Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

Mat1977 08.08.2016 15:20

nie chodzilo mi o Twoj wpis tylko o ludzi ktorzy rzucaja bez sensowne porwonania,
oczywiscie ze rozumiem roznice to zupelnie inna sprawa miec hmmm postepowanie dysyplinarne a sparwe karna ..nawet nie porownuje bo Bogusław Leśnodorski senior byl profesorem i ....
a o Panu Mersinskim ...coz

Griszka30KR 08.08.2016 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1446691)
Nie martwcie sie.. jak to ktos napisal:


Jak beda 3 transfery i dwoch sponsorow to bedzie lepiej niz ostatnie 5 lat.


koko dzambo i do przodu ....

Obyś miał racje,chociaż mówili o pięciu.... ,teraz tylko pytanie jakie te transfery i jacy Ci sponsorzy....,bo jak tacy jak właściciel to....

As 08.08.2016 15:24

Wszystko wskazuje na to, ze nasz klub przejeli jacys kompletni amatorzy.

Przeciez to sie nie miesci w glowie, ze od kilku dni klub ma zla prase ze wzgledu na przeszlosc wlasciciela a nikt, kompletnie nikt na to nie reaguje.
Jestem w stanie zalozyc - stosujac zasade domniemania niewinnosci - ze Meresinski jest niewinny i ze oskarzenia sa wynikiem kolejne niekompetencji i nadgorliwosci fiskalnego urzednika. Slyszy sie od czasu do czasu o takich przypadkach, ze fiskus komus uwalil firme i zlamal zycie bo fiskus stosuje jakas zagmatwana i nieprawidlowa interpetacje przepisow.

Ok, zalozmy ze jest niesprawiedliwie oskarzony. Dlaczego zatem nie ma jakichkolwiek prob zazegnania tego medialnego kryzysu? dlaczego nie wystapi Meresinski, badz jego prawnik i nie wypowie standardowej formulki "Pan Meresinski odrzuca wszelkie oskarzenia, jest niesprawiedliwie oskarzany i ponad wszelka watpliwosc udowodni swoja niewinnosc przed sadem"

Media pisza bo taka jest ich rola aby pisac o takich sprawach i to jest ze wszechmiar dobre. Nalezy pietnowac patologie gdziekolwiek sie je widzi - tym razem niestety padlo na nas. Nie rozumiem natomiast dlaczego do jasnej cholery rzecznik Wisly nie probuje gasic pozaru lub przynajmniej deflektowac uwagi od klubu. Przeciez az sie prosi aby chocby stworzyc wrazenie, ze ktos w tym klubie panuje nad sytuacja.

Dramat i totalna amatorka!

gdsmk 08.08.2016 15:30

Przykre w tej całej sprawie z VATem jeszcze bardziej może być to, że z duża dozą prawdopodobieństwa, Meresiński był tylko pionkiem w tych całych akcjach, dał nazwisko i osobowość prawną, a sam dostał tylko działkę za cały deal.

Co tylko daje do myślenia, kto był "głównodowodzącym"

No i po drugie, że może zacząć sypać, żeby się obronić, a to może być różnie przez kibiców i innych odebrane.

domin_czyzyny 08.08.2016 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1446655)
Trzba szukać pozytywów - podstawówka skończona o własnych siłach.



Ewidentnie ktoś kogoś kolokwialnie rzecz biorąc 'wyruchał'. Pytanie tylko kto kogo najbardziej.

Zaraz się okaże,że podstawowkę też nie skończył, a i świadectwo z zerówki jest naciągane...ale nas ....A CUPIAŁ ZAŁATWIŁ.

Niepołomice i inne wioski czekajcie na Wisłę....

heoij 08.08.2016 15:35

Kontynuując twórczość wolfego:

"Życie jest jak rower,
nie umiesz jeździć,
to nie jedź".

Z "Myśli po alko", J.M

ZawszeSztywny 08.08.2016 15:39

Na ch.. sracie się o tego Meresińskiego? Jakoś sportowemu salonowi warszawskiemu nie przeszkadzał przez lata właściciel Legii - grupa ITI, jak powstała i przez kogo...

08.08.2016 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1446682)
Od kiedy to rzecznik wie o czymkolwiek ?

Rzecznik prasowy- jak sama nazwa wskazuje- wie tyle ile wyczyta w prasie...

kopaczoholik 08.08.2016 15:45

Analizując przekazy medialne wygląda to źle..

Zarzuty stawiane JM to:
1. wyłudzanie VAT
2. pranie brudnych pieniędzy
3. udział w zorganizowanej grupie przestępczej
źródło: http://weszlo.com/2016/08/05/jakub-m...lat-wiezienia/

A teraz jeszcze dowiadujemy się, że zapadł wyrok nakazowy w sprawie świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa dojrzałości. Wyrok jest już prawomocny...
źródło: http://weszlo.com/2016/08/08/jak-co-...zalosci-wisly/

Ciekawi mnie pierwsza konferencja prasowa nowych właścicieli...

domin_czyzyny 08.08.2016 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1446700)
Na ch.. sracie się o tego Meresińskiego? Jakoś sportowemu salonowi warszawskiemu nie przeszkadzał przez lata właściciel Legii - grupa ITI, jak powstała i przez kogo...

Wez się jebnij. Mieli kasę, utrzynywali klub. Co porównujesz nawet wsi24 z kapitałrmdo jakiegoś gówniarza anonima bez kasy, majątku i z kupioną maturą. Noż ....a...

domin_czyzyny 08.08.2016 15:48

1 pytanie: Czy skończył Pan legalnie podstawówkę czy też kupił pan świadectwo z 6 klasy lub 8 klasy ? Czy On już jest z gimbazy?

As 08.08.2016 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1446700)
Na ch.. sracie się o tego Meresińskiego? Jakoś sportowemu salonowi warszawskiemu nie przeszkadzał przez lata właściciel Legii - grupa ITI, jak powstała i przez kogo...

Nie interesuje mnie to co sie dzieje czy dzialo w stolicy.

My jestesmy Wisla Krakow a nie jakas Odra Wodzislaw zeby sobie morde wycierac Legia Warszawa. To ze u kogos smierdzi bardziej wcale nie znaczy ze mamy akceptowac to ze u mnie smierdzi mniej.
Nie mozemy nigdy akceptowac burdelu w naszym klubie tylko dlatego, ze gdzies indziej w naszej ocenie jest wiekszy.

ZawszeSztywny 08.08.2016 15:49

Kwaśniewski w kampanii wyborczej wcisnął kit, że ma wykształcenie wyższe i nie było takiego zamieszania jak tu...

http://www.money.pl/gospodarka/polit...,0,237820.html

domin_czyzyny 08.08.2016 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1446706)
Kwaśniewski w kampanii wyborczej wcisnął kit, że ma wykształcenie wyższe i nie było takiego zamieszania jak tu...

Ty chyba jesteś ograniczony. JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ WISŁĘ DO JAKIEGOŚ SCIERWA KOMUNISTYCZNEGO, DO TEGO MENELA.

ZawszeSztywny 08.08.2016 15:54

Można, bo prezydent RP, który zawyżył sobie w górę wykształcenie to jest poważniejsza sprawa. Sprawa, która nie wywołała aż takiego zainteresowania jak ta z Meresinskim

Mat1977 08.08.2016 15:54

ale ogolnie co za porownania ludzie jak pisal As my jestesmy Wisla Krakow !!!!!
gowno mnie obchodzi co sie dzieje w w-waie, teraz boje sie o Wisle a nie o innych

Thuesen 08.08.2016 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1446707)
Ty chyba jesteś ograniczony. JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ WISŁĘ DO JAKIEGOŚ SCIERWA KOMUNISTYCZNEGO, DO TEGO MENELA.

Heh jak mozna porównać Wisłe do prezydenta RP? To Ty chyba jestes ograniczony, popisujac się wiedzą zdobyta na kwejku...

domin_czyzyny 08.08.2016 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Thuesen (Post 1446711)
Heh jak mozna porównać Wisłe do prezydenta RP? To Ty chyba jestes ograniczony, popisujac się wiedzą zdobyta na kwejku...

Komunistycznego prezydenta. A dwa on sfałszował magisterkę, skonczył studia, a ten sfałszował MATURĘ w czasach, gdy każdy debil ją ma...

Mat1977 08.08.2016 15:56

i JM przyszedl wyciagnac z Wisly ile sie da a nie wlozyc cokolwiek do klubu pobudka !!! ktos tego nie widzi ???
Citko myslal ze cos zarobi tez ....

domin_czyzyny 08.08.2016 15:58

To co się dzieje to coś nieprawdopodobnego...

morganfield 08.08.2016 16:04

A mnie ciekawi ile taka książka kosztuje. I nie, nie chodzi mi o 32,50 na Podwalu.

rozarian 08.08.2016 16:08

M. to Kinder niespodzianka od Cupiała. Wszystko za to, że za mało słyszał na meczach hymnów pochwalnych :foch:

domin_czyzyny 08.08.2016 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1446709)
Można, bo prezydent RP, który zawyżył sobie w górę wykształcenie to jest poważniejsza sprawa. Sprawa, która nie wywołała aż takiego zainteresowania jak ta z Meresinskim

Była afera. O mało co nie stracił fukcji prezydenta.

Thuesen 08.08.2016 16:08

Jeszcze wczoraj osoba JM wzbudzała we mnie tylko lekki strach. Liczyłem ze może zle sie rozpoczyna ale lepiej sie zakonczy. Dzisiaj po informacji o podrabianiu dokumentów, nawet mi wszystko opadło. Naprawdę przed nami same czarne chmury, skoro własciciel ma we krwi kombinowanie i zamiast zajać się ciezką praca woli cos "przycwaniaczyć". Kurde, czy tak ciezko zdać mature zaocznie? Naprawdę nasz własciciel zamiast usiaść do lektury Dziadów woli załatwić sobie wszystko na boku? Pięknie to o nim świadczy.

Co następne? kupowanie punktów?

As 08.08.2016 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1446706)
Kwaśniewski w kampanii wyborczej wcisnął kit, że ma wykształcenie wyższe i nie było takiego zamieszania jak tu...

http://www.money.pl/gospodarka/polit...,0,237820.html

Dlaczego uwazasz, ze nasladowanie zlych wzorcow jest OK? To, ze Kwasniewski tak zrobil wcale nie znaczy, ze porzadni ludzie powinni go nasladowac.

Davey777 08.08.2016 16:13

Jak w tym tygodniu nie wydarzy sie nic pozytywnego, czyli obiecywane transfery czy sponsorzy a może oni przede wszystkim, to powoli trzeba szykować sie na IV lige od przyszłego sezonu. Ten scenariusz wydaje sie coraz bardziej realny

fazior 08.08.2016 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1446653)
1. Raczej trąbią skoro o tym wiesz.
2. Porównujesz orzeczenie samorządu zawodowego do wyroku sądu RP? :> Tam masz delikt etyczny, a tu kryminał.

No fakt napisali tylko tyle i az tyle, ze zsotal skazany, ale już nie dochodzili dlaczego. Co zrobil, czy oszukal klienta, czy się pomyli czy ki ..... Skoro samorząd zawodowy go skazal, to co nie jest to wyrok ( zakaz wykonyania zawodu ), szczególnie wobec prawnika ? Za nic go skazali ? Może mu ratowali dupsko, żeby nie poszlo dalej ? I napisze tu jasno, nie bronie JM, ale warto tez trochę zluzować, bo dziennikaze lubia czasami podrasować swe artykoly, żeby mialy lepszy wydzwiek i czytalnosc.

Karherop 08.08.2016 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateusz Wis (Post 1446566)
A szkoda gadać, szkoda strzępić ryja...

Kolega trafił w sedno. Nie wiem po co drugi temat o tym typie, jeden nie wystarczy?

Pociesza mnie, że ten typ nie będzie sprawował w klubie żadnej funkcji, poza nazwiskiem w papierach.

Marketingowcy Wisły przychodząc dzisiaj do pracy zalali się zapewne rzewnymi łzami...a my się zalejemy jak do Wisły zapuka komornik. Nawet mnie ta sprawa już nie śmieszy.

rozarian 08.08.2016 16:21

Może będzie jak z tą niemiecką posłanką, która sfałszowała swój życiorys (lipna matura, studia prawnicze oraz praca w kancelariach prawniczych). Otóż ponoć owa spryciula zniknęła ostatnio jak kamfora.
Może więc i pan M. zniknie nagle? To jest pozytywne przypuszczenie :alleluja:

wolfy 08.08.2016 16:25

"Rower jest jak hulajnoga,
tylko ma dwa pedały, siodełko i przerzutki (jak kupisz wyczesany)"

Z "Myśl z twittera" J.M.

Analiza utworu:

Prowadzenie klubu jest jak wyłudzanie VAT-u - wszystko jest OK dopóki się jakiś fagas nie przypieprzy.

P.S. Nie sądziłem, że kiedykolwiek w życiu to napiszę, ale zazdroszczę Koronie...

domin_czyzyny 08.08.2016 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1446723)
Może będzie jak z tą niemiecką posłanką, która sfałszowała swój życiorys (lipna matura, studia prawnicze oraz praca w kancelariach prawniczych). Otóż ponoć owa spryciula zniknęła ostatnio jak kamfora.
Może więc i pan M. zniknie nagle? To jest pozytywne przypuszczenie :alleluja:

z pewnością zniknie. Ale wcześniej zniknie też Wisła...

serek.c2 08.08.2016 16:28

Nie matura, lecz chęć szczera...

Wisl 08.08.2016 16:28

Cytat:

Właściciel @WislaKrakowSA dla @Wyborcza_Krakow nie jestem slupem. Każdy ma coś za uszami. To moje prywatne sprawy niezwiązane z klubem
https://twitter.com/and_klemba/statu...71270764961792

wolfy 08.08.2016 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wisl (Post 1446727)

Mam lepszy:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Klemba TT
Zastanawiające jedno zdanie od prokuratora. - Nie skarżyliśmy wysokości kary, bo była adekwatna do jego [Meresińskiego] sytuacji majątkowej

Jak bym wiedział, że tak można to bym olał wakacje na Gran Canarii i kupił Wisłę. Mam maturę.
Ale nie, ja miałem Cupiała za poważnego człowieka, "nie będę się ośmieszał" - myślałem. No i jesteśmy w dupie...

As 08.08.2016 16:36

Tak miedzy bogiem a prawda to chlopaki z Weszlo i innych portali robia nam mega przysluge punktujac tego cwaniaka. Zamiast wyzywac Stanowskiego na twitterze czy fejsbuku zastanowcie sie czy to jest dobre dla Wisly zeby taki typek byl tu wlascicielem.
Jesli gosc jest lewy - a wiele na to wskazuje - to dobrze, ze te sprawy wychodza na wierzch na samym poczatku.

wolfy 08.08.2016 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1446729)
Tak miedzy bogiem a prawda to chlopaki z Weszlo i innych portali robia nam mega przysluge punktujac tego cwaniaka. Zamiast wyzywac Stanowskiego na twitterze czy fejsbuku zastanowcie sie czy to jest dobre dla Wisly zeby taki typek byl tu wlascicielem.
Jesli gosc jest lewy - a wiele na to wskazuje - to dobrze, ze te sprawy wychodza na wierzch na samym poczatku.

Pełna zgoda. Ale obawiam się, że nasz nowy właściciel niektórym imponuje.

"Jak wyłudzał VAT to jest równy gość i ma łeb na karku" czy coś w tym stylu. Nie sztuka wyłudzić, sztuka nie dać się złapać.

Lukasz 08.08.2016 16:40

Cytat:

Właściciel @WislaKrakowSA dla @Wyborcza_Krakow nie jestem slupem. Każdy ma coś za uszami. To moje prywatne sprawy niezwiązane z klubem
:D
Najwyższy czas podać sąd do sądu że je upublicznił.

BDW:
Moralność Pani Dulskiej, Pani Dulska, akt I, scena 9
Cytat:

W porządnej kamienicy wypadki się nie trafiają.

_ukoL 08.08.2016 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1446726)
Nie matura, lecz chęć szczera...

Zrobi z Ciebie właściciela. :alleluja:

domin_czyzyny 08.08.2016 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wisl (Post 1446727)

JM obraża miliony uczciwych Polaków mówiąc, że każdy ma coś za uszami...
Wolę zaczynać od IV ligi z TSem, niż aby właścicielem ukochanej Wisły był pospolity oszust i gołodupiec cwaniaczek...

7 kotów 08.08.2016 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1446730)
Pełna zgoda. Ale obawiam się, że nasz nowy właściciel niektórym imponuje.

Np. tym co twierdza ze spiker na zydach byl w piatek nieslyszalny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl