![]() |
Cytat:
nic dodać, nic ująć. Na razie nie ma żadnej Barcelony, nie ma Ekstraklasy, nie ma poza Beitarem niczego. I na tymj się skupic. |
Cytat:
|
Cytat:
powiem tyle...złej baletnicy... strasznie mnie denerwuje tego typu gadanie... to samo jak nasza Reprezentacja narzekała w Krakowie na murawe (technicy wielcy:-P ) a Amerykanie ani słowem o murawie się nie wypowiedzieli... na ManUtd murawa jest fatalna a jakoś Cristiano wozi wszystkich i nie narzeka :P :D |
LUU: napisał: możecie skończyć już z argumentem że ten cały Beitar jest bogatszy, bo jak oglądałem mecz to ani zawodników nie rozpoznawałem, stadion nie wydawał mi się żeby był jakiś super nowoczesny... nawet koszulek nie mieli jakiś wypasionych :P więc w czym on jest bogatszy ?
Dla mnie to ten mecz przegrała Wisła a nie wygrał Beitar, bo remis powinien być tylko jak zawodzą najważniejsze ogniwa a nie ma ławki, żeby ich zastąpić no to cóż wymagać. Coś czuje że u nas będzie remis 1-1 Z faktami się nie dyskutuje, ja nie gloryfikuję rywala tylko go szanuję i doceniam ,a to jest różnica. Co do piłkarzy i pieniędzy to taka jest prawda,a udając że jej nie ma nic nie zmienisz. Gramy co gramy i żadne żale kibiców tego nie zmienią. Nie jestem znawcą izraelskiej piłki klubowej ale o Boatengu i paru innych słyszałem.Beitar miał tyle samo okazji co Wisełka i niestety lepszych rezerwowych(takie są fakty) Mój komentarz dotyczył niezdrowego podniecania się meczem z FCB ,do którego droga bardziej niż daleka.Ignorancja i fanatyzm nie zwalnia od myślenia. P |
Ja uwazam, ze temat ewentualnej Barcy trzeba odlozyc na potem. Po wygranym dwumeczu dla Wisly, bedzie wystarczajaco duzo czasu na kwestie zwiazane ze stadionem, szansami itd.
Co do Beitaru to uwazam, ze szansa istnieje. Nie ma co na zalamywanie sie 3-4 dni przed meczem. Wisla gra u siebie a u siebie zawsze jest grozna. Dostal PAO 3:1, czemu ma nie dostac Beitar. Kluczowa rola bedzie szybkie strzelenie gola na 1:0. Calym sercem wierze ze sie uda!! PS pytanko do znajacych klimat... spodziewacie sie kompletu? jakie wogole ceny biletow? Jakie zainteresowanie? |
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?news_id=4235
zainteresowanie takie sobie, a czy bedzie komplet to sie okaze na meczu |
Ceny są zdecydowanie za wysokie, to w końcu 2 runda. Jak graliśmy z Anderlechtem w 3 to bilety na C były po 75 a teraz są na B po 70 w meczu 2 rundy i to z Beitarem. Ale prawda jest taka, że musimy zrobić piekło na mecz na pewno pofatygują się karnetowicze bo oni mają 15 zł upustu. Myślę, że będzie dobrze i na boisku i na trybunach. Narzekania na murawę są głupie bo murawa na R22 na pewno nie jest w lepszym stanie niż ta w Jerozolimie.
|
Wd mnie ceny nie sa takie zle - szczegolnie dla karnetowcow
Przeciwnik jest na prawde solidny, porownywalny z klubami ze Szwecji, Danii, czy Szwajcarii, po fakcie okazalo sie tez ze powinien byc to mecz zajebiscie wyrownany i emocjonujacy - a dla jednej druzyny, ostatni w pucharach w tym roku + przeciwnik z kontrowesyjnego kraju -Wszystko to mowi ze trzeba na nim byc. A zeby samego oftopa nie bylo ,to jakie sa wasze koncepcje partnera dla Clebera? Bo niby opcje sa az 4 - Diaz, Singlar, Baszczu, Kowalski. Tak na logike to pierwszy odpada , Baszcza jednak wolalbym widziec tam gdzie zwykle.Zostaje Slowak i Kowalski. Z lewa pomoca chyba bedzie jasne - Boguski powinien tam grac a na prawej Lobodzinski. |
Wiem że nie każdego stać na bilet , i zawsze ktoś będzie narzekał. Uważam że cena biletów na środę jest realistyczna. Stawka meczu jest bardzo wysoka dla obu drużyn, sportowo dla nas niekorzystna, ale mamy swój stadion i kibiców i trzeba się sprężyć i pomóc najlepiej jak potrafimy. Nawet gdyby bilety były po 10zł to znalazłyby się osoby mówiące :a czemu nie za darmo? Klub działa na zasadach rynkowych i też musi coś zarabiać, takie są realia. Uważam że na R22 i tak będzie komplet.
|
Ja wolałbym jednak widzieć Boguskiego na prawej, bo lepiej sobie tam radzi, Łobo jest bardziej doświadczony i to raczej on zagra na lewej flance. Z resztą Boguski z prawej strony na prawdę jest groźny, po co psuć dobrze działający mechanizm. Bardziej obawiam się o stopera. Myślę, że na środku zagra Singlar, jeśli by miał kłopoty to najwyżej w czasie meczu zamieni się pozycją z Baszczyńskim.
|
Co do taktyki to myslicie, ze bedzie klasyk 442 czy nadal to 451? Bo ja uwazam, ze wszystko przemawia za tym 442. po 1 jest to system dla ekipy grajacej atakiem pozycyjnym, po 2 Wisla musi!! strzelic chocby jednego gola, wiec jakos ciezko mi dojrzec sytuacje gdy znow sam P. Brozek bedzie szukal pilek. On musi miec wsparcie w postaci np Niedzielana. Po 3 sytuacja kadrowa (kontuzje, kartki) zmusza nas nie jako by zespol przestawic na nieco ofensywny. Z 3 Sobol, Mauro, Tomas ktos powinien usiasc na lawce ( uwazam ze tez w miare mozliwosci musi sie ladnie nam prezentowac rezerwa! wielce prawdopodobne ze bedzie dogrywka!), wtedy ktos z dwojki Niedzielan, Dawidowski idzie do napadu.
Co do biletow, jesli 60-70 zl idzie na Beitar to ile pojdzie na ewentualny mecz z Barca?? w co wierze, ze zagramy!! |
Niedzielan-Brożek,
Boguski-Jirsak-Sobol-Łobo Brożek-Cleber-Baszczu-Singlar Pawełek. Nie widzę innego wyjścia. Z tym że nie wiem, który z nominalnych prawych pomocników lepiej by się sprawdził na lewym skrzydle... |
Zamiast Niedzielana proponowałbym Małeckiego. Ten przynajmniej szybko biega. A Niedzielan wejdzie na podmeczonych obrońców w 60 minucie.
Ale ustawienie nie jest złe (nie ma Cantoro) bo i mały wybór:) |
Cytat:
EDIT: Na lewej pomocy mógłby zagrać Diaz bądź Niedzielan. W 2 wypadku musielibyśmy zagrać z 1 napastnikiem i Cantoro w pomocy... Skorża będzie musiał wybrać mniejsze zło. Trudna decyzja przed Nim. Skład, który podał dj_ibutti wydaje się być optymalny, tylko nie wiadomo czy Boguski poradzi sobie na lewej flance. Drugą zagadką jest forma Łobo. Nie sądzę, żeby wytrzymał pełne 90 min. Jednym słowem nasz trener ma duuży ból głowy. |
Cytat:
Ja mysle tak: Skorza wie ze grajac u siebie,to zupelnie inne podejscie ,inna mentalnosc.Teraz to my jestesmy tymi ktorzy "ida na wojne".Gramy u siebie,presja kibicow itd...(juz nie mowie o sprawach dalszych transferow )W Jerozolimie nasi zagrali jednak zbyt bojazliwie,de facto kiedy to zebrali sie w sobie i nacisneli Beitar ,ten zwyczjanie gubil sie jak obrona Odry Wodzisław ,i wtedy to my bylsmy panami boiska.Natomiast wystarczylo sie cofnac,i to byla dla nich woda na młyn. Skorza musi zaryzykowac , dac 2 napastnikow i kosztem tego Mauro na ławke...... Z Cleberem mysle za zagra chyba jednak Baszczu,choc to pewnie do konca bedzie niewiadoma..Singlar na prawą.. Do ataku natomiast dawac Malego,niech pokaze ile jest wart,chłopak ma potencjał ,potrafi szarpnac,a tak trzeba grac bo obrona Beitru wolna i niemarawa,z Legia w SuperPucharze zagral ok,na ta chwile jest napewno lepszy niz Wtorek. Z drugiej strony jakie to "skaranie Boskie" ze dostajemy kontuzjii tam gdzie ze zmiennikami jest najgorzej,ale chytry traci 2 razy mówia,chcialbym zobaczyc miny panow ktorzy blokowali transfer ktoregokolwiek srodkowego obrnocy , w nadzieji ze Glowa "da rady ".Jak widac nie dał,i zrobilo sie mało wesoło... |
Jakie wyniki premiują Wisłe do 3 rundy ?
|
Dwa moje zastrzezenia do Skorzy...
1) Wystawianie Niedzielana na skrzydle. Robi mu w ten sposob krzywde, bo to nominalny napastnik i w ten sposob marnuje jego potencjal, ktory moglby dac druzynie. Sparing z Wisla P., mecz z Legia i inne spotkania pokazaly, ze na skrzydle "Wtorek" jest bezproduktywny. Natomiast wystarczylo 15 min z Beitarem gry w ataku i stworzyl sobie dzieki swojej szybkosci sytuacje 1na1. Mam nadzieje, ze Skorza nie ma problemu ze wzrokiem. 2) Wystawianie Cantoro. Sklad jaki podal DjIbutti jest chyba najlepszy, ale niestety nie chce mi sie wierzyc aby pan Maciej posadzil swojego ulubienca na lawce. A powinien, bo ten nie jest w dobrej formie. Oczywiscie Jirsak od poczatku, moze z Beitarem nie zagral wielkiego meczu, ale nikt nie umie tak wykonywac stalych fragmentow gry jak on. Soczyste, moce dosrodkowania z roznych i wolnych. |
Mozna jeszcze zagrac tak
Brożek Niedzialan Boguski Sobolewski Jirsak Łobodziński Cantoro Baszczyński Cleber Piotr Bożek Pawełek Czyli 3-1-4-2 lub 3-5-2 jak kto woli . Cantoro grałby bezpośrednio przed Głowackim |
Cytat:
Wygrana większą różnicą niż jednej bramki: Wisła awansuje Remis, porażka: Wisła odpada. |
Wie ktoś może gdzie można jeszcze zobaczyć to losowanie? A szczegolnie chodzi mi o fragment, gdy losowana jest Wisła
|
Cytat:
tez bym prosil. najlepiej jakies video do sciagniecia z np. wyslijto.pl (byle nie rapid) |
Boguski ma na tyle lepiej, że grał na lewej pomocy w Bełchatowie.
|
Ja perforowałbym dokładnie takie samo ustawienie i personalia jak dj_ibutti. Jednak obawiam się trochę o ten środek obrony, napastnik Beiataru Abreu gra naprawdę dobrzę głową i przydałby się tam wysoki obrońca. Baszczyński i Singlar do takich nie należą, właśnie dlatego Skorża próbwał w moim odczuciu dobrze grającego glową Diaza na środku. Uważam, że postawienie na Diaza jest zbyt ryzkownym wariantem gdyż Junior gra mało odpowiedzialnie i mogłby załatić Beitarowi awans. Z tym środkiem obrony to normalnie koszmar teraz jest.
|
A ja wlasni wrocilem z meczu Barcelony z Chivas..Bylo bodajze 4:1/ Moge sie mylic ale klucze mi zginely do samochodu/dpmu i mialem wieksza ganianke po stadionie. A na goracO;
1.WISLA a Braca to jakas przepasc. 2. Oni graja....Wisla kopie..... 3.Chce zeby przeszli Zydow-mamy UEFA. 4. Nie wiem jak i gdzie i co...ale: nie mamy szans. Jasne?!?!?!?!?!??! Przjdziemy Zydow---bedziemy gdybać....Ale vchyba nie o szansach na BArce:----(((((((( |
czy w przypadku awansu z Beitarem, będziecie organizowali jakis bus-specjal do barcelony?
|
Cytat:
|
Panowie i Panie proponuje się skupić na środowym meczu a wszelkie przemyślenia na temat ewentalnego co potem zostawić na później.Potraktujcie to poważnie
|
Cytat:
http://sport.onet.pl/0,0,3757199,1,relacje.html |
Na pewno ciekawym rozwiązaniem byłaby gra systemem 3-5-2. Zespół byłby bardziej ofensywny a po strzeleniu gola możnaby przejść na 4-4-2, choć nie byłoby to obowiązkowe. Proponuję:
Pawełek-Piotr Brożek, Cleber, Baszczyński- Łobodziński, Cantoro, Sbolewski, Boguski - Jirsak- Niedzielan, Paweł Brożek |
Beitar nie przyjedzie do Krakowa tylko się bronić - obronę mają katastrofalną, więc dla nich postawienie na obronę stanowi ryzyko zbyt duże....
Beitar świetnie wyprowadza kontry, co oznacza, że nie można pozwolić sobie na takie prezenty jak Cleber i Cantoro w pierwszym meczu..... Beitar na wyjeździe nie wygrał meczu o stawkę od marca 2008r. i sądzę, że teraz też nie wygra.... Nie można postawić na minimalizm typu 1:0 wystarczy. Widać to było na początku II połowy - nic z tego nie wyszło..... Cleber w obronie wg mnie był pewniejszy, gdy musiał grać z Kokoszką niż z Głowackim, więc może tym razem on będzie dowodził obroną, a nie liczył na Głowę...... Kapitanem na boisku może być tylko Sobol - tylko on może wprowadzić żelazną dyscyplinę na boisku. Co do gry Cantoro - nie wiem, czy nie lepszy byłby ktokolwiek inny na jego miejscu - przypomnę tylko, że kiedy graliśmy z Parmą, Schalke i Lazio - defensywnym pomocnikiem był Paweł Strąk - wówczas facet bez wielkiego doświadczenia ligowego. I dał radę. Natomiast co do Cantoro - przypominam sobie jeden mecz, w którym bodajże Martin Palermo nie wykorzystał 3 rzutów karnych w jednym meczu. Trener reprezentacji tłumaczył kolejne typowania Palermo do wykonywania rzutu karnego w ten sposób: 1 w poprzednim meczu strzelił 2 gole, więc jest naturalnym kandydatem do strzelania- nie trafił - no cóż 5 minuta, może się zdarzyć; 2- ma szansę na rahabilitację - nie trafił 3 - już nic gorszego nie może się zdarzyć niż przestrzelenie 2 karnych - nie trafił - a jednak może. Cantoro: 1 - zawalił bramkę na 1:2 w meczu o superpuchar z Legią..... 2 - zawalił bramkę na 1:2 w meczu z Beitarem..... 3 - ....... aż strach myśleć co się może zdarzyć, ale ja chyba zrezygnowałbym z Cantoro, najpóźniej po 45 minutach meczu rewanżowego...... A teraz ku pokrzepieniu serc: w sezonie 1978/79 w I rundzie PEMK Wisła przegrała 1 mecz z FC Brugge 1:2 na wyjeździe. Rewanż wygrali 3:1 (był to 10 mecz Wisły w eurpoejskich pucharach). Po 30 latach gramy rewanż z Beitarm i jest to nasz 80-ty mecz w eurpoejskich pucharach. Czyli prognoza na zwycięstwo..... tylko nie chciałbym przeżywać takiego horroru jak wówczas: Wisła Kraków- Club Brugge KV 3-1(1-0) (Wisła) Kraków] 1978-09-27 (00:00) Martti Hirviniemi (Finland) 35.000 1-0 Kazimierz Kmiecik (26), 1-1 Jan Ceulemans (50), 2-1 Leszek Lipka (82), 3-1 Janusz Krupiński (89) WISŁA:Stanisław Gonet, Marek Motyka (78 Jan Jałocha), Krzysztof Budka, Henryk Maculewicz, Zbigniew Płaszewski, Henryk Szymanowski, Zdzisław Kapka, Leszek Lipka, Andrzej Iwan (46 Janusz Krupiński), Kazimierz Kmiecik, Michał Wróbel. Tr: Orest Lenczyk cautions: Krzysztof Budka- |
Cytat:
|
Cytat:
i jak tu wprowadzić możliwość picia alkoholu na naszych stadionach :) |
3-5-2 odpada. Środkowy obrońca wtedy wogule sobie nie radzi, chyba że byśmy mieli na lewej obronie Abidala lub Ashleya Col'e i na prawej Daniego Alvesa, który mógłby wspomagać Clebera. Wtedy Cleber (przy tym ustawieniu) musiał by biegać 3 razy więcej, a jak biegnie dwóch napastników to nie da rady ich upilnować.
|
Nie wiem jak zostanie zestawiona linia obrony ale, na Teutatesa, nie moze tam byc Diaza! To co zobaczylem w meczu o superpuchar to byla katastrofa. Nawet jesli wzorowo pracowal od tego czasu to forma jeszcze jest daleko za pierwszym skladem.
W pomocy wchodzi w gre tylko takie ustawienie: Boguski-Sobolewski-Jirsak-Lobodzinski (na zmiane Malecki) Atak: Brozek-Niedzielan Fajnie byloby szybko strzelic bramke, potem umocnic srodek pola i spokojnie jeszcze raz zapuntkowac :) |
Na rewanż chyba widziałbym ustawienie:
Łobo na lewym skrzydle, by mógł shodzić do środka i zagęszczać środek boiska, bo jest strasznie schematyczny i zawsze schodzi na prawą nogę. Boguski na prawej pomocy. Na pierwszą połowę jeden Brożek w ataku. Na ofens. pom. Jirsak. Defensywny Sobol i Cantoro. W drugiej połowie gdyby było 0 - 0 to Niedzielan powinien wejść, zejść Cantoro i przejść na 4 - 4 - 2. |
Czy przewidziane są ekstrapremie dla drużyny za przejście Beitaru ? Może warto w ten sposób dodatkowo zmobilizować zawodnikow i dać jasny sygnał że "grupie trzymającej władzę" w Wiśle zależy na dalszej grze w pucharach europejskich a czemu przeczy skandaliczna polityka kadrowa ? Po ewentualnym wyrzuceniu Żydów z pucharów pieniędzy będzie w bród bo gra z Barceloną to taka LM w pigułce a jeszcze zostaje przecież możliwość walki o fazę grupową pucharu UEFA.
|
Cytat:
Cytat:
|
Ciekawe czy te problemy Beitaru będą miały jakiś wpływ na ich formę? Dobrze im tak, oni naszych piłkarzy męczyli, nie dawali piłek, gubili drogę do centrum miasta. Liczę, że jutro będą mieli nie mniejsze problemy, może szofer się zgubi i zamiast na Wisłę pojedzie pod kombinat w Nowej Hucie. Ich problemy z samolotem potwierdzają, że sprawiedliwość jest na świecie.
|
Taak, a pomyślcie co by się stało jakby wogule nie przylecieli. Chyba byłby walkower?
|
wątpie, zapewne uznaliby, że powinniśmy im wysłać nasz rządowy samolot i jest to przejaw antysemityzmu Polaków. UEFA dałaby walkower nam i zawiesiliby nas na 5 lat w pucharach. :)) A tak na poważnie to potwierdza sie że kto dołki pod kimś kopie ten sam w nie wpada. Robili wszystko żeby utrudnić nam życie to sie zemściło. Dzisiaj sie nie wyspali, tej nocy też sie nie wyśpią bo wylatują rano. Dobrze by było jak z wtorku na środe też by sie nie wyspali... :> WYGRAMY WYGRAMY WYGRAMY!!!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl