![]() |
Cytat:
Być może Andrzej Duda, były podsekretarz stanu w kancelarii L.Kaczyńskiego, dobry kumpel Zbysia Ziobry. (z ramienia PiS oczywiście) Być może Joanna Senyszyn z SLD (takie informacje pojawiały się w prasie), o ile wystawią w ogóle swojego kandydata. |
Cytat:
Paranoja i "jaja" to zbyt łagodne określenia dla tego skandalu. Czy będzie jakaś reakcja środowiska Wiślackiego? |
Cytat:
Kracik vs Majchrowski - jedyna możliwa druga tura, więc wybór jaki jest każdy widzi ... :) Ale koniec OT politycznego proponuję. |
Cytat:
|
Cytat:
|
"Jeśli znajdą się wolne środki"....
A na "gwiazdę Rocka" środki się znajdą?****a, przecież to jest jakaś kpina... |
Cytat:
|
Cytat:
|
W kwestii wyboru prezydenta Krakowa należy schować głęboko swoje sympatie polityczne, a po prostu zagłosować na tego kandydata, który będzie prowiślacki. Jeśli PO wystawi Rasia albo Kracika, to trzeba będzie zagłosować na kandydata PiS. W trakcie kampanii ktoś w ramienia SKWK powinien odbyć rozmowy z niektórymi kandydatami. Wypracować jakieś konkretne stanowisko i następnie robić kampanię temu, który obieca Wiśle jak najwięcej. Mimo wszystko sprawa rozbija się o tysiące głosów sympatyków Wisły i niejeden kandydat chciałby te głosy do siebie przytulić. To jest polityka i trzeba się w nią angażować, aby uzyskać jak najwięcej dla siebie.
|
Cytat:
|
Widać, że portal ostro się zaangażował w kampanię, krytykując Majchrowskiego wszelkimi możliwymi sposobami. A te tytuły, komentarze, niedomówienia to retoryka rodem z PISu. Opóźnienia w budowach są wszędzie w całej Polsce, popatrzcie na autostrady, już wiadomo, że połowy nie będzie na 2012. Nie macie pojęcia o tym ile trwają takie inwestycje, tym bardziej, że nas wykoleili z EURO 2012, więc pieniądze z tego odpadły. Żyjemy w kraju, gdzie chora biurokratyzacja sięga szczytów, nienormalne przepisy prawne i trudność ich egzekwowania przez służby i sądy prowadzą do takich sytuacji. Dla mnie więc opóźnienia i problemy ze stadionem nie są niczym nowym. Apeluję tylko o rozwagę, a nie angażowanie w polityczne przepychanki.
|
Niestety ale będąc w tym mieście w zdecydowanej większości oddaliśmy rządzenie w nim samym czosnkojadom. I teraz będziemy mieć kolejny raz wybór między tą sama pejsiastą opcją (Kracik kontra Majchrowski) co kiedyś Lassota kontra Majchrowski. To tylko bitwa w ciągle tej samej rodzinie. Obaj nie pałają sympatią do Wisły. I nie liczyłbym na to, że bedzie fajnie dla nas. Może być jeszcze gorzej.
Wystarczy też popatrzeć kogo wybiera sie do Rady Miasta. Mogliście się przekonać ilu tam beznapletowców wśród radnych. Pamiętacioe te głosowania nad halą i stadionem ? Czas baczniej zwracać uwagę na kogó się głosuje, zeby potem nie płakać jak ostatnio. A u nas ? Jeden radny Olszówka, ktory chce się załatać wszystkie dziury. To są dopiero jaja. |
Cytat:
temat polityczny jest w Hyde Parku... |
Cytat:
Przecież równie dobrze, te ponad 500 mln złotych można było przeznaczyć na budowę hali widowiskowo sportowej, kongresowo koncertowej, bądź budowę kompletnej lini tramwajowej. Kończy się jego kolejna kadencja i co w mieście zrobiono? gdzie te obiekty, które obiecywał? |
Oczywistością jest czyim kibicem jest Majchrowski,jestem przekonany że po Nie właściwej stronie błoń nie będzie żadnych problemów.jazda,jazda,jazda BIAŁA GWIAZDA...
|
Nie rozumiem też tego ogólnego 'podniecenia' Kracikiem. Kto to jest, jaki to burmistrz i polityk? Owszem, fakt, rozwinął Niepołomice, ale ludzie opamiętajcie się! Nie porównujcie miasta, które ma 10 tyś (!) mieszkańców, z zarządzaniem ponad 1 milionową (!) gminą! To tak, jakby wziąć menedżera baru mlecznego i zrobić go prezesem sieci restauracji!
Inaczej i dużo łatwiej gospodaruje się małą miejscowością, czego najlepszym przykładem był np. burmistrz Starego Sącza (nie będę reklamował jego nazwiska, ale jak ktoś chce to znajdzie), który zdobywał po 90% w wyborach i rozwinął miasto nieprawdopodobnie. Ale inaczej jest zarządzać czymś mniejszym, gdzie ludzie myślą podobnie, media są zwykle jednostronne, przeciwnicy polityczni to często sąsiedzi albo znajomi. Ale Kraków, to jedno z najważniejszych miast tej części świata, metropolia, którą pamięta każdy kto odwiedza nasz kraj. I walki polityczne tutaj są na porządku dziennym, przepychanki w radzie miasta, w mediach itd. Nie rozumiem też, jak ktoś wspomniał, argumentów, jakoby Majchrowski sprzyjał Cracovii. Z tego co pamiętam to parę lat temu sam wyszedł z propozycją budowy stadionu 50-60 tyś - wspólnego dla obu zespołów, jak to ma miejsce w wielu cywilizowanych i normalnych miastach z rywalizującymi klubami (patrz Rzym, Mediolan). Wtedy jednak z obu stron padły wielkie krzyki, że nie, że mają być dwa osobne. No to macie dwa oddzielne, ale dużo mniejsze. Co do stadionu Cracovii, to oni z góry chcieli stadion na 15 tyś i tyle, kupili gotowy projekt z Hiszpanii i rozpoczęli budowę. Ale nie wiem jak wam, ale mi się on nie podoba - zwykły, przeciętny stadion. Dla mnie, stadion przy Reymonta będzie oryginalny i w miarę ładny. Na pewno nie chciałbym czegoś takiego co jest w Poznaniu, gdzie robią pudło, jakich setki na świecie. Jedyny, który mi się będzie podobał z innych miast to stadion w Gdańsku. Inna kwestia, to jak ktoś wyżej wspomniał, policzcie sobie ile pieniędzy miasto dało na Wisłę, a ile na Cracovię. Bo nie liczą się słowa czy sympatie tylko kasa. Co byście powiedzieli, jakby Majchrowski to Cracovii, a nie Wiśle budował 33 tysięczny stadion? |
Cytat:
|
Dobra poużalają się ludzie na forum z 2 dni i potem będzie cisza. Z takiego założenia wychodzi Majcher i .....dobrze na tym wychodzi. Przecież już doskonale wszyscy wiedza że MAjchrowski i ludzie z ZiKiT-u czytaja co tu piszemy i widząc zero reakcji -robią co robią.Dostajemy to na co zasługujemy. Na meczu 15-20 tys ludzi a tu się 100 osób nie może skrzyknąć i zacząć działać.Poparcie jednego kandydata? Super jestem za.Ale zaraz się zacznie że nie ten bo to, nie tamten bo tamto...to my Wisła , halo- poprzemy jednego gościa -pewnie z PiS-u ? już to widzę.Zaraz będzie płacz i pieprzenie o mocherach
|
Cytat:
Niedomówienia to mowa Majchrowskiego, wystarczy przeczytać jego odpowiedzi na interpelacje. Pytania są 3x dłuższe niż odpowiedzi, to o czymś świadczy. Prezydent robi sobie z nas jaja i w tej sytuacji nie mamy wyjścia. Musimy pokazać że jesteśmy siłą i go zmienić. Po to, by w kolejnej kadencji nie pluł nam w twarz, a jego następca (choćby nawet kibicował Cracovii) wiedział, że jak będzie sobie z nami tak pogrywał, to skończy podobnie. Pieniądze z tytułu Euro 2012 nie przepadły, nie kłam. Otrzymujemy tyle ile rząd obiecał, za wyjątkiem tego, że kazano nam zapłacić od tych środków VAT - tak samo VAT zapłacą Poznań, Wrocław i Gdańsk. Owszem, w Polsce jest biurokracja, są trudności, ale sprawny prezydent sobie z nimi radzi. Ten prezydent nie jest sprawny - w kwestii stadionu Wisły jest nieudolny. Przez pięć lat budujący nasz stadion mogli liczyć na życzliwość, wsparcie, patrzenie ze zrozumieniem na niektóre sytuacje. Ale ponad pół roku temu okazało się, że nie jest to doceniane. Nadal, nieustannie, jesteśmy okłamywani co do terminów, otwarciu poszczególnych elementów, negocjacji z klubem itp... Dedykuję (od 0:30) |
Cytat:
|
Witajcie, jestem nowy dlatego proszę wybaczcie jak zaliczę jakąś wtopę.
Od jakiegoś czasu wchodzę na ten temat i dosłownie ręce mi opadają. Moja Kochana Wisła po tylu latach gry na "pseudostadionie" miała szansę grać na obiekcie z prawdziwego zdarzenia, nowoczesnym i takim, który robiłby różnicę taka jaka zawsze robiła Wisła sportowo i kibice "kibicowsko" w tym kraju ale i w Europie. Niestety to co się wyrabia w Krakowie woła o pomstę do nieba. Właśnie przeczytałem najnowszą odpowiedź Majchrowskiego na zapytania Olszówki... jestem załamany lekceważącym podejściem UM do tematu budowy stadionu Wisły. Moim skromnym zdaniem to jest skandal i uważam, że kibice Wisły, jej sympatycy w Krakowie, ale także w całej Polsce powinni dać publicznie wyraz temu co sie dzieje... sam jestem spod W-wy i w mojej okolicy prawie wszyscy kibicują Legi, a ja od zawsze Wiśle bo kocham normalność, po oddaniu stadionu Wisły nie chce już pisać kochałem normalność. Zróbmy Protest ! Zorganizujmy się i pokażmy, że nie mogą tak nas lekceważyć ! Komitet i do przodu... jak trzeba dojadę od siebie... Pozdrawiam Was serdecznie... sympatyk (nigdy nie byłem na żadnym meczu ani stadionie) Wisły Kraków, który w moich stronach walczy od obre imie jedynego prawdziwego klubu czyli Wisły Kraków. |
Cytat:
Co do przytoczonego filmiku to zobowiązania nie składa prezydent miasta, tylko mówi, że dostał "słowo od wykonawcy." Czyli to wykonawca zapieprzył sprawę, że nie oddał na czas. I co ma w takiej sytuacji zrobić Majchrowski? Zmienić wykonawcę? Procesować się? To przecież dopiero trwa latami! Sam nie popieram Majchrowskiego i w wyborach prawdopodobnie nie zagłosuję, albo odda pusty głos - bo nie ma na kogo (wybór między mniejszym lub większym złem - jak ostatnio), ale nie rozumiem często tu spotykanej bezpodstawnej i ogólnikowej krytyki. Np. niedawno podjęto decyzję o tym, że część pieniędzy nie trafi na stadion Wisły tylko na straty po powodzi - i znów kilkanaście osób krzyczało i wrzeszczało, że źle, że niedobrze i tak dalej. Jakby było na odwrót, czyli dali pieniądze na stadion, a nie na powódź, to byłoby dobrze? Rozumiem konstruktywną krytykę, ale jak się podsyca nastroje - a to według mnie się tutaj dzieje - to wtedy łatwo o bezmyślne komentarze. |
Naprawdę koszty dołożenia 2-3 kołowrotków na każdą trybunę to chyba nie są jakieś kosmiczne pieniądze, a o ile usprawniłoby to wchodzenie na stadion. Ale co tam. Nie projektant, prezydent czy dyrektor jednej z firm nadzorujących budowę, będą nimi wchodzili, także ich ten problem nie dotyczy. "Kibole" niech się męczą. Załóżmy, że jeszcze z 2 bramki będą miały jakąś usterkę, co się dosyć często zdarza, to może się zrobić nieprzyjemna sytuacja pod stadionem. Idealny materiał dla GW i innych pismaków, aby udowodnić, że na stadion przychodzi bydło.
O telebimach czy elewacji możemy na razie zapomnieć, pieniędzy na to na pewno nie będzie, ale jeśli okaże się, że zostanie taka ilość kołowrotków jaką zapowiedzieli, to samo dostanie się na R22, żeby obejrzeć mecz od pierwszej minuty, może okazać się nie lada wyzwaniem. |
Cytat:
http://stadiony.net/aktualnosci/2010...z_blizej_elity |
Cytat:
Natomiast pozostaje pytanie kiedy.Gołym okiem widać że nie mają kasy na to dziś więc to może być równie dobrze w przyszłym roku. A co do kołowrotków...to mam nadzieje że obejmuje tzw pozew zbiorowy, tak więc osoby które nie zdążą wejść powinny sprawę miastu założyć a przy pełnym 'obciążeniu' trybuny i przyjściu standardowo ok godziny przed meczem, to nie ma bata by 10tys ludzi weszło przez 10 kołowrotków |
Cytat:
Ponowny przetarg na trybunę zachodnią stadionu Wisły ogłoszono 26 października 2008r, przetarg na budowę stadionu Cracovii ogłoszono w lutym 2009r - wtedy, kiedy żadne prace przy budowie trybuny zachodniej jeszcze nie wystartowały. Był już to przetarg kompletny, ze wszystkimi bajerami - IT, telebimy, kioski. Gdyby rzeczywiście "wyciągnieto wnioski" to już w 2009r byłyby przetargi na zaplecze północnej, kioski, telebimy, IT. Cytat:
We Wrocławiu za cyrk z budową winna jest polityka, bo chęć pokazania "my jesteśmy pierwsi" i ogłoszenie przetargu ZiZ była polityczną wtopą. W Poznaniu są jedynie błędy projektowe, realizacja jednak już nie budzi zastrzeżeń. A co mamy u nas? Prezydent wziął projektanta po znajomości, dał realizację i tak kiepskiego projektu ludziom bez pojęcia o infrastrukturze sportowej i mamy cyrk. Brak spisku? To jak wyjaśnisz sprawę, że jeszcze niedawno miasto chce zrzucać kolejne koszta budowy na Wisłę? Najpierw była kwestia kołowrotów i IT, kwestia zapłaty za zmiany projektowe, teraz jest kwestia telebimów i kiosków. Jakim cudem wyjaśnisz to, że prezydent dał pełnomocnictwo Cracovii, aby ta ogłosiła sobie przetarg na budowę obiektu sama, zezwalając jednocześnie na realizację tego wszystkiego na koszt miasta, co u nas chciano zrzucić na Wisłę? Kołowroty, IT, telebimy, kioski, wszystkie kompletne trybuny - to wszystko u nich będzie, za wszystko zapłaci miasto, a sam klub dostał stadion w dzierżawę bez problemów i gadki o dokładaniu do budowy? Jak wyjaśnisz to, że zjawia się u nich Majchrowski, gada o "nie schodzeniu na psy", a klub Cracovia i ZIS kontrolują budowę, tak, że nie ma tam żadnych opóźnień, wszystko zapięte na ostatni guzik, a u nas ZIKIT ma gdzieś pilnowanie budowy, przedstawiciela przysyłają raz na miesiąc, nie patrząc nawet na harmonogram (mają w ogóle jakiś harmonogram budowy, poza datą ukończenia danej trybuny? Chyba nie) i mówią, że ZIKIT ma ważniejsze inwestycje? Kilka faktów: ZIKIT podpisał umowę na budowę trybuny wschodniej na kwotę 144.217.547,14 PLN, w kontrakcie była trybuna wschodnia bez kiosków gastronomicznych, IT (w tym kołowrotów, telebimów, monitoringu) ale za to z elewacją z betonu architektonicznego) oraz wyburzenie trybuny zachodniej i budowę ścianki szczelinowej pod budowę zachodniej. Pod koniec ubiegłego roku radni przegłosowali 30 000 000 PLN na dodatkowe prace związane z trybuną wschodnią - jakaś śpiewka o przekładaniu instalacji ze względu na brak budowy parkingów oraz ponad połowa kwoty na zmiany konstrukcyjne, których narobił Obtułowicz w projekcie względem dokumentacji przetargowej. Mimo dołożenia tych pieniędzy zrezygnowano jednak z wykończeniówki elewacji, z części kołowrotów (zaprojektowano ich 16, będzie 12), nie będzie telebimów, kiosków gastronomicznych. ZIKIT podpisał umowę na budowę trybuny zachodniej na kwotę 153.277.565,68 PLN w kontrakcie było wykończenie przestrzeni przed trybunami N/S/W z płyt granitowych, podobnie jak ciąg pieszy ulicy Reymana. W przetargu nie było jednak IT (w tym monitoringu, kołowrotów, automatyki BMS, telebimów itd), nie było również kiosków gastronomicznych. Na początku tego roku radni dołożyli 75 000 000 PLN do budowy, a zrezygnowano z granitu na rzecz asfaltu, a jak się jeszcze teraz okazało, zrezygnowano nawet z nowego asfaltu przed trybunami N/S/W "bo stary jest dobry, a dziury zostaną załatane", chyba nie muszę informować, jak wygląda teraz przestrzeń przed tymi trybunami. Większość tych pieniędzy poszło PONOWNIE na zmiany konstrukcyjne względem dokumentacji przetargowej, tylko niecałe 25mln poszło na dodatkowe prace związane z montażem kołowrotów, IT, monitoringu nagłośnienia BMS i wyposażenia trybuny zachodniej (wyposażenie próbowano zrzucić na Wisłę). Czytając wyciąg na co jest te 75mln, to te zmiany projektowe były związane z dodatkowymi słupami, stropami, klatkami schodowymi, wzmocnieniami, niektóre rzeczy wymieniono po kilka razy (z jakiej paki?), nazbierało się tego ponad 50mln PLN. Ja obserwując budowę nie zauważyłem, aby COKOLWIEK zmieniło się względem dokumentacji przetargowej - jest tyle samo klatek schodowych, stropów, słupów, wind itd, podobnie jest w wypadku trybuny wschodniej. W takim razie na co poszły te pieniądze? Gdzie do diabła wcięło 80mln PLN? Do tego koszt trybuny wschodniej zmniejszył się, gdyż zrezygnowano z 2 masztów oświetleniowych, a podwieszenie tej części oświetlenia pod dachem jest tańsze, bo nie trzeba produkować tych masztów, odchodzi też ogromny koszt montażu - każdemu masztowi muszą asystować 2 dźwigi, ich praca tania nie jest. Podobno pieniądze z granitu przeznaczono na obniżenie i instalację murawy - to koszt około 5-7mln PLN, jednak to nie zmienia sytuacji, że rozpłynęło się 80mln! Cytat:
Cytat:
Gdyby mieli dobrą wolę, to pilnowaliby wykonawcy, ogłosiliby na czas przetargi, nie zrzucaliby kosztów na Wisłę, a sprawy trybuny północnej by już dawno nie było, podobnie jak kwestii telebimów, kiosków, elewacji. Czemu? Bo przy odrobinie dobrej woli prezydent kazałby dokończyć stadion jak zakłada projekt, lub budowę trybun bocznych przekazał ZISowi w 2008r, gdy widział cyrki z budową trybun N/S. Gdzie jest dobra wola prezydenta i ZIKITu, skoro chcą ogromne koszta zrzucać na Wisłę, przy czym wyciągnąć od niej jeszcze ponad 5mln za operowanie obiektem, gdy Cracovia dostanie kompletny stadion za 1,5mln rocznie (a jeśli się dogadali o reklamie miasta, to płacić będą grosze)? Dlaczego brakuje dobrej woli, aby przypilnować wykonawcy i terminów? ZIKIT i Majchrowski prezentują takie stanowisko: "bierzcie co wam dają, dołóżcie 50mln na dokończenie, a jutro ma wpłynąć kasa za dzierżawę". Cytat:
|
Dobry polityk wydrukowałby posta PiotraG i poszedł do ogólnopolskiej TV i NIK -czym politycznie by zmiótł z ziemi obecnego prezydenta i wysłał na urlop cały zarząd ZiKiT-u.
Ciekawy przy ilu inwestycjach robią nas tak w ch...105 dodatkowych mln z czego może 20% na nowe rzeczy a reszta na jakieś czary mary,poprawki czegoś co powinno być a nie było a może było ale my o tym nie wiemy.To jest magia i biznes.Brakuje ci 5 kredek, daję ci 1 nową ale 1 tez zabieram, dokładam 2 nowe które miały być , ale ich nie było (podobno) ale tych 2 nie widać bo to takie pomocnicze,niewidzialne kredki.Liczba kredek sie zgadza przecież Plastuś będzie miał czym malować no a o to chodzi. Co tam lud kupi wszystko- przyjdzie św.Mikolaj na jesieni obieca drapacze chmur,telebimy, figo fago i lud zaklaszcze uszami. |
ponawiam pytanie co MY kibice, klub skwk chcemy z tym zrobic? uważam ze sprawa kołowrotów przelała czare goryczy..
|
Coś mi się wydaje, że na stadion wrócimy dopiero w lutym. Pozytywem jest natomiast jego wygląd z perspektywy murawy, a i z trybun nie jest źle :)
|
jest dwanaście wejść na trybunę,czyli dwanaście wejść z ulicy?dobrze to rozkminilem?jeżeli dobrze,to czy wejścia z ulicy sa tak wąskie,że nie da sie postawić po dwa kołowrotki do jednego?czy tez te kołowrotki będą wewnatrz trybuny?
|
Cytat:
Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby Majchrowski i cała jego klika powiedziała: "Nie radzimy sobie z budową, prosimy o pomoc". Gdyby zatrudniono speca, który zajmowałby się tą sprawą, nie byłoby takich kłopotów. No ale można sobie gdybać, jest jak jest, a wszyscy w UM udają, że jest super. Smutne jest też to, że stadion Wisły musi być wizytówką w kraju, obiektem, którego będą nam wszyscy zazdrościć. A jak się drużynie poszczęści, również obiektem, którym możemy się pochwalić w Europie. A w tym momencie my możemy zazdrościć Legii, Lechii i Śląskowi pięknego stadionu, a z Europy nici. Mamy Bubel Arenę, niewiadomą jest w zasadzie wszystko związane z jej użytkowaniem. Wtopiono mnóstwo pieniędzy, za które można zbudować dwa obiekty 30 tys., takie jakie ma Hoffenheim. |
http://uwaga.onet.pl/kontakt.html
moze ktoś zorientowany we wszystkim napisał by sensownego meila? warto spróbować moze zainteresują się to sprawą? |
Wejść jest więcej.
Zaprojektowano 16 kołowrotów, wykonano jedynie 12. Tutaj jest pierwotna wersja, z widocznymi kołowrotami i klatkami (ciekawe z których zrezygnowali): http://img340.imageshack.us/img340/4425/wschodnia.gif Najciekawsze w tym jest to, że dla kibiców z narożnika N-S nie przewidziano ani jednego kołowrota :D Dla 8,3tys widzów na II poziomie trybun przewidziano raptem 8 kołowrotów, dla 4,6tys na dolnym poziomie tyle samo, w tym 2 dla 447 kibiców z dolnego poziomu narożnika S-E. 2 klatki schodowe prowadzące na II poziom nie mają kołowrotów, wiec nie będą wykorzystywane. Spokojnie można było zamontować 10 kołowrotów prowadzących na II poziom (więcej nie da rady, taki projekt) II poziom trybun ma dokładnie 8303 miejsca. Mamy więc obecnie 8 kołowrotów 8303 : 8 = ~1038 przypadnie osób przypadnie na każdy z nich, o realnej przepustowości ~300 osób na godzinę: 1038: 300 = 3,46h ~ 3h 27min! Tyle zajmie zapełnianie się II piętra trybuny wschodniej. Zakładam, że 4 kołowroty obcięto z wejść na kondygnację 00, czyli zostało tam 4 kołowroty dla 4641 widzów: 4641: 4 = ~1160 osób na jeden kołowrót, o przepustowości ~300 osób/h 1160: 300 = 3,86(6) ~3h 52min! Tyle zajmie zapełnianie się I poziomu. Do tego doliczmy, że te kołowroty są równolegle ustawione do ulicy Reymana, wąskiej ulicy Reymana, aby dojść do swoich kołowrotów trzeba będzie przedrzeć się przez tłum, na czas dobrze to nie wpłynie. Po pierwszym meczu będzie: "Houston, we have a problem". Najgorsze jest to, że można zamontować maksymalnie 4 kołowroty więcej - a wiele to też nie pomoże. Dla tej trybuny potrzeba 30 kołowrotów, aby wypełnić ją w godzinę, tyle, że nie ma gdzie ich zamontować. |
Cytat:
Swoją drogą to będzie trybuna piknikowa z droższymi biletami, tak więc tam ludzie zazwyczaj będą się tłoczyć od godziny przed meczem - na bardziej komercyjnych meczach to może być jeden wielki cyrk. Im bliżej do otwarcia tym robi się bardziej ciekawie:> |
Najpierw była radość, potem rozczarowanie, irytacja, złość i frustracja a na końcu jest wielkie niedowierzanie.
W takim razie jak ta trybuna ma się zapełnić w godzinę? Przychodzą wam do głowy jakieś możliwe rozwiązania? UWAGA! Na stadion za ponad pół miliarda nie mogą wejść wszyscy wciągu trzech godzin! |
Ja promyk nadziei widzę w jednym - ewentualny błąd w odpowiedzi prezydenta.
Niedawno jeden z dziennikarzy stwierdził, że w jednej bramce są dwa kołowroty. Jeśli więc doszło do pomyłki i w trybunie wschodniej jest 12 bramek, to kołowroty są 24. Bez szału, ale robi róznicę. Przy 12 kołowrotach jesteśmy w czarnej d.... Trzeba to będzie sprawdzić. |
Dla tych którzy uważają że elewacja może poczekać. Obiekt za pół miliarda złotych
http://stadionwisly.info/files/gallery/292/18.jpg |
Ja najbardziej jestem za zorganizowaniem tego meczu reprezentacji. Pójdzie 12 tys biletów, przynajmniej w kibiców Wisły to mniej uderzy :)
Jeśli zaczniemy grać tylko przy jednej trynunie test przepustowości nastąpi pewnie na pierwszym meczu. |
Bankowo będzie 12x2. Piszą kołowroty, a zapewne im chodzi o ilość bramek. Jedna bramka to 2 kołowroty, więc nie ma co się spinać, oto. Mnie bardziej ciekawi forma sprzedaży biletów w mieście. Oby to było ładowanie na karty, żeby nie trzeba łazić od punktu do punktu w poszukiwaniu wolnych biletów.
|
Cytat:
http://stadionwisly.info/files/gallery/292/20.jpg A co do kołowrotów wewnątrz - to zupełnie chory pomysł, biorąc pod uwagę ilość miejsca przed trybunami D/E. Zmajstrowane na szybko: http://img843.imageshack.us/img843/4254/kolowroty.gif Legenda: *czarny z żółtym - kołowroty, po 15szt *czarny z błękitnym - tymczasowe bramy, ustawiane tylko na czas meczy *sam czarny stałe barierki (czy też kraty). I byłoby po problemie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl