Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

crazykaro 19.09.2010 11:36

A co to za problem zrobić specjalną iluminację na imprezę? Poczekajmy do świętowania kolejnego mistrzostwa na Wiśle, chociaz wówczas Wisła za wszystko płaci więc może nie być aż tak efektownie. Ale jak byś ładnie oświetlił naszego krakowieskiego szkieletora to też by ładnie wyglądał bo ludzie nie patrzyliby się na bryłę tylko na kolory.
Krótko mówiąc szału nie ma

orzeu 19.09.2010 11:37

Chyba Legia na otwarcie tych dziwnych specjalnych igrzysk olimpijskich.

GemHZR 19.09.2010 12:00

A czy ja mówię, że jest szał? Rzadko jakaś większa impreza u nas się odbywa to wkleiłem.

SZYMEK_TSW 20.09.2010 23:01

Skoro dziś otwierają stadion w Poznaniu, to jak mam pytanie, gdzie w końcu ma znajdować się sektor dla gości ?
Oraz czy od pierwszego meczu będzie on na min. 5% pojemności stadionu?

0 22 20.09.2010 23:29

Pare tygodni temu napisałem tutaj, że przeczytałem w PS, że mecz Polski z Australią bedzie otwarciem Waszego stadionu. Wyrwałem się trochę przez przekorę, z racji tego, że na forum było sporo szyderki, że otwieramy stadion bez jednej trybuny. Wtedy wytłumaczono mi, że PS się myli, że otwarcie będzie potem.

Czy mecz z Koroną był otwarciem? Jeśli nie to czy przed każdym meczem macie takie bajery?

http://legionisci.com/zdjecia/11ns10_wisla.jpg

A może to było jednak otwarcie?

Czyli jednak da się otworzyć stadion bez trybuny? A nawet dwóch? :)

P.S. Czytać z przymrużeniem oka :)

emj10 20.09.2010 23:32

A co to jest za trawa z prawej strony boiska?

Jakiś pas startowy? :)

aNouc 20.09.2010 23:33

Bajery? chłopcy trzymający flagi są ze szkółki pilkarskiej TS Wisła, gimnastyka artystyczna, wszystkie te pokazy to dziewczyny z sekcji gimnastycznej TS Wisła, czyli po znajomościach i mniejszych kosztach, to było powitanie Wisły przy Reymonta, otwarcie ma być po oddaniu stadionu (co powtarzał kilkakrotnie Basałaj), swoją drogą jak dla Ciebie to są bajery to Wy niezła bidę mieliście na Łazienkowskiej
Nie możesz przeboleć faktu że Legia się ośmieszyła robiąc oficjalne otwarcie stadionu? raz po raz usilnie próbujesz wmawiać o jakimś otwarciu. Była szansa już grania na Reymonta to gramy, tak trudno to zrozumieć? Czy mieliśmy czekać następne 5 lat aż oddadzą pozostałe trybuny i wtedy zagrać? Jak można robić otwarcie czegoś co nie jest choćby w 60% skończone? to wiedzą tylko na Łazienkowskiej. Szczena opada, 15 jebanych miesięcy nie graliśmy na Reymonta, rozumiesz to? 15 miesięcy poza domem! I jak przyszedł mecz w swoim domu to paru chłopców pomachało flagami na powitanie, wielkie mi rzeczy, nie życzę nikomu (prócz Cracovii) takiego cyrku jaki był u nas, niejeden już załamywał łapy gdy raz po raz dowiadywał się że jeszcze 2 miesiące, a po dwóch miesiącach że jeszcze 2 i tak w nieskończoność, gdy Majchrowski co jakiś czas się kompromitował, kłamał w żywe oczy, na wymioty zbierało już na tym Hutniczku po traumie Sosnowieckiej

rabi86 20.09.2010 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 983918)
A co to jest za trawa z prawej strony boiska?

Jakiś pas startowy? :)

Nie widać ? Miejsce przeznaczone dla trenerów i rozgrzewki dla piłkarzy :-p

Wojtas 20.09.2010 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 983918)
A co to jest za trawa z prawej strony boiska?

Jakiś pas startowy? :)



to tylko na fotkach tak

na zywo tej odleglosci praktycznie nie ma

QBAS 21.09.2010 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 983917)
Czyli jednak da się otworzyć stadion bez trybuny? A nawet dwóch? :)

W Krakowie wszytko się da.. niestety...

emj10 21.09.2010 00:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 983921)
to tylko na fotkach tak

na zywo tej odleglosci praktycznie nie ma

Przecież wiem, że to nie problem. Tak się tylko czepiam.

Wydaje mi się, że Wasz stadion z czasem zyska więcej przychylności i nie będzie już powodem do żartów.

Oldpara 21.09.2010 01:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 983930)
Przecież wiem, że to nie problem. Tak się tylko czepiam.

Wydaje mi się, że Wasz stadion z czasem zyska więcej przychylności i nie będzie już powodem do żartów.

Wydaje mi sie, że z czasem okaże się, że stadion Wisły jest najlepszy :) Teoretycznie fajniejsze będą w Gdańsku i Wrocławiu, ale tam będzie pustawo (w stosunku do wielkości) i cały efekt diabli wezmą. U nas będzie kocioł...
Stadiony Legii i Lecha uważam za słabsze niż R22. A Narodowego, Śląskiego i tych wszystkich po 15 tys nie liczę...

MatMario 21.09.2010 01:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 983917)
Pare tygodni temu napisałem tutaj, że przeczytałem w PS, że mecz Polski z Australią bedzie otwarciem Waszego stadionu. Wyrwałem się trochę przez przekorę, z racji tego, że na forum było sporo szyderki, że otwieramy stadion bez jednej trybuny. Wtedy wytłumaczono mi, że PS się myli, że otwarcie będzie potem.

Czy mecz z Koroną był otwarciem? Jeśli nie to czy przed każdym meczem macie takie bajery?

http://legionisci.com/zdjecia/11ns10_wisla.jpg

A może to było jednak otwarcie?

Czyli jednak da się otworzyć stadion bez trybuny? A nawet dwóch? :)

P.S. Czytać z przymrużeniem oka :)

To było otwarcie dlatego zaprosiliśmy Man Utd ale że zapomnieli strojów to przebraliśmy ich za Koronę Kielce. Słyszeli że w warszawie płacili po pół miliona $ za gola jak sobie dał wbić Arsenal Legii to chcieli nas na taką samą kasę naciąć, ale że my centusie i tylko z dwóch trybun to zapłacone za dwa gole. :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 983918)
A co to jest za trawa z prawej strony boiska?

Jakiś pas startowy? :)

To jest miejsce gdzie Ariel Borysiuk w czasie meczu może ćwiczyć wślizgi żeby mu lepiej wychodziły i żeby nóg nie łamał. Ewentualnie pas awaryjnego lądowania na spadające balony, czasem z Warszawy, czasem z Wronek. :)

0 22 21.09.2010 02:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 983932)
Wydaje mi sie, że z czasem okaże się, że stadion Wisły jest najlepszy :)

No, to już jest chyba zbyt wielki hurraoptymizm, aczkolwiek jak zwykle okazało się, że stadion pełny, a stadion pusty to niebo, a ziemia :)

Dziękuję, że niektórzy potrafili odpowiedzieć normalnie, bez spinki.

northrop 21.09.2010 02:40

Swoja droga, odnosnie tego zdjecia z meczu ktore wkleil 0 22 powyzej.

Co to jest poukladane z tych bialych kartek na trybunie? Widze megafon, wiec wyobrazam sobie, ze moze jakis napis to moze mial byc (Wisla?)?

DominoForza 21.09.2010 03:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez northrop (Post 983939)
Swoja droga, odnosnie tego zdjecia z meczu ktore wkleil 0 22 powyzej.

Co to jest poukladane z tych bialych kartek na trybunie? Widze megafon, wiec wyobrazam sobie, ze moze jakis napis to moze mial byc (Wisla?)?

nie trzeba byc super inteligentem aby to zobaczyc

speedfashion 21.09.2010 06:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez northrop (Post 983939)
Swoja droga, odnosnie tego zdjecia z meczu ktore wkleil 0 22 powyzej.

Co to jest poukladane z tych bialych kartek na trybunie? Widze megafon, wiec wyobrazam sobie, ze moze jakis napis to moze mial byc (Wisla?)?

Można użyć trochę wyobraźni i pomyśleć sobie, że literki zostały zmodyfikowane, ponieważ dobywały się z tego megafonu i to dźwięk tak je powichrował.

@pchelas
no co Ty nie powiesz, naprawdę?

pchelas 21.09.2010 07:24

Dobrze wiedzieć, myślałem że jakieś pionki nie umiały trzymać kartoników tak jak trzeba.

studio2 21.09.2010 07:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 983940)
nie trzeba byc super inteligentem aby to zobaczyc

To chyba sama ELYTA w tym Krakowie, wyobrazic, to jeszcze rozumiem, ale zobaczyc to trzeba sporo piwa wypic;)

Co do naszych cen na Salzburg, to wladze klubu i miasta chyba sobie umowe spisaly ze idiotyczny napis POZnan ma byc widoczny w tv stad takie ceny, wkurzajace sa tez wypowiedzi ze ciesza sie ze kibice z calej Polski przyjada na ten mecz.

KoPer 21.09.2010 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 983918)
A co to jest za trawa z prawej strony boiska?

Jakiś pas startowy? :)


pas startowy jest bardziej na prawo. z asfaltu. można lądować z każdej strony! rewelacja!

;)

Marcin(L) 21.09.2010 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 983932)
Stadiony Legii i Lecha uważam za słabsze niż R22

Hmm dlaczego? Szczególnie o Legię pytam bo bardzo podobna wielkość. Chodzi Ci o wrażenia estetyczne czy może funkcjonalność itp?
P.S. Także nie wpadłem na pomysł, że ten niewyraźny napis to przez megafon;)

pan_premier 21.09.2010 10:05

mi na Legii z perspektywy TV nie podoba się tylko szpara miedzy dachem a trybuną.
wizualnie te stadion jest ładniejszy

Oldpara 21.09.2010 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin(L) (Post 984006)
Hmm dlaczego? Szczególnie o Legię pytam bo bardzo podobna wielkość. Chodzi Ci o wrażenia estetyczne czy może funkcjonalność itp?
P.S. Także nie wpadłem na pomysł, że ten niewyraźny napis to przez megafon;)

Stadion Lecha jest ciekawy architektonicznie, ale imho ma za duże trybuny za bramkami w stosunku do trybun bocznych, sporą ilość miejsc o ograniczonej widoczności, słabą cyrkulacje powietrza i nasłonecznienie, przez co trawa gnije tam non-stop. Jest więc ładny wizualnie, ale mniej funkcjonalny niż stadion Wisły.

Stadion Legii jest funkcjonalny, ale nie podoba mi się zupełnie jego "tymczasowość" i tandetna (z wyglądu) konstrukcja - "szmaciany" dach, brak elewacji, dziury pomiędzy trybunami a dachem, widok stopnic od spodu jak na stadionie w Kielcach. Akustyka jest też gorsza niż na Wiśle. Dosyć dokładnie go pooglądałem, bo mam biuro w pobliżu.

Ogólnie uważam, że stadion Lecha cierpi na podobną chorobę co stadion Wisły - widać, że był budowany na raty, i w Krakowie wyszło to ostatecznie chyba lepiej. Natomiast stadion Legii mniej mi się podoba wizualnie, ale to kwestia gustu i rozumiem, że ktoś możę mieć inne zdanie. Na stadionie Wisły tez oczywiście nie jest super, ale naszą elewacje można wytynkować/wymalować itp, a na Legii już elewacji nigdy nie będzie.

Generalnie wszystkie stadiony są zajebiste, w porównaniu z tym co mieliśmy jeszcze rok temu, więc nie ma co narzekać.

0 22 21.09.2010 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 984166)

Generalnie wszystkie stadiony są zajebiste, w porównaniu z tym co mieliśmy jeszcze rok temu, więc nie ma co narzekać.

I na tym chyba trzeba poprzestać. Nie da się rozwiązać sporu co jest gorsze, czy marny dach, czy 17 metrów czy fatalne naróżniki..

crazykaro 21.09.2010 14:58

Teraz jak patrze na Ligue 1 we Francji to tamtejsze stadiony to takie dzidoskie mi się trochę wydają w porównaniu z tym co będzie w Polsce. To samo dotyczy stadionów w Hiszpaniu i Włoszech. Oczywiście wiem że trochę prezsadzam ale jak się pobudują wszystkie obecnie modernizowane stadiony to będziemy mieli stadiony lepiej niż na średnim europejskim poziomie

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 984171)
I na tym chyba trzeba poprzestać. Nie da się rozwiązać sporu co jest gorsze, czy marny dach, czy 17 metrów czy fatalne naróżniki..

"Zagadka" 17,5 metra została już rozwiązana i nie ma co do tego wracać

0 22 21.09.2010 15:03

To wstaw sobie tam umiejscowienie okrąglaka czy coś innego.

Chodzi o to, że każdy stadion ma jakies minusy, ale i tak to gigantyczna odmiana w stosunku do tego co było. Wszędzie.

Pan Jotka 21.09.2010 17:16

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...l__Kaluzy.html Tak piknie to opisane, że chyba się przejdę buehehhehe

zuraw9 21.09.2010 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 984172)
To samo dotyczy stadionów w Hiszpaniu i Włoszech. Oczywiście wiem że trochę prezsadzam ale jak się pobudują wszystkie obecnie modernizowane stadiony to będziemy mieli stadiony lepiej niż na średnim europejskim poziomie

Kiedyś była przeprowadzona taka analiza, że po ukończeniu wszystkich modernizacji pod względem infrastruktury (oczywiście chodzi o te główne stadiony) będziemy mieć 3 miejsce w Europie (po Anglii i Niemczech)

63.5 Kg 21.09.2010 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 984287)
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...l__Kaluzy.html Tak piknie to opisane, że chyba się przejdę buehehhehe

W sam raz zeby pograc sobie na nim za rok ze Strozami czy Nieciecza :foch:

-ja123- 21.09.2010 18:58

Oglądając otwarcie igrzysk na Legii i koncert Stinga w Poznaniu można stwierdzić, że lepsi ludzie od opraw pracują w W-wie. Poniżej film o pieczonych pyrach (od ok. 3:52) ;)

http://www.youtube.com/watch?v=1axitjJUZDU

wonski_eNHa 21.09.2010 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -ja123- (Post 984347)
Poniżej film o pieczonych pyrach (od ok. 3:52) ;)

http://www.youtube.com/watch?v=1axitjJUZDU

Mniam, pieczone ziemniaki w mundurkach :D Genialnie!

Ciekawe czy My kiedyś doczekamy się oficjalnego otwarcia.

GemHZR 21.09.2010 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zuraw9 (Post 984340)
Kiedyś była przeprowadzona taka analiza, że po ukończeniu wszystkich modernizacji pod względem infrastruktury (oczywiście chodzi o te główne stadiony) będziemy mieć 3 miejsce w Europie (po Anglii i Niemczech)

Prawda, Włosi jak widzą nasze stadiony to tylko rozlega się płacz, że nie dostali Euro i dalej będą grać na rozpadających się molochach. Tak naprawdę to nowoczesny stadion buduje tam tylko Juve i San Siro ma być modernizowane, reszta broni się tylko pojemnością. Tak na marginesie podoba im się stadion Cracovii, czytałem taką wypowiedź, że każdy klub w serie c powinien taki mieć :>

0 22 21.09.2010 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zuraw9 (Post 984340)
Kiedyś była przeprowadzona taka analiza, że po ukończeniu wszystkich modernizacji pod względem infrastruktury (oczywiście chodzi o te główne stadiony) będziemy mieć 3 miejsce w Europie (po Anglii i Niemczech)

To chyba ktoś zwariował. Jeszcze za Hiszpania i Holandią - co najmniej. A Portugalia?

U nas będzie Narodowy, do tego 3-4 (nieszczęsny Chorzowski) powyżej 40 tys, dwa 30 tysięczne, reszta kameralne zadbane (Arka, Kielce, Zagłębie, Cracovia).

Holandia ma porównywalną sytuacje, a Hiszpania po prostu lepsza - zwłaszcza po otwarciu Espanyolu i niechybnym otwarciu Valencii. Zreszta jak dla mnie mimo wszystko Francja też przed nami.

Ale zgodze się, ze bedziemy przed Włochami.

Oldpara 21.09.2010 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 984426)
U nas będzie Narodowy, do tego 3-4 (nieszczęsny Chorzowski) powyżej 40 tys, dwa 30 tysięczne, reszta kameralne zadbane (Arka, Kielce, Zagłębie, Cracovia).

Myśle, że pojemność nie jest najważniejsza. Będziemy mieć poprostu najnowocześniejsze stadiony.

Lech (40 tys)
Śląsk (40 tys)
Lechia (40 tys)
Wisła (30 tys)
Legia (30 tys)
Cracovia (15 tys)
Zagłębie (15 tys)
Arka (15 tys)

To połowa ekstraklasy na super nowoczesnych stadionach (chociaż pewnie Craxa bedzie miała najlepszy stadion w I lidze :) )

Do tego zaczynają budować w Białymstoku na ok 20 tys

Reszta na razie na papierze, a szkoda, bo kilka dodatkowych stadionów by się zapełniło (Górnik, Ruch, Widzew, ŁKS). Szkoda, ze w Łodzi i na Śląsku taka czarna stadionowa dziura. Śląskiego nie liczę, bo to tylko na 2 mecze w sezonie (derby Górnik-Ruch)

Za 2-3 lata lepiej będzie tylko w Bundeslidze, Premiership i Primera Division...... w Lige 1 to już nie wiem, a w Serie A na pewno nie. Także 4 miejsce w Europie :)

ToTylkoJa 21.09.2010 22:00

A ja sądzę, że u nas pod względem nowoczesności jest lepiej niż w Hiszpanii. Owszem, może i mają tam większe stadiony, ale większość to takie obiekty a la stadion śląski w Chorzowie (przed remontem). Czyli bez całkowitego zadaszenia itp
Nowoczesne są Camp Nou (Barcelona), Santiago Bernabeu (Real) i stadion Espanyolu. Budowa stadionu Valencii ma zastój, brakuje funduszy.

U nas nowoczesne będzie 8 a nawet i więcej obiektów.

Z tego co wyczytałem na stadiony.net to Śląski ma mieć 55 200 pojemności, a więc tylko 700 mniej niż Narodowy. Szkoda, że stadion w Warszawie nie będzie miał 70 lub przynajmniej 65 tys.

0 22 21.09.2010 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 984445)
A ja sądzę, że u nas pod względem nowoczesności jest lepiej niż w Hiszpanii. Owszem, może i mają tam większe stadiony, ale większość to takie obiekty a la stadion śląski w Chorzowie (przed remontem). Czyli bez całkowitego zadaszenia itp
Nowoczesne są Camp Nou (Barcelona), Santiago Bernabeu (Real) i stadion Espanyolu. Budowa stadionu Valencii ma zastój, brakuje funduszy.

U nas nowoczesne będzie 8 a nawet i więcej obiektów.

Z tego co wyczytałem na stadiony.net to Śląski ma mieć 55 200 pojemności, a więc tylko 700 mniej niż Narodowy. Szkoda, że stadion w Warszawie nie będzie miał 70 lub przynajmniej 65 tys.

No, to Portugalia ma tyle samo od Euro 2004, przy czym są większej pojemności (w większości).

A z hiszpańskich - owszem, nie są najnowocześniejsze, ale i Deportivo i Athletic jak na nasze warunki również ma kozacki stadion, to samo Sporting czy nawet Santander.. Nowoczesna Murcia, czy nawet Oviedo.

ToTylkoJa 21.09.2010 22:11

0 22 ale ja pisałem o porównaniu Polski i Hiszpanii, wg Ciebie oni mają lepszą infrastrukturę niż my, ja sądzę, że są jednak za nami.

Co do Portugalii- sprawa bardziej dyskusyjna, nie tak jednoznaczna jak w przypadku Hiszpanii. Warte uwagi u nich są 3 stadiony (Porto, Sporting i Benfica). Reszta to takie niewiadomo co, przykład stadionu Bragi.

Owszem, takie Depor ma fajny stadion, ale nie oszukujmy się- jest to tylko modernizacja, tak jak u nas Śląski. Możesz dac przykłas np CN czy SB- te stadiony też były remontowane, ale zostały zrobione na jedna z najnowocześniejszych obiektów świata.

Co do Holandii, to też bym się kłócił, czy nie będziemy przed nimi ;) Bezapelacyjnie wygrywają Niemcy, drugie miejsce Anglia. My wg mnie walczymy o trzecią lokatę (Polska, Portugalia, Holandia). Austria i Szwajcaria mnie nie przekonują do końca ze swoimi stadionami. Miejsca poza pierwszą piątką.

0 22 21.09.2010 22:23

Zrobię na dniach taki prywatny ranking i tutaj wrzucę, sam jestem ciekaw jak to wyjdzie. No i czy liczymy ewentualnie Zabrze lub Widzew.

EDIT: Okej, żeby nie nabijać. Powiedzmy gdzies w okolicy weekendu porównamy. Ja bym brał pod uwage tez widok z trybun - na fotkach mozna mniej wiecej ocenić.

pzdr.

ToTylkoJa 21.09.2010 22:27

Ja zrobię swój i porównamy. Posiedzę i przeanalizuję dokładnie stadiony. Pojemnośc oczywiście się liczy, ale nie jest najważniejsza. Zabrze i Widzew się nie liczą. Chodzi o stadiony istniejące lub w budowie (pod uwagę nie brałbym nawet oczekujacych na realizację, bo wiadomo jak z tym jest).

zuraw9 21.09.2010 22:33

W Portugalii po mistrzostwach 2 stadiony zostały częściowo rozebrane (jeśli dobrze pamiętam) i tak jak pisze ToTylkoJa tylko 3 stadiony prezentują sie bardzo dobrze.
W Holandii jest parę fajnych stadionów ale najczęściej są one średniej wielkości (tylko De Kuip i Arena w Amsterdamie i stadion PSV maja ponad 30tys.)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl