Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Aro1234 15.10.2008 22:05

Też macie uczucie jakby was ktoś w dupę wyjebał? :D

A tak na poważnie.
Brawo Paweł Brożek, brawo Kuba Błaszczykowski, znów duża klasa!
Ebi mnie załamywał choć niby swoje zrobił - zdobył gola.
Obrońcy mnie załamywali od początku. Fatalnie grał Wojtkowiak.. Dramat z tą lewą stroną.. Może wreszcie pora na Gancarczyka? Co w końcu z Bronowickim?
Roger już nie ten co z Czechami. Zresztą sądzę, że Słowacy byli dużo mądrzejsi niż Czesi. Spokojnie przeanalizowali to co my z Pepitkami zagraliśmy i zrobili swoje. Gole z dupy, trudno...
Szkoda zmiany Pawła. Bardziej ku temu nadawał się Smolarek. Dziwi też zejście Murawskiego. Dużo gorzej prezentował się Mariusz Lewandowski.

No cóż. Mam nadzieję, że to nauczka. Że już nigdy nie przytrafi się nam tak frajerska porażka. Z przykrością stwierdzam, że to była najbardziej frajerska przegrana polskiej kadry jaką widziałem.

Co do przyszłości Leo. Nie sądzę, aby sam odszedł. Za dużą kasę tu dostaje, żeby z niej zrezygnować. Poza tym to nie jego wina, że nasi obrońcy wbili dwa samobóje, bo tak to trzeba określić.

Byle do wiosny!

Tak z innej beczki. Może to głupie co powiem, ale nie niespodzianki (bo za taką uznaję dzisiejszą porażkę naszych) zdarzają się mimo wszystko coraz częściej. Dziś znów:
Estonia - Turcja 0:0, Grecja - Szwajcaria 1:2, Gruzja - Bułgaria 0:0, Łotwa - Izrael 1:1, Włos, Niemcy, Litwini i Hiszpanie ledwo ledwo. Anglicy też nie bez problemów. Portugalia przeżywa męki z Albanią. Zobaczymy co będzie na wiosnę. :)

mr_kwolf 15.10.2008 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 616056)
Euzebiusz Smolarek 4 - najlepszy w polskiej drużynie. W pierwszej połowie bardziej nawet niż skrzydłowy, obrońca. Zablokował kilka dośrodkowań i odebrał sporo piłek. Strzelił gola, walczył i biegał od jednej bramki do drugiej. Nie ma co wymagać więcej.
gazeta.pl
Nie wiem czy ja inny mecz oglądałem ?

chłopaki z gazeta.pl oglądali z VHS Polska-Portugalia

pan_premier 15.10.2008 22:05

Armageddon ludzie, armageddon

uspokójcie sie troche, to tylko nasza reprezentacja, a to jej zwykły mecz.
Ja na ten przykład omówiłem z domownikami między 60 a 93 min planowaną budowe trasy kolejowej Podłęże- Piekiełko
rozstrzygnałem skąd moze wypływac Raba i w którym miejscu ma swe ujście, jak równiez przy tej okazji pojawiła sie kwestia Dunajca
Do tego rozprawialismy czy tory kolejowe Mszana D- Tymbark są jeszcze czynne.

Dało sie? dało, porażke przełknałem, a jadac kiedys na trasie Podłęże- Piekiełko między jednym browarem a drugim wspomnę Borubara.
i już.

flamengista 15.10.2008 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 616047)
Oczekujesz od bramkarza, że wygra mecz?

Tak, tego należy oczekiwać od najlepszych bramkarzy. A do takiego poziomu ponoć aspiruje nasz Boruc.

Przy czym wygrać mecz to u bramkarza oznacza - wyciągnąć kilka setek i zachować czyste konto, dzięki czemu jego drużyna po słabym meczu wygrywa farciarsko jedną bramką. To co zrobił Palop zdarza się raz an milion i nikt tego od bramkarza nie wymaga.

Casillas, Buffon, Cech czy nawet Dudek - to są/byli bramkarze, którzy regularnie wygrywają dla swojego klubu 4-5 meczy w sezonie. Jeśli nie więcej.

Z kolei taki Artur Sarnat, który zawsze bronił przyzwoicie miał bilans zerowy. Tzn. na ogól nie psuł meczów, ale jak leciała trudna piłka - można było być pewnym, że ją puści.

Boruc niestety ma w reprezentacji bilans ujemny, bo zawalił co najmniej dwa mecze. Jest to o tyle irytujące, że w Celticu w LM kilka razy dokonywał już cudów w bramce i wygrywał im przegrane mecze. Niestety w kadrze nie prezentuje podobnej formy.

Vashut 15.10.2008 22:09

Panowie, ja też jestem wkurzony jak mało kto- Boruc jest dobrym bramkarzem ale faktem jest, że ma dobrą prasę dobre publicity (piwko od czasu do czasu z warszawskimi dziennikarzami?) To że jest dobrym bramkarzem wywindowało do go Celticu i to jest max dla tego piłkarza. Samym wizerunkiem "holy goale" i pewnego siebie twardziela nie wygrywa się meczów.. Psychika była jego mocna stroną zawsze ale widać że po Lwowie na jego wizerunku pojawiła się rysa, której się nigdy nie pozbędzie... myślę, że jesteśmy świadkami zejścia Boruca z firmanentu

Plastman 15.10.2008 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 616007)
popatrz jakich zawodników ma ta Słowacja i zacznij gadać. W swoim składzie mają podstawowego obrońce Liverpoolu czy piłkarza który w ciągu 2-3 lat będzie jednym (o ile nie najlepszym) rozgrywającym świata. Możecie pieprzyć jak Juskowiak (chyba on) że dzisiaj zagrał słabo ale takiego przeglądu pola jak on to ma mało piłkarzy na świecie. Jest to reprezentacja na naszym poziomie a że grali u siebie to nie wiem czemu stwierdzasz że " nie potrafimy wygrać ze Słowacją, gdzie my jesteśmy?"


Nie róbmy jaj! Nie róbmy ze Slowacji potentata piłkarskiego, nawet jeśli mieli w miare udane poprzednie eliminacje.
To NIE POWINNA być reprezentacja na naszym poziomie! Powinniśmy ich znacznie przewyższać! Co z tego że mają gracza Liverpoolu? (Zimbabwe też miało gracza Liverpoolu). Są w tym głupim, bo głupim ale coś odzwierciedlającym rankingu FIFA 30 miejsc niżej niż my.
Temu stwierdzam, że solidny zespół europejski powinien wygrać taki mecz, prowadząc na kilka minut przed końcem i boli mnie to, że Polacy się takim zespoołem nie okazali, ale to już szeroki apekt i nie chciałbym uderzać w tony podobne do Szpaka, którego kryrtykowałem. I dlatego pytam GDZIE JESTEŚMY?
Bo potencjał Słowacy mają pewnie dużo mnieszy niż my i podejzewam , że tam kazdy chce być hokeistą a nie piłkarzem. Dlatego "gadam", bo Polacy mają wielkie aspiracje, ale co z tego wynika to widać a mogło by dużo więcej

irman 15.10.2008 22:11

Panowie jaki Piotrek Brożek do reprezentacji? Widzieliście jego ostatni mecz przed kadrą w Zabrzu? Przecież to była tragedia mieszana z katastrofą. Trochę umiaru.

Przeginacie też z wyrzucaniem Lewandowskiemu zmarnowej setki. A zmarnowana setka Błaszczykowskiego z pierwszej połowy to co? Ten to miał i czas i miejsce, a pieprznął tak jakby chciał za stadion piłkę wywalić.

Vashut 15.10.2008 22:13

Sarnat tez nam zaje.al kilka meczów- przykład? Polonia- Wisła mecz o mistrza w 2000r.. ależ byłem wtedy wk...

ToTylkoJa 15.10.2008 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 616064)
Tak, tego należy oczekiwać od najlepszych bramkarzy. A do takiego poziomu ponoć aspiruje nasz Boruc.

Przy czym wygrać mecz to u bramkarza oznacza - wyciągnąć kilka setek i zachować czyste konto, dzięki czemu jego drużyna po słabym meczu wygrywa farciarsko jedną bramką. To co zrobił Palop zdarza się raz an milion i nikt tego od bramkarza nie wymaga.

Casillas, Buffon, Cech czy nawet Dudek - to są/byli bramkarze, którzy regularnie wygrywają dla swojego klubu 4-5 meczy w sezonie. Jeśli nie więcej.


Boruc niestety ma w reprezentacji bilans ujemny, bo zawalił co najmniej dwa mecze. Jest to o tyle irytujące, że w Celticu w LM kilka razy dokonywał już cudów w bramce i wygrywał im przegrane mecze. Niestety w kadrze nie prezentuje podobnej formy.

yyy tyle, że taki Iker 'ma' Ruuda, który zawsze strzeli gola z 'dupy' w 90 minucie. Czyli to wina Boruca, że bronił świetnie z Niemcami, Austrią czy Chorwacją, ale niestety, nie było komu strzelać goli dla Polski.

Naprawdę, nie jestem w stanie pojąć Twojego toku myślenia.

flamengista 15.10.2008 22:14

Fakt, Błaszczu strasznie przestrzelił.

Tyle że od rasowego snajpera, który jest od 3 minut na boisku (a więc świeży, nie zmęczony) wymaga się by wykorzystywał 100% sytuacje. Bo przeciętni Słowacy takie wykorzystali.

A Błaszczu to pomocnik, nie napastnik. Tyle że w Liverpoolu za takie pudła to treneiro ściąga z boiska. Nawet pomocnika.

IndykTSW 15.10.2008 22:14

Jak dla mnie największą przesadą jest dzisiaj to zdanie:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vashut (Post 616066)
myślę, że jesteśmy świadkami zejścia Boruca z firmanentu

Boruc zawalił mecz ale bez przesady, nie prorokujmy aż tak odważnych sądów.

Zieniu17 15.10.2008 22:15

Swoją drogą, po co mamy nam znowu awans do Mistrzostw? Żeby odpaść już w grupie? W dodatku jeszcze nasi się zarażą jakąś malarią czy innym gównem w tym RPA?

wolfy 15.10.2008 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 616064)
Boruc niestety ma w reprezentacji bilans ujemny, bo zawalił co najmniej dwa mecze. Jest to o tyle irytujące, że w Celticu w LM kilka razy dokonywał już cudów w bramce i wygrywał im przegrane mecze. Niestety w kadrze nie prezentuje podobnej formy.

A pomyślałeś może, że w Celticu to oni mają obrońców? Jak ma nam wygrać mecz, skoro nawet jak ma dzień konia i obroni dziesięć setek, to nasi defensorzy sprokurują jedenastą? Zresztą, taki Dudek też nigdy nam meczu nie wybronił...

Jak Głowacki jest dla Leooo "za wolny w głowie", to na stoperze będą grały Jopy, Dudki i Kokoszki, którzy są od niego lepsi o tyle, że grają(lub tylko siedzą na ławce)w zagranicznych ligach. Do tego Wojtkowiak/Wawrzyniak na lewej i nieszczęście gotowe.

BTW - czemu nie gra Bosacki?

Ogryzek 15.10.2008 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez irman (Post 616068)
Panowie jaki Piotrek Brożek do reprezentacji? Widzieliście jego ostatni mecz przed kadrą w Zabrzu? Przecież to była tragedia mieszana z katastrofą. Trochę umiaru.

Przeginacie też z wyrzucaniem Lewandowskiemu zmarnowej setki. A zmarnowana setka Błaszczykowskiego z pierwszej połowy to co? Ten to miał i czas i miejsce, a pieprznął tak jakby chciał za stadion piłkę wywalić.

Też nie przesadzaj - na bezrybiu i rak ryba. Owszem po kontuzji Piotrek gra słabo (Górnik), ale jak wróci do dyspozycji sprzed kontuzji to powinien być w kadrze! A chyba gorzej niż Wawrzyniak z Czechami i Wojtkowiak dzisiaj nie zagra:)

Natomiast R.Lewandowski to niby nowy goleador! Gdyby to Brożek nie trafił - hieny czyli warszawscy dziennikarze napisaliby że przegraliśmy przez Pawła a nie przez Boruca!

Niestety, napastnika rozlicza się z setek jak bramkarza z baboli.... a R.Lewandowski dzisiaj zawalił i tyle!

Plastman 15.10.2008 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 616048)
Na takim samym poziomie że nie wypada pisać "że gdzie my jesteśmy skoro nie potrafimy wygrać ze Słowacją". Rozumiem jakbyśmy przegrali z Estonią czy coś w tym stylu ale Słowacja jednak to wyższy kaliber

Nie wypada tak pisać? No weź nie przesadzaj już... to nie jest o reprezentacji hokeja na lodzie ani kajastwa górskiego

piter116 15.10.2008 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez irman (Post 616068)
Panowie jaki Piotrek Brożek do reprezentacji? Widzieliście jego ostatni mecz przed kadrą w Zabrzu? Przecież to była tragedia mieszana z katastrofą. Trochę umiaru.

Przeginacie też z wyrzucaniem Lewandowskiemu zmarnowej setki. A zmarnowana setka Błaszczykowskiego z pierwszej połowy to co? Ten to miał i czas i miejsce, a pieprznął tak jakby chciał za stadion piłkę wywalić.

A widziałeś ostatni mecz Wojtkowiaka w kadrze z San Marino ? Zawodnika nie ocenia się na podstawie jednego meczu, fakt Piotrkowi nie wyszedł mecz w Zabrzu, ale powinien on być chociaż powołany na zgrupowanie kadry, a takiej szansy jak nie dostawał tak nie dostaje, chociaż od dłuższego czasu prezentuje bardzo dobry poziom.Miejmy nadzieje, ze Leon pójdzie po rozum do głowy po tych dwóch meczach i uświadomi sobie jak wyglądała lewa obrona. Brawo dla Pawła Brożka, chyba najlepszy wśród naszych dzisiaj, szkoda słabego meczu Kuby i szkoda, ze Boguski nie dostał znów szansy. Dziwi zmiana Murawskiego, wydaje mi się, ze grał dużo lepiej od "Cycusia". Garguła swoje chyba zrobił, a zejścia Brożka i zajścia przy tym zejściu pozostawię bez komentarza : )

zimka 15.10.2008 22:20

Czy przegraliśmy ze Słowacja czy Uzbekistanem-z całym szacunkeim ale kur*a straciliśmy 3 pkt.i to się liczy. Borubar i Perejra tez się dzisiaj nie pokazali bywa. Trzeba życ i grać dalej, trzeba też WIERZYC!!

Snow 15.10.2008 22:21

Już drugi mecz z rzędu prosiło się o wpuszczenie na koniec za Smolarka - Boguskiego. No ale panom z gw się Ebi podobał. Ja rozumiem, że to przez to iż wpieprzył z metra do pustej bramki? Pierwszą bramkę zawinił do spółki Boruc i Dudka. A Beenhakera, jak nie lubiłem tak nie lubię, z drugiej strony kto miałby być jego następcą? Zachowanie w stosunku do Brożka to żenada i błazeństwo tego siwego tetryka... Dość już mam jego gwiazdorstwa.

mr_kwolf 15.10.2008 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Plastman (Post 616077)
Nie wypada tak pisać? No weź nie przesadzaj już... to nie jest o reprezentacji hokeja na lodzie ani kajastwa górskiego

Dla mnie jestesmy średniakiem europejskim, ciut wyżej w hierarchi od Słowacji. Remisujemy z Austrią, przegrywamy z Ukrainą, remisujemy ze Słowenią (też mi potentaci), potem wygrywamy mecz z Czechami którzy jadą na sławie sprzed lat i już się okazuje że drużyny pokroju Słowacji powinniśmy łykać na wyjeździe bez przepitki

flamengista 15.10.2008 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 616075)
A pomyślałeś może, że w Celticu to oni mają obrońców? Jak ma nam wygrać mecz, skoro nawet jak ma dzień konia i obroni dziesięć setek, to nasi defensorzy sprokurują jedenastą? Zresztą, taki Dudek też nigdy nam meczu nie wybronił...

Jeśli chodzi o obrońców Celtiku - to nie przesadzajmy. Ogólnie w Szkocji grają jednak dosyć słabi piłkarze. Jedynie pod względem kondycyjnym mogą imponować.

Dudek - przełomowy mecz kadry Engela z Norwegią, gdy wszedł za kontuzjowanego Matyska.

dynek.pl 15.10.2008 22:28

Ktos w ogole do RPA sie wybiera ? Ja nie wiec te eliminacje traktuje lajtowo. Przegralismy trudno. Nie byl to normalny mecz - parodia pilki noznej. Kopanina. Jaki mecz taki bramki. Tak jak nigdy nie przyjmuje tanich usprawiedliwien tak uwazam, ze na takiej murawie dac sie lepiej nie dalo. To juz przypominalo pastwisko za nim sie mecz zaczal. Smieszne, ze w Polsce nawet najbiedniejsze kluby potrafia o to zadbac, a pozniej sie jedzie do niby cywilizowanego kraju i zastaje takie cos. Niby byla taka sama dla obu zespolow ale slowaccy drewniacy czuli sie na niej lepiej o czym swiadczy umiejetnosc strzelenie tych przypadkowych goli.

Boruc ? Flamengista pytal o mecze wygrane. A ostatni z Czechami ? Gdyby nie wybronil tych sam na sam to myslisz, ze bysmy wygrali ? To samo z Belgia u siebie. Gralismy piach, szla pilka pod poprzeczke, ktora wyjal opuszkami palcow. Bylo 0:0. Gdybysmy stracili gola niesadze zeby bylo nas stac na zwyciestwo. Moze kosztowaloby nas to awans do euro ?

pan_premier 15.10.2008 22:31

zostawiajac tematy-rzeczno kolejowe, tka sie zastanawiam

czy jakbyśmy mieli kiedyś takiego trenera, który by powiedział: powołuje tylko tych co grają, to myslicie,że gwiazdy znalazły by sobie miejsce gdzies? np. wróciły do Polski?
i czy taki powrót nie byłby korzystny dla naszego futbolu?

Bo na pewno nie służy nam słuchanie o tym jak to Jacek nie ma siły bo nie gra,a Mariusz z Dariuszem nie czują piłki...
Już wole jak po głowie się kopie Wojtkowiak, niż Smolarek z Krzynówkiem

<Crasch> 15.10.2008 22:31

Dzisiaj Polacy pokazali całemu światu jak przegrac wygrany mecz w dwie minuty...
****a tylko Polacy maja takie dziwne sytuacje.
Nie mniej do MŚ i tak awansujemy, w polsce Słowaków nasi powiazą z 5-0. Już są wściekli.

Plastman 15.10.2008 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 616083)
Dla mnie jestesmy średniakiem europejskim, ciut wyżej w hierarchi od Słowacji. Remisujemy z Austrią, przegrywamy z Ukrainą, remisujemy ze Słowenią (też mi potentaci), potem wygrywamy mecz z Czechami którzy jadą na sławie sprzed lat i już się okazuje że drużyny pokroju Słowacji powinniśmy łykać na wyjeździe bez przepitki

A wcale nie" już się okazuje". Nie pisałem tego przez pryzmat udanego meczu z Czechami. Uważam, że ze Słowakami i reprezentacjami na ich pozimie powinniśmy sobie radzić i tyle. A szczególnie w meczu , który "już jest wygrany" bo Słowacy nie grali nic szczególnego delikatnie pisząc!
I jeszcze dodam nieco przewrotnie: też mi wyjazd! Stadion w większości biało czerwony a kilometrów tyle do Bratysławy, że nasi pewnie zmęczeni podróżą...

Aha, "też mi potentaci" wygali ze Słowacją, pewnie dlatego , że grali u siebie...

wolfy 15.10.2008 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 616091)
Nie mniej do MŚ i tak awansujemy, w polsce Słoweńców nasi powiazą z 5-0. Już są wściekli.

A Wojtkowiak strzeli hattricka.

flamengista - jesteś w stanie powiedzieć z czystym sumieniem, że mają gorszego stopera niż Dudka? Albo bocznego obrońce kopiącego się w czoło jak Wojtkowiak?
To jest czysta statystyka - bramkarz może genialnie obronić kilka piłek, ale przy znaczącej przewadze w końcu i tak coś wpadnie.

rendkamp 15.10.2008 22:34

najbardziej wkurza fakt że Polacy nie potrafią zagrać dwóch dobrych meczy w krótkich odstępach czasu,a tego wymaga się na wielkich piłkarskich turniejach.

pan_premier 15.10.2008 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 616091)
Nie mniej do MŚ i tak awansujemy, w polsce Słoweńców nasi powiazą z 5-0. Już są wściekli.

Jezusie, będzie powtórka?
brón mnie Boże przed obejrzeniem kolejnego meczu ze Słowenią!

Aro1234 15.10.2008 22:37

http://sport.onet.pl/0,1248770,1844866,wiadomosc.html

Co za kurewski bełkot? :| Jaki świetny mecz? Jaki doskonały i niesamowity doping? To była żenada na każdym horyzoncie. Zarówno kibicowsko jak i sportowo. I wcale nie zmieniłby tego fakt naszego ewentualnego zwycięstwa... Może jedynie humor byłby lepszy, że jednak mimo przeciętnej gry w trzech meczach i doskonałej w jednym potrafimy liderować w wyrównanej grupie...

Coolpick 15.10.2008 22:39

gazeta.pl
Cytat:

Jakub Błaszczykowski 2 - Czesi z nim sobie nie poradzili, Słowak Marek Czech - do spółki jeszcze z dwoma kolegami - owszem. Bez rajdu, akcji jeden na jeden i ze zmarnowaną idealną okazją. Kuba wczoraj jeździł po boisku, jak hokeista. Miał za krótkie wkręty w butach. To on podawał do Brożka w 70. min, ale też to Czech - zawodnik, którego pilnował - strzelił zwycięskiego gola.
ja inny mecz ogladalem?

Aro1234 15.10.2008 22:41

Kolego coolpick nie ma co cytować tego portalu. Nie dość, że ślepo zapatrzony w Platformę, to jeszcze średnio wiedzą o czym piszą... Nadaliby się z tym słowackim trenerem...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl