Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Przybyszewski 30.06.2019 06:49

Patryk przesadził z siłownią przez co stracił totalnie dynamikę.

wolfy 30.06.2019 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1541245)
Patryk przesadził z siłownią przez co stracił totalnie dynamikę.

Albo zwyczajnie, z wiekiem.

@brylant17 - w pewnym momencie przestał się rozwijać. Porażka w Turcji zniszczyła go psychicznie, być może zrozumiał że pewnego poziomu nie przeskoczy. W Ekstraklasie się naprawdę wyróżniał, jeszcze trzy lata temu to był top.
Nie wiem czy poradziłby sobie w silniejszej lidze. Być może to był jego maks, ale i tak zapisał się w historii Wisły i ekstraklasy. Mistrzostwa Polski, gra w pucharach, gole, asysty.

Karherop 01.07.2019 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1541245)
Patryk przesadził z siłownią przez co stracił totalnie dynamikę.

Mit powtarzany od wielu lat.
Według mnie w innym rozwoju się zatrzymał. Ale sam sobie dopowiedz jakim.

Zobacz sobie jak zbudowani są piłkarze Premier League, Zlatan, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo i wielu innych piłkarzy.
Patryk ze swoją muskulaturą wygląda przy nich jak dziecko.

Małecki to piłkarz który nie potrafi przegrywać rywalizacji oraz nie radzi sobie z jakąkolwiek krytyką. Tylko tyle i aż tyle.

Natomiast uważam, że przy obecnej kadrze, mógłby być u nas (ze sportowych względów) zawodnikiem nr. 18 czy 20. Tylko z góry wiadomo że on tego nie zaakceptuje i woli kopać z pewnym składem w I lidze.

rdunia87 01.07.2019 10:13

Ja też uważam że problemem Patryka było zdrowie psychiczne a nie fizyczne. Przez zdrowie psychiczne mam na myśli jego kontrolę nad emocjami i wrażliwość na jakąkolwiek krytykę.

xanti1906 01.07.2019 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1541250)
Mit powtarzany od wielu lat.
Według mnie w innym rozwoju się zatrzymał. Ale sam sobie dopowiedz jakim.

Zobacz sobie jak zbudowani są piłkarze Premier League, Zlatan, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo i wielu innych piłkarzy.
Patryk ze swoją muskulaturą wygląda przy nich jak dziecko.

Małecki to piłkarz który nie potrafi przegrywać rywalizacji oraz nie radzi sobie z jakąkolwiek krytyką. Tylko tyle i aż tyle.

Natomiast uważam, że przy obecnej kadrze, mógłby być u nas (ze sportowych względów) zawodnikiem nr. 18 czy 20. Tylko z góry wiadomo że on tego nie zaakceptuje i woli kopać z pewnym składem w I lidze.


Wydaje mi się, że Małecki mógł mieć dobre chęci, chciał pracować indywidualnie i dodatkowo, ale nikt mu nie wskazał, w jaki sposób to zrobić. Patryk był zbyt ubity, był szerszy niż Zlatan. Od przytoczonych wyżej piłkarzy Małeckiego w tej kwestii nie różniły chęci do pracy nad sobą, a wiedza jak to zrobić.

Cisza medialna wokół niego przez ostatni rok też mnie dziwi. Prawdy być może kiedyś się dowiemy.

Przybyszewski 01.07.2019 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1541250)
Mit powtarzany od wielu lat.
Według mnie w innym rozwoju się zatrzymał. Ale sam sobie dopowiedz jakim.

Zobacz sobie jak zbudowani są piłkarze Premier League, Zlatan, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo i wielu innych piłkarzy.
Patryk ze swoją muskulaturą wygląda przy nich jak dziecko.

Małecki to piłkarz który nie potrafi przegrywać rywalizacji oraz nie radzi sobie z jakąkolwiek krytyką. Tylko tyle i aż tyle.

Natomiast uważam, że przy obecnej kadrze, mógłby być u nas (ze sportowych względów) zawodnikiem nr. 18 czy 20. Tylko z góry wiadomo że on tego nie zaakceptuje i woli kopać z pewnym składem w I lidze.

Ale przecież to są zupełnie inne typy zawodników. Malecki bazował na szybkości a jak przypakował to ten atut stracił. To nie mit tylko fakt.

wściekłe pięści węża 01.07.2019 14:14

Pogodzę Was, bo obaj macie rację. Czas kiedy przypakował zbiegł się z czasem kiedy odniósł kontuzję mózgu.

Karherop 01.07.2019 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1541253)
Ale przecież to są zupełnie inne typy zawodników. Malecki bazował na szybkości a jak przypakował to ten atut stracił. To nie mit tylko fakt.

Ciągle nie wiem o jakim traceniu szybkości mówisz. Zobacz sobie na budowę fizyczną sprinterów. Powiedz mi jeszcze że Małecki był lepiej zbudowany od nich :rotfl:

Jakby chłopak miał biegać maratony, a nie grać spotkania piłkarskie to owszem, ta "muskulatura" jak ją nazywasz, mogłaby przeszkadzać. Natomiast w jego przypadku był to wyłącznie atut. Cóż Ci z szybkości jak odbijasz się jak piłeczka pingpongowa od przeciwników?

Problem leżał w głowie, a nie w mięśniach (choć tam też "powinny" być mięśnie)

Przybyszewski 01.07.2019 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1541255)
Ciągle nie wiem o jakim traceniu szybkości mówisz. Zobacz sobie na budowę fizyczną sprinterów. Powiedz mi jeszcze że Małecki był lepiej zbudowany od nich :rotfl:

Jakby chłopak miał biegać maratony, a nie grać spotkania piłkarskie to owszem, ta "muskulatura" jak ją nazywasz, mogłaby przeszkadzać. Natomiast w jego przypadku był to wyłącznie atut. Cóż Ci z szybkości jak odbijasz się jak piłeczka pingpongowa od przeciwników?

Problem leżał w głowie, a nie w mięśniach (choć tam też "powinny" być mięśnie)

Ale co ma budowa sprintera do przypadku Maleckiego ? przecież nie każdy facet zbudowany jak Bolt biega jak Bolt ?

W jego przypadku w momencie jak przypakował to stracił szybkość - moze było tak jak pisze kolega powyżej ze zbiegło się to z kontuzja mózgu. Moze za szybko przybrał ta masę ? moze nie do końca pod kontrola przez co nie przełożyło się to na większe możliwości szybkościowe.

Yggdrasil 01.07.2019 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1541256)
Ale co ma budowa sprintera do przypadku Maleckiego ? przecież nie każdy facet zbudowany jak Bolt biega jak Bolt ?

W jego przypadku w momencie jak przypakował to stracił szybkość - moze było tak jak pisze kolega powyżej ze zbiegło się to z kontuzja mózgu. Moze za szybko przybrał ta masę ? moze nie do końca pod kontrola przez co nie przełożyło się to na większe możliwości szybkościowe.

Wierzyłem ze w 2019 roku już nikt nie bedzie tego mitu powielał.
Mięśnie NIE SPOWALNIAJĄ!
Duże mięśnie -> duża siła - > duża moc - > duże zużycie energii -> ogromne zapotrzebowanie tlenowe

Ale na litość boską - Małecki to nie Burneika czy Pudzian, ani nawet jakis trener z popularnego kanału na YT.
To jego "przypakowanie" to ile mu dało? 3-5kg mięśni więcej? O ile wzrosło jego zapotrzebowanie tlenowe?

Myślicie że 120kg np sztangista olimpijski, który potrafi robić przysiady z 300kg sztangą na plecach, nie umie tej samej siły włożyć w odbicie się nogą od podłoża przy sprincie?
Oglądnijcie np filmiki jak wysoko sztangiści potrafią wyskoczyć.

Jedyne zatem co Małecki mógłby stracić przez "nabicie" to kondycja. Tzn biegałby szybciej, ale krócej.
Wybaczcie chaotyczny styl, ale chcialem kilka myśli zamieścić w 1 poście.

Przybyszewski 01.07.2019 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yggdrasil (Post 1541257)
Wierzyłem ze w 2019 roku już nikt nie bedzie tego mitu powielał.
Mięśnie NIE SPOWALNIAJĄ!
Duże mięśnie -> duża siła - > duża moc - > duże zużycie energii -> ogromne zapotrzebowanie tlenowe

Ale na litość boską - Małecki to nie Burneika czy Pudzian, ani nawet jakis trener z popularnego kanału na YT.
To jego "przypakowanie" to ile mu dało? 3-5kg mięśni więcej? O ile wzrosło jego zapotrzebowanie tlenowe?

Myślicie że 120kg np sztangista olimpijski, który potrafi robić przysiady z 300kg sztangą na plecach, nie umie tej samej siły włożyć w odbicie się nogą od podłoża przy sprincie?
Oglądnijcie np filmiki jak wysoko sztangiści potrafią wyskoczyć.

Jedyne zatem co Małecki mógłby stracić przez "nabicie" to kondycja. Tzn biegałby szybciej, ale krócej.
Wybaczcie chaotyczny styl, ale chcialem kilka myśli zamieścić w 1 poście.

Masz racje Malecki jak przypakowal to zyskal na dynamice.

Widze ze tutaj jacys profesjonalni trenejro sie wypowiadają wiec nie będę dyskutował ze sztangista może tez szybko zapierdalac - bez szydery to pisze bo może faktycznie moze. Ja przedstawiam tylko prosta obserwacje kiedy Malecki zaczynal dolowac.

maciekkk 01.07.2019 19:52

Dajcie już tą ligę bo ten sezon ogórkowy jest nie do zniesienia na tu forum :D

Karherop 02.07.2019 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1541256)
Ale co ma budowa sprintera do przypadku Maleckiego ? przecież nie każdy facet zbudowany jak Bolt biega jak Bolt ?.

Nie każdy facet zbudowany jak Bolt biega jak Bolt, ale każdy sprinter który osiąga sukcesy musi mieć odpowiednią muskulaturę. I ta muskulatura nie przeszkadza, ale pomaga w osiąganiu większej prędkości.
Wystarczy na nich spojrzeć: https://www.google.com/search?rlz=1C...24.1REEmzTyQiM

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1541259)
Masz racje Malecki jak przypakowal to zyskal na dynamice.

Widze ze tutaj jacys profesjonalni trenejro sie wypowiadają wiec nie będę dyskutował ze sztangista może tez szybko zapierdalac - bez szydery to pisze bo może faktycznie moze. Ja przedstawiam tylko prosta obserwacje kiedy Malecki zaczynal dolowac.

Nie trzeba być trenerem personalnym, aby pewne rzeczy wiedzieć. Kolega@Yggdrasil bardzo łopatologicznie to objaśnił.

A że tak pociągnę temat, w którym to momencie Twoim zdaniem nastąpiło to magiczne przypakowanie Maleckiego?

FraMat 02.07.2019 13:51

Wtedy, kiedy zachciało mu się, żeby mówiono na niego "Mocny" czy jakoś tak.
To kolejny dowód na to, że coś mu się w głowie poprzestawiało.

szprotson 02.07.2019 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1541265)
Nie każdy facet zbudowany jak Bolt biega jak Bolt, ale każdy sprinter który osiąga sukcesy musi mieć odpowiednią muskulaturę. I ta muskulatura nie przeszkadza, ale pomaga w osiąganiu większej prędkości.


Nie trzeba być trenerem personalnym, aby pewne rzeczy wiedzieć. Kolega@Yggdrasil bardzo łopatologicznie to objaśnił.
?

trener personalny to może Ci pokazać jak poprawie sie podciągać.
Trener przygotowania motorycznego powie Ci natomiast jak łatwo piłkarza zajechać. TO co napisał Yggdrasil jest oczywiście prawdą, ale teraz do tej prawdy trzeba podstawić treningi które w tym czasie robił Mały, i będzie czarno na biały dlaczego był "zalany" i"zajechany".
Sam trening to nie wszystko, no ale tylu tu TP ze przeciez kazdy to wie:)

Framat: Imho, regres zaczal sie w momencie nie strzelenia karnego w młodzieżowce. nie pamietam przeciwko komu to było ale był to wazny mecz, mały wział piłke na pewniaka i (tez nie pamietam) chyba jebnał jak ....a w środek.

morganfield 02.07.2019 19:15

Z Holandią przy 0:0.

s1mone 04.07.2019 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yggdrasil
Wierzyłem ze w 2019 roku już nikt nie bedzie tego mitu powielał.
Mięśnie NIE SPOWALNIAJĄ!
Duże mięśnie -> duża siła - > duża moc - > duże zużycie energii -> ogromne zapotrzebowanie tlenowe

Ale na litość boską - Małecki to nie Burneika czy Pudzian, ani nawet jakis trener z popularnego kanału na YT.
To jego "przypakowanie" to ile mu dało? 3-5kg mięśni więcej? O ile wzrosło jego zapotrzebowanie tlenowe?

Myślicie że 120kg np sztangista olimpijski, który potrafi robić przysiady z 300kg sztangą na plecach, nie umie tej samej siły włożyć w odbicie się nogą od podłoża przy sprincie?
Oglądnijcie np filmiki jak wysoko sztangiści potrafią wyskoczyć.

Jedyne zatem co Małecki mógłby stracić przez "nabicie" to kondycja. Tzn biegałby szybciej, ale krócej.
Wybaczcie chaotyczny styl, ale chcialem kilka myśli zamieścić w 1 poście.


W przypadku Małeckiego to żaden mit tylko trafna obserwacja.


Po pierwsze, są różne typy budowy, Małecki zawsze był trochę szerszy od Grosika, miał predyspozycje do przybierania na wadze. W młodości miał ciut słabszą dynamikę ale nieznacznie. Potem zaczął pakować górne partie i się bardzo rozrósł w barach i rękach. Wątpię, żeby miał przy tym niski % tkanki tłuszczowej. Wątpię też, żeby pakował równomiernie. Sprinter dba o % tkanki tłuszczowej i ma przede wszystkim idealną rzeźbę, a nie masę dla samej masy. Poza tym buduje się pod wytycznymi profesjonalnych trenerów, a nie wpierdala stejki bo chce być duży.



Także owszem Mały stracił większość swoich szybkościowych atutów przez nierównomierne pakowanie, przybieranie na masie w górnych partiach. Przecież on za młodu to była rakieta szybsza niż większość ligowców, bardziej zwrotna. W latach późniejszych jak kogoś przedryblował to głównie dlatego, że go przepchnął albo wziął na zamach, a nie dlatego że był szybszy.


To oczywiste dla każdego kto obserwował jego rozwój i potrafi wyciągać wnioski.

Yggdrasil 08.07.2019 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1541276)
W przypadku Małeckiego to żaden mit tylko trafna obserwacja.


Po pierwsze, są różne typy budowy, Małecki zawsze był trochę szerszy od Grosika, miał predyspozycje do przybierania na wadze. W młodości miał ciut słabszą dynamikę ale nieznacznie. Potem zaczął pakować górne partie i się bardzo rozrósł w barach i rękach. Wątpię, żeby miał przy tym niski % tkanki tłuszczowej. Wątpię też, żeby pakował równomiernie. Sprinter dba o % tkanki tłuszczowej i ma przede wszystkim idealną rzeźbę, a nie masę dla samej masy. Poza tym buduje się pod wytycznymi profesjonalnych trenerów, a nie wpierdala stejki bo chce być duży.



Także owszem Mały stracił większość swoich szybkościowych atutów przez nierównomierne pakowanie, przybieranie na masie w górnych partiach. Przecież on za młodu to była rakieta szybsza niż większość ligowców, bardziej zwrotna. W latach późniejszych jak kogoś przedryblował to głównie dlatego, że go przepchnął albo wziął na zamach, a nie dlatego że był szybszy.


To oczywiste dla każdego kto obserwował jego rozwój i potrafi wyciągać wnioski.

Niestety to nie jest takie proste.
Tak samo jak bokser rozpoczyna cios nie ręką a stopą, umiejętnie wykorzystując cały łańcuch kinetyczny, tak samo przecież sprinter nie biegnie jedynie nogami, a całym ciałem. ZWŁASZCZA istotny jest brzuch, plecy, ale i ręce biorą udział w procesie.

Procent tkanki tłuszczowej ma znacznie, ale w przypadku Małeckiego nie mówimy o zatłuszczeniu 20% i wzwyż. Ile on mógł mieć ? Jako zawodowy piłkarz mógł mieć 10-12% bf max.
Owszem, mógłby mieć poniżej 10% ale tu już wchodzi genetyka, zywienie, suplementacja, tryb życia. Niektórym bycie bardzo suchym przychodzi łatwiej niż innym.
Ale Patryk nie odbiegał przecież poziomem tkanki tłuszczowej od średniej w lidze. To nie tu problem.

"Idealna rzeźba" to wybacz..pojęcie ze świata sportów sylwetkowych, mające się absolutnie nijak w odniesieniu do sportów gdzie ważniejsze jest "co mięśnie umieją" a nie "jak wyglądają". A i nawet kulturyści nie mogą wypracować jednego standardu. Puste pojęcie, obecnie już bardziej z memów internetowych niż poważnie używane.
99% sportowców dba o wynik - wygląd jest efektem ubocznym. Sprinterowi nie zalezy na tym czy bedzie wyglądał jak Apollo, Herkules, czy inny ideał piękna. Piłkarzowi również (pomijam przypadki gwiazd z kontraktami reklamowymi, zarabiających na wyglądzie - to jest inna bajka)
Jeżeli więc pisząc "dbanie o idealną rzeźbę" masz na myśli trzymanie niskiego poziomu tłuszczu -> patrz akapit powyżej.
Jeżeli pisząc "dbanie o idealną rzeźbę" masz na myśli oglądanie się w lustrze i dbanie o własne piękno antycznych proporcji, to ani sprinter, ani piłkarz tego nie robią (chyba ze ktoś im za to zapłaci)

Co do profesjonalnych trenerów - skąd wiesz jak było? Ja sam nie wiem, nie znam Małeckiego. Nie umiem stwierdzić czy trenował kierując się poradami koksa w necie, kolegi z osiedla, klubowego fizjoterapeuty, czy jakiegos profesora z AWF, czy robił sam na pałe wszystko.
Nie wiemy tego.

JEDYNE w czym mógłby być problem, to w przetrenowaniu. Tzn gdyby do obciążeń codziennego treningu zawodowego piłkarza, Małecki dokładał dodatkowy bodziec treningowy, a jednocześnie nie zapewniał organizmowi odpowiedniej regeneracji.
Wówczas nie "przypakowanie" jest problemem, tylko zwyczajne przemęczenie.
I nie biegałby wolniej przez "większe bary" ale przez przeciążenie centralnego układu nerwowego, a może i po prostu jakieś kontuzje przeciązeniowe mięsni.

Glazik 10.07.2019 21:08

https://www.transfermarkt.com/jumpli...fer_id/2166574 pamiętają?

brylant17 12.07.2019 19:04

Oczywiście

Dzimi 12.07.2019 20:04

Co z Pietrzakiem? Ma jakieś oferty czy nie ma żadnych?

wiertar 12.07.2019 21:08

Pamiętam płacz jak odchodził, niektórzy się wieszać chcieli.

Szneka 15.07.2019 17:41

Łukasz Garguła w beniaminku 3 ligi Falubazie Zielona Góra

Karherop 16.07.2019 09:01

To już emerytura. I tak długo się trzymał na niezłym poziomie.

nowak 16.07.2019 09:09

Jak z nim nie podpiszemy będzie to największa głupota ostatnich miesięcy

wściekłe pięści węża 16.07.2019 09:42

No to Rafał Pietrzak w końcu znalazł wymarzony klub zagranicą. Dobrze, że ta telenowela się zakończyła.

Czas na Marcina Grabowskiego. Wierzę w tego chłopaka.

Danielek1906 16.07.2019 13:32

Są jakieś przecieki gdzie Pietrzak się wybiera?

bridgeburner 16.07.2019 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1541429)
No to Rafał Pietrzak w końcu znalazł wymarzony klub zagranicą. Dobrze, że ta telenowela się zakończyła.

Czas na Marcina Grabowskiego. Wierzę w tego chłopaka.

Sadlok bedzie gral na lewej...
Mlodziezowiec Wojo w drugiej kolejnosci Plewka

s1mone 16.07.2019 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yggdrasil
Niestety to nie jest takie proste.
Tak samo jak bokser rozpoczyna cios nie ręką a stopą, umiejętnie wykorzystując cały łańcuch kinetyczny, tak samo przecież sprinter nie biegnie jedynie nogami, a całym ciałem. ZWŁASZCZA istotny jest brzuch, plecy, ale i ręce biorą udział w procesie.

Procent tkanki tłuszczowej ma znacznie, ale w przypadku Małeckiego nie mówimy o zatłuszczeniu 20% i wzwyż. Ile on mógł mieć ? Jako zawodowy piłkarz mógł mieć 10-12% bf max.
Owszem, mógłby mieć poniżej 10% ale tu już wchodzi genetyka, zywienie, suplementacja, tryb życia. Niektórym bycie bardzo suchym przychodzi łatwiej niż innym.
Ale Patryk nie odbiegał przecież poziomem tkanki tłuszczowej od średniej w lidze. To nie tu problem.

"Idealna rzeźba" to wybacz..pojęcie ze świata sportów sylwetkowych, mające się absolutnie nijak w odniesieniu do sportów gdzie ważniejsze jest "co mięśnie umieją" a nie "jak wyglądają". A i nawet kulturyści nie mogą wypracować jednego standardu. Puste pojęcie, obecnie już bardziej z memów internetowych niż poważnie używane.
99% sportowców dba o wynik - wygląd jest efektem ubocznym. Sprinterowi nie zalezy na tym czy bedzie wyglądał jak Apollo, Herkules, czy inny ideał piękna. Piłkarzowi również (pomijam przypadki gwiazd z kontraktami reklamowymi, zarabiających na wyglądzie - to jest inna bajka)
Jeżeli więc pisząc "dbanie o idealną rzeźbę" masz na myśli trzymanie niskiego poziomu tłuszczu -> patrz akapit powyżej.
Jeżeli pisząc "dbanie o idealną rzeźbę" masz na myśli oglądanie się w lustrze i dbanie o własne piękno antycznych proporcji, to ani sprinter, ani piłkarz tego nie robią (chyba ze ktoś im za to zapłaci)

Co do profesjonalnych trenerów - skąd wiesz jak było? Ja sam nie wiem, nie znam Małeckiego. Nie umiem stwierdzić czy trenował kierując się poradami koksa w necie, kolegi z osiedla, klubowego fizjoterapeuty, czy jakiegos profesora z AWF, czy robił sam na pałe wszystko.
Nie wiemy tego.

JEDYNE w czym mógłby być problem, to w przetrenowaniu. Tzn gdyby do obciążeń codziennego treningu zawodowego piłkarza, Małecki dokładał dodatkowy bodziec treningowy, a jednocześnie nie zapewniał organizmowi odpowiedniej regeneracji.
Wówczas nie "przypakowanie" jest problemem, tylko zwyczajne przemęczenie.
I nie biegałby wolniej przez "większe bary" ale przez przeciążenie centralnego układu nerwowego, a może i po prostu jakieś kontuzje przeciązeniowe mięsni.


Nie chce mi się z Tobą polemizować.


Ewidentnie brak ci praktyki i snujesz samą teorię.


Bądź szybkościowcem o smukłej sylwetce, sprawdź swój czas sprinterski, a potem wrzuć 5-10kg masy mięśniowej na ręce i klatę. Z mojej praktyki wiem, że nawet dodatkowe 2-3 kilo znacznie hamuje dynamikę. Po Małeckim było widać, że stracił gaz, ale zrobił się duży. Nie ma o czym dyskutować. Nie wierzysz odpal sobie trochę archiwalnych nagrań i porównaj.

Szneka 17.07.2019 10:53

Nasze Czarne Złoto Emanuel Sarki w Odrze Wodzisław.
31 lat a już odcina kupony :(

iamironman 17.07.2019 11:31

31 lat oficjalnie, murzynom czas liczy się inaczej

Karherop 17.07.2019 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1541453)
Nasze Czarne Złoto Emanuel Sarki w Odrze Wodzisław.
31 lat a już odcina kupony :(

On od dwóch lat kopie po okręgówkach, więc IV liga w Odrze to jest jego sukces

Szneka 17.07.2019 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1541455)
On od dwóch lat kopie po okręgówkach, więc IV liga w Odrze to jest jego sukces

Słynny cytat F.Smudy przed meczem z Legią: Na skrzydłach będzie czarno :)

Zmarnował Sarki swoją karierę, do dziś mógłby być naszym liderem.

Vinci 17.07.2019 20:00

Wspomina lata świetności w Wiśle gdy w deszczowy wieczór, pewnej jesieni odarł ze złudzeń defensorów Górnika Łęczna.

bridgeburner 17.07.2019 20:40

A kolano wyleczyl?
Dwa lata się bujal po klubach z zerwanym wiezadlem
I nie mam tu na myśli klubów piłkarskich ;)

jedrek9494 02.08.2019 01:20

Boban Jović według transfermarktu jest bez klubu.
Ktoś wie co się z nim takiego stało?
Przecież ma 28 lat, to nie jest emeryt, jak u nas grał to miło go wspominam. Szybki, ofensywnie usposobiony, upierdliwy dla rywali, zwinny i wszechstronny. Fajny to był kopacz.
Wiem, że obecnie obrona jest już solidnie obsadzona, ale fajnie byłoby zobaczyć powrót kogoś takiego do klubu.
No chyba, że jest coś o czym nie wiem i zniszczyły go kontuzje, to wtedy kurde szkoda.

Adrio 02.08.2019 04:48

Z tego co kojarzę to jest strasznie szklanym piłkarzem. Jak był na wypożyczeniu w Śląsku to większość czasu był kontuzjowany....

brylant17 03.08.2019 10:26

Można spróbować na pół roku

Karherop 03.08.2019 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1541952)
Można spróbować na pół roku

Jako piąty prawy obrońca? Było pite?

mitmichael 11.08.2019 09:16

Zdenek Ondrasek pojawił sie wczoraj na boisku w 79 minucie. Pol Llonch wybrany najlepszym pilkarzem Willem II sezonu 2018/2019.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl