![]() |
Ciekawe, co wyszłoby u nas, jakby teraz wpadła UEFA i sprawdziła, czy stadion się nadaje na Euro.
Zapewne byłoby tego trochę więcej, niż w Poznaniu. |
Cytat:
http://img842.imageshack.us/img842/6798/imag0017vp.jpg Co do ceny stadionów http://stadiony.net/stadiony/usa/red_bull_arena Mniejszy i droższy. I pewnie też tam przepłacili za stadion, co:> Dalej nie będę komentował. Dajecie jakieś głupie przykłady Hoffenheimu gdzie stadion budowany był w szczerym polu na jamiś ugorze gdzie grunt był odpowiedni i nie trzeba było płacić za jakieś pale wbijane 10m w głąb. A jedyna zagospodarowana trybuna to tam gdzie będą VIPy. Do tego nie ma piwnicy która podnosi koszt inwestycji o ok 20-30%. I piszę już to po raz n-ty ale widzę że pisać sobie można a i tak znajdzie sie jakiś komentator co chciał sobie napisać że w Hoffenheim czy Mainz ma tani stadion. A co do rzygaczy to jeśli już są to trzeba zrobić je stylowo : http://www.bank-zdjec.com/foto3/7102_b.jpg :D :D :D |
Cytat:
|
^^
Cytat:
Przetargi na nasze 2 trybuny boczne były już ogłaszane w czasie kryzysu, gdy ceny poleciały w dół. Przykład z Polski - przetarg na stadion Legii był rozstrzygnięty w trakcie boomu, a teraz okazało się, że stadion będzie tańszy. Do tego miasto zabezpieczyło tak umowę, że różnica wróci do miasta, a nie do portfela wykonawcy. P.S. Kondygnacja podziemna w takiej formie zagospodarowania przestrzeni jak obecnie pod trybuną wschodnią, to skrajny debilizm (2400m2 dla konserwatora murawy, gdy starczyłoby im 200m2). Można było zrobić je znacznie mniejsze, tylko na pomieszczenia techniczne. Reszta funkcji tj magazyny i konserwator murawy bez problemu weszłaby pod trybuny N/S, nie trzeba byłoby też budować idiotycznego wyjazdu dla kosiarek. Uzasadnia to wyższy koszt inwestycji, ale równocześnie potrzebne to jest jak dziura w moście, podobnie ma się sprawa z jęzorem przed trybuną zachodnią, jupiterami, murem przed sjyboxami i taką formą okrąglaka. Zbędny koszt, nic więcej. |
Cytat:
A na elewację ciekłoby z tych rzygaczy na pewno, ponieważ na pierwszy rzut oka widać że są one zbyt krótkie. Ale trzeba przyznać że to jedno z bardziej przerażających rozwiązań na tym obiekcie... Są gorsze, ale to też bije kuriozalnością i tandetą po oczach. |
Cytat:
a pod trybuna zachodnią nie jest czasem tak,ze maja tam wjeżdżać autobusy z zawodnikami?własnie na poziom "piwnicy" |
Tak, zgadza się. Tam jest parking dla autobusów drużyn. Wjeżdża się pod trybunę, zawodnicy wysiadają i idą do szatni. Jest też kilka miejsc parkingowych dla najważniejszych szych w klubie.
Do szatni można też dostać się inaczej, wchodząc na kondygnację 00 i schodząc schodami znajdującymi się w centralnej części trybuny. |
Mniej więcej podobną cenę(ok 600 mln) ma mieć Juventus Arena - stadion na 42 tys widzów z parkingiem na 4000 aut i wszelakimi bajerami.
Ten co wrzucał PiotrG to też inna planeta(w ogóle nie chodzi tu o kwestie gustu) Domyślam się też że koszty budowy stadionu w Niemczech czy Włoszech są o wiele większe z wiadomych powodów.Droższe materiały i pracownicy zarabiający pewnie 2,3 razy tylko co u nas.A i tak wychodzi taniej niż nasz kloc. Naszego stadionu nic nie broni ,oczywiście rozpatrując go pod względem cena-jakość.Gdyby on kosztował połowę tego co kosztuje to spoko, dało by się to przełknąć.Natomiast przy takiej cenie to jest bubel o jakim nikomu się nawet nie śniło. Ja oczywiście rozumiem osoby które próbują go bronić, na zasadzie że swojego bronimy.Ja mam zupełnie odwrotną zasadę, czyli że krytyczniej patrzę na coś z czym jestem w jakiś tam sposób związany. Przy tym co teraz się dzieje to opóźnienia schodzą na dalszy plan.Ten stadion będzie funkcjonalnym i estetycznym wrzodem na dupie Krakowa. To niesamowite że fachury od wyglądu Krakowa ,latami walczą o metr w tą czy w tamtą 'nowego' szkieletora, ich wielki niesmak wzbudzały maszty oświetleniowe na starym stadionie starozakonnych(że niby zasłaniają widok) a pozwolili na postawienie w całkiem ładnej części Krakowa , obrzydliwego, obsranego betonowego kloca - otoczonego górą obrzydliwego asfaltu.I to wszystko za ponad pół miliarda.Niesłychane Wyrzygałem z siebie ostatnią żółć;) - obiecuje już zamilknąć w tym temacie ps .sory za ten ton ale patrząc co jest na zewnątrz, obok, wewnątrz, rozwiązania na miarę połowy 20 wieku, to jak bym miał to coś zachwalać to mniej więcej tak jak by ktoś oblał twarz mojej kobity kwasem solnym , a ja pocieszając ją i siebie , stwierdził - kochanie i tak świetnie wyglądasz. |
Kiedyś przeczytałem na skyscrapericity, prośbę o 'pomalowanie' elewacji naszego brutalnego stadionu, tak więc, po krótkiej przygodzie z Photoshopem, zamieszczam próbkę moich umiejętności ( z przymrużeniem oka ;) ) Myślę, że efekt końcowy każdy sobie oceni. Wiadomo, że nie oddaje to w stu procentach rzeczywistości ale może chociaż w 30 :) Wybaczcie niedoróbki i inne, liczy się ogólne przesłanie.
http://i54.tinypic.com/szd64o.jpg |
Cytat:
Mi osobiście najbardziej pasowała ta co była na ostatnich wizualizacjach, ostatnich w sensie oficjalnych.Czyli góra niebieska, reszta biała(stadionwisly.info - projekty, wersja 4). Nikomu nie przyszło do łba że mogą próbować przeforsować coś co jest teraz, czyli obsrana,zdewastowana elewacja, z zaciekami, dziurami i różowymi 'ozdobnikami' na dole(gay friendly?) |
Cytat:
Most Siekierkowski okazał się najdroższym mostem nowoczesnej Europy. Tylko wtedy cały " Układ Warszawski " z Piskorskim na czele poleciał... Majchrowski zaś wydaje się niezatapialny. Cytat:
|
Niestety ma rację.
Beton konstrukcyjny + asfalt i byle jak zrobiona zieleń - to niestety nie będzie pięknie wyglądać. Gdyby zrobiono przyzwoity plac z ładnym oświetleniem i aranżacją zieleni, to efekt finalny byłby w 50% zadowalający. Tak będzie z zewnątrz 100% gówno, niestety nie ma dlatego innego wytłumaczenia. Wnętrze wnętrzem, ale z zewnątrz wizytówką miasta i okolicy to ten stadion nie będzie. |
Odnośnie tej wizualizacji, wykonanej przez kolegę Davida, to niebieski kolor nijak tam nie pasuje. Zdecydowanie lepiej elewacja prezentuje się w szarych kolorach, oczywiście odpowiednio wykończona.
|
^^^ Już bym nawet przyjął to co David patrząc na to co jest.
Tym co marudza że oponek jest w brud i u nas tego nie powinno być lub uważaja że beton architektoniczny za 5 lat byłby gorszy od naszego sypiącego się konstrukcyjnego lub że elewacja wytynkowana lub obłożona płytkami w kolorze białym , niebieskim czy jakimś szarym - jest złym pomysłem- zapraszam na wycieczke na R22 i przyjrzenie się z bliska temu czemuś - bo tego elewacją truno nazwać.Prawie wszystko jest lepsze od tego bubla a obawiam się że większośc tu sie wypowiadających z bliska nie widziała elewacji wschodniej |
Ktoś się może orientuje czy narożniki pomiędzy trybunami są zadaszone i w razie deszczu nie będzie ludziom kapać na głowę? Pytam, bo wybieram się na mecz Reprezentacji.
|
Jeżeli pytasz o nasz stadon to narożniki są zadaszone ale czy nie będzie "kapać" to będzie zależało od kilku czyników...
Czy będziesz siedział na górze czy dole trybuny, z boku czy od środka bo jak deszcz będzie zacinał to Cię tylko hala uratuje! |
Zależy jak będzie deszcz zacinał. Jak prostopadle w kierunku trybuny wschodniej, to narożniki N-W, NE i S-E będą suche.
Jak równolegle do trybuny wschodniej od kierunku północnego, to zmoknie część osób na piętrze narożników N-W& N-E (otwarta dziura nad piętrem narożnika). Jak z kierunku południowego, to zmoknie część osób w narożniku S-E i część ludu na trybunie zachodniej. Oczywiście jeśli kierunki będą pośrednie, to linie moknięcia będą się przesuwać. Propozycja elewacji jednego z użytkowników SSC: http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=12926 gdyby wszystkie trybuny tak wykończyć, to o brutalizmie nie byłoby mowy. |
Mam dwa bilety na piętrze. F23 rząd 16.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
taka elewacja to marzenie ....ale to może chyba tylko wymusić/albo zrobić Basałaj wspólnie z B.C.
|
Cytat:
Ale jest jeden niezaprzeczalny plus! Takiego stadionu za takie pieniadze nie bedzie mial nikt na swiecie!!! |
pięknie wyglądałby ten stadion ..
niby tak nie wiele do szcześcia potrzeba, ciekaw też jestem ile by to kosztowało .. może jakaś zbiórka ? można też np w zamian za materiały zamieścić reklamy na stadionie etc, w celu zmniejszenia kosztów .. trzeba zacząć działać, a wyglądałby pięknie :D |
Właśnie o takiej elewacji myslalem(a raczej marzyłem :) ).. mogłaby byc nawet troszke ciemniejsza..Taki szary fajnie sie komponuje z niebieskiem zelastwem..Mogłby ktos obyty w Photoshopie zrobic ujecia pozostalych trybun z takim dibondem(najlepeij od strony D lub E)?
Warto byloby sie postarac przeforsowac ten pomysl na wykonczenie, bo stadion wyglada zdecydowanie lepiej.. |
Cytat:
Rozumiem gdyby to była jakaś makieta z ABG czy coś w tym stylu, jakiś dodatek ale za ten ich zasrany obowiązek? Nie dajmy się zwariować. |
Cytat:
dużo lepiej niz to : http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=12926 |
Jak dla mnie to ten ciemny szary wygląda świetnie i gdyby tak to zrobili to byłbym bardzo zadowolony. Kwestia gustu.
Chociaż to połączenie niebieskiego z szarym jak na projekcie też fajnie wygląda. Sam niebieski mi się nie podoba. No ale zobaczymy co z tym zrobią, najważniejsze żeby coś z tym zrobili bo w tej chwili jest masakrycznie. |
Czy mi się wydaje, czy trybuna wschodnia jest wyższa id zachodnie? Jakieś takie niesymetryczne pod względem wysokości.
|
Elewacja D z dibondu(z forum skyscraper..)..
Tutaj wydaje mi sie zbyt jasna, ale i tak odmienia ten obiekt niesamowicie... |
jezeli rezygnuje sie z betonu architektonicznego na rzecz kontrukcyjnego to z reguly w zamian projektuje sie jakąś okladzine...generalnie i niepodwazalnie - zamiana architektonicznego na konstrukcyjny to oszczednosc pieniedzy, ktos w jakims celu przyoszczedzil aby kasa poszla na inny element stadionu/projektu szlifowanie teraz tego betonu i impregnowanie to dodatkowe pieniadze.a i tak efekt bedzie zaden.....ktos chyba myslal ze taki ,manewr przejdzie i nikt sie nie dowali a tu jak widac jest sprawa i bedzie z tego problem bo aby tak ochydna elewacje doprowadzic do stanu przywoitego trzeba troche grosza...paradoks jeszcze stadion nie oddany, swiezutki a wyglada jakby mial 50 lat...to nie jest brutalizm to jest Wielkie Gówno posrodku bardzo ladnego zalozenia parkowego - wypada tylko pogratulowac projektantom i inwestorowi...ochyda...
|
W nocy był test oświetlenia albo przepalają lampy. niech ktoś powie jak tu wstawić zdjęcia bo wcześniej moglem a teraz nie
|
Na pewno przepalają i ustawili je już, bo na żadnej kamerce nie było widać plam jak przy występie "Cyrku Majchrowski".
Za to widok oświetlenia z zewnątrz, bo akurat przejeżdżałem, wspaniały, byle do Korony! |
Mam nadzieję, że po meczu reprezentacji nie zastaniemy trybunę obklejoną wewnątrz vlepkami...
Zbyt ładne jest to wnętrze. |
Cytat:
Nadzieja nadzieją. Też ją mam. Niestety rozum podpowiada co innego. Jak nie na reprezentacji to na ligowym. Niech tylko stado kretynów dostanie się na trybuny i już zobaczymy ją obklejoną. Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich, dla których szczytem osiągnięć jest obkleić gdzie popadnie własny stadion. Niech żyje piękno ! |
Jeśli chodzi o reprezentację to po to Wisła idzie na mecz żeby być u siebie i patrzeć na ręce przybyszom. Więc naszym zdaniem nie jest tylko wejście na trybunę i zajęcia miejsca ale każdy Wiślak obserwuje co się wokół niego i dalej od niego dzieje by potem nie było płaczu na forum w stylu " widziałem 2 kolesi jak przyklejali ale ja byłem 20 m a ci co byli bliżej nie reagowali" Rozglądać się. Naszych też strofować i upominać.
|
Jak się chce gościć reprezentację to się trzeba liczyć z mniejszą lub większą dewastacją niektórych elementów wyposażenia stadionu. Dlatego m.in. nie jestem zwolennikiem grania na Wiśle reprezentacji. Przyjedzie pełno różnego elementu, któremu nie będzie zależeć nie tylko na zostawieniu porządku, ale na celowym niszczeniu.
|
Wisła Kraków: stadion przeszedł kontrolę. Mecz Polska-Australia już we wtorek
http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...?kategoria=663 |
1 Załącznik(ów)
[IMG]file:///C:/Users/Adam/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/Adam/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/Adam/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-2.png[/IMG]
nowy wymiar krakowskiego brutalizmu... bravo!! |
z czego to jest z bibuły ?
|
Przecież to jest stary napis :)
Jeszcze ze starych kas :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl