Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

mitmichael 26.06.2011 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1117017)
Rozumiem, tak na zmianę będzie sobie przerzucał raz Sobiecha raz Smolarka do ME? :rotfl:

Wojciechowski mysli, ze zrobił tak dobre transfery, ze Sobiech i Smolarek nie beda juz potrzebni druzynie - jak dla mnie jest w błedzie bo zadnych super transferow to nie zrobił dodatkowo pozbył sie swojego najlepszego pilkarza.

Kociewiak 27.06.2011 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 1116550)
Legia daje za Traore 700.000, Lechia chce 1.000.000. Obstawiam, że pójdzie za 900.000, może jeszcze dodadzą klauzulę procentową z następnej sprzedaży

Masz jakiś procent od transferu, że tak Ci zależy żeby Razak poszedł do Legii? :> :rotfl:
Zobaczymy co to będzie, a wyjdzie na to, że to tylko bicie piany przez menagera w mediach. :foch:

Sartre 27.06.2011 10:31

Cytat:

Masz jakiś procent od transferu, że tak Ci zależy żeby Razak poszedł do Legii? :> :rotfl:
Zobaczymy co to będzie, a wyjdzie na to, że to tylko bicie piany przez menagera w mediach. :foch:
Też bym się na Traore za bardzo nie napalał w Legii, kasa raczej nie do przejścia będzie (a nawiasem mówiąc - uzależnianie wpłaty kasy za piłkarza od zdobycia mistrzostwa brzmi jeżeli nie korupcjogennie, to cholernie nieetycznie. Skrajny przypadek - Legii brakuje zwycięstwa do MP w ostatniej kolejce i gra z Lechią która o nic nie gra. Stawka: powiedzmy 500 tyś. euro za MP Legii za Traore. Nie wątpię, że byłby to najuczciwszy mecz świata :D).

Co nie zmienia faktu, że Lechia faktycznie może mieć trochę problem - bo o ile ktoś zza granicy się szybko po niego nie zgłosi, to lada moment może się skończyć na tym, że jemu się odechce grać, jego wartość spadnie i zamiast w Legii za 800 tyś euro (ponoć ostatnia oferta) wyląduje w Zagłębiu za 100 albo za darmo w II Bundeslidze.

Edit:

Cytat:

No.. to jest faktycznie skrajny przypadek.
Wal się :P

fan01 27.06.2011 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 1117195)
Skrajny przypadek - Legii brakuje zwycięstwa do MP

No.. to jest faktycznie skrajny przypadek.

Voin 27.06.2011 12:37

http://www.tvn24.pl/0,1708393,0,1,cz...wiadomosc.html

dulli78 28.06.2011 00:24

Po "pokazowym" przykładzie jak z klasą rozstawać się z Bosackim tym razem w "medialny" sposób pożegnano się w Poznaniu z asystentem trenera Ryszardem Kuźmą:
http://www.futbolnews.pl/informacje/...-z-gazety.html
Czyżby Kopernik szykował posadę dla brata?

Piotson 28.06.2011 01:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1117662)
Po "pokazowym" przykładzie jak z klasą rozstawać się z Bosackim tym razem w "medialny" sposób pożegnano się w Poznaniu z asystentem trenera Ryszardem Kuźmą:
http://www.futbolnews.pl/informacje/...-z-gazety.html
Czyżby Kopernik szykował posadę dla brata?

Tak sie szybko rozwijali, że aż zapomnieli żeby się w kulturze podszkolić. :D

AYALA 28.06.2011 08:44

Michniewicz trenerem Apollonu Limassol ?
http://www.futbolnews.pl/rozgrywki/e...na-cyprze.html

Nie wiedziałem że Polska myśl szkoleniowa jest aż tak bardzo ceniona na Cyprze chociaż pamiętam 10 lat temu Dyzma tam pracował przez miesiąc i sie na nim poznali.

dynek.pl 28.06.2011 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1117709)
Michniewicz trenerem Apollonu Limassol ?
http://www.futbolnews.pl/rozgrywki/e...na-cyprze.html

Nie wiedziałem że polska myśl szkoleniowa jest aż tak bardzo ceniona na Cyprze chociaż pamiętam 10 lat temu Dyzma tam pracował przez miesiąc i sie na nim poznali.

Wielka szkoda dla polskiej pilki, ze sie na Smudzie nie poznali na przyklad w takim Widzewie czy Wisle.

Uran235 28.06.2011 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1117709)
Michniewicz trenerem Apollonu Limassol ?
http://www.futbolnews.pl/rozgrywki/e...na-cyprze.html

Nie wiedziałem że Polska myśl szkoleniowa jest aż tak bardzo ceniona na Cyprze chociaż pamiętam 10 lat temu Dyzma tam pracował przez miesiąc i sie na nim poznali.

Engel tam trenował, nie pamiętam, czy z sukcesami. Polska myśl szkoleniowa jest bardzo ceniona w Grecji.

szprotson 28.06.2011 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 1117751)
Engel tam trenował, nie pamiętam, czy z sukcesami. Polska myśl szkoleniowa jest bardzo ceniona w Grecji.

Oczywiście dzięki temu panu : http://imageshack.us/photo/my-images/825/gmoszek.jpg

E: Czemu zdjecia nie moge wkleić i nie widać nic?

Jaki ....a Wójcik.
Jacek Gmoch Jacek Gmoch Jacek Gmoch

CMSNero 28.06.2011 12:53

Wojcik tam chyba mistrza zrobil

HEDu 28.06.2011 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1117709)
Michniewicz trenerem Apollonu Limassol ?
http://www.futbolnews.pl/rozgrywki/e...na-cyprze.html

Nie wiedziałem że Polska myśl szkoleniowa jest aż tak bardzo ceniona na Cyprze chociaż pamiętam 10 lat temu Dyzma tam pracował przez miesiąc i sie na nim poznali.

To Kosowski ma zapewniony 1 sklad :P

flamengista 28.06.2011 21:52

Niezła wiocha z Polonią, przekraczają kolejną granicę absurdu:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Nawet nie chodzi o odsunięcie Smolarka od składu i przesunięcie go do ME. Choć oficjalna decyzja w tej sprawie ociera się o mobbing i wymaga reakcji PZPN.

Chodzi o to:

Cytat:

Smolarek ma kontrakt z Polonią obowiązujący do czerwca 2012 roku. Jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników w polskiej ekstraklasie - rocznie zarabia 400 tysięcy euro. - To suma netto, ponieważ brutto piłkarz ma zarobki rzędu 600 tysięcy euro - przypomniał wiceprezes Polonii.
Nagonka medialna na własnego piłkarza, włącznie z ujawnianiem wysokości kontraktu. No, to wyższy poziom wiochy.

Z taką atmosferą w klubie o sukces w tym sezonie będzie bardzo trudno. Pozbyli się Mierzejewskiego, teraz w odstawkę idą Smolarek i Sobiech. Jeż i Sikorski to za mało na MP.

AYALA 29.06.2011 03:25

Aleksander Ćwik nowym sponsorem Górnika
http://www.fakt.pl/Nowy-sponsor-Gorn...,107707,1.html

fan01 29.06.2011 07:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1118114)
Choć oficjalna decyzja w tej sprawie ociera się o mobbing i wymaga reakcji PZPN.

Smolarkowi caly czas wyplacaja pensje, jeżeli w kontrakcie nie ma zapisu, że ma być w składzie pierwszej druzyny (a pewnie nie ma), to chyba od tej strony prawnie nie mozna im nic zarzucic. Bardziej mnie ciekawi ujawnienie jego zarobkow...
Wojciechowski głupek, popodpisywal tyle wielkich kontraktow, to niech teraz placi

Voin 29.06.2011 13:58

http://www.eurosport.pl/redakcyjny_b...postfull.shtml
Nowe logo "Ekstra"klasy

wonski_eNHa 29.06.2011 22:31

Pierwsze odczucie? Okropne logo!

Potem chwila zastanowienia, refleksji. T-Mobile i Ekstraklsa będzie wyglądać PRAWDOPODOBNIE tak:

http://img827.imageshack.us/img827/4302/nowelogo.png

Całkiem nieźle to wygląda. Niestety na strojach tak ładnie się nie prezentuje, oby wymyślili estetyczniejszy wariant na koszulki. Bez gradientów i zbędnych błyskotek. Z przodu koszulki ma być logo sponsora (czyt. T-Mobile), za nic w świecie nie jestem w stanie ogarnąć jak to spasować. Estetyka mnie boli. Będzie samo '-T---', czy może 'T-Mobile' na jakimś tle... tak czy inaczej szpenie. Mam nadzieję, że źle doczytałem z tym logiem sponsora...Chyba, że to ma być WARKA pod kołnierzem, no ciekawie, ciekawie...

Angmir 29.06.2011 22:42

Powiem coś szokującego - LOGO nie gra ;p

Ale dobrze że cos się dzieje - bo przy gwałtownym rozwoju infrastruktury poziomu finansowego i prestiżowego ligi potrzebne są też zmiany wizerunkowe. T-Mobile to dobry międzynarodowy sponsor. Liga zostaje w C+ i dodatkowo ma wiekszy zasieg docieralności (Polsat i TVP). Wszystko idzie w dobrym kierynku pomimo betonu i masie nieprzychylnych ludzi (jak np Rząd).

Naprawdę jest szansa żeby za 20 lat nasza liga nie była wiele mniej prestiżowa niż np Francuska. Ale na to musimy pracowac my wszyscy. Trzeba zmienić mentalnośc Polaków, tak by nauczyli się nie srać we własne gniazda i cenić co mają, inwestować i wspierać sport. Uczyć swoje dzieci miłości do piłki i do Kluibu. Kupować Karnety i koszulki, dopingować drużynę na dobre i na złe - nie dawać sie represjom Rządu !

Będzie dobrze mentalnosći tak szybko nie zmienimy, ale mamy czas - chyba że 2012 jest koniec świata wtedy trzerba się spiąc na Euro LOLOLOL

Glazik 29.06.2011 22:48

Nowe logo wyglada jak znaczek recyclingu... poprostu PET.
Ktos bez wyobrazni to wybieral..

Kajto 30.06.2011 10:14

Mi od wczoraj jak zobaczyłem to logo kojarzy się tylko z tymi gadżetami:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...7Q6yiitwCw&t=1

fan01 30.06.2011 10:16

Dupa nie logo, kto pamięta dokładnie, jak wyglądało stare logo? ;)

Kociewiak 30.06.2011 10:21

http://bi.gazeta.pl/im/6/9864/z9864576N.jpg
http://difens.blox.pl/resource/logo_...20_150x150.jpg
http://www.niebiescy.pl/mnews/img/ne...kstraklasa.jpg
http://www.telix.pl/images/article3/...kstraklasa.jpg

To już Pierwsza Liga miała lepsze logo:
http://www.pogon.v.pl/photos2/unibet_1_liga.jpeg

wonski_eNHa 30.06.2011 10:26

Stare loga.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...VGBrkoMj4w&t=1http://files.ithink.pl/Image/170px-o...klasa-logo.jpg

To nowe wydaje mi się lepsze od starych, ale jako sam znaczek bez sponsora, czyli w wersji 'Ekstraklasa S.A.' wygląda koszmarnie.

Ekstraklasowa inspiracja (??)

http://gsm-world.bulgaria24.com/images/sonyeri-logo.jpg
http://empiredumpsters.com/images/re...logo_small.png

Bąbel 30.06.2011 10:47

dla mnie logo nie jest istotne, ważne żeby kasa wpadała do kasy Wisły od sponsora:)

Angmir 30.06.2011 18:10

http://sport.wp.pl/kat,1726,title,Ek...wiadomosc.html

Czyli zaczeło się - zaostrzenie przepisów dotyczących wychowanków i polakó w skłądzie

w kadrze tylko 17 piłkarzy bez żadnych restrykcji reszta musi być co najmniej szkolona w Polskim Klubie (czyli w 90% polacy. Z tego 3 we własnym.

Wedłóg mnie rozwiązania super -bez rasizmu itd. Myśle że z czasem powinni to zaostrzyć do 15 zawodnikó bez żadnych wymagań. ale to za 2-3 lata.

Chyba Wisła musi sie zacząć rozglądać za Polakami !!


zgodne z transfermatkt w Wiśle gra obecnie 12 takich piłkarzy + Jovanović Nunes Diaz = 15 Czyli możemy sprowadzić jeszcze maxymalnie 2ch obcokrajowców !!

murray 30.06.2011 18:22

Co za pojeb robi ustalenia dotyczące limitów w kadrze drużyn miesiąc przed startem ligi. Nikt pewnie nie pomyślał, że większość klubów, to już powoli zaczyna rozglądać się za zawodnikami, a tu taki rympał.
No i w dodatku - "od samego mieszania herbata nie robi się słodsza".

mr_kwolf 30.06.2011 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 1119171)
http://sport.wp.pl/kat,1726,title,Ek...wiadomosc.html

Czyli zaczeło się - zaostrzenie przepisów dotyczących wychowanków i polakó w skłądzie

w kadrze tylko 17 piłkarzy bez żadnych restrykcji reszta musi być co najmniej szkolona w Polskim Klubie (czyli w 90% polacy. Z tego 3 we własnym.

Wedłóg mnie rozwiązania super -bez rasizmu itd. Myśle że z czasem powinni to zaostrzyć do 15 zawodnikó bez żadnych wymagań. ale to za 2-3 lata.

Chyba Wisła musi sie zacząć rozglądać za Polakami !!

Przecież takie coś było od dawna. Widzę że siedzenie przed kominkiem paniu Antku nie służy pogłębianiu wiedzy.

Angmir 30.06.2011 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1119179)
Przecież takie coś było od dawna. Widzę że siedzenie przed kominkiem paniu Antku nie służy pogłębianiu wiedzy.

Pokaż mi gdzie było ze max 17 obcokrajowców nie wychowanych w Polsce tylko ?? Był przepis o min 3 wychowankach własnych w kadrze i bodajże 6 piłkarzach ponizej 21 roku życia.

Proszę o linki !!

BTW Już widzę tą panikę w klubie - albo zaczna rozdawać tych nieco słabszych obcokrajowców jak Jirsak czy Pajić, albo będzie duuuży kłopot.

I z Panem antkiem sobie możesz teraz pogadać.

Nie ma co piękny przepis !! Niech nam żyje prezes lato ; )

mr_kwolf 30.06.2011 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 1119183)
Pokaż mi gdzie było ze max 17 obcokrajowców nie wychowanych w Polsce tylko ?? Był przepis o min 3 wychowankach własnych w kadrze i bodajże 6 piłkarzach ponizej 21 roku życia.

Proszę o linki !!

BTW Już widzę tą panikę w klubie - albo zaczna rozdawać tych nieco słabszych obcokrajowców jak Jirsak czy Pajić, albo będzie duuuży kłopot.

I z Panem antkiem sobie możesz teraz pogadać.

Nie ma co piękny przepis !! Niech nam żyje prezes lato ; )

http://www.insomnia.pl/Nowy_regulami...y-t198021.html

Rozumiem, że w Pana wieku internet gryzie, a google to czarna magia.

Podkreśle najważniejsze:

Cytat:

Od lipca 2006 roku do rozgrywek Orange Ekstraklasy każdy klub będzie mógł zgłosić po 25 zawodników, którzy zostaną umieszczeni na tzw. liście A - co najmniej dwóch z nich musi być wychowankami danego klubu, kolejnych sześciu musi być szkolonych w polskich klubach, a pozostałych 17 może być dowolnej narodowości, z zastrzeżeniem, że w całej kadrze musi być ośmiu Polaków.
Wtedy był nakaz minimum 8 Polaków w składzie, a teraz tego się nie moge doszukać. Czyżby to jednak zwiększyli limit obcokrajowców wbrew temu co próbujesz mi wmówić?

flamengista 30.06.2011 18:42

I tyle było z mocarstwowych ambicji Józka W. W jedno okienko sprzedał 2 najlepszych piłkarzy - Sobiecha i Mierzejewskiego. Wyszło na to, że Smolarek miał rację - nowy system wynagradzania jest bez sensu, bo oni na MP mają niewielkie szanse.

Facet po to ładuje miliony w piłkę, żeby w jedno okienko rozwalić wszystko. A najlepszego napastnika oddać praktycznie bez zysku.

On jest niereformowalny. Polonia może mieć incydentalne sukcesy, ale z takim właścicielem nie ma szans na zagoszczenie na stałe w czołówce. Szkoda - są pieniądze, ale właściciel nie uczy się na błędach.

Angmir 30.06.2011 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1119190)
http://www.insomnia.pl/Nowy_regulami...y-t198021.html

Rozumiem, że w Pana wieku internet gryzie, a google to czarna magia.

Podkreśle najważniejsze:



Wtedy był nakaz minimum 8 Polaków w składzie, a teraz tego się nie moge doszukać. Czyżby to jednak zwiększyli limit obcokrajowców wbrew temu co próbujesz mi wmówić?

Po prostu znieśli przepisy narodowściowe - ale i tak pokaż mi obcokrajowca który trenował w polsce przez 3 sezony w wieku juniorskim którym interesuje się Wisła.

Ale faktycznie wygląda że przepisów nie obostrzono.
Tak czy siak Wisła może kupić jeszcze maxymalnie 2ch obcokrajowców.

A wiec masz poje przeprosiny masz rację to ja byłem do terj pory niedoinformowany, myslałem że to było mniej wiecej tak ze 2 wychowanków i 6 wyszkolonych w Polskich klubach (ale wliczajac w to tych wychowanków) więc 19 obcokrajowców. Ale wygląda na to ze masz rację.

A wiec jedyna "duża" zmiana to z 2 wychowanków na 3.

CH. 30.06.2011 18:53

Przyszedłby ten Wojciechowski ze swoją kasą do Cupiała, dołożył i poszedł na odstawkę czekając cierpliwie na sukcesy. Niepotrzebnie się chłop marnuje, tak jak marnują się jego pieniądze..
Ale jedno trzeba mu oddać, sprzedanie tym fraj.. bo inaczej ich nazwac nie można Mierzeja za 5 mln euro to było największe mistrzostwo w historii Polskiej piłki.
Costa i Topala za tyle do Valencii. Guarente i Alexis za tyle do Sevilli. Za ceny o 2 mln euro mniej kluby ze środka ligi Hiszpańskiej ściągają zawodników do wejścia od zaraz. Adriano do Barcelony za 9. Czyli różnica jakaś nie jest duża między nim a Mierzejem

:rotfl:

ToTylkoJa 30.06.2011 19:21

Przez moment nawet bałem się, że Wojciechowski może zbudować silną pakę. Gdyby nie było kwasów z Sobiechem i Smolarkiem, gdyby przedłużył kontrakt z Andreu to ich skład byłby całkiem mocny (bo sprzedaż Mierzejewskiego rozumiem w 100%, każdy polski klub za taką kasę by to zrobił).

Baszczyński, Sadlok, Jodłowiec, Andreu, Bruno, Jez, Mierzejewski, Smolarek, Sobiech. Całkiem solidne podstawy zespołu by były. A tak czterech z tych wymienionych nie będzie. Do tego miał sprowadzić Toche, który na papierze wygląda ciekawie.

Józek, jak ja cię lubię :)

flamengista 30.06.2011 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1119200)
(...)sprzedanie tym fraj.. bo inaczej ich nazwac nie można Mierzeja za 5 mln euro to było największe mistrzostwo w historii Polskiej piłki. (...)

Nie zgodzę się, większym wyczynem było sprzedanie Janczyka do CSKA za 4,2 mln. Mierzejewski ma jednak za sobą 2 dobre sezony w naszej lidze oraz kilka udanych występów w kadrze.

Marszałek 01.07.2011 08:10

Polonia na teraz to środek tabeli. Jednak Józef w dalszym ciągu ma pewne szanse na budowę zespołu walczącego o podium. Kasę ma na to na pewno,chociażby z transferów, jednak nie ma facet ani porządnego dyrektora sportowego ani dobrej siatki scautów. A bez tego to się strzela na oślep.

Znając życie to kupi jakiś przepłaconych leszczy i zacznie później narzekać,że znów mu nie wyszło a chciał tak dobrze. Wypada poczekać do końca okienka transferowego co Józef wymyśli. A wymyślić coś musi,bo cieniutko na teraz, oj cieniutko.

Ciekawe co o tym wszystkim sądzi Zieliński. On chyba już wie,że o nic poważnego w tym sezonie bić się nie będzie.

mitmichael 01.07.2011 11:29

Olisadebe 4 lata starszy - kolejny pilkarz z Afryki obnizył swoj wiek
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

piter116 01.07.2011 12:38

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._superpuchar/4
Porąbało ich?

arturtsw 01.07.2011 12:44

To jest właśnie POLSKA :-)

dynek.pl 01.07.2011 13:05

w tej ekstraklasie to jeszcze wieksi debile niz w pzpn

wiadomo, ze fajniej sie oglada mecz na stadionie w lutym niz w lipcu :D
a co jak bedzie w cholere sniegu ? czasami sie tak zdarza w zimie na tej szerokosci geograficznej

jak nie mozna bylo znalezc neutralnego stadionu to trzeba bylo zagrac na Wisle czy na Legii
- trudno jedna druzyna by byla troche bardzziej uprzywilejowana ale nie jest to az tak wazne

trofeum zeby robic z tego dramat czasami sie nawet zdarzalo, ze final pucharu UEFA byl grany
na stadionie jednego z klubow (Feyenoord zdaje sie)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl