![]() |
Szukałem na naszej stronie głównej jak wyglądają wnętrza sektorów D i E. Z tego co znalazłem na E pozostaje tylko wykończenie.
Oto wnętrze sektora E: http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/zdjecia/403/014.jpg http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/zdjecia/405/034.jpg http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/zdjecia/405/036.jpg A to zupełnie nie wykończone wnętrze sektora D: http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/zdjecia/486/004.jpg Oj chwilę potrwa zanim zrobią całe wnętrze trybuny D... |
Cytat:
|
E jest gotowa, od dobrych 4 lat :)
Jedyne, co trzeba tam zrobić, to wybudować kioski gastronomiczne. D jest pusta, kompletne zero. Wewnątrz jest goła konstrukcja stalowa i jak się okazało (po ostatnim ze zdjęć na stadionwisly.info) wylano jedynie chudy beton na kondygnacji 00: http://a.imageshack.us/img189/8594/20stadionwisly.jpg Do zbudowana od podstaw 2 kondygnacje. Nie wiem jak Majchrowski to widzi, ale do połowy września to się oni z tym nie wyrobią (odpukać, że chodziło mu o wrzesień 2011). Przy wysokim tempie prac zrobią to w pół roku. ZIKIT ogłosił przetarg na zabezpieczenie przeciwpożarowe konstrukcji stalowej wewnątrz trybuny, ma być gotowe 3 września. Dopiero po tej dacie będzie mogła zacząć się budowa zaplecza (doliczmy jeszcze czas na odbiory zabezpieczenia). Wykonanie zaplecza ponoć zlecono Polimexowi, ale tak jak mówię nie jest to pewne - nie było żadnego oficjalnego potwierdzenia. |
Cytat:
I jeszcze jedno zdjecie naszych kołowrotków http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...3763861564.jpg |
Cytat:
Termin do 16go , tyle że marca:lol: - 5 miesięcy minęło, jak było tak jest. jeszcze w kwestii fantastycznej elewacji http://stadionwisly.info/files/gallery/292/18.jpg[/QUOTE] Myślę że najlepszym sposobem będzie zrobić dokumentacje zdjęciową tego syfu - przekazać Darkowi Olszówce, oczywiście jeżeli będzie chciał i następną interpelacje złożyć z załączonym materiałem zdjęciowym - oraz powysyłać fotki do gazet bo chyba nikt do końca nie zdaje sobie sprawy jak ten beton jest zorany a to nie jest sztuka dla sztuki bo akurat tak bijące po oczach sprawy można wywalczyć.Przecież to się w pale nie mieści że tak może wyglądać elewacja stadionu za ponad pół miliarda. Zachęcam wszystkich, szczególnie tych co strzelają już fotki ,bądź mają dobre aparaty do odwiedzin i wrzucania zbliżeń. Sam się wybiorę mimo że mam dupiany aparat ps tak a propos terminów to dziś pełne oświetlenie mamy mieć oddane do użytku :lol: |
Z tą elewacją to naprawdę pojechali po całej linii.
http://a.imageshack.us/img13/4576/49461751.jpg Z poziomu gruntu wyglądałby bardzo dobrze, gdyby zrobiono ją z ładnego betonu architektonicznego. Nie rozumiem, jak projektant mógł dopuścić, aby tak oszpecono trybunę. Nie powinni dopuścić do rezygnacji z betonu architektonicznego. Z tą elewacją będzie duży problem, bo samo pomalowanie prawdopodobnie niewiele pomoże, a tych słupów wymienić się nie da... |
Cytat:
Ostatnie słowo i tak zawsze należy do inwestora. W Polsce tak już jest, że projektant proponuje , po czym słyszy, że nie ma pieniędzy :/ Często się też zdarza, że już w fazie realizacji architekt nie poznaje swojego projektu. Mogło się również tak zdarzyć, że wykonawca po prostu takiego betonu nie potrafi wylać. |
Cytat:
To nie jest pierwszy w Polsce realizowany projekt Obtułowicza z betonu (elewacja) i wszystkie poprzednie wyglądają tak samo obrzydliwie z powodu użytych materiałów. Jak się widzi, że w Polsce nie wychodzi budowa betonowych elewacji, to się takich rzeczy nie projektuje dla niefachowego inwestora, a zwłaszcza gminy. |
Tutaj np drugi projekt :
http://www.sztuka-architektury.pl/in...?ID_PAGE=18748 Fan brutalizmu albo to po prostu betonofil :lol: |
Cytat:
Koleś jakby miał zaprojektować namiot to by pewnie go z betonu zrobił.... |
Cytat:
Zachęcam wszystkich, szczególnie tych co strzelają już fotki ,bądź mają dobre aparaty do odwiedzin i wrzucania zbliżeń. Sam się wybiorę mimo że mam dupiany aparat ps tak a propos terminów to dziś pełne oświetlenie mamy mieć oddane do użytku :lol:[/QUOTE] Z poprzednich galerii http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg |
ktoś podjął pomysł umieszczony kilka posłów wyżej i poszedł z tematem do polityków - zobaczymy czy temat doczeka się jakiegoś komentarza ze strony Kracika na fb > http://www.facebook.com/#!/pages/Sta...7450429?ref=ts. Jacek się broni dzielnie przed atakami tłumu, bo zamiast zrobić fan page'a gdzie każdy może go jechać zrobił sobie profil zwykły i może dokonywać selekcji. Większy cwaniak.
|
Cytat:
Chociażby ten : http://bryla.gazetadom.pl/bryla/51,8...94971.html?i=3 Podejście " nie projektujmy bo wykonawca zepsuje" do niczego nie doprowadzi. I tak już obserwuje się stagnację w polskiej architekturze. Projekt Obtułowicza - Muzeum Powstania Warszawskiego ma betonowe elementy i nie wyglądają wcale źle. Nie zamierzam nikogo przekonywać do betonu jako wysokiej jakości materiału w architekturze ale zanim ktoś zacznie wyśmiewać tego typu projekty radziłabym rzucić okiem na przynajmniej kilka betonowych realizacji ( google pomagają ) : http://www.google.pl/images?hl=pl&lr...w=1024&bih=627 p.s. Nie wiem czym dokładnie wykładany jest stadion Cracovii - ale nie przekonują mnie te żółtawe płytki. Już nawet w łazienkach odchodzi się od kafelek ;) Ośmielę się stwierdzić, że tego typu prosty projekt powinien być właśnie betonowy oraz, że "nasz wiślacki beton" z daleka nie prezentuje się źle. Szkoda, że tylko z daleka... :-/ |
Cytat:
|
Cytat:
Nasz stadion jest ciężki i sprawiający wrażenie twierdzy. To jest chyba jedyne pozytywne wrażenie jakie można odebrać i jakie powinniśmy mieć by nie popaść w totalną depresję...Wykorzystajmy chociaż jeden drobny, "walor" tego stadionu... |
Prince na otwarcie stadionu Wisły?
http://muzyka.onet.pl/0,2208647,newsy.html |
Cytat:
No i jak najbardziej nikt nie mówi, że betonowe elewacje są złe. Wręcz przeciwnie, dobrze zaprojektowana i wykonana betonowa elewacja jest świetna. Ale gdzie Rzym, gdzie Krym. |
dzisiaj mialo byc oswietlenie na stadionie jak jest kazdy widzi masakra z wszystkim sie spozniaja !!!!!
|
Czy wiadomo, czy doszło juz do spotkania basałaja z prezydentem w sprawie odbioru stadionu?jesli tak, to czy są znane jakies informacje dotyczącego owego spotkania?
|
Cytat:
Cytat:
Osobiście przeszkadza mi jeszcze ten niebieski kolor odciągów. Jak już idziemy w industrializm to do końca - z kolorem szarym lub srebrnym. Naturalnym kolorem metalu. |
11 sierpnia - oświetlenie ?
He, drugi termin o jakim mówił Majcher to 20 sierpnia ( chyba w GK) ciekawe, czy ten dotrzymamy ?! |
no w któryś termin w koncu trafi i powie 'a nie mowilem?' żenada :/
|
Przy budowie tego stadionu już mnie nic nie zdziwi... To jest kpina, żeby 12-krotny mistrz Polski miał za stadion taki bubel. W europejskich pucharach (jak doczekamy cudu w postaci regularnych występów) pokazywać taki stadion to wstyd...
|
Cytat:
A takie pytanie mam. Kiedy gotowe maja byc trybuny za bramkami? |
Cytat:
|
ta po niedlugo niektorzy powiedza ze najchetniej jak bysmy grali na stadionie Żydowskim.. trudno stadion jest jaki jest wazne by nam go w koncu oddali w uzytkowanie a wtedy jak bedzie dobra atmosfera i stadion pelny to nam beda go zazdroscic a nie odwrotnie :P ale fakt faktem jest ze to juz kpina jest z tym stadionem ..
|
Wśród ogólnego malkontenctwa proponuję wstrzymać się z osądami nt. stadionu i jego funkcjonalności do czasu posadzenia 4 liter na krzesełku oddanego stadionu. Wiadomo, jak wygląda budowa i nie o tym mowa, tylko jaki dla nas ten obiekt będzie funkcjonalny, jeśli w końcu zostanie oddany.
Dla mnie osobiście z każdą galerią zdjęć wyglada coraz lepiej i m.in. widoczność okazuje się mimo tej odległości bardzo dobra, np. poprzez wysokosc trybun. Ten stadion ma duszę. Fajnie, że wytykacie każde błędy, które można poprawić aby nasz stadion był bardziej funkcjonalny dla nas, ale nie popadajmy ciągle w taki masochizm. Np. u parchów nikt się wychyli, że mają nie stadionu, tylko stadionik, z których każda trybuna jest inna (gdzie na świecie jest taki stadion ?), mającym raptem kilkanaście rzędów. Oni porównują go do swojego starego kurnika i każdy tam jest happy. Nikt nawet nie spróbuje skrytykowac czegokolwiek. Ogólnie powtarzają jak mantrę artykuły pisane przez sponosrowanych lokalnie pismaków jaki rzekomo piękny to obiekt. I nawet jak więdzą dobrze, ze tak nie jest to nikt się nie wyłamuje z szeregu. Wszystko jest piękne i jest OK. A to , że obiekt z zewnątrz przypomina supermarket a nie stadion to nie jest istotne. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia ze strony Błoń ( i nie tylko). Taki Lubin ma przynajmniej wygląd stadionu i przy tym jest to obiekt o wiele ładniejszy. Sądzę, ze w najbliższym czasie jak już sasiądziemy na naszym stadionie, wbrew pozorom będzie o niebo lepszy niż to co niektórym się wydaje. A to, że trzeba wszystko wyrywać z gardła dyletantom z UM to inna sprawa. |
Parchy mają swojego głosiciela jedynej i słuszenej ideologii, która powiada, iż ich stadionik jest napiękniejszy, nawspanialszy, najbardziej historyczny, najcudowniejszy, najbardziej symboliczny ze wszystkich obiektów na swiecie. Słynny FortArt jest strażnikiem nieskazitelności tegoż obiektu. Wyznaje zasadę: Plują mi w twarz, a ja powiem że deszcz pada. Każdą wade tego kurnika obraca w zaletę. Powinni mu za marketing i reklame płacić.
Żeby nie było OT, poprę przedmówcę, nasz stadion będzie miał duszę, a przy pełnych trybunach będzie najbardziej charakterystycznym stadionem w Polsce. |
Właśnie.
Moim zdaniem od wewnatrz to można się tylko doczepić do tego okrąglaka i braku telebimów, reszta moim zdaniem jest po prostu świetna. http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5097346061.jpg Na upartego można przyczepić się do odległości od lini boiska, ale i tam moim zdaniem jest całkiem nieźle. http://stadionwisly.info/files/gallery/292/1.jpg http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg |
Niestety u nas płacimy wysoką cenę, za to że robiliśmy stadion na raty. Zamiast zrobić wszystko od początku od podstaw (tak jak Legia lub Cracovia) robiliśmy sobie stadion stopniowo i bez jakiegokolwiek pomysłu.
Kolejnym błędem jest to, że chcieliśmy złapać wszystkie sroki za ogon i oddać od razu cały stadion. Oczywiście przy odpowiednim zaangażowaniu firmy, miast mogłoby się to udać. Jednak sensowniejszym pomysłem byłoby pójście w ślady Legii. Oddajemy 3 gotowe trybuny, a na 4 dajemy sobie jeszcze czas. A u nas? Żadna trybuna nie jest gotowa. Pamiętam jak wybierali miast na Euro 2012 i byłem wkurzony, że nie wybrali Krakowa. A teraz? Wcale nie dziwię się, że tak postąpili :D |
Już pierwsze zdjęcie pokazuje czego się można spodziewać po widoczności z trybun. Rewelacja !
|
A ja czekam kto w końcu powie "Jednak z tego obtułowicza to jest geniusz architektury" lub coś w tym stylu... LUDZIE OTRZĄŚNIJCIE SIĘ...
|
|
Cytat:
A żeby nie było OT gdzie są teraz szatnie w kontenerach? Bo całkiem, całkiem to wygląda nawet:p |
11 sierpnia było obiecane gotowe oświetlenie. Ciekawe, co autor tych słów powie na to, że okazał się kłamcą i tak go trzeba nazwać. Po imieniu. Od wewnątrz stadion jest ładny, ale na zewnątrz straszny.
|
Orientuje się ktoś kiedy będzie test tego oświetlenia? :)
|
Cytat:
|
Cytat:
btw martwi, że ze zdjęc które wrzuciłeś widać, że jeszcze nie jest skończona nawet wschodnia porządnie, widać siatki zamiast szyb co oni się z tym tak bawią... |
Malkontentom przypomnę że kiedyś się stało na wale z ziemi. Wszyscy wiemy że kilka rzeczy na stadionie spartolono, że są rzeczy których nie można odpuścić ale dla nas wszystkich najbardziej się liczyć będzie to co w środku a tu naprawdę jest bardzo dobrze i przyjemnie. Mi bryła twierdzy osobiście się bardzo podoba, i właśnie to że jest taka ciężka jest w niej najlepsze, nie podobają mi się takie balonowe stadiony jak Allianz czy PGE. Ale o gustach się nie dyskutuję dal mnie najważniejsze żebyśmy następny mecz u siebie zagrali na R22 a nie na kurniku przy suchych stawach. CZAS WRESZCIE SPRAWDZIĆ TO CO NAJWAŻNIEJSZE CZYLI AKUSTYKĘ!!
|
Może zabrzmi to niedorzecznie, ale gdyby ta elewacja była zrobiona z betonu architektonicznego, była dobrze oszliwowana i nadano by jej jakiegoś małego połysku, to ten stadion by mi się z zewnątrz podobał :shock:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl