Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

flamengista 15.08.2010 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 960860)
Lech/Amica zagrał to co musiał zagrać. Jednym transferem rozłożyli dwie formacje. Jak działa pomoc tego klubu pokazał w zeszłym sezonie mecz z nami w Poznaniu gdy Peszko, Kriwets i Stilić zupełnie nie istnieli. Dupę wtedy uratował im Lewandowski i jego wymuszony karny. Zaś co do ataku to od dawna było wiadomo że ostoja tej formacji odejdzie(a wcześniej odszedł zmiennik) i wszyscy, w tym również ja, spodziewali się że Rutkowski zainwestuje w odpowiedniego następcę. Dziś król jest nagi. (...)

Zgadzam się. Działacze wiedzieli, że Lewy odejdzie ale nic nie zrobili. Powielają nasze błędy, sprowadzenie Rudnevsa gdy już jest "po ptokach" to ewidentna wpadka działaczy. Z resztą pytanie, czy Łotysz jest zawodnikiem o porównywalnej klasie z Lewandowskim...

Amikę oglądałem ostatnio często - ze Spartą i Widzewem pokazali, że są źle przygotowani do sezonu. Przy czym moim zdaniem to nie jest złe przygotowanie kondycyjne. Wydolnościowo będą lepsi z każdym meczem.

Moim zdaniem problemem jest trener Zieliński. Podobnie jak kiedyś Kasperczak, tak teraz Zieliński przejął po Smudzie ukształtowany zespół, grający jak na polskie warunki ładną, ofensywną piłkę. Już w zeszłym sezonie był regres - Amika grała coraz brzydziej i mniej skutecznie. W obecnym widać już "rękę" Zielińskiego. Zespół coraz bardziej męczy się przy rozgrywaniu piłki, akcje które za Smudy były normą dziś można policzyć na palcach jednej ręki.

Mści się też to, że mają zbyt wąską kadrę. Wypada Bosacki i jest wielki problem. Stilić bez formy i nie ma wartościowego zmiennika.

Amika ma to szczęście, że Legia i my dopiero budujemy drużynę od nowa, więc pewnie potracimy sporo punktów. Amikę też to czeka, ale strata nie będzie zbyt duża. A w tak słabej lidze Poznaniacy w końcu zaczną lepiej grać, nie ma innego wyjścia.

Paradoksalnie ze słabej formy Amiki, naszej i Legii najbardziej cieszą się w Polonii. Dobrze zaczęli sezon, mają niezłych piłkarzy a przeciwnicy słabi. Kto wie, może to oni staną się głównym faworytem do mistrzostwa?

mcovalski 15.08.2010 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 960885)
Nie sądzę. Myślę, że wszyscy trochę za bardzo przeceniają nieprzewidywalność Wojciechowskiego. Prawda jest taka, że on nie jest jakimś klaunem, wręcz przeciwnie, wszystkie te jego zwolnienia trenerów, zapowiedzi, że jak Polonia spadnie z ligi to odchodzi itd. wynikały z jego czysto biznesowego podejścia do piłki. Inaczej mówiąc, traktował sport tak samo jak biznes (nie w zamyśle, że chciał na piłce zarobić). I tak jeśli w biznesie wykładasz grubą kasę na pensje dla pracowników, a Ci sprawę partolą i nie wykonują prostego wydawałoby się zadania raz, drugi, to natychmiastowo ich zwalniasz, począwszy od kierownika, który za pracę zespołu ludzi odpowiadał. Gość po prostu nie rozumiał, że sport rządzi się innymi prawami i tu więcej czynników musi zagrać, żeby był sukces, łącznie z sędziowaniem czy szczęściem.

Jeszcze jedna rzecz - w naszej piłce jest tak, że jak pojawia się gość z kasą to od razu próbuje mu się do dupy przykleić wielu mędrców, którzy "dobrymi radami" próbują się wkupić w ciepłą posadkę w klubie. Wojciechowski też padł tego ofiarą. Miał kilku takich "mędrców" i każdy co innego mu podpowiadał, Slot nawet namawiał go, żeby reagował na to, kto gra w składzie a kto nie. Teraz to się zmieniło. Zatrudnienie takich ludzi jak Purzycki, Janas, czy nawet Bakero potwierdza, że Józek zaczyna łapać - różnica jest po prostu taka, że teraz ma doradców i ludzi zarządzających klubem, których SAM chciał sprowadzić i których namawiał, żeby do niego dołączyli, a nie takich, którzy się mu narzucili. Tu jest dobry wywiad, który obrazuje to, że Józek się nieco zmienił i zaczyna rozumieć, o co w tym wszystkim chodzi:

...może i jest kontrowersyjny, ale w sumie w zdecydowanej większości ma rację (co ciekawsze, podkreśliłem).



Zgadzam się z tym całkowicie.

Wyśmienicie koleś się wypowiedział. Więcej takich ludzi w polskim biznesie.

Simao1 15.08.2010 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 960865)
To jest jeszcze wiślackie forum? :foch:

Masz rację kolego, najlepiej nie piszmy o innych zespołach w tym temacie, bo chyba tylko przypadkowo nazywa się on "Ekstraklasa - sezon 2010/2011"... :lol:

Przecież nikt nie powiedział, że kibicowałem komukolwiek w tym meczu. Po prostu cieszę się, że gra poziom gry Amici, notabene "Mistrza", został obnażony przez drużynę, po której nikt by się tego nie spodziewał.

R33 15.08.2010 13:50

No nie chce mi się wierzyć w niektóre słowa Wojciechowskiego :P . Szczególnie o tym, że wpadkę w derbach wybaczył by Bakero :P .

Aha tylko już proszę nie pisać, że Polonia będzie I zespołem który zagra teraz w LM, bo miały to już być: Lech, Śląsk, Górnik itp. ;)

Wasiu 15.08.2010 13:59

Mnie wlasnie ciekawi ta dlugofalowa polityka Wojciechowskiego. Moga nie wygrac mistrzostwa - i co wtedy? Czy zacznie jakies nerwowe ruchy z wyrzucaniem trenerow i zawodnikow czy da dalej popracowac szkoleniowcomi i wzmocni zespol. Jesli to drugie - maja szanse zdominowac lige przez najblizsze kilka lat.

PoloniaDumaStolicy 15.08.2010 14:14

Szczerze napiszę, że co będzie z Bakero po sezonie to wielka niewiadoma. Bodajże po tym sezonie trenerowi konczy sie kontrakt. Kiedy Bakero przychodzil do Polonii, to Wojciechowski twierdzil, ze Hiszpan popracuje tylko przez 2 lata, a jeg nastepca bedzie kontynuotar mysli Bakero. No coz dowiemy sie w nastyepnym roku ;)

Priorytetowa sprawa w ciagu najblizszych kilku miesiecy powinno byc przedluzenie kontraktu z Mierzejewskim, poniewaz jego umowa konczy sie w grudniu 2011. Mierzej w przerwie zimowej powinien zadeklarowac sie czy zostaje w KSP na nastepny sezon, bo w innym wypadku moze byc problem ze znalezieniem tak dobrego pomocnika przed pucharami.

fst 15.08.2010 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 961007)
moze byc problem ze znalezieniem tak dobrego pomocnika przed pucharami.

Druga kolejka ligowa się jeszcze nie skończyła a Ty już o pucharach mówisz :lol:.

Filippo123321 15.08.2010 14:23

fst, a kto ma awansowac do tych pucharow?

Buziek_LG 15.08.2010 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fst (Post 961009)
Druga kolejka ligowa się jeszcze nie skończyła a Ty już o pucharach mówisz :lol:.

A dlaczego jako fan Polonii ma nie mówić o pucharach, nie wierzę byś Ty jako kibic Wisły sądził że Wisła nie zajmie miejsca premiowanego awansem przynajmniej do LE. Tak więc po co ten lol ?

Marszałek 15.08.2010 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 960885)
Nie sądzę. Myślę, że wszyscy trochę za bardzo przeceniają nieprzewidywalność Wojciechowskiego. Prawda jest taka, że on nie jest jakimś klaunem, wręcz przeciwnie, wszystkie te jego zwolnienia trenerów, zapowiedzi, że jak Polonia spadnie z ligi to odchodzi itd. wynikały z jego czysto biznesowego podejścia do piłki.


...może i jest kontrowersyjny, ale w sumie w zdecydowanej większości ma rację (co ciekawsze, podkreśliłem).

.

Po tym wywiadzie trochę jestem zaniepokojony. To jest obraz innego Wojciechowskiego, dojrzałego bym powiedział.
Przytoczony przez Ciebie, dobry wywiad, pokazuje,że facet chyba na dłuższy czas zdominuje ligę. Ma pomysł, raczej błędów Wisły popełniać nie zamierza i co istotne ma żywą gotówkę. Nie musi sprzedać aby kogoś kupić, do tego rozumie coś co jest w sumie ciężkie do zrozumienia dla innych właścicieli klubów, że aby awansować do LM trzeba inwestować i wzmacniać zespół realnie a nie tylko na papierze. Tak jak przypuszczałem,gdy zajmie pierwsze miejsce po tej rundzie to wzmocni zespół jeszcze bardziej. On ma jedną, najistotniejszą przewagę nad resztą ligi, kasę,żywą gotówkę, i jak widać może pozwolić sobie na ładowanie jej w tak nie medialny zespół jak Polonia. Po tym wywiadzie widzę Wojciechowskiego jako faceta wiedzącego czego chce w piłce, mającego realna gotówkę, gotową wydać na każdego kto jest w stanie podnieść poziom zespołu. I wie,że jakikolwiek sukces wymaga czasu. Wymaga od Bakero ale i też daje mu materiał do pracy.

Gwiaździsty 15.08.2010 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 961011)
fst, a kto ma awansowac do tych pucharow?

Ten kto się zmieści na pozycji 1,2,3 w przekroju całego sezonu, a nie po 2 kolejkach !
Zadufani kibice wiejskiego klubiku z Wielkopolski, który przeniósł się do Poznania, jeszcze kilka miesięcy temu byli pewni, że wejdzie on do LM a potem......odjedzie całej polskiej lidze. I to zaledwie po zdobyciu pierwszego mistrzostwa. A teraz co ? sen prysł i koniec mażeń. Powrót do rzeczywistości i przeciętności.
Dlatego przestrzegam kibiców innego wielkopolskigo klubu, który przeniósł się tym razem do Warszawy o umiar bo wyjdziecie na takich samych głupów jak ci wyżej.
Nie każdy może być Wisłą Kraków, która w ciągu ostatnich 12 lat zrobiła 7 MP i to powinniśmy docenić. Jakoś nie widać klubu, który osiągnąłby chociaż połowę tego. I za to trzeba być wdzięcznym, przy wszystkich uwagach krytycznych.

fan1906 15.08.2010 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 961028)
Po tym wywiadzie trochę jestem zaniepokojony. To jest obraz innego Wojciechowskiego, dojrzałego bym powiedział.
Przytoczony przez Ciebie, dobry wywiad, pokazuje,że facet chyba na dłuższy czas zdominuje ligę. Ma pomysł, raczej błędów Wisły popełniać nie zamierza i co istotne ma żywą gotówkę. Nie musi sprzedać aby kogoś kupić, do tego rozumie coś co jest w sumie ciężkie do zrozumienia dla innych właścicieli klubów, że aby awansować do LM trzeba inwestować i wzmacniać zespół realnie a nie tylko na papierze. Tak jak przypuszczałem,gdy zajmie pierwsze miejsce po tej rundzie to wzmocni zespół jeszcze bardziej. On ma jedną, najistotniejszą przewagę nad resztą ligi, kasę,żywą gotówkę, i jak widać może pozwolić sobie na ładowanie jej w tak nie medialny zespół jak Polonia. Po tym wywiadzie widzę Wojciechowskiego jako faceta wiedzącego czego chce w piłce, mającego realna gotówkę, gotową wydać na każdego kto jest w stanie podnieść poziom zespołu. I wie,że jakikolwiek sukces wymaga czasu. Wymaga od Bakero ale i też daje mu materiał do pracy.

ale brakuje im jednego chyba najważniejszego.....
kibiców/

Marszałek 15.08.2010 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan1906 (Post 961038)
ale brakuje im jednego chyba najważniejszego.....
kibiców/

Ale Wojciechowski powiedział,że nastąpi moda na Polonię gdy zaczną wygrywać i dostaną się do LM. Jest świadomy tego,że Polonia jest w cieniu Legii, choć jakoś go to wcale nie martwi. Zapowiada się ciekawa walka o widza pomiędzy "Legią o jakiej marzyłeś"a Polonią. Dobrze,bo gdzie dwóch się bije:)Zobaczymy kto jutro zostanie zaprezentowany jako trener u nas,bo to pokaże mniej więcej kierunek rozwoju klubu.

Kandzior 15.08.2010 15:38

I to jest takie co najmniej dziwne, że kibice przyjdą tam, bo będą dobre wyniki. Nie mówię o zwykłych ludziach ale takich jakimi jesteśmy choćby my. Kibice powinni być zawsze bez względu, czy na mój klub jest moda, czy nie.

PoloniaDumaStolicy 15.08.2010 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan1906 (Post 961038)
ale brakuje im jednego chyba najważniejszego.....
kibiców/

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy mieliśmy na Polonii już trzy komplety. Z NAC Breda (typowy średniak holenderski) i dwa razy z Legią. W tym, że w poprzednim sezonie walczyliśmy o utrzymanie i od poprzedniej rundy obowiązują karty kibica.

Stadion robi się powoli za mały dla nas. W przedsprzedaży poszło około 2000 karnetów (w poprzednich latach 200-500). Wyrobionych kart kibica jest trochę poniżej 10000.

Buziek_LG 15.08.2010 15:47

Tak Kondzior bo np taki Górnik to zawsze miał kibiców, a Widzew to już w ogóle na początku lat 90 był potęgą, zaś za Stomilem nie było nikogo...
Pojawią się wyniki pojawią się pikniki, z pośród których część złapie film na większe zaangażowanie i Ci staną się podobni kibicom w moim rozumieniu tego słowa(doping, wyjazd, część poszuka mocniejszych wrażeń) nie mówię że tak stanie się na pewno(bo jestem dziwnie spokojny że Legia nie powtórzy błędu ŁKS-u) ale jest to prawdopodobny scenariusz. Jest tylko kilka klubów przy których utrzymuje się stała niezależna od ligi i wyników w miarę duża grupa kiboli.

Coach 15.08.2010 15:49

Kurde. 3 komplety ? Jaaaaaaaaaaaaaa :D

R33 15.08.2010 16:11

Wisła w sezonie latach 97-99 też sprowadzała wielu graczy dobrych i nie awansowała do Ligi Mistrzów. Jak już zdobędziecie to mistrzostwo to traficie na jakąś Chelsea, Real, Barcelone, Manchester itp. i się skończą marzenia (w tym roku można już było trafić na Auxerre, Werder, Tottenham, Ajax).

Edit:
Ribas Fakt. Ta NAC Breda mnie zmyliła.

Ribas 15.08.2010 16:21

Przecież on pisał o 12 miesiącach a nie latach

Cytat:

Chelsea, Real, Barcelone, Manchester
nie trafią

Octopus 15.08.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 961035)
Nie każdy może być Wisłą Kraków, która w ciągu ostatnich 12 lat zrobiła 7 MP i to powinniśmy docenić. Jakoś nie widać klubu, który osiągnąłby chociaż połowę tego.

Hmm...

82/83,83/84,89/90,91/92,92/93 - 11 lat i 5 mistrzostw. Nie będę pisał nazwy klubu. Chyba jest ciut więcej niż połowa.

kreseq 15.08.2010 16:39

Jak Polonia nie wtopi duzej ilosci punktow i bedzie wysoko w tabeli to Wojciechowski sypnie taka kasa, ze innym spadna spodnie,opadna szczeki i wyskocza z klapek ;) Oby tak sie nie stalo.

prober 15.08.2010 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Octopus (Post 961090)
Hmm...

82/83,83/84,89/90,91/92,92/93 - 11 lat i 5 mistrzostw. Nie będę pisał nazwy klubu. Chyba jest ciut więcej niż połowa.

Jasne, był jeszcze Ruch Chorzów 1933-1938 (5 mistrzostw w 6 lat) oraz Górnik Zabrze 1963-1972 (7 mistrzostw w 10 lat). Licytowanie się dawną historią nie ma większego sensu, w ciągu ostatnich 15 lat Lech, Ruch i Górnik razem wzięte były w medalowej trójce polskiej ligi raptem 4 razy.

martin_6 15.08.2010 17:00

3 komplety przez rok i stadion już za mały :lol:

Jakbyście przez rok mecz w mecz zapełniali ten swój kurnik, to możnaby pomyśleć o powiększeniu :D

Kodipar1906 15.08.2010 17:00

całe 5 k ludzi :)

fan1906 15.08.2010 17:39

Wojciechowski nie bedzie precież cały czas dopłacał ....
ażeby klub w miare mógł zarabiać , musi mieć kibiców..
to za nimi idą pieniądze... nie tylko z biletów, karnetów etc.
Uznane marki inwestują tam gdzie mogą dotrzeć do jaK NAJWIĘKSZEGO segmentu rynku,
nio raczej marka Disco/Polonii jest raczej mniej rozpoznawalna w stolicy

DysoN 15.08.2010 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan1906 (Post 961144)
Uznane marki inwestują tam gdzie mogą dotrzeć do jaK NAJWIĘKSZEGO segmentu rynku,
nio raczej marka Disco/Polonii jest raczej mniej rozpoznawalna w stolicy

Nic nie jest dane na zawsze. Kibice w zaleznosci od roznych okolicznosci moga naplywac i odplywac.
Wykorzystujac dobrze chwile dobrej passy mozna powiekszyc baze kibicow, mozna tez ja w rozny sposob utracic na dlugie lata.

PoloniaDumaStolicy 15.08.2010 19:06

Oj, ten Ruch jednak jest mocny ;)

Tak, tak. Wiem, to dopiero począte sezonu :)

John1906 15.08.2010 19:13

Nie Ruch mocny, tylko Wisła słaba.

GemHZR 15.08.2010 19:14

W jednej kolejce mocny w drugiej słaby jak większość naszych drużyn. Nie dość, że w meczu grają falami to również forma z kolejki na kolejkę jest inna.

PoloniaDumaStolicy 15.08.2010 19:15

To była ironia :)

flamengista 15.08.2010 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 961028)
Po tym wywiadzie trochę jestem zaniepokojony. To jest obraz innego Wojciechowskiego, dojrzałego bym powiedział. (...)

Tak, dojrzały Wojciechowski. To ten sam facet, który dzień przed tym wywiadem mówi w prasie do Bakero, że w następnym meczu ma wystawić Tosika. Znam dojrzalszych prezesów klubów piłkarskich.

Nie przeczę, dzięki szalonej ofensywie Polonia ma niezłą drużynę. Natomiast w całej tej koncepcji budowy klubu nie ma żadnego planu, żadnych fundamentów. Na razie nie wiadomo nawet, czy za rok Wojciechowski dalej będzie się chciał bawić w futbol.

JAR0 15.08.2010 19:42

Ja tam nie bronie wypowiedzi kibicom innych drużyn. W końcu to forum :) Ale gdziś Ty dumostolicy był w poprzednich sezonach. Bo jakoś nie kojarze Twoich wypowiedzi. A teraz często tutaj się pojawiasz. Czyżby kibic jeszcze nie osiągniętego sukcesu? Wisła jest dramatycznie słaba i kolejny mecz to pokazuje :(
Tymczasem Widzew prowadzi w Kielcach. Na trubunach słychać tylko Łodzian.

Syn Kangura z 1984 15.08.2010 19:55

Wy naprawdę musicie dyskutować z tym gościem z Groclinu? Jakiś 13 latek który dziś za Polonią, jutro za Legią a wy się dajecie głupio prowokować.

mr_kwolf 15.08.2010 20:08

Spokojnie, przeżyliśmy atak kibiców Lecha (tak w ogóle to wie ktoś gdzie oni się ukrywają teraz?) to przeżyjemy i atak kibiców Polonii. Normalne że muszą się ponapinać jak im idzie. Zobaczymy za jakiś czas jaka będzie sytuacja w tabeli bo rok temu na początku to Polonia Bytom robiła furore więc nie ma co się podniecać obecnymi wynikami.

John1906 15.08.2010 20:09

Z taką grą to my sobie możemy...
Nasza obrona to dramat.

studio2 15.08.2010 20:09

2:0 cudny wynik :) Jeszcze tylko Zieliński podaje się do dymisji, Peszko zostaje sprzedany gdziekolwiek i weekend cudowny ;-)

@kwolf, mamy się dobrze, dziękuję za zainteresowanie.

PoloniaDumaStolicy 15.08.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 961419)
Tak, dojrzały Wojciechowski. To ten sam facet, który dzień przed tym wywiadem mówi w prasie do Bakero, że w następnym meczu ma wystawić Tosika. Znam dojrzalszych prezesów klubów piłkarskich.

Nie przeczę, dzięki szalonej ofensywie Polonia ma niezłą drużynę. Natomiast w całej tej koncepcji budowy klubu nie ma żadnego planu, żadnych fundamentów. Na razie nie wiadomo nawet, czy za rok Wojciechowski dalej będzie się chciał bawić w futbol.

Jak nie ma żadnego planu?
1. Sprowadzani są zawodnicy przede wszystkim młodzi, którzy jeszcze rozwiną się.
2. Sprowadzenie Janasa odpowiedzialnego za transfery.
3. Rozpoczęcie budowy bazy treningowej w Markach.

JARO. W poprzednim sezonie nie było o czym przeważnie pisać :>

John1906 15.08.2010 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio2 (Post 961540)
2:0 cudny wynik :) Jeszcze tylko Zieliński podaje się do dymisji, Peszko zostaje sprzedany gdziekolwiek i weekend cudowny ;-)

@kwolf, mamy się dobrze, dziękuję za zainteresowanie.

Cudny wynik to będzie w czwartek :)

kreseq 15.08.2010 20:14

Legia przegrywa z Polonia - Polonia byla po prostu lepsza.
Lech remisuje z Arka - Oddali jakis celny strzal w meczu? Z Arka, ktora skazywana byla na pozarcie i spadek.
Wisla przegrywa z Ruchem - Najmniejsza chyba niespodzianka, chociaz kibice Wisly moga miec inne zdanie.

Czolowe zespoly tak naprawde stanely w miejscu albo i sie cofnely ( wyprzedaz obrony,sprzedaz bramkarza. brak napastnikow,brak zgrania i odpowiedniej komunikacji.

Tutaj nie Polonia czy Jaga graja super pilke, tutaj Wisla,Lech i Legia graja w tej chwili jak dziady.

jaszczur90 15.08.2010 20:31

Cytat:

Tutaj nie Polonia czy Jaga graja super pilke, tutaj Wisla,Lech i Legia graja w tej chwili jak dziady.
Najlepsze podsumowanie początku sezonu polskiej "ekstraklasy".


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl