Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

bravelukas 13.06.2010 10:33

nie ma takiej opcji, to na pewno są krzesełka, wystarczy porównać z betonem, a uchwyty metalowe są srebrne, a ja widzę wyraźnie białe krzesełka:)

zbymak 13.06.2010 10:35

Do wszystkich spierających sie czy są już białe foteliki czy nie .Dogadajcie sie i jeden który mieszka najblizej stadionu skoczy i zobaczy jakie są i bedzie po problemie

daro83 13.06.2010 10:40

Tam niema białych krzeselek! Widok z kamerki zrzucilem na kompa i powiekrzylem kilka razy i to sa same barierki i mocowania na krzeselka!

Zwitter 13.06.2010 10:59

O jakich krzesełkach Wy mówicie? Tam na 1906% nie ma krzesełek, one mają być ciałe, a nie szare. Wydaje Wam się, że je widzicie, ale ich tam nie ma.

pawelwislak 13.06.2010 11:04

http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...ow/kamera.html na tej kamerce wygląda nawet lepiej nie wiem z czego to wynika ale u mnie na tej kamerce bieżącej są takie bardziej szare kolory... I barierki bardzo błyszczą przez co nie widać tak dokładnie

WRzŚ 13.06.2010 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 913116)
nie ma takiej opcji, to na pewno są krzesełka, wystarczy porównać z betonem, a uchwyty metalowe są srebrne, a ja widzę wyraźnie białe krzesełka:)

to poczekaj sobie do najbliższej galerii w necie.
wzór jest układany kolorami po kolei.

rafalek 13.06.2010 11:18

Czyli teraz będą montowane czerwone krzesełka czy najpierw ułożą wszystkie niebieskie, potem czerwone a na końcu białe?

Podoba mi się to, że niedziela, a panowie budowlańcy jednak robią.

Mea 13.06.2010 12:02

Witam Mav23
Cytat:

Nie do końca czuje o co chodzi - pokarz zdjęcie lub sprecyzuj
Uściślam moje poprzednie pytanie odnośnie tych dziur miedzy trybunami
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybuny_E/35911/http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybuny_E/35911/http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...buny_E//35911/http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...buny_E//35911/
Nikt z inżynierów nie potrafił mi odpowiedzieć na dniu otwartym jaki jest cel tych dziur na łączeniach pomiędzy nowymi i starymi trybunami górnymi.
mav23. dzięki za odpowiedz

someonewisp 13.06.2010 12:06

No mistrzu komputerów. Mógłbyś poprawić "linki" :D

Mea 13.06.2010 12:13

Chciałem wkleić zdjęcie ale jakoś nie potrafię wiec wklejam link ( sorrki nowy użytkownik forum)

greko1 13.06.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 913089)
Właśnie wyraziłem swoją opinię.

Wyczułem więcej ironi niż opini... muszę przekalibrować swoje spojrzenie na odpowiedzi.

FevPL 13.06.2010 12:19

Szczelina między trybunami
Wschodnia:
http://www.stadionwisly.info/fotorel...sla_krakow.jpg
Zachodnia:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...a_dzwig/37276/

Mea 13.06.2010 12:53

mav23 po rozmowie z kolegami mamy jeszcze kilka pytań odnośnie stadionu, odpowiedzi na te pytania na forum nie znalazłem.
1. dziury pomiędzy trybunami ( 2 posty wyżej załączyłem linka do zdjęcia mam nadzieje ze teraz będzie jaśniej) -jaki jest cel tych przerw (dziur)
2. czy projekt i zakres prac obejmuje tez poprawę, zmianę elewacji trybuny południowej i północnej. Wiemy doskonale jak stadion prezentuje się z zewnątrz ( wewnątrz przeczuwam ze to będzie fajny stadion) tzn. jak sie patrzy z Błoń na stadion to konstrukcja metalowa dźwigarów jest pomalowana na niebiesko co wyróżnia i pokazuje ze ta trybuna jest inna i nie spójna z nową - jakby to było w jednym kolorze z elewacja betonową to zlewało by sie to lepiej z nową trybuną. Oraz czy ten beton będzie szlifowany i malowany na północnej i południowej.
3. w trakcie projektowania p. Obtułowicz wypowiadał się, że zastanawia się nad zabudową okrąglaka - dlaczego do tego nie doszło i dlaczego pozostawiono taką przerwę pomiędzy trybuną a okrąglakiem - czy nie można było dociągnąć tej trybuny do okrąglaka ( chodzi mi o balkon) tak jak trybuna E dolega do okrąglaka.
4. Czy deptak na ul. Reymana bezie podnoszona do poziomu wejścia do trybuny wschodniej czy będą schody do wejść.
5. Na dniach otwartych kierownik budowy odpowiedzialny za wschodnią trybunę powiedział ze w pierwszym projekcie była przewidziana RESTAURACJA na kondygnacji +19 ( pod daszkiem - pytałem już o szklenie tej kondygnacji). Dlaczego do tego nie doszło byłby super widok na stadion i na Kraków - SZKODA:( bp ta restauracja ba pierwszym pietrze jest troszeczkę mała i widok z niej ograniczony.
6. Odnośnie mojego poprzedniego posta o szkleniu kondygnacji +19 chciałem zapytać czy boki narożników też będą w jakiś sposób zasłaniane ( w całości lub częściowo)
7. Wykonawca stadniny w Pyrlandii (lecha) wspomnieli ze UEFA kazała im usunąć fosy oddzielające murawę od trybun. Czy to jest prawda ze wytyczne UEFA się zmieniły i czy to zagraża zmianom na naszym stadionie. Bo ogrodzenia sobie nie wyobrażam przy niskich naszych trybunach.
8. Czy p.Obtułowicz wykonał już projekty parkingów od północy i południa i jak będą wykonane. Bo jeszcze sam parking wylany asfaltem jeszcze ujdzie ( chodź nie wiem czy to dobry pomysł zostawić samochód w taka temperaturę to zaraz nierówności wystąpią i woda będzie zalegać) ale wszystkie drogi dojścia, chodniki, aleje pieszczę powinny być wyłożone kostką. Oraz jaki jest harmonogram wykonania.

mav23 wielkie dzieki za odpowiedzi i obawiam sie ze to nie ostatnie:)
pozdrawiam

PiotrG 13.06.2010 13:02

Ja mam inne pytanie:
1. Jak będą wykończone powierzchnie przed trybunami północną i południową? Miały być płyty granitowe i nieco zieleni, ale projekt ponoć zmienił się ze względu na brak parkingów.
2. Czy istnieje możliwość stworzenia połączenia między trybunami W/N/E na kondygnacji +1? Zdjęcia pokazują, że niby coś takiego planowano ale z tego zrezygnowano: http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg

Mea 13.06.2010 13:13

Cześć PiotrG.
Od dłuższego czasu sledze twoje posty. Masz najbardziej konkretne informacje ( o źródło nie będę pytał - oczywistość). Posiadasz świetne projekty, każdej kondygnacji, nie wszystkie znalazłem a te co mam to nie mogę odczytać opisów (legendy).
Czy jesteś w stanie na forum lub na priv udostępnić w jak najlepszej rozdzielczości?

dzięki
PS. właśnie oglądam naszego Kirma - czemu on nie biega tak w Wisełce?

saklak1906 13.06.2010 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FevPL (Post 913170)

To z tego co pamietam zbobiono po to zeby zapewnic cyrkulacje powietrza na stadionie takie byly tlumaczenia, tylko po ....:evil:

Mako 13.06.2010 13:30

patrzyłem właśnie na kamerki i prosze na jakie ujęcie trafiłem na jdnej z nich :D David Atenborough z Jaquiem Coustou i cały National Geographic by sie takiego nie powstydzili :D

http://tinypic.pl/i/00005/8zuuo045yymv.jpg

PiotrG 13.06.2010 13:40

Cytat:

Posiadasz świetne projekty, każdej kondygnacji, nie wszystkie znalazłem a te co mam to nie mogę odczytać opisów (legendy).
Czy jesteś w stanie na forum lub na priv udostępnić w jak najlepszej rozdzielczości?
Mam projekt zachodniej, ale to diabelstwo jest dosyć spore - 755MB i wrzucenie tego z mojego łącza trochę by zajęło. Poszukaj na stronie ZIKITu, one tam były umieszczane. Dokumentacji trybuny wschodniej nie mam, przepadła mi podczas reinstalacji systemu a na stronie ZIKITu jej nie ma.
Rzuty kondygnacji trybuny zachodniej wrzucałem już na forum, w postaci plików gif.

Mea 13.06.2010 13:48

Szukałem już kiedyś na ZIKIT i nie mogłem znaleść. Nie wiesz w którym to miejscu było np. w aktualnościach?

dzieki za pomoc

PiotrG 13.06.2010 14:12

W informacji o przetargach:
http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedow...rogi-dojazdowe

Tylko widzę, że ta dokumentacja też już przepadła, ZIKIT usunął ją z serwera.

Mea 13.06.2010 14:39

Fatalnie!
A projekt jednego poziomu jest w jednym pliku i jaką ma wielkość?

La Furia Dell' Est 13.06.2010 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 913138)
Czyli teraz będą montowane czerwone krzesełka czy najpierw ułożą wszystkie niebieskie, potem czerwone a na końcu białe?

Podoba mi się to, że niedziela, a panowie budowlańcy jednak robią.

Dokładnie tak bedzie jak napisałeś.Najpierw niebieskie-potem czerwone-na końcu białe.Przyczyną jest proces technologiczny a dokładnie rzecz ujmując nikt nie będzie "mył" i przygotowywał formy do rozdmuchu co pareset krzesełek;).Czyli, robimy całą partię w danym kolorze, i dopiero jest zmiana;)
ps.myślę że to ucina temat czy krzesełka białe sa czy też nie..........

Konrad. 13.06.2010 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszcz (Post 912684)
Widzę że Kolega nie ma zielonego pojęcia o budownictwie.
Kłania się technikum budowlane bądź drugi rok studiów budownictwa i przedmioty:
Budownictwo ogólne
Materialy budowlane

Slyszał Kolega o czymś takim jak przesiąkliwość materiałów/ przegród budowlanych?

Podczas długich okresów o b. dużej wilgotności powietrza nie powinno się wykonywać robót wykończeniowych (MOŻNA - nikt tego nie zabroni ale NIE POWINNO SIĘ). Jeżeli ściana jest wilgotna a ty położysz gładź/tynk itp na ścianę zamkniesz tą wilgoć w przegrodzie - wówczas masz grzyba, pleśń itp gwarantowaną. Owszem można prowadzić takie prace pod jednym warunkiem - zapewnisz osuszenie przegród od wewnątrz a dotego przydanta będzie wydajna klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie.

Mówimy o wykańczaniu wnętrza trbyuny wschodniej. Tam zostały zakończone wszelkie prace z klimatyzacją, wnetylacją czy ogrzewaniem...

Dlatego nie wiem, jak ścianka działowa kilkanaście metrów wgłąb budynku miały by być wilgotna z powodu deszczu na zewnątrz?



Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 912591)
Chyba kolego nieuwaznie obejrzałes program....wyrażnie inżynier Polimexu powiedział, że na przełomie czerwca i lipca trawa będzie się już zielenić i że ze wschodnia na pierwszy mecz na połowe lipca będzie przygotowana.

Kolego "przełom czerwca i lipca" oraz "połowa lipca" to nie są konkretne daty.

Arapaho 14.06.2010 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez La Furia Dell' Est (Post 913278)
Dokładnie tak bedzie jak napisałeś.Najpierw niebieskie-potem czerwone-na końcu białe.Przyczyną jest proces technologiczny a dokładnie rzecz ujmując nikt nie będzie "mył" i przygotowywał formy do rozdmuchu co pareset krzesełek;).Czyli, robimy całą partię w danym kolorze, i dopiero jest zmiana;)
ps.myślę że to ucina temat czy krzesełka białe sa czy też nie..........

Czyli mamy rozumieć że krzesełka czerwone i białe jeszcze nie są wyprodukowane? Jeżeli za 12 dni miało być zakończenie (umowne) montażu to trochę dziwne

blackluk 14.06.2010 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 913696)
Czyli mamy rozumieć że krzesełka czerwone i białe jeszcze nie są wyprodukowane? Jeżeli za 12 dni miało być zakończenie (umowne) montażu to trochę dziwne

Ja to widze inaczej, nie że nie są wyprodukowane tylko były produkowane w danej kolejności. Obróbka, składowanie też jest w tej kolejności, krzesełka na pewno sa składowane na jakiś paletach i chyba nie wyobrażasz sobie ze nagle trzeba zamontowac np. 326 krzesełk białych i ktoś bedzie szedł i odliczał, rozrywał spakowane palety, bo kibice chca zeby były teraz białe.

Arapaho 14.06.2010 10:59

^^^ Czemu miałbym sobie nie wyobrażać. To tak jakby w biurowcu montowali najpierw tylko okna 200x80 cm ,za tydzień 180x100cm itd.Jakoś z tym się nigdy na budowie nie spotkałem.A typów okien jest znacznie więcej niż 3. Zresztą pytanie było do La Furia, bo nie ma znaczenie kolejność tylko terminowość, a pytanie jest z czystej ciekawości

bravelukas 14.06.2010 11:24

na razie to robią "S" :)

willow 14.06.2010 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 913719)
^^^ Czemu miałbym sobie nie wyobrażać. To tak jakby w biurowcu montowali najpierw tylko okna 200x80 cm ,za tydzień 180x100cm itd.Jakoś z tym się nigdy na budowie nie spotkałem.A typów okien jest znacznie więcej niż 3. Zresztą pytanie było do La Furia, bo nie ma znaczenie kolejność tylko terminowość, a pytanie jest z czystej ciekawości

Najczęściej wynika to z procesu produkcji. Łatwiej jest ustawić maszyny na jedną długą serię, a po jej wyprodukowaniu przezbrajać na następną, niż skakać co kilkadziesiąt krzesełek/okien/drzwi i czego tam jeszcze. To podraża koszty produkcji.

_Vodka 14.06.2010 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 913737)
Najczęściej wynika to z procesu produkcji. Łatwiej jest ustawić maszyny na jedną długą serię, a po jej wyprodukowaniu przezbrajać na następną, niż skakać co kilkadziesiąt krzesełek/okien/drzwi i czego tam jeszcze. To podraża koszty produkcji.

Niestety przynajmiej w kwestii okien/fasad mylisz się. Zróżnicowana liczba wymiarów wycinanych na tafli znacznie zmniejsza odpad a tym samym poprawia wykorzystanie materiału. W firmie która dostarczała szyby na stadion wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie własnie do takich celów, zadnych maszyn nie trzeba przestawiać są w pełni zautomatyzowane.

willow 14.06.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 913747)
Niestety przynajmiej w kwestii okien/fasad mylisz się. Zróżnicowana liczba wymiarów wycinanych na tafli znacznie zmniejsza odpad a tym samym poprawia wykorzystanie materiału. W firmie która dostarczała szyby na stadion wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie własnie do takich celów, zadnych maszyn nie trzeba przestawiać są w pełni zautomatyzowane.

To oprogramowanie o którym piszesz to nic innego jak optymalizacja rozkroju. Bardzo popularne na rynku. Wiem, bo sam handluje maszynami, tyle, że do przemysłu meblarskiego.
Jeśli prawdą jest co piszesz, że maszyny są całkowicie zautomatyzowane, to jestem skłonny przyznać Ci rację. Ale taki proces produkcji odbywa się kosztem wydajności i jest na pewno droższy od produkcji masowej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl