![]() |
Ten donos powinien pojawić się w prasie. Albo jakiś artykuł o tym dlaczego Najwyższa Izba Kontroli jeszcze nie prześwietliła tej nieformalnej mafii ma w garści to miasto. Albo wysłać im do UM jako takiego "straszaka" bo teraz o sprawie nic nikt poza zainteresowanymi nie wie. Wykonawca, inwestor mają wyjebane i sie cieszą bo nikt im nie podskoczy tylko paru frustratów piszących po klawiaturze a jak pojawi im się przed oczami widmo zewnętrznej kontroli to może zaczną w końcu coś robić. Możnaby się zastanawiać dlaczego prace na stadionie idąw żłówim tępie skoro połowa stadionu nie zrobiona a termin oddania to jest mgnienie oka.
Gdzie leży związek pomiędzy inwestorem a wykonawcą który właśnie takimi działaniami pokazuje, że wie że mu nic nie grozi jeśli nie dotrzyma terminów tylko byle by skończyć i ch*j |
willow... sorry ale śledzę ten temat już od bardzo dawna, jednak jestem osobą która nie wypowiada się jeżeli nic wartościowego nie wniesie do tematu.... teraz muszę złamać swoją zasadę i stwierdzam że jednym słowem .......ISZ GŁUPOTY..... nie... NIK nie pomaluje nam fasad.... a nawet nie kupi telebimów..... ale to s....ysyństwo które od długiego czasu jest na R22 powinno zostać rozliczone!!!!!! Nie lubię instytucji typu ZUS, US (tylko dlatego że prowadzę własną działalność), ale NIK według mnie może wykazać w tym burdelu wiele "zaniedbań"....po wyjazdach do Sosnowca (wszystkich) i po Hutniku wiem ile kosztuję zwykłego kibica, męczarnia kibica "bezdomnego"... i choć czekam z niecierpliwością na pierwsze "święto" na R22 mam też wielką nadzieje że ktoś za ten burdel będzie "pierdział" i to dłłuuuuuggggoooo...........
|
Cytat:
http://wislaportal.pl/news.php?id=18363 |
Cytat:
http://www.facebook.com/pages/Wisla-Krakow/185885066281 |
Muszę stwierdzić że pomimo tych wszystkich błędów związanych z budową, projektowaniem naszego stadionu mam nieodparte wrażenie że ten obiekt będzie dla nas lepszy niż gdybyśmy mieli tu "oponkę". Jak wrócimy na R22 musimy zrobić taki "kocioł" żeby zawodnicy drużyny przeciwnej wychodząc na murawę mieli już ochotę wracać do domu a nasi starzy i nowi "gwiazdorzy" przypomnieli sobie/zrozumieli dla jakiego klubu grają i czego od nich mamy prawo wymagać!
|
Jesli NIk zacznie kontrolowac urzad miasta a zwlaszcza ZIKiT to tam wyjdzie o wiele wiecej walkow niz tylko te zwiazane z naszym stadionem.
|
Cytat:
A to powinno wyglądać tak że nawet i przez pół meczu powinniśmy skandować że chcemy stadionu, powinny być jakieś transy ośmieszające taką bezczelną Niedziałkowską, Majchrowskiego który gówno wie o stadionach skoro waży się krytykować perfekcyjnie przeprowadzaną budowę stadionu Legii, gdy na własnym podwórku ma obsuwy w terminach i obraz nędzy i rozpaczy... Puki co to niestety było tak że cała Polska patrząc na doping na naszych meczach mogłaby pomyśleć że każdy jest u nas zadowolony z sytuacji i myśli: 'ee pół roku opóźnień? To nic takiego, jesteśmy wdzięczni i pokornie dziękujemy że buduje się nam w ogóle cokolwiek'. Rozumiem że wcześniej nie podejmowało się żadnych grubszych akcji, bo nie chciano zaogniać sytuacji, utrudniać sprawy itp. Jednak w momencie kiedy nawet jednej trybuny nie potrafili przygotować na połowę lipca, tak żebyśmy mogli zagrać na R 22 w LE miarka się przebrała i moje zdanie, które myślę podziela spora część osób, jest takie że nie powinno nam już na niczym zależeć, tylko najlepiej zacząć z tym ścierwem które nas niszczy wojnę totalną. W 2009 roku nie zrobiliśmy prawie nic, a na pewno niewiele, żeby nas nie wywalili z R 22, więc teraz przynajmniej to nadróbmy i postarajmy się żeby nie zostawić suchej nitki na ludziach którzy są odpowiedzialni za tą komedię z budową stadionu Wisły. Co do sprawy z NIK-iem to nie myślę że ufunduje nam telebimy czy poprawi fasadę, albo zrobi jakiś ludzki, przyzwoity catering... Ale czy myślisz że zrobi to z własnej inicjatywy miasto, ZIKiT albo klub? Oni nie kiwną palcem żeby coś tu poprawiać. Jak nie będą widzieć że patrzymy im cały czas na ręce to nie uruchomią prowizorycznie nawet dwóch trybun... Tak na prawdę w tym wszystkim nie chodzi już o to żeby coś radykalnie w tym stadionie poprawić - w to że coś się da zdziałać już nikt nie wierzy, przeforsowanie najmniejszej pierdoły idzie na tyle opornie, że każdy stracił już siłę walczyć o normalność... Teraz moim zdaniem chodzi przede wszystkim o to żeby ludzie z ZIKiT-u i UM ponieśli słuszne i jak największe konsekwencje tego co zrobili z tym ponad pół miliardem PLN... |
Czytajcie ze zrozumieniem. Ja nie jestem przeciwnikiem ani kontroli NIK, ani rozliczenia winnych. Podpisuję się pod tym. Ale niech się to stanie po naszym powrocie na Reymonta.
Każde inne działanie podjęte w trakcie budowy, z donosami do NIK na czele, to nic innego jak sabotaż! Wytrzymaliśmy tyle, wytrzymajmy do listopada. Potem możemy pisać donosy choćby do samego Watykanu. Ale wróćmy najpierw na R22! Na rozliczenie przyjdzie czas. |
^^^Kiedy ?za rok jak łaskawcy skończą w bólach ten stadion? Wtedy to mi to lata. Potrzebujemy stadionu i kasy na niego i bynajmniej kontrola niczego nie spowolni.Znasz procedury? Widziales podczas kontroli 4 stadionów,zarządu spółkiEuro2012 i dróg na Euro - mimo że jest masa błędów i uchybień -żeby cokolwiek z tego powodu staneło? No właśnie. Jedno z drugim nie ma wiele wspólnego , najwyżej odpowiedzialnych ludzi postawią w stan oskarżenia a inni beda kończyć. A bat na nich w postaci NIK-u z może zmeinić wiele na nasza korzyść.
|
Wlasnie sobie obejrzalem zdjecia.
To jest jakas kpina. O ile z zewnatrz bije w oczy niechlujstwo i bylejakosc, to wnetrze az kipi tandeta i kiczowatoscia. Przeciez tam nie ma nic oryginalnego dla projektu o takiej skali i CENIE. Tam wszystko jest katalogowe. Te plytki, wykladziny, podlogi w "skyboxach". Katastrofa. |
Cytat:
Jak dasz, NIK może wchodzić na budowę choćby jutro. Tylko pamiętaj, że NIK nie jest od oceniania walorów estetycznych i funkcjonalnych obiektu, tylko od ewentualnych przekrętów i niegospodarności. |
Cytat:
Jeśli mieliby stadion zamykać to musiałby być szwindel na wielką skalę i a i tak wtedy zamknięty byłby pewnie z góra na miesiąc dla zabezpieczenia dowodów- choć przy niegospodarności to raczej chodzi o papiery i przepływy kasy a nie - jak zresztą piszesz- to że beton jest brzydki. Ale już czemu jest ten beton a nie inny -zaprojektowany- albo to że drogi są taki a nie inne a przy tym koszta rosną to chyba niegospodarnośc.Myle sie A nawet jakby to przy tym jak stadion (zachodnia) stał bez prac od grudnia od marca to miesiąc chyba pikuś jest? ? |
Czy ktoś się orientuje kiedy zaczną układać krzesełka na zachodniej?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Sorry za OT ale na aktualnie budowanej trybunie przebywa 2 (słownie dwóch) pracowników.... żal.pl
A na mecz reprezentacji chyba jej eminencja niedziałkowska zamiast ławek rezerwowych postawi przystanki autobusowe... ale takie ładne z bateriami słonecznymi żeby od razu na oświetlenie pracowały i na ciepłą wodę dla zawodników nasze cudownej es-kadry... |
o... a wokół murawy po drugiej stronie błoń znalazła sie kostka rozumiem że tam nie można było zmienić na asfalt- bo może koszerny nie jest.
Zapomniałem Majchrowski że wasz stadion nigdy nie zejdzie na psy.Wiecznie jego mać uciśnieni a tu telebimy ,kostki,pochwały.Kiedyś mieli teorie że im jakieś oświetlenie zabraliśmy to sobie teraz odbierają w kostce ,elewacji i telebimach http://www.wikipasy.pl/images/9/91/2...ebudowa_14.jpg |
Ta betonowa kostka, której wszędzie pełno... a najwięcej na parkingach przed hipermarketami, też nie byłaby szczytem moich marzeń.
|
Cytat:
|
Akurat co do tej kostki to naprawdę chyba już asfalt lepiej wygląda na naszym stadionie.
|
Akurat u nas ta asfaltowa droga wygląda estetycznie, jak dla mnie lepszy asfalt niż najbardziej oklepany wzór kostki w Polsce.
|
Cytat:
: ( |
Cytat:
Cytat:
|
A ja jestem ciekawa czy w związku ze zbliżającym się meczem kadry i naszym z Koroną na R22 planują jakąś konsulatacje przy wyborze ławek rezerwowych czy znów kupią najtańsze wersje...
edit: czytając że Legia będzie mieć ogłoszony przetrag na pomnik Deyny, który stanie przed stadionem aż mi dupe ściska - genialnie by było u nas mieć naszą Legende Reymana :( no ale to s-f W ogóle cuda na kiju po 18 a praca trwa na Reymonta no chyba że robotnicy się zasiedzieli :p bo się jeszcze kręcą |
Ale kostka w kolorze ceglanym już lepiej by wyglądała. Ale i tak uważam, że od asfaltu to nawet ta na Cracovii jest ładniejsza. Pytanie czy trwalsza, bo jednak asfalt wydaje się bardziej solidny no i lepszy do odprowadzania wody. Ale co by nie mówić to jednak stadion Cracovii prezentuje się lepiej niż przyzwoicie. Cieszę się, że w Krakowie będą dwa nowoczesne stadiony, szkoda tylko, że są takie dysproporcje jak chodzi o jakość wykonania i że to ten trzy razy tańszy jest wykończony lepiej, dokładniej, bardziej bogato. A co do naszego stadionu to mam nadzieję, że jednak skyboxy będą całkowicie inaczej wykończone. Bo na zdjęciach prezentują się jak z epoki PRL-u jeszcze meblościanek w nich brakuje ;) Jednak moim zdaniem wykończenie wnętrz powinno być nowoczesne (byle nie brutalizm hehe) i mieć małe "wiślackie" wstawki - a taką wstawką w żadnym wypadku nie jest bukiecik róż w klubowe barwy iłłłłłł :/
|
Co wy chcecie od skyboxów w każdym będą panele drewniane i biała ściana. Reszta pozostaje do wykończenia przez tych co sobie je wynajmą. Mogą sobie tam zrobić PRL jak będą chciały i nikt im nie będzie tam zaglądał
|
Cytat:
|
a zobaczcie sobie skyboxy na stadionie narodowym ..
http://stadionnarodowy.org.pl/news,3...ie-gotowa.html nasze rzeczywiscie jakoś ubogo wyglądają :D |
Wykończenie to jedno, a drugie to wygląd trybun, widoczność z nich i wyposażenie trybun dla kibiców. A tu nasz stadion bije na głowę ten z gorszej strony Błoń. Tamten to składak z 4 baraków różnej wielkości. Ostateczny wygląd zewnętrzny będzie można ocenić po końcowym oddaniu naszego obiektu. Wtedy dostanie on pełną gamę i moc świateł i porówna się. Co by nie powiedzieć to już na zdjęciach panoramicznych z Kopca prezentuje sie jak twierdza. Ten z Kałuży to przy nim taka przybudówka schowana za drzewami i to niskimi. Poczekajmy jak na R22 zabłysną w końcu wszystkie światła. Wtedy będziemy oceniać.
|
Cytat:
A tak poza tym to na wszystkim mamy oszczędności a cena za stadion rośnie. W sumie co się dziwić, bo to Polska właśnie. Co do skyboxów na narodowym też jakoś mnie nie zachwycają. Podłoga panelowa/parkietowa lepiej się prezentuje niż wykładzina dywanowa. Ale to kwestia gustu a o gustach się nie rozmawia. Co do porównywania dwóch stadionów to wiadomo, że ten po drugiej stronie błoń prezentuje się mniej monumentalnie, ale jako średniej wielkości stadion jest całkiem fajny. A że ktoś mówi o postawieniu marketu - dla mnie bomba, przynajmniej mają pomysł na wykorzystanie stadionu. A u nas nie wiadomo jeszcze kto co i za ile będzie musiał wykańczać, jakie będą powierzchnie i jakie ceny, oraz co będzie można tam wsadzić. Co nie zmienia faktu, że z niecierpliwością czekam na otwarcie stadionu i na zakup karnetu :D |
kostka brukowa wewnątrz stadionu nie jest bezpiecznym pomysłem. W razie nie daj Boże jakiejś zadymy, pierwsze co by poleciało, to właśnie ona :)
|
Cytat:
Na prawdę nie ma czego zazdrościć. Dobry asfalt wygląda o niebo lepiej. Pod warunkiem że jest wysokiej jakości. Bardzo często na zachodzie ( np we Francji ) właśnie asfalt jest kładziony na chodnikach - nie ta obrzydliwa kostka bauma. Rozumiem, że u nas miala być granitowa ? Nie betonowa ? To zupełnie co innego... Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Problemem skyboxów nie jest wykończenie tylko spartolenie ich pod względem konstrukcyjnym.Już pomijam fakt że podobno parking dla potencjalnych klientów ma być po drugiej stronie stadionu, co samo w sobie jest bubulem(i niech mi ktoś nie napisze że spacer to zdrowie:>)
To co dyskwalifikuje w ogóle te 'pokoiki' to to że nie można z nich meczu oglądać a jedynie podziwiać betonowe stanowisko snajperskie.To jest prawdziwa klęska.Dla pewnie sporej cześci ludzi, mecz może być tylko otoczką spotkania np biznesowego.Psim obowiązkiem jest zapewnienie im możliwości oglądania meczu z wewnątrz.Tak będzie na narodowym, tak będzie...na Kałuży. U nas żeby móc oglądnąć mecz, trzeba będzie się gnieść na fotelikach, co lepsze widoczność z nich jest o wiele gorsza niż na miejscach które pewnie będa kosztować 30-40 zł a co jeszcze lepsze - potencjalne 'grube ryby' , będą musiały siedzieć według wzrostu.Niska osoba nic nie zobaczy z pierwszego rzędu, znowu pewnie nie może tak być że za wysoka usiądzie w pierwszym a za niska w tylnym bo też nic nie zobaczy Dzieci w ogóle są wykluczone z oglądania, chyba że na kolanach. Pomijam już estetykę która jest jedną wielką kpiną.To by się idealnie nadawało jako stanowisko dla snajpera, bądź jako miejsce do obserwowania prób jądrowych...tylko lornetek brak. Ja mam takie przekonanie że to w większości będzie stało puste. |
Cytat:
|
Cytat:
dobre określenie. ale szlifierka kątowa, młot, majzel i można ten murek obniżyć ....... |
Co do skyboxów - każdy urządza sobie je jak chce, ten na SN jest przykładowy, a na R22 wstawiono trochę mebli do największego, aby nie wiało pustką.
|
Cytat:
ED: Czyli na zewnatrz stwarza niebezpieczenstwo w srodku juz nie... Idziemy dajel droga telebimow ktore sa potrzebne na 15 tys stadionie jako czesc systemu ewakuacyjnego a na 33 tys juz nie.... |
Cytat:
http://groups.google.pl/group/pl.rec...ef942860dea23# Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl