![]() |
Bardzo ładnie to w środku wygląda. O wiele bardziej oryginalny niż stadiony w Warszawie i Poznaniu. Chcielibyscie takie pudło jak ma Legia albo Lech, z każdej strony to samo i tak jak 1000 innych stadionow na świecie? Od poczatku podobał mi się projekt Wisły, a te metalowe mocowania u góry trochę przypominają te na old trafford. Dlatego dłużej ten stadion był budowany, bo to nei kupiony projekt jakich mnóstwo, tylko projektowany specjalnie dla nas.
Ci wszyscy malkontenci i wieczni krytykanci niech sobie odpowiedzą na pytanie: czy chcielibyście mieć stadion, taki jak na Legii u nas oddany miesiąc temu, czy wolelibyście poczekać trzy miesiące dłużej i mieć taki, jaki będzie (wg projektu Obtułowicza)? |
Dokładnie te metalowe mocowania są świetne wg mnie i dają stadionowi to coś oczywiście elewacja woła o pomstę do nieba ale wierzę że się da coś z tym zrobić. Jak się uda zrobić porządną elewację nie wiem w oparciu o co jeszcze bo najmniej mi się podoba koncepcja malowania to będziemy mieć jedyny nie powtarzalny stadion z prawdziwym duchem. Właśnie dzięki temu że nie jest podobny do innych, bryła cieżka z tymi stalowymi niebieskimi mocowaniami dodaje takiej potęgi i to mi się podoba. Jednakże inną sprawą jest partactwo wykończeniowe, telebimy, i kilka innych pomniejszych i większych rzeczy. Ale ogół stadionu jest naprawdę w porządku.
|
Cytat:
|
Na otwarciu w listopadzie ma podobno zagrać Prince
|
Cytat:
|
nich sobie teraz wszyscy zobaczą na te zdjęcia stadionu (kilka postów wcześniej) i powiedzą ze ten stadion jest brzydki, wystarczy elewacje zrobić i będzie miazga.
wnętrze trybuny C prezentuje się wręcz prześlicznie nie byłem na stadionie na którym to lepiej wyglądało a sam środek stadionu to już w ogóle wisienka na torcie, teraz to nawet ten wzór na C mi się podoba jak słońce poświeciło murawa się zazieleniła nic tylko czekać aż (w końcu) tam zasiądziemy i rykniemy ile sił w gardłach dopingując Wisłę ... jeszcze tak tylko z pół roku i będzie gotowe :) |
Cytat:
Natomiast co do trybuny północnej (D) to dopiero ogłoszony jest przetarg na wykonanie wnętrza (klatki schodowe itp.). |
Cytat:
|
Czy oni planują trybunę wschodnią skończyć czy będą tam dłubać do 2020? Niby pracują 24/7 bo światła wewnątrz są w nocy zapalone a jednak zdjęcia pokazują że dalej trybuna nie jest skończona. Ciekawe czy mecz z Polonią Bytom będzie na R22
|
Właśnie się doczytałem w nowych przepisach że dla stadionu w kategorii 4. jest zakaz posiadania miejsc stojących a przepisy weszły w maju tego roku
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Nasz stadion w środku mi się podoba bez dwóch zdań, nawet że to wszystko sztukowane jest a całość zjebana jest przez okrąglak i podoba mi się zdecydowanie bardziej niż stadion Legii.. Natomiast z zewnątrz jest jedna wielka tragedia.Samo to że jest to taki betonowy kloc to pół biedy - wiedzieliśmy o tym od dawna, niestety Obtułowicz swój chory fetysz przekuł w stadion - Spoko, niektórym to się może podobać, jak dla mnie nawet lepsze to niż te oponki, bo sam stadion nie tylko wewnątrz ale i zewnątrz jest odskulowy. Tyle że cała elewacja została zmasakrowana.Wygląda to jak by ktoś wyżywał się kijem bejsbolowym, do tego tam nasrał i narzygał na to.Są głosy że ciężko będzie coś z tym zrobić - do tego dochodzi otoczenie stadionu.Oczywiście wszystko jak najmniejszym kosztem ,brak parkingów. To jest tak jak z samochodem, wybierzesz brzydszy ale odpicowany, tańszy i z super osiągami czy ładniejszy w środku ale z topornymi rozwiązaniami i do tego z karoserią jak po dachowaniu? |
Na forum Skyscraper pojawiła się ciekawa galeria z 11.08 :
http://picasaweb.google.com/stadiono...nWisY11082010# |
Obejrzałem tą galerię i jedno co jest pozytywne to autor policzył że kołowrotów jest 12 ale podwójnych, czyli mamy 24 wejścia.
A co do reszty to podzielam jego zdanie że najlepsze wyjście to zrobić fasadę w roślinach. Tylko już zapłacić jakiemuś fachowcowi za to z nazwiskiem, wizją, może by się skusił. |
Ale chyba nie jest uściślone czy podawana przepustowość to chodzi o jeden kołowrót czy jedną bramkę
|
Cytat:
|
Cytat:
:pobity: |
Cytat:
Uważaj bo zaraz podpadniesz architektom i studentom politechniki. W końcu to oni mają wykształcony zmysł estetyczny, a cała reszta 800 tysięcy mieszkańców Krakowa się myli. ;) Nawiasem mówiąc diabeł tkwi w szczegółach i w zasadzie niewiele by trzeba włożyć dodatkowo w ten stadion, żeby się prezentował poprawnie. |
Z dzisiejszej gazety:
Wisła na stadion (całość, czyli 4 trybuny) chce wrócić na mecz z Lechia, miasto chce na mecz z Legią (po Lechii 2 mecze na wyjeździe) Prawdopodobnie 7 wrzesień mecz repry z Australią przy 3 trybunach. Co ciekawe rozważano opcje żeby ten mecz rozegrać na sąsiednim pejsowym markecie. Jeśli chodzi o otwarcie magistrat szykuje koncert z jakąś wielką gwiazdą, natomiast Wisła na własną rękę mecz z prestiżowym rywalem (jakiś klub z Włoch lub Niemiec) |
Dzisiaj jest jakieś święto? Dzień wolny od pracy?
Jakoś bardziej pusto na stadionie niż zwykle. |
Skoro na wrzesień mają być gotowe 3 trybuny (co biorąc pod uwagę stan trybuny D jest mało prawdopodobne), to czemu od tego czasu nie możemy niby już grać przy R22? Basałaj w końcu spotkał się już z Majchrowskim? Bo wierzę, że postara się porządnie ponaciskać prezydenta, żeby powrót nastąpił najszybciej jak to możliwe.
|
Jeśli te słowa o 4 trybunach w tym roku to prawda, to zbudują gówno a nie zaplecze północnej - zrobią oświetlenie, postawią toi-toie i zamontują barierki na gotowych już schodach, ale co tutaj fantazjować, nawet zachodniej w tym roku nie skończą.
|
Jest propozycja radnego Olszówki złożenia dokumentacji zdjęciowej bubli z naszego stadionu głównie z elewacji.Problem w tym że trzeba to zebrać do jutra rana i mieć zgodę właścicieli zdjęć. Kto ma takie zdjęcia pisać do mnie na priv- podam maila do mnie .Ja je zbiorę i wyślę panu Darkowi. Sprawa jest pilna - jak nie zbierzemy zdjeć do jutra powiedzmy 9-rano to dopiero wchodzi w grę koniec sierpnia a czas nagli.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
I oczywiście cena nie obejmuje kosztów instalacji wod-kan, które inwestor robi wcześniej ;) Ściany na zewnątrz są ciut tańsze, ale nawet jeśli by to ciut wynosiło połowę to i tak koszt JEDNEJ elewacji idzie w miliony. Do tego dochodzi jeszcze koszt utrzymania takiej ściany, który musi być ciągle nawadniana (a zbiornika na deszczówkę nie ma) i pielęgnowana. Wykonawca olał sprawę (nie umiał ? za drogo było?) a inwestor przyklepał dziadostwo. A kasa z różnicy pomiędzy projektem/kosztorysem a stanem wykonanym to gdzie się rozpłynęła ? Poza tym taka nierówna i porowata struktura betonu jest bardziej narażona na zniszczenie, wsiąkanie wody, pękanie, porost glonami itp. W kwestii technicznej -oczywiście są szpachlówki do powierzchni betonowych, które po dobrym wykonaniu zdecydowanie poprawiłyby estetykę tego betonu . Potem się to maluje środkiem zabezpieczającym i bedzie się to trzymało kupy przez dobrych parędziesiąt lat. Bo w takim stanie to remont w jeszcze w tej dekadzie ;/ |
Panie Darku, bardzo prosze się spytać pana prezydenta, czy nie lepiej zamiast organizowania koncertów z gwiazdami, kasę tą przeznaczyć na dokupienie telebimów, poprawę elewacji czy budowę kiosków gastronomicznych.
Przeciez to jawne plucie nam w twarz.Dlaczego ludzie wy się na to godzicie? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ale 24 bramki, licząc po 300 osób, to nadal ponad 1,5 h na wejście wszystkich.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dla mnie chore jest robienie koncertów na otwarcie.. Sory ale to jest stadion dla ludzi którzy kochają klub, piłke (moze nie polska :D) a na koncert pójda seximałolatki itp.. po prostu nie musimy sie bawić w Lecha, otwarcie stadionu to otwarcie areny sportowej a nie klubu tanecznego czy koncertowego.
|
Cóż u siebie to przydałoby się zagrać już 18 września na meczu z Koroną...
|
Cytat:
|
Cytat:
http://samorzad.lex.pl/?cmd=wybory,100 Na koncercie będzie masa przypadkowych osób.Prince zalicza się raczej do artystów z wyższej półki,więc zjawią się osoby raczej starsze, często tacy którzy na stadion nie przychodzą- tylko po prostu chcą sobie posłuchać "gwiazdy".Przy okazji będą fajerwerki, wzniosłe przemówienie itp.Ludzie ci często nie mają zielonego pojęcia jak tą inwestycję przeprowadzano,więc głosów Jackowi przybędzie.Zaraz się zacznie propaganda w gazecie krakowskiej, na kraków pl.Temat podchwycą inne media i katastrofa gotowa. Dla Krakowa ten koncert, to najgorsze co może być, bo zakrzywi obraz kończonej właśnie inwestycji. Majchroskiego nie będzie, to może wypłyną na wierzch rzeczy o których nie mamy pojęcia. Może temat przeoczyłem,bo nie widziałem jak dotąd kosztorysów tego stadionu.... |
Kombinują bo brakuje im środków na wykonczenie i szukają dodatkowych funduszy i może dlatego chcą zoganizować koncert. Nie znam się, ale wydaje mi się, że na takiej imprezie się nie traci.
|
Na stadion kasy nie ma , ale na jakiegoś Princa się kilkaset tysięcy znajdzie? Mam nadzieje że radni go odwiodą od tego pomysłu.Możemy za to mieć telebimy albo część elewacji.To się w głowie nie mieści.
Zresztą wystarczy zobaczyć biuletyn zamówień publicznych na jakie pierdoły nieraz wydają kasę |
Cytat:
Koncert to klasyczne dwie pieczenie na jednym ogniu: - na koncert wpada hmm... 30 tys. ludzi - nie tylko z Krakowa. I Krakowianie i przyjezdni widzą, że "jest fajnie", show trwa, a to dzięki Majchrowskiemu. Dobra promocja przed wyborami. - 30 tys kupuje bilety - Prince to faktycznie górna półka, więc średnio 150-200 zł za bilet pójdzie (lekko licząc patrząc na ceny na Stinga, ale ok) - to daje nam z 5 mln zł. Minus wszelkie koszty, ale i tak miasto wychodzi na swoje. Nawet bardziej bym się skłaniał w stronę tej kasy. Promocję i odbiór społeczny mimo wszystko Majchrowski ma dobre. Widzę po swoim sąsiedztwie. Ludzie widzą nowe odcinki tramwajowe, nowe estakady, mimo wszystko 2 stadiony, operę, nowe odcinki dróg ew remonty starych i to im wystarczy. MARGINES populacji docieka, że tu przekręt, tu kompromitująca "elewacja", tu olbrzymie opóźnienie itp. |
Bilety na koncert Sting w Polsce w cenach 95 zł, 160 zł, 250 zł, 300 zł, 350 zł i 400 zł (kpina)
pewnie bedzie z 50 tys bo na murawe tez wejda.liczac srednio 300zl za bilet = 15 mln zlotych!!!!!! pseudostring wezmie z 500tys. wieci nteres dobry :) a to ze pilkarze musza czekac jeszcze miesiac na murawe i w pucharach graja na kretowisku to niewazne:lol: |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl