![]() |
Przydałoby się przeprowadzić kompleksowy wywiad z Basałajem na temat stadionu, w którym odniósłby się konkretnie do każdej skandalicznej fuszerki z osobna - i jasno określił, ile według jego wiedzy będzie np: kołowrotów i co klub zamierza dalej z tym fantem robić, jak widzi sprawę kiosków gastronomicznych, asfaltu, oświetlenia, by odniósł się do opóźnień, kwestii trybuny północnej, czynszu, warunków bycia operatorem obiektu, uzasadnił poprawki, o które prosił klub, powiedział więcej na ten temat etc...
Po prostu aby klub zaczął zajmować jakieś publiczne stanowisko w najbardziej bulwersujących sprawach, a nie jedynym publicznym stanowiskiem były krętactwa i kłamstwa Majchrowskiego i spółki. |
Czyli wychodzi na to, że będą 24 kołowroty. Ciekawe, czemu na portalu nie pojawi się teraz informacja to wyjaśniająca? Tylko wciąż pozostaje krzykliwe "Na stadion w trzy godziny!". Jak wislakrakow.com kocham, sznuję i odwiedzam od dobrych kilku lat, to, jak już napisałem, są to posty dość tendencyjne, pełne niedopowiedzeń, a później brak wyjaśnień.
Co do elewacji, to jesli dobrze pamiętam, na projekcie i wizualizacjach była ona biała - szary beton pozostanie więc czymś przykryty, więc spokojnie. http://i37.tinypic.com/2z4zo8l.jpg |
ja bym sie na twoim miejscu nie sugerowal wizualizacjami.
|
Cytat:
p.s. pomijam ze nawet ta wizka jest inna |
Cytat:
|
@krakfilm Tą wizualizacją nie masz się co sugerować. Zauważ, że według niej maszty oświetleniowe mają znajdować się również na trybunach PN i PD. Jak wiadomo, niczego takiego nie będzie
|
Ja Wam powiem tak: Ja osobiście nastawiłem się już tak, że na Reymonta wrócimy dopiero na wiosnę i Wam też to polecam. Na najbliszy okres proponuję pozbawić Majchra fotela i pomóc m.in. radnemu Olszówce w dopilnowaniu spraw ze stadionem. Później w jakiś sposób rozliczyć wszsytkich winnych i na wiosnę wszyscy walimy na Reymonta 22 !!
|
Cytat:
Co do kołowrotów to w odpowiedzi na interpelację złożoną przez Dariusza Olszówkę znalazła się informacja że na trybunę wschodnią będzie 12 szt. kołowrotów. Na podstawie takiej tylko krótkiej wiadomości nie wiemy czy będą to wejścia podwójne, prawda? Informacje o stadionie na wislakrakow.com nie są tendencyjne, ale obiektywnie informują o żenującym sposobie przeprowadzenia tej inwestycji. Z kolei Twoje wypowiedzi wskazują na to, że nie wiele wiesz na temat budowy tego obiektu. I takich osób jak np. użytkownik krakfilm jest cała masa, dlatego tak jak już wcześniej mówiłem Majchrowski może nie przejmować się że przez skandaliczne spartaczenie budowy naszego stadionu może stracić elektorat. Ludzi którzy wiedzą o wszystkich bublach i żenadzie na tej budowie jest garstka tak na prawdę. Z kolei więcej jest osób które widzą że buduje się nowy obiekt, że przeprowadza się sporą inwestycję itp. A to dla urzędującego prezydenta same plusy. O tym że wielokrotnie okłamał on mieszkańców Krakowa obiecując różne, niedotrzymane później, terminy oddania stadionu jest niestety bardzo cicho. |
Cytat:
Co do projektu, to faktycznie jest to jedna z pierwszych wizualizacji. Na szczęście na żywo stadion jest o wiele lepszy :D Szczerze mówiąc, jestem przekonany, że z tymi elewacjami coś zrobią. Ale i tak nie jest to pierwszorzędna sprawa, nie rzuca się w oczy. Ta galeria, którą ktoś tutaj przygotował ze zdjęciami pokazuje tylko, i to czasem w kilku ujęciach te same miejsca, drobne nierówności w nakładaniu betonu w paru miejscach. Ludzie, chyba nie byliście na budowie nigdy, przy tak wielkim projekcie, kiedy powierzchnia betonu jest tam ogromna, zawsze zdarzą się jakieś niedopatrzenia. Niektórzy tutaj tylko szukają najdorbniejszych usterek i niedomówień aby robić wielkie halo, a później się okazuje, że z wielkiej burzy mały deszcz. I tak jak inny mają prawo stadion krytykować pod każdym względem, to nikt mi nie zabroni pozytywnie się o nim wypowiadać. Też chciałbym mieć stadion pół roku temu, też chciałbym żeby Wisła była mistrzem i grała LM itp itd. Niektórych rzeczy nie da się zrobić. |
Cytat:
http://lh5.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...0/IMG_1611.JPG http://lh6.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...s/IMG_1612.JPG no tu to już w ogóle nie ma się czego przyczepić bo przecież w środku tego nie widać http://lh4.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...2/IMG_1601.JPG no i nawet nasz stadion ma ździwioną minę jak słyszy, że wszystko jest ok http://lh5.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...2/IMG_1587.JPG |
Cytat:
Ta fasada to już mniejsza z tym czy to ładne czy nie, ale jak to nie będzie jakoś skończone to tak jak pisał ktoś wcześniej stadion się będzie sypał, za 10 lat będzie wyglądał jak stare A i B. szorstki nie wiedziałem że jest to taki koszt zrobienia zieleni na tej elewacji, aczkolwiek sądzę że takie rozwiązanie wyróżniło by nasz stadion. Pytanie czy ekonomicznie jest to uzasadnione. Można go zawsze obudować po prostu betonowymi płytami. Wyglądają one czasem ciekawie. |
Cytat:
Kilka lat temu, gdy ją dopuszczano do użytku szlag nas trafiał, że jest niedokończona, ale pomyśleliśmy: okej, obiecali że skończą, są jeszcze kolejne trybuny do wybudowania - nie ma co siać zamętu. W "nagrodę" sobie o klatkach schodowych zapomniano. Jeśli mam dementować 12 kołowrotów, to pewnie musiałbym znów "pojechać" z panem prezydentem i ZIKiT-em, który mu pisze odpowiedzi. 3 tygodnie pisać i podać że jest 12 kołowrotów a nie 24? Toż oni sami nie wiedzą co tam mają. Niech sami zdementują swoją interpelację, to i ja wrzucę poprawkę. Tekst Wisły o niedopuszczeniu stadionu do III rundy LE skomentowali po paru godzinach to i to mogą. Dodam jeszcze, że jeśli jest 10 bramek do trybuny północnej (5,6 tys. ludzi), 10 do południowej (5,6 tys.), 10 do zachodniej (10 tys.) i 12 do wschodniej (12 tys.), to znaczy, że ani inwestor, ani projektant nie myślą. |
Cytat:
|
Nie ma podwójnych kołowrotów.
Jest 12 bramek (z 16 zaprojektowanych), po 2 kołowroty każda. W sumie to, że oni sami nie wiedzą co budują to wiadome jest od dawna. Każdy w ZIKITcie ma inną wersję (chociażby rozmowa staidony.net o telebimach, różne wersje w interpelacjach, zaprzeczanie samemu sobie itd). Przecież prezydent w odpowiedziach twierdził, że elewacja jest z betonu architektonicznego, a później mu się odmieniło, że jest to jednak beton zwykły, który będzie wykończony, a jeszcze później, że wykończenia nie będzie. Ja się nie zdziwię, jak po zakończeniu budowy okaże się, że czegoś brakuje, a do samego końca budowy zachodniej wyjdą jeszcze kolejne braki i buble. Najgorsze jest to, że od wyjścia pierwszych cudów z IT i zrzucaniem kosztów na Wisłę minął niemal rok, a ZIKIT i prezydent dalej grają głupich, że wszystko idzie ok, opóźnień nie ma, terminy dotrzymane i wszystko będzie. |
Co do elewacji to nie wyglada to ladnie, fakt. Przekonany jestem jednak, ze predzej czy pozniej to zrobia.
No to czemu dalej piszecie, ze 12 kolowrotow, skoro jest 12 bramek po 2 kolowroty, co daje 24 kolowrtoy, tak? |
wiadomo już jak z sektorem gości ? bo kiedyś była wzmianka że są 2 opcje, jak sprawa miewa się na dziś ?
|
nie wiem co tyo za temnat ale chaiłem napisać /że Wisła to mój ukochany klub
i wszystko mni jedno czy wygryqwa czy nie bo ja i tak ją Kocham !!!! i kochać nie przestabnę!!! Ave Wisła!:;_) Podnieś flagę wiślacką I zaśpiewaj zwycięsko! Wiślacka armia to właśnie my, Liczy się zwycięstwo, Polegnie żydostwo. |
Cytat:
A żeby nie było OT to nikt na forum (z którego w ciągu dnia mogę tylko czerpać informacje) nie zauwazyl, że dzien po deklarowanym przez polityka Majchrowskiego terminie ukończenia instalowania jupiterów, zainstalowano dopiero czwarty maszt na Zachodniej. |
borsuk- masz u mnie browar :) mam takie same wrażenie o krakfilmie.
|
Cytat:
Nie dotrzymano żadnego terminu, trybuna wschodnia jeszcze nie gotowa (8 miesięcy opóźnienia i ciągle rośnie), na zachodniej pracuje kilkadziesiąt osób, od 8 do 18 w ciągu tygodnia, w weekend praktycznie nie pracują. Niecałe 3 miesiące do oddania trybuny, a dach niegotowy, elewacja nie zamknięta, wewnątrz nie ma jeszcze nawet gotowego stanu surowego, a ci o nadzorze piszą, jakby wszystko było ok. Czas chyba zgłosić sprawę do NIK, jak wpadnie tam to nagle im się odwróci to wszystko. |
Dziękuję wszystkim jak zwykle za ogrom pomocy przy zbieraniu zdjęć. Przyszło ich cała masa tj.całe zero.To co zebrałem z galerii wysłałem do p.Darka mam nadzieję że wystarczy.
p.s.proponuje tu większości przenieść się do tematu o transferowym s-f - może coś w PS napisali to sie wykażecie- tu chyba nic po Was (poza PiotremG i kilkoma innymi osobami) |
Co by nie mówic to bedziemy miec do czynienia z najwiekszą fuszerką ostatnich lat w Krakowie i jeszcze większą kompromitacją Majchrowskiego oraz podległych mu służb odpowiadających za budowę stadionu .
A zgłoszenie tego przekrętu do NIK-u powinno nastąpic po oddaniu wszystkich trybun do użytku bo dopiero wtedy bedzie można oszacowac opóźnienia i straty klubu z tego tytułu . |
Fuszerka jest dla nas. W sensie, ze tylko my widzimy jak to wyglada. Przecietny mieskzaniec Krakowa nie wie co bylo w planach, co zostalo wybudowane, dlaczego i ile to kosztowalo. Ludzie nie zwiazani z pilka mowia tylko, ze sasiedni stadion ladny, a nasz brzydki.
Ale nigdy nie przewija sie nazwisko Majchrowskiego, czy nazwa ZIKIT, o jakiejs Niedzialkowskiej nie wspominajac. Co bardziej wtajemniczeni wiedza ze architekt sie nazywa Obtulowicz. Nalezy wiec wpierw powiadomoc opinie publiczna - plakatami, ulotkami. A dopiero pozniej przedstawic swoje komunistom. Kazdego mieszkanca Krakowa zainteresuje historia 500mln zl z ich kieszeni. |
Cytat:
7 kotów - taka kampania skutkowałaby tylko i wyłącznie wrogim nastawieniem do Wisły. Większość raczej by powiedziała coś w stylu: same kataklizmy, powodzie w Polsce a oni maja stadion za 500mln i jeszcze im się nie podoba...Ktoś kto nie jest kibicem piłkarskim ( a takich jest wieeelu) nie zrozumie o co nam chodzi. Powie raczej coś w stylu gościa krakfilm, przeciez w środku jest ok, mogło byc gorzej więc nie beczcie. Dzieci nie mają co jeść w szkołach a oni płaczą, że przed stadionem zamiast kostki maja asfalt...Niestety ale wydaje mi się, że tak by się to skończyło i Majchrowski dobrze o tym wie. |
Tak sobie myślałem nad telebimami, czy nie mógł by nam je zafundować nasz sponsor ORION oni robią telewizory to może telebimy też.
|
Jasne że mogliby , LG ,Sony czy Samsung tez mogliby.Jakby chcieli.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Majchrowski wcale nie musi mieć ciśnienia, żeby dokończyć stadion przed wyborami.
Spokojnie skończy stadion pasiastych, zrobi uroczyste otwarcie, imprezy itd. Co do naszego stadionu - wyjaśnienie dla ludu będzie proste - przede wszystkim Wisła nie chce podpisać umowy o korzystaniu ze stadionu, więc miasto ma z klubem poważny problem. To Wisła jest winna. Poza tym miasto zainwestowało w odnowienie stadionu Hutnika, specjalnie dla Wisły. A dodatkowo jeszcze była powódź, a wiadomo, że są rzeczy ważne i ważniejsze. I 95% wyborców w ogóle nie zwróci uwagi na problem. Także nie czarujmy się, kibice Wisły jako elektorat to część marginalna i Majchrowski dobrze o tym wie. Natomiast to, co pisze o pracy od 6 do 22 to jest kpina. Kilka dni z rzędu przejeżdżałem w okolicy więc zatrzymałem się żeby popatrzeć. Około 17 prace zamierają. |
Orion? Oni w większości produkują TV w przedziale 19-32 cale, a ich największy model to 42. Gdzie tu produkcja telebimów?? Zresztą na ostatni mecz ufundowali o ile dobrze pamiętam 19calowy telewizor dla jednego kibica, gdzie tam do telebimu.
|
Cytat:
|
No tak ale sporo kibiców Wisły jest niepełnoletnich no i sporo takich jak ja którzy mieszkają w Krakowie, chodzą na mecze ale są zameldowani gdzie indziej. Plus Majchrowski wie, że spora część kibiców Wisły która mogłaby głosować nie pójdzie na lokalne wybory.
Dlatego jeśli mamy o czymś mówić to potrzeba zrobić większą akcję pokazującą wpadki Majchrowskiego. Można by taką stronę założyć ze wszystkimi wpadkami (nie tylko tymi dotyczącymi bezpośrednio Wisły). By i Wiślacy i inni obywatele Krakowa mogli go bliżej poznać. A pamiętacie to nagranie jego rozmowy telefonicznej gdzie klnie jak szewc? |
Cytat:
W sondażach przedwyborczych Majchrowski zdecydowanie prowadzi, a w niektórych wygrywa w 1-szej turze. Tak więc reasumując on ma na nas wyje****. |
Wszystko zależy od SKWK jak odpowiednio nagłośni i zorganizuje temat to przed wyborami kilkanaście tysięcy osób zagłosuje przeciwko Majchrowskiemu.Zakładając że uprawnionych będzie z 400 tyś, frekwencja będzie 40% tj.zagłosuje 160 tyś - jesteśmy potencjalnym 10% elektoratem.
|
A poglądów politycznych to nie bierzecie pod uwagę? Myślicie że nagle ktoś z powodu stadionu będzie głosował wbrew swoim poglądom? Prędzej zostanie w domu, niż zagłosuje na kogoś innego. A stracony głos, to głos dla Majchrowskiego.
|
Dostalem taka odpowiedz od p. Niedzialkowskiej:
"Dziękuję za przesłane zdjęcia, które potwierdzają niestety, że obiekt stadionu Wisły jest następnym przykładem nurtu architektonicznego -brutalizmu, który załada, że najważniejsze są: przestrzeń, konstrukcja i uwrażliwienie na właściwości zastosowanych materiałów. Niestety, gdyż tym samym elewacja stadionu nie będzie niepowtarzalna. (W załączeniu zdjęcia.) Architektura brutalistyczna w potocznym rozumieniu jest po prostu brzydka. W Polsce dodatkowo kojarzy się z epoką komunistyczną, kiedy w krajobrazie dominowały bloki z betonowych płyt. A właśnie beton jest najważniejszym materiałem w brutalizmie. Termin "brutalizm" pochodzi od francuskiego słowa brut - surowy. Określenie to stosował największy twórca architektury modernistycznej Francuz Le Corbusier w odniesieniu do stosowanych przez niego materiałów, wśród których najważniejszą rolę pełnił beton. Dodajmy, beton w swojej najbardziej surowej - brutalnej - postaci: nieotynkowany, często z pozostawionymi śladami szalunków (desek służących jako forma dla mieszanki betonowej). Za pierwszy budynek brutalistyczny uznaje się wybudowaną w 1949 r.w Hunstanton w Anglii szkołę projektu Petera i Alison Smithsonów. Miała ona odkrytą stalową konstrukcję, odsłonięte belki stropowe i przewody instalacyjne, ściany pozostawiono nieotynkowane.Najsłynniejszą budowlą z surowego betonu był wybudowany w latach 1946-52 przez Le Corbusiera blok mieszkalny w Marsylii, zwany Jednostką Marsylską - on właśnie zapoczątkował nurt. Zbudowano go z betonu, ponieważ po wojnie trudno było o stal, która osiągała zawrotne ceny. Le Corbusier tak zachwycił się fakturą surowego betonu, że postanowił budynku nie tynkować. Ślady desek porównał do zmarszczek na twarzy. Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia będą wystarczające dla Pana Z poważaniem J. Niedziałkowska" Bardzo tania wymowke znalazl sobie inwestor. Ta odpowiedzia p. Niedzialkowska ostro mnie w....a i zlozylem do NIK ( zachecam innych do zrobienia tego samego) zawiadomienie o niegospodarnosci przy budowie stadionu. Kiedy zmieniono " beton architektoniczny" na " beton konstrukcyjny" i elewacja wyglada katastrofalnie , to teraz mowi sie o " brutalizmie". Co za cynizm, obluda i zaklamanie inwestora. Pozdrawiam. |
Powiedz że to żart.
Nie wierze że to napisała. |
Skoro z założenia miała być goła betonowa elewacja, dlaczego przeprowadzano próby z niebieską farbą na jednej ze scian stadionu?(Niestety nie mogę znaleźć zdjecia).
Pani Niedziałkowska ma chyba ładny ubaw. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl