Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

PrezeS_KrK_ 15.09.2011 20:55

wiem ale ja ogólnie podaję ćwiczenia
Przyrostów przyrostów i jeszcze raz przyrostów

godzilla 15.09.2011 23:01

z tej samej beczki bo chodzi o plecy, szeroki/waski chwyt do karku, szeroki/waski do klatki, neutralnym chwytem, i podchwytem jak tutaj wyglada zaangzowanie plecow

Kibic1928 15.09.2011 23:03

Im szerzej tym bardziej idzie w szerokość pleców ( wyrobienie tkzw litery V ).

Eternit 16.09.2011 06:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrezeS_KrK_ (Post 1164561)
Plecy to tak
ściąganie ciężarów na wyciągu siedząc przodem
ściąganie ciężarów na wyciągu siedząc tyłem
wiosłowanie
sztrugsy
ja preferuję takie

jeśli chcesz inne zajrzyj

http://www.kfd.pl/trening-miesni-plecow-f94.html

Podciąganie na drążku nie lepsze od ściągania na wyciągu?
Pozdro.

Kibic1928 16.09.2011 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1164824)
Podciąganie na drążku nie lepsze od ściągania na wyciągu?
Pozdro.

Oczywiście że lepsze.

godzilla 16.09.2011 10:35

przez dlugi okres robilem wioslowanie hantla sztanga i polsztanga to puchły az milo, ale pasuje cos urozmaicic szczegolnie ze polsztangi nie moge juz robic bo nie mam takiej mozliwosci, dlatego pytalem KONKRETNIE o grubość

PrezeS_KrK_ 16.09.2011 15:08

ja tam drązka nie mam

Kibic1928 16.09.2011 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez godzilla (Post 1164953)
przez dlugi okres robilem wioslowanie hantla sztanga i polsztanga to puchły az milo, ale pasuje cos urozmaicic szczegolnie ze polsztangi nie moge juz robic bo nie mam takiej mozliwosci, dlatego pytalem KONKRETNIE o grubość


Bez wiosłowań nie pogrubisz pleców, ew prostowniki MC. Linki wyciągów nie nadają się na budowę grubości pleców.

LanceTS 16.09.2011 19:44

A co polecacie ćwiczyć, żeby przez zimę, zwiększyć szybkość, zwinność, ale jednocześnie pasuje trochę poćwiczyć, żeby jako tako wyglądać? Wiadomo, że masy dużo przybrać nie mogę, a żeby rzeźbić trzeba mieć co. Bieganie w parze z siłownią też chyba nie idzie dobrze.

Kibic1928 16.09.2011 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1165254)
A co polecacie ćwiczyć, żeby przez zimę, zwiększyć szybkość, zwinność, ale jednocześnie pasuje trochę poćwiczyć, żeby jako tako wyglądać? Wiadomo, że masy dużo przybrać nie mogę, a żeby rzeźbić trzeba mieć co. Bieganie w parze z siłownią też chyba nie idzie dobrze.

Chodzi o SW?

godzilla 17.09.2011 21:16

ma ktos moze dostep do karty multisportu lub z niej korzysta? mam pare pytan, jak cos to priv, pozdr

PrezeS_KrK_ 21.09.2011 17:22

ja niestety nie mam a podzielił bym się wiedzą

Musiek1906 22.09.2011 21:31

Szukam siłowni w centrum miasta, gdzie karnet(ulgowy) kosztuje do 70zł. Proszę o jakieś namiary :)

KruQ 22.09.2011 21:54

Siłownia Pure karnet kosztuje tam 99 zł ale jest wypas oprócz gadżetów dostaje się 10 wejść dla znajomych i porady indywidualne. Mowa jest teraz o tej przy Galerii Krakowskiej (ul.Szlak 77)
Jest jeszcze Pure w Galerii Kazimierz ale tam jest chyba drożej bo tam jest jeszcze (basen i sauna).

Pawlolek 24.09.2011 16:28

@KruQ
Pure w Kazimierz, to 189zł za miesiąc + 130 (?) za samo wyrobienie karty itd. Więc bądźmy poważni. Sama siłownia jest malutka i są same maszyny. Ani jednego olimpijskiego gryfu (ogólnie, długich gryfów mają 4, krótkich chyba też 4. No ale wiadomo, jak użytkownicy płacą tylko 200zł miesięcznie, to z czego kupować metalstwo?)

@Musiek1906
Najtańsze i jedne z lepszych - albo siłownia na ulicy Krakowskiej, gdzie karnet kosztuje koło 55zł, albo siłownia Champion na ulicy Kordeckiego (zaraz przy Moście Grunwaldzkim). Uczniowski 70zł.

@Reksio
Wiem, wiem. Tak tylko odnosiłem się do końcówki jego wypowiedzi. A trochę agresji, bo mnie trzepie, jak myślę, że ludzie potrafią swoje ciężko zarobione pieniądze wydawać na "profesjonalne siłownie" typu fitness.

R33 24.09.2011 17:04

http://www.fitnessplatinium.pl/cennik
Karnet studencki za 79 zł. jest. Tyle, że pn-pt.

Pawlolek:
KruQ mówi o tej przy Galerii Krakowskiej, a nie Kazimierzu.

Zimon 24.09.2011 17:27

w fitness platinium z tego co wyczytalem to ejst karnet studencki od pn-nd ale tylko w godzinach od 12-17

ted 26.09.2011 22:29

:D
http://www.youtube.com/watch?v=b94Ac...layer_embedded

r02 27.09.2011 09:51

Szukam siłowni na prądniku czerwonym, okolice ronda barei, moglby ktos cos polecic? Na razie jedyne co znalazłem sensownego to dako na majora, ale nie moge nigdzie znalezc zadnych opinii na jej temat.

maciekTSW 27.09.2011 10:18

Up^ Co do pure to ceny negocjowane zawsze są indywidualnie z konsultantem.
Galeria Krakowska to tzw. express siłownia- niedawno było otwarcie więc cena od kopa 99zł, a galeria Bonarka i Kazimierz t tzw. standard platinum czyli na 1 karnecie masz wejście do wszystkich siłowni Pure w Polce bez ograniczeń, co kosztuje między 140-250zł w zależności jak się wynegocjuje cenę i w tam mamy saune, basen, łaźnie, zajęcia typu MMA, różne aerobiki w cenie.

pan Dudi 27.09.2011 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pawlolek (Post 1169151)

@Musiek1906
Najtańsze i jedne z lepszych - albo siłownia na ulicy Krakowskiej, gdzie karnet kosztuje koło 55zł, albo siłownia Champion na ulicy Kordeckiego (zaraz przy Moście Grunwaldzkim). Uczniowski 70zł.

Potwierdzam! Siłka na Kordeckiego, to kilka lat mojej wcześniejszej młodości. Zajebiste, odlschoolowe miejsce, dużo hantli, dużo talerzy, sporo sztang. Bywałem tam jeszcze w ubiegłym roku, a ostatnio w czerwcu byłem na chwilkę zerknąć jak miejscówka hula po śmierci Wieśka Wnęka (założyciela i właściciela). Widziałem, że chłopaki nie siedli i nie załamali rąk, tylko starają się dalej ciągnąć biznes. Jeśli szukasz miejsca, gdzie "nie ma lipy" i w którym "nadszedł czas napierdalania", że tak użyję cytatów, to to jest zdecydowanie miejsce dla Ciebie. Na pewno nie trafisz tam na "pakerów", którzy zanim wejdą na salę godzinę spędzą przed lustrem układając fryzurę.

PrezeS_KrK_ 28.09.2011 16:30

Panowie łapcie czas i trenujcie.W zimie jak w zimie lepiej masa wchodzi i więcej czasu!!!
Dużych przyrostów

Eternit 01.10.2011 11:22

Ile serii na łydki powinno się ćwiczyć w tygodniu?

kris_ 02.10.2011 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1172177)
Ile serii na łydki powinno się ćwiczyć w tygodniu?

To zależy. Ja przykładowo zawsze miałem stosunkowo duże łydki i mnie wystarcza, że po przysiadach dołożę 20-30 kg na sztangę i zrobię jedną serię na maxa - przy moim treningu FBW wychodzą zatem 1 bądź 2 serie na łydkę w tygodniu.

szprotson 02.10.2011 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez r02 (Post 1170198)
Szukam siłowni na prądniku czerwonym, okolice ronda barei, moglby ktos cos polecic? Na razie jedyne co znalazłem sensownego to dako na majora, ale nie moge nigdzie znalezc zadnych opinii na jej temat.

możesz ruszać bez obawy.

r02 02.10.2011 12:59

Heh, właśnie z niej wróciłem. Generalnie trochę mało miejsca, ale poza tym jest w porządku, no i 10 wejść 55zł.

fialo 03.10.2011 18:32

Poleci ktoś siłownię w okolicy PK ?

Oczywiście nie Pure, bo nie mam 200 PLN miesięcznie na siłkę do rozdysponowania.

pietras1234 03.10.2011 21:16

Ładował ktoś NOX Pumpa od Doriana? Klepie dobrze?

BartekA/J 09.10.2011 17:23

Chłopaki co sądzicie o czymś takim ..http://forum-kulturystyka.pl/trening...tkujacych.html

R33 10.10.2011 18:34

Gdzie w Krakowie dostanę pas do ćwiczeń na osobę co ma gdzieś 78 cm w pasie?

Serwatkus 10.10.2011 19:25

Wracam na siłownie po przerwie i pojawil sie problem. Ze wzgledu na natłok zajec (na uczelni i w pracy) niestety nie moge pozwolic sobie na pelnowymiarowe 3 treningi w tygodniu. Do tej pory ćwiczyłem treningiem fbw (pon-sr-pt lub wt-czw-sob). No i pomyslalem sobie czy byloby to sensowne, gdybym cwiczyl 4x w tygodniu, przy czym w pon i pt byłyby to normalne, pelnowymiarowe treningi, natomiast w pozostale dwa dni (wt i czw) jakies lekkie cwiczenia tak zeby trening nie przekraczał 45-60 minut (tyle jakos uda mi sie wygospodarowac). Wygladaloby to mniej wiecej tak:

PON:
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 3s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

WT i CZW:
klatka, plecy, biceps, triceps - luzniejsze cwiczenia po 1 cwiczeniu (2 serie) na partie

PT:
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 3s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

Ma to wogole sens?

vabanq 10.10.2011 19:37

Witam, wracam na silke, maam 182 cm, waga 88, masa jest, teraz robie ogolnorozwojowke potem konkretne cwiczenia na rzezbe, w zwiazku z tym mam pytanie co zazywac po ogolnorozwojowce?

PedroNH 11.10.2011 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reksio33 (Post 1175656)
Gdzie w Krakowie dostanę pas do ćwiczeń na osobę co ma gdzieś 78 cm w pasie?

Przejdź się do Galerii Krakowskiej do Everlastu.

Lysy 11.10.2011 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Serwatkus (Post 1175680)
Ma to wogole sens?

A dlaczego nie split? FBW jest dobry dla początkujących, oraz do powracających po przerwie przez pierwsze 2 tygodnie. Jak chcesz zrobić konkretną formę to warto rozdzielić partie, bo na splicie się tylko przetrenujesz, a mięśnie nie będą w stanie się regenerować :)

dostuffca 11.10.2011 17:43

Panowie, jakąś siłownię w okolicach Prądnika Białego (Zachód) ktoś by polecił?
Duży wzrost, średnia masa, ale mięśnie to mi na plecach zostały może. Potrzebuję móc potrenować na tyle by do formy wrócić

Pawlolek 11.10.2011 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vabanq (Post 1175687)
Witam, wracam na silke, maam 182 cm, waga 88, masa jest, teraz robie ogolnorozwojowke potem konkretne cwiczenia na rzezbe, w zwiazku z tym mam pytanie co zazywac po ogolnorozwojowce?


Ćwiczenia na rzeźbę... Chyba dieta, a nie ćwiczenia, co?

@lysy
Coś się zapętliłeś w tym co chciałeś napisać i zamiast wychwalić trening typu split, to postawiłeś go na straconej pozycji, jakoby był to trening zbyt ciężki dla organizmu. Z pewnością chodziło Ci o FBW (przynajmniej wnioskując po wstępie). Ale nie masz racji, mięśnie potrzebują 48 godizn na regenerację. Mądrze rozpisany trening FBW jest tak samo efektywny jak mądrze rozpisany trening typu split. Oczywiście trening to jedno, a dieta, regeneracja to inna sprawa. Chociaż oczywiście, każdy woli poczuć pompę w klacie po zrobieniu 12 serii na treningu, niż po 3 na FBW. No ale nawiązując do wypowiedzi Serwatkusa - split rozdzielony na 4 dni = trening 45-60 minut.

Nogi
Bic+tric+przedramie
off
plecy + tył barków
off
klata + przód i bok barków
off

i siedzi pięknie :).

kris_ 11.10.2011 19:04

@Serwatkus
Jeśli chcesz to możesz spróbować metody shotgun, ciekawa odskocznia od typowych treningów, a przy tym bardzo skuteczna.
http://t-motywator.blogspot.com/2009...a-shotgun.html

A co do porównania split vs FBW to polecam http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862
Mit numer 4, jeśli ktoś będzie w stanie obalić przytoczone tam argumenty to przyznam mu racje i uznam wyższość splitu nad FBW.
Jak na razie FBW > split

PrawdziwośćDlaGry 11.10.2011 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietras1234 (Post 1173365)
Ładował ktoś NOX Pumpa od Doriana? Klepie dobrze?

miałem testowe próbki i nie klepał jakoś szczególnie, ale zależy od organizmu. po 2 który to suplement przed treningowy w Twojej karierze?

Lysy 11.10.2011 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kris_ (Post 1175920)
Jak na razie FBW > split

Wolę rady ludzi którzy się znają i mają osiągnięcia w sporcie jak Dariusz Mirowski (pierwszy polak który przekroczył 1000 kg w trójboju) Świetny człowiek i trener. Niż internetowych "znawców" którzy zwykle okazują się zwykłymi szczurkami na siłowni. Jak dla mnie możesz wierzyć , że Polonez to najlepsze auto. Twoja sprawa.

Pawlolek 11.10.2011 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kris_ (Post 1175920)
@Serwatkus
Jeśli chcesz to możesz spróbować metody shotgun, ciekawa odskocznia od typowych treningów, a przy tym bardzo skuteczna.
http://t-motywator.blogspot.com/2009...a-shotgun.html

No toś dowalił. Osobie powracającej na siłownię tak obciążający układ nerwowy trening? Przecież to wypadałoby mieć przynajmniej bite 2 lata wcześniejszego treningu, żeby robić po 8 serii podciągania i martwego na jednej sesji nie katując jednocześnie organizmu...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl