![]() |
Cytat:
Polecam;) https://www.youtube.com/watch?v=M7FIvfx5J10 |
Brylant17,
http://www.filmweb.pl/person/Jean+Claude+Van+Damme-317 Tu masz całą filmową biografię Van Damme, z tych jeszcze zjadliwych, które ja pamiętam z dzieciństwa to na pewno: Uniwersalny Żołnierz oraz Nagła Śmierć. |
Brylant17,
http://www.filmweb.pl/person/Jean+Claude+Van+Damme-317 Tu masz całą filmową biografię Van Damme, z tych jeszcze zjadliwych, które ja pamiętam z dzieciństwa to na pewno: Uniwersalny Żołnierz oraz Nagła Śmierć. Jeśli polubiłeś tego aktora;) to możesz ze spokojem oglądać wszystko ocenione powyżej 6, na pewno nie będziesz miał odruchów wymiotnych :) |
Przełęcz ocalonych
Sully Boss Akurat je obejrzałem przez weekend szczerze polecam Przełęcz Ocalonych |
Przelecz ocalonych. Rewelacyjna, prawdziwa historia. Rewelacyjnie pokazane sceny walk z Okinawy. Reszta srednia - ckliwa muzyka, slabo aktorsko, zabraklo moim zdaniem "tego czegos". Dla mnie za kolorowo. W ostatrcznym rozrachunku 7/10 czyli dobry ale tylko dzieki scenom bitewnym.
Sully. Ciekawie ujete wydarzenie, o ktorym, zdawaloby sie, nie da sie zrobic ciekawego filmu fabularnego. A jednak. 6/10 czyli niezly. Boss. Super temat. Aktorsko spoko. Dobrze sie oglada ale to glownie zasluga samej historii opisanej w filmie. 6/10 |
Jeśli ktoś nie lubi musicali, a kino to dla niego czysta rozrywka polegająca na odprężeniu i chwilach relaksu przy nie wymagającej historii to polecam La La Land. Film mnie kupił od samych początkowych scen, mimo, że historia infantylna, główni bohaterowie nie posiadają za grosz talentu wokalnego, to cała oprawa audiowizualna (kapitalna bajkowa muzyka), scenografia i zdjęcia rekompensują wszystkie inne wady.
Tak jak napisałem jeżeli ktoś nie lubi musicali (nie miał z nimi styczności) to La La Land powinno mu się spodobać. Do tej pory nie wiem jak można dać za 14 nominacji (w tym za scenariusz!) no ale to jest film adresowany do Hollywood i o Hollywood. Za to wytrawnym kinomaniakom polecam z całą mocą: Nocturnal Animals - cud miód i orzeszki :) |
Jako forumowy krytyk filmowy, z ktorego maja beke na SB, pozwole sobie wystawic oceny tym filmom:D
La la land . Niby tylko musical, niby prosta historia, niby Gosling to nie Farinelli z osmiooktawowa skala glosu a Stone to nie Violetta Villas. Oglada sie bardzo dobrze, muzyka super. Taki film dla niepoprawnych marzycieli ale nie do konca. 8/10 Nocturnal Animals. Jak kolega wyzej. Wyzsze progi. Trzeba sie dobrze skupic zeby wylapac wszytkie detale. Film raczej nie na jeden raz. Genialnie wpleciony watek kryminalny w cala fabule. Shannon, Adams, Gylenhaal najwyzszy poziom. 8/10 Z nowszych, ktore widzialem i moge polecic: polski "Jestem morderca" i "Arrival" Villeneuve'a. |
Potwierdzam, "Nocturnal Animals" kapitalne. Miałem przyjemność widzieć obraz w kinie i ujął mnie już od pierwszej sceny. Rzadko zdarza mi się rozmyślać nad filmem kilka dni po seansie.
Zgadzam się też co do "Jestem mordercą" i "Arrival". Ten pierwszy bardzo dobry, drugi natomiast sprawił, że o nowego Blade Runnera jestem spokojny. :) Villeneuve ma kapitalną serię udanych produkcji. Wczoraj z kolei widziałem "Paterson". Polecam, ale z zastrzeżeniem, że nie jest to film dla wszystkich i niektórych po prostu wynudzi, ja jednak wyszedłem z kina w pełni usatysfakcjonowany. |
Jim Jarmusch to nie moja bajka nie mój klimat, nie ruszam tego typu kina, pozostawiam go większym napaleńcom ode mnie;).
Wieśniak Tobie podobało się La La Land:)? Moja kobita wyszła wynudzona, a ja natomiast rozpromieniony:) w głowie nucąc co chwila motyw przewodni. Nocturnal Animals - nie muszę nic dodawać, krótko, zwięźle i trafnie to przedstawiłeś, szkoda tylko, że Amy Adams nie dostała nominacji (niestety nie skrytykowała chyba Trumpa), liczę po cichu na Oskara dla Shannona. |
Ja Jarmuscha bardzo lubie. Widzialem wiekszosc jego filmow. Taki styl - dlugie sceny, dialogi, minimalizm. "Patersona" akurat jeszcze nie widzialem.
Co do Blade runnera. O to, ze bedzie to udany film raczej nie ma co sie martwic. Fajnie, ze to nie bedzie odgrzewanie kotleta w postaci remaku, tylko tak jakby kontynuacja dziela Scotta. Nie ukrywam, ze oprocz Dunkierki Nolana jest to film, na ktory najbardziej czekam w tym roku. Moze jeszcze na nowego Obcego ale to juz bardziej sentymentalnie. PS. Zapomnialem jeszcze o Trainspotting 2. Do kina sie przejde ale czuje w kosciach, ze to juz nie bedzie "to samo" co pierwsza czesc. |
Z nowości dodałbym jeszcze:
"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - pomijając świetne przełożenie tytułu na polski pokroju Szklanej Pułapki ;) mega doby i dający wiele do myślenia temat, zrealizowany w fajnej formie. Żeby nie spoilerować, bo każdy element fabuły jest istotny dla całości, w olbrzymim skrócie - o zakłamaniu jakie panuje w związkach. Plus ciekawy pomysł na "sprawdzenie" drugiej połówki ;) The Accountant - dobra, solidna sensacja/kryminał, gdzie drewniany Affleck pasuje idealnie. Odnośnie omawianych powyżej: Hacksaw - mistrzostwo jeśli chodzi o zdjęcia, historia też bardzo ciekawa, ale dla mnie odrobinę przesadzony. Chociaż nie - to w końcu Gibson. Nocturnal - mistrzostwo, tak jak wspominaliście Adams bardzo bardzo bardzo dobrze, Jake też w formie. I też tak jak mówicie, do obejrzenia jeszcze kilka razy, żeby wyłapać wszystkie analogie. La la la - musicale też jakoś nigdy specjalnie mi nie leżały. Grease sentymentalnie, Nędznicy ze względu na Russela i tyle. Natomiast ten film po prostu czaruje, jednym tchem się ogląda, nie musząc specjalnie myśleć, muzyka genialna i nawet Gosling i Stone, którzy zawsze mnie irytują, byli jacyś tacy sympatyczni :) Ale nawet sama nominacja za najlepszy scenariusz - no nie :) Jako, że ostatnio miałem trochę czasu nadrobić starsze tematy, kilka tytułów: Suburra - bardzo dobry kryminał, osadzony we Włoskich klimatach polityki, mafii i odrobinkę kościoła. Ciekawie zapętlona historia, plus parę wyrazistych postaci. Jak ktoś lubi takie klimaty, to must see. 8/10 The Hunt - historia o facecie niesłusznie posądzonym o pedofilie. O tym, jak łatwo komuś zniszczyć życie. I nawet niemiecki aż tak strasznie nie razi. 7/10 El Cuerpo - bardzo dobry thriller, z zagmatwana fabuła i nieoczekiwanym zakończeniem Nic więcej zdradzić nie mogę, żeby nie spoilerować. 8/10 Special Correspondents - w reżyserii Ricky`ego Gervaisa. Kto zna i lubi, temu na pewno się spodoba. Pełen ironi, brytolskiego humoru, ale w gruncie rzeczy to nie komedia. 7/10 La cara oculta - też ciekawie przedstawiony temat związków, z dobrym pomysłem. Od razu uprzedzam - to nie horror ;) 7/10 No i na koniec - udało mi się w końcu obejrzeć Smoleńsk :) mistrzostwo :) |
Ja polecam filmy:
Zapowiedź - z Nicolasem Cage'em. Powiem tak, film zaczyna się zajebiście, do połowy jest mega, później jest gorzej ale też kwestia tego, że nie każdemu może się podobać pomysł na rozwinięcie początkowego wątku. Mimo wszystko jeśli za dużo nie będziecie grymasić i zaakceptujecie pomysł reżysera na "rozwiązanie zagadki" to film jest super. A nawet jeśli końcówka się nie spodoba to dla samego klimatu z początku warto film obejrzeć. Mów mi Vincent - komedia ale i dramat. Na początku lekki, śmieszny film, później staje się trochę poważniejszy i z poważną puentą. Quiz Show, film z 1994 roku. Historia o teleturnieju telewizyjnym i oszustwach jakie miały w nim miejsce. Film jest na faktach i opowiada o teleturnieju amerykańskim z lat 50tych. Nie jest to żaden film akcji itp po prostu ciekawa historia do obejrzenia, pokazująca do czego zdolna jest telewizja. Każdy z tych filmów dla mnie 8/10. |
Nie ma go już w kinie, ale warto zobaczyć obraz amerykańskiej prowincji 'Aż do piekła', czyli ludzi którzy głosowali na Trumpa. Już pierwsza scena i napis na ścianie niejako zapowiada ten film - 3 tours in Iraq but no bailout for people like us - i trzeba brać sprawy w swoje ręce. Brak tutaj poprawności politycznej, stref komfortu, a problemy rozwiązuje się pięściami - scena na stacji benzynowej. Opis na filmweb jest z dupy oczywiście, ten film to coś więcej niż prosta historia napadu na bank, to dość ciekawy obraz tego co starają się zabrać korporacje, banki, rząd. Można powiedzieć, że to kompletne przeciwieństwo vlogu tuby liberałów CaseyNeistat i jego obrazu USA - życia w wielkim mieście gdzie problemy nie istnieją.
Arrival ciekawy, ale zakończenie psuje odbiór tego filmu. Cały film reżyser stara się go kreować na 'trudny', a na koniec cukierkowe zakończenie niczym z romansideł zawsze z happy endem - nie mam na myśli tutaj samego sensu zakończenia, bo to jest oczywiste tylko przedstawienie go - praca kamery, muzyka itp. Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie przypomniało mi Rzeź, choć przekazy tych filmów są trochę inne to oba wybitne. Teatralna gra aktorska, fantastyczne. |
Jaroo1 Zapowiedź bardzo fajny film najbardziej mi się podoba katastrofa samolotu, chyba nie ma lepszej katastrofy lotniczej pokazanej niż w tym filmie.
|
Mechanik: konfrontacja.
Ku przestrodze. Film tak chvjowy, że po godzinie zacząłem szukać Karolaka. |
To kontynuacja tego Mechanika ze Statham'em ?
|
Coś w ten deseń.
|
|
Super film wczoraj oglądałem:D "Powrót do młodości" uśmiałem się jak nigdy
|
między innymi za namową kolegów wyżej obejrzałem Nocturnal oraz Dobrze się kłamie.., obydwa absolutnie rewelacyjne!
szczególnie Zwierzęta nocy, w którym pierwsza scena jak dla mnie jedna z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem w kinie. majstersztyk! |
Jeśli komuś podobała się trylogia zemsty Chan-wooka, to polecam "Ujrzałem diabła". Niby prostsze, więcej akcji, mniej tajemnic i psychologii, ale świetnie trzyma klimat, głównie dzięki wspaniałym ujęciom. No i jest dość brutalny, więc dzieci trzymajcie z daleka. ;)
A gdyby ktoś szukał miłej stronki do pobierania, to prosze: yts .ag |
szukam jakiegoś ciekawego filmu, nic konkretnego - dramat (może być sci-fi) raczej po 2000 r.
coś jak: "Transcendencja", "Koneser", "Pasażerowie", "Incepcja", "Whiplash", "Marsjanin". dobry, niebanalny, ciekawy, NIE wojenny. Macie jakieś propozycje...? Film potrzebny na dzisiaj (przesunięty dzień kobiet) - oczywiście po LM :] |
Cytat:
|
No to prawda, jak na to zerkniesz to będzie ok.
|
Wklejam Ci Kamil listę baardzo subiektywną filmów s-f od 2000r, które mogą być w Twoim zainteresowaniu:
Lobster 2015 Arrival 2016 Midnight Special 2016 Eden Log 2007 Extinction 2015 Ex Machina 2015 Predestination 2014 Snowpiercer 2013 In Time 2011 Cloud Atlas 2012 The Time Machine 2002 Children of Men 2006 The Invasion 2007 (chociaż orginał z lat 70 lepszy) Sunshine 2007 Ender's Game 2013 Outlander 2008 Dante 01 2008 Surrogates 2009 The Book of Eli 2010 Repo Men 2010 Moon 2009 Pandorum 2009 Cargo 2009 The Adjustment Bureau 2011 Oblivion 2013 I Am Number Four 2011 The Divide 2011 Elizjum 2013 Lockout 2012 Super 8 2011 Looper 2012 The Colony 2013 The Last Days on Mars 2013 Chronicle 2012 Limitless 2011 Vanilla Sky 2001 Minority Report 2002 Equilibrium 2002 The Island 2005 V for Vendetta 2005 I Am Legend 2007 Jumper 2008 Polecam zajrzeć do opisu i upewnić się czy film faktycznie jest dla Ciebie. |
o kurcze dzięki... znajdę na pewno na kolejne seanse. Część już oglądałem...
Dawca Pamięci przeszedł. |
Nie mogę znaleźć poszukuję filmu...więc napisze tu.Szukam pewnego filmu widziałem go parę razy,ale zapomniałem tytułu.Pamiętam jedynie,że jedna akcja działa się na statku i jakiś gość z ekipą chciał go skontrolować i zmieniali nazwę co chwilę wiem,że jak raz zmienili to była flaga Holenderska,a nazwy malowali na biało jedna z nich zaczynała się na C... tak mi się wydaje coś ktoś ?
|
|
Kocur Dzięki ! jednak dawno go widziałem :)
|
Do polecenia dwa filmy:
- Baby driver - Wywiad ze słońcem narodu |
Poleci ktoś jakieś dobre kino akcji na dzisiejszy wieczór ? może być w tv jak i normalna propozycja
|
Polsat 20:00 (Mr. & Mrs. Smith)
TV Puls 20:00 (Centurion) TV7 20:00 (The Long Kiss Goodnight) Wszystkie niezłe na wieczór i browar. |
Kolejne ciekawe propozycje filmowe:
- przełęcz ocalonych - Barry Seal król przemytu |
Shot Caller tez spoko.
|
Skusiłem się jednak na Jestem mordercą ostatnio co leciało na c+. Jakubiak świetna rola, nie wiem dlaczego będę go zawsze kojarzył go z Rysiem z 13-ego posterunku chodź widziałem dużo filmów z nim,ale to zawsze skojarzenie z Rysiem :) Ta rola pokazała,że mógłby grać psychopatę :D Haniszewski też daję radę podoba mi się jego głos na gliniarza jak znalazł taki zimny sku...syn z niego.Oczywiście ciekawe też wstawki z Kuleszą chodź jej nie trawię
|
Ktoś był na nowych Piratach z karaibów? Bo może wstyd się przyznać, ale wcześniejsze części lubiłem sobie zapuścić
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl