Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Oxydrene 22.08.2010 22:32

Ten donos powinien pojawić się w prasie. Albo jakiś artykuł o tym dlaczego Najwyższa Izba Kontroli jeszcze nie prześwietliła tej nieformalnej mafii ma w garści to miasto. Albo wysłać im do UM jako takiego "straszaka" bo teraz o sprawie nic nikt poza zainteresowanymi nie wie. Wykonawca, inwestor mają wyjebane i sie cieszą bo nikt im nie podskoczy tylko paru frustratów piszących po klawiaturze a jak pojawi im się przed oczami widmo zewnętrznej kontroli to może zaczną w końcu coś robić. Możnaby się zastanawiać dlaczego prace na stadionie idąw żłówim tępie skoro połowa stadionu nie zrobiona a termin oddania to jest mgnienie oka.
Gdzie leży związek pomiędzy inwestorem a wykonawcą który właśnie takimi działaniami pokazuje, że wie że mu nic nie grozi jeśli nie dotrzyma terminów tylko byle by skończyć i ch*j

partyzant1983 22.08.2010 22:35

willow... sorry ale śledzę ten temat już od bardzo dawna, jednak jestem osobą która nie wypowiada się jeżeli nic wartościowego nie wniesie do tematu.... teraz muszę złamać swoją zasadę i stwierdzam że jednym słowem .......ISZ GŁUPOTY..... nie... NIK nie pomaluje nam fasad.... a nawet nie kupi telebimów..... ale to s....ysyństwo które od długiego czasu jest na R22 powinno zostać rozliczone!!!!!! Nie lubię instytucji typu ZUS, US (tylko dlatego że prowadzę własną działalność), ale NIK według mnie może wykazać w tym burdelu wiele "zaniedbań"....po wyjazdach do Sosnowca (wszystkich) i po Hutniku wiem ile kosztuję zwykłego kibica, męczarnia kibica "bezdomnego"... i choć czekam z niecierpliwością na pierwsze "święto" na R22 mam też wielką nadzieje że ktoś za ten burdel będzie "pierdział" i to dłłuuuuuggggoooo...........

crazykaro 22.08.2010 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zulu2001 (Post 966768)
Wie ktoś może jak I gdzie można kupić bilety na mecz z Australia ten 7 września co się ma niby odbyć bo byłbym chętny…. dziś jest 22 sierpnia wiec bilety raczej powinny już być albo przynajmniej w najbliższym czasie... czy zostaną rozprowadzone dzień przed.....??

Masz tu info na ten temat:
http://wislaportal.pl/news.php?id=18363

SpoXsteR 22.08.2010 23:02

Cytat:

We wtorek zrobimy specjalną galerię z budowy: o tym, co będzie na poszczególnych zdjęciach, zadecydujecie sami. Czekamy więc na Wasze propozycje. Tylko niech będą konkretne!
wpisow nalezy dokonywach w komentarzach na oficjalnym kanalu Wisly na facebooku
http://www.facebook.com/pages/Wisla-Krakow/185885066281

WiernyWiśle 22.08.2010 23:37

Muszę stwierdzić że pomimo tych wszystkich błędów związanych z budową, projektowaniem naszego stadionu mam nieodparte wrażenie że ten obiekt będzie dla nas lepszy niż gdybyśmy mieli tu "oponkę". Jak wrócimy na R22 musimy zrobić taki "kocioł" żeby zawodnicy drużyny przeciwnej wychodząc na murawę mieli już ochotę wracać do domu a nasi starzy i nowi "gwiazdorzy" przypomnieli sobie/zrozumieli dla jakiego klubu grają i czego od nich mamy prawo wymagać!

As 22.08.2010 23:47

Jesli NIk zacznie kontrolowac urzad miasta a zwlaszcza ZIKiT to tam wyjdzie o wiele wiecej walkow niz tylko te zwiazane z naszym stadionem.

Bronowianin 22.08.2010 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 966761)
Jaja sobie robisz z tym NIK-iem. Przecież to by wstrzymało nam budowę, a zdajesz sobie sprawę z tego, jakie mogły by być konsekwencję? (...) myślisz, że inspektorzy NIK-u pomalują nam fasadę albo kupią telebimy?

Po pierwsze budowa i tak toczy się od 6 lat prawie tak jakby była wstrzymana... Poza tym jakie jeszcze mogą być konsekwencje nieudolności prowadzenia tej budowy? Niedługo będzie półtorej roku odkąd gramy poza Reymonta, z tego przez całą jedną rundę graliśmy poza Krakowem - to jest taka paranoja, że większości osób już jest tak na prawdę wszystko jedno, bo do kompromitacji i żenady już doszło i tego się nie cofnie... Teraz idzie o to żeby zrobić wreszcie koło dupy tym wszystkim którzy są odpowiedzialni za spieprzenie budowy i opóźnienia. Chodzi o to żeby nie dać sobie pluć w twarz i w jakikolwiek możliwy sposób wyrażać swój protest przeciwko temu co się dzieje. Bo na razie to z naszej strony, poza artykułami na wislakrakow.com, nielicznymi na portalu SKWK czy wislaportal.pl i gdzieś jeszcze to ten sprzeciw jest praktycznie niewidoczny. Zakładając że na wspomniane strony internetowe zaglądają głównie kibice Wisły, to o naszym krytycznym stanowisku mało kto niestety wie...

A to powinno wyglądać tak że nawet i przez pół meczu powinniśmy skandować że chcemy stadionu, powinny być jakieś transy ośmieszające taką bezczelną Niedziałkowską, Majchrowskiego który gówno wie o stadionach skoro waży się krytykować perfekcyjnie przeprowadzaną budowę stadionu Legii, gdy na własnym podwórku ma obsuwy w terminach i obraz nędzy i rozpaczy... Puki co to niestety było tak że cała Polska patrząc na doping na naszych meczach mogłaby pomyśleć że każdy jest u nas zadowolony z sytuacji i myśli: 'ee pół roku opóźnień? To nic takiego, jesteśmy wdzięczni i pokornie dziękujemy że buduje się nam w ogóle cokolwiek'. Rozumiem że wcześniej nie podejmowało się żadnych grubszych akcji, bo nie chciano zaogniać sytuacji, utrudniać sprawy itp. Jednak w momencie kiedy nawet jednej trybuny nie potrafili przygotować na połowę lipca, tak żebyśmy mogli zagrać na R 22 w LE miarka się przebrała i moje zdanie, które myślę podziela spora część osób, jest takie że nie powinno nam już na niczym zależeć, tylko najlepiej zacząć z tym ścierwem które nas niszczy wojnę totalną. W 2009 roku nie zrobiliśmy prawie nic, a na pewno niewiele, żeby nas nie wywalili z R 22, więc teraz przynajmniej to nadróbmy i postarajmy się żeby nie zostawić suchej nitki na ludziach którzy są odpowiedzialni za tą komedię z budową stadionu Wisły.

Co do sprawy z NIK-iem to nie myślę że ufunduje nam telebimy czy poprawi fasadę, albo zrobi jakiś ludzki, przyzwoity catering... Ale czy myślisz że zrobi to z własnej inicjatywy miasto, ZIKiT albo klub? Oni nie kiwną palcem żeby coś tu poprawiać. Jak nie będą widzieć że patrzymy im cały czas na ręce to nie uruchomią prowizorycznie nawet dwóch trybun... Tak na prawdę w tym wszystkim nie chodzi już o to żeby coś radykalnie w tym stadionie poprawić - w to że coś się da zdziałać już nikt nie wierzy, przeforsowanie najmniejszej pierdoły idzie na tyle opornie, że każdy stracił już siłę walczyć o normalność... Teraz moim zdaniem chodzi przede wszystkim o to żeby ludzie z ZIKiT-u i UM ponieśli słuszne i jak największe konsekwencje tego co zrobili z tym ponad pół miliardem PLN...

willow 23.08.2010 09:20

Czytajcie ze zrozumieniem. Ja nie jestem przeciwnikiem ani kontroli NIK, ani rozliczenia winnych. Podpisuję się pod tym. Ale niech się to stanie po naszym powrocie na Reymonta.
Każde inne działanie podjęte w trakcie budowy, z donosami do NIK na czele, to nic innego jak sabotaż!
Wytrzymaliśmy tyle, wytrzymajmy do listopada. Potem możemy pisać donosy choćby do samego Watykanu. Ale wróćmy najpierw na R22!

Na rozliczenie przyjdzie czas.

Arapaho 23.08.2010 09:33

^^^Kiedy ?za rok jak łaskawcy skończą w bólach ten stadion? Wtedy to mi to lata. Potrzebujemy stadionu i kasy na niego i bynajmniej kontrola niczego nie spowolni.Znasz procedury? Widziales podczas kontroli 4 stadionów,zarządu spółkiEuro2012 i dróg na Euro - mimo że jest masa błędów i uchybień -żeby cokolwiek z tego powodu staneło? No właśnie. Jedno z drugim nie ma wiele wspólnego , najwyżej odpowiedzialnych ludzi postawią w stan oskarżenia a inni beda kończyć. A bat na nich w postaci NIK-u z może zmeinić wiele na nasza korzyść.

7 kotów 23.08.2010 10:19

Wlasnie sobie obejrzalem zdjecia.
To jest jakas kpina. O ile z zewnatrz bije w oczy niechlujstwo i bylejakosc, to wnetrze az kipi tandeta i kiczowatoscia. Przeciez tam nie ma nic oryginalnego dla projektu o takiej skali i CENIE. Tam wszystko jest katalogowe. Te plytki, wykladziny, podlogi w "skyboxach".


Katastrofa.

willow 23.08.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 966843)
^^^Kiedy ?za rok jak łaskawcy skończą w bólach ten stadion? Wtedy to mi to lata. Potrzebujemy stadionu i kasy na niego i bynajmniej kontrola niczego nie spowolni.Znasz procedury? Widziales podczas kontroli 4 stadionów,zarządu spółkiEuro2012 i dróg na Euro - mimo że jest masa błędów i uchybień -żeby cokolwiek z tego powodu staneło? No właśnie. Jedno z drugim nie ma wiele wspólnego , najwyżej odpowiedzialnych ludzi postawią w stan oskarżenia a inni beda kończyć. A bat na nich w postaci NIK-u z może zmeinić wiele na nasza korzyść.

Dasz gwarancje, że nie zamkną budowy? Dasz gwarancje, że Polimex nie będzie robił problemów?
Jak dasz, NIK może wchodzić na budowę choćby jutro.
Tylko pamiętaj, że NIK nie jest od oceniania walorów estetycznych i funkcjonalnych obiektu, tylko od ewentualnych przekrętów i niegospodarności.

Arapaho 23.08.2010 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 966997)
Dasz gwarancje, że nie zamkną budowy? Dasz gwarancje, że Polimex nie będzie robił problemów?
Jak dasz, NIK może wchodzić na budowę choćby jutro.
Tylko pamiętaj, że NIK nie jest od oceniania walorów estetycznych i funkcjonalnych obiektu, tylko od ewentualnych przekrętów i niegospodarności.

Zadajesz idiotyczne pytanie.A ty dasz gwarancje ze jak nic nie zrobimy to stadion będzie w tym roku z pełnym zapleczem na zachodniej, z wykończoną choćby w stanie deweloperskim północną,że pojawią się telebimy a wady obiektu z którymi jak widac stadion ma być odebrany zostaną poprawione?że pojawi się obiecany granit zamiast asfatlu który dziwnie wyparował z obiektu a zbiorniki na wode retencyjną zostaną zainstalowane?
Jeśli mieliby stadion zamykać to musiałby być szwindel na wielką skalę i a i tak wtedy zamknięty byłby pewnie z góra na miesiąc dla zabezpieczenia dowodów- choć przy niegospodarności to raczej chodzi o papiery i przepływy kasy a nie - jak zresztą piszesz- to że beton jest brzydki. Ale już czemu jest ten beton a nie inny -zaprojektowany- albo to że drogi są taki a nie inne a przy tym koszta rosną to chyba niegospodarnośc.Myle sie
A nawet jakby to przy tym jak stadion (zachodnia) stał bez prac od grudnia od marca to miesiąc chyba pikuś jest? ?

maxipiter 23.08.2010 13:27

Czy ktoś się orientuje kiedy zaczną układać krzesełka na zachodniej?

KuLwIk 23.08.2010 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxipiter (Post 967037)
Czy ktoś się orientuje kiedy zaczną układać krzesełka na zachodniej?

Niedziałkowska mówiła, że w połowie września :-D

Markus 23.08.2010 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KuLwIk (Post 967050)
Niedziałkowska mówiła, że w połowie września :-D

To, co mówiła Niedziałkowska przestało obowiązywać już dzień później (odwołanie przetargu dotyczącego trybuny północnej), dlatego nie traktowałbym tego żadną miarą poważnie.

sebanop 23.08.2010 14:27

Sorry za OT ale na aktualnie budowanej trybunie przebywa 2 (słownie dwóch) pracowników.... żal.pl



A na mecz reprezentacji chyba jej eminencja niedziałkowska zamiast ławek rezerwowych postawi przystanki autobusowe... ale takie ładne z bateriami słonecznymi żeby od razu na oświetlenie pracowały i na ciepłą wodę dla zawodników nasze cudownej es-kadry...

Arapaho 23.08.2010 14:34

o... a wokół murawy po drugiej stronie błoń znalazła sie kostka rozumiem że tam nie można było zmienić na asfalt- bo może koszerny nie jest.
Zapomniałem Majchrowski że wasz stadion nigdy nie zejdzie na psy.Wiecznie jego mać uciśnieni a tu telebimy ,kostki,pochwały.Kiedyś mieli teorie że im jakieś oświetlenie zabraliśmy to sobie teraz odbierają w kostce ,elewacji i telebimach

http://www.wikipasy.pl/images/9/91/2...ebudowa_14.jpg

Wertian 23.08.2010 15:28

Ta betonowa kostka, której wszędzie pełno... a najwięcej na parkingach przed hipermarketami, też nie byłaby szczytem moich marzeń.

Arapaho 23.08.2010 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wertian (Post 967115)
Ta betonowa kostka, której wszędzie pełno... a najwięcej na parkingach przed hipermarketami, też nie byłaby szczytem moich marzeń.

Rozumiem że marmur by ci spasował :D

Bielau 23.08.2010 16:26

Akurat co do tej kostki to naprawdę chyba już asfalt lepiej wygląda na naszym stadionie.

SZYMEK_TSW 23.08.2010 16:29

Akurat u nas ta asfaltowa droga wygląda estetycznie, jak dla mnie lepszy asfalt niż najbardziej oklepany wzór kostki w Polsce.

7 kotów 23.08.2010 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 967158)
Rozumiem że marmur by ci spasował :D

Caly stadion z trawertynu - akurat mamy go sporo pod Krakowem, wnetrza tynk Fendi, podlogi drewno klonowe, wykladziny Hermes, w kiblach recznie malowane plytki wloskie, fotele z masazem i efektem 4D, polnagie hostessy.

: (

wolfy 23.08.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 967089)
Zapomniałem Majchrowski że wasz stadion nigdy nie zejdzie na psy.Wiecznie jego mać uciśnieni a tu telebimy ,kostki,pochwały.Kiedyś mieli teorie że im jakieś oświetlenie zabraliśmy to sobie teraz odbierają w kostce ,elewacji i telebimach

Skoro już się tak rozliczamy, to my im kiedyś ( w ich chorych umysłach ) Kmiecika ukradliśmy, to niech sobie teraz w rozliczeniu Kapkę wezmą.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 967170)
Caly stadion z trawertynu - akurat mamy go sporo pod Krakowem, wnetrza tynk Fendi, podlogi drewno klonowe, wykladziny Hermes, w kiblach recznie malowane plytki wloskie, fotele z masazem i efektem 4D, polnagie hostessy.

: (

Byle nie w sektorze gości, bo kibice Cracovii dostają amoku na widok zwykłej umywalki. Przy czymś takim moglibyśmy mieć w przerwie meczu derbowego pierwsze zejścia śmiertelne...

mgła 23.08.2010 17:10

A ja jestem ciekawa czy w związku ze zbliżającym się meczem kadry i naszym z Koroną na R22 planują jakąś konsulatacje przy wyborze ławek rezerwowych czy znów kupią najtańsze wersje...

edit: czytając że Legia będzie mieć ogłoszony przetrag na pomnik Deyny, który stanie przed stadionem aż mi dupe ściska - genialnie by było u nas mieć naszą Legende Reymana :( no ale to s-f

W ogóle cuda na kiju po 18 a praca trwa na Reymonta no chyba że robotnicy się zasiedzieli :p bo się jeszcze kręcą

voy2s 23.08.2010 17:15

Ale kostka w kolorze ceglanym już lepiej by wyglądała. Ale i tak uważam, że od asfaltu to nawet ta na Cracovii jest ładniejsza. Pytanie czy trwalsza, bo jednak asfalt wydaje się bardziej solidny no i lepszy do odprowadzania wody. Ale co by nie mówić to jednak stadion Cracovii prezentuje się lepiej niż przyzwoicie. Cieszę się, że w Krakowie będą dwa nowoczesne stadiony, szkoda tylko, że są takie dysproporcje jak chodzi o jakość wykonania i że to ten trzy razy tańszy jest wykończony lepiej, dokładniej, bardziej bogato. A co do naszego stadionu to mam nadzieję, że jednak skyboxy będą całkowicie inaczej wykończone. Bo na zdjęciach prezentują się jak z epoki PRL-u jeszcze meblościanek w nich brakuje ;) Jednak moim zdaniem wykończenie wnętrz powinno być nowoczesne (byle nie brutalizm hehe) i mieć małe "wiślackie" wstawki - a taką wstawką w żadnym wypadku nie jest bukiecik róż w klubowe barwy iłłłłłł :/

crazykaro 23.08.2010 17:34

Co wy chcecie od skyboxów w każdym będą panele drewniane i biała ściana. Reszta pozostaje do wykończenia przez tych co sobie je wynajmą. Mogą sobie tam zrobić PRL jak będą chciały i nikt im nie będzie tam zaglądał

PhantomRanger 23.08.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 967168)
Akurat u nas ta asfaltowa droga wygląda estetycznie, jak dla mnie lepszy asfalt niż najbardziej oklepany wzór kostki w Polsce.

Szczerze to jak dla mnie lepiej wygląda niż ta kostka. Tym bardzie, że ma być przykryta tą sztuczną murawą co to na orlikach jest więc jak dla mnie ok. Kostka to powinna u nas być przed stadionem. Jest jednak nadzieja, że powstanie baza treningowa wraz z przyjściem tego holendra najlepiej by było aby powstała na obrzeżach miasta, bo na Reymonta raczej miejsca na nią nie ma[ co najwyżej na kilka boisk] a jeśli chcemy odnosić sukcesy potrzeba ich kilkanaście. Do tego mógłby dość ośrodek odnowy z basenem jednym czy też dwoma. Kwota 30 mln zł może by wystarczyła. Oczywiście wygospodarowanie takiej sumy przez Wisłę w ciągu jednego roku jest niemożliwe[ chyba, żeby Boguś oszalał w pozytywnym znaczeniu tego słowa i rzucił kasą mówiąc do Stana Valckx'a " masz tu kase i zbuduj mi bazę treningową". Jednak tak się nie stanie więc systematyczna rozbudowa przez kolejne 5-6 lat powinna nam dać bazę na poziomie średniaka ligi europejskiej. Na to potrzeba jednak czasu czasu i jeszcze raz czasu. Czy Boguś wytrzyma trudno przewidzieć. Skoro jednak trzymał Skorżę po odpadnięciu z Levadią to można być dobrej myśli.

sevenheaven 23.08.2010 17:59

a zobaczcie sobie skyboxy na stadionie narodowym ..

http://stadionnarodowy.org.pl/news,3...ie-gotowa.html

nasze rzeczywiscie jakoś ubogo wyglądają :D

Gwiaździsty 23.08.2010 18:01

Wykończenie to jedno, a drugie to wygląd trybun, widoczność z nich i wyposażenie trybun dla kibiców. A tu nasz stadion bije na głowę ten z gorszej strony Błoń. Tamten to składak z 4 baraków różnej wielkości. Ostateczny wygląd zewnętrzny będzie można ocenić po końcowym oddaniu naszego obiektu. Wtedy dostanie on pełną gamę i moc świateł i porówna się. Co by nie powiedzieć to już na zdjęciach panoramicznych z Kopca prezentuje sie jak twierdza. Ten z Kałuży to przy nim taka przybudówka schowana za drzewami i to niskimi. Poczekajmy jak na R22 zabłysną w końcu wszystkie światła. Wtedy będziemy oceniać.

voy2s 23.08.2010 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 967198)
Co wy chcecie od skyboxów w każdym będą panele drewniane i biała ściana. Reszta pozostaje do wykończenia przez tych co sobie je wynajmą. Mogą sobie tam zrobić PRL jak będą chciały i nikt im nie będzie tam zaglądał

To, że gdy coś kosztuje kilkadziesiąt tysięcy w skali roku to powinno być tak wykończone, żeby człowiekowi było głupio w butach tam wejść. A wykończenie nie powinno leżeć po stronie dzierżawcy (o ile tak jest) ale np. powinno być przygotowanych kilka gotowych aranżacji wykończenia. O widoczności ze skyboxów było już pisane. Dobrze, że chociaż w minimalnym stopniu to poprawili.
A tak poza tym to na wszystkim mamy oszczędności a cena za stadion rośnie. W sumie co się dziwić, bo to Polska właśnie.

Co do skyboxów na narodowym też jakoś mnie nie zachwycają. Podłoga panelowa/parkietowa lepiej się prezentuje niż wykładzina dywanowa. Ale to kwestia gustu a o gustach się nie rozmawia.

Co do porównywania dwóch stadionów to wiadomo, że ten po drugiej stronie błoń prezentuje się mniej monumentalnie, ale jako średniej wielkości stadion jest całkiem fajny. A że ktoś mówi o postawieniu marketu - dla mnie bomba, przynajmniej mają pomysł na wykorzystanie stadionu. A u nas nie wiadomo jeszcze kto co i za ile będzie musiał wykańczać, jakie będą powierzchnie i jakie ceny, oraz co będzie można tam wsadzić.

Co nie zmienia faktu, że z niecierpliwością czekam na otwarcie stadionu i na zakup karnetu :D

willow 23.08.2010 18:30

kostka brukowa wewnątrz stadionu nie jest bezpiecznym pomysłem. W razie nie daj Boże jakiejś zadymy, pierwsze co by poleciało, to właśnie ona :)

Ela 23.08.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 967089)
o... a wokół murawy po drugiej stronie błoń znalazła sie kostka rozumiem że tam nie można było zmienić na asfalt- bo może koszerny nie jest.
Zapomniałem Majchrowski że wasz stadion nigdy nie zejdzie na psy.Wiecznie jego mać uciśnieni a tu telebimy ,kostki,pochwały.

To zwykła kostka bauma - betonowa. Materiał najbardziej prymitywny z możliwych. Tępy, mało estetyczny.
Na prawdę nie ma czego zazdrościć.
Dobry asfalt wygląda o niebo lepiej. Pod warunkiem że jest wysokiej jakości.
Bardzo często na zachodzie ( np we Francji ) właśnie asfalt jest kładziony na chodnikach - nie ta obrzydliwa kostka bauma.

Rozumiem, że u nas miala być granitowa ? Nie betonowa ?
To zupełnie co innego...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wertian (Post 967115)
Ta betonowa kostka, której wszędzie pełno... a najwięcej na parkingach przed hipermarketami, też nie byłaby szczytem moich marzeń.

W końcu ktoś to zaczął zauważać.

JrQ- 23.08.2010 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 967221)
kostka brukowa wewnątrz stadionu nie jest bezpiecznym pomysłem. W razie nie daj Boże jakiejś zadymy, pierwsze co by poleciało, to właśnie ona :)

Damn', może nie doceniam kreatywności kibiców, ale przecież nie ma szans tego wyjąć z podłoża :D

willow 23.08.2010 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 967239)
Damn', może nie doceniam kreatywności kibiców, ale przecież nie ma szans tego wyjąć z podłoża :D

jak dobrze podważysz jedną ;

1q2 23.08.2010 18:51

Problemem skyboxów nie jest wykończenie tylko spartolenie ich pod względem konstrukcyjnym.Już pomijam fakt że podobno parking dla potencjalnych klientów ma być po drugiej stronie stadionu, co samo w sobie jest bubulem(i niech mi ktoś nie napisze że spacer to zdrowie:>)
To co dyskwalifikuje w ogóle te 'pokoiki' to to że nie można z nich meczu oglądać a jedynie podziwiać betonowe stanowisko snajperskie.To jest prawdziwa klęska.Dla pewnie sporej cześci ludzi, mecz może być tylko otoczką spotkania np biznesowego.Psim obowiązkiem jest zapewnienie im możliwości oglądania meczu z wewnątrz.Tak będzie na narodowym, tak będzie...na Kałuży.
U nas żeby móc oglądnąć mecz, trzeba będzie się gnieść na fotelikach, co lepsze widoczność z nich jest o wiele gorsza niż na miejscach które pewnie będa kosztować 30-40 zł a co jeszcze lepsze - potencjalne 'grube ryby' , będą musiały siedzieć według wzrostu.Niska osoba nic nie zobaczy z pierwszego rzędu, znowu pewnie nie może tak być że za wysoka usiądzie w pierwszym a za niska w tylnym bo też nic nie zobaczy
Dzieci w ogóle są wykluczone z oglądania, chyba że na kolanach.
Pomijam już estetykę która jest jedną wielką kpiną.To by się idealnie nadawało jako stanowisko dla snajpera, bądź jako miejsce do obserwowania prób jądrowych...tylko lornetek brak.

Ja mam takie przekonanie że to w większości będzie stało puste.

ciacho 23.08.2010 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 967242)
...

Ja mam takie przekonanie że to w większości będzie stało puste.

A winny będzie jak zwykle nie inwestor tylko operator bo nie potrafi sprzedać "najlepszych" miejsc na stadionie:lol:

Grantar 23.08.2010 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 967242)
Pomijam już estetykę która jest jedną wielką kpiną.To by się idealnie nadawało jako stanowisko dla snajpera, bądź jako miejsce do obserwowania prób jądrowych...tylko lornetek brak.

:-)
dobre określenie.
ale
szlifierka kątowa, młot, majzel i można ten murek obniżyć .......

PiotrG 23.08.2010 19:35

Co do skyboxów - każdy urządza sobie je jak chce, ten na SN jest przykładowy, a na R22 wstawiono trochę mebli do największego, aby nie wiało pustką.

gooro33 23.08.2010 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 967221)
kostka brukowa wewnątrz stadionu nie jest bezpiecznym pomysłem. W razie nie daj Boże jakiejś zadymy, pierwsze co by poleciało, to właśnie ona :)

Hmm... czy pani Niedzialkowska przypadkiem nie mowila na poczatku ze u nas kostki nie ma ze wzgledow bezpieczenstwa....

ED:
Czyli na zewnatrz stwarza niebezpieczenstwo w srodku juz nie... Idziemy dajel droga telebimow ktore sa potrzebne na 15 tys stadionie jako czesc systemu ewakuacyjnego a na 33 tys juz nie....

luke1906 23.08.2010 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 967279)
Hmm... czy pani Niedzialkowska przypadkiem nie mowila na poczatku ze u nas kostki nie ma ze wzgledow bezpieczenstwa....

Do tej wypowiedzi dodam wpis Marcina Hyły z pl.rec.rowery
http://groups.google.pl/group/pl.rec...ef942860dea23#

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin Hyła
Notabene przy stadionie Wisły projektanci mieli _ZAKAZ_ stosowania
kostki i nawierzchni rozbieralnych wynikający z opinii policji - żeby
nie dało się rozwalać chodników i rzucać uzyskanym materiałem w służby
porządkowe.

Z tego co zdążyłem tu przeczytać to kostki nie ma z braku funduszy. Jak się ma do tego powyższa wypowiedź? Czy w ogóle kiedykolwiek pojawił się w tym kontekście temat opinii policji?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl