![]() |
Patryk przesadził z siłownią przez co stracił totalnie dynamikę.
|
Cytat:
@brylant17 - w pewnym momencie przestał się rozwijać. Porażka w Turcji zniszczyła go psychicznie, być może zrozumiał że pewnego poziomu nie przeskoczy. W Ekstraklasie się naprawdę wyróżniał, jeszcze trzy lata temu to był top. Nie wiem czy poradziłby sobie w silniejszej lidze. Być może to był jego maks, ale i tak zapisał się w historii Wisły i ekstraklasy. Mistrzostwa Polski, gra w pucharach, gole, asysty. |
Cytat:
Według mnie w innym rozwoju się zatrzymał. Ale sam sobie dopowiedz jakim. Zobacz sobie jak zbudowani są piłkarze Premier League, Zlatan, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo i wielu innych piłkarzy. Patryk ze swoją muskulaturą wygląda przy nich jak dziecko. Małecki to piłkarz który nie potrafi przegrywać rywalizacji oraz nie radzi sobie z jakąkolwiek krytyką. Tylko tyle i aż tyle. Natomiast uważam, że przy obecnej kadrze, mógłby być u nas (ze sportowych względów) zawodnikiem nr. 18 czy 20. Tylko z góry wiadomo że on tego nie zaakceptuje i woli kopać z pewnym składem w I lidze. |
Ja też uważam że problemem Patryka było zdrowie psychiczne a nie fizyczne. Przez zdrowie psychiczne mam na myśli jego kontrolę nad emocjami i wrażliwość na jakąkolwiek krytykę.
|
Cytat:
Wydaje mi się, że Małecki mógł mieć dobre chęci, chciał pracować indywidualnie i dodatkowo, ale nikt mu nie wskazał, w jaki sposób to zrobić. Patryk był zbyt ubity, był szerszy niż Zlatan. Od przytoczonych wyżej piłkarzy Małeckiego w tej kwestii nie różniły chęci do pracy nad sobą, a wiedza jak to zrobić. Cisza medialna wokół niego przez ostatni rok też mnie dziwi. Prawdy być może kiedyś się dowiemy. |
Cytat:
|
Pogodzę Was, bo obaj macie rację. Czas kiedy przypakował zbiegł się z czasem kiedy odniósł kontuzję mózgu.
|
Cytat:
Jakby chłopak miał biegać maratony, a nie grać spotkania piłkarskie to owszem, ta "muskulatura" jak ją nazywasz, mogłaby przeszkadzać. Natomiast w jego przypadku był to wyłącznie atut. Cóż Ci z szybkości jak odbijasz się jak piłeczka pingpongowa od przeciwników? Problem leżał w głowie, a nie w mięśniach (choć tam też "powinny" być mięśnie) |
Cytat:
W jego przypadku w momencie jak przypakował to stracił szybkość - moze było tak jak pisze kolega powyżej ze zbiegło się to z kontuzja mózgu. Moze za szybko przybrał ta masę ? moze nie do końca pod kontrola przez co nie przełożyło się to na większe możliwości szybkościowe. |
Cytat:
Mięśnie NIE SPOWALNIAJĄ! Duże mięśnie -> duża siła - > duża moc - > duże zużycie energii -> ogromne zapotrzebowanie tlenowe Ale na litość boską - Małecki to nie Burneika czy Pudzian, ani nawet jakis trener z popularnego kanału na YT. To jego "przypakowanie" to ile mu dało? 3-5kg mięśni więcej? O ile wzrosło jego zapotrzebowanie tlenowe? Myślicie że 120kg np sztangista olimpijski, który potrafi robić przysiady z 300kg sztangą na plecach, nie umie tej samej siły włożyć w odbicie się nogą od podłoża przy sprincie? Oglądnijcie np filmiki jak wysoko sztangiści potrafią wyskoczyć. Jedyne zatem co Małecki mógłby stracić przez "nabicie" to kondycja. Tzn biegałby szybciej, ale krócej. Wybaczcie chaotyczny styl, ale chcialem kilka myśli zamieścić w 1 poście. |
Cytat:
Widze ze tutaj jacys profesjonalni trenejro sie wypowiadają wiec nie będę dyskutował ze sztangista może tez szybko zapierdalac - bez szydery to pisze bo może faktycznie moze. Ja przedstawiam tylko prosta obserwacje kiedy Malecki zaczynal dolowac. |
Dajcie już tą ligę bo ten sezon ogórkowy jest nie do zniesienia na tu forum :D
|
Cytat:
Wystarczy na nich spojrzeć: https://www.google.com/search?rlz=1C...24.1REEmzTyQiM Cytat:
A że tak pociągnę temat, w którym to momencie Twoim zdaniem nastąpiło to magiczne przypakowanie Maleckiego? |
Wtedy, kiedy zachciało mu się, żeby mówiono na niego "Mocny" czy jakoś tak.
To kolejny dowód na to, że coś mu się w głowie poprzestawiało. |
Cytat:
Trener przygotowania motorycznego powie Ci natomiast jak łatwo piłkarza zajechać. TO co napisał Yggdrasil jest oczywiście prawdą, ale teraz do tej prawdy trzeba podstawić treningi które w tym czasie robił Mały, i będzie czarno na biały dlaczego był "zalany" i"zajechany". Sam trening to nie wszystko, no ale tylu tu TP ze przeciez kazdy to wie:) Framat: Imho, regres zaczal sie w momencie nie strzelenia karnego w młodzieżowce. nie pamietam przeciwko komu to było ale był to wazny mecz, mały wział piłke na pewniaka i (tez nie pamietam) chyba jebnał jak ....a w środek. |
Z Holandią przy 0:0.
|
Cytat:
W przypadku Małeckiego to żaden mit tylko trafna obserwacja. Po pierwsze, są różne typy budowy, Małecki zawsze był trochę szerszy od Grosika, miał predyspozycje do przybierania na wadze. W młodości miał ciut słabszą dynamikę ale nieznacznie. Potem zaczął pakować górne partie i się bardzo rozrósł w barach i rękach. Wątpię, żeby miał przy tym niski % tkanki tłuszczowej. Wątpię też, żeby pakował równomiernie. Sprinter dba o % tkanki tłuszczowej i ma przede wszystkim idealną rzeźbę, a nie masę dla samej masy. Poza tym buduje się pod wytycznymi profesjonalnych trenerów, a nie wpierdala stejki bo chce być duży. Także owszem Mały stracił większość swoich szybkościowych atutów przez nierównomierne pakowanie, przybieranie na masie w górnych partiach. Przecież on za młodu to była rakieta szybsza niż większość ligowców, bardziej zwrotna. W latach późniejszych jak kogoś przedryblował to głównie dlatego, że go przepchnął albo wziął na zamach, a nie dlatego że był szybszy. To oczywiste dla każdego kto obserwował jego rozwój i potrafi wyciągać wnioski. |
Cytat:
Tak samo jak bokser rozpoczyna cios nie ręką a stopą, umiejętnie wykorzystując cały łańcuch kinetyczny, tak samo przecież sprinter nie biegnie jedynie nogami, a całym ciałem. ZWŁASZCZA istotny jest brzuch, plecy, ale i ręce biorą udział w procesie. Procent tkanki tłuszczowej ma znacznie, ale w przypadku Małeckiego nie mówimy o zatłuszczeniu 20% i wzwyż. Ile on mógł mieć ? Jako zawodowy piłkarz mógł mieć 10-12% bf max. Owszem, mógłby mieć poniżej 10% ale tu już wchodzi genetyka, zywienie, suplementacja, tryb życia. Niektórym bycie bardzo suchym przychodzi łatwiej niż innym. Ale Patryk nie odbiegał przecież poziomem tkanki tłuszczowej od średniej w lidze. To nie tu problem. "Idealna rzeźba" to wybacz..pojęcie ze świata sportów sylwetkowych, mające się absolutnie nijak w odniesieniu do sportów gdzie ważniejsze jest "co mięśnie umieją" a nie "jak wyglądają". A i nawet kulturyści nie mogą wypracować jednego standardu. Puste pojęcie, obecnie już bardziej z memów internetowych niż poważnie używane. 99% sportowców dba o wynik - wygląd jest efektem ubocznym. Sprinterowi nie zalezy na tym czy bedzie wyglądał jak Apollo, Herkules, czy inny ideał piękna. Piłkarzowi również (pomijam przypadki gwiazd z kontraktami reklamowymi, zarabiających na wyglądzie - to jest inna bajka) Jeżeli więc pisząc "dbanie o idealną rzeźbę" masz na myśli trzymanie niskiego poziomu tłuszczu -> patrz akapit powyżej. Jeżeli pisząc "dbanie o idealną rzeźbę" masz na myśli oglądanie się w lustrze i dbanie o własne piękno antycznych proporcji, to ani sprinter, ani piłkarz tego nie robią (chyba ze ktoś im za to zapłaci) Co do profesjonalnych trenerów - skąd wiesz jak było? Ja sam nie wiem, nie znam Małeckiego. Nie umiem stwierdzić czy trenował kierując się poradami koksa w necie, kolegi z osiedla, klubowego fizjoterapeuty, czy jakiegos profesora z AWF, czy robił sam na pałe wszystko. Nie wiemy tego. JEDYNE w czym mógłby być problem, to w przetrenowaniu. Tzn gdyby do obciążeń codziennego treningu zawodowego piłkarza, Małecki dokładał dodatkowy bodziec treningowy, a jednocześnie nie zapewniał organizmowi odpowiedniej regeneracji. Wówczas nie "przypakowanie" jest problemem, tylko zwyczajne przemęczenie. I nie biegałby wolniej przez "większe bary" ale przez przeciążenie centralnego układu nerwowego, a może i po prostu jakieś kontuzje przeciązeniowe mięsni. |
|
Oczywiście
|
Co z Pietrzakiem? Ma jakieś oferty czy nie ma żadnych?
|
Pamiętam płacz jak odchodził, niektórzy się wieszać chcieli.
|
Łukasz Garguła w beniaminku 3 ligi Falubazie Zielona Góra
|
To już emerytura. I tak długo się trzymał na niezłym poziomie.
|
Jak z nim nie podpiszemy będzie to największa głupota ostatnich miesięcy
|
No to Rafał Pietrzak w końcu znalazł wymarzony klub zagranicą. Dobrze, że ta telenowela się zakończyła.
Czas na Marcina Grabowskiego. Wierzę w tego chłopaka. |
Są jakieś przecieki gdzie Pietrzak się wybiera?
|
Cytat:
Mlodziezowiec Wojo w drugiej kolejnosci Plewka |
Cytat:
Nie chce mi się z Tobą polemizować. Ewidentnie brak ci praktyki i snujesz samą teorię. Bądź szybkościowcem o smukłej sylwetce, sprawdź swój czas sprinterski, a potem wrzuć 5-10kg masy mięśniowej na ręce i klatę. Z mojej praktyki wiem, że nawet dodatkowe 2-3 kilo znacznie hamuje dynamikę. Po Małeckim było widać, że stracił gaz, ale zrobił się duży. Nie ma o czym dyskutować. Nie wierzysz odpal sobie trochę archiwalnych nagrań i porównaj. |
Nasze Czarne Złoto Emanuel Sarki w Odrze Wodzisław.
31 lat a już odcina kupony :( |
31 lat oficjalnie, murzynom czas liczy się inaczej
|
Cytat:
|
Cytat:
Zmarnował Sarki swoją karierę, do dziś mógłby być naszym liderem. |
Wspomina lata świetności w Wiśle gdy w deszczowy wieczór, pewnej jesieni odarł ze złudzeń defensorów Górnika Łęczna.
|
A kolano wyleczyl?
Dwa lata się bujal po klubach z zerwanym wiezadlem I nie mam tu na myśli klubów piłkarskich ;) |
Boban Jović według transfermarktu jest bez klubu.
Ktoś wie co się z nim takiego stało? Przecież ma 28 lat, to nie jest emeryt, jak u nas grał to miło go wspominam. Szybki, ofensywnie usposobiony, upierdliwy dla rywali, zwinny i wszechstronny. Fajny to był kopacz. Wiem, że obecnie obrona jest już solidnie obsadzona, ale fajnie byłoby zobaczyć powrót kogoś takiego do klubu. No chyba, że jest coś o czym nie wiem i zniszczyły go kontuzje, to wtedy kurde szkoda. |
Z tego co kojarzę to jest strasznie szklanym piłkarzem. Jak był na wypożyczeniu w Śląsku to większość czasu był kontuzjowany....
|
Można spróbować na pół roku
|
Cytat:
|
Zdenek Ondrasek pojawił sie wczoraj na boisku w 79 minucie. Pol Llonch wybrany najlepszym pilkarzem Willem II sezonu 2018/2019.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl