![]() |
Żadne Gazetowybiórczowskie propagandziny dotyczące kibiców Legii i innych na mnie nie robią wrażenia - to tak żeby sprostować.
Sugeruję się tym, że znów wszędzie czytam/słyszę/widzę naszych "kibiców" którzy szukają problemu, choć go nie ma. Robią roz....... bez większego powodu! Spoxster jak masz czelność mówić do mnie, że się napinam na necie i kłapię jadaczką sprzed monitorka, skoro sam to robisz? :lol: Lekką hipokryzją zajechało... Wszędzie widzicie prowokacje kasków/ochrony tudzież innych źródeł zła, ale zawsze (pseudo)kibic jest niewinny. Owszem, nie zgadzam się z katowaniem kibiców/aresztowaniem ich jeśli są niewinni. Jeśli nie robią nic złego, tylko idą na mecz, żeby wesprzeć swój kraj/klub czy co tam jeszcze to na pewno w łeb od ochroniarza/policjanta nie powinni dostać. Nie wierzę, żeby te 16 osób które aresztowano, nie miało nic na sumieniu w dniu wczorajszym. I żeby utrzeć twe kolejne domysły Spoxster - nie, nie popieram akcji a'la ta z Warszawy czy dworca w Tarnowie z kibicami GKS Katowice... |
Cytat:
|
Nie wiem czy bylo czy nie, ale warto wspomniec :
"Leo powola Janote" http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Le...l?ticaid=16ce7 Oby to sie sprawdzilo. Moze i blyszczy w meczach z ogorkami ale slaby tez nie moze byc :D |
Cytat:
Co do Janoty - faktycznie dobra informacja. Mam nadzieję, że będzie to talent na skalę Błaszczykowskiego... ;) i że się nie zmarnuje... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ale ****AMAC mowi dobrze. Potrafi nawet nasladowac akcentowanie charakterystyczne dla Slaska, KAszub, Podhala, Pomorza czy Wielkopolski.
|
Naturalizujmy - przecież wizjoner Leo stwierdził, że to światowy trend. Więc trzeba jechać z koksem.
Sprawa jest prosta: Bramka - Boruc/Fabian/Kuszczak - tu nikogo nie potrzebujemy Lewa obrona - Jak Descarga się wyleczy, może grać. Niestety Singlar i Diaz spaleni. Środek - Choto, Marcelo, Astiz - jest w kim wybierać Prawa - Arboleda Defensywny Pomocnik - Lewandinho, Dudka... wystarczy Środek pola - może jeszcze Stilić dałby się skusić (nie wiem, czy grał już w dorosłej?) Lewe skrzydło - jest już czysty Słowianin - Roger Prawe skrzydło - Błaszczu i Boguski - wystarczy Atak - obok Brożka dać Chinyamę. Do tego zmienić herb: Orłowi dodać zamiast korony pejcz i kajdanki, a flagę z biało-czerwonej zmienić na tęczową. Zmyjmy z siebie stereotyp homofobów i rasistów. |
Cytat:
|
Skoro Roger może grać w reprezentacji to dlaczego nie Astiz nie rozumiem?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Mogą grac, historia ot przeciez potwierdza!
"Podanie ludowe: "Widok białego orła szybującego na tle zaczerwienionego nieba tak zachwycił ciemnoskórego Rogera i jego ludzi, iż postanowili w tym właśnie miejscu założyć swoją główną siedzibę. Nazwano ją Gnieznem - od orlego gniazda. Natomiast biały orzeł na czerwonym tle stał się godłem nowego państwa - Polski. Inaki i Manuel, po kilku dniach odpoczynku, ruszyli w dalszą drogę. Inaki wrócił na wschód, zaś Manuel poszedł na południe. Jednak Kilka tygodni później Inaki i Manuel powrócili do Rogera i w płatkach kolumbijskiego śniegu ucztowali wiele dni" |
do jasnej Anielki, żadnego Inakiego , Manuela czy kogokolwiek jeszcze. To repra Polski, tam mają Polacy grać, a nie obcokrajowcy z polskim paszportem.
Tak samo Roger won z repry. Nic do gościa nie mam, niektóre jego meczyki naprawdę niezłe. Ale jego plac jest jest w reprze Brazylii , jeśli się przebije. Znam takich dwóch chłopaków , jeden z Kraka, drugi z Gdyni, jeden Mulat, drugi chyba Metys, swego czasu ich mamuśki ulokowały uczucia obok białych Polaków. Chłopaki od małego wychowywani między nami, czy mają podwójne obywatelstwo czy nie - nieważne. I gdyby tacy grali w piłkę , doszli do poziomu repry - murem bym stał za nimi, to są Polacy od dziecka. A takie dawanie paszportu komuś, kto jest za cienki na swój kraj - to posmiewisko i droga na łatwiznę. A to mało naszych przepuszczonych i przeoczonych przez naszych wspaniałych "działaczy"? |
MSZ już informował, że teraz będzie można łatwiej dostać polski paszport. I nie chodzi tu o wnuków polskich zesłańców.
|
A dajcie spokój z Astizem czy Arboledą. Niedługo co miesiąc będziemy pozyskiwać nowiuskiego obywatela który chętnie pokopie w piłke u nas...Nic tylko czekać aż zamienimy sie w druga Francję. Żeby nie było - żaden ze mnie rasista, antysemita czy homofob... po prostu to drwina z instytucji państwa, drwina z innych obywateli, z tych którzy czekają po kilka lat na przyznanie polskiego paszportu choć niekiedy mieszkają juz dlugi czas w Polsce. Takie rozdawanie paszportów na lewo i prawo to zwykła potwarz dla mnie i dla innych. W Europie także zdarzają sie takie przypadki jak przyznanie obywatelstwa np Sennie z Hiszpani, ale ten gra w niej z 10 lat a obywatelsto dostał przed mundialem w Niemczech...Dla mnie to brak szacunku do siebie, wchodzimy na poziom Azerbejdżanu w tej kwestii( jeżeli ktoś nie pamięta to w niedawnym meczu z Polską wystapiło u nich z czterech brazylijczyków którzy otrzymali obywatelstwo w takich okolicznościach jak Roger)...
|
Dziwię się, że moderatorzy zamiast uciąć temat sami wdają się w dyskusję o GŁUPOTACH.
Informacja "z ostatniej chwili"- FIFA po numerze z Rokerem Perejro zaostrzyła przepisy o naturalizacji. Innymie słowy obywatelstwo to sobie oni mogą dostawać, w reprezentacji i tak zagrają najwcześniej dwa lata później, bo tyle trzeba w danym kraju przesiedzieć mając obywatelstwo żeby mieć pozwolenie na grę w reprezentacji. Po raz kolejny niewiedza naszych "dziennikarzy" powoduje zamieszanie. Ja bym te wszystkie media pozamykał, bo lepszy brak informacji niż dezinformacja. |
Hmm...przyznam że słyszałem coś o zaostrzeniu przepisów FIFA w ten temat , ale o tym dwuletnim okresie przejściowym nic nie słyszałem...nie żebym ci nie wierzył oczywiście, ale jakbys jakieś źródełko umieścił.
Ale fakt - dyskusja o niczym... |
ja słyszałem o tym, że aby zagrać w kadrze innego kraju, to trzeba mieszkać w danym państwie minimum 5 lat
|
Przepraszqam, ToTylkoJa ma rację, trzeba nieprzerwanie mieszkać w danym kraju przez 5 lat( po osiągnięciu pełnoletnoości).
Cytat:
Cytat:
http://www.fifa.com/aboutfifa/federa...#yes+wada+code |
Cytat:
|
Cytat:
Tak gdzieś wyczytałem. Ale niestety nie mogę znaleźć gdzie. Nie mówię, że tak jest na 100%, mogę się mylić. Ale właśnie takie coś obiło mi się o uszy |
Dobrze się wyraziłeś, właśnie tak to zrozumiałem, ale się zdziwiłem, bo nigdy o takim wymogu nie słyszałem. Chyba, że to jakaś zupełnie świeża sprawa, żeby zapobiec napływowi obcokrajowców do narodowych reprezentacji. Najlepszym przykładem jest chyba Roger, który mieszka w Polsce chyba dopiero 3 lata.
|
tak, prawo to obowiazuje od niedawna, a Roger sie jeszcze 'zmiescil' w starych przepisach
|
Przepraszam, ale czy nie widzicie mojego posta? Tam jest link do newsa ze strony FIFA. Pięcioletnie "zasiedzenie" przegłosowano w tym roku na kongresie w Sydney. Sprawa nieco umknęła, bo kongres miał miejsce w tuż przed Euro.
|
No to trzeba poszukać jakiś innych dobrych obrońców. Szkoda, że Choto grał u siebie w reprze, bo by się idealnie nadawał, to jeden z najlepszych obrońców naszej ligi. Arboleda też, ale on chyba jeszcze nie mieszka w Polsce 5 lat. Może kiedyś Marcelo:)
|
Cytat:
Uważam, żę jeżeli za 20 lat zawodnik Brown , czy inny Aquafresca z korzeniami Polskimi, wreszcie zdecyduje, że jednak jest Polakiem, to przyjmijmy go z otwartmi rękami, ale jeśli "ten Polak" rodzi się w Rio de Janeiro, a pierwszym jego kontaktem z Polską jest lądowanie w wieku dwudziestu paru lat na lotnisku w Warszawie. Dla mnie jest to obraza Reprezentacji Polski. |
a co z tym Obraniakiem ?
|
to tak wlasciwie odnośnie poziomu dziennikarstwa w Polsce
http://sport.onet.pl/0,1248770,1857164,wiadomosc.html Cytat:
|
To może niech kadra wygląda tak Cebanu-Mynar,inaki astiz, Ckeber, Edson-Radovic, Cantoro Vukovic stilic Micanski Edi
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl