![]() |
http://rus.tvnet.lv/novosti/obschjes...oy_rigje/video
STRACH SIĘ BAĆ :D В Риге – нашествие польских футбольных болельщиков. На матч краковской команды Вислы против рижского Сконто приехали более тысячи фанатов, которые славятся своим вздорным поведением. Их называют самыми буйными болельщиками во всей Европе из-за стычек и погромов после матчей. W Rydze - inwazja polskich piłkarskich fanów . Na mecz krakowskiej dróżyny Wisły przeciw ryskiemu Skonto przyjechało ponad tysiąc kibiców , którzy wysławili się swoim agresywnym zachowaniem. Nazywają ich najbardziej gwałtownymi kibicami w całej Europie z powodu starć i zamieszek po meczach. Mam nadzieje że dobrze przetłumaczyłem . |
Cytat:
Cytat:
|
W takim razie bardzo mnie cieszy, że mimo iż nie może dojść od kilku lat to jednak zdobywamy Mistrzostwo Polski.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak jesteś mądrym chłopcem to zrozumiesz o co mi chodzi. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co takiego strasznego w Rydze zrobili Wiślacy? Machali flagami... straszne, wybić to bydło co do sztuki! |
Niektórzy tu lamentuja, jakby to Wisła przegrała 1-0.
Kto będzie pamiętał za pare miesięcy, że Wisła męczyła się ze słabym Skonto, jak może okazac sie, ze bedziemy w fazie grupowej LE albo LM? Wygrana, jest wygraną. Obojętnie w jakim stylu. Mogą do końca życia wygrywać po słabych spotkaniach, 1-0. |
Małecki nie jest słaby technicznie. B. krótko prowadzi piłkę, niezły balans, niezłe obie nogi. Ja osobiście widzę u Małego dużą pracę nad siłą, poprawą techniki prowadzenia piłki, podania i strzału. Przeszkadza mu gorąca głowa. Problemem jest to że:
- za długo przetrzymuje piłkę - jak ma kiwać to niech kiwa, a nie kręci kółeczka (zresztą całkiem ciasne :-)) - podejmuje złe wybory, głowa za nisko - często dostaje od Paljića takie piłki, że sam bym Pajlićowi chciał "wybić zęby" :-) - wyrzucające, zwalniające a nie kreujące grę Nie jestem jakimś wielbicielem Małego ale on ma w sobie coś nieszablonowego i Maaskant to widzi i chce żeby próbował, bo bez tego nie będzie lepszym zawodnikiem. Jest w takim wieku że jeszcze może sporo poprawić, więc chyba dlatego ma "duuuuży" kredyt zaufania od trenera |
Cytat:
Co do drugiej części Twojej "wypowiedzi" to proponuje dwa wyjścia 1. przycisk ignoruj i nie będziesz widział moich wypowiedzi 2. przenieśmy rozmowę na priv to nie miejsce na tego typu dyskusje Twój wybór |
Wczorajszy mecz można uznać za słaby w wykonaniu Wisły...wydaje mi się jednak, że drużyna powoli będzie się rozkręcać w kolejnych meczach, póki co cieszmy się, że udało się osiągnąć bardzo korzystny rezultat. Takie mecze gra się naprawdę bardzo ciężko..Chciałbym zwrócić uwagę, że chyba najlepszym zawodnikiem meczu był... Iliev, w momencie gdy lepiej zaczną się dogadywać z Maorem poziom naszej drużyny z przodu widocznie wzrośnie. O wynik dwumeczu jestem spokojny, miejmy nadzieję, że los będzie dla nas łaskawy w losowaniu piątkowym, bo trafienie na Genk zmniejsza nasze szanse..
|
Jak w rewanżu wyjdzie ten sam skład i ustawienie Sobola z Wilkiem w środku to nasza gra będzie wyglądac podobnie mimo że grać będziemy u siebie
|
Cytat:
Cytat:
|
Mamy szeroką kadre i trener powinien być bardziej elastyczny, ale naszych płaczków rzeczywiście nie da się czytać.
|
Cytat:
Jak to powiedział Lem nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie poznałem internetu. |
Jeszcze odnośnie składu: RM wybrał najbezpieczniejszy wariant z możliwych i cel osiągnął. Z nowych Iliev na plus, moim zdaniem Kirm będzie miał problem z wejściem do pierwszej jedenastki, Lamey pasywnie w ataku, ale po jego b. dobrej wrzucie padła bramka, widać że ma strzał, technicznie przyzwoicie, więc być może szybko zapomnimy o Cikoszu. Na lewej stronie z tyłu mam nadzieję szybko zobaczyć Diaza, bo Paljić mnie nie przekonuje, chociaż niby gra poprawnie. Mam wrażenie że Diaz może dodać jakąś nutę nieprzewidywalności w akcjach z lewej, bo są schematyczne do bólu. Mam również świadomość że może dodać nutę nieprzewidywalności z tyłu :-D. Reszta w normie czyli to co o nich wiemy a o Małym już pisałem. Gienek słabo ale bez piłki taki napastnik niewiele może. Symptomatyczna zmiana: Garguła za Meliksona, co dla mnie oznacza że z Łukaszem jest może wreszcie trochę lepiej. Oby.
|
Maskan pooglądał soibie mecze z Lewadią Śląskiem i założył najbezpieczniejszy wariant (taki skłąd typowałem) ostrożnie z tyło bez wpadek i się udało IMHO w Krakowie i w ogóle w pucharach będziemy tak grali RM nie jest ślepy i widzi że nasza obrona nie specjalnie jeszcze funkcjonuje żeby można było "usiąść" na przeciwniku.
Na minus przy takiej taktyce za mało ruchu i w ogóle jakoś tak powoli bez polotu to szło. Zawodnicy którzy IMHO zagrali poniżej swoich możliwości: Sobol, Małecki, Jaliens, Genkov Na plus: wynik Bilton, Lamey |
w piątek losowanie III rundy... powiem krótko... tylko nie Genk!
|
JAko, ze runda III jest juz blisko (choc Skonto wciaz ma jeszcze jakies tam szanse) to pozwole sobie na krotka analize naszych potencjalnych rywali w III rundzie. (zakladam, ze druzyny, ktore wywalczyly zaliczke w pierwszym meczu obronia ja)
Genk - zdecydowanie najmocniejszy i najtrudniejszy z mozliwych rywali w III rundzie. Lige zaczynaja w ten sam weekend co my wiec mozna zalozyc, ze beda na podobnym etapie przygotowan jak my. Szanse 70%-30% Genk Litex - pokonalismy ich w niedawnym sparingu, na pewno rywal nielatwy ale z pewnoscia do ogrania. Lige zaczyna tydzien po nas. W pierwszym meczu z Czarnogorcami dluggo przegrywali ale ostatecznie wygrali na wyjezdzie 2:1. 50%-50% Slovan - lige zaczynaja juz jutro, w pierwszym meczu z Tobolem wygrali u siebie 2:0 wiec szalu nie zrobili. Szanse 55%-45% Wisla Victoria Plzno - po Genku chyba najtrudniejszy z mozliwych rywali w tej fazie. Lige zaczynaja tak jak my, w ostatni weekend lipca. W pierwszym meczu eliminacji wygrali w Armenii 4:0 czyli szybko, latwo i przyjemnie. Juz pewny awans. Szanse 55%-45% Plzno. Maribor - lige zaczynaja w najblizzszy weekend wiec przed meczem z nami zagraja dwa spotkania ligowe. Mistrzoswto wygral iw dobrym stylu przegrywajac tylko 3 z 36 spotkan. W pierwszym meczu z Luksemburczykami wygrali 2:0 wiec podobnie jak Slovan szalu nie zrobili. 60%-40% Wisla Helsinki - w pelni sezonu. Pewne prowadzenie w lidze z 10pkt przewaga i 13 zwyciesstwami w 15 meczach. W pierwszym meczu wygrali na wyjezdzie z Bangorem 3:0 wiec pewny awans. 60%-40% Wisla Ekranas - w peelni sezonu, po 17 kolejkach prowadza z 6pkt i jeszcze nie przegrali meczu. Wygrali na Malcie 3:2 i najpewniej zagraja w III rundzize. Jednak to tylko Litwini... 75%-25% Wisla Zestafoni - lige zaczynaja w pierwszy weekend sierpnia. Wygrali w pierwszym meczu z Moldawianinami z Dacii 3:0. Pewny awans. Szanse 55%-45% Wisla (tak nisko, bo wiemy jak sie nam gra z druzynami z tamtych stron...) Malmo - w pelni sezonu. Po 16 kolejkach sa dopiero na 8 miejscu z 10 pkt straty. Mistrzostwa raczej nie obronia. Ponadto w pierwszym meczu strasznie sie meczyli z zespolem z Wysp Owczych (wygrana 2:0) wiec widac, ze ten zespol nie nawiazuje do tego co gral w zeszlym roku. Szanse 60%-40% Wisla Shamrock Rovers - w pelni sezonu, po 22 kolejkach zajmuja drugie miejsce z punktem straty do lidera. Wygrali w pierwszym meczu z Flora 1:0. Biorac pod uwage poziom irlandzkiej ligi to Shamrock jest chyba najlsabszym obok Ekranasu mozliwym rywalem do wylosowania. 75%-25% Wisla W skrocie. Shamrock, Ekranas i bardzo duze szanse awansu. Malmoe, Helsinki, Maribor - spore szanse awansu. Zestafoni, Slovan - bedziemy faworytem ale latwo nie bedzie. Litex, Plzno - to bylyby barrzo wyrownane dwumecze a o awansie moglyby decydowac detale lub to po czyjej stronie bedzie szczescie. Genk - szanse na awans zdecydowanie najmniejsze choc powalczyc jak najbardziej mozna. Jednak by wyeliminowac Belgow trzeba by zagrac na naprawde dobrym poziomie. To tyle, mozecie wysmiewac:D Cytat:
Kirma to bronia statystki ale chyba zgodzisz sie, ze w wielu meczach jest w .... niewidoczny. Malecki, sory ale czasem lawa by mu sie przydala. O Pajliciu nie piszmy bo Nunez raczej ma grac w pomocy. |
River , co tu wyśmiewać ? Konkretna , mądra analiza.
Nie pozostaje nic innego jak czekać na jutrzejsze koszyki i losowanie. Odnośnie wczoraj wszystko było w miarę ok , oprócz najważniejszej rzeczy: gry obronnej . Jeśli nasi defensorzy natrafią na lepszych pomocników , rywale będą wchodzić w Wisłę jak w masło , co wiadomo czym się skończy. |
Cytat:
Jasne, w tym co mówisz, jest też sens, ale co by nie powiedzieć i tak trenerinjo zrobi jak będzie uważał:D Ja tylko cieszę się, że jest z kim na tym forum kulturalnie i rzeczowo porozmawiać. Ukłon w Twoją stronę. Co do Twojej analizy to powiem tylko tyle, że chciałbym aby Wisła trafiła na Shamrock lub w najgorszym przypadku na Litex. |
Fulham w rewanzu z NSI Runavik (Wyspy Owcze) zremisowali 0-0. Jak my bysmy mieli sklad Fulham i zrobili taki wynik w rewanzu (u siebie pierwszy mecz 3-0 dla Angoli) to byly by masowe samobojstwa i pewno list do Uefa o wycofanie z rozgrywek.
1-0 na wyjeździe, gdzie druzyna Skonto stawia autobus od 1 minuty na 20 metrze, to satysfakcjonujący wynik. O meczu zapomnijmy, dziś jest czwartek gra WKS my mamy mecz we wtorek. Oczywiście, jeśli u Siebie zaprezentujemy sie identycznie jak wczoraj to mozna zacząć sie martwić, ale niewierze ze mozna takie dno grać dalej. Mam nadzieje ze piłkarze dopiero beda uzyskiwac świeżośc i lekkośc. wczoraj bardzo niepodobała mi sie gra Paljica i ....Sobola. To ze Mały grał piach widział nawet ślepiec. |
Cytat:
a tym samym mniej płaczków na forum. |
Cytat:
Człowiek duch Jirsak w pomocy? Mamy grać w 10? Czy Ty czasem nie jesteś ukrytym kibicem Skonto? Wracaj do FM, bo chyba tylko tam takim składem możesz cokolwiek ugrać. |
Pilkarze ledwo wrocili z Rygi i odrazu trening. Myslalem ze dostana dzisiaj wolne ale niech trenuja:)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Bunoza może nie będzie dawać takich kwiatków w obronie jak super hiper znany i doświadczony Jaliens. A Diaz chyba gorzej od Paljica nie zagra.
Jirsak? Wpuśćmy na boisko, podejrzewam że będzie z niego dużo więcej pożytku niż _ja do ciebie - ty do mnie_ w wykonaniu Sobola i Wilka. |
lepszy Jirsak niz Sobol + Wilk. Bo kto inny? Garguła? No comments. Lepiej Nunez. Więc są dwa wyjscia. Jirsak i Nunez za jednego z DP i tyle. Jirsak jest ŚP a wszyscy ciągle oczekują od niego by był OP jak Melikson.
|
Cytat:
|
Cytat:
ja tam wolę Gargułę.. koleś w sparingach dobrze się raczej pokazywał..to, że wczoraj on dostał szansę a nie Jirsak coś znaczy. Dodatkowo mam nadzieję, że Jovanovic zastąpi Q.. edit. WislaOnly co ty masz z tym X? |
Cytat:
|
Mecz jaki był każdy widział i nie ma o czym mówić. Natomiast to są europejskie puchary, mamy przed sobą 3 rundy kwalifikacyjne aby zagrać przynajmniej w LE i to jest cel. Na dzień dzisiejszy mamy wyeliminować Skonto i czy to zrobimy w rozmiarach kilku bramek czy też po karnych nie będzie miało później żadnego znaczenia. Liczy się to aby grać dalej. To nie liga że po dwóch słabszych spotkaniach można zagrać 10 dobrych i zespół będzie wysoko w tabeli. Tutaj jeden słabszy mecz, jeden błąd i jest po zabawie.
Dla nas to był pierwszy mecz, niewiadomą jest nasza forma, to na co stać rywala dodatkowo mecz wyjazdowy. Rywal piłkarsko słaby ale jednak w trakcie sezonu, dodatkowo zagrał bardzo defensywnie. Po nas też było widać że gramy niesamowicie ostrożnie. Praktycznie cały czas z tyłu pozostawało minimum 4 zawodników a w drugiej połowie nawet 6. Dzisiaj przywozimy korzystny rezultat i musimy dopełnić formalności w Krakowie. Jeśli forma w kolejnych tygodniach pójdzie w górę będzie szansa powalczyć w kolejnej rundzie, inaczej może być ciężko. |
Cytat:
My w ostatnim kwadransie zaczęliśmy panikować grając w liczebnej przewadze i to z takimi ogórami jak Skonto (sam widziałeś co Łotysze grają...); to nie napawa optymizmem przed 3 rundą eliminacji oj nie napawa... Chciałbym wierzyć, że z każdym kolejnym meczem będzie lepiej. |
lepiej zamknac ten temat bo znowu placzki zydowskie maja radoche.. ja nie wiem czy niektorzy z Was to przebrani "kibice" zza Błoń czy inne zakompleksione ? mecz byl slaby ale chyba kazdy wiedzial ze tak bedzie, tragedii nie bylo wazne ze gol na wyjezdzie padl ;p trzeba szlifowac forme by na najwazniejsze mecze trafic z forma i bedzie dobrze.
|
Tylko i wyłącznie Garguła. Mam nadzieję, że już od następnego meczu tak właśnie będzie. Nie róbcie dramatu, że to będzie zbyt ofensywne ustawienie. Przynajmniej Melikson i Iliev będą mieli z kim klepe zagrać. Wilk mnie wczoraj bardzo rozczarował. Linie środkową przeszedł może parę razy, podania miał tylko do najbliższego w dodatku często niecelne, a w obronie też bez szału. W końcówce głupi faul blisko pola karnego...Tylko taki manewr może uratować naszą grę, poza oczywiście wymianą Małeckiego...
|
Cytat:
@Zienczuk8 Melikson z X wygląda groźniej, ale może masz rację, trzeba dbać o szczegóły! |
Cytat:
Wisła zagrała słabo to nie podlega wątpliwości ale sposób wypowiadania swoich racji co poniektórych jest żenujący. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl