Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Markus 12.08.2010 12:06

Przydałoby się przeprowadzić kompleksowy wywiad z Basałajem na temat stadionu, w którym odniósłby się konkretnie do każdej skandalicznej fuszerki z osobna - i jasno określił, ile według jego wiedzy będzie np: kołowrotów i co klub zamierza dalej z tym fantem robić, jak widzi sprawę kiosków gastronomicznych, asfaltu, oświetlenia, by odniósł się do opóźnień, kwestii trybuny północnej, czynszu, warunków bycia operatorem obiektu, uzasadnił poprawki, o które prosił klub, powiedział więcej na ten temat etc...

Po prostu aby klub zaczął zajmować jakieś publiczne stanowisko w najbardziej bulwersujących sprawach, a nie jedynym publicznym stanowiskiem były krętactwa i kłamstwa Majchrowskiego i spółki.

krakfilm 12.08.2010 12:40

Czyli wychodzi na to, że będą 24 kołowroty. Ciekawe, czemu na portalu nie pojawi się teraz informacja to wyjaśniająca? Tylko wciąż pozostaje krzykliwe "Na stadion w trzy godziny!". Jak wislakrakow.com kocham, sznuję i odwiedzam od dobrych kilku lat, to, jak już napisałem, są to posty dość tendencyjne, pełne niedopowiedzeń, a później brak wyjaśnień.

Co do elewacji, to jesli dobrze pamiętam, na projekcie i wizualizacjach była ona biała - szary beton pozostanie więc czymś przykryty, więc spokojnie.

http://i37.tinypic.com/2z4zo8l.jpg

As 12.08.2010 13:26

ja bym sie na twoim miejscu nie sugerowal wizualizacjami.

Arapaho 12.08.2010 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakfilm (Post 958803)
Czyli wychodzi na to, że będą 24 kołowroty. Ciekawe, czemu na portalu nie pojawi się teraz informacja to wyjaśniająca? Tylko wciąż pozostaje krzykliwe "Na stadion w trzy godziny!". Jak wislakrakow.com kocham, sznuję i odwiedzam od dobrych kilku lat, to, jak już napisałem, są to posty dość tendencyjne, pełne niedopowiedzeń, a później brak wyjaśnień.

Co do elewacji, to jesli dobrze pamiętam, na projekcie i wizualizacjach była ona biała - szary beton pozostanie więc czymś przykryty, więc spokojnie.

http://i37.tinypic.com/2z4zo8l.jpg

Nie mieszaj już - projekt i wizualizacje jedno- a oficjalne oświadczenia prezydenta drugie. Betonu architektonicznego tym bardziej barwionego który jest w projekcie nie ma i raczej już nie będzie.Chyba że wyburzysz stadion. Na dzień dzisiejszy z elewacją nic nie będzie robione i nie ma na dziś takich planów chyba że zmusimy do tego UM
p.s. pomijam ze nawet ta wizka jest inna

Bartii 12.08.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 958719)
Wydaje mi się, że bardziej chodzi o to:

http://samorzad.lex.pl/?cmd=wybory,100

Na koncercie będzie masa przypadkowych osób.Prince zalicza się raczej do artystów z wyższej półki,więc zjawią się osoby raczej starsze, często tacy którzy na stadion nie przychodzą- tylko po prostu chcą sobie posłuchać "gwiazdy".Przy okazji będą fajerwerki, wzniosłe przemówienie itp.Ludzie ci często nie mają zielonego pojęcia jak tą inwestycję przeprowadzano,więc głosów Jackowi przybędzie.Zaraz się zacznie propaganda w gazecie krakowskiej, na kraków pl.Temat podchwycą inne media i katastrofa gotowa.

Dla Krakowa ten koncert, to najgorsze co może być, bo zakrzywi obraz kończonej właśnie inwestycji.
Majchroskiego nie będzie, to może wypłyną na wierzch rzeczy o których nie mamy pojęcia.
Może temat przeoczyłem,bo nie widziałem jak dotąd kosztorysów tego stadionu....

jedyny plus z tego bedzie ze wypromuje nasz stadion wsrod innych widzow, co moze zachecic tez inne osoby niz kibice Wisly do chodzenia na mecze, i stadion bedzie pelny. Ale tak to odrazu wiadomo o co tu chodzi, o kampanie wyborcza, aby majchrowski dobrze wypadl, pokazac stadion, pochwalic sie itd...

Sinoos 12.08.2010 15:14

@krakfilm Tą wizualizacją nie masz się co sugerować. Zauważ, że według niej maszty oświetleniowe mają znajdować się również na trybunach PN i PD. Jak wiadomo, niczego takiego nie będzie

tomaslfc14 12.08.2010 15:30

Ja Wam powiem tak: Ja osobiście nastawiłem się już tak, że na Reymonta wrócimy dopiero na wiosnę i Wam też to polecam. Na najbliszy okres proponuję pozbawić Majchra fotela i pomóc m.in. radnemu Olszówce w dopilnowaniu spraw ze stadionem. Później w jakiś sposób rozliczyć wszsytkich winnych i na wiosnę wszyscy walimy na Reymonta 22 !!

Bronowianin 12.08.2010 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakfilm (Post 958803)
Czyli wychodzi na to, że będą 24 kołowroty. Ciekawe, czemu na portalu nie pojawi się teraz informacja to wyjaśniająca? Tylko wciąż pozostaje krzykliwe "Na stadion w trzy godziny!". Jak wislakrakow.com kocham, sznuję i odwiedzam od dobrych kilku lat, to, jak już napisałem, są to posty dość tendencyjne, pełne niedopowiedzeń, a później brak wyjaśnień.

Co do elewacji, to jesli dobrze pamiętam, na projekcie i wizualizacjach była ona biała - szary beton pozostanie więc czymś przykryty, więc spokojnie.

http://i37.tinypic.com/2z4zo8l.jpg

Skoro tak od kilku lat czytujesz portal wislakrakow.com i interesujesz się sprawami klubu to powinieneś wiedzieć że zdjęcie które wkleiłeś pochodzi z pierwszej, poglądowej, wizualizacji zmienionego na potrzeby EURO 2012 projektu. Potem został on dokładniej dopracowany i wiele elementów zostało zmienionych. Poza tym powinieneś wiedzieć, że w przypadku budowy stadionu Wisły projekt, a to co się realizuje to w wielu aspektach dwie różne, nic nie mające ze sobą wspólnego, sprawy. Zwłaszcza już jeśli chodzi o wizualizacje to realizowane rozwiązania odbiegają od tego co na nich było.

Co do kołowrotów to w odpowiedzi na interpelację złożoną przez Dariusza Olszówkę znalazła się informacja że na trybunę wschodnią będzie 12 szt. kołowrotów. Na podstawie takiej tylko krótkiej wiadomości nie wiemy czy będą to wejścia podwójne, prawda? Informacje o stadionie na wislakrakow.com nie są tendencyjne, ale obiektywnie informują o żenującym sposobie przeprowadzenia tej inwestycji. Z kolei Twoje wypowiedzi wskazują na to, że nie wiele wiesz na temat budowy tego obiektu.

I takich osób jak np. użytkownik krakfilm jest cała masa, dlatego tak jak już wcześniej mówiłem Majchrowski może nie przejmować się że przez skandaliczne spartaczenie budowy naszego stadionu może stracić elektorat. Ludzi którzy wiedzą o wszystkich bublach i żenadzie na tej budowie jest garstka tak na prawdę. Z kolei więcej jest osób które widzą że buduje się nowy obiekt, że przeprowadza się sporą inwestycję itp. A to dla urzędującego prezydenta same plusy. O tym że wielokrotnie okłamał on mieszkańców Krakowa obiecując różne, niedotrzymane później, terminy oddania stadionu jest niestety bardzo cicho.

krakfilm 12.08.2010 16:19

Cytat:


I takich osób jak np. użytkownik krakfilm jest cała masa, dlatego tak jak już wcześniej mówiłem Majchrowski może nie przejmować się że przez skandaliczne spartaczenie budowy naszego stadionu może stracić elektorat. Ludzi którzy wiedzą o wszystkich bublach i żenadzie na tej budowie jest garstka tak na prawdę. Z kolei więcej jest osób które widzą że buduje się nowy obiekt, że przeprowadza się sporą inwestycję itp. A to dla urzędującego prezydenta same plusy. O tym że wielokrotnie okłamał on mieszkańców Krakowa obiecując różne, niedotrzymane później, terminy oddania stadionu jest niestety bardzo cicho.
Temat polityczny jest gdzie indziej, więc swoje wypociny zamieszczaj tam.

Co do projektu, to faktycznie jest to jedna z pierwszych wizualizacji. Na szczęście na żywo stadion jest o wiele lepszy :D Szczerze mówiąc, jestem przekonany, że z tymi elewacjami coś zrobią. Ale i tak nie jest to pierwszorzędna sprawa, nie rzuca się w oczy. Ta galeria, którą ktoś tutaj przygotował ze zdjęciami pokazuje tylko, i to czasem w kilku ujęciach te same miejsca, drobne nierówności w nakładaniu betonu w paru miejscach. Ludzie, chyba nie byliście na budowie nigdy, przy tak wielkim projekcie, kiedy powierzchnia betonu jest tam ogromna, zawsze zdarzą się jakieś niedopatrzenia.

Niektórzy tutaj tylko szukają najdorbniejszych usterek i niedomówień aby robić wielkie halo, a później się okazuje, że z wielkiej burzy mały deszcz. I tak jak inny mają prawo stadion krytykować pod każdym względem, to nikt mi nie zabroni pozytywnie się o nim wypowiadać. Też chciałbym mieć stadion pół roku temu, też chciałbym żeby Wisła była mistrzem i grała LM itp itd. Niektórych rzeczy nie da się zrobić.

dostuffca 12.08.2010 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakfilm (Post 959034)
Ta galeria, którą ktoś tutaj przygotował ze zdjęciami pokazuje tylko, i to czasem w kilku ujęciach te same miejsca, drobne nierówności w nakładaniu betonu w paru miejscach. Ludzie, chyba nie byliście na budowie nigdy, przy tak wielkim projekcie, kiedy powierzchnia betonu jest tam ogromna, zawsze zdarzą się jakieś niedopatrzenia.

Niektórzy tutaj tylko szukają najdorbniejszych usterek i niedomówień aby robić wielkie halo

Jak to są dla Ciebie nierówności albo najdrobniejsze usterki, to ja mam nadzieję, że w budowlance nie pracujesz, a jak pracujesz to że w życiu do mojego domu się nie zbliżysz.

http://lh5.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...0/IMG_1611.JPG

http://lh6.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...s/IMG_1612.JPG

no tu to już w ogóle nie ma się czego przyczepić bo przecież w środku tego nie widać

http://lh4.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...2/IMG_1601.JPG

no i nawet nasz stadion ma ździwioną minę jak słyszy, że wszystko jest ok

http://lh5.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...2/IMG_1587.JPG

MatMario 12.08.2010 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakfilm (Post 959034)
Temat polityczny jest gdzie indziej, więc swoje wypociny zamieszczaj tam.

Co do projektu, to faktycznie jest to jedna z pierwszych wizualizacji. Na szczęście na żywo stadion jest o wiele lepszy :D Szczerze mówiąc, jestem przekonany, że z tymi elewacjami coś zrobią. Ale i tak nie jest to pierwszorzędna sprawa, nie rzuca się w oczy. Ta galeria, którą ktoś tutaj przygotował ze zdjęciami pokazuje tylko, i to czasem w kilku ujęciach te same miejsca, drobne nierówności w nakładaniu betonu w paru miejscach. Ludzie, chyba nie byliście na budowie nigdy, przy tak wielkim projekcie, kiedy powierzchnia betonu jest tam ogromna, zawsze zdarzą się jakieś niedopatrzenia.

Niektórzy tutaj tylko szukają najdorbniejszych usterek i niedomówień aby robić wielkie halo, a później się okazuje, że z wielkiej burzy mały deszcz. I tak jak inny mają prawo stadion krytykować pod każdym względem, to nikt mi nie zabroni pozytywnie się o nim wypowiadać. Też chciałbym mieć stadion pół roku temu, też chciałbym żeby Wisła była mistrzem i grała LM itp itd. Niektórych rzeczy nie da się zrobić.

Masz tu piosenkę ode mnie http://www.youtube.com/watch?v=9TBAO2VmI2w

Ta fasada to już mniejsza z tym czy to ładne czy nie, ale jak to nie będzie jakoś skończone to tak jak pisał ktoś wcześniej stadion się będzie sypał, za 10 lat będzie wyglądał jak stare A i B.

szorstki nie wiedziałem że jest to taki koszt zrobienia zieleni na tej elewacji, aczkolwiek sądzę że takie rozwiązanie wyróżniło by nasz stadion. Pytanie czy ekonomicznie jest to uzasadnione.

Można go zawsze obudować po prostu betonowymi płytami. Wyglądają one czasem ciekawie.

rav 12.08.2010 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakfilm (Post 959034)
(...) Szczerze mówiąc, jestem przekonany, że z tymi elewacjami coś zrobią. Ale i tak nie jest to pierwszorzędna sprawa, nie rzuca się w oczy. (...) Niektórzy tutaj tylko szukają najdorbniejszych usterek i niedomówień aby robić wielkie halo, a później się okazuje, że z wielkiej burzy mały deszcz. (...)

A ja jestem przekonany, że jeśli nie będzie dymu z powodu nawet najmniejszych niedomówień, przemilczeń i przekłamań, to nic nie zrobią. Mamy wiele świetnych przykładów, jak chociażby przemilczane i obiecane zaplecze trybuny północnej, do którego wykonania do tej pory nie rozpisano przetargu.

Kilka lat temu, gdy ją dopuszczano do użytku szlag nas trafiał, że jest niedokończona, ale pomyśleliśmy: okej, obiecali że skończą, są jeszcze kolejne trybuny do wybudowania - nie ma co siać zamętu. W "nagrodę" sobie o klatkach schodowych zapomniano.

Jeśli mam dementować 12 kołowrotów, to pewnie musiałbym znów "pojechać" z panem prezydentem i ZIKiT-em, który mu pisze odpowiedzi. 3 tygodnie pisać i podać że jest 12 kołowrotów a nie 24? Toż oni sami nie wiedzą co tam mają. Niech sami zdementują swoją interpelację, to i ja wrzucę poprawkę. Tekst Wisły o niedopuszczeniu stadionu do III rundy LE skomentowali po paru godzinach to i to mogą.
Dodam jeszcze, że jeśli jest 10 bramek do trybuny północnej (5,6 tys. ludzi), 10 do południowej (5,6 tys.), 10 do zachodniej (10 tys.) i 12 do wschodniej (12 tys.), to znaczy, że ani inwestor, ani projektant nie myślą.

WiślakMyślenice 12.08.2010 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 959154)
A ja jestem przekonany, że jeśli nie będzie dymu z powodu nawet najmniejszych niedomówień, przemilczeń i przekłamań, to nic nie zrobią. Mamy wiele świetnych przykładów, jak chociażby przemilczane i obiecane zaplecze trybuny północnej, do którego wykonania do tej pory nie rozpisano przetargu.

Kilka lat temu, gdy ją dopuszczano do użytku szlag nas trafiał, że jest niedokończona, ale pomyśleliśmy: okej, obiecali że skończą, są jeszcze kolejne trybuny do wybudowania - nie ma co siać zamętu. W "nagrodę" sobie o klatkach schodowych zapomniano.

Jeśli mam dementować 12 kołowrotów, to pewnie musiałbym znów "pojechać" z panem prezydentem i ZIKiT-em, który mu pisze odpowiedzi. 3 tygodnie pisać i podać że jest 12 kołowrotów a nie 24? Toż oni sami nie wiedzą co tam mają. Niech sami zdementują swoją interpelację, to i ja wrzucę poprawkę. Tekst Wisły o niedopuszczeniu stadionu do III rundy LE skomentowali po paru godzinach to i to mogą.
Dodam jeszcze, że jeśli jest 10 bramek do trybuny północnej (5,6 tys. ludzi), 10 do południowej (5,6 tys.), 10 do zachodniej (10 tys.) i 12 do wschodniej (12 tys.), to znaczy, że ani inwestor, ani projektant nie myślą.

12 jest, ale podwójnych.

PiotrG 12.08.2010 20:53

Nie ma podwójnych kołowrotów.
Jest 12 bramek (z 16 zaprojektowanych), po 2 kołowroty każda.
W sumie to, że oni sami nie wiedzą co budują to wiadome jest od dawna. Każdy w ZIKITcie ma inną wersję (chociażby rozmowa staidony.net o telebimach, różne wersje w interpelacjach, zaprzeczanie samemu sobie itd).
Przecież prezydent w odpowiedziach twierdził, że elewacja jest z betonu architektonicznego, a później mu się odmieniło, że jest to jednak beton zwykły, który będzie wykończony, a jeszcze później, że wykończenia nie będzie.
Ja się nie zdziwię, jak po zakończeniu budowy okaże się, że czegoś brakuje, a do samego końca budowy zachodniej wyjdą jeszcze kolejne braki i buble.
Najgorsze jest to, że od wyjścia pierwszych cudów z IT i zrzucaniem kosztów na Wisłę minął niemal rok, a ZIKIT i prezydent dalej grają głupich, że wszystko idzie ok, opóźnień nie ma, terminy dotrzymane i wszystko będzie.

krakfilm 12.08.2010 21:22

Co do elewacji to nie wyglada to ladnie, fakt. Przekonany jestem jednak, ze predzej czy pozniej to zrobia.

No to czemu dalej piszecie, ze 12 kolowrotow, skoro jest 12 bramek po 2 kolowroty, co daje 24 kolowrtoy, tak?

h3po4 12.08.2010 22:13

wiadomo już jak z sektorem gości ? bo kiedyś była wzmianka że są 2 opcje, jak sprawa miewa się na dziś ?

licoo 12.08.2010 22:40

nie wiem co tyo za temnat ale chaiłem napisać /że Wisła to mój ukochany klub
i wszystko mni jedno czy wygryqwa czy nie bo ja i tak ją Kocham !!!! i kochać nie przestabnę!!! Ave Wisła!:;_)


Podnieś flagę wiślacką
I zaśpiewaj zwycięsko!
Wiślacka armia to właśnie my,
Liczy się zwycięstwo,
Polegnie żydostwo.

borsuk 12.08.2010 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakfilm (Post 959341)
Co do elewacji to nie wyglada to ladnie, fakt. Przekonany jestem jednak, ze predzej czy pozniej to zrobia.

No to czemu dalej piszecie, ze 12 kolowrotow, skoro jest 12 bramek po 2 kolowroty, co daje 24 kolowrtoy, tak?

Mnie to sie kolego wydaje ze Ty jestes pracownikiem UM albo ZIKiT. Cały czas próbujesz wmówić wszystkim na siłę, że to gów.., które każdy z nas widzi jest smacznym i pachnącym lodem. Jak Ci ktoś pokazuje jak krowie na pastwisku, że to jest jednak śmierdzące gów.. to Ty się ostatecznie z tym zgadzasz ale i tak twierdzisz, że w bliżej nieokreślonej przyszłości i nie wiadomo za czyją sprawą to gów.. jednak zmieni się w tego loda. Typowy przykład: "napluć mu w twarz to powie, że deszcz pada". Znak firmowy polskich polityków i ludzi w nią uwikłanych. (Panie Darku - niech się pan nie obraża).
A żeby nie było OT to nikt na forum (z którego w ciągu dnia mogę tylko czerpać informacje) nie zauwazyl, że dzien po deklarowanym przez polityka Majchrowskiego terminie ukończenia instalowania jupiterów, zainstalowano dopiero czwarty maszt na Zachodniej.

Arapaho 12.08.2010 23:22

borsuk- masz u mnie browar :) mam takie same wrażenie o krakfilmie.

PiotrG 12.08.2010 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 959431)
W odpowiedzi na Pana interpelację w sprawie budowy stadionu Wisły Kraków, zgłoszoną między sesjami Rady Miasta Krakowa w dniu 29 lipca 2010 r., uprzejmie informuję:
Prace zewnętrzne na stadionie prowadzone są w systemie dwuzmianowym od godz. 600 do 2200 od poniedziałku do piątku, w soboty od 600 do 1500. Prace instalacyjne, wykończeniowe wewnętrzne realizowane są także w godzinach nocnych. Tempo prac jest monitorowane przez Zamawiającego, tj. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie i firmę prowadzącą nadzór inwestorski Grontmij Polska Sp. z o.o. Roboty prowadzone są w ścisłej korelacji z terminarzem dostaw elementów budowlanych i instalacyjnych. ZIKiT dąży, pomimo problemów związanych z częstymi zmianami interpretacji przepisów dotyczących zwłaszcza bezpieczeństwa pożarowego oraz imprez masowych, do uzyskania przez organizatora licencji PZPN w zakresie infrastruktury stadionowej w sierpniu 2010 r.

jaaasne...
Nie dotrzymano żadnego terminu, trybuna wschodnia jeszcze nie gotowa (8 miesięcy opóźnienia i ciągle rośnie), na zachodniej pracuje kilkadziesiąt osób, od 8 do 18 w ciągu tygodnia, w weekend praktycznie nie pracują.
Niecałe 3 miesiące do oddania trybuny, a dach niegotowy, elewacja nie zamknięta, wewnątrz nie ma jeszcze nawet gotowego stanu surowego, a ci o nadzorze piszą, jakby wszystko było ok.
Czas chyba zgłosić sprawę do NIK, jak wpadnie tam to nagle im się odwróci to wszystko.

Arapaho 12.08.2010 23:34

Dziękuję wszystkim jak zwykle za ogrom pomocy przy zbieraniu zdjęć. Przyszło ich cała masa tj.całe zero.To co zebrałem z galerii wysłałem do p.Darka mam nadzieję że wystarczy.
p.s.proponuje tu większości przenieść się do tematu o transferowym s-f - może coś w PS napisali to sie wykażecie- tu chyba nic po Was (poza PiotremG i kilkoma innymi osobami)

kohprzem'68 13.08.2010 06:21

Co by nie mówic to bedziemy miec do czynienia z najwiekszą fuszerką ostatnich lat w Krakowie i jeszcze większą kompromitacją Majchrowskiego oraz podległych mu służb odpowiadających za budowę stadionu .
A zgłoszenie tego przekrętu do NIK-u powinno nastąpic po oddaniu wszystkich trybun do użytku bo dopiero wtedy bedzie można oszacowac opóźnienia i straty klubu z tego tytułu .

7 kotów 13.08.2010 06:59

Fuszerka jest dla nas. W sensie, ze tylko my widzimy jak to wyglada. Przecietny mieskzaniec Krakowa nie wie co bylo w planach, co zostalo wybudowane, dlaczego i ile to kosztowalo. Ludzie nie zwiazani z pilka mowia tylko, ze sasiedni stadion ladny, a nasz brzydki.
Ale nigdy nie przewija sie nazwisko Majchrowskiego, czy nazwa ZIKIT, o jakiejs Niedzialkowskiej nie wspominajac. Co bardziej wtajemniczeni wiedza ze architekt sie nazywa Obtulowicz.

Nalezy wiec wpierw powiadomoc opinie publiczna - plakatami, ulotkami. A dopiero pozniej przedstawic swoje komunistom.

Kazdego mieszkanca Krakowa zainteresuje historia 500mln zl z ich kieszeni.

rafal777 13.08.2010 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borsuk (Post 959460)
Mnie to sie kolego wydaje ze Ty jestes pracownikiem UM albo ZIKiT. Cały czas próbujesz wmówić wszystkim na siłę, że to gów.., które każdy z nas widzi jest smacznym i pachnącym lodem. Jak Ci ktoś pokazuje jak krowie na pastwisku, że to jest jednak śmierdzące gów.. to Ty się ostatecznie z tym zgadzasz ale i tak twierdzisz, że w bliżej nieokreślonej przyszłości i nie wiadomo za czyją sprawą to gów.. jednak zmieni się w tego loda. Typowy przykład: "napluć mu w twarz to powie, że deszcz pada". Znak firmowy polskich polityków i ludzi w nią uwikłanych. (Panie Darku - niech się pan nie obraża).
A żeby nie było OT to nikt na forum (z którego w ciągu dnia mogę tylko czerpać informacje) nie zauwazyl, że dzien po deklarowanym przez polityka Majchrowskiego terminie ukończenia instalowania jupiterów, zainstalowano dopiero czwarty maszt na Zachodniej.

No własnie, lepiej tego ująć się nie dało. Mam dokładnie takie samo odczucie.

7 kotów - taka kampania skutkowałaby tylko i wyłącznie wrogim nastawieniem do Wisły. Większość raczej by powiedziała coś w stylu: same kataklizmy, powodzie w Polsce a oni maja stadion za 500mln i jeszcze im się nie podoba...Ktoś kto nie jest kibicem piłkarskim ( a takich jest wieeelu) nie zrozumie o co nam chodzi. Powie raczej coś w stylu gościa krakfilm, przeciez w środku jest ok, mogło byc gorzej więc nie beczcie. Dzieci nie mają co jeść w szkołach a oni płaczą, że przed stadionem zamiast kostki maja asfalt...Niestety ale wydaje mi się, że tak by się to skończyło i Majchrowski dobrze o tym wie.

wojti11795 13.08.2010 08:40

Tak sobie myślałem nad telebimami, czy nie mógł by nam je zafundować nasz sponsor ORION oni robią telewizory to może telebimy też.

Arapaho 13.08.2010 08:43

Jasne że mogliby , LG ,Sony czy Samsung tez mogliby.Jakby chcieli.

wojti11795 13.08.2010 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 959557)
Jasne że mogliby , LG ,Sony czy Samsung tez mogliby.Jakby chcieli.

Ale to nie są nasi sponsorzy a ORION tak.

St@chu 13.08.2010 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojti11795 (Post 959560)
Ale to nie są nasi sponsorzy a ORION tak.

Ale stadion nie jest Wisły tylko miasta... Więc nie da się na zasadzie barteru wymienić sponsoringu na telebim... A taka darowizna na rzecz miasta za kilkaset tysięcy chyba byłaby mało atrakcyjna dla firmy... Pytanie też, czy coś takiego jest w ogóle dozwolone prawnie...

wojti11795 13.08.2010 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 959565)
Ale stadion nie jest Wisły tylko miasta... Więc nie da się na zasadzie barteru wymienić sponsoringu na telebim... A taka darowizna na rzecz miasta za kilkaset tysięcy chyba byłaby mało atrakcyjna dla firmy... Pytanie też, czy coś takiego jest w ogóle dozwolone prawnie...

Myślę, że gdyby Wisła została operatorem to mogła by zamontować telebin we własnym zakresie i żadne wykroczenie to by nie było, a ORION mógłby wokół telebimu jak i na nim wyświetlać swoją reklamę.

sandomingo 13.08.2010 09:11

Majchrowski wcale nie musi mieć ciśnienia, żeby dokończyć stadion przed wyborami.
Spokojnie skończy stadion pasiastych, zrobi uroczyste otwarcie, imprezy itd.

Co do naszego stadionu - wyjaśnienie dla ludu będzie proste - przede wszystkim Wisła nie chce podpisać umowy o korzystaniu ze stadionu, więc miasto ma z klubem poważny problem. To Wisła jest winna.
Poza tym miasto zainwestowało w odnowienie stadionu Hutnika, specjalnie dla Wisły.
A dodatkowo jeszcze była powódź, a wiadomo, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
I 95% wyborców w ogóle nie zwróci uwagi na problem.
Także nie czarujmy się, kibice Wisły jako elektorat to część marginalna i Majchrowski dobrze o tym wie.

Natomiast to, co pisze o pracy od 6 do 22 to jest kpina. Kilka dni z rzędu przejeżdżałem w okolicy więc zatrzymałem się żeby popatrzeć. Około 17 prace zamierają.

Wicked 13.08.2010 09:28

Orion? Oni w większości produkują TV w przedziale 19-32 cale, a ich największy model to 42. Gdzie tu produkcja telebimów?? Zresztą na ostatni mecz ufundowali o ile dobrze pamiętam 19calowy telewizor dla jednego kibica, gdzie tam do telebimu.

pzkwr 13.08.2010 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 959571)
Także nie czarujmy się, kibice Wisły jako elektorat to część marginalna i Majchrowski dobrze o tym wie.

Kilkadzeisiąt tysięcy głosów (a tyle co najmniej w Krakowie jest mniej lub bardziej oddanych kibiców Wisly) to GIGANTYCZNY elektorat, szczególnie w wyborach samorządowych, gdzie frekwencja jest bardzo niska. Majchrowski nas lekceważy bo nie potrafimy się zorganizować (vide brak 10 osób do zbierania podpisów). Dla niego jestesmy tylko bezładną grupką frustratów jęczących w internecie. Nie miejcie pretensji do niego, tylko do siebie. On jest politykiem i liczy się tylko z tymi, którzy mogą mu pomóc lub zaszkodzić.

Tenzen 13.08.2010 09:55

No tak ale sporo kibiców Wisły jest niepełnoletnich no i sporo takich jak ja którzy mieszkają w Krakowie, chodzą na mecze ale są zameldowani gdzie indziej. Plus Majchrowski wie, że spora część kibiców Wisły która mogłaby głosować nie pójdzie na lokalne wybory.
Dlatego jeśli mamy o czymś mówić to potrzeba zrobić większą akcję pokazującą wpadki Majchrowskiego. Można by taką stronę założyć ze wszystkimi wpadkami (nie tylko tymi dotyczącymi bezpośrednio Wisły). By i Wiślacy i inni obywatele Krakowa mogli go bliżej poznać. A pamiętacie to nagranie jego rozmowy telefonicznej gdzie klnie jak szewc?

Jagul 13.08.2010 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pzkwr (Post 959592)
Kilkadzeisiąt tysięcy głosów (a tyle co najmniej w Krakowie jest mniej lub bardziej oddanych kibiców Wisly) to GIGANTYCZNY elektorat, szczególnie w wyborach samorządowych, gdzie frekwencja jest bardzo niska. Majchrowski nas lekceważy bo nie potrafimy się zorganizować (vide brak 10 osób do zbierania podpisów). Dla niego jestesmy tylko bezładną grupką frustratów jęczących w internecie. Nie miejcie pretensji do niego, tylko do siebie. On jest politykiem i liczy się tylko z tymi, którzy mogą mu pomóc lub zaszkodzić.

Może 10% z tego elektoratu zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę dzieje się na tym stadionie (a raczej, że nic się nie dzieje). Reszta w ogóle nie interesuje się tym.
W sondażach przedwyborczych Majchrowski zdecydowanie prowadzi, a w niektórych wygrywa w 1-szej turze. Tak więc reasumując on ma na nas wyje****.

Arapaho 13.08.2010 11:04

Wszystko zależy od SKWK jak odpowiednio nagłośni i zorganizuje temat to przed wyborami kilkanaście tysięcy osób zagłosuje przeciwko Majchrowskiemu.Zakładając że uprawnionych będzie z 400 tyś, frekwencja będzie 40% tj.zagłosuje 160 tyś - jesteśmy potencjalnym 10% elektoratem.

Wicked 13.08.2010 11:21

A poglądów politycznych to nie bierzecie pod uwagę? Myślicie że nagle ktoś z powodu stadionu będzie głosował wbrew swoim poglądom? Prędzej zostanie w domu, niż zagłosuje na kogoś innego. A stracony głos, to głos dla Majchrowskiego.

vit-stjärna 13.08.2010 11:53

Dostalem taka odpowiedz od p. Niedzialkowskiej:

"Dziękuję za przesłane zdjęcia, które potwierdzają niestety, że obiekt stadionu Wisły jest następnym przykładem nurtu architektonicznego -brutalizmu, który załada, że najważniejsze są: przestrzeń, konstrukcja i uwrażliwienie na właściwości zastosowanych materiałów. Niestety, gdyż tym samym elewacja stadionu nie będzie niepowtarzalna. (W załączeniu zdjęcia.)
Architektura brutalistyczna w potocznym rozumieniu jest po prostu brzydka. W Polsce dodatkowo kojarzy się z epoką komunistyczną, kiedy w krajobrazie dominowały bloki z betonowych płyt. A właśnie beton jest najważniejszym materiałem w brutalizmie.
Termin "brutalizm" pochodzi od francuskiego słowa brut - surowy. Określenie to stosował największy twórca architektury modernistycznej Francuz Le Corbusier w odniesieniu do stosowanych przez niego materiałów, wśród których najważniejszą rolę pełnił beton. Dodajmy, beton w swojej najbardziej surowej - brutalnej - postaci: nieotynkowany, często z pozostawionymi śladami szalunków (desek służących jako forma dla mieszanki betonowej).
Za pierwszy budynek brutalistyczny uznaje się wybudowaną w 1949 r.w Hunstanton w Anglii szkołę projektu Petera i Alison Smithsonów. Miała ona odkrytą stalową konstrukcję, odsłonięte belki stropowe i przewody instalacyjne, ściany pozostawiono nieotynkowane.Najsłynniejszą budowlą z surowego betonu był wybudowany w latach 1946-52 przez Le Corbusiera blok mieszkalny w Marsylii, zwany Jednostką Marsylską - on właśnie zapoczątkował nurt. Zbudowano go z betonu, ponieważ po wojnie trudno było o stal, która osiągała zawrotne ceny. Le Corbusier tak zachwycił się fakturą surowego betonu, że postanowił budynku nie tynkować. Ślady desek porównał do zmarszczek na twarzy.
Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia będą wystarczające dla Pana
Z poważaniem
J. Niedziałkowska"

Bardzo tania wymowke znalazl sobie inwestor.
Ta odpowiedzia p. Niedzialkowska ostro mnie w....a i zlozylem do NIK ( zachecam innych do zrobienia tego samego) zawiadomienie o niegospodarnosci przy budowie stadionu. Kiedy zmieniono " beton architektoniczny" na " beton konstrukcyjny" i elewacja wyglada katastrofalnie , to teraz mowi sie o " brutalizmie". Co za cynizm, obluda i zaklamanie inwestora. Pozdrawiam.

Arapaho 13.08.2010 12:02

Powiedz że to żart.
Nie wierze że to napisała.

Pablo84 13.08.2010 12:05

Skoro z założenia miała być goła betonowa elewacja, dlaczego przeprowadzano próby z niebieską farbą na jednej ze scian stadionu?(Niestety nie mogę znaleźć zdjecia).

Pani Niedziałkowska ma chyba ładny ubaw.

Arapaho 13.08.2010 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 959687)
A poglądów politycznych to nie bierzecie pod uwagę? Myślicie że nagle ktoś z powodu stadionu będzie głosował wbrew swoim poglądom? Prędzej zostanie w domu, niż zagłosuje na kogoś innego. A stracony głos, to głos dla Majchrowskiego.

Biorę to pod uwage .Natomiast jeśli Wisla głosuje jako Wisła i za Wislę to pogląd musi być jeden.Głosujesz za klubem albo przeciwko.Nie za PIS ,PO czy SLD


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl