Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

To-Masz 09.11.2009 01:50

Cracovia swoje lata świetności ma dawno za sobą... W momencie gdy piłkarze "zawojowali"najpierw III a potem II ligę i przed drużyną stanęła możliwość awansu do Ekstraklasy (I ligi), na trybunach zaczęło robić się tłoczno. Z tego co pamiętam na mecz z Górnikiem Polkowice(?), po którym miał być świętowany awans do Ekstraklasy, zapotrzebowanie na bilety było kilka razy większe niż pojemności stadionu na Kałuży. To właśnie wtedy w Krakowie zrobiła się "moda" na Cracovię. Z jednej strony wyniki sportowe, z drugiej fascynacja ekipami hools, które wtedy uchodziły za synonim nejlepszych ekip w Polsce (JG,AW). Jedni ze względu na"interesiarski" charakter Cracovii zaczęli się przerzucać, inny zafascynowani modą na anty Wisłę i osobę nijakiego M. również wybierali tą drogę, a jeszcze inni byli namawiani przez starszych i siłą rzeczy decydowali się na dobrowolne obrzezanie... Tak to się huśtało przez parę sezonów. W pewnym momencie zabrakło wyników sportowych, zabrakło (M) i dla niektórych przychodzenie na Cracovię straciło sens, klub zaczął wpuszczać na stadion tylko posiadaczy karnetów i tak to od pewnego momentu zaczęło umierać śmiercią naturalną... I tak do dzisiaj pasiaste staczają się po równi pochyłej... Jak dla mnie nic nie wskazuje na to żeby miało być inaczej... Mieszkam na osiedlu gdzie to żydowskie "lifestyle" było bardzo dobrze zauważalne. Widziałem jak dorasta całe to obrzezane pokolenie... Wierzcie lub nie, ale z ekipy która w 15-20 głów jeździła na Kałuży zostały może 4 osoby,które to od czasu do czasu pojawiają się na meczu. I nie mówię tutaj o sosnowcu, ale o meczach które Pasy grały u siebie. Po osiedlu które kiedyś było zbombardowane wrzutami Pasów, dumnie chodzą chłopcy w koszulkach z Białą Gwiazdą na piersi. A najlepsze jest to że jedni drugich mają w dupie... Podejrzewam ze jedno osiedle jest tylko małym obrazem całej sytuacji po drugiej stroni błoń. Ich liczby są jakie są... Jak dla mnie jest to rzeczywisty obraz Cracovii w Krakowie.!!! Nadmienię tylko że na Wiśle nieprzerwanie jestem od 1996 roku i pewne rzeczy znam z autopsji...

Krissu 09.11.2009 07:52

Cytat:

Organizacja "Nigdy Więcej" jest na wskroś lewacka. Wystarczy zerknąć na słynny już indeks symboli zakazanych opracowany przez owo stowarzyszenie. Znajdziemy tam krzyże celtyckie, swastyki, szczerbce, falangi, nawet flagę konfederatów stanów południowych z wojny secesyjnej, ale na próżno szukać tam sierpa i młota.

Larum grają w siedzibie "Gazetki Wyborczej", oto widmo zaprzepaszczenia tylu lat walki stanęło jak żywe przed oczyma dziennikarzy opłacanych przez Agorę. Oto Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców rozpoczął rozmowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w sprawie listy symboli zakazanych na polskich stadionach. Listy której stworzenie i propagowanie było dotąd wyłączną domeną organizacji "Nigdy Więcej", oczywiście gorąco popieranej przez środowisko "GW".

Organizacja ta, jak sama o sobie pisze, "jest organizacją która za cel obrała sobie przeciwdziałanie: nacjonalizmowi, neofaszyzmowi, nietolerancji, nienawiści wobec innych" słowem lewacy wojujący. Zawsze mnie uczono, że rzeczy należy nazywać po imieniu, a organizacja "NW" jest na wskroś lewacka, co widać po wyrażanych poglądach. Kto nie widzi, niech kupi sobie okulary. Jeśli ktoś pragnie dowodów, wystarczy zerknąć na słynny już indeks symboli zakazanych opracowany przez owo stowarzyszenie. Znajdziemy tam krzyże celtyckie, swastyki, szczerbce, falangi nawet flagę konfederatów stanów południowych z wojny secesyjnej, ale na próżno szukać tam sierpa i młota, CCCP czy innych symboli rodem ze wschodu.

Zresztą nie będę ukrywał, że nigdy nie przepadałem za stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”, które z wiceministra edukacji w rządzie Jerzego Buzka Pana Krzysztofa Kawęckiego zrobiło "postać szeroko znaną w kręgach sympatyzujących z ruchami nacjonalistycznymi i faszyzującymi". Miałem przyjemność poznać Pana Krzysztofa Kawęckiego i na przypinanie mu takiego paszkwila nawet bym nie wpadł. No ale widać organizacja NW wychodzi z założenia, że kto nie jest z nami, ten przeciwko nam i dawaj wszystkich do jednego wora.

Byłbym zapomniał, że to ta sama organizacja która przyznaje tytuł „Antyfaszysty roku” i uhonorowała tym zaszczytnym mianem niejakiego Simona Mola, co chyba nawet nie wymaga specjalnego komentarza.

A jednak właśnie w obronie tej organizacji, zabiły wczoraj mocniej serca w siedzibie Gazety Wyborczej, a światło dzienne ujrzał wspaniały artykuł (i to nie byle gdzie bo już na stronie drugiej), tu pozwolę sobie przytoczyć wersję elektroniczna.:

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,7227069,Sojusz_PZPN_z_kibolami.html

Przeliczyłem z czystej ciekawości, słowo kibol pojawia się w tekście 8 razy, wliczając w to tytuł 9. Jak widać dziennikarze* zatrudniani przez GW nawet nie trudzą się w stosowanie zamienników. Ah, przepraszam nic podobnego, oni świetnie znają się na posługiwaniu językiem polskim, ale stylistyka w tym artykule jest zamierzona. Musi być przecież identyfikacja wroga ludu (tfu), obywateli. Oczywiście Gazetka nie zaprzepaściła szansy i powyciągała wszelkie fakty i mity, posty "Litara" z Wiary Lecha z forum kibiców Lecha Poznań, komentarz !!! z portalu Legialive. To już nawet nie jest groteska, żeby cytować anonimowy wpis pod jakimś artykułem. Skąd pewność, że sami autorzy nie napisali tego komentarza zawczasu? Jeśli to ma być źródło wiarygodnych informacji, to od razu zamiast codziennej prasówki, róbmy przegląd komentarzy na Onecie czy nawet portalu GW. Rzetelność informacji gwarantowana.

Na deser GW zostawiła sobie postać "Starucha" gniazdowego Legii i słynną już kilkuminutową interwencje ochrony. Tu muszę niestety bardzo niechętnie zrobić dygresję do wydarzeń ze stadionu na Łazienkowskiej z przed tygodnia. Gdzie podczas spotkania ekstraklasy między Legią Warszawa a Ruchem Chorzów, ochrona siła usunęła osobę odpowiedzialną za prowadzenie dopingu. Powodem interwencji było zaintonowanie okrzyku "Jeszcze jeden" co w korelacji ze śmiercią Jana Wejcherta miało być przekazem skierowanym do innego właściciela koncernu ITI Mariusza Waltera, który pozostaje w konflikcie z kibicami Legii. Oczywiście okrzyk został głośno skomentowany w mediach, szczególną uwagę poświęciła mu wiecznie walcząca GW jak i inne media. Niestety w zeszłym tygodniu niewiele osób zadało sobie takie pytania jak:

- Dlaczego akcja pacyfikacyjna w stosunku do kibica została przeprowadzona w czasie trwania zawodów, co mogło spowodować zamieszki na stadionie?
- Dlaczego ochrona, która wedle przepisów ustawy o organizacji imprez masowych powinna mieć w widocznym miejscu identyfikatory, takowe miała pochowane? (Proszę poprzeglądać zdjęcia na 20 ochroniarzy biorących udział w zajściu, widoczny identyfikator ma 1 !!!)
- Dlaczego na oficjalnej stronie KP Legia twarze interweniujący ochroniarzy zostały rozmazane celem utrudnienia identyfikacji? Przecież ci ludzie powinni na każdą prośbę okazywać swój identyfikator z danymi osobowymi o sobie oraz ze zdjęciem, więc jaki cel ma maskowanie tych ludzi?

GW swego czasu "zaimponowała" wszystkim "wyzwolonym środowiskom" akcją koszulkową, polegającą na umieszczaniu na nich różnych tekstów, z których większość była poniżej pewnego poziomu. Sztandarowym przykładem tego był tiszert "Nie płakałem po Papieżu". Ciekawe jak publicyści* GW zareagowaliby na koszulki "Nie płakałem po Wejchercie"? Wychodzę z jakiegoś dziwnego przekonania, że hipokryzja w środowisku GW jest tak duża, że piana na ustach przesłoniłaby pamięć o własnych działaniach.

Gazeta Wyborcza celowo bije pianę, jeśli faktycznie OZSK dojdzie do porozumienia z PZPN i nagle część symboli narodowych powróci na stadiony, albo o zgrozo pojawią się w indeksie symboli zakazanych symbole komunistyczne, będzie to wielki krok w tył dla środowiska GW w walce z "nacjonalistycznymi kibicami". Teraz GW ma ostatnią szanse na stanięcie do walki i wywalczenia tego co ich. Dlatego stara się jak może wykorzystać wszystkie możliwe metody, celem umacniania swojej pozycji, jako jedyne słusznego źródło wszelkich prawd.

A ja wam powiem krótko, guzik prawda.


PS. Autor jednoznacznie negatywnie odnosi się do okrzyków gniazdowego Legii Warszawa w meczu z Ruchem Chorzów.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/27204

W celu uczczenia Jaśnie oświeconej GW proponuję zmianę tytułu tematu na "Kibolowanie na polskich stadionach".

pan_premier 13.11.2009 11:26

ciekawy link dziś dostałem odnośnie zewierzecenia kibiców Legii

http://olgierd.bblog.pl/wpis,jak;iti...rta,37004.html

z komentarzy pod wpisem:
Cytat:

Zmarł Izaak Blumsztein, prowadzący zajazd przy Długiej 12, smaczne posiłki, wygodny
nocleg, przystępne ceny, o czym zawiadamiają nieutuleni w żalu wdowa i dzieci.
to kto jest większym zwierzakiem Staruch czy ITI ?

PS dziekuję ITi, za to że wiem co to Legia :lol:

KOMINEK 13.11.2009 11:37

Jeśli firma żegna człowieka to skupia się na jego życiu zawodowym tak jest zawsze i nie ma w tym nic dziwnego.

WRzŚ 13.11.2009 12:18

tylko z tego co zauważyłem np w gazetach jest wzmianaka typu "wspaniały ojciec, dziadek i brat. Biznesmen załozycie grupy ITI" a nie robienie rekalmy z numerem konta na poł strony
niech mu na grobie jeszcze kolorowe logo .......ną i adres www by przechodzacy obok nie przegapili, i prosto z cmentarza naszała ich ochota na wizytę w kinie.

KOMINEK 13.11.2009 13:11

Może ja oglądam inny nekrolog, ale ja nie widzę tam numeru konta na pół strony tylko dopisek by pieniądze przeznaczone na kwiaty wpłacać na konto fundacji wspomagającej innych ludzi (fakt, że ITI).

A że nekrologi firmowe właśnie tak wyglądają możecie sprawdzić sobie tutaj
http://www.e-dp.pl/pl/informatory/ne...blst:2009:11:4

Krissu 13.11.2009 13:24

W TVN żegnali go prawie jak papieża.
W głównym wydaniu "Faktów" zajawki z pogrzebu, w "Uwadze" program o życiu Wejcherta, w TVN24 u Olejnik wywiad z Kondratem na temat Wejcherta.

StelmiOriginal 13.11.2009 13:30

To nie koniec Krissu, przez prawie 2 tygodnie dzień w dzień czarna wstążka na ubraniach prowadzących programy TVN, jak TzG, Mam Talent, Fakty itd.

Masakra

pirat.z.karaibow 13.11.2009 13:34

I co w tym dziwnego?

StelmiOriginal 13.11.2009 13:36

To jest dziwne, ze jak zmarł ten dziennikarz Marcin Pawłowski co miał raka to wspomnieli o nim w paru materialach i co roku tam pare minut materiału jest o nim, a Wejherta to przez 2 tygodnie non stop pokazują... do znudzenia, jaby chcieli zrobić z niego świętego

WRzŚ 13.11.2009 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 816221)
Może ja oglądam inny nekrolog, ale ja nie widzę tam numeru konta na pół strony tylko dopisek by pieniądze przeznaczone na kwiaty wpłacać na konto fundacji wspomagającej innych ludzi (fakt, że ITI).

A że nekrologi firmowe właśnie tak wyglądają możecie sprawdzić sobie tutaj
http://www.e-dp.pl/pl/informatory/ne...blst:2009:11:4

no i własnie wzmianka jedynie jaka funkcję pełnił i gdzie (+ w jednym ze uhonorowany czymś tam) a nie cała biografia.

saklak1906 13.11.2009 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 816229)
To jest dziwne, ze jak zmarł ten dziennikarz Marcin Pawłowski co miał raka to wspomnieli o nim w paru materialach i co roku tam pare minut materiału jest o nim, a Wejherta to przez 2 tygodnie non stop pokazują... do znudzenia, jaby chcieli zrobić z niego świętego


Co innego jest szeregowy pracownik a co innego czlowiek ktory stworzyl TVN. Wiec logiczne jest ze go beda oplakiwac jeszcze dlugo bo dzieki niemu maja dosc dobrze platna prace. A i teraz trzeba sie przed nowym prezesem/prezydentem grupy ITI popisac bo i On za mlody nie jest.

A ze przy okazji mozna zbic na tym kapital to druga sprawa, dla mnie bylo by dosc dziwne ze bylo by cicho o Jego smierci tak jak bylo w przypadku choroby. Ludzie sie dowiedzieli ze byl ciezko chory dopiero jak zamkna oczy na zawsze.

Co jak co ale taka glowe do interesow jaki mial Wejchert to ja bym chcial miec, moze cos z tego bedzie bo i On w Angli pracowal jak i ja.

KOMINEK 13.11.2009 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WRzŚ (Post 816234)
no i własnie wzmianka jedynie jaka funkcję pełnił i gdzie (+ w jednym ze uhonorowany czymś tam) a nie cała biografia.

Dwa tygodnie temu chowaliśmy u nas na uczelni dwóch profesorów i uwierz mi wszystko wyglądało dość podobnie. Życiorys od asystenta do profesora z odznaczeniami nagrodami wyróżnieniami itp itd.

mcovalski 13.11.2009 18:26

Ostatnich 10 postów jest o TVN i jego ramówce. Nie widzę nigdzie słowa kibic etc.
Zmienimy nazwę tematu na "ITI SPIERDALAJ !!" ??
:shock: :foch:

Pan Jotka 13.11.2009 19:06

TEMAT BRZMI : KIBICOWANIE NA POLSKICH STADIONACH, A NIE WEJCHERT-JEGO ZYCIE I TWORCZOŚC WG TVNu oraz dlaczego to oglądamy.

simone 13.11.2009 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 816221)
Może ja oglądam inny nekrolog, ale ja nie widzę tam numeru konta na pół strony tylko dopisek by pieniądze przeznaczone na kwiaty wpłacać na konto fundacji wspomagającej innych ludzi

Patrząc na styl i całą otoczkę, to brakuje tylko dopisku, żeby zamiast modlitwy za zmarłego należałoby udać się na pobliską pocztę czy do oddziału najbliższego banku, tam poprosić o blankiet wpłaty na konto, na nim nanieść odpowiednie dane, a w rubryce "tytułem" wpisać- srebrniki zamiast znicza... Jakim prawem ktokolwiek może nam narzucać (czego doskonałym przykładem jest ów pseudonekrolog) to w jaki sposób mamy uczcić pamięć zmarłego...?!
Żebyśmy się dobrze zrozumieli- nie atakuję fundacji, bo zrobiła wiele dobrego, ale bezkrytyczny do tego typu fundacji nie jestem, bowiem zdarzają się tego typu "numery" jak choćby z fundacją naszej byłej pierwszej damy "Porozumienie bez barier". Co do samego Wejcherta, nic do niego nie mam. Różnie można go oceniać (niektórzy wspominają o jego "nieczystej" przeszłości), ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że tacy jak on współtworzyli w naszym kraju kapitalizm czy wprowadzali trochę zachodniego powiewu dla "sierot po komunie". Jaki jest (pseudo)kapitalizm u nas każdy widzi, dlatego na pomniki nie mam go zamiaru stawiać (tak jakby to chciało całe ITI)...
Ale jest jedno niezaprzeczalne (dla mnie, nie wiem jak dla Was i wiem jak dla Starucha...), jak mówi stare przysłowie- De mortuis aut bene, aut nihil (O zmarłych należy mówić dobrze albo wcale), dlatego debilizmem w czystej postaci było dla mnie zachowanie S. i jemu podobnych... niech mi tu nikt nie wyjeżdza z Hitlerem czy Stalinem, bo nie o to tutaj chodzi. Staruch zasłużył sobie na to co go spotkało.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 816221)
A że nekrologi firmowe właśnie tak wyglądają możecie sprawdzić sobie tutaj
http://www.e-dp.pl/pl/informatory/ne...blst:2009:11:4

Tylko weź mi wskaż Kominku chociaż jeden nekrolog z linka, którego podałeś gdzie widniało by jakiekolwiek logo jakiejkolwiek firmy czy uczelni i to w dodatku w kolorze... Ja widzę różnicę w tym co zamieściłeś a w tym co urodziło ITI. Żadnej dyskusji (w tym tej na naszym forum) by nie było gdyby nekrolog był w takim stylu jak te z Twojego linka.

spartan 14.11.2009 00:10

Agrest zaczął narzekać na doping (a nawet brak)
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,358...giellonii.html

Ala1955 14.11.2009 20:20

Znalazłam jeszcze taki filmik na youtube dotyczący Kielc - chyba jeszcze nie było:
http://www.youtube.com/watch?v=f7gbs82trJY

element 20.11.2009 18:08

Korona - Zagłębie

http://i45.tinypic.com/2vkdagl.jpg
http://i47.tinypic.com/2enqjrs.jpg
http://i48.tinypic.com/5c0yzc.jpg

mcovalski 20.11.2009 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 818872)

robi wrażenie.

seba 20.11.2009 19:19

widac ze mozna zrobic cos ciekawego i estetycznego... brawo

nie to co u nas na meczu z Legia zostalo "zaprezentowane"

Mario Nh 20.11.2009 22:36

Kolejny przykład na to że dobry pomysł na oprawę to połowa sukcesu.
Wykonanie też robi wrażenie. Obiektywnie.

Wojtas 20.11.2009 22:53

Nacieszcie swoje oczy tym widokiem ,bo niedlugo po racach transparentach i okrzykach zostanie to pewnie zakazane.

Potem stanie w młynie tez zaliczą to "czynów wysoce niebezpiecznych" ,i zostanie nam kibicowanie na siedząco jak w Hiszpanii.....

wisl@k_TS 21.11.2009 01:58

Również obiektywnie muszę przyznać, że oprawa miazga. Jak nigdy u koroniarzy z głębszym przesłaniem. Pewnie będzie oprawa rundy.

bbbnba 23.11.2009 14:45

Niestety nie mialem okazji obejrzec niedzielnego spotkania, a z tego co czytam na forum, nastapily dosc powazne zmiany w postrzeganiu kibicowskich standardow, o ktorych tak lubicie pisac. Jeszcze pol roku temu wygwizdanie pilkarzy i wymaganie od nich pelnego zaangazowania bylo zachowaniem zenujacym, typowo poznanskim, godnym wysmiania :)
Jak widac wszystko zmienia sie w tempie ekspresowym. Reakcja, ktora jeszcze niedawno byla nie do pomyslenia w wykonaniu kibicow Wisly, teraz stala sie wrecz wymagana. Trzeba wygwizdac gwiazdeczki, odwrocic sie plecami a nawet wjechac im na trening i pokazac co sie o nich sadzi :)
Kilka miesiecy temu, gdy w identycznej sytuacji okazalismy niezadowolenie z gry naszych kopaczy wytykaliscie nam brak wiernosci. W takim razie chcialbym serdecznie powitac Was w gronie niewiernych!
A tak na powaznie, to wcale nie dziwi mnie ta reakcja trybun, bo nie raz przezylem podobny zawod. Na wszystkich stadionach w Polsce dzialaja podobne mechanizmy:
slabsze wyniki - mniejsza frekwencja
wyrazne opierdalanie sie pilkarzy - niezadowolenie publiki
Szkoda tylko, ze wiosna nikt na to nie wpadl i zamiast ruszyc glowa skupiliscie sie na tym, co sprawia Wam duzo przyjemnosci - na jebaniu Lechowi :)

Identyczne, podwójne standardy, zastosowaliscie w temacie "ogolnopolskiego sprzyjania Legii". Wszedzie widzicie agentow Legii, w C+, w Komisji Ligi, w organie ustalajacym terminarz oraz samym PZPNie. Czy to nie jest chore? Kreujecie sie na wielce umeczonych i wiecznie pokrzywdzonych. Chwila, chwila. Gdzies to juz czytalem. Przeciez w podobny sposob wysmiewacie Cracovie :) Czyli jak Wiselka jest krzywdzona, gnebiona wedlug wlasnego widzimisie, to mamy do czynienia ze spiskiem, ale jak Cracovia walczy o swoje jest po prostu smiesznym klubem ze smiesznymi problemami.
Czy nie lepiej olac te wszystkie lokcie, reki, faule, kartki i skupic sie na wlasnej druzynie?

p.s. Nie jestem agentem Legii, ktory ma za zadanie odciagnac forumowiczow od tego tematu.

spidey 23.11.2009 14:53

W sumie dość trafnie napisałeś, ale nie oczekuj tu poklasku :>

RWD 23.11.2009 15:34

W sumie trafnie owszem, tylko jeden malutki aspekcik pominałeś.
My potrafimy wytrzymać kompromitacje w pucharach bez słowa zająknięcia na trybunach - jakieś Tbilisi, Valerengii, Levadie i inne ekiy macherów.
W lidze potrafimy dopingować piłakrzy bez odwracania sie do nich jak dostaje po dupie od Lecha,Legii i kogokolwiek, w pucharze Poslki mozna grać jak równy z równym z rezerwami Byrovii
A ten jeden aspekcik malutki dotyczy tego ze ten jeden jedyny mecz to Swięta Wojna.
Wszystko inne mozna przegrac, nie to - i kazdy kto jest w tym wychowany wie ze wtedy pęka wszystko
To tyle tytułem uzupelnienia twej diagnozy.

Kris54 23.11.2009 16:00

OK wszystko fajnie, wiadomo bbnba jesteś zajebiście ironiczny, megamądry, prześmiewczy i tak dalej. Tylko wiesz, u nas piłkarzątka miały jak u Pana Boga za piecem, bo po kazdym zjebanym meczu krzyczane było"nic sie nie stalo Wiselko nic sie nie stało", "czy wygrywasz czy nie zawsze ja kocham Cię" . I przez ostatnie 5-6 lat nie przypominam sobie meczu na którym odwrócilibyśmy się od piłkarzątek - a były wymienione wczesniej valerengi, dinama i levadie czy też oklep od Grodziska 0-4 u siebie albo 2 -4 z Bełchatowem. Regularny wp.i.erdol od Legii (5 porazek pod rząd bodajże) czy też od waszej, wielce szanownej Reprezentacji Wielkopolski (ostatnie 4 mecze z wami przegralismy). I do dzisiaj ani razu piłkarzątka nie zostały "zjechane". Więc zrozum łaskawcze, że czara goryczy się przelała, bo przegrać derby z z jakimiś frajerskimi parchami to tak, jakby Lechu przegrał z Legią na Leśnej 0-5 w meczu decydującym o Mistrzostwie Polski.

Co do Legii i tego plucia się o kartki, faule itp to się nie wypowiadam bo zlewam z pyty całe to bagno (PZPN, Ekstraklase S.A, Lige + Extra i Tomka Wieszczyckiego).

bbbnba 23.11.2009 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris54 (Post 820564)
OK wszystko fajnie, wiadomo bbnba jesteś zajebiście ironiczny, megamądry, prześmiewczy i tak dalej. Tylko wiesz, u nas piłkarzątka miały jak u Pana Boga za piecem, bo po kazdym zjebanym meczu krzyczane było"nic sie nie stalo Wiselko nic sie nie stało", "czy wygrywasz czy nie zawsze ja kocham Cię" . I przez ostatnie 5-6 lat nie przypominam sobie meczu na którym odwrócilibyśmy się od piłkarzątek - a były wymienione wczesniej valerengi, dinama i levadie czy też oklep od Grodziska 0-4 u siebie albo 2 -4 z Bełchatowem. Regularny wp.i.erdol od Legii (5 porazek pod rząd bodajże) czy też od waszej, wielce szanownej Reprezentacji Wielkopolski (ostatnie 4 mecze z wami przegralismy).

Jesli wziac pod uwage fakt, ze przez ostatnie kilkanascie lat, a takze w wymienionym przez ciebie okresie zdobyliscie najwiecej MP sposrod wszystkich druzyn, to naprawde nie ma sie czym chwalic. Zapewniam cie, ze wiekszosc, o ile nie wszystkie ekipy ekstraklasy wolalyby przyjac na klate te kilka porazek, czy tez blamazy w zamian za tytuly MP. Gdyby ktos przed sezonem dal mi do wyboru Mistrzostwo w zamian za porazki z Legia i Wisla po 0-5 i to nawet u siebie, to nie zastanawialbym sie ani chwili :) Takze nie przesadzaj tak z ta laska kibicow Wisly, bo co by nie mowic jestescie regularnie rozpieszczani przez pilkarzy.
Cytat:

I do dzisiaj ani razu piłkarzątka nie zostały "zjechane". Więc zrozum łaskawcze, że czara goryczy się przelała, bo przegrać derby(...)
Poprzedniego posta napisalem tylko dlatego, zeby przypomniec Wam jeszcze niedawna postawe "najwierniejszych kibicow, ktorzy nigdy nie odwroca sie od pilkarzy". Wtedy nie brakowalo krzykaczy, dla ktorych nasze gwizdy byly przejawem braku wiary, czy nawet przywiazania do klubu. Teraz te same osoby zapewne gwizdaly w Sosnowcu (albo popieraly tamte dzialania) i rzucaja pomysly, by wjezdzac pilkarzom na trening.

Jeszcze dwa slowa nt derbow. Niie trafiaja do mnie te gornolotne teksty o tym meczu, bo znam podobne z jakichs dziennikarsich wypocin przed kazdym spotkaniem z Legia "Lech moze spasc z ligi, byleby wygral z Legia!". No jak ****! Jestes w stanie wyobrazic sobie reakcje kibicow Wisly po (hipotetycznie) spadku z ligi poprzedzonym dwukrotnym zwyciestwem nad Pasami? Chyba zgodzisz sie ze mna, ze burza na forum, jak i na trybunach bylaby wieksza, niz wczoraj i dzis.

Nie przypominam sobie takiej sytuacji (moze ktos inny pamieta), by kibice lidera wygwizdali pilkarzy po meczu, po ktorym ich druzyna nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

orzeu 23.11.2009 18:33

Gwizdy byly za brak zaangazowania a nie za wynik.
W sumie czego sie spodziewac po kibicach z Poznania. Za sukces sprzedali klub. Teraz za MP dalby 0-5 z Legią.
My majac do wyboru MP i wygrane derby wybieramy to drugie. Tym sie roznimy. Dla nas derby to swieta wojna, Wy tego nigdy nie zrozumiecie.
A wysmiewanie sie z Was gdy gwizdaliscie na swoich. Po pierwsze chyba sobie troche wyolbrzymiasz ta sprawe. Po drugie nas to bawilo ze w dupach sie przewrocilo po zaledwie pol roku dobrej gry.

Jeszcze wymysl jakas szyderczo-przesmiewcza historyjke o tym jak majacy wyjebane na mecze we Wronkach kibice Lecha zabieraja tam swoja najwazniejsza flage. Janusze maja u Was dostep do tej fany czy jednak fajnie jest wrocic na stare smieci? :lol:

Wojtas 23.11.2009 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 820594)

Nie przypominam sobie takiej sytuacji (moze ktos inny pamieta), by kibice lidera wygwizdali pilkarzy po meczu, po ktorym ich druzyna nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.



Myslisz pojecia..

gwizdy nie byly ze wzgledu na sam suchy wynik

chodzilo o to ze w najwazniejszym meczu rundy oni grają piłkę chodzoną

to w czyms takim jak mecz derbowy nie moze miec absolutnie miejsca i nic tego nie moze usprawiedliwic ,chyba ze obecosc u calej jedenastki H1n1
kluby ktore maja mozlwiosc grania takich meczy rozumieją range tych spotkań

Kris54 23.11.2009 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 820594)
Jesli wziac pod uwage fakt, ze przez ostatnie kilkanascie lat, a takze w wymienionym przez ciebie okresie zdobyliscie najwiecej MP sposrod wszystkich druzyn, to naprawde nie ma sie czym chwalic. Zapewniam cie, ze wiekszosc, o ile nie wszystkie ekipy ekstraklasy wolalyby przyjac na klate te kilka porazek, czy tez blamazy w zamian za tytuly MP. Gdyby ktos przed sezonem dal mi do wyboru Mistrzostwo w zamian za porazki z Legia i Wisla po 0-5 i to nawet u siebie, to nie zastanawialbym sie ani chwili :)...


Wy też byliście rozpieszczani przez piłkarzy,zagraliście fajnie w pucharach, jestescie w czubie tabeli, macie rzeszę "oddanych" fanów i dobre perspektywy na przyszłość. Przychodzi słabszy okres - i gwiżdżecie na piłkarzy, zaprzestajecie dopingu.

Zrozum, że skoro oni dawali nam tyle radości, to my też stosowalismy taryfę ulgową wobec ich poczynać! Dawaliśmy im ciągłe wsparcie, na każdym kroku, w każdym momencie (vide mecz z Odrą pod koniec tamtego roku i wsparcie dla Skorży). Ale teraz piłkarzątka po prostu przesadziły. Tak naprawdę od poczatku 2008 roku chłopaki gówno grają , wypalają się i nie widzę u nich specjalnej motywacji na rozwiązanie tego problemu, dlatego trzeba pokrzyczeć, motywująco opieprzyć, słowem kopnąć w dupę obiboków!

A tak poza tym jest wielce prawdopodobne, że nie będziemy liderem na koniec rundy. I co wtedy powiesz? Zajmujemy 4te miejsce ze stratą załóżmy 4 pkt. do Legii i mamy w plecy mecze z Lechem, Legią i judaszamii. A piłkarze i tak powiedzą - "noo nie udało się, bylismy lepsi od nich wszystkich ale nie wyszło, na wiosnę bedzie lepiej". Chvja a nie lepiej!

WRzŚ 24.11.2009 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 820594)
Jestes w stanie wyobrazic sobie reakcje kibicow Wisly po (hipotetycznie) spadku z ligi poprzedzonym dwukrotnym zwyciestwem nad Pasami? Chyba zgodzisz sie ze mna, ze burza na forum, jak i na trybunach bylaby wieksza, niz wczoraj i dzis.

nie masz lokalnego rywala, na masz Świętej Wojny która trwa 24/7 i nie masz raz na poł roku meczu, który decyduje o tym kto jest "Pany" i nie zrozumiesz o co w tym chodzi.
Jeśli kibice pasów twierdzą ze wygrana z nami sprawia im wiecej radości niż awans do ekstraklasy, to ja śmiem twierdzić że działa to tez w drugą stronę i ze duża część z nas jest w stanie przełknąc spadek po wygraniu z nimi.

leszekm 25.11.2009 21:16

Ruszyła Strona Konieciti.pl
 
RUSZYŁA STRONA KONIECITI.PL

„Nasz protest jest walką o elementarne prawa obywatelskie, wolność słowa, możliwość wyrażania swoich poglądów, swobodę podróżowania po Polsce na mecze ligowe, o uchronienie stadionu przed przeistoczeniem się w sterylne więzienie” – piszą autorzy strony.

Na stronie, która działa zaledwie kilka dni, zarejestrowało się już ponad 7 tysięcy kibiców, co wydaje się wynikiem porównywalnym do strony KoniecPZPN.pl na podobnym etapie działania. Kibice dowiedzieli się o akcji wyłącznie pocztą pantoflową, gdyż - inaczej niż w przypadku KoniecPZPN.pl - media milczą na jej temat.

Autorzy strony opisują represje wobec kibiców stosowane przez właściciela telewizji TVN oraz trwający od kilku lat na stadionie protest: „Przeciwko zwykłym kibicom wystąpił koncern medialny, dysponujący własnymi stacjami telewizyjnymi, prasą oraz wpływami w świecie polityki. Jesteśmy nieustannie inwigilowani, szykanowani, zastraszani. Kibice nie mogą kupować biletów na wybrane sektory, bez żadnych podstaw prawnych uniemożliwia im się wybór miejsc. Za opuszczenie krzesełka, ponad którym rozpościera się chmura rozpylonego przez ochronę gazu, kibice zostają karani dwuletnim zakazem stadionowym. Kibicom próbuje się zabronić swobodnego podróżowania po kraju i wchodzenia na inne stadiony, co jest sprzeczne z konstytucją RP”.

Wskazują na wykonawców tych represji: „ITI zatrudniło agencję ochroniarską Sylwestra Z., aresztowanego za korupcję”, a także „agencję ochroniarską Edwarda Misztala, byłego funkcjonariusza komunistycznego aparatu przemocy, oskarżonego o porwania i brutalne pobicia w latach osiemdziesiątych”.

Przypominają też słynną akcję „Widelec 742”: „Policja aresztowała we wrześniu 2008 roku ponad siedmiuset kibiców Legii idących na mecz, którym postawiono zarzut… udziału w nielegalnym zbiegowisku! Oczywiście zupełnym przypadkiem kilka tygodni wcześniej właściciel koncernu zwrócił się publicznie do MSWiA o pomoc w walce z kibicami”.

Ich zdaniem stadion za czasów rządu koncernu ITI ma zmieniać się w sterylne więzienie, gdzie „możliwość kupna biletu przysługuje jedynie nielicznej grupie bardzo zamożnych i posłusznych ITI osób”.

Opisuję akcję protestu na stadionie i poza nim: „Bojkotowany jest oficjalny sklep klubowy sprzedający gadżety z narzuconym przez ITI pseudohistorycznym znakiem firmowym. Kibice organizują pikiety, manifestacje, happeningi, wydają własne czasopisma i rozdają ulotki”.

Proszą też o solidarność kibiców w całej Polsce: „Otrzymujemy tysiące wyrazów poparcia od fanów z całej Polski, bez ich solidarności warszawscy kibice nie mogliby podróżować na mecze wyjazdowe. Na los kibiców Legii zwracali uwagę niezależni od ITI dziennikarze oraz ci z polityków, którzy nie boją się koncernu. Nie przechodź obok tej sytuacji obojętnie! Wesprzyj nas swoim podpisem! Jutro ITI-landem może zostać Twój ukochany klub!”.

Piotr Lisiewicz

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/27883

ciacho 25.11.2009 21:33

Co do powyższego to jedno mi się tylko ciśnie na usta:lol::lol::lol:

0 22 25.11.2009 23:19

A co w tym smiesznego? Wystarczy ze chociazby jedna osoba zmieni zdanie i juz bedzie sukces.

TSman 25.11.2009 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 821782)
Co do powyższego to jedno mi się tylko ciśnie na usta:lol::lol::lol:

Postaw sie na ich miejscu. Ja osobiście podpisuję się pod protestem Legii.

SkMk 26.11.2009 13:01

Święta Wojna to jest naprawdę zupełnie inny mecz. Ja to przeżywam niesamowicie. Byłem na paru meczach, w których doznawaliśmy prestiżowych, czy ważnych porażek, ale mimo to człowiek dopingował jak szalony. Przegrane mecze z Groclinem, Bełchatowem, czy Lechem pod względem kibicowskim były naprawdę dobre. Do dziś mam w pamięci 0:4 z Groclinem, najgorszy sezon od lat, blamaż jakiego dawno nie było, a cały sektor C za bary i bawimy się tyłem do murawy. I może ja nie jestem fanatykiem i nie jestem z drużyną na dobre i na złe, ale kiedy przegrywają Świętą Wojnę np. ostatnie derby u nas, gdy dostawaliśmy 0:1 to ja nawet nie jestem w stanie głośniej krzyknąć. Stoję z zaciśniętymi pięściami, gapię się na murawę i modlę żeby tylko nie przegrać. Bez kitu, wiele meczy mam za sobą, ale takiego ciśnienia na boiskowy wynik nie ma nigdy

Rafal-SWL 26.11.2009 13:14

mimo wielkiej niechęci do kibicow Legii, w tym ich popieram calkowicie! obyśmy nigdy nie musieli robic podobnych akcji!

hunter TSW 26.11.2009 13:22

SkMk-----> zgadzam się z Tobą w 100%. Też mam straszne ciśnienie na te mecze. Wynik w derbach to jest bardzo ważna sprawa. A jeśli chodzi o niedzielne wydarzenia to mam w domu żałobe totalną i szybko nie minie :(


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl