Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

DrewniaQ 30.01.2010 21:37

Czy mogę wysłać komuś numer IMEI, i czy ta osoba może go jakoś wykorzystać potem, bym miał ewentualne problemy?
Przedaje telefon na allegro, chyba od Ery, bo tak napisane na pudełku, i chłop zapytał o numer IMEI. Zastanowiło mnie jedno: chłop przysłał maila z adresy [email protected]

Ploughmanson 30.01.2010 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harimata (Post 848885)
Za duży i za dużo bajerów. Od bajerów to mam telefon. Zwykła mp3 mała firmowa.

http://allegro.pl/item904477245_prom...gb_czarny.html
http://allegro.pl/item903306625_nowy...0_2gb_mp3.html

StelmiOriginal 30.01.2010 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrewniaQ (Post 848924)
Czy mogę wysłać komuś numer IMEI, i czy ta osoba może go jakoś wykorzystać potem, bym miał ewentualne problemy?
Przedaje telefon na allegro, chyba od Ery, bo tak napisane na pudełku, i chłop zapytał o numer IMEI. Zastanowiło mnie jedno: chłop przysłał maila z adresy [email protected]


Chlop moze chciec IMEI, by sprawdził czy telefon nie jest kradziony, czy nie znajduje sie w rejestrze policyjnym.

DrewniaQ 30.01.2010 22:00

To wiem, lecz czy może dla swoich celów jakoś wykorzystać?

Musiek1906 30.01.2010 22:26

Czy wie ktoś gdzie został przeniesiony sklep fabryczny PUMA z Zakopianki ?

Kamil 30.01.2010 22:47

jakiś wirus czy co?
http://i50.tinypic.com/semvlu.jpg
to normalne ze az tyle bierze pamieci albo i czasami wiecej?

dj_ibutti 30.01.2010 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrewniaQ (Post 848924)
Czy mogę wysłać komuś numer IMEI, i czy ta osoba może go jakoś wykorzystać potem, bym miał ewentualne problemy?
Przedaje telefon na allegro, chyba od Ery, bo tak napisane na pudełku, i chłop zapytał o numer IMEI. Zastanowiło mnie jedno: chłop przysłał maila z adresy [email protected]

IMEI jest bardzo łatwo sprawdzić. Nie trzeba mieć do tego "kartoteki policyjnej". Często jak telefon jest kradziony to "kradziej" zmienia IMEI. Ale numer ten działa jak PESEL, tzn jest w nim zakodowana marka telefonu, model, "seria" itp. dodatkowo masz cyfre kontrolną, która musi się zgadzać (tak jak w PESELU).

Operatorzy mają swoje własne bazy IMEI, tzw. białe i czarne listy, odpowiednio numerów 'ok'' i tych poblokowanych itp.

Jeżeli gość ma znajomych w Erze, może sprawdzić czy to co podajesz czyli data zakupu itp. jest prawdziwa.

Jakby się uparł to mógłby sprawdzić Twój rejestr połączeń (tu już raczej potrzeba dużych chodów ew. prokuratora ;) ), bo IMEI jest zapisywany w trakcie nawiązywania połączenia i odbierania.

Może też sprawdzić czy da się ściągnąć Sim Locka, ale zdalnie Ci raczej tego nie zrobi.

Jedyne co Ci grozi, choć nie trzeba się chyba tym zbytnio przejmować, to to że gość jest owym "kradziejem" i sobie "pożyczy" twój numer. Natomiast to nie sprawia, że Twój przestaje być ważny. Zablokować IMEI, nie zablokuje, bo musialby isć na policję z dowodem zakupu itp. a wtedy sam sie wkopie.

Aha i zmiana IMEI jest przestępstwem. Zasadniczo ludzie zmieniają zewnętrzny IMEI, ten który się wyświetla, zapominając o wewnętrznym. Ten ostatni da się zmienic tylko przez lutowanie. ;)

rafil 30.01.2010 23:17

@Kamil

może masz jakąś starszą wersję + dużo włączonych dodatków, mi firefox na windowsie 7 ciągnie 139k

Żmijka 31.01.2010 00:29

Czy coś PL transmituje Grammy?

Kamil 31.01.2010 00:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafil (Post 848978)
@Kamil

może masz jakąś starszą wersję + dużo włączonych dodatków, mi firefox na windowsie 7 ciągnie 139k

wersja mi sie ostatnio aktulizowala, czy chyba najnowsza jest, a dodatek mam tylko jeden, ******* i nic wiecej, nawet zadnych skorek ani nic takiego nie mam, bedzie chyba trza formata zrobic :D

harimata 31.01.2010 00:44


Dzięki właśnie kupiłem tego Philipsa

WislaJKG 31.01.2010 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 848956)
jakiś wirus czy co?
http://i50.tinypic.com/semvlu.jpg
to normalne ze az tyle bierze pamieci albo i czasami wiecej?


Nie wiem co jest grane, ale od dłuższego czasu mam taką samą sytuację.
Zmieniłem Mozille na Opere, chwile było ok, teraz znowu 100 - 150 tys :shock:

Musiek1906 31.01.2010 01:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 849019)
Czy coś PL transmituje Grammy?


Cytat:

Gala emitowana będzie na antenie telewizji CBS przez co fani z poza ameryki nie będą mieli możliwości zobaczenia gali w telewizji. Aby rozwiązać ten problem stacja umożliwi zobaczenie rozdanie nagród przez internet na swojej stronie internetowej www.CBS.com (klik). W Polsce transmisja rozpocznie się o godzinie 2 w nocy.
Źródło:
http://www.paramore.pl/news.php?readmore=687
Pzdr :)

Żmijka 31.01.2010 01:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Musiek1906 (Post 849036)

Dzięk! Pzdr

SZYMEK_TSW 31.01.2010 01:38

Mam trialową wersję Office 2007? czy da się ją jakoś przekształcić w pełną wersję, jakieś kody? cracki ?

buldus 31.01.2010 02:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 848956)
jakiś wirus czy co?
http://i50.tinypic.com/semvlu.jpg
to normalne ze az tyle bierze pamieci albo i czasami wiecej?

U mnie zawsze Firefox tak działał. Polecam przeglądarke Google Chrome. Dziala extra i nie piluje procka :D Pozdro :)

DrewniaQ 31.01.2010 10:10

Dzięki dj_ibutti!

Arteka1906 31.01.2010 13:07

Jest na rynku, kazimierzu jakas knajpa/klub/bar gdzie jest calkowity zakaz palenia ??

uher 31.01.2010 13:12

Gdzie na prądniku czerwonym znajdę 24h sklep monopolowy?

dj_ibutti 31.01.2010 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arteka1906 (Post 849087)
Jest na rynku, kazimierzu jakas knajpa/klub/bar gdzie jest calkowity zakaz palenia ??


Lokal bez papierosa - Kraków:


Cafe Nowy Świat - ul. Zwierzyniecka 32
Pod Słońcem - Gehanowska - Rynek Główny 43
Cafe Młynek - Plac Wolnica 7
Wall-Street - ul. Rakowicka 27 Kampus UEK
Azzurro - ul. Rakowicka 27 Kampus UEK
Coffeeshop - ul. Sławkowska 6
Coffeeshop - ul. Szewska 5
Słodki Ogród - ul. Szpitalna 26
Cafe Ole - ul. Grodzka 60
Cafe Magia - Plac Mariacki 3
Kawiarnia u Zalipianek - ul. Szewska 24
Kawiarnia Wiślna - ul. Wiślna 12
Stuba u Świętego Jana - ul. św. Anny 11/8
Coffeeheaven - ul. Karmelicka 8
Coffeeheaven (Galeria Krakowska) - ul. Pawia 5
Coffeeheaven (Galeria Kazimierz) - ul. Podgórska 34
Coffeeheaven (CH M1) - Al. Pokoju 67
Cafe Obieżyświat - ul. Czarnowiejska 38
Cafe Caroline - ul. Głowackiego 4/6
Rest-Cafe Akademia - Karmelicka 41
Lunch-Cafe KRAKUS - ul. Reymonta 15
Cafe Zwierzyniec - ul. Królowej Jadwigi 4
Satori - cafe - ul. Józefa 25

Kluby

1949 club - os.Urocze 12
Pub Katedra - ul. Poselska 9
Atelier&Galeria - ul. Wiślna 8
Rezerwat Winyli - ul. Miodowa 23/1
Baccarat Music Club - ul. Stolarska 13
"EBA" Klub "Krakowska Koliba" - ul. Sienna 11
Klub Ring - ul. Filipa 25
Por Fiesta Club - Warszawska 17
Klub 1906 - Al. 3 Maja 11a

Pub:
Za horyzontem - bar podróżnika - ul. Domki 19
Powozownia - Rynek 2A
C.K. Browar Pub - ul Buszka 4

pff 31.01.2010 13:20

Na pewno nie wolno palić w Baccaracie na Stolarskiej

re_set 31.01.2010 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez uher (Post 849089)
Gdzie na prądniku czerwonym znajdę 24h sklep monopolowy?

ja kojarze jeden na przeciwko stacji BP przy 29go Listopada- ale to dlatego, ze czesto tamtedy przejezdzam, pewnie jacys mieszkancy osiedla podrzuca wiecej namiarow.

putinm 31.01.2010 13:52

Niech ktoś pomoże bo mnie zaraz szlag trafi. Cały czas w photoshopie robi mi się jako kursor "Rączka"... Da się coś z tym zrobić?

bercik860 31.01.2010 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez putinm (Post 849111)
Niech ktoś pomoże bo mnie zaraz szlag trafi. Cały czas w photoshopie robi mi się jako kursor "Rączka"... Da się coś z tym zrobić?

Tak sie dzieje jak trzymasz wciśnięta spację. Nie wcisnęła Ci się czasem? Spróbuj odłączyć klawiaturę i podpiąć ją jeszcze raz. A tak to nie mam innego pomysłu:shock:

cuba libre 31.01.2010 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez uher (Post 849089)
Gdzie na prądniku czerwonym znajdę 24h sklep monopolowy?


Se-Ko na Powstańców koło garazy.

Bartuk1906 31.01.2010 14:26

Mam problem Bo jak chce pobrać muzykę z zrzuty czy innej stronie tego typu to jak daje pobierz to zamiast się ściągać wyskakuje mi nowa strona z quicktime-em i odtwarza muzykę... ;-/
Co zorbić żeby sie normalnie pobierało ... chyba że tak ma być a ja coś źle robie... ;-/

TSW Fanatyk 31.01.2010 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartuk1906 (Post 849127)
Mam problem Bo jak chce pobrać muzykę z zrzuty czy innej stronie tego typu to jak daje pobierz to zamiast się ściągać wyskakuje mi nowa strona z quicktime-em i odtwarza muzykę... ;-/
Co zorbić żeby sie normalnie pobierało ... chyba że tak ma być a ja coś źle robie... ;-/

czekaj aż się "zbuferuje" i daj plik -> zapisz jako... i tyle :)

bercik860 31.01.2010 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartuk1906 (Post 849127)
Mam problem Bo jak chce pobrać muzykę z zrzuty czy innej stronie tego typu to jak daje pobierz to zamiast się ściągać wyskakuje mi nowa strona z quicktime-em i odtwarza muzykę... ;-/
Co zorbić żeby sie normalnie pobierało ... chyba że tak ma być a ja coś źle robie... ;-/

Jak masz ten button "pobierz", klinknij na niego prawym przyciskiem myszy, i wybierz "Zapisz element docelowy jako". Zapisze się jako mp3 ;)

Kamil 31.01.2010 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartuk1906 (Post 849127)
Mam problem Bo jak chce pobrać muzykę z zrzuty czy innej stronie tego typu to jak daje pobierz to zamiast się ściągać wyskakuje mi nowa strona z quicktime-em i odtwarza muzykę... ;-/
Co zorbić żeby sie normalnie pobierało ... chyba że tak ma być a ja coś źle robie... ;-/

lub wylacz wtyczke, narzedzia dodatki wtyczki poszukaj tam quick time i daj wylacz

janko04 31.01.2010 14:51

Miał ktoś praktyki w hotelu Cracovia? Jak tam jest? Mili ludzie? bo w Maju mam tam akurat;>

Bartuk1906 31.01.2010 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartuk1906
Mam problem Bo jak chce pobrać muzykę z zrzuty czy innej stronie tego typu to jak daje pobierz to zamiast się ściągać wyskakuje mi nowa strona z quicktime-em i odtwarza muzykę... ;-/
Co zorbić żeby sie normalnie pobierało ... chyba że tak ma być a ja coś źle robie... ;-/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 849128)
czekaj aż się "zbuferuje" i daj plik -> zapisz jako... i tyle :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bercik860
czekaj aż się "zbuferuje" i daj plik -> zapisz jako... i tyle :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil
lub wylacz wtyczke, narzedzia dodatki wtyczki poszukaj tam quick time i daj wylacz


Dzięki Bossy ;-) wszystkie rady oki ;)

Arteka1906 31.01.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 849090)
Lokal bez papierosa - Kraków:


Cafe Nowy Świat - ul. Zwierzyniecka 32
Pod Słońcem - Gehanowska - Rynek Główny 43
Cafe Młynek - Plac Wolnica 7
Wall-Street - ul. Rakowicka 27 Kampus UEK
Azzurro - ul. Rakowicka 27 Kampus UEK
Coffeeshop - ul. Sławkowska 6
Coffeeshop - ul. Szewska 5
Słodki Ogród - ul. Szpitalna 26
Cafe Ole - ul. Grodzka 60
Cafe Magia - Plac Mariacki 3
Kawiarnia u Zalipianek - ul. Szewska 24
Kawiarnia Wiślna - ul. Wiślna 12
Stuba u Świętego Jana - ul. św. Anny 11/8
Coffeeheaven - ul. Karmelicka 8
Coffeeheaven (Galeria Krakowska) - ul. Pawia 5
Coffeeheaven (Galeria Kazimierz) - ul. Podgórska 34
Coffeeheaven (CH M1) - Al. Pokoju 67
Cafe Obieżyświat - ul. Czarnowiejska 38
Cafe Caroline - ul. Głowackiego 4/6
Rest-Cafe Akademia - Karmelicka 41
Lunch-Cafe KRAKUS - ul. Reymonta 15
Cafe Zwierzyniec - ul. Królowej Jadwigi 4
Satori - cafe - ul. Józefa 25

Kluby

1949 club - os.Urocze 12
Pub Katedra - ul. Poselska 9
Atelier&Galeria - ul. Wiślna 8
Rezerwat Winyli - ul. Miodowa 23/1
Baccarat Music Club - ul. Stolarska 13
"EBA" Klub "Krakowska Koliba" - ul. Sienna 11
Klub Ring - ul. Filipa 25
Por Fiesta Club - Warszawska 17
Klub 1906 - Al. 3 Maja 11a

Pub:
Za horyzontem - bar podróżnika - ul. Domki 19
Powozownia - Rynek 2A
C.K. Browar Pub - ul Buszka 4

dzieki

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janko04 (Post 849143)
Miał ktoś praktyki w hotelu Cracovia? Jak tam jest? Mili ludzie? bo w Maju mam tam akurat;>

znajomi mieli w tamtym roku to nie narzekali, stara gwardia kucharska daje czadu %% :)

wegiel 31.01.2010 15:16

ktoś ma link do nagrania dźwiękowego jak polak , chłopak gra prawdopdoobnie w CS-a i po prostu dostaje szajby jak przegrywa z laikiem.

Klnie, rozwala pokój kolegi, chce go pobić. Prawdopodobnie gra w CS-A.


teksty typu " co za fartuch .......***y , co za **uj " może coś pomoga ;-)


szukałem na wrzucie i na YT, ale nie jestem pewien czy grał akurat w CS-A.

nagranie ma bodaj 3 minuty ?

WislakWiDoK 31.01.2010 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wegiel (Post 849150)
ktoś ma link do nagrania dźwiękowego jak polak , chłopak gra prawdopdoobnie w CS-a i po prostu dostaje szajby jak przegrywa z laikiem.

Klnie, rozwala pokój kolegi, chce go pobić. Prawdopodobnie gra w CS-A.


teksty typu " co za fartuch .......***y , co za **uj " może coś pomoga ;-)


szukałem na wrzucie i na YT, ale nie jestem pewien czy grał akurat w CS-A.

nagranie ma bodaj 3 minuty ?

http://bazyl69.wrzuta.pl/audio/5Ic5K...nfi_playin_vq3

kamilll1906 31.01.2010 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamilll1906 (Post 848471)
gdzie w Krakowie można zakupić jakiś dobry alkomat?

... podbijam ...

szprotson 31.01.2010 16:31

poszukuje liste koncertow jakie bede w KRK w lutym.

gdzies cos takiego jest, czy moze ktos takowa liste posiada etc?

palczi 31.01.2010 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez uher (Post 849089)
Gdzie na prądniku czerwonym znajdę 24h sklep monopolowy?


sa 2 ,planeta obok bp na al 29 listopada i seko w srodku osiedla na powstancow ...wiecej brak:)pzdro

Ofsajd 31.01.2010 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 849190)
poszukuje liste koncertow jakie bede w KRK w lutym.

gdzies cos takiego jest, czy moze ktos takowa liste posiada etc?

http://www.lastfm.pl/events/search?d...earch=1&page=1
tutaj masz całkiem dużo :)

wislak_92 31.01.2010 17:59

Istnieje darmowa smsowa bramka internetowa do wysylania esow do Play Fresh...?

Awe 31.01.2010 20:04

Jaka jest różnica pomiędzy znaczkami "w przybliżeniu" takie pofalowane = oraz = z kreseczką pofalowaną nad nim?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl