Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

AYALA 22.07.2009 08:21

tu już piszą o przesądzonej dymisji Skorży w razie porażki.Smuda miałby go zastąpic.Nic do Franza nie mam ale raczej kiepsko mu w ostatnich latach wychodziło przygotowanie drużyny do rundy wiosennej.No ale mam nadzieje że dzisiaj Wisełka wygra i temat bedzie nieaktualny.http://sport.wp.pl/kat,32282,title,P...l?ticaid=186d9

WILDLIFE 22.07.2009 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kangurekm (Post 763991)
Zaczynając rewanż ustawieniem 4-5-1 od razu wbijamy gwóźdź w swoją trumnę - Wisła całe spotkanie musi rozgrywać systemem 4-4-2 a potem gdzieś w 60 minucie (jeśli sytuacja będzie tego wymagała) przejść na 4-3-3 z Małym lub Andrażem w ataku obok Brozia i Pepe. Innej rady nie ma - w trójkę rozciagną linię obrony , która bedzie skupiona na Pawle , w ten sposób zyska on wiecej miejsca i luzu ;)

Wg mnie wisełka powinna grać systemem 3-5-2 w drugiej połowie, pepe powędruje na lewą pomoc w miejsce Kirma a Kirm jako 3 napastnik, co o tym sądzicie? Nie wiem czy Diaza zostawić na obronie czy wpuścić na pomoc, bo jak wiadomo tracił trochę piłek i zresztą defensywa jest dla niego słabą stroną.

_ukoL 22.07.2009 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 765647)
tu już piszą o przesądzonej dymisji Skorży w razie porażki.Smuda miałby go zastąpic.Nic do Franza nie mam ale raczej kiepsko mu w ostatnich latach wychodziło przygotowanie drużyny do rundy wiosennej.No ale mam nadzieje że dzisiaj Wisełka wygra i temat bedzie nieaktualny.http://sport.wp.pl/kat,32282,title,P...l?ticaid=186d9

O żadnej dymisji nie może być mowy, bo Wisła dzisiaj wygrywa mecz w Tallinie i pan Skorża przygotowuje drużynę do III rundy el. LM. :-)

WILDLIFE 22.07.2009 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 765659)
O żadnej dymisji nie może być mowy, bo Wisła dzisiaj wygrywa mecz w Tallinie i pan Skorża przygotowuje drużynę do III rundy el. LM. :-)

Masz rację, wg mnie Skorża jest najlepszym trenerem młodego pokolenia, to co on zrobił w Wiśle dużo zawdzięczamy, a to co robi zarząd to już kpina, może muszą oszczędzać, ale za dwa lata to już nie ma mowy o oszczędzaniu, kiedy będziemy mieli stadion i wiernych kibiców, tak jak w Dortmundzie, gdzie wszyscy przychodzą na mecze. Największym niewątpliwym sukcesem jest to że Wisła jako jedyny klub w Europie pokonał Barcelonę w LM, powinniśmy być z tego dumni, mając taką kadrę, którą stworzył zarząd to nic nie osiągniemy. Dużo zawdzięczamy Skorży, zresztą gdyby nie on, to na pewno nie bylibyśmy mistrzami, a z drugiej strony każdy ma prawo do popełniania błędów, co najważniejsze jeśli przyznaje się otwarcie do błędu to uważam że jest wystarczająco usprawiedliwione.
pozdrawiam

Marszałek 22.07.2009 09:11

Dajcie spokój. Wymyślą coś napiszą a Wy w to ciemno wierzycie. Wyborcza i wszytko jasne. Ale i tak nieźle, bo mogli napisać stałą formułkę, jak się dowiedzieliśmy od osoby blisko związanej z Cupiałem a chcącej zachować anonimowość:). Pierdu pierdu do sufitu.

tofik 22.07.2009 10:23

Zwolnienie Skorży nawet w przypadku odpadnięcia byłoby niezrozumiałym zachowaniem Cupiała.
Trener zrobił mistrza praktycznie z niczego w tym sezonie. Fakt, mieliśmy szczęście, że główni rywali pogubili masę punktów, ale liczy się efekt końcowy.
Dlatego jak odpadniemy, to raczej przez słabą ligę :)

qchar90 22.07.2009 10:26

ale wiecie jaki jest Cupiał, po ewentualnej porażce ktoś poleci
ale nie bedzie zadnej porazki :P
awansujemy do 3 rundy, Cupial sypnie groszem i bedzie dobrze
liczy sie optymistyczne nastawienie :)

stomcio1 22.07.2009 10:43

jestem pewien że wisła dzis wygra, a typowy polski pesymizm jaki prezentują dziennikarze (np. w Przeglądzie Sportowym) okrutnie mnie drażni, że niby Skorża był zestresowany, a nawet zdesperowany po I meczu z Levadią. To jest dalszy ciąg, moim zdaniem, narzekania że Wisełka ma mistrza, dla niektórych do nudne:-/!!! Aż mnie krew zalewa. WISŁA JEST NAJLEPSZA I KROPKA!!! Skorża: 100% poparcia

WILDLIFE 22.07.2009 10:47

nie 100% lecz


1906% poparcia dla pana Macieja Skorży!!!

funkykoval 22.07.2009 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 765707)
ale wiecie jaki jest Cupiał, po ewentualnej porażce ktoś poleci
ale nie bedzie zadnej porazki :P
awansujemy do 3 rundy, Cupial sypnie groszem i bedzie dobrze
liczy sie optymistyczne nastawienie :)

To niech poleci Rada Nadzorcza jeśli już ktoś ma polecieć...:P

Bekas 22.07.2009 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 765707)
ale wiecie jaki jest Cupiał, po ewentualnej porażce ktoś poleci
ale nie bedzie zadnej porazki :P
awansujemy do 3 rundy, Cupial sypnie groszem i bedzie dobrze
liczy sie optymistyczne nastawienie :)

To ze niestety Cupial wypieprzy Skorze jak odpadniemy z Levadia to jest na 100 %. BC i Smuda sie lubia, juz od dluzszego czasu Franz pewno ma obiecana prace w Wisle. Do tej pory Skorze bronily wyniki, wydaje mi sie, ze to dlatego Smuda teraz jest bezrobotny, tzn obawaim sie, ze Skorza wyleci rowniez, jezeli nie awansujemy do LM.

saklak1906 22.07.2009 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bekas (Post 765746)
To ze niestety Cupial wypieprzy Skorze jak odpadniemy z Levadia to jest na 100 %. BC i Smuda sie lubia, juz od dluzszego czasu Franz pewno ma obiecana prace w Wisle. Do tej pory Skorze bronily wyniki, wydaje mi sie, ze to dlatego Smuda teraz jest bezrobotny, tzn obawaim sie, ze Skorza wyleci rowniez, jezeli nie awansujemy do LM.

I przyjdzie Smuda na koniec skonczy na podium albi i nie i wyleci. Na tym sie skonczy jego przygoda w Wisle juz byl trenerem wystarczy.Zycie pokazalo ze zatrudnianie po raz drugi tego samego trenera nie daje gwarancj sukcesu.
Mysle ze Cupial juz sie nauczyl i nie podejmuje pochopnych decyzji bo juz dawno Skorzy by nie bylo po przegranych meczach ze Slaskiem i Ruchem w jesieni.

Skorza nie dostal praktycznie zadnych wzmocnien przed eliminacjami( bo zalozenie RN ze i bez wzmocnien sobie poradzimy z Levadia bylo bledne) ba kadra zostala uszczuplona po odejsciu Zienczuka, Baszcza, jak i kontuzje. Wiec z czym do ludzi, co innego jak by Skorza dostal kilku klasowych zawodnikow i zawali to wtedy mozna powiedziec ze straci posade.


Gazety niech sobie pisza co chca, juz nie jednokrotnie pisachy ze Skorza leci i jakos sie przeliczyly, pisaly o upadku Krakowskiego imperium i co przeliczylu sie , Cupial mial odejsc z Wisly i jakos nie odeszedl.

Jak to mowi moj kumpel olac ich cieplym moczem

Jaroo1 22.07.2009 11:55

Wyrzucenie takiego trenera jak Skorza byłoby totalnym głupstwem. Przez 2 lata zrobił swietna prace i teraz przy pierwszym niepowodzeniu Go wywalic?! A trzeba wziac poprawke na obecne nasze siły. Nie mamy nawet 4 obroncow (no juz teraz doszedł Głowa), nie mielismy 4 obroncow na mecz w Sosnowcu z Levadia!! I jak ten chłopina ma pracowac. Chwała mu za to ze sam nie odchodzi i chce ten wozek ciagnac pomimo przeciwnosci losu. Chociaz teraz nasza RN zdaje sie ze przejzała na oczy i robi wreszcie jakies transfery. W sumie kupno Alvareza to dopieor pierwsze wzmocnienie bo Jop (mimo ze to srodkowy obronca) i Kirm to raczej uzupełninia po Baszczu i Zieniu, no a Garguła wiadomo jak wyłaczony z gry na jakies kilka miesiecy to w umie tak jakby go nie było. Wiec mozna powiedziec ze dopiero po kupnie Alvareza Pan Maciek dostał wzmocnienie do składu!

Galonek 22.07.2009 12:27

[quote=Jaroo1;765758] Kirm to raczej uzupełninia po Baszczu i Zieniu, Kirm uzupełnieniem? Chyba myślimy o innych zawodnikach. Najlepszy na boisku z Levadią. Robi dużo lepsze wrażenie od Źieńczuka. Szybkość, drybling i umiejętność gry obiema nogami, wszystko na wyższym poziomie niż Marek. Zieńczuk tylko lewa noga, prawą zazwyczaj wchodził do tramwaju.

Jaroo1 22.07.2009 12:32

Nie w tym sensie pisałem ;) Uzupełnienie w takim sensie ze ubyło nam piłkarza z podstawowej jedenastki wiec kupno Kirma to "zapchanie" luki po ubytku Marka.

Galonek 22.07.2009 13:15

W takim razie kajam się ;)

CzłowiekBC 22.07.2009 13:27

Nikogo na krajowym rynku nie znajdziemy lepszego od Skorży. Nawet nie chcę myśleć by zastąpił go Smuda, który w ostatnich latach jest bez żadnego znaczącego sukcesu - jest co raz słabszy.

Moim zdaniem zmiany na Smudę nie wybaczyliby Cupiałowi kibice - jak już zmieniać to na lepsze to samo dotyczy Bednarza i Wilczka.

W moim przekonaniu tylko opcja zagraniczna powinna nas interesować w kazdym przypadku.

Mam nadzieję jednak że Skorża sobie dziś poradzi!!!

Eustachy 22.07.2009 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 765666)
Dajcie spokój. Wymyślą coś napiszą a Wy w to ciemno wierzycie. Wyborcza i wszytko jasne. Ale i tak nieźle, bo mogli napisać stałą formułkę, jak się dowiedzieliśmy od osoby blisko związanej z Cupiałem a chcącej zachować anonimowość:). Pierdu pierdu do sufitu.

No ja nie wiem, czy to do konca tylko takie pierdu pierdu. Niemal zawsze w przypadku wpadki w pucharach, Bogus wywalal trenerow. I zeby nie bylo, ze staje w obronie wiarygodnosci oraz rzetelnosci wyborczej i innych, tylko takie po prostu sa fakty. Tak bylo z Kasperczakiem po Tbilisi, z Engelem po Vitorii, czy z Petrescu po pierwszym meczu z Iraklisem. Mozna jedynie niesmialo domniemywac, ze cos sie od tamtej pory zmienilo, ze Skorza ma u Bossa silniejsza pozycje, ale fakt ze za Cupiala Wisla jeszcze nigdy nie odpadla z pucharow po pierwszym dwumeczu, wg mnie nie pozwala przejsc obok tych wszystkich prasowych spekulacji zupelnie obojetnie.

Nie mozna tez wykluczac, ze w przypadku odpadniecia z Levadia, Skorza jako czlowiek honorowy sam poda sie do dymisji, a co z takim fantem zrobilaby "gora", jak podejrzewam byloby kwestia minut, najdalej godzin od momentu zaistnienia sytuacji.

Mam jednak ogromna nadzieje, ze 2:1 dla Wisly w Tallinie, rozwieje wszelkie watpliwosci !

CzłowiekBC 22.07.2009 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 765820)
No ja nie wiem, czy to do konca tylko takie pierdu pierdu. Niemal zawsze w przypadku wpadki w pucharach, Bogus wywalal trenerow. I zeby nie bylo, ze staje w obronie wiarygodnosci oraz rzetelnosci wyborczej i innych, tylko takie po prostu sa fakty. Tak bylo z Kasperczakiem po Tbilisi, z Engelem po Vitorii, czy z Petrescu po pierwszym meczu z Iraklisem. Mozna jedynie niesmialo domniemywac, ze cos sie od tamtej pory zmienilo, ze Skorza ma u Bossa silniejsza pozycje, ale fakt ze za Cupiala Wisla jeszcze nigdy nie odpadla z pucharow po pierwszym dwumeczu, wg mnie nie pozwala przejsc obok tych wszystkich prasowych spekulacji zupelnie obojetnie.

Mam jednak ogromna nadzieje, ze 2:1 dla Wisly w Tallinie, rozwieje wszelkie watpliwosci !

Nigdy wcześnie Wisla nie miała tak słabego składu przed spotkaniami pucharowymi jak teraz i to jest faktem.

kristos 22.07.2009 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CzłowiekBC (Post 765824)
Nigdy wcześnie Wisla nie miała tak słabego składu przed spotkaniami pucharowymi jak teraz i to jest faktem.

Człowieku przestań pier...ić ,bo się nie dobrze robi.....

CzłowiekBC 22.07.2009 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 765826)
Człowieku przestań pier...ić ,bo się nie dobrze robi.....

A mi się niedobrze robi jak widzę Ciebie na forum, nie mającego nic konkretnego do powiedzenia poza przypierd....aleniem się do innych!!!

lulek12 22.07.2009 14:06

Zawsze tylko może się zdarzyć, że Pawełek puści kolejne szmaty. Poleci za to trener. Niestety mecze, w których bramkarz jest wyraźnie pozytywną postacią w kadencji Pawełka się prawie nie zdarzają. Nawet Angelo Huges, którego tak krytykowano miewał kapitalne meze, w których drużyna mu wiele zawdzięczała. My musimy się bać każdego strzału na naszą bramkę. W kontekście takiego bramkarza Skorża jest rzeczywiście cudotwórcą. Musi jednak ustawiać drużynę mniej ofensywnie, aby Pawełek miał jak najmnije szans wykazania się. Niech Bednarz kupi w końcu dobrego bramkarza, a taktyka Wisły w ciągu kilku spotkań stanie się bardziej ofensywna. Obecnie determinuje ją strach o grę bramkarza.

Galonek 22.07.2009 14:06

Kadra może nie jest najsłabsza, ale z pewnością najwęższa. W praktyce może się to okazać jeszcze gorsze niż jakość typowo piłkarska.

1q2 22.07.2009 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 765820)
No ja nie wiem, czy to do konca tylko takie pierdu pierdu. Niemal zawsze w przypadku wpadki w pucharach, Bogus wywalal trenerow. I zeby nie bylo, ze staje w obronie wiarygodnosci oraz rzetelnosci wyborczej i innych, tylko takie po prostu sa fakty. Tak bylo z Kasperczakiem po Tbilisi, z Engelem po Vitorii, czy z Petrescu po pierwszym meczu z Iraklisem. Mozna jedynie niesmialo domniemywac, ze cos sie od tamtej pory zmienilo, ze Skorza ma u Bossa silniejsza pozycje, ale fakt ze za Cupiala Wisla jeszcze nigdy nie odpadla z pucharow po pierwszym dwumeczu, wg mnie nie pozwala przejsc obok tych wszystkich prasowych spekulacji zupelnie obojetnie.

Mam jednak ogromna nadzieje, ze 2:1 dla Wisly w Tallinie, rozwieje wszelkie watpliwosci !

No właśnie, szczególnie że myślę że Skorza nie ma jakiś wielkich notowań u Cupiała ,m.in przez to a właściwie to tylko przez to, że drużyna nie gra zbyt widowiskowo.Stąd też u Cupiała nadal dobre notowania ma Smuda.
Dla tego ja bym się nie zdziwił gdyby gazetowy scenariusz się sprawdził.
No ale sami gracze i trener napytali sobie tej biedy - skład na te mecze na pewno jest porażką, tyle że na Levadie to on powinien wystarczyć - szczególnie że 1 mecz zawalili najbardziej Ci co grają ze sobą już kawał czasu.Stracić gola najlepszym się zdarza ale nie strzelić przez 92 i pół minuty , to już obciąża tylko i wyłącznie konto pomocników i napastnika.

saklak1906 22.07.2009 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CzłowiekBC (Post 765824)
Nigdy wcześnie Wisla nie miała tak słabego składu przed spotkaniami pucharowymi jak teraz i to jest faktem.

Czy Ty czlowieku co kolwiek widzisz w pozytywnym swietle. Czy caly dzien chodzisz i tylko marudzisz jak moj sasiad?
Jak slonce to zle bo goraca i musi kwiatki podlewac a woda kosztuje, jak leje to zle bo nawozil i znowu mu wypuka i wogole to czemu juz nie ma zimy bo by na nartach pojezdzil. Jak jest zima to sniegu za wiele i tak co dziennie.
Na co kolwiek zeby ponazekac

A i tak sobie dzisiaj poradzimy bo chlopaki juz w gorszych opalach byli i wychodzili a Skorza pokazywal ze sie zna na swoim fachu.

Lysy 22.07.2009 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 765836)
No właśnie, szczególnie że myślę że Skorza nie ma jakiś wielkich notowań u Cupiała ,m.in przez to a właściwie to tylko przez to, że drużyna nie gra zbyt widowiskowo.Stąd też u Cupiała nadal dobre notowania ma Smuda.
Dla tego ja bym się nie zdziwił gdyby gazetowy scenariusz się sprawdził.
No ale sami gracze i trener napytali sobie tej biedy - skład na te mecze na pewno jest porażką, tyle że na Levadie to on powinien wystarczyć - szczególnie że 1 mecz zawalili najbardziej Ci co grają ze sobą już kawał czasu.Stracić gola najlepszym się zdarza ale nie strzelić przez 92 i pół minuty , to już obciąża tylko i wyłącznie konto pomocników i napastnika.

Za kogo wy uważacie Bogusława Cupiała? za człowieka niespełna rozumu? Przecież to tylko dzięki talentowi trenerskiemu Skorży mogliśmy się cieszyć z dwóch mistrzostw Wisły z rzędu. Cupiał nie jest w ciemie bity i na pewno potrafi to dostrzec, a także to, że skład mamy jaki mamy i nie da się więcej z niego wycisnąć.

Także nie wierzcie we wszystko co piszą gazety, bo skończycie jak Ci co do dziś myślą, że "Michael Jackson się wybielił bo miał taki kaprys" ;-)

Wojtas 22.07.2009 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 765838)
A i tak sobie dzisiaj poradzimy bo chlopaki juz w gorszych opalach byli i wychodzili a Skorza pokazywal ze sie zna na swoim fachu.


Skorza zna sie na swoim fachu to raz a dwa ze jest tez dobrym psychologiem.

Potrafi dotrzec do zawodnika ,a dzis mam nadzieje ze i do zespołu ,tak zeby dzis poprostu awansowac.

1q2 22.07.2009 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 765885)
Za kogo wy uważacie Bogusława Cupiała? za człowieka niespełna rozumu?

Impulsywnego na pewno,zreszta, tu zgodzimy się na bank - Dziś ma być tak by po 20tej, problemem był kolejny przeciwnik a nie to czy Skorża zostaje czy nie.

Eustachy 22.07.2009 20:15

Szczerze mowiac, spodziewalem sie honorowej dysmisji Skorzy zaraz po meczu.
Teraz natomiast spodziewam sie decyzji o pozegnaniu trenera ze strony Cupiala i jesli takowa decyzja niebawem nastapi, to osobiscie przyjme ja ze zrozumieniem oraz pokora.

Kamil 22.07.2009 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 765955)
Szczerze mowiac, spodziewalem sie honorowej dysmisji Skorzy zaraz po meczu.
Teraz natomiast spodziewam sie decyzji o pozegnaniu trenera ze strony Cupiala i jesli takowa decyzja niebawem nastapi, to osobiscie przyjme ja ze zrozumieniem oraz pokora.

no jasne, wina skorzy ze na 18 strzalow nie potrafili wepchnać pilki do siatki


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl