Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

South 08.05.2009 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 723267)
GEOGRAFIA ROZSZERZONA- PRZEJ EB ANA!!! Modle sie o 30%, Amen.

Podobno teraz co roku maja byc trudniejsze - to by sie zgadzalo...

nic dodać nic ująć ,spodziewałem się że może być trudna bo dużo ludzi zdaje i będą chcieli trochę wyeliminować,ale nie myślałem że aż tak dojebią ...

pirat.z.karaibow 08.05.2009 11:35

No to witajcie. Ja się spinam na wos a Wy na geo.

Wszystko będzie dobrze Panowie :-)

Mlody Wislak 08.05.2009 11:36

są już gdzieś arkusze z gegry rozszerzonej ? :P

P.e.c.h 08.05.2009 11:41

Wg mnie rozszerzona bez tragedii, tzn osobiscie spodziewałem się cieższej

ABG NH 08.05.2009 11:53

Panowie te Wiatry to wam wyszedł Paryż ?:D a fala Tsunami ?

Arturro 08.05.2009 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaftan (Post 723272)
moja panna pisała podstawe - mówi że dramat. Dyrektorka jej mówiła, że około 80 % wybrało geografie dlatego przywalili takie pytania trudne ;-/

Cytat:

Geografia cieszy się od wielu lat największą popularnością wśród maturzystów. Będzie ją zdawać 180 tys. osób, czyli 40 proc. abiturientów.
interia.pl

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABG NH (Post 723305)
Panowie te Wiatry to wam wyszedł Paryż ?:D a fala Tsunami ?

Dokładnie tak samo dałem...:) Poczekajmy na wyniki...

Aro1234 08.05.2009 11:55

Co wy gadacie, że trudna podstawowa? :lol: dla mnie była bardzo łatwa, trochę dużo pisania i ruszania głową, ale ogólnie nie było ciężko :-) ciekaw jestem arkuszy z rozszerzonej (obym nie żałował, że jej nie zdawałem..). Mnie geo poszła najlepiej ze wszystkiego, chociaż w ogóle się jej nie uczyłem :) zero miejsc pustych na maturze - to mówi samo za siebie :D te zadania z niżem/wyżem , kartodiagramy i miasta położone na wybrzeżach sprawiły mi lekki problem...

fala tsunami, wiatry chyba Paryż, ale nie wiem jak z wyż/niż... coś tam chyba popieprzyłem :P

z tym prawda/fałsz o skałach, to co daliście w tym, gdzie niby było opisane, że jakieś tam góry powstały z magmy? ja dałem fałsz ;p

Miasta dałem tak samo... :o wpierw dałem Delhi-Indie, ale później zmieniłem na Rio :)

ABG NH 08.05.2009 11:57

Te miasta na wybrzeżach dałem

Brazylia - Rio de Janeeiro i Meksyk Meksyk dobrze chociaż jeden przykład z tego ?:D:D


Parki

1. Ojcowski
2.Słowiański
3. Gór Skalistych

Prosiłbym o odpowiedz czy dobrze to , bo wydaje mi się że Słowiański źle dałem ;/

Aro1234 08.05.2009 12:03

chyba ojcowski, poleski i słowiński... tak mi się wydaje...
i nie gór skalistych tylko gór stołowych :P

głupie bylo to z lodowcem ... ;]
i ile wam wyszła amplituda bo widze, że rożnie ludzie pisali - ja dałem 20st.

maciekwisla 08.05.2009 12:31

Ja jestem zajebiście zadowolony po geografii rozszerzonej, ale może mnie ta pewność siebie zgubi....

Arturro 08.05.2009 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABG NH (Post 723309)
Te miasta na wybrzeżach dałem

Brazylia - Rio de Janeeiro i Meksyk Meksyk dobrze chociaż jeden przykład z tego ?:D:D/

Rio na pewno dobrze, Meksyk nie bardzo:

http://www.cnn.com/WORLD/9712/19/mex...exico.city.jpg

Ja dałem Brazylijskie Rio i Bombaj w Indiach :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 723314)
i ile wam wyszła amplituda bo widze, że rożnie ludzie pisali - ja dałem 20st.

Mnie wyszło 19,5, po zaokrągleniu też 20 !

ABG NH 08.05.2009 13:16

a ja mam pytanie co napisaliście w 1 zadaniu z fotografią ?? jakie pasmo i miasto ?

PaluchTSW 08.05.2009 13:21

NO I CO panowie i panie rozszerzeni geografowie , przyznać sie kto powtorzyl to co mowilem bo BYŁO! :)

maciekwisla 08.05.2009 13:33

Paluch - masz racje dzieki! :D
Ale w ostatnim zadaniu znałem tylko konflikt w strefie Gazy, o pozostałych dwóch pierwszy raz usłyszałem.

Aro1234 08.05.2009 14:56

Jak tam sprawdzacie sobie co nieco? Ile błędów macie? Ja zrypałem zadanie z lodowcem - jeden błąd, jeden błąd mam też w klimatogramie no i w zadaniu 20 też jeden błąd, nie wpisałem Bombaju to kolejny minusik (czyli po 21 zadaniach jakieś -4 lub -5 pkt ) ... ;)

po kolejnych odpowiedziach z wyborczej wychodzi mi jakieś 78-85% :D czyli dobrze ^^

IndykTSW 08.05.2009 15:20

Średnio po rozszerzonej. Taka dziwna ta matura, mam nadzieje że coś pkt. jednak nabiłem.

Aro1234 08.05.2009 15:27

hahahahhahahahah xD
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...l?ticaid=17fd8

żal :D

Zola 08.05.2009 15:36

do usunięcia

Jelon 08.05.2009 16:17

wiesz co Siwuś nie podejrzewałem cie że będziesz ściągał ;D ! wstydź się wszystko powiem dyrektorce !hahha ;D

Ola7 08.05.2009 16:17

Ma ktoś odpowiedzi do wszystkich zadań z geo rozszerzonej?

Zola 08.05.2009 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ola7 (Post 723509)
Ma ktoś odpowiedzi do wszystkich zadań z geo rozszerzonej?


Na interii juz sa wszystkie.

MS Wiślak 08.05.2009 22:17

Jutro niemiecki ustny, czuje że może być ciężko pozdro dla wszystkich którzy jutro zdają:)

kaftan 09.05.2009 02:23

http://wyborcza.pl/1,75248,6588059,Poprawil_mature.html

$iWu$ 09.05.2009 11:23

Jelon, gdyby nie ściąganie to nie wiem czy bym z tobą tej matury nie pisał za rok :D 3 lata ciężkiej pracy nad tym i efekty są nawet na maturze... ;)
A co do tematu słuchawek na maturę, też już takie pomysły były nawet bliskie realizacji. W sumie to się wysrałem przed tym, myśląc co to będzie jak mnie złapią. Ale poradziłem sobie bez ;)

KoPer 09.05.2009 12:57

polski ustny zdany i zapity:D teraz jeszcze tylko ustny angielski :P

mlynnek 09.05.2009 14:45

na ile koper? i jak to wyglada? te pytania ciezkie?

pirat.z.karaibow 09.05.2009 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mlynnek (Post 723949)
na ile koper? i jak to wyglada? te pytania ciezkie?

Podbijam.

Jaki miałeś temat? Jakie dostałeś pytania?

unpredictable_wislaczka 09.05.2009 15:51

Ja zaliczyłam wczoraj na 18 :D

Pytania miałam w sumie proste. Z trzech dwa były praktycznie bezpośrednio z prezentacji - jak wpłynął Kraków na losy Wyspiańskiego i jak na wybranego przeze mnie człowieka.
Ostatnie pytanie miałam z poza prezentacji - jakiego języka używa Pilch w swoim felietonie. A że i tak musiałam go przeczytać,żeby go opisać no to pytanie trudne nie było :)

Ogólnie nie jest tak źle. Ale wiem to po sobie,że dopóki się nie wejdzie i tego nie powie, to stres jest,nawet jak wszyscy,którzy byli już po mówili,że jest łatwo

KamAr 09.05.2009 16:02

a słuchajcie teraz tematu mojej prezentacji: Moty Żyda w literaturze i sztuce w XIX i XX wieku. Zatkało "kakało"^^?;-)

Padre1906 09.05.2009 16:20

Prowadziłeś badania na Kałuży? ;]


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl