Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Rob_Zombie 18.01.2019 15:29

Pogadanka z Szymkowiakiem

https://www.youtube.com/watch?v=8nkpWS-9Feg

JudasPriest 18.01.2019 19:49

@dziki
Dzięki ;)

fansorina 18.01.2019 21:06

http://sportdziennik.pl/manuel-junco...ne-i-dlugopis/

Wywiad z Junco pt. "Co złego to nie ja."

brylant17 19.01.2019 13:13

Krzysztof kocham legię Mączyński podpisał 2,5-roczny kontrakt ze Śląskiem

Karherop 19.01.2019 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1531054)
http://sportdziennik.pl/manuel-junco...ne-i-dlugopis/

Wywiad z Junco pt. "Co złego to nie ja."

Wywiad kpina. Z jednej strony narzekał że nie było na długopisy ale jak podpisywał kontrakty na jesień 2017 to w imię zasady : hulaj dusza piekła nie ma.

TIR_DO_SŁUBIC 20.01.2019 12:01

Trenerski indolent, wuefista, hiszpański Pawłowski zaprezentowany:

https://mobile.twitter.com/enkikos/s...726.1547828684

<he he he>

wolfy 20.01.2019 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1531095)
Wywiad kpina. Z jednej strony narzekał że nie było na długopisy ale jak podpisywał kontrakty na jesień 2017 to w imię zasady : hulaj dusza piekła nie ma.

Wszystko to prawda, ale to chyba nie on odpowiadał za politykę finansową? Ktoś mu takie warunki stworzył, ktoś tego nie kontrolował.

brylant17 22.01.2019 18:26

Tibor Halilović w HNK Rijeka.Powodzenia!!

rozarian 22.01.2019 23:07

Victor Perez został piłkarzem Żalgirisu Wilno.

bódyń 23.01.2019 10:16

Jak chuligani wygrali wojne o Wisla
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle

Putin2000 23.01.2019 10:35

Ciekawy artykuł. Pytanie - co zrobić, żeby to się nie powtórzyło?

rafaello56 23.01.2019 11:33

Odnośnie tego artykułu https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle co ja pamiętam to te 16 tysięcy przyszło na mecz z Bełchatowem i to właśnie przed tym meczem nastąpiło porozumienie czyli SKWK dostało extra grosz i podniesiono cene biletów jednorazowych tak by się wszystkie straty wyrównały. Wydaje mi się , że w tamtym okresie pierwsze skrzypce w SKWK odgrywał Pan WAWRO a nie Dukat, jednak mogę się mylić. Zapomnieli dodać, że Bednarz podpisał bardzo głupią umowę z UFA sports wedle której ta firma dostawała spory procent od każdej umowy sponsorskiej jaka zawierała Wisła, ale żadna umowa nie została pozyskana dzięki tej dziwnej firmie. Bednarz Był szkodnikiem w aspekcie jaki przytoczyłem.

Pablito 23.01.2019 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1531504)
Jak chuligani wygrali wojne o Wisla
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle

Wawrzynowski to pajac. Bednarz to była jedna z większych porażek tego klubu. Ten gość nigdy nie powinien mieć prawa u nas pracować. On nie chciał iść na wojne z kibolami on poszedł na wojnę z kibicami wrzucająć wsyzstkich do jednego worka. I jeszcze ta ośmieszająca akcja z Karcherem...

wester 23.01.2019 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablito (Post 1531516)
Wawrzynowski to pajac. Bednarz to była jedna z większych porażek tego klubu. Ten gość nigdy nie powinien mieć prawa u nas pracować. On nie chciał iść na wojne z kibolami on poszedł na wojnę z kibicami wrzucająć wsyzstkich do jednego worka. I jeszcze ta ośmieszająca akcja z Karcherem...

Bednarz był wówczas odpowiednim człowiekiem na odpowiednie czasy. Jego zadaniem było posprzątanie po Holendrach, cięcie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu jakiegoś tam poziomu drużyny. Bednarz nie chciał iść na wojnę ze zwykłymi kibicami, to jest rozsądny facet. Problematyka leżała tu punkcie ,że "Ci" zwykli kibice opowiedzieli się dość znacząco po jednej ze stron i byli gotowy się podkładać za WSH dlatego to wyglądało jakby oni też obrywali. Jeszcze wtedy panowała nam tym forum teoria, w którą jestem przekonany ze wierzyło 70% ludzi że Jacek Bednarz jest "łysym legionistą" który celowo nie chce aby Wisła się odrodziła. Następnie uwierzono w sklepik, muzeum i pomnik. Obalenie Bednarza bylo dość łatwe zważywszy że wiekszosż kibiców nie była przyzwyczajona do zaciskania pasa. Myśleli że Bednarz hamował rozwój klubu.

Piter8787 23.01.2019 12:44

Bednarz nie chciał źle z perspektywy czasu widać że chciał dobrze tylko źle się do tego zabrał. Zwykli kibice musieli opowiedzieć się po którejś że stron stanęli na przeciwko Bednarza przez całą otoczke, którą skutecznie zorganizowała trybuna C ( nie mówię o wszystkich z tej trybuny, wszędzie znajdą się czarne owce). Co do tego nie można mieć zastrzeżeń. Bednarz po prostu źle się zabrał do czyszczenia układu trzeba było zrobić porządny podkład do tego typu działań. A on wjechał jak "jeździec bez głowy". I "C" skutecznie to wykorzystało wmawiając wszystkim że Jacek est zły a oni są dobrzy a tą złotówką chcą tylko uatrakcyjnić doping " co z założenia jest bardzo dobrym pomysłem" ale założenia nie musi, być takie same jak wykonanie. Wiadomo przecież nie od dziś że "papugi" dla kibolstwa są opłacane przez "współbraci" a tutaj jeszcze prawdopodobnie został w to włączony klub, który de facto powinien w tym nie uczestniczyć czy tak było i na co szła ta złotówka przez te kilka lat tego się napewno nie dowiemy. Ja jestem ciekawy pierwszych kilka meczów na R22. To wtedy się okaże jak to wszystko wygląda i czy cały trud włożony przez wszystkich życzliwych ludzi nie poszedł na marne.

Pablito 23.01.2019 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1531524)
Bednarz był wówczas odpowiednim człowiekiem na odpowiednie czasy. Jego zadaniem było posprzątanie po Holendrach, cięcie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu jakiegoś tam poziomu drużyny. Bednarz nie chciał iść na wojnę ze zwykłymi kibicami, to jest rozsądny facet. Problematyka leżała tu punkcie ,że "Ci" zwykli kibice opowiedzieli się dość znacząco po jednej ze stron i byli gotowy się podkładać za WSH dlatego to wyglądało jakby oni też obrywali. Jeszcze wtedy panowała nam tym forum teoria, w którą jestem przekonany ze wierzyło 70% ludzi że Jacek Bednarz jest "łysym legionistą" który celowo nie chce aby Wisła się odrodziła. Następnie uwierzono w sklepik, muzeum i pomnik. Obalenie Bednarza bylo dość łatwe zważywszy że wiekszosż kibiców nie była przyzwyczajona do zaciskania pasa. Myśleli że Bednarz hamował rozwój klubu.

Bednarz nie jest ani łebski ani rozsądny. Uwalił kontrakt Genkova, Jovanovicia załatwił nam wspaniałą UFE - koszt jego decyzji to było minimum 10mln PLN w dupe to trochę kiepsko jak na gościa, który miał być specem od zaciskania pasa. Uwalenie wszystkich kibiców z C bo takie było jego widzimisię było jedną z głupszych decyzji...

Patryko 23.01.2019 15:02

A nie pamiętacie już, że gdyby nie umowa z UFA, to nie mielibyśmy z czego wtedy spłacić długów licencyjnych? Kurek z TF był już w tamtym momencie praktycznie zakręcony.

Pablito 23.01.2019 15:05

Może jakby sprzedał Genkova zamiast wywalać go z klubu, i rozwalać umowy Jovanovica nie trzeba by było ogarniać UFY :)

PhantomRanger 23.01.2019 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablito (Post 1531516)
Wawrzynowski to pajac. Bednarz to była jedna z większych porażek tego klubu. Ten gość nigdy nie powinien mieć prawa u nas pracować. On nie chciał iść na wojne z kibolami on poszedł na wojnę z kibicami wrzucająć wsyzstkich do jednego worka. I jeszcze ta ośmieszająca akcja z Karcherem...

Gdyby nie ta porażka jak go określiłeś, Marcelo nie grałby w Wiśle, tylko w jakimś innym klubie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablito (Post 1531543)
Może jakby sprzedał Genkova zamiast wywalać go z klubu, i rozwalać umowy Jovanovica nie trzeba by było ogarniać UFY :)

Uwalił umowę z Jovanoviciem? Z tego co wiem to lekarze wydali negatywną opinię na temat jego dalszej kariery zawodowej z tej dyscyplinie.

Lemoniadowy Joe 23.01.2019 16:08

Bednarz to tragedia i tyle gdyby nie Marcelo to dno dna jeszcze sobie nie chcianego tu Jirsaka za 700 tys euro kupił.

Co takiego tu zrobił cześć długów dalej splacamy po Bednarzu.

PS zresztą nie ważne nie przez Bednarza były teraz tarapaty

Putin2000 23.01.2019 16:26

Co się tyczy postępowania Bednarza na polu sportowym i biznesowym, to miał umiarkowane sukcesy. Ale działał też w określonych okolicznościach.



Natomiast walka z ortalionami, jak widać, była w pełni uzasadniona. Inna sprawa, że nie robił tego w jakiś finezyjny sposób. Uważał chyba, że problem sam się rozwiąże, kiedy przez jakiś czas nie dostaną tego, czego chcą. Moim zdaniem jednak klub i jego władze mają ograniczone możliwości zwalczania takiej patologii, jaka u nas była/jest. Co można zrobić? Dawać zakazy stadionowe? A kto potem to będzie egzekwował, ochrona złożona z kolegów Sharków albo jakichś nastolatków? Nie łudźmy się, że gdyby policja i prokuratura nie wzięły się za to towarzystwo (nomen omen), to dzisiejsze działania naprawcze w ogóle byłyby możliwe.

master777 23.01.2019 17:02

Bednarz był jakiś 7 lat temu. Szkoda chyba czasu o tym pisać, no chyba że pod jakąś książkę.

wolfy 23.01.2019 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1531555)
Gdyby nie ta porażka jak go określiłeś, Marcelo nie grałby w Wiśle, tylko w jakimś innym klubie.



Uwalił umowę z Jovanoviciem? Z tego co wiem to lekarze wydali negatywną opinię na temat jego dalszej kariery zawodowej z tej dyscyplinie.

Bednarz dyrektor sportowy a Bednarz Prezes to inne czasy i inna ocena. Piłkarzy sprowadził sumarycznie raczej na plus, prezesem był beznadziejnym. Klub kokosa (zaraz zamknięty, bo trzeba się było z piłkarzami dogadać), zatrudnienie Probierza, UFA, konflikt z kibicami (bo zakazy dostali ludzie kompletnie niewinni, jak ojciec z sześcioletnią córką, do tego bezprawnie i musieli się wycofywać) rozegrany idiotycznie i sesja z Karcherem która chyba była tym momentem w którym cierpliwość Cupiała się wyczerpała...
Czy chciał dobrze? Przypominam że są nagrania z "U Sowy" na których Bednarz dogadywał miejsce na listach PO jako pogromca kiboli. IMHO robił cyrk pod siebie.

Zainteresowanym radzę sprawdzić jakie sukcesy odniósł w Ruchu, gdzie zajmował się finansami (Ruch poleciał za podwójne umowy podpisywane z piłkarzami żeby ominąć ograniczenia komisji ligi).

Pablito 24.01.2019 10:07

http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...__prezesa.html

i jeszcze sposób w jaki pogonili Sobolewskiego... Bednarz to był turbo szkodnik, jeszcze by mu się kilka rzeczy wyciągneło typu ściągnięcie Burdeńskiego itp

Karherop 24.01.2019 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1531607)
To nie Bednarz, tylko Basałaj rozwiązał kontrakt z Jovanovicem.
Bez UFA, nie dostalibyśmy licencji.

Ciągle się powtarza jak mantrę hasło że bez UFA nie byłoby licencji.
To najczestsze wytlumaczenie obrońców tej teorii, jednocześnie takie które nie można zweryfikować.

Tymczasem sytuacja jaka wtedy była nie była nawet w 10% tak zła jak teraz (na koniec grudnia 2018)
Opóźnienia w placach nie były tak duże
Nie wzięto nam żadnej kasy z c+ na poczet cesji do miasta i TF
Nie zawieszono nam licencji.
Nawet gdyby nam nie przyznano 31 marca to przecież przysługuje tryb odwoławczy, więc ew. wtedy chwytalibysmy się takiej brzytwy.
Dodatkowo nie przyznanie licencji mogłoby obudzić TF i Cupiala że kasa jest niezbędna.

A tak nabraliśmy się na bajeczki UFA jak to nas dokapitalizowanie, pobudza marketing, ściągną sponsorów. I tym sposobem do dzisiaj spłacamy kary umowne. Bednarz wtedy ani trochę nie spodziewał się konsekwencji swoich czynów, tak jak i zresztą w przypadku innych decyzji.

Ajax 24.01.2019 11:31

Bednarz żadnym guru zarządzania nie był po prostu miał 100% w kwestii czym jest SKWK i inni kumaci i jak są to dla klubu ludzie groźni.

funkykoval 24.01.2019 11:53

raindog napisał:

"To nie Bednarz, tylko Basałaj rozwiązał kontrakt z Jovanovicem.
Bez UFA, nie dostalibyśmy licencji."


NIe wiem jakim cudem Basałaj miał rozwiązać kontrakt z Jovanoviciem, skoro został on rozwiązany w 2015 roku, a Basałaja w Wiśle nie było już od 2012 roku ???? Bednarz z kolei odszedł w 2014 roku więc też nie maczał w tym palców...... Natomiast Genkov i odszkodowanie dla niego to już sprawa Bednarza....

wolfy 24.01.2019 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1531617)
Ciągle się powtarza jak mantrę hasło że bez UFA nie byłoby licencji.
To najczestsze wytlumaczenie obrońców tej teorii, jednocześnie takie które nie można zweryfikować.

Tymczasem sytuacja jaka wtedy była nie była nawet w 10% tak zła jak teraz (na koniec grudnia 2018)
Opóźnienia w placach nie były tak duże
Nie wzięto nam żadnej kasy z c+ na poczet cesji do miasta i TF
Nie zawieszono nam licencji.
Nawet gdyby nam nie przyznano 31 marca to przecież przysługuje tryb odwoławczy, więc ew. wtedy chwytalibysmy się takiej brzytwy.
Dodatkowo nie przyznanie licencji mogłoby obudzić TF i Cupiala że kasa jest niezbędna.

A tak nabraliśmy się na bajeczki UFA jak to nas dokapitalizowanie, pobudza marketing, ściągną sponsorów. I tym sposobem do dzisiaj spłacamy kary umowne. Bednarz wtedy ani trochę nie spodziewał się konsekwencji swoich czynów, tak jak i zresztą w przypadku innych decyzji.

Bednarz na prezesa się nie nadawał, ta funkcja kompetencyjnie i intelektualnie go przerosła. Miał parcie na szkło, lubił gesty pod publiczkę, ale sam nie potrafił niczego zorganizować. Wystarczy porównać z obecnymi biednymi czasami.
UFA to była chwilówka którą spłacamy do dziś, nie trafia do mnie że nie było lepszych opcji, po prostu Bednarz nic nie potrafił wymyśleć, zorganizować a oni sami przyszli i zaproponowali lichwiarski kredyt.

Bednarz jako dyrektor sportowy za to był o wiele lepszy niż Junco (jeśli odliczyć piłkarzy od Kiko).

funkykoval 24.01.2019 13:00

Co do sukcesów Bednarza jako dyrektora sportowego, to poza Marcelo nie przypominam sobie jakichś wyjątkowych sukcesów - przypominam sobie natomiast Jirsaka, który przyszedł za 700 tys euro, bez uzgodnienia z Maćkiem Skorżą, i odszedł za darmo po wygaśnięciu kontraktu, super napastnika Beto oraz pamiętny wielookienkowy serial pt. "Wisła Kraków szuka bramkarza". Potrafił też rozwiązać kontrakt z Nunezem (zaoszczędziliśmy kasę za jeden miesiąc !!) a nie potrafił się dogadać bądź sprzedać Genkova za co przyszło nam zapłacić ponad 2 mln zł

Smuga 24.01.2019 13:12

No i nie należy zapominać o Frederiksenie, którego należy traktować w kategorii parapiłkarza. Kamyczkiem do ogródka Bednarza jest też ucieczka z klubu Czarka Wilka. Przypominam wszystkim, że Jacek do samego końca twierdził wszem i wobec, że nie ma żadnych podstaw do rozwiązania przez Wilka kontraktu z Wisłą.

wolfy 24.01.2019 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1531642)
Co do sukcesów Bednarza jako dyrektora sportowego, to poza Marcelo nie przypominam sobie jakichś wyjątkowych sukcesów - przypominam sobie natomiast Jirsaka, który przyszedł za 700 tys euro, bez uzgodnienia z Maćkiem Skorżą, i odszedł za darmo po wygaśnięciu kontraktu, super napastnika Beto oraz pamiętny wielookienkowy serial pt. "Wisła Kraków szuka bramkarza". Potrafił też rozwiązać kontrakt z Nunezem (zaoszczędziliśmy kasę za jeden miesiąc !!) a nie potrafił się dogadać bądź sprzedać Genkova za co przyszło nam zapłacić ponad 2 mln zł

Niedzielan, Diaz, Łobodziński - z czego sukcesem niezaprzeczalnie był tylko Junior.

TSWojtas 24.01.2019 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1531645)
Niedzielan, Diaz, Łobodziński - z czego sukcesem niezaprzeczalnie był tylko Junior.

A Łobo dał nam mistrzostwo w Gdańsku :)

funkykoval 24.01.2019 13:52

Niedzielan - fakt, ale niestety jak został wykoszony przez Dancha to już u nas sobie niewiele pograł

Diaz - fakt dobry transfer
Łobodziński - już wówczas na równi pochyłej, ale z drugiej strony te jego 2 bramki z Lechią dały nam mistrzostwo....

Wojtas 24.01.2019 17:26

O tak do dzis pamietam te jego gole one daly nam majstra , jeden naprawde piekny,stary stadion Lechii,eh piekne wspomienia.

wolfy 25.01.2019 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1531658)
Niedzielan - fakt, ale niestety jak został wykoszony przez Dancha to już u nas sobie niewiele pograł

Diaz - fakt dobry transfer
Łobodziński - już wówczas na równi pochyłej, ale z drugiej strony te jego 2 bramki z Lechią dały nam mistrzostwo....

OK, ale Bednarza akurat trudno winić za głupotę Dancha i brutalność tej ligi (gdzie sędziowie nie dbają o zdrowie piłkarzy, vide Żurkowski który chyba tylko cudem ma jeszcze obie nogi...).

Drugie podejście Bednarza to już było pasmo klęsk, również transferowych: Sikorski, Frederiksen, Probierz...

Karherop 25.01.2019 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1531635)
Bednarz na prezesa się nie nadawał, ta funkcja kompetencyjnie i intelektualnie go przerosła. Miał parcie na szkło, lubił gesty pod publiczkę, ale sam nie potrafił niczego zorganizować. Wystarczy porównać z obecnymi biednymi czasami.
UFA to była chwilówka którą spłacamy do dziś, nie trafia do mnie że nie było lepszych opcji, po prostu Bednarz nic nie potrafił wymyśleć, zorganizować a oni sami przyszli i zaproponowali lichwiarski kredyt.

Bednarz jako dyrektor sportowy za to był o wiele lepszy niż Junco (jeśli odliczyć piłkarzy od Kiko).

Nie wiem czemu przy Junko mamy odliczyć piłkarzy od Kiko, ale za to Bednarzowi to już wszystkich dopisać ? Przecież równie dobrze i Marcelo i Diaz mogli być podesłanie przez menagerow zaprzyjaźnionych choćby z Kapka. (Nie wiem , gdybam). Natomiast tyle umów zostało w tym czasie frajersko rozwiązanych że jego działania jako dyrektora sportowego były kpina.

marek2a 26.01.2019 19:37

Może Junior Diaz(35 l) by przyszedł gdyby dostał telefon od Głowy nawet jako zmiennik , gra już w rodzimej lidze Kostarykańskiej. Myśle ,że godziwie by sie chciał pożegnać z R22

szprotson 26.01.2019 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1531913)
Może Junior Diaz(35 l) by przyszedł gdyby dostał telefon od Głowy nawet jako zmiennik , gra już w rodzimej lidze Kostarykańskiej. Myśle ,że godziwie by sie chciał pożegnać z R22

Jak wy to wszystko wymyślacie?

heoij 26.01.2019 21:25

Cadiz miało dostać 10% za transfer Imaza do Jagielloni.
Wisła puściła do Jagi jeszcze Kostala i w umowie Imaz poszedł za grosze, a Kostal za 650 tys. euro. To się nazywa kreatywna księgowość :)
Chyba, że był jakiś zapis, że Imaz za Klemenza, wtedy nie ma się chyba do czego przyczepić ;)
Będzie afera?

https://pbs.twimg.com/media/Dx2jusEX4AAYItj.jpg

funkykoval 26.01.2019 21:49

Nie będzie afery Jesus miał jeszcz tylko 6 mies kontrakt i jego cena 100 tys euro jest adekwatna


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl