![]() |
Narodowy cmentarz w Arlington? Wirginia, USA.
|
Cmentarz żołnierzy amerykańskich poległych na plażach Normandii, Colleville, Francja.
|
wienek- TAK, gratulacje. Zadajesz.
|
http://img526.imageshack.us/img526/2954/obrazek123.jpg
cóż to za dama ? nie czekajcie na potwierdzenie, idę spać... |
Maria Teresa Habsburg
potwierdzenie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Teresa_Habsburg Podobnie jak wcześniej: co to i gdzie? http://i41.tinypic.com/13yi169.jpg |
Sofijówka - Park sentymentalny w Humaniu założony przez Szczęsnego Potockiego dla swojej żony Zofii
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zofi%C3%B3wka_(park) |
Oczywiście. Twoja kolej:)
|
Kto jest autorem obrazu, jaki jest jego tytuł oraz jaki nurt w sztuce reprezentuje ? :
http://img35.imageshack.us/img35/9744/obrazek.jpg . |
Wojciech Fangor "Postaci". socrealizm?
Jeśli tak to: Co to za bitwa? http://i44.tinypic.com/5yt2k7.gif |
Bitwa nad Boyne
|
Krissu :). Czułam Cię z daleka ;). Twoja kolej :).
|
|
Tomás de Torquemada
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1s_de_Torquemada Kim jest ta pani z orzełkiem na piersi ? : http://img39.imageshack.us/img39/9891/1111e.jpg W ramach podpowiedzi dodam, że pytanie zadane zostało nieco podchwytliwie ;) |
Stanisława Walasiewicz
Wiki: "Walasiewicz zginęła 4 grudnia 1980 w czasie napadu na sklep, została postrzelona przez napastnika. Ciało zostało poddane autopsji. Okazało się, że w rzeczywistości sportsmenka była obojnakiem, to znaczy posiadała żeńskie i męskie narządy płciowe (jednak nie w pełni rozwinięte)[potrzebne źródło]. Badania genetyczne wykazały, że miała też chromosom Y[potrzebne źródło]. Rozgorzała wówczas dyskusja, czy nie trzeba aby odebrać Walasiewiczównie jej rekordów i medali. Jednak taka decyzja nie została podjęta. Zarówno Międzynarodowy Komitet Olimpijski jak i Międzynarodowa Federacja Lekkiej Atletyki (IAAF) nigdy oficjalnie nie odniosły się do tej sprawy. W latach 90. federacje sportowe odeszły już od badań płci i zakazu startu obojnaków, gdyż badania wykazały, że nie mają one przewagi nad kobietami." |
Stanisława Walasiewicz i do końca to panią nie była ;)
|
SkMk możesza zadać, bo ja muszę spadać:)
|
http://i43.tinypic.com/2egdymr.jpg
Więźniowie Auschwitz podczas montażu sławnej bramy spłatali SS-manom pewien psikus, mający być wyrazem buntu i nieposłuszeństwa ? Na czym polegał ów psikus widoczny na zdjęciu ? |
Cytat:
|
Luźny strzał:
"B" w arbeit do góry kołami? :D |
jedziesz Wisl@k
|
|
Muscle Beach
Venice- dzielnica Los Angeles, California, USA. http://i39.tinypic.com/2ce5154.jpg Dwóch panów na pierwszym planie to ? |
bb.1906 Może by tak jakaś podpowiedź :D bo nie za bardzo idzie :D pozdro.
|
Przepraszam, ze dopiero teraz- wcześniej nie mogłem. Byli to królowie. Ten wysoki był pierwszym władcą w historii swojego kraju, który składał przysięgę w dwóch językach. Natomiast ten mały, od dziecka był bardzo słabowity. Uważano, że przyczyną tego stanu, był bliski stopień pokrewieństwa jego rodziców.
|
Ten mały,,, Król Włoch, Wiktor Emanuel III?
|
Po prawej na 100% Wiktor Emanuel III, a po lewej Jerzy V?
|
A ja podam swoją propozycję, że ten drugi to Humbert II, ten mały to bankowo Wiktor Emanuel III.
Teraz trzeba czekać na potwierdzenie... |
Wiktor Emanuel III tak, ale ten po lewej to ani Jerzy V, ani Humbert II.
Jeszcze jedna podpowiedź: Król ten miał ciężki początek panowania, a to za sprawą jego wuja- wcześniejszego władcy kraju, który zasłynął z okrutnej eksploatacji pewnego afrykańskiego państwa. Gdy sprawa wyszła na jaw, zyskał przydomek " rzeźnika z X" (X- nazwa państwa). Jeżeli nikt do północy nie zgadnie podam odpowiedź. EDIT: WISLAZWE- nie |
To może ten pan to Ahmed Zogu??
|
Król Belgii Albert I, bratanek "rzeźnika Konga" Leopolda II??
Jeśli tak to niech ktoś zada za mnie |
Tak. To Albert I Koburg.
|
Dobra jeżeli nie ma chętnych do zadania zagadki to ja zadam na ochotnika :)
http://i39.tinypic.com/9teuep.jpg Co to za pan ?? Czym się wsławił ?? Co założył ?? Podpowiedź I Ten pan był pierwszym prezydentem swojego kraju w sumie piastował ten urząd 3 razy, na jego cześć nazwano miasto i region w jego kraju. Patrząc na mapę miasto to leży po przeciwnej stronie kraju od stolicy. Został mianowany członkiem rządzącego triumwiratu lecz przed objęciem władzy zmarł... |
Wygląda mi na generała Napoleona, lecz nikogo takiego nie znalazłem. Jakaś podpowiedź?
|
Podpowiedź II
Państwo z którego pochodzi ów człowiek leży w Ameryce Południowej. Przyglądnąć się obrazkowi bo tam też jest podpowiedź :D ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Takie małe przypomnienie może ktoś zna odpowiedź :) Cytat:
|
Fructuoso Rivera
Riviera Liberalna Partia Polityczna walczył z brazylijczykami |
Maciejj bardzo dobrze w nagrodę zadajesz zagadkę :D
|
w Usa był okres zwany mccartyzmem i w tym okresie złapano kilka tysiecy szpiegów kacapów
90 kilka procent z nich miało prawdziwe paszporty hamerykanskie.... nie jakies podrobki,falszywki itd pyatnie - skąd te paszporty i jak do owych szpiegósów trafiły |
Chodzi o nielegałów? Posługiwali się oni prawdziwymi paszportami innych osób. Np zmarłych- wykorzystywano ich akt urodzenia i tworzono legendy.
|
Cytat:
wieczorem dam podpowiedź WISLAZWE ciągle blisko ale to nie to......... skąd te paszporty.......... bo one nie byly fikcyjne...... tylko prosto z hameryki a były ich tysiace w łapach sowietow podpowiedz - 17 lipca 1936 |
Nielegałowie
Zazwyczaj znali biegle język kraju docelowego z racji swojego pochodzenia: z mieszanych małżeństw albo z rodzin rosyjskich emigrantów. Musieli perfekcyjnie "nauczyć się" innego kraju: poznać historię, topografię i obyczaje, nawet znane dowcipy. Ich zadanie wymagało wtopienia się w otoczenie i polegało na zorganizowaniu siatki szpiegowskiej. Działali na terenie obcego państwa jako jego obywatele, bez kontaktu z oficjalnym przedstawicielstwem ZSRR; posługiwali się fikcyjnymi nazwiskami i życiorysami; kontaktowali się z moskiewską centralą wyłącznie za pośrednictwem radia, skrzynek kontaktowych i kurierów. Nie wolno im było szukać pomocy w ambasadzie, a w przypadku zdemaskowania byli sądzeni jako zdrajcy ojczyzny szpiegujący dla Sowietów. O to chodzi?? :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl