![]() |
17.07.1936 wybuch wojny domowej w Hiszpanii ZSRR pomaga Hiszpanii do pomocy włączył się Meksyk i zapewne od Meksykańczyków ( zabitych ) Sowieci mieli legalne paszporty :) chyba o to chodzi...
|
Jeszcze krok.......... i juz bedziesz w ogródku
|
Zwiazek Sowiecki uzyskal uznanie dyplomatyczne od rzadu Stanów Zjednoczonych i tak całkiem legalnie ,, nielegałowie" funkcjonowali w USA :)
Jak nie to szukam dalej... |
Cytat:
lincoln;) jesli nie bedzie odpowiedzi do 23 dzis full wypass to WISLAZWE wrzuca zagadkę;) |
Dobra ostatni raz próbuje czy chodzi o XV Brygadę Im. Abrahama LINCOLNA, która brała udział w wojnie domowej w Hiszpanii wchodziła w skład Brygady Międzynarodowej :) i stąd te paszporty całkiem legalne :)
|
Uznam Twa odpowiedź
chodziło mi konkretnie o trupy amerykanow ktorzy tam z różnych powodów się znaleźli ochotnci z obydwu stron amerykanie czasowo przybywajacy w europie itd stad te paszporty.......... calkiem wszystko legal.......... gdzie czytałem na ten temat - poszperam w historii windowsa i jak znajde dam link bo to było ciekawe i rozne rzeczy nkwd odwalało w Hiszpani ówczesnej |
|
Podpowiedź I
W mieście tym od XV do XVII w. odbywały się najbardziej znaczące targi książki w tym kraju. Wznowione parę lato po zakończeniu wojny. Podpowiedź II W miejscu na obrazku obradował pierwszy demokratyczny parlament tego kraju. |
Frankfurt nad Menem - Frankfurt am Main
Kościół św. Pawła http://pl.wikipedia.org/wiki/Frankfurt_nad_Menem Ponieważ jest potwierdzenie to poniżej moja zagadka: http://i44.tinypic.com/2130svt.jpg Gdzie to i co to? |
może jakaś podpowiedź?
|
Co ty puchaty1906 zapomniałeś o nas czy co :D bo nam temat umrze śmiercią naturalną...
|
wrzućta jakąs zagadke
|
No to zgodnie z życzeniem
http://i44.tinypic.com/ejgd8o.jpg Kto to ?? Jaką nagrodę zdobył i za co?? Podpowiedź: Ten pan startował w wyborach na prezydenta swojego kraju. A czy nim został ?? Hmmm i tak i nie :D dużo było zamieszania z tym faktem. Kolejna podpowiedź jutro po południu, chyba że ktoś zgadnie... |
Al Gore
Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w roku 2007 za działania na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. http://pl.wikipedia.org/wiki/Al_Gore ---------- http://img193.imageshack.us/img193/4...pxbild0026.jpg co to za odznacznie? podpowiedź 1. Karol I Habsburg |
Krzyż Wojskowy Karola ( Karl-Truppen Kreuz) odznaczenie za zasługi wojskowe ustanowione 13 grudnia 1916 przez cesarza Karola I, ogółem przyznano 651 tys. takich krzyży. :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dobra to lecimy z zagadką
http://i42.tinypic.com/20g1ug2.jpg Co to za panowie, czy są ze sobą jakoś powiązani?? Jeden z tych panów był premierem Wielkiej Brytanii za jego czasów zaostrzyła się kontrola rządu nad życiem politycznym i gospodarczym kraju. |
|
Cytat:
Dodam jeszcze od siebie że Lloyd podczas konferencji paryskiej był przeciwny dalszemu osłabieniu Niemiec ,odniósł się też negatywnie do do postulatów Polski dotyczących Górnego Śląska Gdańska i Warmii. Za jego sprawą nasza kraj uzyskał mniejsze terytoria na zachodzie niż pierwotnie przewidywano. |
No to lecimy...
a) kto? b) z czego zasłynął? http://img38.imageshack.us/img38/7497/70447308.jpg podpowiedź: Enigma |
Henryk Zygalski członek grupy składającej się poza nim z Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego a która w styczniu 1933 złamała kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma i zbudowała jej działającą kopię. Oczywiscie pracownik Uniwersytetu Poznańskiego oraz kontrwywiadu wojskowego .
Wynalazca koncepcji tzw. płacht Zygalskiego, bardzo pracochłonnych w wykonaniu perforowanych arkuszy, pomagajacych w ustaleniu kolejności wirników kodujących Enigmy. |
Dokładnie. Jedziesz dalej :)
|
|
Zamek w Nowym Wiśniczu najprawdopodobniej.
Jestem prawie pewna, więc zagadka : Co to za samochód ? Jak skończył ten model i dlaczego ? : http://img39.imageshack.us/img39/84/samr.jpg http://img29.imageshack.us/img29/9905/222dxo.jpg . |
Syrena Sport, niestety mimo sporego zainteresowania, spotkał się z niechęcią władz komunistycznych, które uznały go za pomysł bardzo ekstrawagancki i kazały zniszczyć.
Nie przychodzi mi nic do głowy, zatem proste tekstowe pytanie: Jak nazywały się wcześniej (jakies 20 lat temu) linie 501 i 502? |
Jeżeli dobrze zrozumiałem pytanie to chodzi o linie autobusowe :D
501-A 502- C ??( nie jestem pewien bo 502 teraz jeździ z Pl. Centralnego na Bieżanów a przedtem Bieżanów - Azory. :D:D Takie szybkie skojarzenie... |
502 - B;)
Jedziesz WISŁAZWE |
Sorry, że się wpierniczam, ale... 502 to C. Na bank :)
A 501 to nie było czasem G? |
Tu znalazłem jeszcze do poprzedniej zagadki
http://i40.tinypic.com/2sam0yr.jpg ------------------------------------------------------------- A tu zagadka http://i41.tinypic.com/2qsp3bo.jpg Co to za miejsce jak powstało, co tam przedtem było, od czego wzięło swoją nazwę. Trochę historii. Swoją drogą polecam bardzo fajne miejsce... :) PODPOWIEDŹ 1: W miejscu tego jeziorka znajdowało się wyrobisko kopalni kredy... |
Podpowiedź II
Jezioro to leży na wyspie... :) Jest jednym z atrakcji pewnego Parku Narodowego Teraz to powinno już być łatwiutko... |
Jezioro Turkusowe na wyspie Wolin. Nazywa się tak ponieważ lustro ma barwę właśnie turkusową. Ma to związek z zaleganiem podłoża kredowego na dnie.
|
Cytat:
|
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=1078eq1&s=5
co to za miejsce i z kim jest związane ? mała( duża:) ) podpowiedź: państwo na bliskim wschodzie, a związane z Bóstwem o którym mowa w mitologii ugaryckiej. teraz to już powinno być łatwo. |
Świątynia Baala-Szamina, Syria, miasto Palmyra (Baal - Szamin to bóg nieba).
|
jesteś Bogiem :D
wygrałeś wiertarkę udarową i możesz zadawać zagadkę :P |
jeśli wiertarka to Bosch, jeśli Bosch to Hieronim ---> wypadło na malarstwo...; )
czyje to dzieło (oczw pytam o "wersję podstawową", retusz by BT(o) :-) ): http://img200.imageshack.us/img200/7...oropush.th.jpg i co ma wspólnego z tym chłopaczkiem: http://img192.imageshack.us/img192/9...emensik.th.jpg |
Obraz to oczywiście "Dziewczynka z chryzantemami" Olgi Boznańskiej (w oryginale wygląda tak).
Zdjęcie przedstawia młodziutkiego Józefa Piłsudskiego. Rodzice Boznańskiej byli właścicielami kamienicy przy ul. Wolskiej w Krakowie. Dziś ul. Wolska to ul. Piłsudskiego. |
jasne, imiennik, jedziesz :-)
|
No to moja zagadka - z jakiego filmu pochodzi ten dialog?
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl