Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

massoud 11.06.2010 19:23

czuję, że rozbiorą nam ten okrąglak
nawet dobrze, wjazd dla karetek, może dodatkowe brakujące szatnie, zabudowany narożnik, ekran po zbóju.

63.5 Kg 11.06.2010 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez massoud (Post 912434)
czuję, że rozbiorą nam ten okrąglak
nawet dobrze, wjazd dla karetek, może dodatkowe brakujące szatnie, zabudowany narożnik, ekran po zbóju.


A byly w tej bajce smoki??

Sorry za OT.

crazykaro 11.06.2010 19:43

Jutro się pojawi na stronce TVP Krakow to sobie oglądniecie i zinterpretujecie, bo ostatnio dużo legend zaczyna się pojawiać na temat stadionu:harfiarz:
W programie mowili też trochę o krzesełkach i murawie oraz o betonowaniu tych stopni, wogóle dość ciekawy był ten program w porównaniu z poprzednimi

mav23 11.06.2010 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 912347)
Jesli mozna skorzystać z okazji i zadać pytanie koledze Mav23 to proszę odpowiedzieć na nastepujące pytania:
1.Jakie blędy popełnilo wasze biuro przy projektowaniu stadionu Wisly i musiało je poprawiać w trakcie budowy ( tylko nie pisz ,ze zadne bo bedzie wstyd)
2.Ile macie jeszcze projektow do poprawy i jakimi ciekawymi rozwiązaniami zostaniemy jeszcze uraczeni?
Jeszcze mam pytanie czy nie boisz sie ,że zostaniesz zdemaskowany przez swojego szefa ,ze piszesz na forum i udzielasz być może poufne informacje?.Jest jeszcze inna możliwośc ,że piszesz na forum za zgoda Obtułowicza i wystepujesz tu jako jego arbiter bo jak przeglądalem twoje posty na forum to w zadnym nie było napisane ,ze w czym kolwiek wasze biuro jest winne bo wszystko albo miasto(inwestor) albo Polimex jako wykonawca pozmienial.Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.

Pisałem kilka postów wyżej że na pewne pytania nie odpowiem bo albo nie znam odpowiedzi albo odpowiedzieć nie mogę. Błędy były - zawsze są a we wcześniejszych postach starałem się zwrócić uwagę na to że nie wszystkie błędy wynikają z pomyłek i niedopatrzeń projektanta. Sugerowałem też że jako architekt cenie wcześniejsze realizacje Studia Architektonicznego a sprawę odbioru bryły stadionu powinno pozostawić się indywidualnej ocenie.
Nie boje się o to że
Cytat:

zostanę zdemaskowany przez szefa
:) bo chyba nic w tym złego że pisze na forum i pomagam wyjaśniać wątpliwości przyszłych użytkowników obiektu, moim prywatnym zdaniem ktoś powinien robić to od początku budowy. Nie pisałem i nie napisze informacji poufnych więc chyba nic w tym złego.

Cytat:

Jest jeszcze inna możliwośc ,że piszesz na forum za zgoda Obtułowicza i wystepujesz tu jako jego arbiter
Nie bawią mnie teorie spiskowe i jakieś podchody. Kibicuje Wiśle - chodzę na mecze. Więc czemu nie podzielić się wiedzą i prywatnymi spostrzeżeniami. Żałuje że zdecydowałem się na to dopiero teraz - ale to inna historia.

filip74 11.06.2010 21:44

11 VI 2010
Dzisiejszy program Krakowskie Stadiony oczywiście z naszego stadionu.
http://www.tvp.pl/krakow/sport/krako...i-2010/1917226

sayek89 11.06.2010 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 912485)
11 VI 2010
Dzisiejszy program Krakowskie Stadiony oczywiście z naszego stadionu.
http://www.tvp.pl/krakow/sport/krako...i-2010/1917226


Z tego co słyszałem będzie oświetlenie na czas. Najpierw oświetlenie potem dach, jak się chce to się da ;)

zbymak 11.06.2010 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 912457)
Pisałem kilka postów wyżej że na pewne pytania nie odpowiem bo albo nie znam odpowiedzi albo odpowiedzieć nie mogę. Błędy były - zawsze są a we wcześniejszych postach starałem się zwrócić uwagę na to że nie wszystkie błędy wynikają z pomyłek i niedopatrzeń projektanta. Sugerowałem też że jako architekt cenie wcześniejsze realizacje Studia Architektonicznego a sprawę odbioru bryły stadionu powinno pozostawić się indywidualnej ocenie.
Nie boje się o to że :) bo chyba nic w tym złego że pisze na forum i pomagam wyjaśniać wątpliwości przyszłych użytkowników obiektu, moim prywatnym zdaniem ktoś powinien robić to od początku budowy. Nie pisałem i nie napisze informacji poufnych więc chyba nic w tym złego.



Nie bawią mnie teorie spiskowe i jakieś podchody. Kibicuje Wiśle - chodzę na mecze. Więc czemu nie podzielić się wiedzą i prywatnymi spostrzeżeniami. Żałuje że zdecydowałem się na to dopiero teraz - ale to inna historia.

Z twojej wypowiedzi to generalnie wiemy ,ze nic nie wiemy bo to ,że nam udzielisz odpowiedzi na łatwe i proste pytania to okey kogoś pewnie tez interesuja np.tematy barierek ,koloru scian itp ale wlaśnie oczekujemy od ciebie żebyś dał nam odpowiedż na te trudniejsze pytania.Nawet ci sie nie dziwię ,ze nie powiesz ile błedów zostalo popełninych przy projektowaniu stadionu bo nie wierze jakbyś to zdradził i doszłoby do twojego szefa to nie wyciągnalby z tego konsekwencji.Zreszta piszesz ,że pracujesz w tym biurze od niedawna to pewnie wielu rzeczy nie znasz i nie potrafisz udzielić odpowiedzi.To jeśli mozna to zadam jeszcze parę pytań ty razem łatwiejszych z pewnie z odpowiedzą na nie nie bedziesz mial problemu
1)Cenisz Obtułowicza za jego wczesniejsze dokonania jak wynika z forum to powiedz czy Obtułowicz jest zadowolony z tego co zaprojektował (stadion Wisły) i czuje sie dumny z tego projektu(pracujesz tam to chyba znasz jego opinie?) ?
2)Dlaczego słynne już na tym forum klmatyzatory na dachu trybuny Wsch. nie zostały zabudowane dla uzyskania lepszej estetyki stadionu? Tylko nie pisz ,że w projekcie były zasłoniete tylko inwestor z wykonawcą zmienili bo Majchrowski w odpowiedzi na interpelacje D.Olszowki odpowiedział ,ze nie można zmienic projektu bez zgody architekta wiec rozumie ,ze ten bubel to też nie wasze dzieło?
3)Jeszce takie proste pytanko.Jakby od ciebie to zalezało i bylbyś prywatnym inwestorem znajacym stadion Wisly poleciłbyś zaprojektowanie jakiegoś stadionu Obtulowiczowi?
Nie będę sie bardziej znecal już nad tobą bo wiem ,że te wszystkie bledy to nie za twojej kadencji i nie będę więcej podawał przykładow gdzie biuro popełniło błędy bo to juz tak nic nie zmieni.Mam tylko nadzieje ze jak po skończeniu stadionu odbedzie sie kolejna edycja konkursu ArchiSzopa to nie bedzie problemu z znalezieniem osoby do ktorej powinna ona trafić Mam nadzieje ,ze osobiście odbierze ją Pan Obtułowicz i to bedzie najlepszy prezent dla kibicow Wisły.Pozdrawiam

Konrad. 11.06.2010 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 912485)
11 VI 2010
Dzisiejszy program Krakowskie Stadiony oczywiście z naszego stadionu.
http://www.tvp.pl/krakow/sport/krako...i-2010/1917226

****a, co za odpowiedź: "myśle, że na przełomie czerwca i lipca zaczniemy instalacje murawy". Czy oni naprawdę nie mają tam żadnego harmonogramu? Budują sobie na spontanie, jak u pana Ryśka? Nie umie podać dokładnej daty?

To samo tyczy się wykończeniówki pod wschodnią. "Powinnismy zdążyć na połowę lipca". ****a, przecież został miesiąc. Wszystkie prace przebiają nie zależnie od warunków pogodowych... Naprawdę nie umie podać dokładnej daty zakończenia robót?

crazykaro 11.06.2010 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 912519)
****a, co za odpowiedź: "myśle, że na przełomie czerwca i lipca zaczniemy instalacje murawy". Czy oni naprawdę nie mają tam żadnego harmonogramu? Budują sobie na spontanie, jak u pana Ryśka? Nie umie podać dokładnej daty?

To samo tyczy się wykończeniówki pod wschodnią. "Powinnismy zdążyć na połowę lipca". ****a, przecież został miesiąc. Wszystkie prace przebiają nie zależnie od warunków pogodowych... Naprawdę nie umie podać dokładnej daty zakończenia robót?

A widziałeś kiedyś jakąś budowę? Daty podaje się w miesiącach a nie dniach. Poza tym pogoda np. ulewne deszcze mogą wszystko pokrzyżować. Ważne jest tylko ot aby data nie przekroczyła terminu oddania tej jednej nieszczęsnej trybuny.

A teraz taka ciekawostka nie wiem na ile prawdziwa:
Cytat:

Zaprojektowane i zbudowane zostały fosy oddzielające boisko od widowni, bo takie były zalecenia, jednak trzeba je było zlikwidować, bo UEFA zmieniła wytyczne.
http://www.poznanskie-nieruchomosci....=2284&catid=44

Aha i czy te 505 mln to jest z VATem czy bez bo nie znam sie?

SpoXsteR 11.06.2010 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 912530)

A teraz taka ciekawostka nie wiem na ile prawdziwa:

http://www.poznanskie-nieruchomosci....=2284&catid=44

A widziales fosy w Lubinie, Warszawie, Poznaniu czy Kielcach? ..
jedyny plus tej fosy to taki ze zniknie ten deptak na dole trybuny D i E jak przed jakims blokiem.. to doprowadzi do wiekszego scisku a co za tym idzie lepszej atmosfery.. oby tylko za fosa jakiegos nowego chodniczka i schodkow nie ukadali.. mam nadzieje ze wejscie na trybuny bedzie tylko wewnatrz niej.. bez zbednych deptakow na 5 metrow szerokosci.. beznadziejnie to wygladalo! i ten je.. plot na 10 metrow wysokosci.. teraz bedzie fosa.. to niech juz poprzestana na niej i nie wpychaja jakichs plotkach chocby 1,5 metrowych.. za fosa reklamy i wystarczy.
tylko niech mi znow ktos nie pisze ze jakies przepisy sa.. w Poznaniu nikt nie przestrzega tych przepisow i na wielu innych stadionach.. co sie dowiaduje o jakiejs perelce to "przepisy wymagaja" , chyba jako jedyni ich przestrzegamy..

tak przy okazji to zerknalem na odleglosc od trybun za bramkami do murawy na Legii i praktycznie to jest taka sama odleglosc jak u nas (przynajmniej wizualnie tak to wyglada) , prawdopodobnie wlasnie przez ten deptak i wysoki plot moglo sie wydawac ze to spora odleglosc.. jak to oczyszcza, bedzie tylko fosa i ow otoczenie znormalnieje to bedzie wygladac 5 razy lepiej

a ten filmik co wkleil filip to chyba jakas powtorka, mam wrazenie ze juz go ogladalem (co wielce prawdopodobne sadzac po ujeciu krzeselek , jest ich tam kilkanascie..) tak ze ten reportaz musial byc montowany z tydzien temu.. moze wiecej..

Fuks 11.06.2010 23:25

w jaki sposob ulewne deszcze mogą cokolwiek pokrzyzowac w wykanczaniu wnętrza C ? Co takiego moze w ogole w tym przeszkodzic, chyba tylko, odpukac, zawalenie trybuny.

HanysKce 11.06.2010 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 912539)
w jaki sposob ulewne deszcze mogą cokolwiek pokrzyzowac w wykanczaniu wnętrza C ? Co takiego moze w ogole w tym przeszkodzic, chyba tylko, odpukac, zawalenie trybuny.

udajesz czy naprawdę nie wiesz?

odpowiedź jest logiczna i banalna

ulewne deszcze powodują przesiąkanie betonu, a co za tym idzie.. kałuże w środku.. mokre ściany.. i jak Ty chcesz na to cokolwiek kłaść?

malowałeś kiedyś ściany w mieszkaniu/domu gdy one były mokre? lub czy kładłeś posadzkę, gdy miałeś kałuże na podłodze?

Konrad. 12.06.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 912530)
A widziałeś kiedyś jakąś budowę? Daty podaje się w miesiącach a nie dniach. Poza tym pogoda np. ulewne deszcze mogą wszystko pokrzyżować. Ważne jest tylko ot aby data nie przekroczyła terminu oddania tej jednej nieszczęsnej trybuny.

Nic podobnego. Na tej zasadzie budować możesz sobie garaż, ze znajomą ekipą budowlaną.

Publiczne inwestycje za setki milionów, są podpisywane co do dnia. Oprócz ostatecznego terminu zakończenia wszelkich prac, ustalane są też pośrednie punkty aby na bieżąco mozna było kontrolować postępy/opóźnienia.

Na tej zasadzie GDDKiA wypowiedziała umowę na odcinek A1, gdy wykonawca parokrotnie spóźnił się z terminami " pośrednimi" (tj miał skończyć do danego dnia, budowe konretnego obiektu). Podobnie było ze stadionem we Wrocławiu. Teraz gdy stadion dla Śląska budują niemcy, co jakiś podawane jest do publicznej wiadomości co zostało zrobione i o ile wyprzedza to założony harmonogram.

U nas nie ma żadnych konkretów. Słysze tylko "w przyszłym tygodniu to, w połowie sierpnia tamto". A co to jest połowa sierpnia? Bo jeśli np. 19 sierpnia stadion nie będzie gotowy w całości, a będziemy grać u siebie z Liverpoolem w IV rundzie LE to stracimy grube miliony...Dlatego dzień w tą czy w tamtą robi różnicę.

Pod drugie, deszcz może przeszkodzić jedynie w pracach ziemnych, czy przy wylewaniu betonu/asfaltu. Na trybunie wschodniej trwa tylko i wyłącznie wykończeniówka i fliziarza gówno obchodzi czy za oknem świeci słońce czy leje deszcz...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 912542)
ulewne deszcze powodują przesiąkanie betonu, a co za tym idzie.. kałuże w środku.. mokre ściany.. i jak Ty chcesz na to cokolwiek kłaść?

malowałeś kiedyś ściany w mieszkaniu/domu gdy one były mokre? lub czy kładłeś posadzkę, gdy miałeś kałuże na podłodze?

Co ty za brednie opowiadasz? Deszcz na zewnątrz trybuny spowoduje kałuże w środku?

Przesiąkanie betonu? :lol: Czyli po oddaniu trybuny po ulewnym deszczu będą kafelki ze ścian odpadać?

Chyba, że to sarkazm z twojej strony i nie wyczułem...

willow 12.06.2010 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 912542)
udajesz czy naprawdę nie wiesz?

odpowiedź jest logiczna i banalna

ulewne deszcze powodują przesiąkanie betonu, a co za tym idzie.. kałuże w środku.. mokre ściany.. i jak Ty chcesz na to cokolwiek kłaść?

malowałeś kiedyś ściany w mieszkaniu/domu gdy one były mokre? lub czy kładłeś posadzkę, gdy miałeś kałuże na podłodze?

Mam nadzieję Kolego, że to była ironia z Twojej strony...
Jak beton teraz przesiąka w czasie deszczu, to za miesiąc czy dwa też będzie przesiąkał, co się mogło by zmienić w tym czasie?

bravelukas 12.06.2010 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 912519)
****a, co za odpowiedź: "myśle, że na przełomie czerwca i lipca zaczniemy instalacje murawy". Czy oni naprawdę nie mają tam żadnego harmonogramu? Budują sobie na spontanie, jak u pana Ryśka? Nie umie podać dokładnej daty?

To samo tyczy się wykończeniówki pod wschodnią. "Powinnismy zdążyć na połowę lipca". ****a, przecież został miesiąc. Wszystkie prace przebiają nie zależnie od warunków pogodowych... Naprawdę nie umie podać dokładnej daty zakończenia robót?

Chyba kolego nieuwaznie obejrzałes program....wyrażnie inżynier Polimexu powiedział, że na przełomie czerwca i lipca trawa będzie się już zielenić i że ze wschodnia na pierwszy mecz na połowe lipca będzie przygotowana.

borsuk 12.06.2010 09:19

Sa juz barierki dla białych krzeselek tworzacych litere "A" w napisie na trybunie. Bardzo ciekawi mnie jak wyjdzie ten napis.

tkwm 12.06.2010 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borsuk (Post 912598)
Sa juz barierki dla białych krzeselek tworzacych litere "A" w napisie na trybunie. Bardzo ciekawi mnie jak wyjdzie ten napis.

A skąd masz takie info?

damian3k 12.06.2010 10:09

Pewnie z kamerki :P już dobrze widać że są dwa górne rzędy litery ;)

pawelwislak 12.06.2010 10:35

Mam pytanie czy ktoś mi może podać linka do aktualnego wzoru ustawienia krzesełek na "C" bo wydawało mi się że ten sektor z literką a powinien być czerwony a nie jest więc wzór który wydawał mi się obowiązujący nie jest to w takim razie który ?

DIX1906 12.06.2010 10:42

http://stadionwisly.info/kolorystyka_krzeselek/2

leszcz 12.06.2010 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 912545)
Pod drugie, deszcz może przeszkodzić jedynie w pracach ziemnych, czy przy wylewaniu betonu/asfaltu. Na trybunie wschodniej trwa tylko i wyłącznie wykończeniówka i fliziarza gówno obchodzi czy za oknem świeci słońce czy leje deszcz...
Co ty za brednie opowiadasz? Deszcz na zewnątrz trybuny spowoduje kałuże w środku?

Przesiąkanie betonu? :lol: Czyli po oddaniu trybuny po ulewnym deszczu będą kafelki ze ścian odpadać?

Chyba, że to sarkazm z twojej strony i nie wyczułem...

Widzę że Kolega nie ma zielonego pojęcia o budownictwie.
Kłania się technikum budowlane bądź drugi rok studiów budownictwa i przedmioty:
Budownictwo ogólne
Materialy budowlane

Slyszał Kolega o czymś takim jak przesiąkliwość materiałów/ przegród budowlanych?

Podczas długich okresów o b. dużej wilgotności powietrza nie powinno się wykonywać robót wykończeniowych (MOŻNA - nikt tego nie zabroni ale NIE POWINNO SIĘ). Jeżeli ściana jest wilgotna a ty położysz gładź/tynk itp na ścianę zamkniesz tą wilgoć w przegrodzie - wówczas masz grzyba, pleśń itp gwarantowaną. Owszem można prowadzić takie prace pod jednym warunkiem - zapewnisz osuszenie przegród od wewnątrz a dotego przydanta będzie wydajna klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie.

licoo 12.06.2010 11:26

leszcz - niestety bardzo często tak jest, że ludzie wypowiadają się na tematy o których nie mają zielonego pojęcia i są świecie przekonani że mają rację

kuba126 12.06.2010 11:50

Upłynął pierwszy tydzien pracy przy R22. Montowanie drzwi idzie sprawnie, hehe w skyboxach chłopaki połozyły złe płytki, musieli zrywac i kłaść od nowa ciemniejsze (na 1 poziomie).Zaczyna sie już malowanie pomieszczen. Ogolnie rzecz biorąć powinni sie wszyscy wyrobic w wyznaczonym terminie (jesli chodzi o wnetrze)

63.5 Kg 12.06.2010 12:27

Tak sobie patrze na kamerke jak ukladaja pierwsza litere i porownuje to z projektem.
Wydaje mi sie ze literki beda troszke mniejsze...

Fuks 12.06.2010 12:51

projekt masz narysowany w paincie czy jakims innym photoshopie. Masz poprostu białe litery na niebieskim tle.To chyba jasne, ze na krzesełkach bedzie to inaczej wygladac, bo miedzy kazdym jest przerwa itd

63.5 Kg 12.06.2010 13:09

Wlasnie o tym napisalem.
Do tej pory nie wiedzielismy jak duze beda litery tak naprawde.

crazykaro 12.06.2010 13:17

Wygląda na to że projekt od stworzenia nie został podrasowany bo ta literka A jest taka jak w w pierwotnie "wybranym" projekcie. I na czarny cień pod literami nie ma co liczyć

Mea 12.06.2010 13:32

DO mav23
mam pytanie czy biuro pracuje nad projektem zaszklenia ostatniego pietra na wschodniej ( pod balkonikiem) i czy bedzie to wykonane. poprawi sie estetyka od padku Jordana i wiatr nie bedzi po plecach wial oraz nikt nie bedzie wyrzucał petów papierosowych na ludzi którzy bedą wchodzic do trybuny. Dzieki

Czarny 12.06.2010 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 912265)
Myślisz że żeby móc grać przy trybunie wschodniej wystarczy zamontować krzesełka? Tam jest jeszcze sporo roboty w środku, a przede wszystkim popatrz sobie jak wygląda na dzień dzisiejszy ul. Reymana... Na razie nie ma żadnych konkretów co do udostępnienia tej ulicy dla pieszych, więc nie wiadomo czy pierwszy mecz w lipcu Wisła zagra na Reymonta... Na Hutniku jak wiadomo nie da się grać w LE, więc zapewne Sosnowiec - na to się szykujcie.

Co ty mi tu sugerujesz, że niby ja o tym nie wiem? Gdzie ja napisałem, że wystarczy tylko krzesełka przykręcić i tyle. Czytaj no ze zrozumieniem.

Mea 12.06.2010 13:38

Aha chciałem dodać ze na dniu otwartym Inżynier budowy ( Kuba- ten sam co opowiada w ostatnim odcinku TVP Kraków o stadionie) ze wasze biuro nad tym pracuje i będzie zaszklone.
Przy okazji nikt z inżynierów nie potrafił mi odpowiedzieć jaki jest cel tych dziur na łączeniach pomiędzy nowymi i starymi trybunami górnymi.
mav23. dzięki za odpowiedz


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl