Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Piotrek 05.06.2010 11:33

Gdzie znajde w dużej rozdzielczości oficjalne wizualizacje najaktualniejsze stadionu?
sorry za offtopa

Sinoos 05.06.2010 11:40

oo, a na czwartej kamerce widać, jak koparka śmiga i ładuje ziemię na wywrotkę. No nie powiem, miłe zaskoczenie, bo jednak byłem przekonany, że wszyscy sobie urlop wzięli...

Donki 05.06.2010 11:48

A mnie zastanawia co z tą ziemią przed sektorem E ??
Ona tak zostanie? ;/

http://img514.imageshack.us/img514/7...tualny1024.jpg

matt_1906 05.06.2010 12:18

z tego co pamiętam to tam mają odkopywać fosę więc pewnie wtedy usuną tą ziemię

zbymak 05.06.2010 13:53

Panowie dobre wieści w sprawie stadionu Wisła podpisuje umowe z miastem i bedzie operatorem calego stadionu.

gooro33 05.06.2010 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 909282)
Panowie dobre wieści w sprawie stadionu Wisła podpisuje umowe z miastem i bedzie operatorem calego stadionu.

Pewne info ?

arth_ur 05.06.2010 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 909282)
Panowie dobre wieści w sprawie stadionu Wisła podpisuje umowe z miastem i bedzie operatorem calego stadionu.

Jeśli prawda to bajka. Możesz podać źródło tej wiadomości ?

Kamson 05.06.2010 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 909286)
Jeśli prawda to bajka. Możesz podać źródło tej wiadomości ?

Zbymak i Maci0s od jakiegoś czasu podają różne informacje i w ich wiarygodność już chyba nie musimy wątpić.

QBAS 05.06.2010 14:15

Jeśli tak to na jakich warunkach została ta umowa podpisana?

Simao1 05.06.2010 14:24

Dla rozluźnienia atmosfery:

http://i46.tinypic.com/25h1url.png

Chyba jakiś szaleniec pracuje na budowie :D

SpoXsteR 05.06.2010 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Simao1 (Post 909293)
Dla rozluźnienia atmosfery:

http://i46.tinypic.com/25h1url.png

Chyba jakiś szaleniec pracuje na budowie :D

to raz.. a dwa mi osobiscie wydaje sie dziwne malowanie barierek na trybunie.. coz z tego ze podloze jakis karton pod to.. jak i tak moze farba splynac po tym betonie i beda widoczne plamy.. nie rozumiem czemu oni tego wczesniej nie pomaluja a potem dokreca.. albo jak juz chca na miejscu to moze gdzies za trybuna czy na murawie..bo watpie w to zeby na ten beton cos nakladali i tym samym oczyszczali pozostalosci po markerach czy farbach
co do tej umowy.. jesli rzeczywiscie caly stadion chca to z jednej strony dobre rozwiazanie, z drugiej zas bardzo ryzykowne.. bo czy bedziemy w stanie uniesc tak ogromne koszty (nie wiadomo jak z wplywami) i rownie dobrze mozemy wyjsc na minus.. przeciez sam wynajem za rok to kilkanascie mln zl (takiej sumy chyba nawet w Poznaniu placic nie beda)

Arturo Qr2nów 05.06.2010 14:40

Ponoć zalało zakład tej firmy, która produkuje barierki i dlatego są malowane i spawane na stadionie.

A ten termin niby 15 lipiec... Nic nie mówię.

A co do otoczenia stadionu to tak, jak już kiedyś pisałem - najlepiej byłoby powiększyć park, tak by stadion znalazł się w środku, lub chociaż zlikwidować zasieki od strony Reymana.

Simao1 05.06.2010 14:42

A tymczasem:

http://i46.tinypic.com/1zh1jeb.jpg

Gucio25 05.06.2010 14:45

do 15 lipca 39 dni. w tym 6 niedziel, kiedy nie wiadomo czy będą pracować. więc być może nawet 33 dni.
a roboty jest jeszcze OGROM! krzesełka, murawa, ulica Reymana, wejścia na trybunę wschodnią i północną.. oczywiście mówimy o oddaniu do użytku 3 trybun, bo o 4tej nie może być mowy.
i pomyśleć, że pierwotny termin zakładał oddanie całego stadionu do użytku na dniach.. 6 czy 9 czerwca..? nie do uwierzenia.

zbymak 05.06.2010 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 909291)
Jeśli tak to na jakich warunkach została ta umowa podpisana?

Prosze nie pytajcie o zrodlo bo z wiadomych wzgledow niemoge powiedzieć.Wisla sie dogadała z miastem i wynajmuje caly stadion za mniejsza oplate .Razem z firma Sportvive bedziemy zarzadzać stadionem.W najblizszym czasie bedzie robione wnetrze trybuny D.Umowa bedzie podpisana z miastem w przeciagu 2 tygodni.

Arturo Qr2nów 05.06.2010 14:54

Jeżeli za 2 tyg. podpiszą umowę na wykończenie D i jeżeli w tym lub poprzednich przetargach jest ujęte IT (a chyba jest, jak pamiętam), to w przeciągu wakacji powinno się udać oddać w pełni wykończony stadion wraz z punktami gastronomicznymi jeśli tylko uda się dogadać firmy, które się tym zajmą.

PiotrG 05.06.2010 15:16

Cytat:

Jeżeli za 2 tyg. podpiszą umowę na wykończenie D i jeżeli w tym lub poprzednich przetargach jest ujęte IT (a chyba jest, jak pamiętam), to w przeciągu wakacji powinno się udać oddać w pełni wykończony stadion wraz z punktami gastronomicznymi jeśli tylko uda się dogadać firmy, które się tym zajmą.
Ja bym powiedział, że na wybudowanie i wykończeniówkę wnętrza północnej potrzeba przynajmniej z pół roku przy bardzo wysokim tempie prac (dla porównania budowa wnętrza trybuny południowej trwała rok).

zbymak, a wiesz może coś na temat gastronomii na stadionie? Są już jakieś działania w kierunku tego, aby kioski gastronomiczne były czynne podczas meczy, a nie jak dotychczas trzeba było korzystać z namiotów na zewnątrz?

bravelukas 05.06.2010 15:38

powiało optymizmem, wiec mysle ze godne zauwaznia jest tez to ze nadal wywoaza ziemie mimo soboty i juz poznego popołudnia:)

Arturo Qr2nów 05.06.2010 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 909307)
Ja bym powiedział, że na wybudowanie i wykończeniówkę wnętrza północnej potrzeba przynajmniej z pół roku przy bardzo wysokim tempie prac (dla porównania budowa wnętrza trybuny południowej trwała rok).

Pamiętaj, że w południowej mieli np. przeciekający basen.
Ale zaraz... Wybudowanie? To tam nie ma stanu surowego? Tj. ścian, schodów, stropów?

Emilio 05.06.2010 15:58

No, jadą z krzesełkami w narożniku C/E co widać z tej kamerki: http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg :)

PvD 05.06.2010 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 909324)
Pamiętaj, że w południowej mieli np. przeciekający basen.
Ale zaraz... Wybudowanie? To tam nie ma stanu surowego? Tj. ścian, schodów, stropów?

no ni ma :D

gooro33 05.06.2010 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 909324)
Pamiętaj, że w południowej mieli np. przeciekający basen.
Ale zaraz... Wybudowanie? To tam nie ma stanu surowego? Tj. ścian, schodów, stropów?

Poczytaj pare stron wstecz.. Z tego co PiotrG pisal to nie ma ani klatek schodowych ani wylewek...jedna wielka dupa..

SpoXsteR 05.06.2010 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emilio (Post 909325)
No, jadą z krzesełkami w narożniku C/E co widać z tej kamerki: http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg :)

nie wiem jak innym, ale mi link nie dziala.. ale prawdopodobnie rozchodzi Ci sie o to
http://i47.tinypic.com/2hx0ysy.jpg

wonski_eNHa 05.06.2010 16:14

Trybunę północną powinni zagospodarować kibice. Mogło by się tam znajdować więzienie dla obcych kibiców, którzy zostali namierzeni na sektorze ABG. A po meczu chodziły by tam wycieczki i oglądały 'zagubione' okazy!

Jeżeli to prawda że D jest golusieńka w środku po ponad roku od jej 'ukończenia' to nie mam pytań.... Skandal!

PiotrG 05.06.2010 16:19

Cytat:

Ale zaraz... Wybudowanie? To tam nie ma stanu surowego? Tj. ścian, schodów, stropów?
Tam nie ma niczego, trzeba wszystko zrobić od początku - podciągnąć instalację, zbroić i zalewać stropy i posadzki, wybudować klatki schodowe, wybudować wewnętrzne pomieszczenia, zrobić wykończeniówkę, wyposażyć trybunę w urządzenia klimatyzacji, monitoring, kołowroty itd. Ta trybuna teoretycznie nie została oddana do użytku Wiśle Kraków.
W chwili obecnej mija 3 lata od daty zakończenia budowy tej trybuny, a miasto przez ten czas nie pomyślało aby wybudować wnętrze...

Wewnątrz do dzisiaj nic się nie zmieniło: http://img718.imageshack.us/img718/8259/dscf3338qm3.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...0_09_89/11918/

Zwitter 05.06.2010 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 909335)
Jeżeli to prawda że D jest golusieńka w środku po ponad roku od jej 'ukończenia' to nie mam pytań.... Skandal!

Tak niestety jest. Ja to się zastanawiam kto zlecił przeterg na takie wykonanie "połowy" trybuny? Miasto takie dziadostwo odstawiło? Dlaczego w ogóle takie coś miało miejsce? Myślałem, że jak jest przetarg to na całą trybunę, z klatkami schodowymi, łazienkami, pomieszczeniami dla... itp. Przecież D miała być tańsza od E bo bez basenu i czegoś tam jeszcze.

PiotrG 05.06.2010 16:27

Cytat:

Dlaczego w ogóle takie coś miało miejsce? Myślałem, że jak jest przetarg to na całą trybunę, z klatkami schodowymi, łazienkami, pomieszczeniami dla... itp. Przecież D miała być tańsza od E bo bez basenu i czegoś tam jeszcze.
Chodziło o brak pieniędzy na to, wnętrze miało być zrobione później (tj zaraz po skończeniu głównej konstrukcji, tylko dzisiaj widzimy jak to "później" wyszło). Już w trakcie budowy samej trybuny były afery o jakieś przerwanie budowy, ze względu na brak pieniędzy, kombinowano coś z kredytami.

Arturo Qr2nów 05.06.2010 16:38

Z takiego stanu rzeczy nie zdawałem sobie sprawy. Myślałem, że tam konieczna jest bardziej taka stricte wykończeniówka jak wylewki, płytki, tynki, kable, gniazdka, kible itp.

Wydaje mi się też, że w przypadku D pojawia się inny problem. Mianowicie, że zostanie ona wyłączona z użytku... Ile szerokości mają przejścia w tych wycięciach pomiędzy D, a nowymi trybunami? Obawiam się, że za mało jak na trybunę na przeszło 5,5tys. osób... :/

PvD 05.06.2010 16:39

Jakby kogoś interesowało na którejś z wizyt u prezydenta dawno dawno temu.

Dotyczy D.
Cytat:

Drugi etap inwestycji obejmuje budowę trybuny północnej i pawilonu multimedialnego. W styczniu 2006 Miasto zawarło umowę z wykonawcą na budowę trybuny pólnocnej w zakresie obejmującym wykonaniu góry trybuny na 5690 miejsc siedzących, zadaszenia trybuny oraz elewacji zamykającej pomieszczenia pod trybuną (bez stropów, ścian wewnętrznych i wyposażenia wnętrza) wynagrodzenie zostało ustalone na kwotę 35 325 361 zł a termin realizacji umowy na 30 czerwca 2008.

na dokończenie realizacji zadania obejmujące dokończenie budowy trybuny północnej wraz z wyposażeniem części pod trybuną, budowę pawilonu multimedialnego oraz zagospodarowanie terenu niezbędna jest kwota ok 13 000 000 zł.
Brak wykończenia pod D zaskoczeniem nie jest..

filip74 05.06.2010 16:50

Piszecie o braku klatek schodowych na D a to co niby jest ?

http://stadionwisly.info/files/gallery/71/15.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl