![]() |
nie przesadzajmy :)
ja mysle ze wycinaja dla łatwosci prac budowlanych a w szczegolnosci dla drog dojscia do trybuny dla kibicow dzis przygladalem sie wycinaniu drzew przy sektorze E i jakis facet mowil ze tam beda boiska treningowe w co watpie:) |
Bronowianin: zapewniać mnie nie musisz, cały czas kwestia nie jest w tym czy się da, a w tym za ile.
Na pewno ktoś w klubie powinien postarać się o taką kalkulację. A jeśli ją już zdobył, to żeby ją podał do publicznej wiadomości. Sądzę, jednak, że tej kalkulacji nie ma z tego prostego powodu, że trzeba było czekać na uprawomocnienie się wyników ostatniego przetargu, dopiero w tym momencie jest z kim o niej rozmawiać. Trzeba się jednak liczyć się z tym, że kwota wynikająca z takiej kalkulacji może być zbyt duża, by znaleźć źródła jej finansowania. |
Cytat:
|
Wycinka drzew była przewidziana już wcześniej i jej część wykonano już kilka miesięcy temu, jeszcze przed wyburzeniem starej konstrukcji trybuny C. Myślę, że scenariusz z niezapowiedzianą wizytą ekologów się nie ziści bo każdy szczegół prac był znany już od dawna i wszystko zostało już dograne na szczęście;) Przetarg na wykonawcę nowej trybuny wschodniej został już rozstrzygnięty i teraz możemy tylko czekać aż na teren budowy sektora C wjadą koparki i inne maszyny budowlane, a potem przychodząc co mecz na R 22 będziemy oprócz oglądania tego jak nasi piłkarze kroczą po kolejny mistrzowski tytuł, patrzeć na postępy prac budowlanych:-) No po prostu czeka nas bardzo miła wiosna... Patrzeć jak mury nowoczesnej trybuny wschodniej stadionu im. H. Reymana pną się do góry to po prostu bezcenna rzecz:-D
|
Niech się mury pną do góry!
Jeszcze czekam tylko na decyzję, że na wiosnę zostajemy na R22 i więcej (Biało)Gwiazdkowych prezentów nie potrzebuję. Byle do wiosny! Co dalej z terenami Wisły Kraków?(materiał TVP Kraków) http://ww6.tvp.pl/images/layout/wiadomosci/blank.gifhttp://ww6.tvp.pl/View?Cat=8979&id=847227 i rozwiązanie sprawy(?) http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357..._w_radzie.html |
Piłkarski teatr „Białej Gwiazdy”
Piętrowe trybuny, loża prezydencka, przestronne pomieszczenia dla VIP-ów, setki miejsc dla dziennikarzy, klubowe muzeum oraz pełne zaplecze gastronomiczne i konferencyjne będą znajdować się na stadionie Wisły Kraków. W styczniu na miejskim obiekcie przy ul. Reymonta ma ruszyć budowa nowej trybuny wschodniej, a niedługo później zachodniej. - Stadion został zaprojektowany tak, aby spełniał wymogi polskiej ekstraklasy oraz Euro 2012. W sumie będzie na nim ponad 33 tysiące miejsc - informuje Wojciech Obtułowicz, projektant wiślackiego obiektu. Do tej pory wykonano na nim dwie trybuny za bramkami i pawilon dla mediów. Do połowy 2010 r. mają powstać dwie piętrowe trybuny wzdłuż boiska oraz zostaną wypełnione łuki stadionu. Będzie można na nim oglądać mecze w komfortowych warunkach. Najważniejszym miejscem na stadionie będzie loża prezydencka o powierzchni 250 m kw. Do tego między piętrami trybun powstaną 33 loże, każda o powierzchni 35 m kw. Będzie można w nich zasiąść w fotelach obitych skórą. Do lóż, przeszklonych od strony boiska, poprowadzą osobne wejścia. Do tego na stadionie wyznaczono miejsca dla super-VIP-ów (477 na mecze ligowe oraz 457 na Euro 2012) i VIP-ów (1638 na mecze ligowe oraz Euro 2012). Zaplanowano także 128 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Miasto niedawno wyłoniło wykonawcę trybuny wschodniej od strony parku Jordana. Pomieści ona 12 831 widzów, którzy będą mogli zasiąść na dwóch piętrach. Niższe będzie zawierać 18 rzędów krzeseł, wyższe - 24. - Planuje się, że krzesła będą składane. Chcieliśmy, aby wszystkie rozwiązania jak najbardziej oddawały atmosferę teatru - przyznaje Wojciech Obtułowicz. Na trybunę wschodnią kibice mają wchodzić przez kołowroty od strony ul. Reymana. Pod trybuną znajdą się pomieszczenia rozlokowane na kilku kondygnacjach. Na dolnych mają się znaleźć punkty gastronomiczne i sanitariaty. Jedno z pięter zostanie zarezerwowane dla lóż. Będzie również przestrzeń na pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne. Pod dachem wyznaczono balkony, z których mogą korzystać ekipy telewizyjne. Podobnie ma wyglądać przeciwległa trybuna zachodnia. Na niej znajdą się miejsca dla przedstawicieli mediów: komentatorów radia i telewizji (120 miejsc na mecze ligowe i 210 na Euro 2012) oraz dla prasy (112 stołów i 210 krzeseł na ligę oraz 301 stołów i 238 krzeseł na Euro 2012). Pod trybuną zachodnią zaprojektowano dwie szatnie dla piłkarzy ze wspólnym wejściem na boisko. Pod jedną z trybun ma zostać również wydzielona przestrzeń na muzeum Wisły. - Dobrym do tego miejscem byłyby pomieszczenia pod trybuną północną od strony ul. Reymonta - uważa Wojciech Obtułowicz. Wszystkie miejsca na stadionie będą zadaszone. Wysokość trybun do dachu ma wynosić około 35 metrów. Na dachu zostaną zamontowane stalowe wysięgniki, na których będzie umieszczone oświetlenie. Docelowo stadion ma mieć 33 594 miejsc (Euro 2012 - 33 221). Biorąc pod uwagę, że część z nich nie będzie wykorzystana ze względu na konieczność wytyczenia sektorów buforowych między kibicami, podczas meczów ligowych na sektorach będzie mogło zasiąść 32 883 widzów, a na meczach Euro 2012 - 31 917. Zgodnie z harmonogramem trybuna wschodnia na zostać oddana do użytku za rok, a trybuna zachodnia w połowie 2010 r. Dokończenie budowy stadionu Wisły pochłonie jeszcze ponad 320 mln zł. Miasto może liczyć na dofinansowane z budżetu państwa w wysokości 80 mln 400 tys. zł, a resztę musi wygospodarować z własnych środków. (TYM) http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=8410 |
Matko jedyna, co to za debilizm budować trybuny z miejscami a później część z nich zrobić martwymi , bo będą puste jako sektory buforowe.
To nie można zbudować trybuny gości zabezpieczonej / odgrodzonej/ oddalonej od innych miejsc by było bezpiecznie? Ciężko coś takiego zaprojektować i wykonać ?? Szlag mnie trafia za każdym razem gdy widzę sektor na trybunie od Błoń pusty w czasie meczu. I to ma cały czas tak być? |
Cytat:
|
Panowie - ten artykuł ma mnóstwo błędów. Nie przejmujcie się nim.
1. Pan Tymczak jak widzę, pojemność brutto i netto stadionu sprowadza do tworzenia "sektorów buforowych" - jest to oczywistą nieprawdą. 2. Pan Architekt sam jak widzę nie wie gdzie zaprojektował muzeum i sklep klubowy. 3. Zamieszanie z ilością miejsc VIP/VVIP. Zasadniczo dziennik polski chciał coś napisać ale nie udało mu się do końca...a szkoda. |
|
Wygląda na to że wiosną zostajemy na R22. Ciekawi mnie tylko jak rozwiążą sprawę z wykonawcą który w styczniu wygra przetarg na trybunę zachodnią. Chyba teraz najlepiej byłoby żeby był to Polimeks:) A jeśli będzie to ktoś inny to może zamiast za trybunę to wezmą się na początku za budowe parkingu od strony Reymonta. Wtedy problem będzie rozwiązany.
|
Jeśli Wisła mogłaby rozgrywać runde wiosenną na R22 to było by bardzo dobrze,zarówno dla kibiców jak i samych piłkarzy. Bo jak mówią "wszędzie dobrze ale w domu najlepiej" :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Już dostał. Zobacz jego podpis pod nick'em.
|
Nobla Z Wykryknikiem
|
Coraz bliżej pozostania przy Reymonta
http://www.wislasoccer.com/news_item_10230.htm
Coraz bardziej prawdopodobnie jest to, że zostaniemy wiosną na Reymonta! Nadal jednak nie wiemy, gdzie Wisła zagrałaby po zakończeniu tego sezonu. Ostatnio w grę wchodzą już tylko i wyłącznie: stadion Hutnika, Jaworzno i Sosnowiec. Jednak każda z tych trzech opcji jest tak na prawdę w większym bądź mniejszym stopniu szkodliwa pod wieloma względami dla naszego klubu. Dlatego jeśli w rundzie wiosennej zostaniemy ostatecznie na R 22 to zróbmy wszystko aby stworzyć na trybunach wspaniałą atmosferę! Ja osobiście wierzę, że szczęście nam dopisze i zostaniemy na stadionie im. H. Reymana dłużej niż tylko do końca tego sezonu. Weźmy sobie do serca ten ostatni akapit tego artykułu. Bo od naszej postawy wiosną wiele może zależeć. Musimy zrobić wszystko co tylko się da, aby nie dopuścić do tego żeby Wisła tułała się po jakichś innych boiskach i abyśmy mimo wszystko zostali na Reymonta! |
Wszystkim wypowiadajacym się w tym temacie, niezależnie od wiedzy i poziomu...:)...WESOŁYCH ŚWIĄT!
|
Ja również przyłączam się do świątecznych życzeń:) Wszystkim wypowiadającym się w moim ulubionym temacie życzę wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku - a w nim przede wszystkim szybkich postępów w pracach budowlanych na naszym stadionie! Obyśmy na przyszłe święta mogli już podziwiać ukończoną nową trybunę wschodnią:) Pozdrawiam!
|
wschodnią:D hoho, raczej zachodnią:) Wesołych i szczęśliwego nowego Roku !
|
Cytat:
|
Jeśli trybuna wschodnia ma być oddana do końca 2009 roku, to czemu Wilczek mówi o graniu na Hutniku przez cały sezon 09/10 ? Chyba, że mi sie coś pokręciło, ale wydaje mi się, że słyszałem o planach gry na SS przez rok, lub (o zgrozo!) przez 1,5 roku.
|
Cytat:
bo narożniki to chyba później mają robić ? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mógłby ktoś na PW napisać mi jak nachylone są trybuny E i D oraz jak będą nachylone C i A
|
Cytat:
|
Orientuje się ktoś czy podpisali już umowę z Polimeksem?? Chyba procedura jest taka że może to nastąpić po 10 dniach od ogłoszenia wyników przetargu, choć teraz są na pewno jakieś opóźnienia z powodu świąt.
|
Budimex złożył protest. Można o tym przeczytać na 90minut.pl
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl