![]() |
Cytat:
Dla mnie to nie kibic Wisly, tylko antykibic innych klubow. Zupelnie inna sprawa to cieszenie sie/obojetnosc czy kibicowanie przeciwnym druzynom w nie naszych meczach w europejskich pucharach.Tu juz prywatna sprawa kazdego z nas - ja na pewno nie bede skakal z radosci jak Lech bedzie strzelal w pucharach gole:> A co do tematu ,to ciekawa grupa - zazdrosc mnie nadal zzera ,no ale coz -trzeba sie pogodzic z tym ze pilkarska jesien bedzie nalezala do Lecha. Jestem bardzo ciekaw jak sie zaprezentuja w tych meczach ,bo to bedzie prawdziwy wyznacznik wartosci tej druzyny a na dzis, wydaje mi sie ze potencjal czysto pilkarski to maja oni najwiekszy a czy mam racje, to juz niedlugo zweryfikuje boisko No a uklad meczow wd. mnie z punktu widzenia Poznaniakow nie jest dobry , lepiej by bylo grac z CSKA i Feyenordem u siebie. |
Cytat:
1993/94 - LM - IIr - Lech Poznań - Spartak Moskwa - 1-5, 1-2 2004/05 - PUEFA - Q2 - Tieriek Grozny - Lech Poznań - 1-0, 1-0 |
Cytat:
Wariant optymistyczny zakłada pokonanie u siebie Nancy, porażkę z CSKA, wygraną z Deportivo i punkt z Feyenoordem, wariant pesymistyczny zakłada zdobycie punktu u siebie z Nancy, natomiast wariant realistyczny podpowiada także punkt na wyjeździe z Feyenoordem. Nie łudźmy się, Lech trafił do jednej ze słabszych grup i mimo wszystko pośród tych drużyn jest prawie kopciuszkiem. |
Sądze że stać Lecha na zdobycie 4 punktów w meczach w Poznaniu,na wyjeździe sukcesem będzie wywalczenie choćby punktu.Realnie patrząc ciężko będzie awansować,ale przy dobrym układzie wyników jest spora szansa na zajęcie 3 miejsca w grupie.
|
Moim zdaniem: CSKA i Deportivo nie do ogrania. Nancy i Feyenoord.... Z Nancy przy dobrej formie i szczęsciu 3 pkt. W Rotterdamie max 1pkt!
|
Cytat:
Cytat:
|
No przecież w moich słowach Konradzie, które powyżej zacytowałeś jest esencja tego, jaki wpływ na Wisłę ma mieć dobra gra Lecha, Legii, Polonii - ogólny postęp polskich klubów...
Cytat:
|
Widzę że niektórzy już tak uwielbiają Lecha że może zgodę by z nimi chcieli.
|
Cytat:
Czyli za dwa tygodnie trzymamy kciuki za Piast, ku chwale Wisły, Transferów, i Ojczyzny! |
4fan_player: pijesz do mnie?
Przecież to nie wyssane z dupy twierdzenie, że im mocniejsi rywale tym mocniejsza Wisła... yyy... niektórzy zapominają co kiedyś pisali zdaje się... Konradzie ależ zaskoczę Cię - NIE :) Nie cieszę się z porażek Wisły z Odrą, czy remisami ze słabym Górnikiem... :) Tylko rączki załamuję kiedy nie potrafimy sobie z takimi zespołami poradzić, co świadczy jedynie o tym, że nie mamy czego szukać w Europie z tak małą ławką rezerwowych. Owszem, nie łechczą mnie sukcesy Lecha vel. Amiki na arenie europejskiej jak łechtały sukcesy Wisły Kasperczaka, czy nawet przypadkowe, bądź nieprzypadkowe (zależy jak na to spojrzeć) zwycięstwo z Barceloną, tudzież pogrom na izraelskim Beitarze, ALE na pewno nie powodują w mym sercu smutku i skrzywienia emocjonalnego jak u niektórych... :) A i jeszcze jedno :) Na pewno nie będę rozpaczał (wbrew myśli niektórych) jeśli Lech nie podoła swoim grupowym rywalom. Po 100kroć: SŁABY LECH/LEGIA I INNE ZNACZĄCE COKOLWIEK W POLSKIEJ LIDZE KLUBY = SŁABA WISŁA!! |
Cytat:
Na szczescie kasy na tym jakiejs ogromnej nie ma , do teog przyjdzie im sie potykac systemem 2 meczy w tygodniu , a jak pokazal mecz z Legia - moga miec z tym problem. nie wiem jak z tymi punktami ,no ale ogolnie to chyba zawsze dobrze ja ktos je zdobywa. Tak mi sie wydaje ze to czy wystep Lecha bedzie dla nas dobry czy nie - zalezy tylko od nas. Jak wygramy lige to im dalej 'dzis' dojdzie Lech w uefie, tym dla nas lepiej, a na pewno nam to nie zaszkodzi. Cytat:
|
Cytat:
Wystarczy ze Lech wygra Puchar Uefa i wtedy bedziemy mocniejsi, do kasy budzetowej wpadnie 10 mln euro, beda transfery i w ogole. My glupki jestesmy, po co cisniemy poty by zdobyc majstra skoro wystarczy by Lech wyszedl z grupy i wtedy go zdobedziemy z palcem w dupie. |
Cytat:
|
Pomijajac fakt ze Lech to zgoda pasiastych i osobiscie ich nie lubie to chcialbym przypomniec ze kiedys naprawde malo Wisle zabraklo by byla rozstawiona w 3 rundzie el LM i zamiast rozstawienia trafila na Real M...
|
Mam trzymać kciuki,żeby Cupiał zobaczył,że Lechowi się udało i wyłożył kaskę?
Jakoś nie potrafię siedzieć i być przeciwko Lechowi,żeby w lidze dostał od nas w dupę,żeby za chwilę zasiąść przed tv i być zupełnie z innej strony za Kolejorzem... Wiem,może to niedzisiejsze. Możecie sobie mówić,co chcecie,że punkty,transfery,ale ja jakoś nie potrafię... Co do grupy,to na pewno superłatwa nie jest,ale jak to się mówi zawsze mogło być gorzej. Jak im pójdzie zobaczymy... |
hehe no i temat poszedl w strone - 'komu kibice Wisly beda kibicowac w meczach Lecha':) w sumie prawidlowo bo jedynie Poznaniacy zostali na placu boju.
Jak dla mnie to ten awans to jest juz nie zolte ale czerwone swiatlo dla nas. Moze nazwiecie mnie osoba niespelna rozumu ale jestem przekonany ze Polska to jeden z niewielu krajow, gdzie zrobienie kasy na futbolu, jest w miare proste. Jak ktos sie zapyta, jak zarobic ,pierwsza odpowiedz jest zawsze taka sama - trafic w nisze/produkowac towar taki, gdzie jest niewielka konkurencja. U nas na towar pt LM nie bylo dotad zadnej konkurencji.Ten kto pierwszy tam zawita , i pieniadze zarobione z tego przeznaczy na dalszy rozwoj - zostanie monopolista na rynku. W Anglii, Niemczech,Wloszech czy Hiszpanii mozna wyjebac setki milionow euro a i tak pewnosci ze sie tam dostaniesz nie ma, bo konkurencja w w tych krajach jest niesamowita. U nas wystarczy ambitny plan - skosic krajowa konkurencje, ktora jest smiechem na sali i rok rocznie sie wzmacniac, gdzie wystarczy do tego niewielki procent sumy wykladanej przez kluby z najwiekszych lig. Pierwszy,drugi rok - byc moze tylko uefa, ale trzeci , czwarty, max piaty - z rozstawieniem - LM Nie chce zeby te prawie 10 lat naszych staran poszlo na marne a kase rozbil ktos inny - w tym wypadku Lech ,ktory zdaje sie ma plan podobny do naszego z lat 98-2002 , tyle ze jest madrzejszy ,chocby o nasze doswiadczenia. |
Cytat:
Lech i Legia zwietrzyły szansę łatwiejszego awansu do Ligi Mistrzów od przyszłego sezonu i już teraz (w przerwie letniej) wydały największe chyba od lat pieniądze na transfery. W naszych realiach na awansie do Ligi Mistrzów można zarobić od kilku do kilkunastu milionów euro w czasie jednego sezonu w zależności od tego czy się będzie totalnym outsiderem czy zespołem walczącym o drugie czy trzecie miejsce (a może pierwsze :) ) w grupie. Nie mam tutaj na myśli tylko pieniądzy wypłacanych z kasy UEFA ale też od sponsorów (po takim sukcesie jak awans do LM będą oni walić drzwiami i oknami na koszulki czy bandy reklamowe wokół boiska) oraz ze sprzedaży najlepszych piłkarzy (ile byłby wart taki Brożek gdyby strzelił w LM tyle goli co w tej edycji PUEFA?). Przy założeniu, że ciężko będzie utrzymać najlepszych piłkarzy ale w zamian będzie się otrzymywało spore za nich pieniądze można byłoby rocznie wydawać powiedzmy 2-3 miliony euro na wzmocnienia a zgarniać z 10 mln (częsciowo ze sprzedaży czołowego piłkarza, którego raczej nie będzie łatwo zatrzymać), grać regularnie w LM i utrzymywać potencjał kadrowy na wysokim poziomie. Popatrzmy na Rosenborg. Ten klub przez wiele sezonów rokrocznie grał w Champions League chociaż nie posiadał specjalnie dużego budżetu i w ten sposób zdominował całkowicie swoją ligę. Ta dominacja po krótkim kryzysie w jednym sezonie jakiś czas temu trwa do dziś. My też możemy w ten sam sposób zdominować Ekstraklasę bo mimo całej ułomności naszego futbolu klubowego dostęp do piłkarskiego raju jest teraz na wyciągnięcie ręki. Tylko czy będziemy na tyle mądrzy by ją wyciągnąć? |
Cytat:
|
Cytat:
Biznes piłkarski to nie jest biznes "po polskiemu", tutaj nie można liczyć na to, że rok w rok, to co wydane przynajmniej się zwróci lub będzie z małą stratą. Tutaj trzeba myśleć w ten sposób, że jeśli wyłożę 20 milionów euro na transfery w roku 2009, to zdominuję polską ligę, uda mi się parę razy wejść do LM i np. w 2012 wyjdę na prostą. Na Cyprze tak zrobiono dobrych parę lat temu i teraz mają drużynę w LM (która już zdobyła 4 punkty), nie mówiąc o niezłej postawie Apoelu i Omonii - kraj ogórków! Minimalny!! Co Wisła trzepała ich swego czasu z zamkniętymi oczami... |
Za chwilę mecz Lecha z Nancy. Liczę na zdobycie pkt. do rankingu, ale to się jeszcze okaże. Zobaczymy co dzisiaj pokażą poznańskie gwiazdki.
|
Cytat:
Ja juz mam przygotowany szalik Nancy tez licze na punkty i na poznanskie gwiazdki mam nadzieje ze dadza sobie strzelic z 5 bramek.... |
no i 1:0 dla Lecha
|
Eeeh jak sie teraz podniecaja oprawą Lecha a jak my prezentowaliśmy God save the Queen to reklamy puszczali...
Wracając do wyniku.. liczę na 0-3 :)) |
Farciarze... A żaby wożą ich jak chcą.
Hehehe 1:1 |
Yeeeeeeah :hura:
Lalalalala hey Nancy gool! Cytat:
|
No i murzyni rozklepali obrone Amici. :)
|
już nie wożą a Wy Panowie i Panie pomyślcie że lech gra dla polskiej pilki, trzeba życzyć im powodzenia bo punkty które zdobędą bądź nie mogą się przydać Wisle
|
Cytat:
|
Nie moge patrzec na to co Lech wyprawia w obronie. Panik poprostu.
Liczylem, ze po klopotach z Austria jednak cos poprawia. |
Nancy wjezdza w obrone Lecha jakby tam grali jacys chlopcy z lapanki i nie widzieli o co chodzi :D
|
Cytat:
Lech jest klubem tak promowanym z kazdej strony ze nawet naszym sie w glowach przewraca i nie wiedza kto przyjaciel jest a kto wrog... |
ja tam nie wiem, jak to jest z tymi punktami, które by Lech ewentualnie zdobył, gdyby coś ugrał, w sumie wisi mi to.
Ale jak gra polska drużyna z w jakichś tam rozgrywkach to im kibicuję, szczególnie w meczu z francuzikami , , bo za nimi nie przepadam za całokształt. A że to Lech, zgoda Craxy, na ich stronach nieraz głupoty na nas piszą? To ma znaczenie w naszym grajdole. Na zewnątrz to mniej ważne (dla mnie). Są inne stronki innych klubów, gdzie plują na nas bardziej. Ci to jeszcze jakiś poziom trzymają. |
:shock:
Co to miało być... |
no nie co za głupi bramkarz ;/ Ale ten stilic ma farty w tych stalych fragmentach ...
|
Cytat:
|
Czy im sie kiedys ten fart wyczerpie? ;]
|
ten bramkarz powinien kariere zakonczyc po tym meczu. jeszcze pol biedy jakby go lobnął, choc to i tak blad jak cholera, ale czemu tego :
1) nie wypiąstkował 2) nie przeniosl nad poprzeczką 3) zwyczajnie wczesniej nie wypuscil do przodu jeszcze sie patrzyl gdzie jest slupek wiec ja tego wogole nie rozumiem. |
Chyba im się nie wyczerpie jednak...
Wożą się na farcie pyrusy. Ehh.... |
Cytat:
|
niech przegrywja wszyscy, po coś jednak jest ranking Uefa klubów i kiedyś te punkty sie przydadzą
A za lechem nie jestem!!! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl