję i zaciskanie pasa.

Zaniedbania poprzednich lat wychodzą na wierzch - brak systemu szkolenia, słaba siatka skautów. Wieczne wyprzedawanie zawodników i uzupełnianie (tak - jedynie uzupełnianie) kadry tanimi zawodnikami którzy się nie sprawdzają. Już trzy sezony temu mieliśmy mega słaba kadrę - kto pamięta minę Skorzy jak Pawła Brożka znosili z boiska na noszach? Maciek był blady ze strachu bo wiedział co strata kluczowego zawodnika gwarantuje. Zawodnika którego już u nas dawno nie ma - zostali Ci słabi.

Gdyby nie Holendrzy, na których winę zrzucasz, to nie byłoby MP, nie byłoby LE, nie byłoby Meliksona, Genkova Chaveza. Byłby za to dalszy cyrk z bramkarzami. Trenerem byłby zapewne taki Probierz/Moskal w tej czy innej wersji. Im więcej patrze na całą sytuacje z perspektywy czasu tym bardziej zastanawiam się jak tym składem Maaskantowi udało się zdobyć MP i zajść tak daleko w pucharach. Jak?

I tak na koniec - co gwarantuje nam Probierz? Nic. Tyle samo co K. Moskal.
Zatem co za różnica co teraz robi? Niech deleguje zawodników do klubu kokosa, niech gra pomocnikami w obronie (jak lubi), niech nawet wystawa nasz cały narybek do 11 meczowej by udowodnić wszem i wobec że Ci młodzi których ma nie zagwarantują nam nic poza wymęczonym środkiem tabeli. Dobry przykład mecz z Górnikiem. Jego cyrk jego małpy.

Jedno trzeba mu przyznać - nie siedzi z założonymi rękami - nie czeka na lepszy wynik czy odwrócenie złej pasy. Gwiżdże, drze się, irytuje się, wywala na trybuny, rotuje czy zmienia współpracowników. Coś robi, jakoś się tam mota. To na jego plus.

P.S.
BDW dobre porównanie z tym wypalaniem trawy, tyle ze w druga stronę - od wypalania trawy grunt nie jest żyźniejszy, wręcz przeciwnie. Tą uwagę dedykuje naszemu 'mecenasowi' Jackowi B który zdaje się o tym zapominać.

palikot 04.05.2012 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1246441)
Zawiodłem się na Probierzu.

Dla mnie to wygląda tak, że brak wyników trener próbuje zcedować na piłkarzy.

A nie oszukujmy się, Wisła pod wodzą Probierza nie ma ani wyników, ani stylu. Gramy beznadziejnie.

O ile Maaskant nie miał stylu, ale miał wyniki (puchary, Mistrzostwo), Moskal nie miał za bardzo wyników, ale Wisła pod Jego wodzą grała naprawdę ciekawą piłkę to za Probierza nic zupełnie nie funkcjonuje...

Mówiąc w wywiadzie, że całą sytuacje bierze na siebie? Zarzucasz mu schizofrenie? :D

Pamiętam gwizdy ludzi z pewnego sektora na pewnym meczu z poprzedniej rundy i wielkie oburzenie, jak to gwiazdki "przeszły obok" meczu. Dzisiaj się ich natomiast broni, po jawnym olaniu meczu, nie tylko ostatniego. BRAWO!!!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TEDAN (Post 1246584)
A ten całe to gówno odpycha od siebie i próbuje przekazać że to nie jego wina
a było wyjebać jak się obejmowało stanowisko, a teraz to i nawet im na rękę, wcześniejsze wakacje. Noi trener Bahra zwolnił, bo swojego pupilka Jastrzębskiego wjebał. A jak się zmyje z klubu to zostaniemy bez niczego.

:shock:

Powiedz mi mistrzu jak sobie to wyobrażasz, że przyszedł gość i na wstępie nieznając ludzi ich wyrzuca? :lol:

Nie wiem czy potraficie wydedukować, ale Probierz siedzi dopiero 2 miesiące, i jak miał ich wywalić na początku? Pomyślcie trochę zanim palniecie głupotę. Poznał się, zobaczył z jakim zaangażowaniem podchodzą do tematu, do treningów, do meczów i wyciągnął konsekwencje. Ja go popieram, argumentując w taki sam sposób jak Probierz w wywiadzie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FearTS (Post 1246593)
Probierza wywalić już nawet teraz. Ma zespół od marca. Poprawiliśmy styl gry ?? nie , zdobywamy punkty ?? nie.
Probierz próbuje zwalić słaby styl i wyniki na innych. Dzisiaj odsunięcie od zespołu kilku piłkarzy,ostatnio odsunięcie trenera Bahra i zwalenie części winy na niego ,że źle przygotował drużynę do sezonu.

A to może wstawi ciebie i rozliczymy go, z tego, jaki styl ma Wisła? Faktycznie po 2 miesiącach, jednym tygodniu treningów bez przerwy i grze co 3 dni, gdzie połowie piłkarzy coś boli, faktycznie można odczuć jego fach :lol:

P.s z Ruchem widziałem fajną grę, 60 min. Z Łks-em też tak samo w pucharach... czy to ci czegoś nie mówi?

Nauczcie się. Czy to będzie Masskant, czy Skorża, Brobierz, Moskal, Guardiola, Murinho czy jakiś inny Vicente Del boske, nikt nie gwarantuje zadnej gry a tym bardziej wyników, jeśli ma amatorów mentalnych ps. "jesteśmy profesjonalistami". Uwierzcie na słowo :D

Boże dzisiejszy dzień to wysyp.... a już nie powiem czego :D

kot 04.05.2012 20:06

Probierz czy inny zaklinacz rzeczywistości, kasują Cupiała, od początku i świadomie odliczając dni do dymisji. Każdy dzień przetrwania to dla nich kasa większa niż gdzie indziej. Każdy z nich ma pełno oczekiwanych przez Cupiała obiecanek, aż do momentu obnażenia ich nicości. Niestety, ale ambicje Cupiała dot. LM nie wytrzymują realiów, jakie za Cupiałem stoją w celu ich realizacj. Mówiąc inaczej, następuje przerost nie tyle możliwości, co zniecierpliwienia i minimalizmu w dochodzeniu do celu. Wisła Cupiała jest za duża na Polskę, ale za mała na Europę. Każda nowa miotła rozbija się samobójczo na drobne kawałki, obiecując od początku, sukces bez nakładów i systematycznej pracy i nie oczekując zaangażowania oraz cierpliwosci Cupiała na miarę stawianych celów. Praktycznie raz na 2 lata następuje rewolucja w klubie i wszystko wywracane jest do góry nogami. Kolejne wańki- wstańki obalają mniej lub bardziej rokujących poprzedników i następuje powtórka z rozrywki.

Za to wszystko jest odpowiedzialny Cupiał. Prawdopodobnie w zależności z kim spędza swój wolny czas, następuje przekierunkowanie jego zainteresowania klubem. Pojęcie stabilizacji i świadomości drogi działań w realizacji swoich celów u Cupiała raczej nie istnieje, oczywiście wyłącznie w jego hobby, a nie interesach. Wisła to chyba dla niego rodzaj hobby opartego o doradców, korzystających przy okazji z tego jego hobby. Wydaje się, że jedyną filozofią własną Cupiała jest metoda skrajnych działań. Polega ona prawdopodobnie na bezwzględnym nie przekraczaniu nakładów na klub, niezależnie od sytuacji i okoliczności. Czasami aż prosi się o systematykę, jak choćby tylko o jednego niezbędnego piłkarza więcej, a czasami o nie przerywanie dobrej roboty określonych pracowników. Jedynie w przypadku kompletnego bankructwa danej wersji Wisły, zawsze następuje doinwestowanie i powrót na tory opłacalności Wisły na poziomie mistrzowskim, jaką Cupiał bezwzględnie utrzymuje, choćby kosztem usuwania w cień swoich waniek-wstaniek, aż do czasu przerwania pracy kolejnym amatorom jego hobby. Taka szarpana metoda działań sprawdza się nieźle w ekstraklasowych ambicjach Cupiała, ale w europejskiej konkurencji, nie daje rady, nie tyle finansowo, co z braku systematyki w samoulepszaniu się, gdyż rewolucje dobre są w krajach biednych, ale z ustabilizowanymi krajami bogatymi, giną od własnej ręki, gdyż zabijają wszelką stabilizację własną.

Janusz Basałaj zapytał niedawno publicznie Jacka Bednarza - z jakim trenerem będzie za rok z Wisłą i który doradca obali jego promotora Rogalę oraz kiedy to nastąpi, co będzie równoznaczne z kolejną rewolucją w Wiśle i oczywiscie zamianą Jacka na kolejną Wstańkę.

TEDAN 04.05.2012 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1246614)
Powiedz mi mistrzu jak sobie to wyobrażasz, że przyszedł gość i na wstępie nieznając ludzi ich wyrzuca? :lol:

Nie wiem czy potraficie wydedukować, ale Probierz siedzi dopiero 2 miesiące, i jak miał ich wywalić na początku? Pomyślcie trochę zanim palniecie głupotę. Poznał się, zobaczył z jakim zaangażowaniem podchodzą do tematu, do treningów, do meczów i wyciągnął konsekwencje. Ja go popieram, argumentując w taki sam sposób jak Probierz w wywiadzie.

.......icie hipolicie

Po pierwsze trener wiedział jaki klub obejmuje, w jakiej sytuacji, z jaką kadrą, jakie tutaj są cele - nie jest to klub z Uzbekistanu czy innej Mongoli o której nic nie wiedział.

Facet po dwóch miesiącach widzi to co nie chciał widzieć Maskant, a my kibice widzimy to od początku sezonu. Sorry to nie jest XIX wiek, nie żyjemy w ziemiankach, ani nie obrzucamy się sraką siedząc na drzewie. Wstarczy włączyć kilka poprzednich meczów 2-3, no góra 4, gdzie praktycznie cała trójka obrońców pokazuje że się nie nadaje do niczego, nawet do kręcenia waty na sektorze rodzinnym. Ani Jaliens, Lamey, ani nigdy do Palica nie byłem przekonany kiedy był forowany kosztem Piotra Brożka, bo niby jak piłkarz który całą kariere pląta się po 2 Bundeslidze ma być ogniwem dla klubu z aspiracjami o LM, grający w Lidze Europejskiej. Do tego dochodzi wieczny talent Jirsak czy też Kirm który gra coś tylko w reprezentacji. Dlatego piszę że porządki powinien rozpocząć na samym początku, a nie teraz.
Teraz jest to zwykłe mydlenie oczu kibicowi, bo wyników nie ma jak nie było, stylu nie ma jak nie było, więc lipton trochę bo trzeba się wybielić, bo wychodzi na to że Kaziu,wiecej zrobił odemnie.
Facet wiedział co robi i co bierze, i jaka odpowiedzialność będzie na nim spoczywać.
Zwykły hochsztapler co inkasuje ładne sumki z klubu - w CV powinnien wpisywać sobie na pierwszej pozycji odpadnięcie z Ligi Europejskiej z zespołem z Kazachstanu.

WiślakMyślenice 05.05.2012 09:17

Cytat:

Zwykły hochsztapler co inkasuje ładne sumki z klubu - w CV powinnien wpisywać sobie na pierwszej pozycji odpadnięcie z Ligi Europejskiej z zespołem z Kazachstanu.
Przepraszam. Czy Probierza winą jest, że lepiej od Plizgi Dawida w tym meczu zagrałbym lepiej sam zadupcony jak księciunio?

nesta 05.05.2012 09:45

Ja mam tylko pytanie jak mozna oceniac trenera jesli ten nie przepracowal z druzyna zadnego okresu przygotowawczego ? Jak mozna oceniac kogos kto dostal rozbita druzyne, ktora prowadzilo w sezonie juz dwoch trenerow, pelna konfliktow w szatni, zlej atmosfery, ze strata do lidera ?
Niektorzy to chyba oczekuja autentycznie cudotworcy, ktorzy przyjdzie i po paru tygodniach wszyscy odrazu zaczna grac lepiej.
Nie wiem czy z Probierzem bedzie lepiej. Oczywiscie, ze gdyby byly finanse na zatrudnienie obiecujacego trenera z zagranicy, ktory jednak w przeciwienstwie do Maaskanta, moglby sie pochwalic sukcesami (aby mozna bylo budowac na czyms nadzieje, powierzajac mu druzyne na lata - bo jesli wczesniej nic nie osiagnal dlaczego mialoby to sie zmienic w Wisle?) to bylaby to lepsza opcja. Ale kogo chcecie dostac z Polski zamiast Probierza, bo takie jest ryzyko jak on przestanie tu pracowac. Smude, Urbana ?

Najwiekszymi sabotazystami sa osoby, ktore domagaja sie kolejnej glowy trenera. Wisle potrzeba najbardziej spokoju i stabilizacji. Dobrego szkoleniowca (jesli nie ma kasy na szkoleniowca z zagranicy to dalbym szanse Probierzowi, ufam opiniom zawodnikow, ktorych prowadzil), ktory poprowadzi druzyne przez 2-3 pelne sezony nawet jesli w pierwszym nie wszystko bedzie funkcjonowac idealnie.

Niestety w Wisle mysla banałami, mysla czarno-bialo. Byli sami obcokrajowcy, emeryci, zadnego balansu to teraz znowu beda sami Polacy i pewnie strach przed jakimkolwiek szkoleniowcem z zagranicy. A kluczem jest zloty srodek. Proporcje mniej wiecej 50/50 w druzynie + droby trener np. z Balkanow.

Madrej polityki transferowej, zaplanowanej na kilka sezonow w przod. Wolnej od frazesow "Teraz bedzie wiecej Polakow!" czy "Polacy do niczego sie nie nadaja, sprowadzmy pilkarzy z zagranicy!". Utrzymujacej balans w druzynie pomiedzy Polakami i obcokrajowcami, ale glownie kierujacej sie jakoscia pilkarska i mentalna zawodnika.

dynek.pl 05.05.2012 09:49

http://www.weszlo.com/news/10377-Dra...ie_przyszlosci

Od początku wyglądało mi na żenującą pokazówkę Probierza - no ale jak nie ma wyników to trzeba się jakoś bronić.

nesta 05.05.2012 09:54

Akurat Pajlic niech sie nie odzywa, bo przez swoj skrajny idiotyzm wywalil Wisle z finalu PP. Plakac po nim nie bede. Uwazam, ze dobry zawodnik musi byc tez inteligentny na boisku czego o nim powiedziec nie mozna.

yoda79 05.05.2012 10:13

Nic nie wiesz Dynek a od razu z grubej rury walisz.
Skąd wiesz, że za ta pokazowką nie stoja inne rzeczy?

kot 05.05.2012 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1246784)
http://www.weszlo.com/news/10377-Dra...ie_przyszlosci

Od początku wyglądało mi na żenującą pokazówkę Probierza - no ale jak nie ma wyników to trzeba się jakoś bronić.

Nikt tego nie mówi wprost, ale chyba Janusz Basałaj zasugerował wyjaśnienie tej żenującej sytuacji w Wiśle, mówiąc o koteriach u boku Cupiała i o Rogali, czyli prawdopodobnie o tym członku RN Wisły, w imieniu którego Basałaj wypowiedział słynne słowa "Ja Zarząd Wisły" zdecydowaliśmy o usunięciu trenera Maaskanta. Probierz w tym tyglu zmian, to wyłącznie konsekwencja usunięcia Basałaja i zastąpienia go Bednarzem na wniosek Rogali. http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...otu_Jacka.html
Punktem zwrotnym rozpadu Wisły Basałaja i Holendrów, wydaje się być atak Piechniczka na nich i Wisłę. Piechniczek wypalił wprost, to o czym na imprezach koleżeńskich, prawdopodobnie rozmawiali sobie z Rogalą i całą paką polskiej myśli szkoleniowej. A mówiło się w kuluarach, że nie można pozwolić, aby eksperyment Basałaja się powiódł, gdyż całą śmietankę możliwości finansowych, zwiazaną z nowymi stadionani, zaczną zgarniać w Polsce zagraniczni piłkarze i trenerzy. Rodzina Cupiała powiązana jest z rodziną włodarzy Ruchu Chorzów, jak podają gazety i konflikt sądowy Holendrów z Piechniczkiem, postawił Cupiała w trudnej sytuacji ( wszyscy wymienieni są z Ruchu Chorzów). Zapewne na drugi dzień po konferencji Basałaja i Holendrów, o oddaniu sprawy do sądu, na Cupiała spadła lawina pytań z całego establishmentu polskiej piłki, czy będzie trzymał stronę Holendrów czy Piechniczka ?? Mówi się po kątach, że Basałaj bronił Wisły i Holendrów a Cupiał wspierał Piechniczka, co doprowadziło w szybkim tempie do załamania się sensu dalszej współpracy na lini Wisła v Holendrzy. Wykorzystano wpadkę z Cracovią i wolę kibiców po niefortunnych słowach Maaskanta, skierowanych bardziej do Cupiała niż do kibiców i go zwolniono. W drużynie nastąpiło nagłe załamanie i pytania dziennikarzy o podziale na swoich i obcych, dokończyły szybko dzieła, co było widać na boisku, gdzie nagle rozumiejący się team, przestał funkcjonować tak zespołowo, jak i nawet indywidualnie. Po tym fakcie rozpoczęto polowanie na czarownice. Prawdopodobnie, piana na ustach Bednarza, wynika z chęci wypalenia ogniem wszystkiego i wszystkich, związanych z wizją Wisły Basała i Holendrów. Przecież cupiał nie oczekiwał w 1 roku pracy Holendrów - mistrza i udanych pucharów i nie było powodu, aby rozbijać Wisłę, po słabszym momencie jej gry, gdzie ciągle miała realne szanse na obronę mistrza. Dopiero po 3 trenerze w 3 miesiące, Wisła upadła naturalnie, gdyż takiej kołomyji nie mógł przetrwać zespół zbudowany raptem pól roku wcześniej.

Ps. jeśli było tak jak myślę powyżej, to ja już nie oczekuje normalnosci w Wiśle. Przechodzę na bierne kibicowanie, aż do momentu powrotu do klubu normalności. Bo nawet jeśli pojawi się tu szejk z miliardami, to polska myśl piłkarska go załatwi tak czy inaczej a nacjonalistyczne hasła wygonią z Polski nawet jego psy.

Ja osobiście, dziękuję prezesowi Basałajowi, choćby za tą chwilę normalności w pracy Wisły i nadzieje na tę normalność. To nie Holendrzy czy Petrescu byli, są i będą winni w Wiśle Cupiała, odpowiedzialności za jej brak stabilizacji. To głodne władzy i kasy koterie piłkarskie oraz współpraca z nimi Cupiała, powodują, że Wisła jest Wielka w Polsce i odrzucana w Europie. Brak stabilizacji i systematyki, w normalnym a nie polskim świecie piłkarskim, zabije każde starania o sukces.

yoda79 05.05.2012 11:07

Przeczytałem z ciekawością twój wywód Kocie i nasuwa się pytanie - co Cupiał z tego ma?
Za pośrednictwem pana Miętty-Mikołajewicza Rogala był w radzie Nadzorczej, po co, na co?
Niby jakis doradca Cupiała, ale od czego?
Inna sprawa, że wysyłanie kolaski po Piechniczka po jego słowach nie mieści się w głowie.

Rob_Zombie 05.05.2012 12:35

Już chyba wiem kto pisał scenariusz to Tabalugi :o

nesta 05.05.2012 12:58

Z drugiej strony popatrzcie na przyklad Hapala w Zaglebiu. Wystarczyl solidny trener z zagranicy, ktory moze pochwalic sie sukcesami w swojej karierze i odrazu z Zaglebia, bedacego posmiewiskiem ligi, stworzyl dobrze grajaca druzyne. Nie udalo sie Michniewiczowi, Urbanowi itp. A pieniadze w tym klubie sa i beda.

Ja od dawna nie mam zludzen co do PMS. Pytanie tylko czy Wisle stac (osobiscie uwazam, ze tak i za pieniadze, ktore zarabial tu Maaskant, ktore odzyska sie po odejsciu Lameya/Jaliensa mozna tu sprowadzic calkiem dobrego trenera z zagranicy). Wiec moze pytanie powinno brzmiec czy uda sie przeforsowac taka opcje wsrod Cupialowych podpowiadaczy, ktorzy zapewne niechetnie zgodza sie na kogos takiego, bo to oznacza dla nich utrate wplywow.
Stad moj wniosek, ze Probierz wsrod polskich trenerow, gwarantuje najmniejsze skazenie PMS i najwieksza niezaleznosc i profesjonalizm.

Karherop 05.05.2012 12:59

Ten długaśny text kolegi wyżej niestety jest na wskroś patetyczny .

Spisek , to wszystko jest winą spisku!

Układy i układziki rządzą światem , pogódź się z tym kocie . Jedno co mogło obronić Maaskanta , czyli wyniki sportowe zostały zaprzepaszczone . Porazki U SIEBIE z Podbeskidziem i Lechią do tego z Legią oraz Cracovią zwolniły by każdego trenera w Wiśle . Skorży wyciągnięto rękę w podobnej sytuacji (niestety) , ale kto przegrywa w Wiśle derby , zamyka sobie drogę do dalszego pobyt w Wiśle . Prędzej czy później ( raczej prędzej ) z niej wylatuje . Maaskant pokazał że nie ma wpływu na drużynę , do tego medialnie okazał się całkowitym ignorantem .

A ta normalność w Wiśle skutkowała niczym więcej jak ogromnymi długami i koniecznością budowy ( znowu ) drużyny na nowo . Czy gdyby Masskant z Valckxem zostali na swoich stanowiskach to patrzylibyśmy inaczej na obecnych piłkarzy ? śmiem w to wątpić .

Ile z obietnic Basałaja zostało dotrzymanych ? baza treningowa ? sponsor generalny ? muzeum klubowe ? sprzedaż biletów przez internet ? pełen stadion ? a może stabilność finansowa ?

kot 05.05.2012 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1246876)
Ten długaśny text kolegi wyżej niestety jest na wskroś patetyczny .

Spisek , to wszystko jest winą spisku!

Układy i układziki rządzą światem , pogódź się z tym kocie . Jedno co mogło obronić Maaskanta , czyli wyniki sportowe zostały zaprzepaszczone . Porazki U SIEBIE z Podbeskidziem i Lechią do tego z Legią oraz Cracovią zwolniły by każdego trenera w Wiśle . Skorży wyciągnięto rękę w podobnej sytuacji (niestety) , ale kto przegrywa w Wiśle derby , zamyka sobie drogę do dalszego pobyt w Wiśle . Prędzej czy później ( raczej prędzej ) z niej wylatuje . Maaskant pokazał że nie ma wpływu na drużynę , do tego medialnie okazał się całkowitym ignorantem .

A ta normalność w Wiśle skutkowała niczym więcej jak ogromnymi długami i koniecznością budowy ( znowu ) drużyny na nowo . Czy gdyby Masskant z Valckxem zostali na swoich stanowiskach to patrzylibyśmy inaczej na obecnych piłkarzy ? śmiem w to wątpić .

Ile z obietnic Basałaja zostało dotrzymanych ? baza treningowa ? sponsor generalny ? muzeum klubowe ? sprzedaż biletów przez internet ? pełen stadion ? a może stabilność finansowa ?

O jakich długach opowiadasz ? Proszę Cię o przedstawienie analizy strat i zysków na potwierdzenie słów swoich i Bednarza. Spisek , to wszystko jest winą spisku!

Drużynę trzeba budować od nowa, nie z powodu Holendrów i Basałaja, lecz z woli Cupiała, bo co innego wymienić kilku odchodzących piłkarzy słabych w ramach systematycznego ulepszania jakosci drużyny a co innego zostawić pomyłki Bednarza w ramach co dwulertniej rewolucji bez sensu. Kogo wolisz oddać nawet za darmo - Jovanica, Gargułę z Ijrsakiem i Kirmem czy Paarejkę, Meliksona z Genkowem i Iliewem ? ( kosztowali i kosztują Wisłę podobnie )

Obietnice Basałaja były uzgodnione z Cupiałem i nie doczekały realizacj z powodu zmiany zdania Cupiała a nie Basałaja, bo kasą na to dysponuje Cupiał a nie Basałaj. Różnica między Basałajem a Bednarzem, jest taka, że Basałaj miał plan i chciał go wprowadzać w Wisle a Bednarz uważa, że szkolenie i baza Wiśle są niepotrzebne, podobnie jak zagraniczni i drodzy piłkarze, gdyż nie mół zagwarantować Cupiałowi ich opłacalności i zwrotu kosztów, gdy ten zadał mu pytanie w tej sprawie. Prezes twórczy i prezes pusty, to różnica, jak między życiem i śmiercią danej firmy.

Co do medialnego ignoranctwa Maaskanta, zapewniam Cię, że przymierzany medialnie, przyszły trener Wisły, wyleczy Cię z tych kompleksów. Ma na imię Franciszek.
Na szczęście to znienawidzonej Wiśle Holendrów, udało się usunąć, a nie utrzymać jak kiedyś w ekstraklasie Pasy, więc następcom Maaskanta nie grożą już derby :D

Ps. Rob_Zombie - to Cupiał pisze scenariusze do Wisły, nie ja :mysli: Ja je tylko odczytuje na swój sposób, bez bezmyślnej klakierki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl