Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

filemon 17.09.2018 16:41

Plan utrzymania się jeszcze w tym roku kalendarzowym przestał się wydawać taki nierealny.

krakus76_ 17.09.2018 16:46

Z punktu widzenia sportowego wyliczenia dot. utrzymania są bez sensu. Należy sobie zadać pytanie jakie wystąpi prawdopodobieństwo:
a) ujemnych punktów,
b) degradacji do 1 ligi z powodów pozasportowych,
c) nieprzystąpienia do rozgrywek.

filemon 17.09.2018 17:00

junior member od 09.2018 i wszystko jasne :-)

krakus76_ 17.09.2018 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1514598)
junior member od 09.2018 i wszystko jasne :-)

I czego to niby dowodzi szanowny "Senior Member" od 08.2010 r. ?

ps. Można również (w tej chwili) oszacować prawdopodobieństwo że sąsiadka zdobędzie MP. Pytanie tylko po co.

Miro 17.09.2018 20:51

Dla jaj lub dla zabawy. Po Ch*j wchodzisz w temat który Cię nie interesuje i marudzisz ??? jprdle

pepe72 17.09.2018 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1514596)
Z punktu widzenia sportowego wyliczenia dot. utrzymania są bez sensu. Należy sobie zadać pytanie jakie wystąpi prawdopodobieństwo:
a) ujemnych punktów,
b) degradacji do 1 ligi z powodów pozasportowych,
c) nieprzystąpienia do rozgrywek.


To jest otwarty temat, jak potrafisz to oszacować to zapraszamy. Co najwyżej skrytykujemy twój warsztat statystyka.

Co do a to pytanie do tematu finansowego. Jak widać po sprawie ze stadionem sytuacja jest patowa. Wisła nie ma pieniędzy ale jak się jej trochę pomoże to generuje dużą wartość dodaną do E-klapy. Tu nam akcja TVNu mocno szkodzi.
Co do b to poza finansami nie widzę innych pozasportowych.
Co do c to jeśli w zimie sprzedamy zawodnika/ów to wyjdziemy na prostą. Szanse na sprzedaż są dość duże.

rozarian 17.09.2018 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1514572)
Wisła po 8 kolejce (na stadionie był odjazd):
17 punktów
Do 40(39) magicznych punktów:
- 23 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 23/22 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 21,6% meczów w sezonie, 26,7% w rundach zasadniczych.

Wykręcamy rekordowe statystyki (oby tak dalej do grudnia).
2,13 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
2,20 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
2,00 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,79(0,76) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
1,92 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów:
wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz:
1,59 - 3(37)
1,93/2,21 - 1(37) drugie wg Czerepaka

Do bani ta statystyka, bo brakuje najważniejszego wyliczenia ile "trza" do MP :D

pepe72 17.09.2018 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1514629)
Do bani ta statystyka, bo brakuje najważniejszego wyliczenia ile "trza" do MP :D

Jest w ostatniej linijce. W kategorii "dla świrów". :rotfl:

Karherop 18.09.2018 07:08

Ewidentnie Stolarczyk musi podkrecic tempo piłkarzom, bo zdobycie mistrzostwa to obowiązek.

Arkadiusz.Czerepach 18.09.2018 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1514629)
Do bani ta statystyka, bo brakuje najważniejszego wyliczenia ile "trza" do MP :D


https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=994

pepe72 21.09.2018 20:25

Po porażce w Szczecinie spadła nam średnia główna i wyjazdowa na odpowiednio:
1,89 i 1,50

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,82(0,79) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,10 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
2,09 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Niestety na "połówkę" trzeba poczekać.

Jeszcze uwaga po dzisiejszym meczu.
Po 9 kolejce 6 drużyn (od 11 w dół) ma średnią poniżej 1,08 na mecz, która to statystycznie daje utrzymanie. W zeszłym sezonie była jedna mniej.

pepe72 30.09.2018 11:20

Po kolejnej porażce jest *ujowo ale bez paniki.
Nadal brakuje 3 punktów do połówki, 23(22) do utrzymania się.

Średnia
główna: 1,70
domowa: 1,83
wyjazdowa: 1,50

Do top8 potrzeba średniej 1,33
Do utrzymania 1,08

Adasss 30.09.2018 18:03

Tak sobie sprawdziłem jak to wyglądało rok temu po 10 kolejkach:
było 16 punktów
średnia u siebie: 2,50
wyjazdowa: 1,00
Czyli utrzymując tą średnią sezon zasadniczy zakończylibyśmy z 52~53 punktami, a zakończyliśmy z 44.

Utrzymując obecne średnie mielibyśmy ok. 50 punktów po sezonie zasadniczym.
Jakie z tego płyną wnioski? Może jak znajdę jakieś obiecujące fusy będę mądrzejszy ;)

Sami 30.09.2018 18:17

Ostatnie 10 sezonów po 10 kolejkach [sezon, pkt, bilans, bramki]:

18/19: 17 5-2-3 18:10
17/18: 16 5-1-4 13:14
16/17: 7 2-1-7 8:19
15/16: 14 3-6-1 19:10
14/15: 18 5-3-2 18:13
13/14: 18 4-6-0 14:5
12/13: 11 3-2-5 8:13
11/12: 18 5-3-2 12:8
10/11: 15 4-3-3 13:11
09/10: 25 8-1-1 19:6

pepe72 07.10.2018 19:17

Rozbiliśmy połówkę tj. mamy 20 punktów.

Do 40(39) magicznych punktów:
- 20 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 20/19 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 29,7% meczów w sezonie, 36,7% w rundach zasadniczych.

Średnia wróciła do "normy". I jest wyjątkowo stabilna :)
1,82 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
1,80 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,77(0,73) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
2,22 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów:
wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz:
1,65 - 3(37)
2,04 - 1(37)

Ciekawostka ligi. Po tej kolejce najwyższa średnia to 1,91. Statystycznie na mistrza trzeba 1,97 :)

Arkadiusz.Czerepach 08.10.2018 12:10

szkoda tego jednego punkciku , po takich derbach zasługujemy na tron :)

pepe72 21.10.2018 19:26

Po dzisiejszym meczu odliczanie sponsorują cyferki "1" i "9".

Do 40(39) magicznych punktów:
- 19 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 19/18 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 32,4% meczów w sezonie, 40,0% w rundach zasadniczych.

Średnia:
1,75 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
1,67 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,76 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,06 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
2,38 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów:
wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz:
1,68 - 3(37)
2,08 - 1(37)

E-klapa w statystyce:
10 Pogoń Szczecin ma średnią 1.08, która daje utrzymanie.

JudasPriest 21.10.2018 20:18

Z tego rozumiem, że Pogoń ( na dzień dzisiejszy) statystycxznie jest w pierszej ósemce po rundzie zasadniczej. Tak?

Karherop 21.10.2018 20:55

Wciąż istnieją matematyczne szanse, że zapewnimy sobie 8 jeszcze w tym roku ;)
Obiektywnie 7 punktów w najbliższych 3 meczach dobijając do półmetku sezonu da nam na tym etapie 3 miejsce i praktycznie tylko przy katakliźmie brak 8 na koniec sezonu zasadniczego.

czaro 21.10.2018 21:09

Byłoby super w kontekście nieuniknionych odejść zimą. Niedobrze, że płasko jest w tabeli aż do 9 miejsca.

pepe72 24.10.2018 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1516679)
Z tego rozumiem, że Pogoń ( na dzień dzisiejszy) statystycxznie jest w pierszej ósemce po rundzie zasadniczej. Tak?

Nie. Pogoń na dziś ma średnią, która jest (statystycznie) potrzebna na 14 miejsce po 37 kolejce.

Średnie ligi liczone od czasów wprowadzenia 3 rund:

Kod:

            punkty  meczów  średnia
14 miejsce  40      37      1,08
Top 8      40      30      1,33
Top 8 (20)  40      20      2,00
Top 3      63      37      1,70
mistrz      73      37      1,97

z zastrzeżeniem, że co ilości punktów potrzebnych na mistrza i do utrzymania się nie osiągnęliśmy pełnego konsensusu ;)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1516692)
Byłoby super w kontekście nieuniknionych odejść zimą. Niedobrze, że płasko jest w tabeli aż do 9 miejsca.

Na dziś to potrzeba 2,38 punktu na mecz. Czyli dużo.
Nasze mecze do końca roku:
13. Zagłębie S (d)
14. Piast (w)
15. Zagłębie L (d)
16. Arka (w)
17. Miedź (w)
18. Jaga (d) - 8.12(!)
19. W. Płock (w)
20. Lech (d) - 22.12(!)

Swoją drogą to nie wiem co za d***l ustawił Jagę i Lecha z nami na grudzień!

pepe72 29.10.2018 21:41

Potrzeba jeszcze 18 punktów, a do odejścia Ondraszka zostało 7 kolejek.

Do 40(39) magicznych punktów:
- 18 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 18/17 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 35,1% meczów w sezonie, 43,3% w rundach zasadniczych.

Średnia:
1,69 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
1,71 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
1,67 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,75 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,06 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
2,57 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

pepe72 05.11.2018 19:58

Jedyna rzecz warta wzmianki po ostatniej wpadce, to fakt, że aby zdobyć 40 punktów na koniec roku, to trzeba wygrać wszystkie pozostałe mecze w tym roku.

pepe72 11.11.2018 00:05

Po horrorze potrzeba jeszcze (tylko) 15 punktów, a do końca roku pozostało 5 kolejek.

Do 40(39) magicznych punktów:
- 15 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 15/14 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 40,54% meczów w sezonie, 50% w rundach zasadniczych.

Średnia:
1,67 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
1,88 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
1,43 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,68 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,00 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
3,0 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

W 2018:
16. Arka (w)
17. Miedź (w)
18. Jaga (d) - 8.12(!)
19. W. Płock (w)
20. Lech (d) - 22.12(!)

Adasss 12.11.2018 12:33

Mamy półmetek sezonu zasadniczego, więc sądzę, że można już wziąć się za ciekawsze statystki niż liczenie jakichś tam średnich cząstkowych :pobity:

Zakończyliśmy rundę z 25 punktami. Porównajmy to sobie z poprzednimi 5 sezonami ESA37:

Kod:

sezon        2018/19  2017/18  2016/17  2015/16  2014/15  2013/14
górna 8                  41      40      39      40      40
dolna 8                            24      23      26      23
przewaga                            3        4        7        4
mediana          15      16      17      16      17    16,5

Już tłumaczę, co znaczą te tajemnicze liczby:
górna 8 - liczba punków gwarantująca miejsce w górnej 8 po 30 kolejkach,
dolna 8 - największa liczba punktów po 15 kolejkach, przy której zespół skończył w dolnej 8,
przewaga - przewaga na 9 drużyną po 15 kolejkach, która nie dała miejsca w górnej 8,
mediana - dana statystyczna mówiąca o tym jak spisywały się przeciętne zespoły dolnej 8 po 15 kolejkach.

Czy można wysnuć z tego jakieś wnioski? Sądzę, że następujące:
przy 25 punktach i przewadze 5 punktów nad 9 zespołem po 15 kolejkach trzeba się mocno "postarać", czyli zagrać resztę sezonu co najwyżej jak bardzo przeciętna drużyna dolnej 8, żeby wylądować w niej na koniec. Żeby tego uniknąć dobrze byłoby utrzymać poziom przynajmniej powyżej 1 pkt/mecz.

P.S. dla ciekawych co to za "artyści" wylądowali w dolnej 8 mając 26 punktów po pierwszej rundzie: chodzi o GKS Bełchatów, który w rundzie rewanżowej zgromadził raptem 5(!) punktów i z hukiem zleciał z Ekstraklasy.

Arkadiusz.Czerepach 12.11.2018 17:47

ogólnie wnioski sa takie, ze wszystkie te statystyki sa o dupe rozbić , bo zakładają mniej-więcej stabilność w punktowaniu klubu , gdy tymczasem w naszej sytuacji , chodzi wyłącznie o być albo nie być finansowe klubu - będzie $$$ a w zwiazku z tym płacone piłkarzom, za stadion , itp w sensie szeroko pojętem stabilnosci - jest szansa na mistrzostwo (tak) , będzie kich z kasą - to albo nie dogramy sezonu albo skonczymy gorzej niz w/w bełchatów

Adasss 12.11.2018 18:24

Tym bardziej warto to wiedzieć i śledzić ... i trzymać kciuki za nastukanie jak największej liczby punktów póki "żre" ...

pepe72 12.11.2018 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1517945)
Mamy półmetek sezonu zasadniczego, więc sądzę, że można już wziąć się za ciekawsze statystki niż liczenie jakichś tam średnich cząstkowych :pobity:
...

Uśmiechnął się szczerbato, a wyszło to samo co po średnich cząstkowych :rotfl:
Ale super, że posprawdzałeś.

Karherop 12.11.2018 19:50

Wg mnie trzeba szanować każdy punkt i absolutnie nie liczmy że z najbliższych wyjazdów wywieziemy komplet punktów. Wszystko powyżej 3 punktów zdobytych łącznie w meczach z Arką i Miedzią będzie bardzo dobrym wynikiem.
Z Płockiem na wyjeździe też liczę na max remis. Lech + Jaga to kolejne max 4 punkty. Reasumując 9 punktów w ostatnich 5 meczach byłoby świetnym wynikiem praktycznie gwarantującym nam utrzymanie i dający sporą przewagę w walce o grupę mistrzowską.

pepe72 12.11.2018 19:55

Ależ szanujemy każdy punkt.

Są dwie opcje.
Albo w kolejnych 15 meczach zdobędziemy 15 punktów,
albo w kolejnych 25 meczach zdobędziemy 15 punktów.

Jedna i druga daje utrzymanie. Teraz modlić się by się inwestorzy dogadali.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl