![]() |
Plan utrzymania się jeszcze w tym roku kalendarzowym przestał się wydawać taki nierealny.
|
Z punktu widzenia sportowego wyliczenia dot. utrzymania są bez sensu. Należy sobie zadać pytanie jakie wystąpi prawdopodobieństwo:
a) ujemnych punktów, b) degradacji do 1 ligi z powodów pozasportowych, c) nieprzystąpienia do rozgrywek. |
junior member od 09.2018 i wszystko jasne :-)
|
Cytat:
ps. Można również (w tej chwili) oszacować prawdopodobieństwo że sąsiadka zdobędzie MP. Pytanie tylko po co. |
Dla jaj lub dla zabawy. Po Ch*j wchodzisz w temat który Cię nie interesuje i marudzisz ??? jprdle
|
Cytat:
To jest otwarty temat, jak potrafisz to oszacować to zapraszamy. Co najwyżej skrytykujemy twój warsztat statystyka. Co do a to pytanie do tematu finansowego. Jak widać po sprawie ze stadionem sytuacja jest patowa. Wisła nie ma pieniędzy ale jak się jej trochę pomoże to generuje dużą wartość dodaną do E-klapy. Tu nam akcja TVNu mocno szkodzi. Co do b to poza finansami nie widzę innych pozasportowych. Co do c to jeśli w zimie sprzedamy zawodnika/ów to wyjdziemy na prostą. Szanse na sprzedaż są dość duże. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ewidentnie Stolarczyk musi podkrecic tempo piłkarzom, bo zdobycie mistrzostwa to obowiązek.
|
Cytat:
https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=994 |
Po porażce w Szczecinie spadła nam średnia główna i wyjazdowa na odpowiednio:
1,89 i 1,50 wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,82(0,79) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,10 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,09 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Niestety na "połówkę" trzeba poczekać. Jeszcze uwaga po dzisiejszym meczu. Po 9 kolejce 6 drużyn (od 11 w dół) ma średnią poniżej 1,08 na mecz, która to statystycznie daje utrzymanie. W zeszłym sezonie była jedna mniej. |
Po kolejnej porażce jest *ujowo ale bez paniki.
Nadal brakuje 3 punktów do połówki, 23(22) do utrzymania się. Średnia główna: 1,70 domowa: 1,83 wyjazdowa: 1,50 Do top8 potrzeba średniej 1,33 Do utrzymania 1,08 |
Tak sobie sprawdziłem jak to wyglądało rok temu po 10 kolejkach:
było 16 punktów średnia u siebie: 2,50 wyjazdowa: 1,00 Czyli utrzymując tą średnią sezon zasadniczy zakończylibyśmy z 52~53 punktami, a zakończyliśmy z 44. Utrzymując obecne średnie mielibyśmy ok. 50 punktów po sezonie zasadniczym. Jakie z tego płyną wnioski? Może jak znajdę jakieś obiecujące fusy będę mądrzejszy ;) |
Ostatnie 10 sezonów po 10 kolejkach [sezon, pkt, bilans, bramki]:
18/19: 17 5-2-3 18:10 17/18: 16 5-1-4 13:14 16/17: 7 2-1-7 8:19 15/16: 14 3-6-1 19:10 14/15: 18 5-3-2 18:13 13/14: 18 4-6-0 14:5 12/13: 11 3-2-5 8:13 11/12: 18 5-3-2 12:8 10/11: 15 4-3-3 13:11 09/10: 25 8-1-1 19:6 |
Rozbiliśmy połówkę tj. mamy 20 punktów.
Do 40(39) magicznych punktów: - 20 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach - 20/19 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach Minęło 29,7% meczów w sezonie, 36,7% w rundach zasadniczych. Średnia wróciła do "normy". I jest wyjątkowo stabilna :) 1,82 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 1,80 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,77(0,73) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,22 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,65 - 3(37) 2,04 - 1(37) Ciekawostka ligi. Po tej kolejce najwyższa średnia to 1,91. Statystycznie na mistrza trzeba 1,97 :) |
szkoda tego jednego punkciku , po takich derbach zasługujemy na tron :)
|
Po dzisiejszym meczu odliczanie sponsorują cyferki "1" i "9".
Do 40(39) magicznych punktów: - 19 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach - 19/18 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach Minęło 32,4% meczów w sezonie, 40,0% w rundach zasadniczych. Średnia: 1,75 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 1,67 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,76 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,06 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,38 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,68 - 3(37) 2,08 - 1(37) E-klapa w statystyce: 10 Pogoń Szczecin ma średnią 1.08, która daje utrzymanie. |
Z tego rozumiem, że Pogoń ( na dzień dzisiejszy) statystycxznie jest w pierszej ósemce po rundzie zasadniczej. Tak?
|
Wciąż istnieją matematyczne szanse, że zapewnimy sobie 8 jeszcze w tym roku ;)
Obiektywnie 7 punktów w najbliższych 3 meczach dobijając do półmetku sezonu da nam na tym etapie 3 miejsce i praktycznie tylko przy katakliźmie brak 8 na koniec sezonu zasadniczego. |
Byłoby super w kontekście nieuniknionych odejść zimą. Niedobrze, że płasko jest w tabeli aż do 9 miejsca.
|
Cytat:
Średnie ligi liczone od czasów wprowadzenia 3 rund: Kod:
punkty meczów średniaCytat:
Nasze mecze do końca roku: 13. Zagłębie S (d) 14. Piast (w) 15. Zagłębie L (d) 16. Arka (w) 17. Miedź (w) 18. Jaga (d) - 8.12(!) 19. W. Płock (w) 20. Lech (d) - 22.12(!) Swoją drogą to nie wiem co za d***l ustawił Jagę i Lecha z nami na grudzień! |
Potrzeba jeszcze 18 punktów, a do odejścia Ondraszka zostało 7 kolejek.
Do 40(39) magicznych punktów: - 18 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach - 18/17 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach Minęło 35,1% meczów w sezonie, 43,3% w rundach zasadniczych. Średnia: 1,69 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 1,71 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 1,67 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,75 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,06 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,57 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. |
Jedyna rzecz warta wzmianki po ostatniej wpadce, to fakt, że aby zdobyć 40 punktów na koniec roku, to trzeba wygrać wszystkie pozostałe mecze w tym roku.
|
Po horrorze potrzeba jeszcze (tylko) 15 punktów, a do końca roku pozostało 5 kolejek.
Do 40(39) magicznych punktów: - 15 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach - 15/14 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach Minęło 40,54% meczów w sezonie, 50% w rundach zasadniczych. Średnia: 1,67 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 1,88 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 1,43 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,68 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,00 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 3,0 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. W 2018: 16. Arka (w) 17. Miedź (w) 18. Jaga (d) - 8.12(!) 19. W. Płock (w) 20. Lech (d) - 22.12(!) |
Mamy półmetek sezonu zasadniczego, więc sądzę, że można już wziąć się za ciekawsze statystki niż liczenie jakichś tam średnich cząstkowych :pobity:
Zakończyliśmy rundę z 25 punktami. Porównajmy to sobie z poprzednimi 5 sezonami ESA37: Kod:
sezon 2018/19 2017/18 2016/17 2015/16 2014/15 2013/14górna 8 - liczba punków gwarantująca miejsce w górnej 8 po 30 kolejkach, dolna 8 - największa liczba punktów po 15 kolejkach, przy której zespół skończył w dolnej 8, przewaga - przewaga na 9 drużyną po 15 kolejkach, która nie dała miejsca w górnej 8, mediana - dana statystyczna mówiąca o tym jak spisywały się przeciętne zespoły dolnej 8 po 15 kolejkach. Czy można wysnuć z tego jakieś wnioski? Sądzę, że następujące: przy 25 punktach i przewadze 5 punktów nad 9 zespołem po 15 kolejkach trzeba się mocno "postarać", czyli zagrać resztę sezonu co najwyżej jak bardzo przeciętna drużyna dolnej 8, żeby wylądować w niej na koniec. Żeby tego uniknąć dobrze byłoby utrzymać poziom przynajmniej powyżej 1 pkt/mecz. P.S. dla ciekawych co to za "artyści" wylądowali w dolnej 8 mając 26 punktów po pierwszej rundzie: chodzi o GKS Bełchatów, który w rundzie rewanżowej zgromadził raptem 5(!) punktów i z hukiem zleciał z Ekstraklasy. |
ogólnie wnioski sa takie, ze wszystkie te statystyki sa o dupe rozbić , bo zakładają mniej-więcej stabilność w punktowaniu klubu , gdy tymczasem w naszej sytuacji , chodzi wyłącznie o być albo nie być finansowe klubu - będzie $$$ a w zwiazku z tym płacone piłkarzom, za stadion , itp w sensie szeroko pojętem stabilnosci - jest szansa na mistrzostwo (tak) , będzie kich z kasą - to albo nie dogramy sezonu albo skonczymy gorzej niz w/w bełchatów
|
Tym bardziej warto to wiedzieć i śledzić ... i trzymać kciuki za nastukanie jak największej liczby punktów póki "żre" ...
|
Cytat:
Ale super, że posprawdzałeś. |
Wg mnie trzeba szanować każdy punkt i absolutnie nie liczmy że z najbliższych wyjazdów wywieziemy komplet punktów. Wszystko powyżej 3 punktów zdobytych łącznie w meczach z Arką i Miedzią będzie bardzo dobrym wynikiem.
Z Płockiem na wyjeździe też liczę na max remis. Lech + Jaga to kolejne max 4 punkty. Reasumując 9 punktów w ostatnich 5 meczach byłoby świetnym wynikiem praktycznie gwarantującym nam utrzymanie i dający sporą przewagę w walce o grupę mistrzowską. |
Ależ szanujemy każdy punkt.
Są dwie opcje. Albo w kolejnych 15 meczach zdobędziemy 15 punktów, albo w kolejnych 25 meczach zdobędziemy 15 punktów. Jedna i druga daje utrzymanie. Teraz modlić się by się inwestorzy dogadali. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl