Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

pete29 08.08.2016 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1446642)
Jeśli ktokolwiek miałby za tym stać, w jakim celu wystawiałby na publiczny widok kogoś, kto mu kompromituje cały biznes?

Nikt za tym nie stoi.

Szukacie u faceta , który podrobił giertychową maturę jakiś wysublimowanych koncepcji.

A rozliczenie jest proste

zapłacił - 1 milion

wyciągnąć z klubu można znacznie więcej


i tyle

funkykoval 08.08.2016 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1446645)
Jak teraz wyglada oswiadczenie TF:


Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadzone były rozmowy z firmami i inwestorami zainteresowanymi aktywnym zaangażowaniem się w budowanie przyszłości „Białej Gwiazdy”. Proces sprzedaży trwał długo ze względu na wybór inwestora, który zapewni Klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję Klubu. Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania. Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi.

Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich.

Grupa Kapitałowa Tele-Fonika

....a zadbali o wizerunek i tradycję klubu, że hej.... Jeszcze jak TS przejmie klub to będą odszkodowanie płacili....

brylant17 08.08.2016 14:07

Powiem tak psy szczekają karawana idzie dalej poczekam sobie na rozwój sytuacji

0 22 08.08.2016 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fazior (Post 1446646)
Ludzie wyluzujcie trochę, koralik tez ma wyrok trzy lata zakazu wykonywania zawodu i jakos o tym tak nie trabia media i nie dochodzą za co.

1. Raczej trąbią skoro o tym wiesz.
2. Porównujesz orzeczenie samorządu zawodowego do wyroku sądu RP? :> Tam masz delikt etyczny, a tu kryminał.

TS FANATIC 08.08.2016 14:08

o w mordę
nie dość, że biedny, to jeszcze głupi
nie do wiary :-)

Lukasz 08.08.2016 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1446610)

Podrobić świadectwo maturalne? Tego jeszcze nie grali...

Trzba szukać pozytywów - podstawówka skończona o własnych siłach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1446638)
Moze wiec byc tak, ze nas dobrodziej Boguś spuścił w kiblu.

Ewidentnie ktoś kogoś kolokwialnie rzecz biorąc 'wyruchał'. Pytanie tylko kto kogo najbardziej.

Mat1977 08.08.2016 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davey777 (Post 1446647)
Może nie było żadnych gwarancji. Cupiał podpisał umowe warunkową, bo wpłynieciu pieniedzy zostali nowymi właścicielami, jakby nie zapłacili to by transakcja została anulowana

w oswiadczeniu tak naprawde nie ma slowa o gwrancach bankowych ...to gdzies pewnie sport.pl czy ktos dodal.
a poza tym gwrancje naprawde mozna dostac bo wcale to nie jest tak jak sie komus wydaje ze gwarancje bankowe to to samo co kasa na koncie ....jak ktos ma odpowiedni business plan jakies zabezpieczenie (nie koniecznie duze )... i kilka innych nie tak waznych rzeczy( ewentualne obroty spolek itp ) mozna dostac bez wiekszych problemow...co nie znaczy ze bank udzieli kredytu bo np. okoliocznosci sie zmienily itd.

As 08.08.2016 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fazior (Post 1446646)
Ludzie wyluzujcie trochę, koralik tez ma wyrok trzy lata zakazu wykonywania zawodu i jakos o tym tak nie trabia media i nie dochodzą za co.

Wyrok ma ale nieprawomocny i z tego co sie tlumaczyl to fakt, ze sie koralik z kims ze srodowiska adwokackiego poklocil i ten wyrok to jest poprostu prywata. Wcale mnie to nie dziwi bo w palestrze to wszyscy sa jakies pociotki. Sie pewnie Koralik poklocil z bratankiem jakiegos sedziego i wyrok gotowy.

heoij 08.08.2016 14:16

To w końcu zdał tą maturę czy nie? Bo sam już nie wiem?

Davey777 08.08.2016 14:18

Wogóle to całe oświadczenie TF to kompletne bzdury, które z tego co widać niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Napisali to co chcielibyśmy usłyszeć, taki korporacyjny bełkot

dawiss 08.08.2016 14:18

Jak sie okazalo Mersinski nie ma zadnych zarzutow. Jest nadal tylko podejrzanym.

Paweł 08.08.2016 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pete29 (Post 1446649)
Nikt za tym nie stoi.

Szukacie u faceta , który podrobił giertychową maturę jakiś wysublimowanych koncepcji.

A rozliczenie jest proste

zapłacił - 1 milion

wyciągnąć z klubu można znacznie więcej



i tyle

Zapłacił 1 mln za klub zadłużony na 16 mln, żeby zarobić. Odważnie.

heoij 08.08.2016 14:20

To w końcu zdał tą maturę czy nie? Bo sam już nie wiem?

Padre1906 08.08.2016 14:20

Idź tropić ludzi ze złymi podpisami w profilach, a nie zastanawiaj się czy zdał czy nie :D

nesta 08.08.2016 14:21

Kilka ciekawszych Tweetów...

@KmakAdrianna (interia sport): Meresinski ma być w Wiśle tylko właścicielem. Zero funkcji w zarządzie. Klub na dniach przekaże odpowiednie dokumenty do PZPN.

@KmakAdrianna: sprawa ma na pewno drugie dno. Klubu nie oddaje się w tak przypadkowe ręce. Wystarczyło kilka dni na jego sprawdzenie.

janex89@: nikt nigdy nie powiedział, że gw. bankowe były na @JakubMeresinski. Były dla "kogoś".



No nic jest ciekawie w ch... szkoda tylko, że nas tak grillują media i tracimy wizerunkowo..

dudzon 08.08.2016 14:22

....a, ale bagno. Przypadkowi ludzie dostali do zabawy Wisłę od Cupiała. Czyżby Boss był tak mało przenikliwy, nie sprawdził hochsztaplerów bo czekał na mityczne gwarancje bankowe? Wizerunkowo i marketingowo klub spadł do okręgówki. Jaki sponsor będzie chciał przyjść do klubu skoro kieruje nim cwaniakogówniarz po podstawówce?

Mat1977 08.08.2016 14:22

ale co ma do tego tematu koralik czy weszlo ??
Ludzie chodzi o WISLE KRAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiem ze pewnie nic nie mozemy zrobic ale pisanie tutaj ze ktos z w-wy czy amicy cos tam nie zmienia naszej sytuacji...JW zostawil Polonie bez zlotowki dlugu ...i ile czasu im zabralo ?? a tam byl jeszcze Stokowiec za ktorym nie przepadam ale jakos te jego kluby graly/graja a u nas w razie problemow kto zostanie ??
AREK GLOWACKI Szacunek... wczoraj w liga+ex. naprawde slowa uznania za inteligencje itd.. ale nawet On ktory uwaza sie za Wislaka a jest z Poznania myslicie ze bedzie chcial firmowac swoja osoba pana JM ?? , czyli np. zostac w Wisle po zakonczeniu kariery pilkarskiej

pete29 08.08.2016 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1446661)
Zapłacił 1 mln za klub zadłużony na 16 mln, żeby zarobić. Odważnie.

Jesteś kolegą Meresińskiego z Oxfordu ? :D

heoij 08.08.2016 14:26

Ale to w końcu trzeba wyjaśnić, najgorsze są pytania pozostawione bez odpowiedzi.

nesta 08.08.2016 14:27

@nasz rzecznik: konferencja na 99% w czwartek o 12.00

wolfy 08.08.2016 14:31

O co chodzi z tą maturą?

heoij 08.08.2016 14:35

Cytat:

Jakub Meresiński skazany prawomocnym wyrokiem sądu

Po naszym piątkowym tekście o zarzutach dla Jakuba Meresińskiego w sprawie potencjalnego wyłudzania VAT oraz podejrzeniu prania brudnych pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przedstawiciel właściciela Wisły Kraków zapewniał, że Jakub Meresiński nigdy nie był karany. Nie jest to prawdą, bo 27 kwietnia 2016 roku uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie dla 30-latka.
Jak informuje LoveKraków.pl prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Prokuratura Rejonowa w tym mieście prowadziła śledztwo w sprawie podrabiania dokumentów przez Jakuba Meresińskiego. – Podrobił świadectwo ukończenia jednego z liceów w Tychach oraz świadectwo maturalne. Były wystawione na 2006 rok – informuje prokurator Ozimek.
Z podrobionymi dokumentami Meresiński w 2013 roku wpisał się na listę studentów jednej z częstochowskich uczelni na kierunek Administracja.

Informacje te potwierdza Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie Tomasz Przesłański. – Zapadł wyrok nakazowy w sprawie świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa dojrzałości. Wyrok jest już prawomocny – mówi prezes.
Wyrok zapadł w marcu 2016 roku, uprawomocnił się 27 kwietnia. Meresiński został skazany na karę grzywny w wysokości stu stawek dziennych po 10 złotych, to jest łącznie 1000 złotych.
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...adu_16129.html
Wychodzi na to, że gość nie ma matury...

yoda79 08.08.2016 14:37

Panie Cupial Królu Złoty o co tu ....a chodzi?

kubad99 08.08.2016 14:37

Z tweetów rzecznika można również wywnioskować, że bedzie transfer/transfery.

wolfy 08.08.2016 14:41

"Życie jest jak rower,
żeby daleko zajechać nie musisz mieć matury"

Z "Myśli po alko", J.M.

wolfy 08.08.2016 14:43

"Życie jest jak rower,
nie ważne jak drogi kupisz,
jak nie zapłacisz VAT-u
to się skarbówka do.......i"

Z "Myśli po alko", J.M.

wolfy 08.08.2016 14:45

Dobrze rozumiem, że to wiślacki konkurs haiku?

it 08.08.2016 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1446672)
Wychodzi na to, że gość nie ma matury...

Ale za to ma studia :)))

wolfy 08.08.2016 14:46

"Życie jest jak rower,
nie ważne jak mocno kręcisz,
jak wjedziesz do Wisły to w końcu utoniesz"

Z "Myśli po alko", J.M.

wolfy 08.08.2016 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 1446678)
Ale za to ma studia :)))

Bez matury studia są nieważne :D

wolfy 08.08.2016 14:49

"Wisła jest jak łańcuch od roweru,
nie nasmarujesz nie pojedziesz"

Z "Myśli po alko", J.M.

7 kotów 08.08.2016 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubad99 (Post 1446674)
Z tweetów rzecznika można również wywnioskować, że bedzie transfer/transfery.

Od kiedy to rzecznik wie o czymkolwiek ?

kubad99 08.08.2016 14:58

Jeżeli organizują konferencje, udostepniają, redagują komunikaty prasowe to chyba muszą wczesniej wiedziec ?

Griszka30KR 08.08.2016 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _al3x (Post 1446625)
Zastanawiające jest tylko że SKWK siedzi cicho i nic nie interweniuje. A przecież powinno im trochę na tym zależeć.

Wydali tylko oświadczenie podobne jak nowy właściciel, jakby jedna osoba to pisała ;)

Bo być może jest słupem TS..... :)
Mężczyznę poznaje się po tym jak zaczyna i jak kończy,tyle w temacie Cupiała.
Jak należy mu się szacunek za to co robił dla Wisły,,tak samo należy się krytyka co z Nią teraz zrobił,.
I nie pier...olmy ,że mógł nie wiedzieć,bo mógł,ale ktoś z poza "polskiego światka",a nie gość z takimi kontaktami i finansami.
Po prostu mieliśmy jeszcze dobrą opinie ,a teraz szargają ja jak szmatą.I nie usprawiedliwiajmy sytuacji ,bo ten gość od początku do nas nie pasował.

it 08.08.2016 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1446680)
Bez matury studia są nieważne :D

A to właśnie niekoniecznie.

Szybki cytat z neta:

Cytat:

A co w przypadku, jeżeli osoba , która ukończyła technikum, dostarczyła pani w dziekanacie dyplom jego ukończenia z zapewnieniem, że świadectwo dojrzałości dostarczy później. Pani w dziekanacie w dobrej wierze przyjęła zapewnienie absolwenta szkoły średniej. Następnie nie sprawdziła przez roztargnienie bądź zapomnienie, czy świadectwo dojrzałości zostało doniesione. Taka osoba została dopuszczona do egzaminów wstępnych na studia wyższe , które zdała na ocenę bardzo dobrą i uzyskała status studenta. Na dodatek, każdy kolejny rok studiów zaliczyła na średnią powyżej 4,0 otrzymując stypendium naukowe. W końcu przyszedł ten wyczekiwany , upragniony 5 rok, na którym broni się pracy magisterskiej. Student przystępuje do złożenia egzaminu magisterskiego i obrony pracy magisterskiej. Okazuje się, że wszystko przebiegło dla niego pomyślnie i uzyskał dyplom magistra na ocenę dobrą.
reklama

Powstaje pytanie czy taki dyplom bez posiadania matury jest ważny?

Art. 156. § 1. 7) kodeksu postępowania administracyjnego. stwierdza; organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która:

zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

Natomiast Art. 156. § 2 k.p.a. określa, że: nie stwierdza się nieważności decyzji z przyczyn wymienionych w § 1 pkt 1, 3, 4 i 7, jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne

W powyższym przypadku decyzja o przyjęciu na studia osoby, która nie zdała egzaminu maturalnego, zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa , ale ze względu na wywołanie nieodwracalnych skutków prawnych, w postaci zaliczonych egzaminów na studiach oraz zdanego egzaminu magisterskiego pozostaje jako ważna w obrocie prawnym.

W związku z tym, tak uzyskany dyplom magistra jest ważny.
Pewnie to jedna z możliwych interpretacji, ale jak najbardziej dopuszczalna.
Więc nasz rowerzysta może być magistrem bez ważnej matury :]

funkykoval 08.08.2016 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 1446685)
A to właśnie niekoniecznie.

Szybki cytat z neta:



Pewnie to jedna z możliwych interpretacji, ale jak najbardziej dopuszczalna.
Więc nasz rowerzysta może być magistrem bez ważnej matury :]

Jak składał dokumenty w 2013 roku, to ciężko o magistra, chyba że takiego jak świadectwo maturalne....

funkykoval 08.08.2016 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1446684)
Bo być może jest słupem TS..... :)
Mężczyznę poznaje się po tym jak zaczyna i jak kończy,tyle w temacie Cupiała.
Jak należy mu się szacunek za to co robił dla Wisły,,tak samo należy się krytyka co z Nią teraz zrobił,.
I nie pier...olmy ,że mógł nie wiedzieć,bo mógł,ale ktoś z poza "polskiego światka",a nie gość z takimi kontaktami i finansami.
Po prostu mieliśmy jeszcze dobrą opinie ,a teraz szargają ja jak szmatą.I nie usprawiedliwiajmy sytuacji ,bo ten gość od początku do nas nie pasował.

Dokładnie tak, jak pojawił się kilka lat temu z ofertą Kita to nie dawał gwarancji rozwoju, za to duet M-C jakoby taką gwarancję dawał..... Żen total...

As 08.08.2016 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mat1977 (Post 1446667)
ale co ma do tego tematu koralik czy weszlo ??
Ludzie chodzi o WISLE KRAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiem ze pewnie nic nie mozemy zrobic ale pisanie tutaj ze ktos z w-wy czy amicy cos tam nie zmienia naszej sytuacji...JW zostawil Polonie bez zlotowki dlugu ...i ile czasu im zabralo ?? a tam byl jeszcze Stokowiec za ktorym nie przepadam ale jakos te jego kluby graly/graja a u nas w razie problemow kto zostanie ??
AREK GLOWACKI Szacunek... wczoraj w liga+ex. naprawde slowa uznania za inteligencje itd.. ale nawet On ktory uwaza sie za Wislaka a jest z Poznania myslicie ze bedzie chcial firmowac swoja osoba pana JM ?? , czyli np. zostac w Wisle po zakonczeniu kariery pilkarskiej

No nic nie ma do tego, tlumaczylem jedynie koledze, ze wyrok byl nieprawomocny a cala sprawa wynikiem konfliktu w srodowisku adwokackim.
Jakby nie patrzec jest roznica kiedy kolega po fachu oskarza Cie o nieprawidlowe wykonywanie zawodu adwokata a tym kiedy masz na widoku zarzuty o pranie pieniedzy, udzial w grupie przestepczej i wyludzanie VAT'u.

Griszka30KR 08.08.2016 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1446688)
Dokładnie tak, jak pojawił się kilka lat temu z ofertą Kita to nie dawał gwarancji rozwoju, za to duet M-C jakoby taką gwarancję dawał..... Żen total...

Bo może w tamtym momencie ból dupę ściskał,ze ktoś mógłby okazać siwe mądrzejszy i pokazać jak powinien być prowadzony klub(osiągnąć więcej),a tu wiedział,ze nie ma takiego zagrożenia,albo po prostu już był bez wyjścia..
Takie zachowanie jest ujęte w powiedzeniu "jak pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da".
Znam takich ludzi i naprawę zdarza się to często w biznesie i tym mały i tym większym.Taka polska zawiść.

Fugiel 08.08.2016 15:17

Nie martwcie sie.. jak to ktos napisal:


Jak beda 3 transfery i dwoch sponsorow to bedzie lepiej niz ostatnie 5 lat.


koko dzambo i do przodu ....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl