![]() |
przykjre troche że po tylu latach zawdowego grania w piłke , i to na wysokim sczeblu + puchary , teraz musi jezdzic na kurierce żeby wyżyć , bo jego firma najwyrazniej kiepsko przędzie , nie mówiąc już o życiu z oszczędności z piłki...
a czy był cienki (post wyżej) na MP wystarczył i historyczny wynik w PUEFA więc powstrzymałbym się od takich komentarzy |
Cytat:
|
|
https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...ssion=true&_ga
Dzięki. Szacunek się należy. |
Penksa po latach przyznaje, że mecz z Panatą mógł być ustawiony.
https://sebastiankaniewski.pl/oszuki...oblem-z-okuka/ |
Mógł być. :lol:
Przecież kozojebcy mówili wprost, że nie stać ich na odpadnięcie z LM. Ten angielski cwel był kupiony, to oczywiste. |
Cytat:
|
korzystając z nadmiaru czasu przeczytałem pozycję pt "Stan futbolu" autorstwa Krzysztofa Stanowskiego , pozwolę sobie napisać o niej kilka słów , a potem co tam o Wiślakach bo jest kilka wzmianek , niektóre szokują
Książkę czyta się ciekawie, nawet bardzo ciekawie, autor nie boi sie prać publicznie brudów , właściwie cała książka się z tego składa. Po pierwsze trzeba przebrnąć przez gigantyczne ego autora , czytając jego teksty na weszło nie byłem świadom tego że jest ono aż tak wielkie, choć trzeba przyznać że ma po temu kilka powodów: - rozpoczęcie pracy jako dziennikarz sportowy w wieku 14 lat (w przeglądzie sportowym, w czasach przed internetowych , gdy gazety drukowane faktycznie miały coś do powiedzenia) - wyjazd jako korespondent na MŚ 2002 w wieku 19 lat - bliskie znajomości z naprawde ważnymi postaciami polskiego sportu - rozkrecenie znanego wszystkim portalu jednak lektura pokazuje tez że jest z niego straszna szuja, generalnie przyzwoity człowiek zachowałby większość z tych historii dla siebie , tym bardziej że nie wszedł w ich posiadanie podczas wywiadów , lecz poprzez prywatne relacje z bohaterami , czasami bliskie , wręcz przyjacielskie nie przeszkodziło mu to później ich przedstawić w kompromitujących okolicznościach z osobami które uważał za wrogie (Kucharski, Kołtoń) to już pojechał jak ze szmatą cały rozdział w którym opisał wyjebanie sie z roboty prez Kołtonia , to już lvl expert autolansu i obracania kota ogonem do tego właśnie ten lans (zarabiałem kosmiczne pieniądze) , te wszystkie obiady w knajpce w barcelonie itp może wkurzać nie ma też obiekcji przed przyznaniem sie że sam korzystał z przysług "fryzjera" , albo że coś tam wiedział ale nie napisał bo coś tam coś tam , albo jak szantażował piłkarzy że opubllikuje kompromitujace materialy (i znowu obracanie kota ogonem, opisuje pewne rzeczy w kontekscie żartu, ale wysatrczy sie chwile zastanowic i zdjae sobie czlowiek sprawe , ze stanowski robil ludziom zwykle swinstwa) i jedno wyjasnienie: absolutnie nie jest on legionistą , poświęcił spory rozdział na wyjaśnienie (dość sensowne) dlaczego na Legie ma wyjebane (to pisze , bo często w różnych tematach był on na naszym forum przedstawiany jako antywiślacki legionista) no a teraz o byłych Wiślakach , żeby usprawiedliwić czemu ten post tu akurat w dziale byli Wiślacy na co zwróciłem uwagę 1 w książce "Spalony" czyli o Iwanie, było opisane jak Wisła sprzedała mecz Ruchowi Chorzów , o czym Iwan podobno nie wiedział, no ale sie dowiedział , bo po meczu kolega z drużyny przyniósł mu 60 tys złotych , a Iwan je przyjął. no więc Stanowski w swojej książce przyznaje że ocenzurował tamten fragment (był współautorem) po to by nie zaszkodził Nawałce w zostaniu selekcjonerem kadry , no ale już teraz (w 2016 powstał "Stan futbolu") już mu nie zaszkodzi więc ujawnia że tym piłkarzem który dał pieniadze Iwanowi była Adam Nawałka 2 w rozdziale o "Fryzjerze" , przy okazji aresztowania Wita Żelazko, sugeruje że w ustawianie meczy zaangażowany był Kazimierz Węgrzyn 3 (istotne, bo pokutuje mit że WIsła za czasów TF w proceder handlu meczami nie była zaangażowana , bo była za dobra i "nie musiała") Wisła kupiła mecz z Amicą Wronki (o ten http://historiawisly.pl/wiki/index.p...sła_Kraków_2:1 ) jest to poparte relacją Macieja Szczęsnego , podobno tylko on i Frankowski nie chcieli zapłacić niestety (?) amica pomimo przyjęcia pieniędzy za remis w ostatniej minucie wpuściła murzyna który strzelił gola na wagę zwyciestwa 4 w tym samym rozdziale jest wypowiedz młodego Dziurowicza , że na tamten czas jedynym trenerem który nie był umoczony w ustawianie meczy był Kasperczak 5 Franciszek Smuda , tutaj jest cały rozdział poświęcony darcia łacha z byłego selekcjonera, generalnie jaki Smuda był taki był , więc możecie się domyślać co tam jest napisane , tylko dodam że Stanowski podkreśla że Smuda go lubił i darzył sympatią , tym dziwniej się czyta ten rozdział... 6 fajna anegdotka jak Lenczyk nie podał ręki jednemu z dziennikarzy Weszło , bo tamten (młodszy) pierwszy wcyiągnął rękę , a Orest powiedział że są takie przedwojenne zasady że pierwszy wyciąga ręke starszy 7 raz Stanowski chwali się jak przed meczem Polska-Litwa tak popsuł morale w drużynie że przegrała z Litwą (przed euro 2012) tutaj to właśnie jeden z bardziej kurewskich fragmentów: Stanowski chwali sie że prawdopodobnie dzieki niemu przegralismy ten mecz (uważa że to spoko bo to na złość Smudzie , a Smuda - wiadomo...) całość przedstawia jako pyszny żart (!) swój i Mariusza Piekarskiego mianowicie przyłapali kilku piłkarzy kadry na ....ach, i postanowili ich zaszantażować , że nie ujawnią tego jeśli potem na antenie podczas wywiadu zareklamują Weszło.com !!!! że niby i tak nie zamierzał tego publikować bo ma takie zasady ze nie rozbija rodzin , ale z Mario wymyślili żeby sobie zrobić taki ŻART z piłkarzy dlaczego o tym fragmencie tutaj piszę w temacie "byli wiślacy" ? bo kadrowiczem który negocjował ze Stanowskim żeby tego nie publikowac był Darek Dudka 8 ujawnia kulisy niezatrudnienia w Wisle Wilfrieda Szaefera - ponoć było prawie dogadane , ale Wisła nie chciała sie zgodzic na jego sztab , miałby pracować z tutejszymi fachowcami 9 Niedzielan , to łebski gość, który kręci poważne biznesy 10 Gorawski licytował się z kolejnym partnerem Siwiec (wcześniej była z Damianem) któ ma lepsze ciuchy 11 Gorawski , Kłos i Żurawski stracili głowy dla dup i zostali przez nie wyjebani na hajsy 12 Żona Błaszczykowskiego , jest poukładana , ogarnięta , skromna (przeciwienstwo kurew z pkt 11) 13 Cupiał z Zarzeczny sie dośc mocno waflowali , dopóki Zarzeczny nie opisał jak Cupiał jada hot dogi na orlenach tyle wzmianek w jakiś sposób powiązanych z TSem ogólnie książka warta przeczytanie , jednak obraz Stanowskiego nie jest dla mnie za korzystny po jej lekturze |
wszyscy pisza o Obim, a nikt nie wspominał, że stracilismy Chodorowskiego na rzecz Zaglębia L, nie wiem ile wkładu w ostatnie transfery były jego, ale szkoda mimo wszystko
|
Chodorowskiego nie straciliśmy, był zatrudniany na czas okienka transferowego i z końcem lutego skończył pracę u nas i tyle. Oczywiście jak duży udział miał przy tym udanym oknie nie wiemy, pewnie dołożył swoją cegiełkę, ale ogólnie to tylko pokazuje, że wreszcie mamy zarząd z głową na karku, że się decyduje na takie niestandardowe rozwiązania i robią to dobrze.
|
skoro był taki dobry i zaglębie chciało go na szefa skautów to może warto było go zostawic :) ale pewnie kasy brakło
|
Raczej nie o kasę, bo nowy prezes już w pierwszym wywiadzie mówił, że będą uzupełniać wakat na stanowisku quasi dyr. sportowego jaką pełnił u nas Chodorowski. U nas dostał ofertę na jedno okno, a w zagłębiu inne stanowisko, u nas już obsadzone, nic nadzwyczajnego.
|
|
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...tego-nie-miec-
. Potem, po rozwiązaniu kontraktu z Lechią, też miałem nadzieję, że znów trafię do Wisły, ale dostałem sygnał, że kadra jest tak szeroka, że nie ma dla mnie miejsca. I wybrałem Wieczystą. |
Prawdziwy magik nie zdradza swoich sztuczek. Historia Maora Meliksona
https://echotrybun.pl/2020/06/14/pra...ora-meliksona/ |
Peszkin, cóż, fajny chłop, ale jednak już nie młody, a wciąż wymagający pod względem finansowym. Wydaje mi się, że nie ściąganie go było dobrym krokiem mimo braku skrzydłowych w Wiśle.
|
za 90minut.pl Michał Litwa lat 16 w Rakowie Częstochowa. Ktoś coś więcej o nim napisze?
|
|
|
Peszkin z debiutanckim golem w Wieczystej wygrali 1-3
|
Fran Velez kończy przygodę z Arisem. Czytając komentarze pod jego wpisem na insta widać, że cieszył się tam ogromnym szacunkiem kibiców. Jest też witany przez fanów... Panathinaikosu, gdzie jest już Carlitos. Oficjalnej info póki co nigdzie nie znalazłem.
|
Wirtuoz środka pola, ostoja drugiej linii i kreator ofensywy Nikola Mitrović dołączył do Ujpestu Budapest.
|
Cytat:
Zaryzykowałbym nawet polemikę, że to nie tak powszechnie uznawany geniusz trenerski Carillo sprawiał, że Wisła grała wtedy pięknie i, co najważniejsze, skutecznie, ale dyskretna praca Mitrovića w środku pola zapewniała nam wówczas tak dobre wyniki. Hi hi hi |
Cytat:
Może znajdzie się tu ktoś starszy albo z lepszą pamięcią, albo ktoś kto oglądał te mecze ostatnio, ale z tego co pamiętam to był to przekozak. Nie chodzi nawet o to żeby wykręcał jakieś super liczby, ale po prostu zapamiętałem go jako gościa, który był za dobry na naszą ligę i był jednym z nielicznych którzy nie odstawali od najlepszych (jak w meczach z BVB czy Brazylią). Technika, drybling, inteligencja boiskowa. Zwyczajnie po ludzku szkoda, że karierę zniszczyła mu kontuzja. |
Citko miał w pewnym momencie realne szanse na grę w UK ...
Pamiętam bramkę prawie z połowy boiska, ale nie pamiętam czy to kadra czy klubowe jakieś rozgrywki. Szkoda gościa, kontuzja zastopowała karierę. Zdaje się, że był też temat ściągnięcia go do nas przez Smudę :-) |
Citko strzelił gola z połowy boiska w meczu z Atletico Madryt w LM. Blackburn dawało wówczas za niego 6 mln funtów bodajże.
|
Cytat:
|
Tak, ale tu już nie był Citko "za 6 mln funtów" tylko Citko "po przejściach". To Kuba dzisiaj ma nogi w lepszym stanie niż tamten Citko. Żalu jakoś nie było, że nie przyszedł .
|
To już trochę prehistoria ;)
W kontekście Wisły to on mi się głównie kojarzy z tą o wiele bardziej współczesną historią: http://www.90minut.pl/news/268/news2...ami-Wisly.html Jak widać talent sportowy nie poszedł tu w parze z biznesowym i w ogóle z rozumem :D |
Donald Guerrier został nowym zawodnikiem Karabachu Agdam
|
Znowu?
10 znaków |
Kasa się zgadza to najważniejsze....na koniec pewnie MLS albo Lechia....
|
Damian Korczyk, swego czasu nasz wielki talent (pamiętam jakie były oburzenia jak miała nam go podebrać Pogoń Szczecin) piłkarzem Wieczystej.
https://kswieczysta.com/news,1426.html |
Mogliby od nas wypożyczać zawodników, skoro nie będziemy mieć rezerw.
|
Cytat:
|
Cytat:
Można się też dogadać z Termalicą jeśli nie awansuje. |
Fran Velez w Panathinakosie
https://transfery.info/aktualnosci/o...aikosie/137750 |
Kurczę, dopiero teraz widać, jakich dobrych piłkarzy nam Kiko z Junco potrafili z tej Hiszpanii posprowadzać. Gdyby nie TS ze swoim zarządzaniem, to naprawdę dobrą ekipę można by na tym budować.
|
Cytat:
|
ogólnie fajnie jakby nowy zarząd jakos wyciągnął do Kiko ręke, po tym jak został niefajnie potraktowany przez poprzedni
a co do powyższych oczywistości , to dla uczciwości , dobrze by było jakby ktoś podsumował którzy piłkarze byli ściągnięci przez Kiko , którzy przez Junco , a którzy przez Kuźbe a już z czystej ciekawskości chętnie bym się dowiedział za co w końcu Junco wyłapał w łeb od chłopaków |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl