Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

arti 09.01.2016 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1425894)
"jakby nie brak zawodników" - no ale w obecnej Wiśle brak zawodników jest stanem permanentnym i Handzlik na pewno miałby łatwiej o skład (może nie pierwszy ale zawsze jakieś minuty po przerwie) niż w legii. Choć ktoś zwrócił tutaj uwagę na jego mało atletyczną sylwetkę - to mógłby być problem i w warszawie też będzie.

Odejmij mecz z Pogonią i kontuzję Bobana na skutek ataku łysego debila i zostanie... godzina gry (mniej?) młodych? Na pewno ogromny błąd naszych trenerów z Moskalem na czele (najwięcej meczów w 2015).
9 meczów rozpaczliwej walki o top 8 - Pawłowski zapewne nie będzie wstawiał młodych jak nie będzie musiał tym bardziej mając nieco szerszą kadrę.
Jak wejdziemy do top 8 to może może coś... jeśli nie wejdziemy to będzie oczywiście liczenie na wyjadaczy.

LanceTS 09.01.2016 16:40

no tak, bo Legia nie zrobiła/ nie zrobi transferów.

Prawda jest taka że to co mówi to tylko usprawiedliwienie, żeby nie być jebanym w Krakowie.

piotek 09.01.2016 16:49

Kontrargumentem na poszerzenie składu jest przyjście Pawlowskiego, który zresztą uczestniczył w próbach zatrzymania Handzlika.

kkk 09.01.2016 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1425871)
I zamiast placic 200k E placimy 500kE. Tak samo bylo z Wilkiem. Bednarz mimo, ze uczelnie konczyl w Katowicach to dyplom prawnika kupil chyba na Kleparzu w Krakowie.

Tak bo to Bednarz, który był wtedy wiceprezesem ds. sportowych decydował o wszystkich finansach w Wiśle... Decyzję o spłacie Jovanicia w ratach podjęła Rada Nadzorcza, o czym informował klub w oficjalnym komunikacie: "Klub usiadł do rozmów z agentem piłkarza. On i Milan zeszli ze swoich oczekiwań na poziom 250 tysięcy euro. Wisła cały czas przekonywała, że jest to ciągle za duża kwota. Ostatecznie Rady Nadzorcza klubu wydała pozwolenie na wypłatę Milanowi 150 tysięcy euro w miesięcznych ratach."

Widocznie klubu nie było stać wtedy aby wypłacić Jovaniciovi 200 tys. euro na raz. Świadczą o tym późniejsze problemy z wypłatami dla piłkarzy o czym mówił w wywiadach Pareiko, który dostał pół miesięcznej pensji za 2013 rok. Czy też sprawa Genkowa, który żadnej wypłaty w 2013 roku nie otrzymał. Cwaniakowi Wilkowi też nie przelali wszystkich zaległości i on to wykorzystał.

Sytuacja klubu była wtedy bardzo trudna, jak widać nie było z czego płacić na bieżąco pensji piłkarzom, trzeba było kombinować. Sprawa Genkowa była z góry przegrana, a klub się odwołał od decyzji FIFA i ponad 1,5 roku minęło zanim zapadł ostateczny wyrok. Teraz też być może postąpią podobnie, a więc jeszcze na jakiś czas odroczą spłatę.

Najgorsze w sprawie Jovanica jest to, że wygląda na to (jeśli Poledica nie mija się z liczbami), że w Serbii po odejściu z Wisły grał na śmiesznie niskich kontraktach, tak więc musimy mu wyrównać niemal całą kwotę jaką by zarobił u nas, wliczając w to odsetki.

PvD 09.01.2016 18:59

Cytat:

Po rozegraniu 33 meczów i strzeleniu 6 goli w III lidze małopolsko-świetokrzyskiej oraz po jednominutowym występie przeciwko Zagłębiu Lubin w Ekstraklasie do Legii ma przenieść się Konrad Handzlik.

To specyficzny krok.

Choćby dlatego, że fani obu zespołów "nie pałają do siebie miłością".

Również dlatego, że transfery pomiędzy oboma klubami mają miejsce rzadko.

Także i dlatego, że "Handzel" to piłkarz ciekawy, ale nawet na tle rówieśników niekompletny. Gdy wybiega na boisko jest graczem aktywnym, zaangażowanym w grę, dobrze wyszkolonym technicznie, dobrze czującym się w kreowaniu ofensywy na małej przestrzeni, a co istotne umiejącym wygrywać pojedynki 1 na 1. W ostatnim czasie, dzięki pracy z trenerami juniorów, dzięki pracy z Maciejem Musiałem i strategii dookoptowania go do I drużyny poczynił duże postępy. Z dobrej strony pokazał się w reprezentacji Polski U-18 i miewał sporo fajnych lub bardzo fajnych momentów w III lidze. Ale Konrad ma też słabsze warunki fizyczne, gorszą lewą nogę od prawej. Czasami, a nawet dosyć często "brakowało go" w momentach, gdy trzeba rzucić crossową piłkę na wolne pole, gdy trzeba solidnie uderzyć z dystansu. Wielokrotnie błyszczał, ale też bywał bezbarwny. Choćby całkiem niedawno, jak w meczu Wisła II - Garbarnia (0-2), gdy wypadł po prostu blado.

Czy to był z punktu widzenia sportowego dobry krok Handzlika, czas pokaże. Jakiekolwiek osądy na tej płaszczyźnie mogą się skończyć dla osądzających porażką. Serwis WislaLive.pl zastanawia się nad czymś innym. Genezą kroku Legii. Bo przecież warszawski klub ma na tej pozycji bardzo podobnego charakterystyką piłkarską gracza, urodzonego w tym samym roku. Nazywa się Miłosz Szczepański i też nieobca jest mu gra w kadrach juniorskich Polski. Szczepański był playmakerem Legii, gdy ta w czerwcu ubiegłego roku siegała po mistrzostwo Polski juniorów starszych. Ma też za sobą grę w III-ligowych rezerwach oraz w młodzieżowej Lidze Mistrzów. A prócz Szczepańskiego jest jeszcze rok starszy Michał Trąbka, wyjęty przez Legię z Górnika Zabrze, po tym jak zabrzanie w mistrzostwach Polski juniorów młodszych siegali po srebrne medale. I kilku innych ciekawych ofensywnych piłkarzy. Mimo to zdecydowała się wyłożyć ekwiwalent za wyszkolenie Handzlika, co z jednej strony mogło być kwotą niedużą, a z drugiej sporą.

Legia jednak robi coś, co robi już jej śladem spora ilość klubów polskiej Ekstraklasy. Dziś się nie transferuje graczy do I drużyny. Dziś każdy mądry klub sprowadza do siebie dobrze rokujących nastolatków. Jagiellonia wychowała sobie Drągowskiego, ale w SMS Łódź wypatrzyła Świderskiego. Pogoń grała licealistą Wojtkowskim, a teraz promuje jego rówieśnika Listkowskiego. Jeśli lokalny rywal Cracovia zarobi fajne pieniądze na Kapustce, to dlatego że jej skauci proponują grę w "Pasiakach" każdemu utalentowanemu chłopakowi z małopolski (tak też było z Kapustką). Takich przykładów można obecnie przytoczyć wiele. A przecież i Wisła nie żałowała chyba nigdy, że w wieku bodajże 15 lat sprowadziła z Pogonii Białogon Kielce braci Brożków, a jakiś czas później z IV ówczesnej ligi Jakuba Błaszczykowskiego.

Handzlik to interesujący piłkarz, lub jak to mówią niektórzy dyrektorzy sportowi "kandydat na piłkarza". Wisła w swojej Akademii takich "kandydatów na piłkarzy" o potencjale Handzlika ma jeszcze przynajmniej kilku. Czy będzie miała na "nich pomysł"? Czy znajdzie na nich środki? Czy pozwoli im sportowo zaistnieć? To pytanie "do niej". Być może angaż mocnego merytorycznie i profesjonalnie pracującego Jakuba Sage, to zwiastun nowych "lepszych" czasów. Czasów, w których funkcjonowanie rzetelnej Akademii Piłkarskiej będzie doceniane, a nie tylko marginalizowane.

Postawa Handzlika to dla wielu szok. Ale przed podobnym wyborem staną niebawem kolejni utalentowani wiślacy. Na trójkolorowym podwórku niezbyt doceniani, przez skautów i dyrektorów sportowych rywali dostrzegani i propozycjami zmiany barw klubowych nękani. W minionym roku do Lecha Poznań odeszło bodajże dwóch utalentowanych graczy z rocznika bodajże 2002. Barwy klubowe zmieniali w towarzystwie medialnej ciszy, ale męczącego bólu głowy rodziców, fanów Białej Gwiazdy, którzy nie mogli pojąć, że talent ich dzieci jest dostrzeżony 600 km od Krakowa, a nie 100 metrów dalej (czytaj siedziba Wisły SA), która swymi decyzjami podważała, że jakikolwiek sens ma szkolenie narybku dla tego podmiotu prawnego.

Samymi młodymi graczami sukcesu w seniorskiej piłce się nie odniesie. Ale syntezą dobrych i doświadczonych graczy z młodymi utalentowanymi, można odnieść sukces nie tylko sportowy, ale i ekonomiczny (jaki tam Ajax czy Barcelona, patrz choćby Żilina).

A przecież i jednego i drugiego Wisła potrzebuje. Wisła biedniejsza i organizacyjnie kulejąca, ale potężna piękną historią i rzeszą oddanych wyznawców.

Tylko nie może popełniać takich błędów, że reprezentanci Polski juniorów grają ciągle w niej na statusie amatora, bo nie ma w klubie, lub inaczej, szkoda w klubie na nich funduszy. Ale być może to nie błędy tylko określona strategia. Wywołująca emocje i odbijająca się głośnym echem jak w przypadku handzlikowego wyboru. Być może rewolucyjnego, bo "ratującego" przed podobnymi dylematami jego młodszych kolegów.

WislaLive.pl

emjot 09.01.2016 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 1425905)

WislaLive.pl

Bardzo dobry artykuł
tyle tylko, że takie rzeczy zdarzają się na całym świecie
a piłkarze to nie kibice
i w większości mają w nosie to czy dziś ubierają takie czy inne barwy
liczy się kasa jaką zarobią

nie wszyscy
ale ...
ci drudzy to wymierający gatunek
dinozaury

piotek 09.01.2016 21:52

Ktoś mądrze napisał, że L go wzięła ze względów marketingowych. Borysiuka ponoć też już podpisali. Wykupują całą ligę i tyle.

dj_ibutti 09.01.2016 22:38

Leśnodorskiemu marzy się powrót do wojskowych korzeni? :D

Blaszczu16 10.01.2016 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1425915)
Leśnodorskiemu marzy się powrót do wojskowych korzeni? :D

Hahaha, dobre stary. Rozbawiłeś mnie :-D.

Nie rozumiem wypowiedzi w stylu, że poszedł do Legii ze względu na rozwój. Przecież Wisła też ma bazę treningową w Myślenicach. Kilka lat temu jeszcze bym to zrozumiał, kiedy za Maaskanta psie kupy leżały na boisku treningowym, ale teraz? W czym Legia jest lepsza od Wisły?

St Yabol 10.01.2016 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1425924)
Hahaha, dobre stary. Rozbawiłeś mnie :-D.

Nie rozumiem wypowiedzi w stylu, że poszedł do Legii ze względu na rozwój. Przecież Wisła też ma bazę treningową w Myślenicach. Kilka lat temu jeszcze bym to zrozumiał, kiedy za Maaskanta psie kupy leżały na boisku treningowym, ale teraz? W czym Legia jest lepsza od Wisły?

Może w ilości młodych piłkarzy jacy w ostatnich latach zostali sprzedani do lepszych lig?

szprotson 10.01.2016 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1425924)
Hahaha, dobre stary. Rozbawiłeś mnie :-D.

Nie rozumiem wypowiedzi w stylu, że poszedł do Legii ze względu na rozwój. Przecież Wisła też ma bazę treningową w Myślenicach. Kilka lat temu jeszcze bym to zrozumiał, kiedy za Maaskanta psie kupy leżały na boisku treningowym, ale teraz? W czym Legia jest lepsza od Wisły?

Jakby posiadanie bazy treningowej gwarantowało rozwój , to wielu piłkarzy z np. GLKS Nadarzyn czy Ostródy robiło by furorę w Europie. Czy to że posiadasz samochód znaczy że jesteś dobrym kierowcą? Nie.

shaggy 10.01.2016 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1425932)
Jakby posiadanie bazy treningowej gwarantowało rozwój , to wielu piłkarzy z np. GLKS Nadarzyn czy Ostródy robiło by furorę w Europie. Czy to że posiadasz samochód znaczy że jesteś dobrym kierowcą? Nie.

Gwarancji mieć nie możesz ale przyzwoita baza jest jednym z ważniejszych czynników do tego aby szkolenie zaczęło przynosić efekty. Łatwiej nauczyć młodych chłopaków np. techniki na równych boiskach dostępnych cały rok niż na kartofliskach które w zimie zamieniają się w lodowiska.

Nie zapominajmy że na rozwój wpływ ma także wiele innych czynników począwszy od systemu szkolenia, poprzez trenerów i wychowawców a na podejściu samych zawodników kończąc...

szprotson 10.01.2016 13:11

oczywiście że nie baza a ludzie ja kierujący to podstawy sukcesu.
Teksty o prostych boiskach dzięki którym mozna uczyć się techniki to jedna z większych bzdura jakie czytałem
(w Argentynie młodziki cwiczą na zdezelowanych betonowych halach i boiskach na ktorych trawa umiera - widziałem reportaż. W Brazylii techniki uczą się na plaży i miedzy domami , a w Chorwacji np. wazne jest by była piłka, a boisk się zrobi - byłem na treningu jednej z druzyn młodzieżowych z Zagrzebia i akurat trenowali gdy trawa sięgała kolan.)
I z punktu widzenia osoby grającej w pilke - Technikę sie ma albo nie ma. Wyuczyć się da - ale do pewnego poziomu, czucia w nogach nie zmienimy. I wg. mnie łatwiej jest nauczyć się opanowania piłki itp gdy podłoże jest nierówne i myślimy o tym gdzie piłka spadnie jak się odbije itd Detale!
No ale to temat na lata rozmowy.
Podsumowując jednak gdyby baza dawała sukces to nie trzeba by było trenerów. Pytanie na koniec : pewna (jedna z najlepszych na świecie szkółek ) szkółka zatrudnia ....trenerów Judo. Która? Po co? Oraz dlaczego w Polsce prawie żadna? (znam osobiscie jedną która dzięki współpracy z tą że własnie szkółka zatrudniła specjaliste w kimono.)

shaggy 10.01.2016 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1425934)
I wg. mnie łatwiej jest nauczyć się opanowania piłki itp gdy podłoże jest nierówne i myślimy o tym gdzie piłka spadnie jak się odbije itd Detale!

Że też jeszcze nie wpadli na to w Barcelonie Realu czy Ajaxie żeby szkolić swoich młodziutkich adeptów na kartofliskach tylko dają im do dyspozycji równe jak stół murawy...

A pytasz oczywiście m. in. o szkółkę Ajaxu. Ale też wiele innych wprowadza do treningu elementy pozornie nie związane z piłką nożną. Na etatach pracują tam ludzie bawiący się z najmłodszymi w jogę gimnastykę czy szeroko pojęte ćwiczenia ogólnorozwojowe

szprotson 10.01.2016 13:35

Ależ oczywistym jest że na dywanie łatwiej się kopie piłke itd, ale zeby nauczyć się panowania nad piłka - wystarczy piłka.
(p.s. 5,6,7 lat temu też mówiło się ze jak będa stadiony ładne to bedzie Liga Mistrzów :) )

Oczywiście na mysli miałem Ajax, z którego wzorców starają się czerpać niektóre polskie szkółki.
I o tych cwiczeniach pisze specjalnie, bo niby judy niby ogołnorozwoj ale oni sobie tego nie wymyślili z dupy. tylko wiedzą jak opiekować sie młodym sportowcem, by potem np. nie miał kontuzji. I to wszystko dzięki - wiedzy. Wiedza i doświadczenie. Dlatego teraz w Polsce ludzie patrzą na szkółkę Zagłebią Lubin z wiekszym uznaniem niż szkółkę Legii.
No ale problem tez leży w nas. Tak jak w wywiadzie Jakub Sage powiedział ze w Niemczech na 40 minut zostawisz juniorów i trening wygląda tak samo z trenerem jak i bez. U nas, zostawisz na 40 minut, jak wrócisz, chłopaków może już nie być. Tylko nie wiem czy problemy leży w Nas samych czy moze to wina trenera ze nie wytłumaczy odpowiednio jak wazny jest prawdziwy trening dla osoby chcącej zarabiać życiem na piłkę nożną.
Baza wg. mnie jest waznym dodatkiem, na pierwszym najwazniejszym miejscu jest czynnik ludzki. Czynnik który ma im wiecej wiedzy i doswiadczenia to jest lepszy -czytaj specjalista.
I teraz podsumowując wszystko, posiadajac wiedzę jak wyglada plan na zycie w Legii i w Wiśle, mając 17 lat też bym wybrał Legie...

E: Lemoniadowy - charakter, mentalnosc + PR. Dinamo Zagrzeb ma najlepszą szkółke w tej części Europy. Jak ktoś tam "idzie" to po to by się rozwijać a nie dlatego ze "podkupili, ukradli etc"
Ogólnie ja stawiam na mentalnośc ludzi. Np. w Słowacji znam klub futsalowy który jest "pod" Slovanem (byli np. mistrzami słowacji U-21 itd, brat jednego z piłkarzy gra badz grał w Czelsi. I taki Slovan rok w roku kupuje minimum 2 zawodnikow. Mały klub zarabia, duzy zyskuje gracza, a mlodzy przyszli zawodnicy wiedzą ze mają po co trenować) A jak przyjechali do mnie do miasta, zobaczyli hale, to srali pod siebie ze szczescia patrząc na infrastrukturę....a to zwykła duza hala z jeszcze prostym parkietem)
E2 : no i najpopularniejsze :
Chorwacja. Trening. Trener " Bawcie się piłką"
Polska. Trening : "gdzie mi tu ....a ronaldinho odstawiasz, nie graj piętkami itd"

Lemoniadowy Joe 10.01.2016 13:40

Jak wytłumaczyć sukces szkolenie na Bałkanach, charaktery?

WhiteDoctor 10.01.2016 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1425937)
Jak wytłumaczyć sukces szkolenie na Bałkanach, charaktery?

i jaja na właściwym miejscu

AYALA 10.01.2016 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1425937)
Jak wytłumaczyć sukces szkolenie na Bałkanach, charaktery?

Mają więcej słońca i cieplejszy klimat to trenuja na suchej,trawiastej murawie cały rok.Potem są znacznie lepiej wyszkoleni piłkarsko.

shaggy 10.01.2016 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1425936)
I teraz podsumowując wszystko, posiadajac wiedzę jak wyglada plan na zycie w Legii i w Wiśle, mając 17 lat też bym wybrał Legie...

A ja posiadając wiedzę jak wygląda plan na życie w Legii i Wiśle bez mrugnięcia okiem wybrałbym Wisłę bo Wisła to coś więcej niż klub piłkarski, to styl życia, wspaniała historia i Wierność pewnym ideałom.
Dlatego tym dla których lekką decyzją jest wybór między Wisła a jakąś legią czy innym klubikiem mogę powiedzieć tyle że nigdy prawdziwymi Wiślakami nie byli i być nie mogli i może lepiej tak jak w przypadku KH że pokazali to w wieku 17 lat niż później...

Błaszczu_WIŚLAK 10.01.2016 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1425947)
A ja posiadając wiedzę jak wygląda plan na życie w Legii i Wiśle bez mrugnięcia okiem wybrałbym Wisłę bo Wisła to coś więcej niż klub piłkarski, to styl życia, wspaniała historia i Wierność pewnym ideałom.
Dlatego tym dla których lekką decyzją jest wybór między Wisła a jakąś legią czy innym klubikiem mogę powiedzieć tyle że nigdy prawdziwymi Wiślakami nie byli i być nie mogli i może lepiej tak jak w przypadku KH że pokazali to w wieku 17 lat niż później...

Który piłkarz wychowany w ostatnich latach przez Wisłę kierował się tymi ideałami? Bo mi na myśl przychodzą tylko tacy, którzy tu przychodzili... Sobol, Głowa, Kuba. Więc większe prawdopodobieństwo, że Drzyzga zostanie prawdziwym Wiślakiem niż ktoś z AP...

POtey 10.01.2016 21:39

Jeżeli to prawda co pisali na konkurencji, że KH miał od Wisły ofertę na 9k + dodatki + obóz z I drużyną i sparingi, to ja już nie wiem co tym dzieciakom w głowach siedzi chyba tylko dupy i fury...

emjot 10.01.2016 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez POtey (Post 1425950)
Jeżeli to prawda co pisali na konkurencji, że KH miał od Wisły ofertę na 9k + dodatki + obóz z I drużyną i sparingi, to ja już nie wiem co tym dzieciakom w głowach siedzi chyba tylko dupy i fury...

kasa misiu kasa
skoro menago zażądał 2 x tyle ..

siemstein 11.01.2016 07:58

W wieku 17 lat 9 tysi..... i mało?! Prawdziwym Wiślakiem jest Wawrzyniec Rajchel. Gość zapłacił(!) za możliwość gry. I jeszcze dołożył bramkę :D A nie jakiś gówniarz, któremu 9 tysięcy zł w wieku 17 lat nie wystarcza.

emjot 11.01.2016 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1425965)
W wieku 17 lat 9 tysi..... i mało?! Prawdziwym Wiślakiem jest Wawrzyniec Rajchel. Gość zapłacił(!) za możliwość gry. I jeszcze dołożył bramkę :D A nie jakiś gówniarz, któremu 9 tysięcy zł w wieku 17 lat nie wystarcza.

nie ma czegoś takiego jak "prawdziwy" wiślak
wśród piłkarzy
dla nich to jest zawód
tylko
koniec kropka
a im wcześniej to zrozumiecie tym szybciej oszczędzicie sobie nerwów, stresów itp...

bódyń 11.01.2016 09:27

Byli juz tacy jak gwiazdorzy :Leszczak, Zajac,Stolarski. Wszyscy jakos kariery nie zrobili. Handzlik ma mala szanse aby sie przebic w Legii, duza konkurencja. Ale jego wybor. Nastepny do kolekcji niedoszlych gwiazdorów.

PiVoSH92 11.01.2016 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1425975)
nie ma czegoś takiego jak "prawdziwy" wiślak
wśród piłkarzy

Nie dość że głupi, to jeszcze ślepy... myslisz, że gdyby Taki Głowacki czy Brożek nie byli związani z Wisłą dalej by tu grali? Sięgając dalej - pamiętasz reakcje Moskala, gdy odchodził do Lecha czy Sobola, gdy łysy do spółki z dyzmą wyjebali go w zasadzie z klubu? Pseudowiślacy, jak Małecki, Stolarski czy teraz Handzlik wypaczają twoje spojrzenie.

serek.c2 11.01.2016 09:44

A Małecki w gronie ze Stolarskim i Handzlikiem to znalazł się z jakiego powodu?

emjot 11.01.2016 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1425977)
Nie dość że głupi, to jeszcze ślepy... myslisz, że gdyby Taki Głowacki czy Brożek nie byli związani z Wisłą dalej by tu grali? Sięgając dalej - pamiętasz reakcje Moskala, gdy odchodził do Lecha czy Sobola, gdy łysy do spółki z dyzmą wyjebali go w zasadzie z klubu? Pseudowiślacy, jak Małecki, Stolarski czy teraz Handzlik wypaczają twoje spojrzenie.

taaaaa
jedyna prawda i słuszna słuszność
twoja twojszość

no comments


tylko kim ty kur.wa jesteś żeby pisać "Nie dość że głupi [...]"
znamy się
wiesz coś o mnie?

dajesz tylko świadectwo o tym kim jesteś i jak oceniasz ludzi

szprotson 11.01.2016 09:48

na szczeście nieszczescie tylko godziny dzielą Patryka od tego by nie był personą pasującą do tematu o byłych piłkarzach :)


I żeby dalej zostać przy byłych piłkarzach. Na weszło pojawił się ostatnio tekst pijaczka JB który to przepił swoją karierę. Jest wątek wiślacki tzn. info o tym ze jeden z wiślakow został przyłapany jak spał nadupcony w Burdelu.
Ciekawi mnie czy chodziło o stałego bywalca MS czy moze kogoś innego? ktoś cos kojarzy?

E: danych osobowych podawł nie bede, bo sa juz podane w komentarzach weszło, zreszta, czytając wywiad łatwo samemu odnaleźć. Na weszło extra artykuł.

wiertar 11.01.2016 10:55

Jb? Rozwiniesz?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl