Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Charlie 08.06.2010 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 910909)

No super, czyli jednak zapowiedzi Majchrowskiego o grze by 3 trybunach od lipca można o kant dupy rozbić :-/

Żmijka 08.06.2010 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 910790)
Żmijka prosze Cie. Rusz głową. Przecież na najnowszej budowanej hali nie będzie miejsca na dwie de facto sale gimnastyczne, salki bokserskie, siłownie, pokoje hotelowe, sale audiowizualne etc.

Taki ruch byłby wyniszczeniem połowy TS-u.

Kuba, proszę Cię. Przeczytaj dokladnie całość! Sama wpadłam na tak mądre wnioski. I piszę co wg mnie byłoby najlepsze.

A co do stadionu to pozostaje się ciszyć, że w ogólę mamy zacząć (teoretycznie) u siebie! :-D

rav 08.06.2010 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 910813)
Wisła musi mieć co najmniej 2 hale. Na sport profesjonalny (najnowsza hala) i halę szkoleniową (stara-nowa).

Najnowsza hala ma być przystosowana także do pełnienia funkcji treningowych. Stąd m.in. połowa miejsc miała być składana, co umożliwia jednoczesne treningi na 2 lub 3 boiskach (zależnie od dyscypliny). Tak jest też w tej hali w Zielonej Górze, o której wspomniałem.

Oczywiście powyższym wyjaśnieniem nie opowiadam się za zburzeniem tzw. nowej hali ;-)

Natomiast starą można by wyburzyć, ale po wzniesieniu nowej. Niezbyt wierzę w sensowne wykorzystanie starej, sypiącej się hali, gdyby obok stała nowa. Poza tym ciasno tam się zrobi jak cholera... Naturalnie mówiąc o starej hali mam na myśli tylko i wyłącznie część widowiskowo-sportową z parkietem i widownią, a nie budynek klubowy z basenem, hallem, salami do judo czy boksu.

crazykaro 08.06.2010 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 910893)
W chwili obecnej w kontenerach urzęduje klub,a skoro zachodnia nie jest zrobiona to tam pozostanie całe zaplecze klubu. Więc nie ma wyjścia jak zamknięcie E.

Przecież część kibicowska jest odcięta od klubowej. Nikt nie będzie robił biur na korytarzu więc dopóki ktoś nie napisze logicznego wyjaśnienia tej sytuacji to będzie to decyzja bardzo dziwna. A w czym przeszkadzają kontenery? Na każdej budowie takie są więc co za problem ogrodzić? Przecież mimo że E jest wykończona to będzie przez to zamknięta dłużej nić trybuna D bo otworzą ją dopiero po otwarciu biur na zachodniej?? Jedyne logiczne wytłumaczenie to to że przed trybuną będą budowane parkingi i drogi dojścia więc skoro nie ma jak wejść na trybunę to nie będzie otwarta

Poza tym nie wiem jak ktoś może pisać ze po wyburzeniu hali nie będzie sali dla judoków czy basenu:pobity: (a basen przydałoby się przebudować bo jak raz poszedłem to stwierdziłem że już więcej nie pójde)

Belzebub 08.06.2010 21:50

Jest jeden plus grania tylko przy wschodniej trybunie..młyn wróci znow na dziesiątke :) bo chyba nie postawią nas w kącie..

rav 08.06.2010 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 910975)
Przecież część kibicowska jest odcięta od klubowej. Nikt nie będzie robił biur na korytarzu więc dopóki ktoś nie napisze logicznego wyjaśnienia tej sytuacji to będzie to decyzja bardzo dziwna.

Kontenery stoją tuż przed trybuną E, tarasują wejście do niej.

Valdaer 08.06.2010 21:57

Dla mnie to jest skandal niestety :/, przecież dofinansowanie było w miare dawno a te osobniki z ZIKiTu bo ładniej tych kompetentnych nie lubdzi nie będę nazywał, jezdzili sobie na urlopy zamiast załatwiać przetargi bądz zlecać obecnemu wykonawcy... Bo przecież prace w północnej i przed południową i północną mogły się spokojnie toczyć równolegle do prac całego stadionu.

A teraz przez niekompetencje zamiast 3 trybun ma być otwarta jedna.

To nie mogą tych kontenerów przestawić żeby chociaż 2 trybuny były dostępne?

PL 08.06.2010 22:01

Za opóźnienie w oddaniu trybun, wynikające w dużej mierze z winy władz miasta, Wisła powinna wystąpić o rekompensatę w postaci niepłacenia przez jakiś okres czasu opłaty za użytkowanie stadionu. W końcu takie opóźnienie to nawet wielomilionowe straty dla Wisły choćby z powodu mniejszej niż zakładano sprzedaży biletów czy karnetów.

greko1 08.06.2010 22:10

Zostaje nam tylko wierzyć, że ta jedyna na początek zostanie dokończona na czas. Jeszcze sie okaże, że nawet wschodnia nie zostanie dokończona na czas. Obym nie był złym prorokiem.

Gordian 08.06.2010 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 910775)
Gordian, chyba mylisz hale z budynkiem TSu.

Ja mówię tylko i wyłącznie o starej hali, bez budynku głównego TSu. Ten budynek ma oczywiście zostać. I w nim mieszczą się sekcje pływackie, judo czy np "U Wiślaków".

Ja jestem dokładnie za tym, co rozrysowała Żmijka.

A to przepraszam, Pod nazwą "Stara Hala" myślałem, że zawiera się cały budynek. Taki model jak zaprezentowała Żmijka (obrazek) jest jak najbardziej pożądany. Jest przy takim założeniu obawa o której pisał RAV. Ciężko stwierdzić, która opcja byłaby najlepsza.

zbymak 08.06.2010 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez greko1 (Post 911012)
Zostaje nam tylko wierzyć, że ta jedyna na początek zostanie dokończona na czas. Jeszcze sie okaże, że nawet wschodnia nie zostanie dokończona na czas. Obym nie był złym prorokiem.

Niestety ale miasto już cos delikatnie sugeruje ,że może byc tak ,ze pierwszy (pierwsze? mecze zagramy na Hutniku .Brawo Majchrowski powiedz ludziom prosto w oczy ktory termin zostal przez ciebie dotrzymany ani jeden.Na D niema klatek na E sie nie da bo kontenery z biurami .Szkoda nerwów ide spac .Dobranoc wszystkim.Jutro wam napisze wiecej co wiem szkoda gadac

Żmijka 08.06.2010 22:40

A gdzie ma być szatnia dla gości jak będziemy niby grali bez skończonego A/B? No to jak wszyscy wiedzą, pod E jest ino jedna ...

Coś była mowa o jakiś kontenerach (?!), ale jakoś nie widzę tego żeby a) ktoś nam dał na to zgodę (pzpn, uefa) b) zgodzą się na to nasi rywale ...

Nie orientuję się, więc ktoś możę mi zdradzić "wizję"?

zbymak 08.06.2010 22:53

Jeszcze murawe ma robić Zielona "Budka" to znowu bedzie nie dorobka jak na wszystkich stadionach gdzie robia.Dziś jak Basalaj pojechal do UM na rozmowy i pokazał im liste niedoróbek to sie za głowe złapali .

Pero 08.06.2010 23:06

Stało się jasne że to o czym pisaliśmy non stop od paru miesięcy stanie się faktem. Do października mecze tylko przy otwartej trybunie wschodniej http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=23238

farben 08.06.2010 23:14

Kraków: burzyć, czy nie burzyć starą halę Wisły?


http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...isly,id,t.html

SpoXsteR 08.06.2010 23:22

chyba nie tylko mnie biora nerwy... to jest cos nieprawdopodobnego co oni odpierdalaja..
trzeba zakonczyc z ta komedia bo beda dalej nami pomiatac jak marionetkami... 1 mecz, zbiorka pod bramami a potem sie zobaczy, zadnego spokoju i ulaskawienia, trzeba w koncu ruszyc szturmem na szmaty, jak sami nie wezmiemy sprayw we wlasne rece to nikt za nas tego nie zrobi (klub jak wiadomo ma to w dupie) .. przynajmniej Polska dowie sie co tu sie odpierda... wjebac sie na D i tyle

Wojtas 08.06.2010 23:47

No poraz kolejny zostalismy opluci w twarz .....

naprawde to co sie dzieje przechodzi jakiekolwiek pojecie

kłamstwo za klamstwem,wymiajace odpowiedzi,ze stadion bedzie gotowy itd

coraz bardziej jestem za jakas akcja jak kolega wyzej ,bo mnie krew zalewa co sie dzieje w tym klubie

Grzesiek7 08.06.2010 23:51

O ile po meczu reprezentacji byłem lekko rozbawiony, to informacje dot. stadionu mnie po prostu załamały, musiałem pojść na spacer... Na prawdę sądziłem, że nie mogą sobie na to pozwolić, żeby jakiś termin jeszcze zawalić i oddadzą wielką prowizorkę, ale... oddadzą.
Mecz LE odbędzie się 15 lub 22 lipca, czyli w czwartek w godzinach niezbyt póżnych/popołudniowych. Nie ja o tym zadecyduję, ale może lepiej zamiast "wjebać się na D" zrobić wielką manifestację pod UM 2 godz przed meczem (czyli w środku dnia). Ale to musiałoby być nagłośnione mocno i dużo wcześniej na wiślackich stronach internetowych (nie tylko na forach), tak żeby o tym było głośno jeszcze długo... Jeśli przyjdą takie "tłumy", jak ws. głosowania nad 30 mln dofinansowania budowy, ośmieszymy się.
Nie możemy być tacy potulni i poprawni, bo jakie są tego efekty... widać :(

Micek14 08.06.2010 23:52

Przegięli... Teraz to już się naprawdę miarka przebrała... Nie wyobrażam sobie teraz braku jakiegokolwiek protestu i pod taką inicjatywą podpisuję się obiema rękami. Tak jak piszą pozostali, to jest najzwyczajniej w świecie plucie nam w twarz i nie godzi się tak postępować miastu ze stuletnim klubem, poważną wizytówką tego miasta.

1q2 08.06.2010 23:55

Niestety wszystko idzie zgodnie z planem...z planem które sporo osób w tym temacie już nakreśliła wiele miesięcy temu - czyli 0 szans na połowę lipca.
Data ostała się z 1 trybuną a ja mam takie wrażenie że na tą połowę lipca i LE to już trzeba powoli rezerwować granie na Hutniku.

QBAS 09.06.2010 00:15

Trzeba się zorganizować i W KOŃCU dać wyraz naszego niezadowolenia. UM na nas pluje, nie możemy udawać że deszcz pada!

Prośba tylko taka awansem do wszystkich środowisk wiślackich. Jeśli protest/manifestacja/czy inne działania mają przynieść zamierzany efekt, MUSIMY DZIAŁAĆ RAZEM. WISŁA JEST JEDNA!

DDP 09.06.2010 00:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 911123)
Niestety wszystko idzie zgodnie z planem...z planem które sporo osób w tym temacie już nakreśliła wiele miesięcy temu - czyli 0 szans na połowę lipca.
Data ostała się z 1 trybuną a ja mam takie wrażenie że na tą połowę lipca i LE to już trzeba powoli rezerwować granie na Hutniku.

LE na Hutniku? ...żart

emj10 09.06.2010 00:35

Z ciekawości spytam czy ktoś liczył dokładnie ile będzie kosztować stadion Wisły?

Po informacji o kolejnej małej dotacji dla stadion w Poznaniu zacząłem wątpić w jakąkolwiek gospodarność samorządów.

Grzesiek7 09.06.2010 00:46

505 mln zł to kwota, o której oficjalnie wiadomo (początkowe prawie 400 + przegłosowane przez radę 30 i 75 mln).
Nie potrafię Ci jednak powiedzieć, jak wygląda sprawa wnętrza trybuny D i telebimów i czegoś tam jeeszcze, co nie zostało ujęte w przetargach. Być może będzie to realizowane w ramach zlecenia zamiennego przez GW, a może na to jeszcze nie ma środków (ostatnie 75 mln to już z budżetu, który uchwali nowowybrana - w jesiennych wyborach - Rada Miasta), Prezes Polimexu mówił kiedyś, że są gotowi skredytować niektóre prace, najwyżej miasto zostałoby postawione pod ścianą - ale to już byłby problem (mam taką nadzieję) innego Prezydenta...

bravelukas 09.06.2010 07:42

co tu dużo gadać....jaja nie z tej ziemi

czekamy na to, co napisz dzis zbymak, bo ma podzielić się jakimś info

krakus76 09.06.2010 08:00

No to nowy prezes ma nie lada problem. I jak tu myśleć o poważnie o promocji stadionu, sprzedaży karnetów itp. I jeszcze ten bezczelny Majchrowski będzie mówił o tym że Wisła nie kwapi się żeby zostać operatorem stadionu. Nie wiadomo czego, kiedy i na jakich warunkach. Teraz to można panu Majchrowskiemu przedstawić kalkulację ile dzięki tej wzorcowej inwestycji Wisła straciła i będzie tracić w najbliższym czasie. Jak się chce zarabiać to trzeba wcześniej dotrzymywać pewnych ustaleń i deklaracji. U tego Pana to niemożliwe.

A ja ponownie się zapytam bo wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi. Jak przyjęli go kibice na dniu otwartym ?

Jeb ... nas w tyłek na każdym etapie i my jeszcze się uśmiechamy przy tym. Brak słów.

yogul 09.06.2010 08:23

Majchrowski na dniu otwartym posiedział godzinke, coś zjadł coś poopowiadał i poszedł. Kibice z tego co wiem pozostali przy nie miłych spojrzeniach na niego.
I chyba dobrze bo jakby go zwyzywali na dniu otwartym to zaraz by był artykuł w GW ze nie ma sensu organizować takich akcji itd bo tylko "dzicz" przyszedł i zrobili awanture..

Arapaho 09.06.2010 08:54

Poczytać moje posty z listopada i grudnia - nie wiem czemu teraz jest taki szok ze nie ma stadionu. Pisałem i prosiłem żeby zorganizowac grupe kibicowską działająca w tej sprawie i lobbujacą najpóżniej do lutego .Zglosiły się 2 osoby.
Teraz to sobie możemy protestować.....I tak juz nic nie zrobi Majchrowski ,ZiKiT ani UM.
Za późno.Dużo za późno.Zostało czekać co nam podadza na tacy.Murawe od fuszerów z zielonej architektury, jakiś chiński no-name telebim (pewnie w październiku dopiero) itd.

Pablo84 09.06.2010 09:29

No, to co mogło, zostało s*******one.Teraz została kwestia wymiany murawy i telebimu.
Bardzo ciekawi mnie aspekt tej drugiej rzeczy.
Mam ogromną nadzieję, że po zakonczeniu budowy przedstawiony zostanie opini publicznej kosztorys- wkońcu stadion budowany jest pieniądzę mieszkanców Krakowa, więc chyba mają prawo wiedzieć co i jak.

nt5 09.06.2010 09:42

Na wszystkich budowach są opóźnienia spowodowane zimą i ostatnimi ulewami. Jedyny problem polega na tym, że nie ma rzetelnej informacji. Ale podczas rządów Majchrowskiego w sprawie żadnej inwestycji nie były podawane potwierdzone informacje. Najwyższa kara powinna spotkać Obtułowicza, który jeszcze gmera przy projekcie. Jego biuro architektoniczne powinno płacić krocie za brak kompetencji od samego rozpoczęcia budowy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl