![]() |
[QUOTE=czaro;1546163]Chyba trochę przesadzasz. Temat był tu zresztą wałkowany, więc skoro ciągle powtarzasz, to sobie przeczytaj parę stron wstecz.
Ale co powtarzam i przesadzam? Odszedł asystent przestali grać? I co sam Maciuś pokazał po jego odejściu? Wpędził drużynę w kryzys i uplasował na dnie tabeli? Wtedy gracze grali bez pensji i jakoś to wyglądało. Teraz niby mają płacone a gra wygląda jak z A klasy. Stwierdzam fakt. |
Lettieri? Czasem popełniał taktyczne samobójstwo, vide nasz mecz w Kielcach na wiosnę, ale jednak to, jak się zdaje, dość solidny szkoleniowiec. W każdym razie zapamiętałem jego Koronę jako wybieganą i całkiem nieźle rozgrywającą drużynę. No i po Kielcach jest pewnie przyzwyczajony do sportowej prowizorki.
|
Z tym Sobolewskim to jest powtarzana tu na forum cały czas jedna wielka ściema. Skoro tak źle jest dlatego, ponieważ Sobol odszedł to rozumiem, że wcześniej było super?
Jeżeli tak ktoś uważa, to proponuję wejść na 90minut.pl i prześledzić sobie nasze wyniki (i przypomnieć przebieg spotkań) tak mniej więcej od połowy września 2018. Rozegraliśmy od tamtej pory zatrważającą liczbę fatalnych meczów, a pozytywny obraz tego okresu stworzyły pojedyncze wyskoki, które miały miejsce w kluczowych dla nas meczach z parchatymi i Legią. Z "ciekawszych" wyczynów naszych piłkarzy: 0-1 z Koroną 2-2 z Sosnowcem 1-4 w Gdyni 0-2 w Legnicy 0-2 w Zabrzu 2-3 z Pogonią (honor uratowany w końcówce jakby ktoś nie pamiętał) 3-4 w Sosnowcu 1-3 w Lubinie (mecz o 8, kompletna kaszana z naszej strony) 2-3 z Płockiem 1-2 w Sosnowcu (ileż można ku.rwa?) 1-3 w Gdyni 4-5 z Miedzią Dziadostwo było od dawna, teraz jeszcze doszły kontuzje, plus dostawa szrotu i mamy to co mamy. W kwestii Stolara. Jak dla mnie mimo wszystko największym minusem są stałe fragmenty gry. No przecież to jest ku.rwa nieprawdopodobne, żeby wyglądać tak źle w tak podstawowej sprawie. Jak masz kiepską ekipę to się skupiasz na tym jednym elemencie i ćwiczysz go do perfekcji. U nas nawet to nie przeszło. Mamy Sadloka, który bije rekordy w katastrofalnych wrzutkach. Dlaczego tutaj nic nie zmieniamy? Jak dobrze pamiętam, to wpadło na wiosnę kilka bramek po dośrodkowaniach Vukana, nie można znowu spróbować? Ale nie, po co. Klepmy dalej w kółko to samo, do zesrania. |
Cytat:
Stolarczykowi nikt nie dawał szans (ja też), a jednak sobie poradził: grali pomimo braku wypłat (o czym nie wiedzieliśmy przez długi czas), do tego grali z polotem. Nie miał Carlitosa? To odkurzył Ondraska itd. To raz. Na wiosnę, po wymianie składu poskładał to od nowa, jakoś poszło. Bez szału, zwłaszcza w rundzie finałowej, ale poszło. To dwa. Słabe mecze zagraliśmy ze Stolarczykiem wiosną 2019 i jesienią 2019, kiedy w klubie jeszcze był Sobolewski. Co wtedy przeszkodziło trenerowi Sobolewskiemu prowadzić nas do glorii? Nie chcę umniejszać wkładu Sobolewskiego, bo na pewno był duży i ten trener był świetnym uzupełnieniem sztabu. Ale nie należy przesadzać w drugą stronę. Jeżeli masz jakieś przecieki z klubu, że Stolarczyk stoi z boku i patrzy, a pracują za niego asystenci, to daj znać. Jeśli nie, to nie twórz opowieści bez podstaw. |
Cytat:
Jeśli ktoś się do tego nie umie przyznać, to jest albo ślepy albo ma klapki na oczach. Czarne na białym, matematyka nie kłamie, nie jest to przypadek. |
Jednym zdaniem było chu...o od samego początku odkąd przyszedł Stolar tylko my kibice słabe wyniki tłumaczyliśmy tym że nie dostają kasy.....no chyba jednak nie do końca
|
Tak, tak... zwłaszcza, że liderem byliśmy po 8 kolejce sezon temu.
|
Bez dwóch zdań został popełniony jakiś duży błąd w przygotowaniach do sezonu. Drugie połowy wyglądają dużo gorzej niż pierwsze. Nie przypominam sobie meczu w którym byłoby inaczej.
Kiedyś jak dostawaliśmy bramkę w plecy od razu siadaliśmy na przeciwniku. Teraz nikt nie ma na to siły. Nie wiem czy klepanie piłki w obronie nie ma przypadkiem na celu dania chwili odpoczynku zawodnikom z przodu. Zarówno sztab jak i zarząd znają wyniki badań i stąd też może wynikać niechęć do zmiany trenera. Przecież nowy trener nie przyjedzie z powerbankami i nie dorzuci zawodnikom energii. |
Cytat:
świat nie jest taki czarno-biały |
problemem Stolarczyka jest fakt przyjacielskich relacji z drużyną. Maciek od początku miał takie podejscie, a sytuacja związana z kryzysem w tamtym sezonie jeszcze bardziej umocniła takie podejscie. Miał być rygorystyczny i twardą ręką zarządzać w momencie 4 miesiecznych poślizgów z kasą?
teraz już takiego podejscia nie da się nagle cofnąć. Najprościej mówiąc piłkarze zostali zagłaskani, do tego dochodzi kolesiostwo i mamy efekt. Niestety. Z tych piłkarzy może coś wyciągnąć ale już inny trener. Chyba nikt nie wierzy, ze w zimie wymienimy 10 zawodników. Mysle, że obecnie jest szukany trener ale to nie jest prosta decyzja, którą podejmuje się w 3 dni. Liczę, że jeszcze teraz w tej przerwie nastąpi zmiana, następnie 3, 4 nowych piłkarzy i walka od wiosny. |
Cytat:
Co do zimy... spodziewam się mini rewolucji z tym, że na minus. Odejdzie z 10 osób to tak lekką ręką, przyjdą może 3 lub 4. Odejdzie być może Wojtkowski, Drzazga, Lis... a przyjdą kosmiczne wynalazki z 1-szej ligi o których mało kto w ogóle słyszał, ze istnieją oraz ultra niewypały transferowe z Pogoni... |
Cytat:
|
to raz, a dwa to nic Radkowi nie ujmując , ale nie licząc derbów bezpośrednio po odpaleniu Kiko , to pozostałe mecze w których Sobol był pierwszym trenerem tez jakos rewelacyjnie nie wyglądały
świat nie jest taki czarno-biały https://wislakrakow.com/forum/blank.gif A było tych meczów ......1 z zagłębiem lubin |
Cytat:
|
Cytat:
Nam potrzeba wynalazków, ale z III ligi... hiszpańskiej. Ten trop był już przerabiany i z powodzeniem. Nawet jak nie trafimy drugiego Carlitosa i Imaza, to ligę powinniśmy utrzymać. |
Cytat:
|
A tu zestawienie ktore druzyny biegaja najwiecej
https://ekstraklasa.org/scorers/topKmMeczKlub Nasze miejsce dosc wysokie i tak (pewnie przez poczatek sezonu). A lider Legia jest na ... 15(!!) miejscu A ciekawe statystyki meczu Wisla Arka https://ekstraklasa.org/statystyki/matchcenter posiadanie pilki -Wisla. Kluczowe podania: 5-15. Biorac pod uwage heatmapy wychodzi na to, ze mamy mistrzostwo w podaniach stoperow miedzy soba. No i gre na wlasnej polowie opanowaliscy do perfekcji. Stolarczyk wymysli, nowa dyscypline. Tylko szkoda ze ma grac w inna |
Stolar niech idzie uczyć się fachu gdzie indziej....tu powinien pracować ktoś kto coś potrafi a nie że mało zarabia i bawi się w szlachetną pomoc..........enie o szlachetnej paczce (druzynie) jest dobre dla dzieci ( w przedszkolu), życie wygląda nieco inaczej...
|
Cytat:
Edit to byl Franek |
Sądząc po wynikach, to oni głupio stoją.
|
Cytat:
|
Tak jak większość mam po dziurki w nosie Stolara, ale dałbym mu ostatnią szansę. Wiem że to szaleństwo, ale ok. MA dwa tygodnie, wszystkich podobno zdrowych, może zmienić ustawienie drużyny, skład,bo ma wszystkich. Jak że slaskiem będzie porazka to kop w dupe, po końcowym gwizdku. Osobiscie chciałbym zobaczyc taki skład na slask
Buchalik Sadlok Klemens Hojo Burliga Wojtkowski Basha Chuca(Savicevicz)Kuba Brożek Buksa |
Nowy trener w tym momencie miał by 2 tyg żeby podnieść drużynę Stolar ma 2 tyg żeby wbić ja w ziemie
|
Cytat:
|
Spokojnie długo zdrowi nie będą.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Szkoda tych 2 tygodni, bo ktoś miałby czas na zmiany
w sprawie ustawienia i sposobu poruszania się drużyny po murawie. Stolar już tego nie zmieni, bo on niestety nie widzi swoich błędów. Przydałoby się ktoś w rodzaju Lettierego. |
Cytat:
|
Miga na twitterze pisze, że jeśli nic się nie wysypie to jutro Skowronek zostanie trenerem...
|
Cytat:
Btw. Mam nadzieję, że z Maćkiem się jakoś po ludzku dogadają, a nie skończy się na spłacaniu całości kontraktu. |
|
O ile to prawda to wielka szkoda, że żegnamy się ze Stolarczykiem... ale z drugiej strony bardzo dobra decyzja, że naszym kolejnym trenerem będzie akurat Artur Skowronek. Patrząc na to realnie: lepiej wybrać po prostu w tym momencie się nie dało.
|
Zakładając, że ten news się potwierdzi.
Stolarczyka szkoda, zgadzam się. Ale jeszcze bardziej szkoda byłoby Wisły, która by z nim najprawdopodobniej spadła. Niestety, trener Stolarczyk dał nam wiele radości, ale na końcu coś się zacięło i nic nie wskazywało, że się odetnie. Klub jest w takiej sytuacji, w jakiej jest, trzeba było się ratować. W innej sytuacji fajnym pomysłem byłoby zaproponować Stolarczykowi funkcję dyrektora sportowego, ale jego jedynym pomysłem dotychczas było sprowadzanie rezerw z Pogoni, w której (ku rozpaczy kibiców Pogoni) pracował właśnie jako dyrektor sportowy. Chyba nie tędy droga. Z drugiej strony lepszy rydz, niż nic. Nie znam trenera Skowronka, chociaż o nim słyszałem. Wybraliśmy trochę kota w worku, tyle że medialnego kota. Mam nadzieję, że to wypali. edit: Teraz zacząłem czytać, że ten Skowronek ma na jednym portalu dobrą prasę, ale to nieuzasadnione i że trenerem jest słabym. Czy ktoś sensowny może się wypowiedzieć? |
Cytat:
|
W sumie chyba dobra decyzja, mam nadzieję że rozsądnie podjęta przez ludzi znających sytuację w szatni. Niestety ostatnio wyglądało to mocno beznadziejnie, bez większych perspektyw na poprawę. Nowy trener będzie miał dwa tygodnie, może oprócz efektu nowej miotły coś poprawi w taktyce, ustawieniu drużyny. Stolarczyka mimo wszystko trzeba docenić za poprzedni sezon.
|
Cytat:
i powodzenia Panie Arturze ! ps osoby które pisały teksty typu Stolarczyk wypierdalaj , zakładając że są 20+ , a patrząc po datach rejestracji to raczej są 30+ ... żenada Panowie jakaś kultura zobowiązuje... |
Stolarczyk trzy razy lepił drużynę od nowa. Zaczynał od "zamieszania" ze stadionem oraz focha Carlitosa. Potem śmiech Pana Hartlinga i zawał Vanna Ly. Dwa razy mu się udało, trzeci raz już nie.
Moim zdaniem decyzja konieczna, nawet troszkę za późno. Brzmi to może nieco absurdalnie, wyniki tego nie pokazują ale generalnie pracę Stolara oceniam na plus. Powodzenia w dalszej karierze! |
A mnie jest szkoda Stolarczyka.
Trenerem wybitnym może on faktycznie nie jest, ale w takich warunkach, jakie mu zaproponowano w Wiśle i tak osiągnął wyniki ponad stan. Śmiem przypuszczać, że z takim składem (niby na papierze niezłym, ale na najważniejszych pozycjach zbyt szklanym, czy zbyt wiekowym) to i Mourinho zostałby zwolniony. Obyśmy niedługo nie żałowali tej decyzji. |
Wielka szkoda, że tak to się potoczyło, ale każdy widział, że "pewna formuła się wyczerpała".
Mam nadzieję, że Maciek nabierze pokory, bo wydaje mi się, że to jej mu zabrakło i przyznania "Mój pomysł na grę nie działa, trzeba znaleźć coś innego". On z uporem maniaka trzymał się swoich schematów, które doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy. "Stary" Panie trenerze, dzięki za wszystko i powodzenia na dalszej ścieżce kariery. "Nowy" Panie trenerze - powodzenia. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl