Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

runner 09.02.2009 08:59

szkoda ze krzesełka na całym stadionie nie są czerwone,
ładniej by się cały stadion prezentował w tej cieplejszej barwie. :/

Wicked 09.02.2009 10:36

Tak dla ciekawskich wrzucam. Google i zumi nie ma jeszcze tak aktualnych map jak http://www.pkt.pl/mapy.html
http://img300.imageshack.us/img300/8714/wislazt5.jpg

element 09.02.2009 13:27

http://www.krakow.pl/kamera/wisla/

Oni cały ten plac muszą odkopać czy tylko jakieś wyznaczone linie .. ?

Mishuh 09.02.2009 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 670460)
tylko, że oni budują stadion z prefabrykatów - gotowe elementy przyjeżdżają i tylko zmontować - na tak dużą trybunę jaką jest nasza C nie da się tak robić więc trzeba wszystko zalewać betonem na miejscu i dla tego tak długo to trwa.

da się tak dużą zrobić z prefabrykatów, robili już większe. Cały Waldstadion zrobili z kilkudziesięciu tysięcy prefabrykatów jak dobrze pamiętam. To po prostu nie jedyne i nie zawsze najlepsze rozwiązanie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 670974)
Tylko trzebabybyło zatrudnić jakąś obsługę, żeby pilnowała, żeby nie stać na schodach - wyobrażasz sobie, że u nas na meczu nikt nie będzie stał na schodach?

a po co? Przecież swoich od swoich nawet najmniejszym buforem z ochrony oddzielać nie trzeba. W większości krajów świata nie ma ani pleks, ani pilnowanych schodów (zależy od standardu stadionów i samych sektorów) i ludzie nie giną.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 670730)
trochę się przydługawo o tych krzesełkach zrobiło...więc...:
1. na D i E krzesełka nie będą zmieniane bo nie ma takiej potrzeby,
2. na stadionie nie będzie miejsc stojących - w bundeslidze są bo dopuszczają to przepisy związku niemieckiego, u nas nie ma na to zgody.
3. stadiony na Euro2012 nie muszą wcale spełniać wymogów kat. ELITE.

ad. 1. - względne, ale nie mam zamiaru się kłócić.
ad. 2. - w tej chwili nie ma. też nie sądze, żeby to była realna opcja, ale kiedyś, kto wie. Oby.
ad. 3. - ale przepisy dla jednych i drugich są bardzo zbliżone.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 670647)
-Elite- wymusza 100% krzesełek na stadionie , więc D stojące nie będzie, po za tym w myśl hasła "nigdy nie mów nigdy" to skąd wiecie że młyn zawsze będzie tam gdzie jest ?
Może( na pewno) kiedyś będzie nas tylu że wrócimy na C i w całości go zapełnimy?.

nikt nie wróci na C, choćby nas był milion pińcet sto dziewińcet. To będą droższe miejsca wyższej klasy i temat zamknięty.

rafalek 09.02.2009 13:57

Mishuh - nie chodzi o oddzielanie naszych, tylko Gucio25 napisał, że schody mogą robić za oddzielenie sektora. To ja napisałem, że w Anglii jak masz wolne schody, to ktoś stoi i pilnuje, żeby na tych schodach nie stać. Tylko o to mi się rozchodziło.

Mishuh 09.02.2009 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 671086)
Mishuh - nie chodzi o oddzielanie naszych, tylko Gucio25 napisał, że schody mogą robić za oddzielenie sektora. To ja napisałem, że w Anglii jak masz wolne schody, to ktoś stoi i pilnuje, żeby na tych schodach nie stać. Tylko o to mi się rozchodziło.

Ale schody mogą robić jako oddzielenie nawet jak nie są wolne. A oddzielenie sektora od drugiego to właśnie jest oddzielanie naszych od naszych, bo oni są na tych sektorach ;)

darotsok73 09.02.2009 15:11

Mishuh
Powtarzam : "nigdy nie mów nigdy" , D sektorek fajny, oprawy na nim wyglądają extra, klimat jest , ale co będzie jutro, za rok czy za 5 lat tego nie wiadomo . Całą dekadę spędziłem na C , ostatnio na E (też był kiedyś świetny doping) a dziś D, nie ma się co zarzekać.
Z tym że rzeczywiście na sektorach " droższych" bez stewardów i "pustych schodów " pewnie by się nie obyło.

cola 09.02.2009 18:28

mam pytanie kiedy zacznie sie rozbiórka A i B?? bo karnety nei są już sprzedawane na te sektory

Bronowianin 09.02.2009 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cola (Post 671232)
mam pytanie kiedy zacznie sie rozbiórka A i B?? bo karnety nei są już sprzedawane na te sektory

Nie wiadomo tego jeszcze dokładnie. Klub chce aby do końca rundy wiosennej grano przy sektorach A/B, jednak prawdopodobnie, aby móc ukończyć budowę stadionu w terminie rozbiórka starej trybuny zachodniej i budynku klubowego rozpocznie się w trakcie jej trwania - najprawdopodobniej w kwietniu.

heri123 09.02.2009 23:30

chcialbym zobaczyc zdjecia ze srodka pod nowymi trybunami. nigdzie nie mozna znalezc takich fotek...
przeciez prace sa tam ukonczone, prawda?

zna moze ktos linka na strone ze zdjeciami wewnatrz stadionu?

latarnik 09.02.2009 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heri123 (Post 671446)
chcialbym zobaczyc zdjecia ze srodka pod nowymi trybunami. nigdzie nie mozna znalezc takich fotek...
przeciez prace sa tam ukonczone, prawda?

zna moze ktos linka na strone ze zdjeciami wewnatrz stadionu?


tutaj masz zdjęcia z zaplecza E
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?i..._id=3&index=35

zaplecze pod D jest jeszcze nie wykonane

WislaFan123 10.02.2009 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 671234)
Nie wiadomo tego jeszcze dokładnie. Klub chce aby do końca rundy wiosennej grano przy sektorach A/B, jednak prawdopodobnie, aby móc ukończyć budowę stadionu w terminie rozbiórka starej trybuny zachodniej i budynku klubowego rozpocznie się w trakcie jej trwania - najprawdopodobniej w kwietniu.

Klub chce do derbow... ktore beda 21-22 marca...

dj_ibutti 10.02.2009 01:04

Sektory są rozdzielone ze względów BHP... za duże nachylenie, za dużo ludzi, za mało wyjść awaryjnych. O to chodzi.

Goomis 10.02.2009 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 671478)
Sektory są rozdzielone ze względów BHP... za duże nachylenie, za dużo ludzi, za mało wyjść awaryjnych. O to chodzi.


BHP? A co to ma do stadionów?
To już prędzej ppoż, lub jakieś prawo budowlane.


Pozdrawiam,
LJ

dj_ibutti 10.02.2009 12:19

Ogólnie ujmując bezpieczeństwo. Nie czepiaj się, późno było jak to pisałem i mi się po...merdało.

emailowiec 10.02.2009 12:35

Uwaga, uwaga! Jest druga koparka :) Będzie szybciej ;)

Bobic 10.02.2009 13:18

A ja sie zastanawiam czy oni będą tez kopać tam gdzie jest teraz ten gruz(?) na srodku czy tylko tak przy samych bokach (tzn. od tej ulicy, od boiska i od D i E)
Ps. Jest i trzecia koparka :-)

spinnaker 10.02.2009 13:27

Dokładnie to 3 :) Ale 3 jeszcze nie pracuje. A wywrotek jest jakieś z 16 na okrągło. Ogrodzenie od strony Reymana przesunięto tak żeby wywrotki mogły tam podjeżdżać i zabierać ziemię.
http://img7.imageshack.us/img7/5214/...0473fc8.th.jpg http://img25.imageshack.us/img25/607...0474hj0.th.jpg http://img25.imageshack.us/img25/214...0475qk9.th.jpg http://img87.imageshack.us/img87/606...0476ci6.th.jpg
Jakość telefonu komórkowego :P

Goomis 10.02.2009 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 671578)
Ogólnie ujmując bezpieczeństwo. Nie czepiaj się, późno było jak to pisałem i mi się po...merdało.

Nie czepiam się, ot ludzka ciekawość.

No offence :-)

Pozdrawiam,
LJ

harthausen 10.02.2009 15:41

trzeba przyznać, że nieźle to wygląda jak na Reymana jedna ciężarówka za drugą zabierają urobek koparki.
Powariowali, już po trzeciej a oni dalej w pracy :)

Pero 10.02.2009 15:48

Też muszę przyznać że po dzisiejszym dniu nie ma co narzekać na tempo prac. Postęp jest bardzo wyraźny. oby tak dalej.

Bobic 10.02.2009 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 671691)
trzeba przyznać, że nieźle to wygląda jak na Reymana jedna ciężarówka za drugą zabierają urobek koparki.
Powariowali, już po trzeciej a oni dalej w pracy :)

Oni powinii do 20:00 przynajmniej robic:P

Grzadq 10.02.2009 18:23

3 koparki, respect :) Oby tak dalej :)

mav23 11.02.2009 02:00

Cytat:

własnie, wie ktoś czy ziemia bedzie wywożona z calego obszaru otoczonego scianka czy tylko przy samej sciance? i nie widzialem zeby przy sciance przy obu naroznikach cos kopali...dlaczego? sory ale nie znam sie na budowlance
w narożnikach nie będzie podziemnego poziomu tylko w części głównej zejdą na coś koło 3 metry w dół

nowy na forum jestem i nie ogarniam wszystkich tematów więc nie wiem czy nie powtarzam juz kogoś ale, znalazłem wizualizacje których jeszcze do tąd nie spotkałem:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4976d8c82.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5dc6433a5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c58d41ad3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...37111aa7e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8ef1b08fa.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a0379e2ed.html
pozdrawiam

Mishuh 11.02.2009 02:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 671478)
Sektory są rozdzielone ze względów BHP... za duże nachylenie, za dużo ludzi, za mało wyjść awaryjnych. O to chodzi.

a możesz podać jakie są dokładnie te parametry, że bez pleks by się coś zmieniło? Z tego co pamiętam, to trybuny D i E są gdzieś w górnych granicach dopuszczalności według przepisów angielskiego FLA lub nieznacznie je przekraczają, ale FLA ma chyba najbardziej restrykcyjne przepisy bezpieczeństwa na stadionach ze wszystkich krajów...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 671119)
Mishuh
Powtarzam : "nigdy nie mów nigdy" , D sektorek fajny, oprawy na nim wyglądają extra, klimat jest , ale co będzie jutro, za rok czy za 5 lat tego nie wiadomo . Całą dekadę spędziłem na C , ostatnio na E (też był kiedyś świetny doping) a dziś D, nie ma się co zarzekać.
Z tym że rzeczywiście na sektorach " droższych" bez stewardów i "pustych schodów " pewnie by się nie obyło.

Co będzie jutro? Na pewno nie większy fanatyzm. W tym przypadku mogę z całą pewnością powiedzieć "nigdy". Oczywiście wcale się z tego nie cieszę, ubolewam.

qlima 11.02.2009 08:51

wracając do tematu krzesełek...
Jaki kolor krzesełek na nowo wybudowanych trybunach byście chcieli?

LukL 11.02.2009 09:18

No nie inny jak niebieski...a że na trybunach bocznych będzie po 5 pełnych sektorów, to idealnie pasowałby napis "WISŁA" utworzony z białych krzesełek. Było by też dobrze jakby również na E pojawiła się gwiazda, co by jakiś porządek był. W ogóle to mogli by ogłosić jakiś konkurs na projekt kompozycji z krzesełek...

PS całe szczęście że na nowych trybunach nie będzie pleks

runner 11.02.2009 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qlima (Post 672108)
wracając do tematu krzesełek...
Jaki kolor krzesełek na nowo wybudowanych trybunach byście chcieli?

Osobiście z pełnym przekonaniem czerwony kolor krzesełek na całym stadionie pomimo, że
niebieskie krzesełka i czerwone koszulki wg zamysłu autora miały oddać barwy Wisły (tak sądzę, ale nie wiem na pewno :) )
Inną kwestią jest barwa niebieska naszego Grodu Kraka (niebieskie autobusy, tramwaje). Niebieski jest jednak zimną barwą.
Off: Szkoda, że nie mogą połączyć niebieskiego z żółtym, w proporcji 80 do 20 procent (na przykład żółty poziomy pas ).
Myślę, że Nasz Projektant mimo wszystko wizualizując projekt stadionu kierował się bardziej właśnie tonacją niebieską wiodącą w Krakowie.

Cieplejsza barwa, wg mnie, bardziej pasuje do klimatu stadionu. Przy meczach o mniejszą stawkę, przy mniejszej frekwencji na stadionie, kolor czerwony zlewałby się z naszymi koszulkami na trybunach.
Dawałoby to zawsze wrażenie w TV że jest nas więcej. Pytanie było jaki kolor chcielibyście, ja chciałbym czerwony.

AMF 11.02.2009 11:16

[quote=LukL;672113]No nie inny jak niebieski...a że na trybunach bocznych będzie po 5 pełnych sektorów, to idealnie pasowałby napis "WISŁA" utworzony z białych krzesełek. Było by też dobrze jakby również na E pojawiła się gwiazda, co by jakiś porządek był. W ogóle to mogli by ogłosić jakiś konkurs na projekt kompozycji z krzesełek...

PS całe szczęście że na nowych trybunach nie będzie pleks[/quote]

jednak będą

Mishuh 11.02.2009 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AMF (Post 672164)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 672113)
No nie inny jak niebieski...a że na trybunach bocznych będzie po 5 pełnych sektorów, to idealnie pasowałby napis "WISŁA" utworzony z białych krzesełek. Było by też dobrze jakby również na E pojawiła się gwiazda, co by jakiś porządek był. W ogóle to mogli by ogłosić jakiś konkurs na projekt kompozycji z krzesełek...

PS całe szczęście że na nowych trybunach nie będzie pleks

jednak będą

Ki czort?!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 672230)
no pewnie, że będą i to takie 6 metrowe, co 10 rzędów w pionie i poziomie.

blask elokwencji bije na kilometr, zajebiście cięta riposta

dannato 11.02.2009 13:41

no pewnie, że będą i to takie 6 metrowe, co 10 rzędów w pionie i poziomie.

LukL 11.02.2009 14:46

w projekcie budowlanym pleksy zaznaczone są tylko na trybunach E i D. w przypadku trybun bocznych nie zaznaczono żadnych przegród, więc wniosek z tego jasny...

Pero 12.02.2009 14:02

Dzisiaj mija tydzień od rozpoczęcia wykopów. Mam nadzieje że utrzymają tempo które narzucili od wtorku. Na Lechu bardzo sprawnie uporali się z takim wykopem: http://budowa.maroonpoint.com/2009/s0073.jpg

Krzysztof 12.02.2009 14:17

Kolejne fotki z Reymonta 22:

http://www.reymonta22.pl/?a=news&b=item&id=10423

http://img98.imageshack.us/img98/5725/img1040eh7.jpg

Dozamet1 12.02.2009 15:24

Coś chłopaki dziś długo nie porobili!

4fan_player 12.02.2009 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dozamet1 (Post 672777)
Coś chłopaki dziś długo nie porobili!

Przecież robią dalej. Przynajmniej ja widzę na kamerce że pracuje koparka.

Bobic 12.02.2009 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 672781)
Przecież robią dalej. Przynajmniej ja widzę na kamerce że pracuje koparka.

Z tego co za obserwowałem to oni robia do 16:30

runner 12.02.2009 17:05

czemu nie ma ścian szczelinowych dla wykopu po narożnikami ?
prace ziemne póki co nie obejmują obszaru narożników :/

barthok 12.02.2009 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 672850)
czemu nie ma ścian szczelinowych dla wykopu po narożnikami ?
prace ziemne póki co nie obejmują obszaru narożników :/

bo tam nie będzie części podziemnej i nie trzeba tak głęboko kopać..

Bobic 12.02.2009 17:44

A czy wiek ktoś może co będzie w częsci podziemnej sektora C??


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl