Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

WISŁAZWE 07.06.2009 20:23

Młody Bierut wśród robotników :D
Autor Alfred Lenica

Jako że jestem pewny odpowiedzi to zadaje zagadkę

ZAGADKA
http://i41.tinypic.com/r8w12o.jpg


Jakiego miasta to panorama i parę słów o najwyższym budynku na obrazku... :)

WISŁAZWE 08.06.2009 19:10

PODPOWIEDŹ
Miasto o które pytam jest jednym z większych portowych miast w Europie...

pio 08.06.2009 19:14

Antwerpia, miasto położone w północnej Belgii :>
katedra NMP, jedna z najwyższych budowli sakralnych na świecie,
budowa rozpoczęta w 1352 roku, zakończona została w 1521roku.

WISŁAZWE 08.06.2009 19:24

Tak dobrze pio wygrywasz mikser i możliwość zadania zagadki :D

pio 08.06.2009 19:42

ZAGADKA

http://i42.tinypic.com/30uc03c.jpg
co to za budowla i gdzie się znaduje...
mała podpowiedź w tle ;)

WISŁAZWE 08.06.2009 19:52

Suomenlinna- twierdza w Helsinkach.
Dawnej miała za zadanie bronić Helsinek od strony morza. W 1991 roku wpisana na listę Unesco.
A tu mały dodatek dla Ciebie http://megamedia.pl/_p/14/n/miksery-...-80-p14876.jpg :D:D

pio 08.06.2009 20:02

dobrze, jedziesz dalej

WISŁAZWE 08.06.2009 20:16

ZAGADKA:
Co to za obiekt gdzie się znajduje czym się wyróżnia.... ??

http://i40.tinypic.com/15heddj.jpg http://i44.tinypic.com/25zghe8.jpg

Tyle.

Tiramisu 08.06.2009 20:21

SIEDMIOgwiazdkowy hotel Burj Al Arab w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubaj). Wyróżnia się,,, Hm,, Kształtem? :P Najwyższy budynek hotelowy świata.

ps. Za zwykły pokój zapłacimy 770 euro, ale za apartament już 7 700 euro :D

Chyba mogę zadać?

http://i44.tinypic.com/t5fxxd.jpg

Co? Gdzie? I co ma z tym wspólnego Nagroda Nobla z 1961 roku? :)

WISŁAZWE 08.06.2009 21:01

XVI-wieczny most na Drinie w Wiszegradzie w Bośni.Budowla ta stała się bohaterem słynnej powieści "Most na Drinie" Ivo Andricia, laureata literackiej nagrody Nobla z 1961 roku.
Most ten, według Adricia, stanowił nie tylko granicę, ale i nić łączącą Serbię i Bośnię - chrześcijański Zachód i muzułmański Wschód, których wciąż płynne granice sprowadzały na Viszegrad liczne wojny. Viszegrad wchodzi obecnie w skład Republiki Serbskiej na terenie Bośni.
:D

Tiramisu 08.06.2009 21:15

Jedziesz dalej :).

WISŁAZWE 08.06.2009 21:22

Co to za miejsce od czego wzięło swoją nazwę, co obecnie się tam znajduje... ??
http://i39.tinypic.com/fvk2lt.jpg

Tyle. Chyba na razie dam sobie spokój i okazje do wykazania się innym :D:D
Pozdrawiam.

p e t e r 08.06.2009 23:15

To Torre del Oro w Sewilli - Złota Wieża z XIII wieku, jedna ze 166 wież w systemie obronnym Maurów, potem przebudowana.

Nazwę zawdzięcza okładzinie złocistymi płytkami (azulejos), ale też faktowi przechowywania w niej złota złupionego w koloniach. Była również istotna z punktu widzenia obronnego, ponieważ pomiędzy nią, a bliźniaczą, już nie istniejącą wieżą po drugiej stronie Gwadalkiwiru, można było rozpiąć łańcuch blokujący wejście do portu.

Obecnie mieści Museo Maritimo poświęcone zabytkom i mapom morskim.

WISŁAZWE 09.06.2009 15:32

Jeżeli p e t e r czekałeś na potwierdzenie to nie potrzebnie bo odpowiedź bardzo dobra i czekamy na zagadkę...
:)

p e t e r 09.06.2009 15:36

Z cyklu: kim oni byli i co zrobilii?

http://img410.imageshack.us/img410/6792/12125074.jpg

Wasiu 09.06.2009 15:43

James Watson i Francis Crick - autorzy modelu podwojnej helisy DNA ?

p e t e r 09.06.2009 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 742942)
James Watson i Francis Crick - autorzy modelu podwojnej helisy DNA ?

Nie, to, co trzyma w dłoniach jeden z mężczyzn, to nie model podwójnej helisy :)

WISŁAZWE 09.06.2009 20:58

Jakaś podpowiedź :D....

p e t e r 09.06.2009 21:18

Skoro prosicie... podpowiedź zdjęciowa:

http://img413.imageshack.us/img413/9499/mn2.jpg

WISLAZWE: ktoś tu wcześniej pisał o daniu możliwości wykazania się innym? Jednak ciągnie wilka do lasu ;)

Maciejj 09.06.2009 21:24

Shockley to ten w binoklach??

Bóg Trybun (objawion) 09.06.2009 21:24

Robert Noyce & Gordon Moore, twórcy Intel-a

WISŁAZWE 09.06.2009 21:24

Gordon Earl Moore i Robert Noyce założyciel firmy Intel

BOGU mnie uprzedził....
p e t e r proszę bardzo ktoś inny zada zagadkę :D

p e t e r 09.06.2009 21:26

Po pasjonującym finiszu (jak między Wisłą, Legią i Lechem) ostatecznie wygrywa BT(o).

Dodam, że Gordon Moore jest też twórcą prawa Moore'a.

edit: WISLAZWE, jednak znowu padło na Ciebie :)

Bóg Trybun (objawion) 09.06.2009 21:26

Dobra, Wislazwe, wrzucaj zagadkę : ) ide leczyć anginę

WISŁAZWE 09.06.2009 21:41

Co to gdzie to
http://i43.tinypic.com/6gis6v.jpg

No chyba jakieś fatum :nade mną wisi bo co chwile odgaduje i zadaje...
Ale to w sumie sprawia że temat nie stoi w miejscu.

Bóg Trybun (objawion) 10.06.2009 09:13

To most w Lavertezzo, Szwajcaria.
Potwierdzenie wariacko-wakacyjne tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=GBalIjKJPKI

Tym samym wlazłem w domenę Wienia, myślę, że gdyby miał czas na lukanie do tematu, już wczoraj byłoby po moście ; ) Zagadka za chwilę.

Bóg Trybun (objawion) 10.06.2009 10:49

Sorcjusz za posta pod postem, ale i tak jestem senior i nie chce mi się edytować:

http://img44.imageshack.us/img44/640...wiansko.th.jpg

co to za cudo*, gdzie się znajduje?

---------------
* w subiektywnej opinii entuzjasty gotyku o_O

p e t e r 10.06.2009 11:06

Kościół św. Jana Chrzciciela w Mogno w Szwajcarii.

Bóg Trybun (objawion) 10.06.2009 11:08

piknie, jedziesz.
Oficjalna monotonia za-gad-ki! :D

p e t e r 10.06.2009 11:21

Wypiszcie nazwiska muzyków znajdujących się na zdjęciu. Przy okazji jakiego koncertu wszyscy zagrali razem?

http://img523.imageshack.us/img523/803/rah.jpg

Krissu 10.06.2009 11:33

Koncert Davida Gilmoura w Royal Albet Hall w maju 2006.

David Gilmour, Richard Wright, Dick Parry, Phil Manzanera, Guy Pratt, Jon Carin, Steve DiStanislao, David Crosby, Graham Nash, David Bowie, Robert Wyatt

p e t e r 10.06.2009 11:36

Tak jest. Na zdjęciu nie ma Grahama Nasha, ale on jest miłośnikiem fotografii, więc pewnie stał po drugiej stronie obiektywu. W każdym razie wypisałeś go, więc musiałeś wyczuć jego duchową obecność :)

Krissu 10.06.2009 11:40

Hm.. faktycznie.

Wpisałem go, bo pamiętam, że wystąpił :)

Zagadka zaraz.

http://i40.tinypic.com/x5y4w8.png

http://i44.tinypic.com/2ih2rnl.gif

Dwa obrazki, jedno wydarzenie.

Jakie?

pietras1234 10.06.2009 12:20

Nadanie kniaźniowi Rurykowi władzy w Nowogrodzie?

p e t e r 10.06.2009 12:35

Detronizacja Romulusa Augustulusa przez Odoakra w 476 r.

Krissu 10.06.2009 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez p e t e r (Post 743363)
Detronizacja Romulusa Augustulusa przez Odoakra w 476 r.

Jedziesz mistrzu.

Co ciekawe ostatni cesarz władający Rzymem miał na imię tak jak założyciel Wiecznego Miasta.

p e t e r 10.06.2009 12:59

Kto zacz?

http://img248.imageshack.us/img248/5088/geldfame.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 743369)
Co ciekawe ostatni cesarz władający Rzymem miał na imię tak jak założyciel Wiecznego Miasta.

Nie na darmo mówi się, że "historia zatoczyła koło", a poza tym apokatastasis zawsze będzie miał wielu zwolenników :)

Krissu 10.06.2009 13:03

Grecki typ urody, statek za plecami.

Strzelam, że Arystoteles Onassis

p e t e r 10.06.2009 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 743381)
Grecki typ urody, statek za plecami.

Strzelam, że Arystoteles Onassis

Zgadza się. Jako ewentualną podpowiedź chciałem wkleić zdjęcie Jackie Kennedy albo Marii Callas, ale zagadka okazała się prosta.

Krissu 10.06.2009 13:13

No to pozostaniemy w starożytnym Rzymie.

http://i44.tinypic.com/w2oevs.jpg

http://i43.tinypic.com/neyvzq.jpg

Czyje to popiersia?
Na jakiej imprezie spotkali się "twarzą w twarz" ci dwaj mężowie?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl