Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kadra Polski z perspektywy Wiślaka (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10472)

doktor granat 02.04.2026 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1660987)
W sumie to dobrze, ze nie pojedziemy na mistrzostwa. Lepiej dla turnieju. Wszyscy tam jada walczyc o mistrzostwo a my zawsze jedziemy walczyc o wyjscie z grupy. Lepiej, ze jedzie ktos kto wie o co jest ten turniej.

Poza tym powinnismy przegrac z Albania juz a cudem wygralismy. Teraz powinnismy wygrac ze Szwecja a pechowo przegralismy. Suma wychodzi na zero.

Gdybyśmy awansowali to byłoby najprawdopodobniej to co zawsze czyli pompowanie balonika i jakieś tam nadzieje, potem frustracja i złe emocje, widziałem to już tyle razy, że się tym zmęczyłem.
Natomiast bez względu co kto z uczestników będzie mówił do prasy to na 48 drużyn to moim zdaniem co najmniej połowa to bezbarwne przeciętniaki (my byśmy też byli w tym gronie, a teraz bedzie Szwecja) albo szrot i z tego pkt. widzenia prawdziwe MŚ zaczną się dla mnie w 1/8 (16 drużyn). Oby najlepsi piłkarze byli jeszcze wtedy zdrowi i dostatecznie pełni sił po całym sezonie i początku turnieju żeby zagrać porywające mecze aż do końca.
A za 2 lata 24 drużyny w finałach me - taka sama bzdura z pkt. widzenia poziomu sportowego i emocji.

As 02.04.2026 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1661015)
Gdybyśmy awansowali to byłoby najprawdopodobniej to co zawsze czyli pompowanie balonika i jakieś tam nadzieje, potem frustracja i złe emocje, widziałem to już tyle razy, że się tym zmęczyłem.
Natomiast bez względu co kto z uczestników będzie mówił do prasy to na 48 drużyn to moim zdaniem co najmniej połowa to bezbarwne przeciętniaki (my byśmy też byli w tym gronie, a teraz bedzie Szwecja) albo szrot i z tego pkt. widzenia prawdziwe MŚ zaczną się dla mnie w 1/8 (16 drużyn). Oby najlepsi piłkarze byli jeszcze wtedy zdrowi i dostatecznie pełni sił po całym sezonie i początku turnieju żeby zagrać porywające mecze aż do końca.
A za 2 lata 24 drużyny w finałach me - taka sama bzdura z pkt. widzenia poziomu sportowego i emocji.

Bardziej ekscytuja mnie eliminacje niz same turnieje.

Zawsze mnie w....ialo jak przed turniejem media robily wywiady z pilkarzami czy trenerami i padalo pytanie "O co bedziemy walczyc na turnieju, jaki jest cel" i padala odpowiedz w stylu "Celem jest wyjscie z grupy".

....a, jedziecie wziac udzial w konkursie sportowym w pilke nozna o mistrzostwo swiata! Jakie wyjscie z grupy?
Przeciez ....a cel jest zawarty w nazwie turnieju. Dla mnie jest jasne, ze jak awansowales na mistrzostwa to jedziesz walczyc o mistrzostwo.

W tym momencie wiekszosc ludzi sie ze mna nie zgadza bo albo nie potrafia czytac ze zrozumieniem lub nie sluchaja co sie do nich mowi.
Ja nie mowie, ze maja deklarowac zdobycie pucharu tylko deklarowac walke o puchar, w sensie deklarowac, ze zrobia wszystko co mozliwe aby puchar zdobyc. To sa dwie totalnie rozne rzeczy.

Takie melepetowate deklaracje o walke o wyjscie z grupy (czyli o honorowa porazke) odbieraja ekscytacje wystepem reprezentacji na turnieju zanim on sie nawet zaczal.

swiety37 02.04.2026 14:20

na 48 drużyn to moim zdaniem co najmniej połowa to bezbarwne przeciętniaki


Bardzo bym chciał by jakieś Kurakao czy inny marny piłkarsko naród, wyłapał dwu-cyfrówkę na mundialu by się FIFA zastanowiła nad zaniżeniem poziomu sportowego i prestiżu takiej imprezy.

Kiedyś czekało sie na mecze na mistrzostwach świata, a teraz to sporo meczy będzie na poziomie gierek sparingowych.

wolfy 02.04.2026 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1661010)
Sam w to nie wierzę ale zgadzam się z gizmo.
Po pierwsze ja nie uważam aby to był błąd sędziego.To nie było takie czyste bark w bark.Zalewski pokpił sprawę i ratował się jak mógł a,że był już trochę z tyłu dołożył trochę rękami i dał pretekst Szwedowi aby ten upadł i sędziemu żeby gwizdnął.Głupie zachowanie i tyle a sądzę ,że zawodnicy byli uczulani na to aby głupio nie faulować.
Przy wolnym nasi obrońcy dali się wyblokować jak przedszkolaki.Równie dziecinnie zachowali się przy 3 bramce.

Przy tym golu akurat podobno był spalony.

As 02.04.2026 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1661025)

Bardzo bym chciał by jakieś Kurakao czy inny marny piłkarsko naród,..

Curacao to akurat jest Holandia B, tam grają kolesie którzy sa wychowankami holenderskich akademii, grali w holenderskich młodzieżówkach tylko są za słabi na kadrę Holandii. Wiadomo, holenderska kolonia.

Mają mega trudną grupę ale bym się nie zdziwił jak jakieś punkty zrobią.

krysztal 03.04.2026 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1661026)
Przy tym golu akurat podobno był spalony.

Fakt,dzisiaj mi coś takiego na tik toku mignęło.Ogólnie im więcej czasu mija tym lepsze kwiatki wychodzą...

wolfy 04.04.2026 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1661054)
Fakt,dzisiaj mi coś takiego na tik toku mignęło.Ogólnie im więcej czasu mija tym lepsze kwiatki wychodzą...

Sędzia pomógł Szwedom - bez dwóch zdań. Wszystkie pomyłki na ich korzyść, kilka wypaczających mecz, niektóre po prostu kuriozalne (żółta dla Piątka bez żadnego kontaktu).

Jaroo1 05.04.2026 05:12

Kartkę to Piątek akurat dostał rączej za dyskusje niż za faul. Co nie zmienia faktu ze sędzia ....

wolfy 05.04.2026 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1661072)
Kartkę to Piątek akurat dostał rączej za dyskusje niż za faul. Co nie zmienia faktu ze sędzia ....

Ale sędzie podyktował faul którego nie było w kluczowej sytuacji, zamiast czekać na ew. VAR. Pilnował wyniku?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl