![]() |
Duża praca własna zawsze mile widziana.
Zwłaszcza u premiera, bo to w RP rzadko spotykane :D |
kurde skasowało mi długiego posta :(
w każdym razie ku przestrodze pamiętajcie: statystycznie wychodząc z psem na spacer macie po 3 nogi ;) więc np fenomenalny wynik widzewa z 95/96 (srednia 2,59 w 34 meczach 88pkt! kosmos!) i niewiele gorszy nasz z 07/08 (2,57 w 30 meczach 77pkt) troche podbijają wynik ogólnie widać że spadł zdecydowanie poziom sportowy kolejnych mistrzów polski w ostatnich latach lata 96-00 srednia mistrza 2,3 (przy esa 37 dałoby to 85pkt) lata 01-10 srednia mistrza 2,28 (przy esa 37 dałoby to 84pkt) lata 11-18 srednia mistrza 1,99 (przy esa 37 dałoby to 74pkt) a np jaśnie aktualnie nam panująca Legia zdobyła teraz całe 70pkt niechlubną ciekawostką jest fakt że za cały ten badany przeze mnie okres , najsłabszym mistrzem byliśmy my w 10/11 ex aequo ze Śląskiem rok póniej (srednia 1,87 przy esa37 dałoby to 69pkt) widać więc że tegoroczny wynik Legii to też ścisła czołówka au rebours więc lepiej wspominać sezon 07/08 , bo 24z 5r 1p , naprawdę robi wrażenie ale naprawde czapki z głów przed przyjaciółmi z Łodzi , bo to co wtedy wykręcił z nimi Franek Smuda to jest KOSMOS 27z 7r 0p , a dodajmy że przy 34 kolejkach trudniej o wyższą średnią niż przy 30 , zawsze to przy dłuższym sezonie łatwiej coś się może spi.dolić no ale do rzeczy podsumowując statystycznie w naszej kopanej potrzeba 81pkt do mistrza 62pkt do pucharów 39pkt do utrzymania (przy 37 kolejkach bez podziału pnkt po rundzie zasadniczej) jeszcze raz podkreslam że jest to średnia arytmetyczna, jak ktoś się chce bawić w ważone to zapraszam |
W temacie utrzymania to się różnimy 1 punktem. Czyli w zasadzie nie ma się o co spierać, choć Podbeskidzie w 2015/16 spadło z 39 [20(38)] punktami.
Ale jeszcze 9 zwycięstw i spokój. :rotfl: Zaś z ciekawostek ekstraklapy to 7 zespołów po 7 kolejkach ma średnią poniżej "utrzymania". Przy 40 punktach to jest 1.08, przy 39 1.05: Kod:
# mecz pkt średnia |
Tylko, że za czasów PBB dzielono punkty w rundzie finałowej.
Jakby ich nie dzielono to by spokojnie się utrzymało, mimo katastrofalnych wyników w kluczowej części sezonu. Spadek świetnie punktującego PBB był jednym z kluczowych argumentów przy usuwaniu podziału punktów. Tak samo średnia arytmetyczna na mistrzostwo i puchary wg AC jest nieaktualna. Zawyżają ją kluby z lat wcześniejszych, a od paru ostatnich sezonów mistrz ma lub prawie ma 2 punkty w meczu. Obecnie punktowanie z siłą 2 pts / mecz niemal gwarantuje walkę o mistrzostwo do ostatniej kolejki (często udaną). Bardziej aktualna jest liczba 74 pts, którą podał jako średnią za lata 11-18. 81 punktów praktycznie gwarantuje mistrzostwo w cuglach z dużą przewagą punktową nad resztą stawki. |
Cytat:
|
pamiętajmy o powiedzonku Marka Twaina ;)
|
W zeszłym sezonie od kolejki 8 do 15 [8 kolejek] zdobyliśmy 11 pkt.
Średnia 1,375 pkt, jeśli teraz będziemy zdobywać więcej średniej na mecz, możemy naprawdę włączyć się do gry o wyższą stawkę. |
I za Kiko rok temu i za Smudy przeszlo 4 mieliśmy podobny stan posiadania jak teraz. A skończyło sie tylko i az 2x 6 miejscem.
Niech to będzie lekkim kublem zimnej wody dla tych którzy przeliczaja punkty potrzebne do zdobycia mistrzostwa. |
Cytat:
Jakby się ktoś chciał doktoryzować to przypominam, że z jednej strony próba 37 (kolejek) jest dość mała. Z drugiej strony na tyle duża, że nie możemy (jeszcze) bawić się na wszystkich możliwych rozwiązaniach. Wszystkich możliwych wyników jest (3^8)^37 - 3 możliwe wyniki (w-r-p) - 8 meczów w kolejce - 37 kolejek Po 7 kolejce komp pokazuje mi 3,23E+114 |
Tak z innej bajki, ale również statystycznie - po tych 7 kolejkach wygląda na to, że strzelamy dokładnie 1 gola na mecz więcej, niż tracimy ;)
|
Cytat:
jeśli dobrze liczę |
(3^8)^30, które daje "E+114" to raczej 114 liczb w rozwinięciu. Jeśli dobrze liczę to masz tylko 31 :>
|
To szybko się wyjaśniło, pardon :-)
|
Jeśli ktoś słuchał dzisiejsze TSW na Weszło to informuję, że wbrew pozorom nie mam na imię Michał ;)
Redaktor mówił, jakby cytował nasze forum. |
Cytat:
|
Cracovia nie zawiodła i zdobyła zero pkt w B-stoku , tym samym okopała się na czele tabeli (tym po odwróceniu) teraz tylko (i aż) wygrać dzisiejsze spotkanie i tabela ułoży się w najlepszy z możliwych sposobów ;)
|
To ile do tego utrzymania potrzeba punktów? ;)
|
Cytat:
|
Według wyliczanki 23 pkt, czyli do końca sezonu musieliby robić 0,8 pkt średnio na mecz ;>
Tak sobie teraz sprawdziłem sam : w ostatnich 5 latach (moment wprowadzenia E37) awans do "8"gwarantowało (8 miejsce) : 40,41,38,39,43 pkt. Więc negatywny scenariusz zakładałby chyba 44pkt po 30 kolejkach jako gwarant awansu. 1,23 pkt na mecz do końca rundy zasadniczej, chyba da się zrobić... ;-) Truizm, ale za 3 kolejki będziemy mądrzejsi znacznie. Mecz "pułapka" w Szczecinie - Pogoń pechowo traci często punkty. Grają słabo, oby wciąż mieli problem z wystawieniem napastnika. Oby z nami się nie przełamali. Dalej Kielce u siebie - są słabsi niż rok temu, wygrana w Płocku (jedyna wyjazdowa) szczęśliwa, bo CK durną złapa szybko Merebashvili. Zagrożeni kartkami (po 3) są Żubrowski i Rymaniak, miło byłoby jakby się wykartkowali. A potem Derby na pustym kauflandzie z grającą totalną padakę cyrankiewiczówką. 9 pkt nie jest tu chyba przecież nierealne? Dobrze byłoby jakby Basha i Boguski się w Szczecinie wykartkowali przed meczem z judovią. |
Gdzieś punkty zgubimy. Nie ma bata, nie pompujmy balonika na same wygrane. Nawet Wisła Kasperczaka czy Skorży wszystkiego nie wygrywala, choć akurat ją od obecnej Wisły dzieliło (oprócz wybitnej grupy piłkarzy swojej epoki w Polsce) to też spora boiskowa "pycha".
Im dłużej pilkarze będą swiadomi że mają jeszcze dużo do poprawy tym lepiej dla wszystkich. |
Wiem, że gdzieś zgubimy, ale teraz terminarz mamy naprawdę "dobry". Dwie najgorsze drużyny w ekstraklasie - z czego jeden wyjazd na puste trybuny + mecz u siebie z przeciętną ekipą z Kielc. Naprawdę 9pkt tu nierealne nie jest ;)
Ale 7, w tym 3 w Derbach mi styknie... |
Z terminarzy ekstraklasy najczęściej wynika tyle, że traci się punkty z outsiderami, a zdobywa z faworytami. To jest polska liga i tego nie zrozumiesz. Już wielokrotnie nas to zgubilo.
W najbliższych 3 spotkaniach będziemy zdecydowanym faworytem i pytanie jak na to zespół zaareaguje. Niech się zacznie "musicie wygrać Panowie" i nogi będą splatane. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Totalbet 2,65 - 3,20 - 2,80 Fortuna 2,60 - 3,10 - 2,90 Parę godzin temu STS oferował nawet kurs 3,00 na Wisłę, ale już zeszli z kursem zdecydowanie i tam Wisła lekkim faworytem w chwili obecnej. Tak jak pisałem, bukmacherzy też szacują szanse w oparciu m.in. o rachunek prawdopodobieństwa i wiedzą, że Wisła wiecznie wygrywać nie będzie, a Pogoń nie skończy sezonu bez wygranej, kiedyś muszą się przełamać. To nie będzie łatwe spotkanie dla nas wbrew pozorom :D |
Cytat:
|
Cytat:
Ja liczę, że we Wrocławiu to tak jakbyśmy przegraliśmy :D a od meczu z Lechią to pierwsze zwycięstwo nowej serii :P |
Miejmy nadzieję że piłkarze też tak myślą ;)
|
ostatni raz wygraliśmy więcej niż 4 mecze z rzędu w sezonie 2010/2011 - zaczęło się od wiślackiego dżihadu na "świętej ziemi"a później rozgromienia Legii i dało 7 kolejnych zwycięstw. Wiadomo jak się skończyło....
Nie jest ważne aby mieć nie wiadomo jak długą passę zwycięstw, ważne jest aby mieć takie 4-5 wygranych pass w ciągu sezonu ze 3-4 wówczas można myśleć o wielkich rzeczach. Na razie jest świetnie, cieszmy się chwilą, która oby jak najdłużej trwała, ale nie zapominajmy, że naszym celem jest utrzymanie się w tej lidze za wszelką cenę. Gra zespołu może nam nabić pieniędzy nie tylko z biletów, ale również przyciągnąć nowych sponsorów. Widowiskowa gra to również dodatkowy finansowy bonus od C+ (wysoka oglądalność + mecze w lepszych godzinach) |
Wisła po 8 kolejce (na stadionie był odjazd):
17 punktów Do 40(39) magicznych punktów: - 23 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach - 23/22 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach Minęło 21,6% meczów w sezonie, 26,7% w rundach zasadniczych. Wykręcamy rekordowe statystyki (oby tak dalej do grudnia). 2,13 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 2,20 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 2,00 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,79(0,76) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 1,92 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,59 - 3(37) 1,93/2,21 - 1(37) drugie wg Czerepaka |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl