Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

puchaty1906 14.05.2009 16:23

Narodowy cmentarz w Arlington? Wirginia, USA.

wienek 14.05.2009 18:52

Cmentarz żołnierzy amerykańskich poległych na plażach Normandii, Colleville, Francja.

bb.1906 14.05.2009 22:13

wienek- TAK, gratulacje. Zadajesz.

wienek 14.05.2009 22:52

http://img526.imageshack.us/img526/2954/obrazek123.jpg

cóż to za dama ?
nie czekajcie na potwierdzenie, idę spać...

bb.1906 14.05.2009 23:35

Maria Teresa Habsburg
potwierdzenie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Teresa_Habsburg

Podobnie jak wcześniej: co to i gdzie?
http://i41.tinypic.com/13yi169.jpg

Ela 15.05.2009 10:54

Sofijówka - Park sentymentalny w Humaniu założony przez Szczęsnego Potockiego dla swojej żony Zofii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zofi%C3%B3wka_(park)

bb.1906 15.05.2009 11:06

Oczywiście. Twoja kolej:)

Ela 15.05.2009 11:13

Kto jest autorem obrazu, jaki jest jego tytuł oraz jaki nurt w sztuce reprezentuje ? :

http://img35.imageshack.us/img35/9744/obrazek.jpg

.

Tiramisu 15.05.2009 11:22

Wojciech Fangor "Postaci". socrealizm?

Jeśli tak to: Co to za bitwa?
http://i44.tinypic.com/5yt2k7.gif

Krissu 15.05.2009 11:25

Bitwa nad Boyne

Tiramisu 15.05.2009 11:26

Krissu :). Czułam Cię z daleka ;). Twoja kolej :).

Krissu 15.05.2009 11:32

Dziwne.

Dziś się myłem :)

http://i44.tinypic.com/2i0genk.jpg

Kto?

Ela 15.05.2009 11:37

Tomás de Torquemada

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1s_de_Torquemada

Kim jest ta pani z orzełkiem na piersi ? :

http://img39.imageshack.us/img39/9891/1111e.jpg

W ramach podpowiedzi dodam, że pytanie zadane zostało nieco podchwytliwie ;)

bb.1906 15.05.2009 12:11

Stanisława Walasiewicz
Wiki: "Walasiewicz zginęła 4 grudnia 1980 w czasie napadu na sklep, została postrzelona przez napastnika. Ciało zostało poddane autopsji. Okazało się, że w rzeczywistości sportsmenka była obojnakiem, to znaczy posiadała żeńskie i męskie narządy płciowe (jednak nie w pełni rozwinięte)[potrzebne źródło]. Badania genetyczne wykazały, że miała też chromosom Y[potrzebne źródło].

Rozgorzała wówczas dyskusja, czy nie trzeba aby odebrać Walasiewiczównie jej rekordów i medali. Jednak taka decyzja nie została podjęta. Zarówno Międzynarodowy Komitet Olimpijski jak i Międzynarodowa Federacja Lekkiej Atletyki (IAAF) nigdy oficjalnie nie odniosły się do tej sprawy. W latach 90. federacje sportowe odeszły już od badań płci i zakazu startu obojnaków, gdyż badania wykazały, że nie mają one przewagi nad kobietami."

SkMk 15.05.2009 12:12

Stanisława Walasiewicz i do końca to panią nie była ;)

bb.1906 15.05.2009 12:14

SkMk możesza zadać, bo ja muszę spadać:)

SkMk 15.05.2009 12:28

http://i43.tinypic.com/2egdymr.jpg

Więźniowie Auschwitz podczas montażu sławnej bramy spłatali SS-manom pewien psikus, mający być wyrazem buntu i nieposłuszeństwa ? Na czym polegał ów psikus widoczny na zdjęciu ?

wisl@k_TS 15.05.2009 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SkMk (Post 727824)
Więźniowie Auschwitz podczas montażu sławnej bramy spłatali SS-manom pewien psikus, mający być wyrazem buntu i nieposłuszeństwa ? Na czym polegał ów psikus widoczny na zdjęciu ?

Literka B została zamontowana do góry nogami, ot taki psikus :)

Bóg Trybun (objawion) 15.05.2009 12:33

Luźny strzał:

"B" w arbeit do góry kołami?
:D

SkMk 15.05.2009 12:40

jedziesz Wisl@k

wisl@k_TS 15.05.2009 12:51

http://img31.imageshack.us/img31/2534/45512809.th.jpg

http://img31.imageshack.us/img31/9601/61318936.th.jpg

Co to? Gdzie to?

bb.1906 15.05.2009 13:51

Muscle Beach
Venice- dzielnica Los Angeles, California, USA.

http://i39.tinypic.com/2ce5154.jpg
Dwóch panów na pierwszym planie to ?

WISŁAZWE 15.05.2009 21:28

bb.1906 Może by tak jakaś podpowiedź :D bo nie za bardzo idzie :D pozdro.

bb.1906 16.05.2009 13:13

Przepraszam, ze dopiero teraz- wcześniej nie mogłem. Byli to królowie. Ten wysoki był pierwszym władcą w historii swojego kraju, który składał przysięgę w dwóch językach. Natomiast ten mały, od dziecka był bardzo słabowity. Uważano, że przyczyną tego stanu, był bliski stopień pokrewieństwa jego rodziców.

Tiramisu 16.05.2009 17:24

Ten mały,,, Król Włoch, Wiktor Emanuel III?

Sevi 16.05.2009 17:34

Po prawej na 100% Wiktor Emanuel III, a po lewej Jerzy V?

WISŁAZWE 16.05.2009 17:46

A ja podam swoją propozycję, że ten drugi to Humbert II, ten mały to bankowo Wiktor Emanuel III.
Teraz trzeba czekać na potwierdzenie...

bb.1906 16.05.2009 20:43

Wiktor Emanuel III tak, ale ten po lewej to ani Jerzy V, ani Humbert II.
Jeszcze jedna podpowiedź:
Król ten miał ciężki początek panowania, a to za sprawą jego wuja- wcześniejszego władcy kraju, który zasłynął z okrutnej eksploatacji pewnego afrykańskiego państwa. Gdy sprawa wyszła na jaw, zyskał przydomek " rzeźnika z X" (X- nazwa państwa).

Jeżeli nikt do północy nie zgadnie podam odpowiedź.

EDIT: WISLAZWE- nie

WISŁAZWE 16.05.2009 20:53

To może ten pan to Ahmed Zogu??

thomasson 16.05.2009 21:39

Król Belgii Albert I, bratanek "rzeźnika Konga" Leopolda II??
Jeśli tak to niech ktoś zada za mnie

bb.1906 16.05.2009 21:42

Tak. To Albert I Koburg.

WISŁAZWE 17.05.2009 10:33

Dobra jeżeli nie ma chętnych do zadania zagadki to ja zadam na ochotnika :)
http://i39.tinypic.com/9teuep.jpg

Co to za pan ??
Czym się wsławił ??
Co założył ??

Podpowiedź I
Ten pan był pierwszym prezydentem swojego kraju w sumie piastował ten urząd 3 razy, na jego cześć nazwano miasto i region w jego kraju. Patrząc na mapę miasto to leży po przeciwnej stronie kraju od stolicy.
Został mianowany członkiem rządzącego triumwiratu lecz przed objęciem władzy zmarł...

puchaty1906 17.05.2009 15:08

Wygląda mi na generała Napoleona, lecz nikogo takiego nie znalazłem. Jakaś podpowiedź?

WISŁAZWE 17.05.2009 17:20

Podpowiedź II
Państwo z którego pochodzi ów człowiek leży w Ameryce Południowej.
Przyglądnąć się obrazkowi bo tam też jest podpowiedź :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takie małe przypomnienie może ktoś zna odpowiedź :)

Cytat:

Pytanie po za zagadką. Mam taki problem chodzi o to, że na Sukiennicach znajdują się karykatury prezydentów Krakowa chodzi mi o jedną z nich mianowicie o
http://krakow.mountains.ws/zabytkowy...oth_hall/9.htm

czyja to jest karykatura.( imię nazwisko) I gdzie mogę znaleźć informacje na temat innych. BARDZO MI ZALEŻY na rozwiązaniu.
Jakieś propozycje, sugestie na PRIV :):)


Maciejj 17.05.2009 18:12

Fructuoso Rivera
Riviera
Liberalna Partia Polityczna

walczył z brazylijczykami

WISŁAZWE 17.05.2009 20:12

Maciejj bardzo dobrze w nagrodę zadajesz zagadkę :D

Maciejj 17.05.2009 21:11

w Usa był okres zwany mccartyzmem i w tym okresie złapano kilka tysiecy szpiegów kacapów
90 kilka procent z nich miało prawdziwe paszporty hamerykanskie.... nie jakies podrobki,falszywki itd
pyatnie - skąd te paszporty i jak do owych szpiegósów trafiły

bb.1906 17.05.2009 22:35

Chodzi o nielegałów? Posługiwali się oni prawdziwymi paszportami innych osób. Np zmarłych- wykorzystywano ich akt urodzenia i tworzono legendy.

Maciejj 18.05.2009 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bb.1906 (Post 729856)
Chodzi o nielegałów? Posługiwali się oni prawdziwymi paszportami innych osób. Np zmarłych- wykorzystywano ich akt urodzenia i tworzono legendy.

blisko........... ale uzupełnij swą odpowiedź

wieczorem dam podpowiedź


WISLAZWE
ciągle blisko ale to nie to......... skąd te paszporty..........

bo one nie byly fikcyjne...... tylko prosto z hameryki a były ich tysiace w łapach sowietow


podpowiedz - 17 lipca 1936

WISŁAZWE 18.05.2009 18:59

Nielegałowie
Zazwyczaj znali biegle język kraju docelowego z racji swojego pochodzenia: z mieszanych małżeństw albo z rodzin rosyjskich emigrantów. Musieli perfekcyjnie "nauczyć się" innego kraju: poznać historię, topografię i obyczaje, nawet znane dowcipy. Ich zadanie wymagało wtopienia się w otoczenie i polegało na zorganizowaniu siatki szpiegowskiej. Działali na terenie obcego państwa jako jego obywatele, bez kontaktu z oficjalnym przedstawicielstwem ZSRR; posługiwali się fikcyjnymi nazwiskami i życiorysami; kontaktowali się z moskiewską centralą wyłącznie za pośrednictwem radia, skrzynek kontaktowych i kurierów. Nie wolno im było szukać pomocy w ambasadzie, a w przypadku zdemaskowania byli sądzeni jako zdrajcy ojczyzny szpiegujący dla Sowietów.



O to chodzi?? :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl