Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

Martinus 30.06.2009 14:14

A wiesz może coś o progach punktowych w ubiegłym roku bo nigdzie nie mogę znalezc informacji.

Lupo 30.06.2009 14:34

A to może ja z trochę innej beczki. Jak to jest na UJ? Czy jeżeli chcę złożyć papiery na dwa kierunki na jednym wydziale to płacę opłatę rekrutacyjną osobno dla każdego kierunku czy jadną na cały wydział i wtedy mogę wybrać wszystkie kierunki?

anika 30.06.2009 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 753925)
A wiesz może coś o progach punktowych w ubiegłym roku bo nigdzie nie mogę znalezc informacji.


jeśli pytanie do mnie, to z tego co słyszałam było to ok 80% punktów rekrutacyjnych.
kumpel w drugiej rekrutacji dostał się mając 78%.

może to wyglądać odrobinę inaczej ze względu na rozszerzony język.

Charlie 30.06.2009 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lupo (Post 753932)
A to może ja z trochę innej beczki. Jak to jest na UJ? Czy jeżeli chcę złożyć papiery na dwa kierunki na jednym wydziale to płacę opłatę rekrutacyjną osobno dla każdego kierunku czy jadną na cały wydział i wtedy mogę wybrać wszystkie kierunki?

Jedna opłata i dowolna ilośc kierunków

!!IRIVER!! 30.06.2009 14:38

Charlie_ jesteś w 100% pewny swojej informacji? Też interesuje mnie UJ, ale właśnie nie jestem pewien, czy płaci się raz 75 zł, czy za każdy kierunek z osobna...

R33 30.06.2009 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 753908)
Witam, pisze mature za 2 lata, jak sie przelicza mature, czy matura rozszerzona daje wieksza szanse niz podstawowa?

co jest wiecej warte: 40% rozszerzona majca czy 85% majca podstawowa?

Wszystko zalezy od uczelni. Bo to róznie przeliczają. Czasem i podstawowy i rozszerzony sa tak samo traktowane
PS: Moja tez za 2 lata ;)

piter116 30.06.2009 16:13

polski (podst) - 73 %
angielski (podst)- 81%
wos (podst)- 66 %
gegra (rozszerz)- 65 %
Dostane się gdzieś na dzienne z takim wynikiem z geografii ? : ) Podajcie jakieś swoje propozycje, bo zupełnie nie wiem gdzie składać papiery, a najwyższy czas o tym pomyślec :)

Blanca Estrella 30.06.2009 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 753915)
Polski podstawa 60%
Angielski podstawa 95%
Historia(r) 72% - największe rozczarowanie.
Chciałbym się dostac na histe na UJ ale obawiam się że może byc trochę za mało.
Wszystkim wiślackim maturzystom gratuluje wyników!

Na luzie się dostaniesz ;)
Ale przemyśl jeszcze czy na pewno chcesz iśc na historię. Jeśli lubisz duuuuuuużo czytać to zapraszamy :D

!!IRIVER!! 30.06.2009 16:34

A macie coś w zanadrzu dla 50% anglika i 56% wos? (oczywiście w rozszerzeniu) ;] w przelicznikach UEk byłoby 106 pkt, a to za mało na jakikolwiek kierunek dzienny. ;) UJ, UP, AGH? Któres kierunki godne polecenia? Nie ukrywam, że mam pewne plany, ale chcę sprawdzic, czy się z czyjąś dobrą opinią pokryją :D

Gargamel 30.06.2009 16:53

Chłopie przecież, to od przelicznika na danej uczelni zależy, u jednych rozsz. to 1 pkt i podst. 0.6 np.. Poszukaj może trochę na stronie uczelni na którą chciałbyś się dostać.

Martinus 30.06.2009 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blanca Estrella (Post 753994)
Na luzie się dostaniesz ;)
Ale przemyśl jeszcze czy na pewno chcesz iśc na historię. Jeśli lubisz duuuuuuużo czytać to zapraszamy :D

Akurat w moim przypadku wybór historii był już od dawna zaplanowany więc jestem na nią zdecydowany.Mam nadzieje że masz racje:)

mario69 30.06.2009 17:14

Już pisałem w temacie, ale chciałbym zasięgnąć opinii ludzi dobrze poinformowanych w temacie ;)

Z geografii rozszerzonej miałem 65%, niemieckiego rozszerzonego 70% co daje mi 135pkt na UE, składam na Zarządzanie i Inżynierię Produkcji, Gospodarkę Przestrzenną i Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Na pierwszy kierunek próg w tamtym roku był 135, na drugi 141, a na trzeci 133, więc chyba powinno wyjść? ;)

I druga sprawa. Moja dziewczyna na poziomach rozszerzonych: polski 86%, angielski 68%, historia 54%. Jakie kierunki z takimi wynikami są prawdopodobne na UJ? Czy jest szansa na filologię angielską lub orientalną?

Czekam na życzliwe odpowiedzi ;) z góry thnx

Martinus 30.06.2009 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 753995)
A macie coś w zanadrzu dla 50% anglika i 56% wos? (oczywiście w rozszerzeniu) ;] w przelicznikach UEk byłoby 106 pkt, a to za mało na jakikolwiek kierunek dzienny. ;) UJ, UP, AGH? Któres kierunki godne polecenia? Nie ukrywam, że mam pewne plany, ale chcę sprawdzic, czy się z czyjąś dobrą opinią pokryją :D

Wydaje mi się że na UJ na dzienne będzie na te popularne kierunki w stylu politologia czy europeistyka zdecydowanie za mało.Co do innych ciężko mi powiedziec to samo w przypadku AGH którego nigdy nie brałem pod uwagę:)
Natomiast na UP moim zdaniem może wystarczyc.

Martinus 30.06.2009 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mario69 (Post 754017)
Już pisałem w temacie, ale chciałbym zasięgnąć opinii ludzi dobrze poinformowanych w temacie ;)

Z geografii rozszerzonej miałem 65%, niemieckiego rozszerzonego 70% co daje mi 135pkt na UE, składam na Zarządzanie i Inżynierię Produkcji, Gospodarkę Przestrzenną i Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Na pierwszy kierunek próg w tamtym roku był 135, na drugi 141, a na trzeci 133, więc chyba powinno wyjść? ;)

I druga sprawa. Moja dziewczyna na poziomach rozszerzonych: polski 86%, angielski 68%, historia 54%. Jakie kierunki z takimi wynikami są prawdopodobne na UJ? Czy jest szansa na filologię angielską lub orientalną?

Czekam na życzliwe odpowiedzi ;) z góry thnx

Oczywiscie szanse są zawsze ale wydaje mi się mimo wszystko że 68 % może okazac się trochę za mało na filologie.Chociaż wiadomo możemy sobie tutaj gdybac a wszystko zależy od poziomu wyników.Może okazac się że progi się obniżą i wtedy bedzie łatwiej się dostac lub jesli wyniki bedą dobre to będzie trudniej.Niech próbuje i oby jej się udało:)

!!IRIVER!! 30.06.2009 18:01

W zasadzie rodzajów filologii na UJ jest tak dużo, że chyba dla każdego chętnego na tego typu zabawę miejsce powinno się znaleźć. Obliczałem swoje punkty na kilku kierunkach UJ i waha się to między 170 a 330... ;o wie ktoś, czy znajdę gdzieś informację o progach, jakie wystarczyły w roku ubiegłym, aby się dostać?

Ps.
Cytat:

Opłata rekrutacyjna wynosi 75 złotych i jest konieczna do potwierdzenia rejestracji na studia. Należy dokonać jej niezależnie przy każdej rejestracji. Pieniądze trzeba wpłacić na indywidualny rachunek bankowy, który zostanie udostępniony kandydatowi na jego indywidualnym koncie ERK po rejestracji na dany kierunek studiów.
ze strony UJ, ja to rozumiem jako wpłatę na każdy kierunek kwoty 75 zł.

kangurekm 30.06.2009 18:07

Blanca Estrella a czy możesz powiedzieć coś więcej o antropologii historycznej ? ;)

TSW_PDW 30.06.2009 18:10

Co powiecie o szkole Frycza Modrzewskiego , jak się tam dostać ;D podobno łatwo , mature zdałem chodzi mi o zaoczne albo dzienne studia płatne , jak to jest ?

WhiteStarDvisionTheBest 30.06.2009 18:16

jak to jest ze studiami zaocznymi za które się płaci? przyjmują każdego kto zdał mature;] czy sa jakieś wymogi :>?

kangurekm 30.06.2009 18:20

A tak wogóle to czy z:
polski (p) 83%
angielski (p) 94 %
historia (r) 64%
wos (r) 56 %
jest szansa dostać się na UJ na europeistykę/politologię/zarządzanie kulturą/dziennikarstwo ?

Orientuje się ktoś czy na krakowskim AWF`ie można zrobić zaocznie trenera piłki nożnej?

Robal_90 30.06.2009 18:20

polski (R) - 74%
polski (ustny) - 80%

angielski (P) - 91%
angielski (ustny) - 100%

matematyka (P) - 58% :/

WoS (R) - 56%


słabo... na Politechnikę Krakowską, na transport będzie bardzo ciężko :/

unpredictable_wislaczka 30.06.2009 18:30

polski P- 64% (jak na tak małą ilość przeczytanych lektur to nawet,nawet ;) )
angielski R - 80%
chemia R - 75%
fizyka R - 65%
a biologia...ech największe rozczarowanie i nie ma się czym chwalić...:/

dodać jeszcze 100% z ustnego anglika i może na filologię na ten rok wystarczy :D

a tak z innej beczki, to ktoś wie może, że już będzie poprawiał? :P

!!IRIVER!! 30.06.2009 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robal_90 (Post 754059)
polski (R) - 74%
polski (ustny) - 80%
angielski (P) - 91%
angielski (ustny) - 100%
matematyka (P) - 58% :/
WoS (R) - 56%
słabo... na Politechnikę Krakowską, na transport będzie bardzo ciężko :/

Skoro chciałeś iść na PK to po co brałeś WOS rozsz a majce zaledwie podstawową? Nie lepiej na odwrót?

TSW_PDW - nam dyrekcja i nauczyciele mówili, że do Frycza idą tylko matoły, którym kompletnie nie chce się nic zrobić. Znam ludzi, którzy tam ciągną po 3-4 fakultety... no to po ch.. tam iść... ;] Zrobic papier i nie mieć żadnych kompetencji? Paranoja ;]

Wiślaczka - ja zaraz po maturze miałem złe przeczucia, ale dziś jestem w stanie lekkiej euforii i pewnie za rok poprawiać jednak nie będę :D

Opłata na AGH-u = 70 zł za kilka kierunków :)
Nie wiem jeszcze jak z innymi uczelniami - podobno na UP - 75 zł.

pirat.z.karaibow 30.06.2009 18:50

Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa- powie mi ktoś coś o niej?

Proszę wszelakie info na priv.

Blanca Estrella 30.06.2009 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kangurekm (Post 754052)
Blanca Estrella a czy możesz powiedzieć coś więcej o antropologii historycznej ? ;)

To ma być nowa specjalizacja na historii od nowego roku akademickiego, obok istniejących już archiwistycznej i nauczycielskiej, Tutaj masz trochę na ten temat: LINK Ja się generalnie tym średnio interesuję, wiem, że bardzo w kwestii organizacji tej specjalizacji produkuje się Chwalba (pewnie kojarzysz go;))

Jeśli jakieś konkretne pytania masz to napisz, ja mogę się zapytać ;)

Robal_90 30.06.2009 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 754084)
Skoro chciałeś iść na PK to po co brałeś WOS rozsz a majce zaledwie podstawową? Nie lepiej na odwrót?

dlatego, że byłem na profilu humanistycznym i jeszcze do końca drugiej klasy nastawiałem się na dziennikarstwo. Uznałem że przez tak krótki czas nie zdążę dobrze przygotować się na rozszerzenie, ale spróbuję jak najlepiej napisać podstawę... Wos wziąłem, żeby mieć w razie czego jakąś alternatywę, a jako że czwarty przedmiot musi być na rozszerzeniu, to dlatego tak wyszło...

Zola 30.06.2009 19:35

do usunięcia

TSW_PDW 30.06.2009 19:41

ACHA Z FRYCZEM MNIE NIE POCIESZYŁEŚ RIVER , ale powiedzicie mi nie zdałem najlepiej matury pułap 40% do 48% więc słabo potrzebuje isć gdzieś dalej , pieniądzę nie grają roli ale polecacie coś , Studia dzienne płatne sa takie wogole , czy zaoczne płatne ale na prawdę jakieś dobre

mercury 30.06.2009 19:47

Zola - 120 miejsc jest na AGieHu.. a punktów ile musisz mieć żeby się dostać tego nie wie nikt.. zależy od ilości chętnych i tego jak Ci inni zdali mature :) ja mam 308 punktów ale obawiam się że na TiR na AGH to będzie dużo za mało..

!!IRIVER!! 30.06.2009 19:55

mercury - tu są zasady przeliczania na TiR
http://www.ukr.agh.edu.pl/?pg_symb=r...wa&wkrts_id=23

wg tego wychodziłoby, że jeśli zdałem podstawową geografię na 72% i angielski rozszerzony na 50% to mam 378 pkt...

IndykTSW 30.06.2009 19:56

A ma ktoś progi jakie rok temu były na pedagogicznej?

!!IRIVER!! - a w tym przeliczniku na AGH jak masz 50% z anglika to dodajesz sobie i masz tak jakby 100% ? Wychodzi mi na to że jak mam gegre rozsz. na 58% plus angielski podstawowy na 97% to mam 561 pkt? Ciekawe jaki był tam próg rok temu. Myslicie że z takim wynikiem dałoby rade się dostać?

Zola 30.06.2009 20:09

do usunięcia

IndykTSW 30.06.2009 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 754149)
A jesli ja mam 45% z geo rozszerzonej i 69% z ang podst, to ile mam? Bo za h** nie moge tego obliczyc i jakies glupoty mi wychodza:/

429 pkt na moje oko.

P.e.c.h 30.06.2009 20:13

Geografia rozszerzona 53% bez jednej sekundy nauki.
Chciałem zmieniać studia na początku roku bo się przestraszyłem całek, ale sobie z nimi poradziłem i jednak postanowiłem nie zmieniać studiów, dlatego się zupełnie nie uczyłem.

=Reklama=
Jak komuś matura nie poszła(bo nie ma wielkiego problemu z dostaniem się),chce iść na inżynierskie studia, a nie ma wielkiej głowy do matmy itp, to polecam Zarządzanie i Inżynierie Produkcji, na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki na Uniwersytecie Rolniczym (taa ale wstyd).
=koniec reklamy=
Pzdr:D

Zola 30.06.2009 20:13

do usunięcia

!!IRIVER!! 30.06.2009 20:16

Już ci liczę Zola:
45+2(45-30) = 45+ 2x15 = 45+30 = 75 za geografie (to mnożysz x4) - razem 300
angielski - 69 pkt
razem 369 :)

Indyk:
58+2(58-30) = 58+2x28 = 58+56 = 114 (x4) = 456
+ 97 za angielski = 553..

IndykTSW 30.06.2009 20:18

Faktycznie źle rozkminilem wzór :P nie brałem pod uwagę tego co w nawiasie :P

Zola 30.06.2009 20:21

do usunięcia

wonski_eNHa 30.06.2009 22:48

Namierzyłem taki mały programik zrobiony przez studenciacha agh?? chyba... mam nadzieję że wam to pooże wyborze kierunków. Można sobie obliczyć ile punktów byście mieli w poprzednim roku i są podane progi punktowe na AGH i PK . Mam nadzieję że się przyda.

http://odsiebie.com/pokaz/3902156---96a0.html

IndykTSW 01.07.2009 05:25

Ciekawe jak będa wyglądać prgi w tym roku - podobno matura poszła gorzej to może będą niższe niż rok temu.

Zola 01.07.2009 07:55

do usunięcia


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl