![]() |
A wiesz może coś o progach punktowych w ubiegłym roku bo nigdzie nie mogę znalezc informacji.
|
A to może ja z trochę innej beczki. Jak to jest na UJ? Czy jeżeli chcę złożyć papiery na dwa kierunki na jednym wydziale to płacę opłatę rekrutacyjną osobno dla każdego kierunku czy jadną na cały wydział i wtedy mogę wybrać wszystkie kierunki?
|
Cytat:
jeśli pytanie do mnie, to z tego co słyszałam było to ok 80% punktów rekrutacyjnych. kumpel w drugiej rekrutacji dostał się mając 78%. może to wyglądać odrobinę inaczej ze względu na rozszerzony język. |
Cytat:
|
Charlie_ jesteś w 100% pewny swojej informacji? Też interesuje mnie UJ, ale właśnie nie jestem pewien, czy płaci się raz 75 zł, czy za każdy kierunek z osobna...
|
Cytat:
PS: Moja tez za 2 lata ;) |
polski (podst) - 73 %
angielski (podst)- 81% wos (podst)- 66 % gegra (rozszerz)- 65 % Dostane się gdzieś na dzienne z takim wynikiem z geografii ? : ) Podajcie jakieś swoje propozycje, bo zupełnie nie wiem gdzie składać papiery, a najwyższy czas o tym pomyślec :) |
Cytat:
Ale przemyśl jeszcze czy na pewno chcesz iśc na historię. Jeśli lubisz duuuuuuużo czytać to zapraszamy :D |
A macie coś w zanadrzu dla 50% anglika i 56% wos? (oczywiście w rozszerzeniu) ;] w przelicznikach UEk byłoby 106 pkt, a to za mało na jakikolwiek kierunek dzienny. ;) UJ, UP, AGH? Któres kierunki godne polecenia? Nie ukrywam, że mam pewne plany, ale chcę sprawdzic, czy się z czyjąś dobrą opinią pokryją :D
|
Chłopie przecież, to od przelicznika na danej uczelni zależy, u jednych rozsz. to 1 pkt i podst. 0.6 np.. Poszukaj może trochę na stronie uczelni na którą chciałbyś się dostać.
|
Cytat:
|
Już pisałem w temacie, ale chciałbym zasięgnąć opinii ludzi dobrze poinformowanych w temacie ;)
Z geografii rozszerzonej miałem 65%, niemieckiego rozszerzonego 70% co daje mi 135pkt na UE, składam na Zarządzanie i Inżynierię Produkcji, Gospodarkę Przestrzenną i Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Na pierwszy kierunek próg w tamtym roku był 135, na drugi 141, a na trzeci 133, więc chyba powinno wyjść? ;) I druga sprawa. Moja dziewczyna na poziomach rozszerzonych: polski 86%, angielski 68%, historia 54%. Jakie kierunki z takimi wynikami są prawdopodobne na UJ? Czy jest szansa na filologię angielską lub orientalną? Czekam na życzliwe odpowiedzi ;) z góry thnx |
Cytat:
Natomiast na UP moim zdaniem może wystarczyc. |
Cytat:
|
W zasadzie rodzajów filologii na UJ jest tak dużo, że chyba dla każdego chętnego na tego typu zabawę miejsce powinno się znaleźć. Obliczałem swoje punkty na kilku kierunkach UJ i waha się to między 170 a 330... ;o wie ktoś, czy znajdę gdzieś informację o progach, jakie wystarczyły w roku ubiegłym, aby się dostać?
Ps. Cytat:
|
Blanca Estrella a czy możesz powiedzieć coś więcej o antropologii historycznej ? ;)
|
Co powiecie o szkole Frycza Modrzewskiego , jak się tam dostać ;D podobno łatwo , mature zdałem chodzi mi o zaoczne albo dzienne studia płatne , jak to jest ?
|
jak to jest ze studiami zaocznymi za które się płaci? przyjmują każdego kto zdał mature;] czy sa jakieś wymogi :>?
|
A tak wogóle to czy z:
polski (p) 83% angielski (p) 94 % historia (r) 64% wos (r) 56 % jest szansa dostać się na UJ na europeistykę/politologię/zarządzanie kulturą/dziennikarstwo ? Orientuje się ktoś czy na krakowskim AWF`ie można zrobić zaocznie trenera piłki nożnej? |
polski (R) - 74%
polski (ustny) - 80% angielski (P) - 91% angielski (ustny) - 100% matematyka (P) - 58% :/ WoS (R) - 56% słabo... na Politechnikę Krakowską, na transport będzie bardzo ciężko :/ |
polski P- 64% (jak na tak małą ilość przeczytanych lektur to nawet,nawet ;) )
angielski R - 80% chemia R - 75% fizyka R - 65% a biologia...ech największe rozczarowanie i nie ma się czym chwalić...:/ dodać jeszcze 100% z ustnego anglika i może na filologię na ten rok wystarczy :D a tak z innej beczki, to ktoś wie może, że już będzie poprawiał? :P |
Cytat:
TSW_PDW - nam dyrekcja i nauczyciele mówili, że do Frycza idą tylko matoły, którym kompletnie nie chce się nic zrobić. Znam ludzi, którzy tam ciągną po 3-4 fakultety... no to po ch.. tam iść... ;] Zrobic papier i nie mieć żadnych kompetencji? Paranoja ;] Wiślaczka - ja zaraz po maturze miałem złe przeczucia, ale dziś jestem w stanie lekkiej euforii i pewnie za rok poprawiać jednak nie będę :D Opłata na AGH-u = 70 zł za kilka kierunków :) Nie wiem jeszcze jak z innymi uczelniami - podobno na UP - 75 zł. |
Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa- powie mi ktoś coś o niej?
Proszę wszelakie info na priv. |
Cytat:
Jeśli jakieś konkretne pytania masz to napisz, ja mogę się zapytać ;) |
Cytat:
|
do usunięcia
|
ACHA Z FRYCZEM MNIE NIE POCIESZYŁEŚ RIVER , ale powiedzicie mi nie zdałem najlepiej matury pułap 40% do 48% więc słabo potrzebuje isć gdzieś dalej , pieniądzę nie grają roli ale polecacie coś , Studia dzienne płatne sa takie wogole , czy zaoczne płatne ale na prawdę jakieś dobre
|
Zola - 120 miejsc jest na AGieHu.. a punktów ile musisz mieć żeby się dostać tego nie wie nikt.. zależy od ilości chętnych i tego jak Ci inni zdali mature :) ja mam 308 punktów ale obawiam się że na TiR na AGH to będzie dużo za mało..
|
mercury - tu są zasady przeliczania na TiR
http://www.ukr.agh.edu.pl/?pg_symb=r...wa&wkrts_id=23 wg tego wychodziłoby, że jeśli zdałem podstawową geografię na 72% i angielski rozszerzony na 50% to mam 378 pkt... |
A ma ktoś progi jakie rok temu były na pedagogicznej?
!!IRIVER!! - a w tym przeliczniku na AGH jak masz 50% z anglika to dodajesz sobie i masz tak jakby 100% ? Wychodzi mi na to że jak mam gegre rozsz. na 58% plus angielski podstawowy na 97% to mam 561 pkt? Ciekawe jaki był tam próg rok temu. Myslicie że z takim wynikiem dałoby rade się dostać? |
do usunięcia
|
Cytat:
|
Geografia rozszerzona 53% bez jednej sekundy nauki.
Chciałem zmieniać studia na początku roku bo się przestraszyłem całek, ale sobie z nimi poradziłem i jednak postanowiłem nie zmieniać studiów, dlatego się zupełnie nie uczyłem. =Reklama= Jak komuś matura nie poszła(bo nie ma wielkiego problemu z dostaniem się),chce iść na inżynierskie studia, a nie ma wielkiej głowy do matmy itp, to polecam Zarządzanie i Inżynierie Produkcji, na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki na Uniwersytecie Rolniczym (taa ale wstyd). =koniec reklamy= Pzdr:D |
do usunięcia
|
Już ci liczę Zola:
45+2(45-30) = 45+ 2x15 = 45+30 = 75 za geografie (to mnożysz x4) - razem 300 angielski - 69 pkt razem 369 :) Indyk: 58+2(58-30) = 58+2x28 = 58+56 = 114 (x4) = 456 + 97 za angielski = 553.. |
Faktycznie źle rozkminilem wzór :P nie brałem pod uwagę tego co w nawiasie :P
|
do usunięcia
|
Namierzyłem taki mały programik zrobiony przez studenciacha agh?? chyba... mam nadzieję że wam to pooże wyborze kierunków. Można sobie obliczyć ile punktów byście mieli w poprzednim roku i są podane progi punktowe na AGH i PK . Mam nadzieję że się przyda.
http://odsiebie.com/pokaz/3902156---96a0.html |
Ciekawe jak będa wyglądać prgi w tym roku - podobno matura poszła gorzej to może będą niższe niż rok temu.
|
do usunięcia
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl