![]() |
Marszałku,
bo do Dana Petrescu należało dokoptować 10 silnorękich z wielkimi karkami. Staliby oni podczas treningu z batem i wołali: "za...ć". Tylko w ten sposób można zmusić polskich piłkarzy do hard worku. A jak się komuś nie podoba, niech zmieni klub. Również konsekwentna polityka transferowa doprowadziłaby do tego, że w końcu zamiast niezdolnych fizycznie do gry na odpowiednim poziomie kopaczy mielibyśmy prawdziwych piłkarzy. Niestety, Cupiał tego nie chciał zrozumieć i chyba nadal nie rozumie. Obecnie za te pieniądze, które płaci Wisła można mieć prawdziwych piłkarzy, nie kopaczy. Ja nie mówię piłkarzy wybitnych, ale: - pod względem wydolnościowym - potrafiący biegać przez pełne 90 minut i zagrać na solidnym poziomie 40 meczy w roku; - pod względem wyszkolenia - posiadający obie nogi i solidny strzał z przynajmniej jednej, umiejący celnie podać i dośrodkować w biegu, umiejący przyjąć piłkę tak, by nie odskoczyła na 2 metry; - pod względem mentalnościowym - nie zadowalający się zwycięstwami nad Odrą Wodzisław, nie pękający przed Barceloną, nie robiący w gacie jak w pucharach przeciwnik strzela gola. Obecnie takich zawodników, spełniających wszystkie te warunki mamy 2-3. Są to: Alvarez, Kirm i być może Marcelo. Dochodzi jeszcze obecnie kontuzjowany Sobolewski. |
Cytat:
Co do reszty się zgadzam. Nie mamy odpowiedniego materiału, żeby Dan mógł swój obóz pracy wdrażać. No, ale czyja to jest wina ? Przecież nie Dana, ani Skorży. |
Cytat:
A Flamengista stwierdził sedno. U nas jest dwóch, trzech piłkarzy, reszta to kopacze. |
Kadrowo Barca i Real są równie silne jak drużyny z Anglii. Jedyna różnica jest w taktyce. Anglicy stawiają na dyscyplinę taktyczną, zniwelowanie atutów przeciwnika. No a w Hiszpanii kibice jednak chcą obejrzeć widowisko. I nawet jak Capello zdobył mistrzostwo, to poleciał, bo ludzie się na spotkaniach nudzili.
Angielskie drużyny to zresztą takie same zbieraniny i cyrk. Bo prawdziwych Anglików tam nie uświadczysz. W Hiszpanii przynajmniej Barca ma wychowanków stanowiących o sile zespołu. A, że jest inna mentalność i wizja gry. Nie zasłużyli, żeby ich za to karcić. |
Cytat:
Unirea to książkowy przykład jak spokojnie można zarobić na futbolu - Kiedy Dan ją przejmował, był to beniaminek , po historycznym awansie, który wydawało się że będzie skazany na pożarcie - Ciężkie początki(w większości remisy) - świetna runda wiosenna i bezpieczne 10 miejsce - Drugi sezon to już sprawienie największej niespodzianki - zakończenie na 4 miejscu i puchar uefa w którym Unirei nie poszło ale trafili na świetnie dysponowane HSV.No i ostatni rok - w fantastyczny sposób wywalczone mistrzostwo. Co ciekawe, w każdym roku budżet był trochę większy a Petrescu miał wolną rękę w zmienianiu drużyny - przez te 3 lata z Unirei z powodów zarobkowych odszedł tylko jeden zawodnik - Stancu do Steauy za 2 mln ojro a i tak klub wydał w tym okienku 2.7 mln euro.Reszta odchodziła i przychodziła tylko dlatego że chciał tego Petrescu. Mistrzostwem było kupienie 19 letniego wtedy bramkarza z FK Siauliai (Litwa) - za 50 tyś ojro który w zeszłym sezonie został uznany za najlepszego bramkarza ligi rumuńskiej. Co jeszcze ciekawsze -Unirea to zespół bez gwiazd - w zeszłym sezonie gdzie strzelili ponad 50 bramek w lidze nie było zawodnika który miał by ich więcej niż 7 czy 8 |
po zdobyciu mistrzostwa pisali że Petrescu zarabia w Unirei 500 tyś Euro rocznie.Przy R22 chyba nie miałby szans na takie zarobki.
|
Cytat:
Poszło o Baszczyńskiego, Cantoro ale przede wszystkim o Kapkę, któremu Rumun był wyjątkowo nie na rękę. Kwestie czysto sportowe tak naprawdę miały tu marginalne znaczenie. Ale za to teraz gramy "miłą dla oka", "techniczną" piłkę. Gołym okiem widać, że czas Skorży powoli, acz nieubłaganie się zbliża. |
Ależ wydymali Real :D Cały mecz Milan nie istniał a teraz 2 bramki z niczego.
strzały celne 7:2 do 68 minuty |
Cytat:
A teraz sędzia wydymał Milan. Bramka jak najbardziej prawidłowa. E: Ależ akcja Milanu 2:3 Piękny meczyk mamy :) |
O ku*wa jaki mecz :D
I jak tu sie potem przestawić na naszą lige... |
Cytat:
:D |
bramka na 2-3 - cudo! jak się Pato cofał, żeby uniknąć spalonego, i podanie na centymetry, majstersztyk!
|
I polala sie krolewska krew ;)
Bardzo dobrze, po wpakowaniu takiej ciezkiej kasy w ta druzyne graja jak skonczone ciotki. Po raz kolejny zastsowanie ma teoria, ze druzyne tworzy kolektyw, a nie indywidualnosci. Grande Milan! |
Skróty dzisiejszych meczów http://www.waszapilka.pl/article,269...ie_bramkivideo
|
Ten Marcelo z Realu zawalił im kolejny mecz. Real ma strasznie dziwną politykę kadrową, skupuje gwiazdy, a na obronie ma istne łamagi, co w naszej lidze może by były gwizdami,co powiedzmy sobie szczerze żadną rekomendacją nie jest.
Nie zgodzę się z tym,że w Anglii są zespoły o podobnym potencjale co Barcelona i Real. Z całym szacunkiem do tego bidnego Marcelo ale chłopak w Anglii by co najwyżej był tyczką na treningu. A tu proszę,ot pierwszy skład. W Anglii żaden Marcelo podobny by nie pokopał.. Z jakimkolwiek zespołem angielskim spotka się Real to będzie mieć problemy,bo zatrzymać Ronadlo znów nie jest aż taką niemożliwością, a bez niego Real nie istnieje. Co to za drużyna,gdzie jeden gra?Nie na dzisiejszy futbol. |
Też się cieszę, że Real dostał. Może te porażki wybiją im z głowy utworzenie ligi europejskiej gdzie by tylko same Reale, Menchestry Milany mogły grać. Wcale bym się nie zmartwił gdyby szybko odpadli a potem musieliby spłaca zaciągnięte kredyty.
Mam już dość robienia z futbolu maszynki do zarabiania pieniędzy. Niedługo by to wyglądało jak w amerykańskim wrestlingu gdzie wszystko jest ustawione i liczy się tylko show |
Real z taka obroną to naprawde moze miec cienko.
Kupujac gwiazdy ktore zwykle sa do robienia show czyli akcji ,i zwykle sa to zawodnicy "do przodu" , tym samym Real pokazujac swoja sile myslal glownie o tym jakby tu zademonstrowac innym "teraz my tu rzadzimy" ..no niestety gwiazdy przydaly by im sie tez na obronie ,a tam widac prozno szukac takich. |
Cytat:
To tak a propo odnoszenia się do jednego kolesia i na tym opierania swoją teorię o słabości składów drużyn hiszpańskich :) Ale ogólnie się zgodzę, że w obronie nie preznetują się za ciekawe. Ich sprawa, bo i tak kibicuje cyrkowi z Barcelony :) |
Widzę, że Forum jest podzielone między kibiców Realu i Barcy:) Moim skromnym zdaniem czarnym koniem tegorocznej LM będzie Sevilla, bardzo ciekawa i madrze budowana druzna. Mam nadzieje jako kibic Sevilii, ze swiat zobaczy,ze futbol hiszpanski to nie tylko Real i Barca...
|
Cytat:
Cytat:
Sevilla może zajść daleko, ma wyrównany skład, Kanuute(czy jakoś tak) wchodzi tam z ławki. Dobra ekipa. Solidna, tylko jak pomyślę, to Lyon też przez lata był solidną ekipą, nafaszerowaną gwizdami i nic z tego nie wynikało. Wychodzili z grupy i tyle. |
Bardzo dobry mecz w Mediolanie. Duzo akcji,strzałow, gry na jeden kontakt, dramaturgi i kontrowersji sędziowskich.
|
Dokładnie, mecz zdecydowanie lepszy od tego w Madrycie. Warto było obejrzeć.
|
No ale goli mniej.. a ja bym powiedział , że na Santiago jednak piłkarze stworzyli lepsze widowisko, no przynajmniej w 2 połowie..
|
Jaa.. ale mecze Barcy zrobiły się nudne..
|
Oglądam sobie mecz Unirei w LM i zastanawiam się jak wiele nas od nich dzieli. Naprawdę, nie wiadomo od czego zacząć...
|
Cytat:
Dziś pechowo i szczęśliwie zarazem;) |
Finansowo to my jesteśmy znacznie lepsi od aktualnych mistrzów Rumunii, Problemem jest fakt, że trenerzy nie potrafią przygotować naszych zespołów na okres końcówka lipca/sierpień. Brak rytmu meczowego jest zbyt widoczny. Taka Levadia była w rytmie meczowym i wynik znamy. Jestem pewien, że dziś Estończycy dostaliby z Wisłą gładko po 3:0...:-/
|
Prawda, teraz solidnie na pewno wypunktowalibyśmy Estończyków. W tych eliminacjach Wisła miała zły dobór mikrocyklu treningowego ,tzw wypadek przy pracy . Ale to juz przeszłośc , należy zająć się tym co jest. A jest duzo jeżeli chodzi o te elitarne rozgryaki , weżmy np. tą Uniree , jej 5 punktów jak to powiedział wczoraj pan Roman Kołtoń na tą silną grupe to wynik fenomenalny , trzeba tu wziąść pod uwagę świetną pracę Dana Petrescu, to jak potrafi przygotować zespól na walke z najlepszymi , jego żelazną taktykę do której prawie idealnie stosują sie piłkarze. Wisła niestety poległaby z nimi, na pewno mam rację.Wzorem dla nas powinien być poziom rumuńskiej piłki, wystarczy spojrzeć na to , że my zawsze musimy przechodzić przez szczebel eliminacji a oni po zdobycia mistrzostwa już graja w Lidze Mistrzów, niestety mamy kompleks europejskich pucharów...
|
chyba na dzień dzisiejszy bliżej Wiśle do Debreczyna niż do Unirei.
|
Tez prawda, chociąż Debreczyn nie popisał się wczoraj za bardzo , ale Wisła też byłaby w stanie podobny wynik osiągnąć , no i taka prawda , do nich nam bliżej.. kurcze.. a mieliśmy z nimi grać o bezpośrednią przepustkę do Ligi Mistrzów.. myśle , że szanse byłyby wyrównane , bo jakbyśmy trafili na Uniree to ponieślibyśmy klęske
|
Cytat:
Nie wiem skąd się bierze optymizm kolegi, ale Levadię to wypunktował Debreczyn, tak więc na pewno nie jesteśmy na podobnym poziomie. A od czasu wtopy z Estończykami jakoś nie widzę poprawy w stylu gry, więc w tej chwili z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że znów dostalibyśmy od nich w baniak. Pora przestać żyć iluzjami, możliwości naszych piłkarzy zostały w ostatnich latach wystarczająco zweryfikowane. Nie wiem, ile jeszcze kompromitujących (pod względem zarówno wyniku, jak i stylu) porażek potrzeba, żeby do niektórych dotarło gdzie na mapie futbolowej jesteśmy. Przed San Marino, Watykanem i Liechtensteinem. Możemy jeszcze puknąć Azerbejdżan, może Mołdawię, powalczyć z Białorusią, Litwą, Łotwą etc. |
Masz rację ale i tak jestem pewien , że i tak jesteśmy w stanie wypunktować Estończyków, wtedy też byliśmy ale czegoś zabrakło, ale chłopcy wyciągneli już wnioski z tamtego meczu, w zasadzie meczów i 2 raz już nie daliby się zaskoczyć , jestem tego pewny!
|
Cytat:
Nie martw się - wyrośniesz z tego :) |
W Polsce przed absolutnie każdym meczem piłkarze mówią że POWALCZĄ tylko a będzie jak będzie lub jak 'Bóg Da' a potem oczywiście nie można miec do nich pretensji bo ciężko w sumie stwierdzic czy 'powalczyli' czy nie. Chora mentalnośc wiecznie przegranych,gorszych lub wszechobecny brak jakichkolwiek ambicji po prostu.
A co do Łotwy,Białorusi,Mołdawii..chyba nam troche juz odjechali skoro każdy z tych krajów ma przedstawiciela w tej całej Lidze Europejskiej i niedługo bedziemy modlic sie by ominąc przedstawicieli tych państw przy wszelkim losowaniu pucharowym. |
Jak jeszcze raz się na nich zawiodę to tak jak mówisz kolego- wyrosnę z tego, fakt , jestem jeszcze młody:)
|
Cytat:
Gdyby tak chociaż raz trafić na drużynę w pełni amatorską, tak żeby na starcie nie odstawiali nas zaangażowaniem. Przyjechaliby tacy pociągiem, pozwiedzali trochę Kraków, a na koniec dali sobie strzelić ze trzy bramki. Niestety, coraz mniej takich zespołów w eliminacjach. |
Tylko należy zacytowac w tym miejscu Wszystkich trenerów polskich drużyn: ,,Poziom piłki nożnej w Europie się wyrównał na tyle że każdy może wygrac z każdym i nie ma już 'ogórków' w tych rozgrywkach jak w dawnych latach''. Szkoda tylko że taka kwestia pada zawsze po odpadnieciu już..
|
Cytat:
|
Dlatego bo My 'równamy' w dół a nie jak wszyscy w góre po prostu. :)
|
Unirea wygrywa u siebie z Sewillą.
Liverpool wypad z Ligi Mistrzów. Szkoda. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl